کابینت‌ هایگلاس سفید قهوه ای

0
332
کابینت‌ هایگلاس سفید قهوه ای
کابینت‌ هایگلاس سفید قهوه ای

وقتی صحبت از آشپزخونه میشه، مهمترین چیزی که به ذهن میاد کابینت آشپزخونه و نحوه طراحی و انتخاب رنگ اون هست. خوشبختانه انقدر تنوع رنگ و متریال توی کابینت سازی زیاد شده که تقریبا مشکلی از این بابت وجود نداره و برای همه سلیقه‌ها یک طیف رنگ وجود داره. از بین جنس‌های مختلف و مرسوم کابینت آشپزخونه، کابینت‌ های گلاس سفید و قهوه ای از یک محبوبیت ویژه‌ای در بین افراد برخوردار هست و به خوبی میشه این دو رنگ رو در شکل ها و طرح‌های متفاوت با هم ترکیب کرد تا یک تناسب رنگ زیبایی رو در کابینت هایگلاس آشپزخونه به وجود آورد. به همین دلیل ما هم قصد داریم تعدادی از عکس‌های کابینت هایگلاس سفید و قهوه ای رو ضمن بررسی نکاتی که توی عکس وجود داره بهتون نشون بدیم تا ایده‌ای باشه برای انتخاب‌های آینده شما. پس با ما همراه باشید.

1- چرا کابینت هایگلاس سفید و قهوه ای؟

انتخاب رنگ کابینت از بین رنگ‌های متنوعی که وجود داره کار سختی به نظر میرسه، از طرفی سلیقه افراد هم با هم متفاوته و نمیشه برای همه یک نسخه کلی رو پیچید. از بین رنگ‌های متنوع موجود در بازار برای کابینت هایگلاس، رنگ سفید و قهوه ای هیچوقت قدیمی نشده و هنوز هم محبوبیت خودشو حفظ کرده. رنگ سفید یک رنگ خنثی و آرامش بخشه و به خوبی میتونه با رنگ‌های دیگه همخوانی پیدا کنه. در واقع بیشتر رنگ‌ها قابلیت مکمل شدن با رنگ سفید رو دارن، رنگ قهوه‌ای هم در طیف کمرنگ تا پررنگ به عنوان یک رنگ گرم، هارمونی بینظیری با رنگ سفید کابینت هایگلاس ایجاد می‌کنه و با سلیقه بسیاری از افراد جور درمیاد.

2- نکات مهم در انتخاب کابینت‌های گلاس سفید قهوه ای

اگر این ترکیب رنگ رو انتخاب می‌کنید حواستون به چند نکته باید باشه، یکی اینکه سعی کنید رنگ کفپوش، یا دیوار یا صفحه کابینت رو با رنگ کابینت هایگلاس سفید و قهوه ای ست کنید تا جلوه بیشتری داشته باشه؛ از طرفی اگر تمایل دارید رنگ قهوه‌ای غالب بر رنگ سفید کابینت‌ها باشه بهتره از نورپردازی مناسبی استفاده کنید تا فضای آشپزخونه دلگیر نشه. داشتن یک آشپزخونه ایده آل کار سختی نیست فقط نیاز به کمی خلاقیت و ایده پردازی داره تا کنتراست رنگ بین وسایل و مصالح به کار رفته در آشپزخونه و کابینت آشپزخونه به خوبی برقرار بشه و زیبایی چشم نوازی رو به شما هدیه کنه.

3- چند نمونه کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید و قهوه ای

کابینت های دورنگ ترکیب رنگ جذابی رو میتونن ایجاد کنن که بیشتر به نوع انتخاب و تناسب رنگ های اجرا شده در کابینت بستگی داره. چند مدل کابینت آشپزخونه هایگلاس سفید قهوه‌ای رو با هم ببینیم:

هایگلاس سفید قهوه ای

 

هایگلاس سفید قهوه ای 1

وقتی آشپزخونه بزرگ باشه و نور خوبی هم داشته باشه دستمون بازتره تا رنگ قهوه‌ای رو بیشتر توی کابینت به کار ببریم، آشپزخونه توی تصویر اول که تقریباً بزرگه کابینت های پایین رو از نوع هایگلاس قهوه ای و کابینت های بالا رو از نوع کابینت های گلاس سفید کار کرده و به نظر جالب میاد ولی تصویر دوم بهتر بود نورپردازی بهتری توش استفاده میشد.

هایگلاس سفید قهوه ای 2

این آشپزخونه هم همون ترکیب رنگ رو انتخاب کرده و با اینکه نور خوبی هم داره ولی آشپزخونه نسبتا کوچیکی محسوب میشه و بهتر بود از رنگ قهوه‌ای توی کابینت‌ها کمتر استفاده میکرد تا به بزرگتر نشون دادن فضای آشپرخونه تاحدودی کمک میکرد. اما به طور کلی طراحی خوبی داره، مخصوصاً فضای بازی که بالای فر و مایکروفر ایجاد کرده از یکنواختی آشپرخونه کم کرده.

هایگلاس سفید قهوه ای 3

رنگ سفید کابینت هایگلاس توی این عکس بیشتر مایل به کرم رنگ هست و با رنگ کابینت هایگلاس قهوه ای خیلی خوب ست شده. دو تا باکس طراحی شده در وسط کابینت‌های بالا هم ایده جذابیه و سادگی و کلاسیک بودن سبک کابینت‌ها رو تغییر داده.

هایگلاس سفید قهوه ای 4

عکس یک آشپزخونه بزرگ و دلباز که مورد پسند بیشتر خانم‌هاست رو می‌بینید. جزیره شیک این آشپزخونه از جنس هایگلاس سفید و قهوه ای که به عنوان میز غذاخوری هم استفاده میشه و کابینت‌های متعدد از جنس هایگلاس سفید و قهوه ای، روی هم رفته جالبه.

هایگلاس سفید قهوه ای 5

با اینکه این آشپزخونه پنجره نداره و نورپردازی خاصی هم انجام نشده اما به خاطر غالب بودن کابینت هایگلاس سفید نسبت به قهوه‌ای فضای روشن و دلبازی برای آشپزخونه ایجاد شده. دستگیره مخفی کابینت هایگلاس به یکدست نشون دادن کابینت خیلی کمک می‌کنه.

هایگلاس سفید قهوه ای 6

استفاده از اپن با طرح شکسته و کابینت‌های پله‌ای در قسمت بالای آشپزخونه و همچنین کابینت هایگلاس سفید به همراه کابینت ام دی اف قهوه ای طراحی نسبتاً مدرنی برای این آشپرخونه ایجاد کرده و بهترین استفاده رو از همه ابعاد آشپزخونه به عمل آورده.

هایگلاس سفید قهوه ای 7

یک جزیره زیبا و بزرگ و یک ردیف کابینت هایگلاس قهوه ای در یک سمت جلوه ی زیبایی داره، به نظر میاد رنگ سفید مکمل متمایل به طوسی هست که یک مقدار با رنگ قهوه‌ای متضاده اما خب این هم یک سلیقه محسوب میشه و قطعاً برای خیلی‌ها انتخاب خوبی هست.

هایگلاس سفید قهوه ای 8

همیشه که نباید کل آشپزخونه رو با کابینت بپوشونیم! بعضی وقتا با یک ایده مدرن و جالب میشه کابینت سفید قهوه‌ای هایگلاس رو در همین تعداد محدود به خوبی و زیبایی در کنار هم قرار داد و از بقیه فضای باز آشپزخونه استفاده‌های دیگه رو به عمل آورد.

هایگلاس سفید قهوه ای 9

هایگلاس سفید قهوه ای 10

نورپردازی خوب و نور طبیعی مناسب به همراه کابینت هایگلاس سفید و قهوه ای و جزیره شیک و بزرگ، دیگه واقعاً نمیشه از این دو عکس ایرادی گرفت!

هایگلاس سفید قهوه ای 11

اگر کابینت هایگلاس قهوه ای رو خیلی میپسندین و به عنوان رنگ غالب انتخابش می‌کنید، حواستون به نورپردازی آشپزخونه باشه که فضای آشپزخونتون خیلی کوچیک و دلگیر نشه.

هایگلاس سفید قهوه ای 12

هایگلاس سفید قهوه ای 13

کابینت هایگلاس سفید و شکلاتی هم یکی از انتخاب‌های جذاب و محبوب هست که با یک ایده پردازی خلاقانه خیلی خوب میتونه محیط آشپرخونه رو مدرن نشون بده.

هایگلاس سفید قهوه ای 15

همچنین کابینت هایگلاس سفید و قهوه‌ای روشن که توی این عکس زیبایی چشم نوازش رو به خوبی می بینید. ست کردن رنگ قهوه‌ای روشن با پله‌ها و کفپوش هم انتخاب درست و هوشمندانه‌ایست

هایگلاس سفید قهوه ای 16

کابینت‌های منحنی یکی از انواع کابینت مدرن محسوب میشه که در این عکس یک نمونش رو می بینید. مخصوصاً اگر ترکیبی از هایگلاس سفید و ام دی اف قهوه ای باشه.

هایگلاس سفید قهوه ای 17

کابینت هایگلاس سفید و قهوه ای در یک سبک مدرن و بینظیر و با دستگیره مخفی که زیبایی فوق العاده‌ای به این آشپزخونه کوچک بخشیده.

هایگلاس سفید قهوه ای 18

استفاده از هایگلاس سفید در قسمت صفحه روی کابینت در کنار کابینت قهوه‌ای تیره و یک نورپردازی خوب و نور طبیعی عالی، زیبایی این آشپزخونه رو خیلی خوب به رخ بیننده کشیده.

هایگلاس سفید قهوه ای 19

هایگلاس سفید قهوه ای 20

آشپزخونه بزرگ دیگه مشکل فضا نداره بنابراین نیازی به کابینت های پوشیده تا سقف نداره و بهتره روی ترکیب رنگ کابینت و طراحی و جانمایی کابینت‌ها بیشتر وقت گذاشته بشه. در این دو آشپزخونه هم با ترکیب هایگلاس سفید و قهوه ای تیره طراحی نسبتاً خوب و تمیزی به اجرا در اومده.

هایگلاس سفید قهوه ای 21

هایگلاس سفید قهوه ای 22

بدنه اپن از جنس ام دی اف قهوه‌ای و صفحه روی کابینت و اپن و همچنین کابینت ها از جنس هایگلاس سفید، سرامیک بین کابینت هم به رنگ مشکی، روی هم رفته ترکیب رنگ خیلی خوبی درست شده و مورد پسند خیلیا میتونه باشه.

هایگلاس سفید قهوه ای 23

هایگلاس سفید قهوه ای 24

وقتی کابینت هایگلاس سفید قهوه ای رو تا سقف آشپزخونه طراحی و اجرا کنید میتونید از فضای آشپزخونه به شکلی بهینه و مفید استفاده کنید. این دو عکس دو نمای متفاوت از یک آشپزخونه رو به نمایش گذاشته.

هایگلاس سفید قهوه ای 25

به نورپردازی این عکس میشه نمره خوبی داد، اما استفاده از هایگلاس قهوه ای در کابینت‌های بالا و پایین باید با احتیاط بیشتری انجام میشد تا جای خالی انعکاس نور روی هایگلاس سفید حس نشه.

هایگلاس سفید قهوه ای 26

یک ایده خوبی که میتونید از این عکس کابینت هایگلاس سفید قهوه ای بگیرید اجرای هایگلاس قهوه‌ای و سفید در انتهای سالن و هماهنگی رنگ اون با کابینت های آشپزخونه هست که طراحی شیک و جالبی رو رقم زده.

هایگلاس سفید قهوه ای 27

استفاده از گاز صفحه‌ای روی اپن جزیره مانند این آشپزخونه برای بزرگتر نشون دادن آشپزخونه ایده جالبی بوده اما از قسمت بالای کابینت ها میتونست استفاده بیشتری به عمل بیاد که فضای خالی و پرتی اون قسمت کمتر دیده بشه.

هایگلاس سفید قهوه ای 28

ساده، زیبا و در عین حال شیک و یکدست. هایگلاس سفید با ام دی اف قهوه ای ترکیب فوق العاده خوب و جذابی رو ایجاد کرده ست.

هایگلاس سفید قهوه ای 29

کابینت هایگلاس سفید گردویی، یکی دیگه از ترکیب رنگ های پرطرفدار و شیکه. در این تصویر طراحی زیبای کابینت باعث شده زیبایی رنگ کابینت دوچندان بشه. کاملاً مشخصه که یک تغییر کوچک توی طراحی کابینت‌ها چقدر توی زیبایی آشپزخونه مؤثر بوده.

هایگلاس سفید قهوه ای 30

هایگلاس سفید و قهوه‌ای روشن یا چوبی انتخاب جذابی برای شیک پسندان میتونه باشه. طبقات استفاده شده در کابینت‌های بالایی به خوبی تونسته یکنواختی رو از این آشپزخونه دور کنه. به طور کلی این آشپزخونه جزء طرح‌های خاص و مدرن به حساب میاد.

انتخاب رنگ کابینت برای خیلی‌ها مرحله سختی در طراحی و انتخاب کابینت آشپزخونه محسوب میشه. یکی از دلایلش هم رنگ‌های متنوع موجود در بازار هست. قرار گرفتن رنگ‌های گرم و خنثی در کنار هم ترکیب رنگ فوق العاده زیبایی رو تشکیل میده که یکی از این ترکیبات جذاب و محبوب کابینت هایگلاس سفید با قهوه ای هست ولی باید بر اساس فضای آشپزخونه، میزان نور آشپزخونه و هارمونی که باید با سایر متریال آشپزخونه ایجاد کنه نسبت به ترکیب این دو رنگ تصمیم بگیریم. به طور کلی این موضوع کاملاً سلیقه‌ای هست و نمیشه یک طرح یکسان رو برای همه پیاده کرد. بنابراین با در نظر داشتن همه جوانب میتونید یک طراحی بینظیر از کابینت هایگلاس سفید و قهوه ای رو برای آشپزخونتون به اجرا دربیارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید