11
مارس

کابینت فلزی؛ مدل ها، قیمت، معایب و مزایا

۹ آبان ۱۳۹۷

در این مطلب درباره کابینت های فلزی، مزایا و معایبشون و قیمت هاشون صحبت می کنیم. البته خیلی خوبه که در مورد دستگیره کابینت و انواع اپن آشپزخانه و همچنین نوع چیدمان رنگها کنار هم اطلاعاتی کسب کنید. اگر هم تصاویر مدل های مختلف کابینت فلزی رو دوست دارین، می تونین ده ها نمونه رو توی گالری مدل کابینت آشپزخانه فلزی ببینین.

انتخاب مدل کابینت آشپزخانه

به دنبال جدیدترین مدل ها و بهترین کابینت ساز ها در شهر خود هستید؟

انواع کابینت فلزی

کابینت های فلزی که بعد از دوران کابینت های چوبی قدیمی به عصر جدید پا گذاشتند، 3 نوع هستن:

  1. 1- کابینت فلزی با ورق سیاه (فولاد خام)
  2. 2- کابینت فلزی گالوانیزه
  3. 3- کابینت فلزی استیل

کابینت فلزی فولادی با ورق گالوانیزه (نوع اول و دوم)

جنس بدنه و درب ها

کابینت فلزی با فولاد خام (یا همان ورق سیاه) نسبتاً ارزانتر هستند ولی خیلی راحت هم زنگ میزنن؛ اما کابینت های فلزی با ورق گالوانیزه کمی گرانتر اند اما از اون طرف طول عمر بیشتر و جنس مقاوم تری نسبت به زنگ زدن دارن. یونیت (چهارچوب) کابینت و درب ها در این نوع کابینت ها از فلز ساخته می شن و جوش ها با جوش نقطه ای، کارپید و لحیم اجرا میشن. لولاها و کشوها نیز در این نوع کابینت ها از جنس فلز هستن.   خلاصه همه چی فلزیه

قیمت کابینت ام دی اف

عکس کابینت فلزی

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

رنگ آمیزی در کابینت آشپزخانه فلزی

معمولاً رنگ آمیزی یونیت در کابینت نوع اول (ورق سیاه) و دوم (ورق گالوانیزه) با پیسوله انجام میشه. البته میتونه با هزینه بیشتر، رنگ استاتیک برای این بخش استفاده بشه که بهتر از حالت رنگ آمیزی دستی و پیسوله ای است. برای درب ها هم معمولاً از رنگ کوره ای و یا رنگ استاتیک استفاده میشه تا عمر و دوام بیشتری داشته باشن. یادتون باشه رنگ معمولی روی ورق گالوانیزه خیلی بد اجرا میشه یا بهتره بگم خیلی راحت کنده میشه!   لطفاً از رنگ های کوره ای یا استاتیک برای این نوع کابینت استفاده کنین.

معایب کابینت فلزی

قیمت های اقتصادی را از نجارها و کابینت سازهای معتبر بخواهید و با هم مقایسه کنید : پیدا کن

  صفحه کابینت

صفحات این نوع کابینت ها می تونه از سنگ، فلز یا صفحات امروزی تر مثل ام دی اف با روکش PVC استفاده بشه. خیلی محدودیت زیادی برای نوع صفحه توی این نوع کابینت ها نیست.

صفحه کابینتمزایا و معایب

مزایا

مزایای کابینت های فلزی با ورق سیاه فولادی و همینطور مزایای کابینت های فلزی با ورق گالوانیزه شامل این موارد هستن:

 • مقاومت زیاد نسبت به ضربه، و استحکام بالا
 • قیمت پایین تر نسبت به سایر کابینت ها؛ البته نه همیشه.
 • قابلیت تعمیر و ترمیم نسبتاً ساده

کابینت فلزیمعایب

معایب این دو نوع کابینت فلزی (فولادی و گالوانیزه) کم نیستند و برای همین هم در طول زمان با کابینت های ام دی اف و غیره جایگزین شدن. به طور تخصصی و خلاصه، اشکالات این دو نوع کابینت رو در مطلب معایب کابینت فلزی شرح دادیم تا بدونین چرا این کابینت ها در حال حذف شدن از خونه ها هستن.

کابینت فلزیکابینت استیل

جنس بدنه، رنگ و صفحه

کابینت فلزی استیل در محل هایی که از نظر بهداشتی شرایط ویژه ای دارند به کار میره. جنس بدنه و صفحه و درب های این نوع کابینت از استیل ساخته میشه و ظاهری ساده و نقره ای داره.   حتماً جاهای مختلف مخصوصاً توی آشپزخونه ها، رستوران ها یا غذاخوری ها از این نوع کابینت به چشمتون خورده.

این کابینت ها به خاطر جنس ورق استیل نیاز به رنگ ندارند. جنس صفحات روی کابینت هم از استیل ساخته میشن.

کابینت استیل

قیمت کابینت ام دی اف

کابینت فلزی

مزایا و معایب

مزایا

کابینت های استیل مزایای برجسته ای دارند:

 • ضربه پذیری خوب، استحکام و عمر زیاد
 • مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت
 • بهداشتی بودن و مقاومت در برابر عوامل شیمیایی و میکروبی
 • عدم نیاز به رنگ

کابینت استیلمعایب

معایب کابینت استیل که نوعی از کابینت های فلزیه و البته خیلی با اون دو نوع دیگه فرق داره بیشتر جنبه طراحی و هزینه ای رو شامل میشه. ما این اشکالات رو به طور مفصل تر در مطلب معایب کابینت فلزی آوردیم تا شما رو با ایرادات این نوع کابینت هم آشنا کنیم و متوجه بشین چرا با تمام مزایاش، کم ازش استفاده میشه.

قیمت کابینت فلزی

خب به بحث شیرین قیمت رسیدیم. همونطور که گفتیم قیمت کابینت های فلزیِ «فولادی» و «گالوانیزه» قیمت پایینیه و حتی میتونن از قیمت کابینت ام دی اف هم کمتر باشن (نه همیشه و می تونن گرونتر هم باشن). برعکسِ این دو نوع، قیمت «کابینت استیل» کم نیست و جزء کابینت های خیلی گرونه. این همه تفاوت توی انواع کابینت فلزی یکمی عجیبه، نه؟!

اماعددهای دقیق چقدره؟؟ توی بخش «قیمت ها» و در مطلب قیمت کابینت فلزی این اعداد رو بر حسب متر طول و بصورت خلاصه آورده ایم.

قیمت های اقتصادی را از نجارها و کابینت سازهای معتبر بخواهید و با هم مقایسه کنید : پیدا کن

مطالب مرتبط