تخت کم جا، تخت‌خواب تاشو، انواع مدل، قیمت و نحوه اجرا

19
19553
تخت کم جا، تخت خواب تاشو، انواع مدل، قیمت و نحوه اجرا
تخت کم جا، تخت خواب تاشو، انواع مدل، قیمت و نحوه اجرا
 1. انواع مدل تخت تاشو برای اتاق خواب
 2. تخت خواب تاشو یک نفره
 3. تخت خواب تاشو دو نفره
 4. تخت خواب تاشو مدل نوجوان و مدل کودک
 5. قیمت تخت تاشو
 6. نکاتی برای سفارش یا خرید تخت تاشو
 7. ساخت و نصب تخت تاشو

تخت خواب کم جا و تخت های تاشو موضوع اصلی صحبت ما در اینجا است. از سال‌هایی که مردم در خانه‌های بزرگ، با چندین اتاق زندگی می‌کردند مدت زیادی نمی‌گذرد ولی این روزها، آن‌ خانه‌ها و حال ‌و هوایشان تقریباً به تاریخ پیوسته‌اند. خانه‌ها کوچک و کوچک‌تر شده‌اند و به تبع آن، بخش های مختلف خانه مثل اتاق‌ و آشپزخانه هم آب رفته‌اند. حالا ما هستیم و خانه‌هایی که نه‌تنها جایی برای وسایل اضافی ندارند، بلکه باید تا جایی که می‌توانیم با استفاده از وسایل جدید، از حداقل فضا، بیشترین استفاده را ببریم. برای استفاده از کمترین فضا در آشپزخانه، در مطلب مربوط به کابینت آشپزخانه کوچک صحبت کردیم و الان میخواهیم در مورد تخت خواب های تاشو صحبت کنیم. تخت ‌خواب ‌های تاشو از آن گزینه‌های ناب امروزی هستند که می‌توانند کمبود فضای خانه و اتاق‌ها را تا حد زیادی جبران کنند. اگر قرار است به سراغ این نوع تخت‌ها بروید و مثلاً یک اتاق خیلی کوچک با دیوار کج دارید یا دوست دارید تخت‌خوابتان چند کشوی اضافه داشته‌ باشد؛ بهتر است از فکر خرید تخت خواب‌های بازاری بیرون بیایید. این‌طور وقت‌ها شما نیاز به یک متخصص دارید؛ خوشبختانه متخصص‌های معرفی شده از طرف  سلام ساختمان می‌توانند مدل منحصر به فرد مورد نظرتان را بعد از اندازه‌گیری ابعاد اتاق و با توجه به بودجه‌‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، طراحی کنند و بعد از تأیید، خیلی زود یک تخت خواب تاشوی منحصر به فرد را مهمان خانه‌تان کنند. حالا دوست دارید با انواع مدل تخت خواب تاشو آشنا بشوید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید؟ اگر جوابتان مثبت است در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

انواع مدل تخت خواب تاشو برای اتاق خواب

اگر خانه‌ی موردعلاقه‌تان را خریده‌اید ولی از اتاق‌های کوچک و کم‌جایش دل‌چرکین هستید و به کوهِ وسایلی فکر می‌کنید که قرار است در فضایی کم، جا بدهید، برای‌تان پیشنهادهای خوبی داریم. دکوراتورهای عضو سلام ساختمان می‌توانند متناسب با فضایی که در اختیار دارید، کمد های دیواری و تخت‌ های تاشو طراحی و اجرا ‌کنند. برای این‌که با نمونه‌های کمد سازهای سلام ساختمان بیشتر آشنا شوید، تصاویری از تخت‌ های تاشو و کمدهای کناری‌شان تهیه کرده‌ایم که به همراه توضیحات مختصری درباره‌ی هر کدام، در اختیارتان می‌گذاریم. البته  بد نیست برای شروع بدانید تخت خواب‌های تاشو انواع مختلفی دارند:

 1. تخت‌های جک‌‌دار: به طور کلی تخت خواب های جک دار مناسب‌ترند و ظاهر بهتری به دکوراسیون خانه می‌دهند
 2. تخت‌های بدون جک: این نوع تخت نقطه مقابل تخت‌های جک‌ذار هستند و تأثیر چندانی در زیبایی خانه و دکوراسیون ندارند!
 3. تخت‌خواب‌های فانتزی: نوع دیگر از تخت خواب های تاشو ، تخت خواب های فانتزی هستند؛ این تخت خواب ها را می‌توانید در شکل‌ها و طرح‌های مختلف سفارش بدهید مثلاً یک تخت به شکل ماشین داشته باشید و یا به راحتی صاحب یک تخت به رنگ سبز براق شوید؛
 4. تخت خواب تاشوی کلاسیک: تخت خواب تاشوی کلاسیک هم آخرین نوع این تخت است که ساده است و راحتی لازم را برای شما فراهم می‌کند.

تخت کم چا اگر اتاق کوچک و شلوغی داشته باشید که وسایل ریز و درشت‌ از گوشه و کنارش به شما دهن‌کجی می‌کنند، احتمالا صاحب اتاق تصویر بالا را یک سعادتمند واقعی می‌دانید. فقط کسی که طعم یک فضای کوچک و پر از خرده‌ریز را چشیده باشد، می‌تواند چند دقیقه به عکس بالا خیره شود. در خیال و رویا هم که شده، تمام وسایلش را داخل این کمدهای دیواری غیر ریلی جا دهد و بعد در پایان روز، در کمد سمت چپ را پایین بکشد و روی تخت تاشوی مرتب و تمیز بخوابد. همان‌طور که می‌بینید دور تشک این تخت یک یراق فلزی قرار گرفته است؛ این یراق ساده یک کار مهم می‌کند و اجازه نمی‌دهد تشک شما روی تخت تکان بخورد و باز و بسته کردن تخت راحت‌تر از آن چیزی می‌شود که فکرش را بکنید. باور نمی‌کنید نگاهی به تصویر بعدی بیندازید. مدل تخت‌خواب تاشو به همراه دکور این همان تخت جذاب تصویر بالاست که حالا باز شده‌است و همان‌طور که می‌بینید بسیار کارآمد و جذاب طراحی شده‌است تا خوابی راحت را برای شما به ارمغان بیاورد. اجرای تخت‌خواب کم جااگر اتاق کوچکی دارید و از قضای روزگار ناچار هستید آن‌جا را با یک نفر دیگر مثل خواهر، برادر یا دوست‌تان شریک شوید، حتما قبل از این‌که خودتان را یک شکست‌خورده‌ی تمام‌عیار بدانید، نگاهی به تصویر بالا بیاندازید. همیشه راهی وجود دارد و از کم‌ترین‌ها نیز می‌توان بیشترین استفاده‌ را کرد. کسانی که اتاقی شبیه به تصویر زیر را دارند، علاوه‌بر این‌که در طول روز فضای کافی برای کار و فعالیت در اختیار دارند، شب‌ها راحت سرشان را روی یک تخت خالی و بدون وسایل اضافی می‌گذارند. کمدهای کنار تخت‌ها را نیز دست‌کم نگیرید، چون تمام کتاب‌ها، لباس‌ها و خرده‌ریزهای اضافی را داخل‌شان جا داده‌اند. از ظاهر عکس مشخص است که جنس این کار با کار قبلی متفاوت است شما می‌توانید انتخاب کنید صاحب یک تخت با ظاهر کلاسیک و یا ساده باشید یا تختی با ظاهر جذاب‌تر مثل تصویر قبل.
تخت کم جا مدل ام دی اف روکش ملامیتهتصویر بالا نمونه کار تخت کمدی یکی از دکوراتورهای سلام ساختمان در تهران است. در این مدل، تخت خواب های تاشو به دو شکل عمودی و افقی هستند؛ و همان‌طور که می‌بینید جان می‌دهند برای جا دادن دو تخت به همراه کلی کشو و کمد در اتاق. اگر میخواهید ببینید بهترین کمد دیواری برای اتاق شما چه کمدی است، میتوانید مطلبی که در این مورد آماده کرده ایم که حتما برایتان مفید است را بخوانید. اگر یک اتاق کوچک دارید و سعی می‌کنید با هزار زحمت دو تخت کوچک را به همراه کلی وسیله در آن جا بدهید، می‌توانید به سراغ این مدل تخت خواب های تاشو بروید
طراحی شیک تخت‌خواب تاشو فرض کنید اتاق‌تان کوچک نیست، هم‌اتاقی هم ندارید ولی وسایل‌تان آن‌قدر زیاد است که برای جا دادن یا چیدن‌شان در اتاق با مشکل مواجه هستید. اگر بخواهید اتاق مرتبی داشته باشید، مجبورید چندین کمد و کتابخانه بخرید و گوشه‌وکنار اتاق بگذارید. حالا یک تخت را نیز باید به همه این وسایل اضافه کنید. خرید این همه وسایل چوبی هم هزینه زیادی دارد و هم حمل‌ونقل و تمیز کردن مداوم را به شما تحمیل می‌کند. باید بگوییم سفارش و نصب تخت ‌های تاشو برای شما هم بهترین گزینه است. تصویر بالا یکی از نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد چطور یک طراحی مناسب و اجرای خوب از  دکوراتورهای سلام ساختمان می‌تواند تمام نیازهای صاحب اتاق را با صرف کم‌ترین فضا برآورده کند.

تخت خواب تاشو یک نفره

تخت‌خواب‌ های تاشو برای کسانی که در طول روز به فضای اتاق‌شان احتیاج دارند به معجزه شبیه است. خانه‌ی خیاطی را در نظر بگیرید که یک اتاق بیشتر ندارد. اگر بخواهد از اتاقش به‌عنوان اتاق خواب استفاده کند، دیگر جایی برای وسایل خیاطی‌اش نخواهد داشت و اگر هم اتاق را به محیط کار اختصاص بدهد، شب‌ها را مجبور است در هال و روی زمین بخوابد. ولی اگر کسی بتواند خیاط مورد نظر ما را با معجزه‌ی تخت ‌های تاشو آشنا کند، بزرگ‌ترین لطف و کمک را در حق او انجام داده است. همان‌طور که معلوم است این تخت دارای پایه است و استاندارهای لازم یک تخت تاشوی مناسب را دارد. نمونه کارهای اجرا شده‌ی مجموعه‌ی سلام ساختمان را ببینید و قضاوت کنید که نصب این تخت‌ها، چه فضایی را می‌تواند در طول روز در اختیارتان بگذارد. مدل تختخواب تاشو برای اتاق کوچک یک اتاق کوچک و ساده دارید و دوست دارید به مینیمال‌ترین شکل ممکن زندگی کنید؟ این تخت خواب تاشو، به همراه کمد بهترین انتخاب برای شماست. اجرای یک نمونه تخت کم جا نمونه اجرا شده تخت‌خواب تاشو اگر فکر می‌کنید تخت خواب های تاشو ظاهری ساده دارند؛ این تصویر نشان می‌دهد اشتباه می‌کنید یک تخت با یراقی مرغوب به همراه کمی رنگ و لعاب، ، شاید همان چیزی است که مدت‌ها است برای زیباتر کردن اتاق کوچک دخترتان به دنبالش هستید.

تخت تاشو

در تصویر بالا، علاوه بر استفاده از کمد در کنار تخت‌ها، در داخل محفظه‌ی تخت هم شِلف‌هایی کار شده تا از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده شود. این مدل توسط یکی از دکوراتورهای سلام ساختمان در شهر مشهد اجرا شده است.

تخت تاشو شلف دار

تصویر بالا تخت تاشوی شلف دار رو از نمای دیگه و با جزئیات بیشتری نشون میده.

حالا بریم یک مدل دیگه از تخت تاشو یک نفره ببینیم.

طراحی تخت و کمد برای فضاهای کوچک این شاید اتاق یک‌ هتل باشد که صاحب آن دوست داشته کمی ذوق و سلیقه و راحتی را به مهمانانش هدیه بدهد؛ اما چطور ذوق و سلیقه را در ابعاد کوچک اتاق‌هایش جا بدهد؟ خیلی راحت با سفارش دادن تخت‌ خواب های تاشو و منحصر به فرد می‌تواند لبخند رضایت را به لب مهمانانش بیاورد.

تخت خواب تاشو دونفره

اگر مشغول خرید جهیزیه هستید و فکر این که چطور سرویس‌خواب بزرگ و بقیه‌ی وسایل را داخل اتاق کوچک‌تان جا بدهید، سردرگم‌تان کرده است تصاویر زیر را ببینید و گوشه‌ی ذهن‌تان جایی برای سفارش تخت ‌های تاشوی دونفره باز بگذارید. تخت‌ های تاشوی دونفره برای خانه‌های کوچه و نقلی غنیمت بزرگی هستند. مخصوصاً اگر کمد کوچکی دارید یا کشوی کافی برای لباس‌هایتان ندارید، می‌توانید در کنار تخت‌خواب‌تان کمد و تعدادی کشو نصب کنید و از کم‌ترین فضا بهترین استفاده را ببرید. البته اگر دوست داشته باشید می‌توانید از خریدن میز آرایش نیز بگذرید و از طراح بخواهید در کنار تخت ‌خواب تاشوی‌تان یک میز آرایش نیز طراحی و نصب کند. در این‌صورت هم یک تخت‌خواب و میز آرایش به سلیقه و سفارش خودتان خواهید داشت و هم تا حد زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده‌اید. تخت‌خواب تاشو دونفره یک صاحب‌خانه مهربان هستید و دوست دارید یک تخت خواب تاشو دو نفره را تا ابد در کنج اتاق خواب منزلتان داشته‌باشید؟ خب طبیعی است که رنگ وسایل خانواده‌ها متفاوت است و شما انقدر مهربان هستید که فکر هماهنگی رنگ‌ها هم باشید؛ پس یک تخت تاشو یا تخت دیواری کلاسیک استخوانی سفارش می‌دهید و مطمئنید مستاجرها کلی دعای خیر بدرقه راهتان می‌کنند. یک تخت تاشو کلاسیک استخوانی این هم نمای باز شده تختتان که حسابی از مستاجرها دلبری می‌کند؛ بد نیست بدانید چهارچوب این نوع تخت به دیوارها پیچ می‌شود تا از مقاومت دیوار برای نگهداری تخت استفاده بشود. مدل خاص تخت‌خواب دونفره کم جا یادتان است گفتیم تخت خواب های تاشو جنس‌های متفاوتی دارند؟ این یک نمونه کامل است. تخت‌خواب قبلی یک تخت دبل بود اما اینجا با وجود دو در براق شما صاحب یک تخت دو نفره هستید که می‌توانید هر وقت که لازم بود از یکی از آن‌ها استفاده کنید. تخت تاشو با دسته‌ی عمودی از دسته‌های افقی خسته شدیدید؟ انتخاب با شماست می‌توانید به سراغ دستگیره‌های عمودی بروید و کمی تنوع به فضا و چیدمان بدهید. یادتان است گفتیم نیازی به میز آرایش و سایر وسایل ندارید؟ به عنوان شاهد ما این تصویر را از آرشیو سلام ساختمان تقدیمتان می‌کنیم؛ یک تخت دو نفره راحت به همراه آیینه و البته دو کمد جالب بالای تخت که می‌توانید کتاب‌هایی که باید قبل از خواب بخوانید را در آن‌ها جا بدهید. حواستان به ظاهر جذاب و براق این ست هست؟ ست تختخواب کم جا و کمد ام دی اف اگر بودجه کمی دارید، می‌توانید به جای هایگلاس، به سراغ جنس ام دی اف بروید و یک ست تخت خواب تاشو با جزییات تحویل بگیرید. درست مثل همین تصویر جذاب بالا که به اتاق خواب رنگ و بویی تازه داده‌است. ست تختخواب کم جا و کمد MDF بد نیست همان تخت خواب قبلی را در نمای بسته ببینید تا از هماهنگی آن با کل اتاق و البته زیبایی‌اش مطمئن بشوید.

تخت تاشو ام دی اف

این تخت و دکور هم از جنس ام دی اف مات و به رنگ سورمه‌ای هست که توسط نجار عضو سلام ساختمان، وحید کاری گنزق، اجرا شده است. سلام ساختمان برای ضمانت کار دکوراتورها و نجارهایی که به شما معرفی می‌کند، طرح ضمانت قیمت دارد. یعنی تلاش می‌کند تا خیال شما از منصفانه بودن قیمت راحت باشد. یعنی اگر قیمت ارائه شده توسط دکوراتور سلام ساختمان بیشتر از قیمتی باشد که کارشناسان اتحادیه محاسبه می‌کنند، سلام ساختمان مابه تفاوت را به شما پرداخت می‌کند.

حالا بریم سراغ یک نمونه تخت تاشو ممبران. اگه دوست دارید طرحی خاص‌تر از ام دی اف را انتخاب کنید و با کمی هزینه‌ی بیشتر هم مشکلی ندارید، تخت تاشو و کمد دیواری از جنس ممبران گزینه‌ی خیلی خوبی است:

تخت تاشو ممبران

این تخت تاشو که نمونه کار دکوراتور سلام ساختمان در کرج است، از جنس ممبران با طراحی مدرن ساخته شده است.

تخت خواب تاشو مدل نوجوان و مدل کودک

این روزها بچه‌ها اگر شانس بیاورند و اتاقی داشته باشند، اغلب اتاق‌هایشان کوچک و جمع‌وجور است. پدر و مادرها نیز دائم باید به این موضوع فکر کنند که چطور لباس‌ها، اسباب‌بازی‌ها و… را در فضای به این کوچکی جا بدهند. بعضی‌ها که دو بچه یا بیشتر دارند، کمبود فضا برای‌شان نمود بیشتری دارد. ما در سلام ساختمان برای اتاق بچه‌ها هم پیشنهادهای خوبی داریم. تخت ‌های تاشوی کودک و نوجوان برای اتاق بچه‌ها مزایای زیادی دارد که در ادامه به بعضی از مهم‌ترین‌هایشان اشاره کرده‌ایم: _ تخت‌ها در طول روز جمع می‌شوند و جا برای بازی و فعالیت بچه‌ها، باز می‌شود. _ تخت‌ های تاشو جمع می‌شوند و در نتیجه آسیب کمتری هم می‌بینند و از دست شیطنت، نقاشی و حکاکی کودکان در امان هستند. _ کمدهای کنار تخت‌ های تاشوی کودک و نوجوان تمام وسایل و لباس‌های بچه‌ها را در خودشان جا می‌دهند و بیشتر مواقع اتاق مرتب و تمیز می‌ماند. _ تخت‌های تاشو به مراتب امنیت بیشتری از تخت‌های دوطبقه دارند. _ این تخت‌ها را می‌توان در رنگ‌های شاد و متنوع سفارش داد و اتاق کودکان را زیبا و بانشاط طراحی کرد. عکس‌های زیر نمونه‌های اجرا شده توسط  دکوراتورهای عضو سایت سلام ساختمان است که در سایزها و رنگ‌های مختلف ساخته شده‌اند. تخت های تاشوی نوجوان بیشتر پسربچه‌ها عاشق رنگ آبی هستند؛ اگر فکر کردید سفارش تخت خواب تاشو به معنی خداحافظی با رنگ‌ها است؛ این یک نمونه است که نشان می‌دهد می‌توانید در کنار سادگی رنگ را هم مهمان خانه‌تان کنید. هرچند هیچ اشکالی ندارد اگر برای اتاق دخترتان هم از این نوع تخت سفارش بدهید.

و اما بریم سراغ دکورهای داخل تخت خواب‌های تاشو. به تصویر زیر که نمونه کار یکی از نجارهای سلام ساختمان در تهران هست نگاه کنید. تخت‌های کودک و نوجوان معمولاً مثل دنیای بچه‌ها سرشار از خلاقیت و رنگ هستند درست مثل همین تصویر که رنگ و جزییات را می‌توانید در یک نما ببینید

تخت‌های کودک و نوجوان

و اما رنگ صورتی…

اگر پسرها عاشق آبی هستند؛ دنیای دخترها سرشار از رنگ صورتی‌است؛ یک تخت کوچک و ساده صورتی و فانتزی، یک انتخاب ایده‌آل برای دختر مهربانتان است که البته بسیاری از پسربچه‌ها هم از این رنگ، استقبال می‌کنند!

تخت تاشو صورتی

اینم یک نمونه کار جذاب و دخترونه به رنگ ملیح صورتی است که با ظرافت خاصی توسط یکی از ده‌ها دکوراتور سلام ساختمان در تهران انجام شده است. اگر می‌خواین مدل‌های تخت و کمد تاشو مثل این مدل یا هر مدل دیگه‌ای که مدنظرتون هست را اجرا کنید، هیچ نگران نباشید. با سلام ساختمان تماس بگیرید تا بهترین دکوراتورهای شهرتون رو بهتون معرفی کنه.

تخت کم جا هایگلاس سفید و آبی

دوست دارید کمی رنگ و لعاب بیشتری به اتاق دختر یا پسر نوجوانتان بروید؛ با ام دی اف ساده خداحافظی کنید؛ این نوع ست تخت خواب تاشو و کمد ظاهر براقی دارند و اگر اتاق کم نوری دارید می‌توانند نور اتاق را  بیشتر کنند. در تصویر بالا، تخت تاشو یک نفره از جنس هایگلاس همراه با کمد بصورت قرینه کار شده است. این تخت و کمد نمونه کار آقای رمضان خلیلی نجار عضو سلام ساختمان هست که در تهران اجرا شده است. یکی از مزیت‌های سلام ساختمان اینه که بدون دخالت در بازار، بهترین دکوراتورها و نجارها را در سراسر ایران (9 استان) به شما معرفی می‌کند. برای این معرفی هم استانداردهای ویژه‌ای داشته و دکوراتورها را بصورت مداوم ارزیابی می‌کند.


تخت کم جا هایگلاس سفید و زرشکی کیفیت یراق‌ها را خیلی خوب می‌توانید در این تصویر ببینید؛ کیفیت یراق یک تخت خیلی مهم است و اگر نمی‌خواهید تخت خوابتان بعد از مدتی به سر و صدا بیفتد بهتر است نوع با کیفیت آن را انتخاب کنید. اتاق خواب با تخت تاشو دختربچه‌ها دوست دارند موقع خواب با تک تک عروسک‌هایشان خداحافظی کنند. اگر دوست ندارید اتاق‌خواب کودکتان شلوغ باشد اما عروسک‌هایش در دسترس باشند، بد نیست از این بوفه‌های شیشه‌ای در کنار تخت خواب تاشو استفاده کنید؛ وقتی از طراحی تخت خواب تاشوی منحصر به فرد حرف می‌زنیم دقیقاً منظورمان توجه به همین جزئیات منحصر به فرد است که بد نیست شما هم به آن‌ها توجه کنید. تخت تاشو رنگ زرد و سبز زرد و سبز از آن ترکیب‌های ایده‌آل است که هم اتاق را گرم نشان می‌دهد و هم اگر مثل این تصویر، به سراغ یک ترکیب براق بروید می‌توانید کلی نور و گرما را هم‌مهمان خانه‌تان کنید. اتاق خواب با تخت کم جا شاید برایتان سؤال باشد موقع جمع شدن تخت، تکلیف آن تاج کوچک بالای تخت چه می‌شود؟ خیلی ساده است آن تاج زیبا سرجایش می‌ماند و البته تختتان هم به آسانی جمع می‌شود و شما می‌توانید صاحب یک تخت تاشو با ظاهری بسیار جذاب باشید.

قیمت تخت تاشو

تخت تاشو را میتوان با متریال های مختلف مثل ام دی اف، نئوپان، هایگلاس و … ساخت. معمولاً تخت های تاشو را با متریال ام دی اف می سازند. شیوه محاسبه قیمت در تخت های تاشو مشابه با کمد های دیواری و به صورت متر مربع ورق ام دی اف محاسبه میشه. میتونین قیمت ورق رو در مطلب قیمت ورق ام دی اف ببینین. برای ساخت یک تخت تاشو یکنفره به بیشتر از 2 متر ورق ام دی اف نیاز دارید. این میزان در تخت های تاشو نوجوان کمتر و در تخت های تاشو دو نفره حداقل 2 برابر میشود. برای ساخت کمد دیواری و کتابخانه در کنار تخت تاشو، هزینه جداگانه ای دریافت میشود. این هزینه هم بستگی به تعداد کمد ها و قفسه های آن ها است. برای دریافت قیمت دقیق باید به نجار مراجعه کنید و از او بخواهید در محل شما حاضر شده و با توجه به طرح مورد نظرتان، قیمت دقیق بگیرید. طبیعتاً قیمت نهایی با درنظر گرفتن قیمت ورق، نوع یراق آلات ، طرح شما و دستمزد نجار تعیین میشود. چرا باید به سراغ تخت تاشو منحصر به فرد برویم؟ اتاق‌های کمی تا قسمتی کج: شاید شما صاحب یک اتاق زیرشیروانی باشید یا دیوارهای اتاقتان از آن چیزی که فکرش را بکنید کج‌تر است. یا حتی ابعاد اتاقتان از اندازه‌های تخت‌های استاندارد کوچکتر است؛ باید با تخت خداحافظی کنید؟ معلوم است که نه! بلکه باید نجار، کمد ساز یا دکوراتور حرفه‌ای پیدا کنید و تخت تاشوی مورد نظرتان را سفارش بدهید. تخت تاشو سفارشی در طرح‌ها و ابعاد مختلف: دوست دارید یک تخت دو نفره کمی بزرگ‌تر داشته‌باشید؟ دخترتان عاشق یک صورتی خاص است که در بازار پیدا نمی‌شود؟ به راحتی می‌توانید تخت خواب منحصر به فردتان را سفارش بدهید و مطمئن باشید صاحب همان چیزی می‌شوید که رویایش را داشتید. سفارش تخت تاشو برای شما مناسب نیست اگر: کمی تا قسمتی عجله دارید: یک مهمان ناخوانده با کمر درد شدید دارید و باید همین امروز یک تخت کمجا را در اتاقتان جا بدهید؛ واضح است که نمی‌توانید سفارش بدهید و منتظر مراحل ساخت تخت تاشو بمانید؛ این‌طور وقت‌ها بهتر است به سراغ نزدیک‌ترین فروشنده بروید و تخت خواب‌تان را بخرید. هزینه کمی بیشتر: تخت خواب های تاشوی موجود در بازار، به خاطر تولید عمده هزینه کمتری دارند و در نتیجه اگر هزینه برایتان مهم است و به منحصر به فرد بودن چندان اهمیتی نمی‌دهید می‌توانید به سراغ این نمونه‌ها بروید.

نکاتی که برای سفارش یا خرید تخت‌های تاشو باید در نظر داشته باشید

_ جنس تخت ‌های تاشو تنوع چندانی ندارد و اگر قرار باشد یک تخت خوب و با عمر طولانی داشته باشید باید از سازنده بخواهید از متریال باکیفیت استفاده کند. _ ابزار و یراق‌آلاتی که در ساخت تخت‌های تاشو استفاده می‌شوند در کیفیت نهایی کار، تأثیر زیادی دارند. _ از قبل مدل پیشنهادی‌تان را به‌طور کامل برای سازنده توضیح بدهید و از او بخواهید طرح اولیه را به شما نشان بدهد تا بتوانید مدل و رنگ نهایی را تأیید کنید. _ به کسی یا جایی سفارش کار بدهید که درصورت وجود هر نوع مشکلی در آینده، به شما پاسخ‌گو باشند و اشکلات احتمالی را رفع کنند. در نهایت اگر می‌خواهید نتیجه کار تمیز و مطمئن باشد، سعی کنید سفارش‌تان را به یک گروه یا فرد مورد اطمینان و متعهد بسپارید تا خیال‌تان هم از جنس مواد اولیه و هم از طراحی و اجرا، راحت باشد.

ساخت و نصب تخت تاشو

تخت‌های تاشو در برخی فروشگاه‌ها به‌صورت آماده فروخته می‌شوند ولی اگر می‌خواهید یک تخت و کمد دقیقاً مناسب فضای اتاق‌تان داشته باشید، بهتر است سفارش ساختش را به یک گروه حرفه‌ای واگذار کنید. ما در «سلام ساختمان» سفارش شما را دریافت می‌کنیم و بعد از آن با معرفی تعدادی از دکوراتورها و نجارهای متبحر، به شما امکان انتخاب از میان بهترین‌ها را می‌دهیم؛ بنابراین شما می‌توانید پس از معرفی متخصص معتبر از طرف سلام ساختمان، تیم‌های فنی مختلف را از نظر کیفیت مقایسه و بعد بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در پایان هم این نکته رو بگیم که اگر به هر دلیلی نمیخواید کمد دیواری اتاقتون رو تغییر بدین، تخت جک دار هم گزینه جایگزین مناسبی برای تخت تاشو کمدی محسوب میشه.

ممنونیم که به این مطلب ما توجه کردید. سوالات و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

19 دیدگاه‌ها

 1. سلام ببخشید ما تختخواب جمع شو دو نفره و یک نفره با جنس خوب نصب کردیم روی دیوار .
  حالا خونه جدید خریدیم ٬ میخام ببینم آیا میشود تختخوابهارا از دیوار جدا کنیم و به منزل جدید ببریم؟؟

  • با سلام
   بله امکانش هست. کمی به طرح بستگی داره. ولی در عموم موارد امکان جابجایی هست.

  • با سلام
   لطفاً شمارتون را در لینک زیر ثبت کنید تا همکاران برای راهنمایی و معرفی مجری باهاتون تماس بگیرند.
   https://b2n.ir/257945

 2. با سلام
  چند تا سوال فنی داشتم
  1)فاصله صفحه زیر تشک از دیوار دوبل بغل نیم سانت خوبه؟(درهنگام بسته شدن نیم سانت با بغل فاصله داشته باشد)
  2)فاصلا بالای صفح تشک از سقف نیم سانت کافیه؟ (صفحه زیر تشک توی کار میشینه)
  3) فاصله قید نگه دارنده بالای صفحه تشک از لبه دوبل تخت 2.5 سانت خوبه؟

 3. سلام ببخشید یه سوال داشتم اونم این که تخت خواب رو با تشکش تهویلمون میدین یا بدونه تشک در این دو حالت قسمت هر کدوم چقدر هستش

  • سلام
   بدون تشک
   خرید تشک با خریدار است. که قیمت‌های بسیار متنوعی داره با توجه به کیفیت‌های مختلف و برندهای متفاوت

 4. سلام . من تخت تک نفره تاشو برای اتاق حال می خواستم . که میز تحریر و یک کمد لباس هم داشته باشه

  • سلام و عرض ادب
   در قسمت درخواست کابینت سایت ثبت‌نام کنید و شماره تلفن بدید، همکارانم در کمتر ۲۴ ساعت با شما تماس میگیرند و چند نفر از بهترین سازنده های تخت تاشو رو بهتون معرفی میکنند.
   پیروز باشید
   https://bit.ly/3dj43C9

 5. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون .لطفا به این پرسش من پاسخ دهید که آیا می شود تختوابهای جمع شو جک دار را پس از مدتی از اتاقی به اتاق دیگر انتقال داد ؟ البته دوتخت خواب در یک اتاق نصب شده حالا قصد داریم یک تخت خواب را به اتاق دیگر انتقال دهیم .از راهنمایی شما ممنونم

  • با سلام
   بله امکان پذیر هست ولی لازمه جای خالی اون با کمد پر بشه و برای جای جدیدش هم متراژ کمی کمد کنار و بالاش اجرا شود.

 6. سفارش این نوع تم اتاق خواب تخت تاشو چجوری است میشه آیدی اینستاتونو با شماره تلفن برای سفارش بدین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید