قیمت کابینت در شهریور 1400 | با این روشِ قیمت‌گیری سرتون کلاه نمیره!

201
71367
قیمت کابینت ؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!
قیمت کابینت ؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!

مطالبی که در این مقاله در مورد قیمت کابینت می خونید:

 1. جدول قیمت انواع کابینت
 2. قیمت کابینت متری چنده؟!
 3. چرا روش قیمت گیری بر اساس متراژ گمراه کننده است؟
 4. روش صحیح قیمت گیری کابینت

قیمت کابینت آشپزخانه از حدود متری تا تومان متغیره! شاید بپرسی چرا انقدر اختلاف؟؟  علت اینه که جنس کابینت ها قیمت های خیلی مختلفی دارند. از متریال کابینت هم که بگذریم، قیمت ساخت کابینت به عوامل متعدد دیگه ای مثل طرح و جزئیات اجرا مربوطه که در ادامه به بعضی از اونا اشاره میکنیم.

اما یک نکته حیاتی: قیمت گیری کابینت از کابینت سازهای مختلف بر اساس قیمت حدودی یا همون قیمت متری، اصلاً کار دقیقی نیست. هرگز بر اساس قیمت متری بین دو کابینت ساز قضاوت نکنین.

احتمالاً از دوستات شنیدی که «فلان کابینت ساز اومد خونه‌مون، اولش واسه همین کابینتی که میبینی یک مقدار هزینه رو تعیین کرد ولی آخرش که خواست تسویه حساب کنه، کلی گرونتر گفت!!». برای خیلیا این مشکل بوجود آمده! دلیلشم اینه که روش قیمت گیریِ اولیه درست نبوده! پس روش درست چیه؟ تو این مطلب هم قیمت حدودی انواع کابینت و هم روش درست قیمت گیری کابینت رو واستون توضیح میدیم. همچنین جدیدترین روش سفارش کابینت رو هم به شما میگیم، روشی که کمتر جایی می‌تونین اون رو پیدا کنین و جزو کم ضرر ترین روش ها هست!

قیمت گیری کابینت بدون ضرر

 

جدول قیمت انواع کابینت آشپزخانه – تابستان 1400

با وجود همه هشدارهای ما نسبت به خطر قیمت حدودی، اما بالاخره همه میخوان بدونن قیمت کابینت موردنظرشون متری چنده و میشه گفت حق هم دارند چون یک حس اولیه‌ای از قیمت میگیرن و خود این خوبه، در این جدول قیمت حدودیِ انواع کابینت آشپزخانه (با ابعاد استاندارد به ازای یک متر طول) رو آوردیم. ولی حتما ادامه مطلب رو بخون تا دچار اشتباه نشی!

به روزرسانی: شهریور 1400

نوع کابینت

حداقل (تومان)

حداکثر (تومان)

توضیحات

قیمت نئوپان روکش ملامینه

0 0 بدنه و درب ها نئوپان روکش ملامینه

قیمت کابینت ام‌دی‌اف ایرانی

0 0 ورق ام دی اف ایرانی

قیمت کابینت ام‌دی‌اف خارجی

0 0 ورق ام دی اف خارجی

قیمت کابینت هایگلاس ایرانی

0 0 ورق هایگلاس ایرانی

قیمت کابینت هایگلاس خارجی

0 0 ورق هایگلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه

قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس ایرانی

0 0  

قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس خارجی

0 0  

قیمت کابینت ممبران (وکیوم)

0 0 بستگی زیاد به طرح و شرکتی یا کارگاهی بودنِ ورق دارد

قیمت کابینت پولیشی (و انزو)

0 0  

قیمت  ام دی اف خام با رنگ پلی اورتان

0 0  

قیمت کابینت چوبی-روکش

0 0 بستگی زیاد به طرح و رنگ دارد

قیمت کابینت چوبی-تمام چوب

0 0 بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد

قیمت کابینت پی وی سی PVC))

0 0  

قیمت کابینت فلزی- گالوانیزه

0 0  

قیمت کابینت فلزی – استیل

0 0  

 

بازم میگیم این قیمت‌ها متری هستن و فقط برای آشنا شدن شما با بازه‌ی قیمت‌ها مفیده. امااااا…..ادامه مطلب رو ببین تا امثال این جدول، گمراهت نکنه!

قیمت کابینت، متری چند؟!

شاید شماهم تا این لحظه وقتی میخواستین کابینت قیمت کنین، به همین روش از کابینت ساز سؤال میپرسیدین. مثلاً میپرسیدین قیمت کابینت ام دی اف متری چنده؟! اما خب تیم ما (سلام ساختمان) برای شما یک روش جدید ارائه داده که دیگه قیمت رو نمی پرسین، بلکه خودتون اون رو محاسبه می کنین!

کابینت آشپزخانه

در ضمن کابینت زیر توسط جناب آقای وحید اردی، مجری سلام ساختمان در تهران و با همین روش جدید محاسبه ی قیمت اجرا شده:

کابینت

 

در بازار معمولاً قیمت انواع کابینت رو به متر طول میگن؛ ولی «قیمتِ متری» اصلاً روش دقیقی برای محاسبه قیمت هیچ نوع کابینت و کمدی نیست و فقط میتونه حدودی از قیمت رو برای شما روشن کنه. اما روش درستش چیه؟ فکر می کنین روش جدیدی که سلام ساختمان برای محاسبه ی قیمت به شما ارائه کرده چی میتونه باشه؟

نکته: مفهوم متر طول، با مترمربع کاملاً متفاوته! وقتی میگیم قیمت یک متر طول کابینت، یعنی قیمت کابینتی که شامل بخش زمینی و دیواری است و 1 متر طول داره. در تصویر زیر میتونین مترِ طول رو به صورت دقیق ببینین.

طرح کلی کابینت آشپزخانه

 

چرا جداول قیمت هر متر کابینت میتونند گمراه کننده باشند؟!!

نمیشه با یک جدولِ راهنما، قیمت دقیق کابینت آشپزخانه و کمد و دکورها رو بدست آورد. هر کابینتی طرح مخصوص به خودش رو داره و باید حتماً طرح شما برای کابینت ساز مشخص بشه. کیفیت متریال و کار کابینت ساز هم در قیمت نهایی کابینت تأثیرگذاره.

می‌خوای کابینتت 25 سال عمر کنه یا 5 سال؟؟ این خیلی مهمه که جزئیات کابینت چی باشه. برای همین نمیشه با «قیمتِ متری»، هزینه نهایی رو بدست آورد و خود این باعث میشه نتونی بین کابینت سازهای مختلف به خوبی مقایسه کنی. 

خب حالا راه حل چیه؟

چطور بهترین قیمت رو پیدا کنم؟ روش جزئیات و قیمت نهایی

تعریف بهترین قیمت، کمترین قیمت نیست. گاهی قیمت کمتر، گرون ترین قیمت ممکنه باشه. دوباره سؤال میکنیم: میخوای کابینت خونه‌ت عمر 25 ساله داشته باشه یا 5 ساله؟ اگر قیمت کم، باعث عمر کم و کیفیت داغون شد، یعنی گرونترین قیمت رو به اسم قیمت پایین دارند تقدیمت میکنن!!! حالا روش قیمت گیری درست کابینت و راه پیدا کردن بهترین کابینت ساز چی میتونه باشه؟؟

پاسخ همینه: روش جزئیات و قیمت نهایی. حالا این روش چیه؟ جواب: بر اساس این روش، وقتی تصمیم برای ساخت کابینت گرفتی، لازمه با چند کابینت ساز ماهر در محلی که قراره کابینت اجرا بشه مشورت کنی و ازشون بخوای قیمت دقیق و نهایی رو بهت بگن و بعد بین اونها مقایسه کنی. اجازه بده برای اینکه اشتباه نشه کمی بیشتر توضیح بدم:

معنی دقیق قیمت نهایی: قیمت نهایی، یعنی از کابینت ساز بخوای قیمت آخر رو بهت اعلام کنه. یعنی قیمت کابینت رو بصورت حدودی نده، یعنی قیمت کابینت رو به صورت متری نده! فقط قیمت نهایی و تمام شده رو اعلام کنه.

معنی دقیق جزئیات: جزئیات، یعنی تا جایی که ممکنه با کابینت ساز تون درباره جزئیات کار به توافق برسین. ممکنه بگی من خیلی سر در نمیارم از این چیزها!! چکار کنم؟  اصلاً کاری نداره، تا آخر با من باش تا کاملاً مسلط بشی.

ویدیو آموزش قیمت گیری صحیح کابینت آشپزخانه

در ویدئوی زیر یکی از کارشناسان سلام ساختمان در مورد اینکه چطور قیمت درست و دقیقی از کابینت بگیریم، صحبت کردن:

اگه سوالی داشتین، در انتهای مطلب میتونید کامنت بدید. کارشناسان سلام ساختمان به سرعت پاسخ میدهند.

یک اشتباه رایج در قیمت گرفتن از کابینت ساز

خیلی از کابینت ساز ها قبل از قرارداد قیمت رو به صورت متری اعلام می‌کنن. مثلاً: مدل کابینت ام دی اف: متری 1 میلیون تومان. آیا مقایسه کابینت سازها به صورت «قیمت متری» ای که میگن این روش مناسبی برای ارزیابی و تصمیم گیری درباره کابینت سازه؟!

همونطور که قبلاً هم گفتیم، به هیچ عنوان. چرا؟؟ چون جزئیات زیادی در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت ها وجود داره. این جزئیات باعث میشن محاسبه حدودیِ اولیه (بر اساس متر طول) با هزینه نهایی که مشتری مجبور به پرداختش میشه تفاوت داشته باشه.

بذارین براتون یک مثال بزنیم: مثلاً شما  10 متر کابینت برای آشپزخونه‌ات لازم داری. این مقدار رو در قیمت طول که مثلاً بهت گفتن متری یک میلیون تومن ضرب میکنی و حاصل برابر میشه با 10 میلیون تومان. اما در انتها کابینت‌ساز یا نجار محترم بهتون فاکتور 13 میلیونی میده! این فاکتور که مبلغ نهایی شماست، هزینه اجرا و ساخت کابینت به همراه جزئیاتی است که کابینت ساز اجرا کرده.

معمولا بعد از دیدن این فاکتور، خیلی از ماها حس می‌کنیم که کلاه سرمون رفته و کابینت ساز با ما درست رفتار نکرده! در حالیکه اینجوری نیست! اما چرا این اختلاف قیمت وجود داره؟! قیمت کابینت که به صورت متری اعلام میشه، قیمت یک متر طول کابینت با ابعاد استاندارد(عمق 55 و ارتفاع 90 سانتی متر برای کابینت زمینی و عمق 30 و ارتفاع 70 سانتی متر برای کابینت دیواری) و با طراحی کاملاً ساده است!

شما برای کابینت خودتون ممکنه طرح خاصی مورد نظر داشته باشین. یا اینکه بخواین در آشپزخانه خودتون اپن داشته باشین. حتی تغییر در ابعاد کابینت هم شامل هزینه ی متفاوت از حالت استاندارد میشه. با وجود همه این موارد، احتمال تغییر قیمت نهایی و تفاوت اون با قیمت متری بسیار زیاده. حالا تصور کنین روشی اومده که شما می‌تونین قیمت نهایی رو همون اول کار داشته باشین! اصلا نوعی احساس پیروزی به ادم دست میده که از حس و حالش نگم براتون!!! سلام ساختمان دقیقا به همین روش داره خدمات کابینت رو ارائه میده، یعنی قیمت آخر رو همون اول به مشتری میگه. پس حالا برای قیمت گیری به صورت رایگان، که از اون دسته خدماتی هست که هرجایی در اختیار شما نمیذارن، همین الان روی لینک زیر کلیک کنین:

قیمت دهی رایگان کابینت

 

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

مرحله به مرحله ی روش جزئیات و قیمت نهایی

حالا با دقت بیشتری مرحله به مرحله روش درستِ قیمت گیری کابینت و مقایسه رو بهت میگم. این مراحل پیچیده نیستند فقط باید دقت کنی:

 1. قبل از همه تصویر طرح کابینت مورد نظر رو تهیه کن. حتی تصویری حدودی هم بهتر از هیچیه. برای این کار میتونی از الگوهای گالری مدل‌های کابینت استفاده کنی.
 2. نوع کابینت و سپس برند متریال ورق‌ها (و متریال‌های اصلی ای که باهاش کابینت رو میسازن) رو مشخص کنی: ام دی اف یا هایگلاس؟ ممبران (وکیوم) یا چوب؟ چه رنگ و طرحی؟ از چه کارخانه و برندی؟ مثلا جنس کابینت زیر ترکیب هایگلاس و ام دی اف هست که توسط مسعود زارعی مجری سلام ساختمان در مشهد اجرا شده.هایگلاس ام دی اف
 3. نوع یراق‌ها رو معین کنی (لولاها و دستگیره ها و اکسسوری ها).
 4. در مورد جزئیات مهم اجرایی مثل نحوه آب‌بندی سینک، جانمایی دقیق اجزای کابینت و غیره تعیین تکلیف کن
 5. با کابینت‌سازهای حرفه‌ای مشورت کن: درباره جزئیات اجرایی ازشون بپرس و نهایتاً قیمت تمام شده ی کل کار رو ازش استعلام کن. باز هم میگیم: قیمت نهایی کل کابینت نه به هیچ صورت دیگه‌ای مثل قیمت متر طول!
 6. از بین نجارها و کابینت‌سازهایی که باهاشون درباره یک طرح با جزئیات یکسان مذاکره کردی، چند نفر رو همراه با تعهد زمان‌بندی کار انتخاب کن. در این مرحله، سابقه کاری این افراد رو بررسی کن و نمونه کار اون ها رو ببین. اگر قیمت‌ها نزدیک به هم بودن، پیشنهاد ما اینه که با فردی که حرفه‌ای تر و منظم‌تر هست قرارداد ببندی.
 7. مرحله پایانی هم عقد قرارداد با بهترین کابینت سازه!
 8. در آخر اگه حوصله ی این کار هارو نداری، میتونی انجامشون رو به عهده ی شرکت سلام ساختمان بسپاری. ما نمیذاریم تا سرت کلاه بره و همیشه حامی و ضامن مشتری هستیم. از طریق لینک زیر میتونی ابتدا قیمت بگیری و سپس درخواست کابینت ساز خودت رو در سامانه آنلاین “خدمات دکوراسیونی سلام ساختمان” ثبت کنی:

در ادامه بریم ببینیم در هر نوع کابینت چه موضوعاتی روی قیمت اونها اثرگذارن.

9 نکته از جزئیات کابینت که در قیمت تأثیرگذاراند

1- در کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس، نوع متریال ورق‌های ام دی اف و های گلاس خیلی مهم هستند. اینکه ایرانی یا خارجی باشن، اینکه ساخت چه کارخونه ای باشن و غیره. نکات تکمیلی درباره این کابینت‌ها رو می‌تونین در مطالب مربوطه‌اش که براتون تهیه کردیم ملاحظه کنین.

2- در کابینت‌های چوبی چه کابینت با روکش چوب و چه کابینت تمام چوب (مخصوصاً تمام چوب) نوع چوب انتخابی در قیمت خیلی مؤثره. همینطور در این نوع کابینت‌ها چون یک مرحله مهم از قیمت‌گذاری، رنگ (معمولاً رنگ پلی استر) است، حتماً درباره جزئیات نحوه رنگ و قیمت تمام شده با رنگ از کابینت‌ساز و نجار محترم استعلام کنین.

3- نکات ظریف و مهمی در قیمت کابینت ممبران هست که توصیه می‌کنیم با مطالعه مطلب کابینت آشپزخانه ممبران و آگاهی کامل از موارد مربوط به کابینت ممبران، قبل از مذاکره با کابینت‌سازها از این نکات مهم مطلع بشین. در ضمن اگه ممبران رو نمی‌شناسین، کابینت های زیر ممبران هستن و تصویر اول توسط آقای طهرانفر مجری سلام ساختمان در تهران اجرا شده.

ممبران

4- از کابینت‌سازها و نجارهای بازاری و یا سلام ساختمان درباره جنس بدنه (یونیت – اسکلت کابینت) بپرسین و بدونید قیمتی که میگن دقیقاً با چه جنس بدنه‌ای است تا بتونین (در مرحله ای که در بالا توضیح دادیم) قیمت‌ها رو درست مقایسه کنین؛ چون خیلی از اوقات جنس متریال بدنه با جنس درب‌ها و بقیه بخش‌های کابینت‌ که در معرض دید هستن متفاوته. مثلاً اغلب اوقات کابینت های‌گلاس، جنس بدنه اش از های‌گلاس نیست بلکه از ام دی اف (MDF) ساخته میشه. یا بعضی وقت‌ها بدنه ی کابینت ام دی اف (MDF) از جنس ملامینه ساخته میشه.

5- پیشنهاد مؤکد داریم که جنس یونیت اطراف و زیر آبچکان رو از متریال پی وی سی (PVC) انتخاب کنین و به کابینت ساز هم تاکید کنین همین رو میخواین با اینکه قیمتش کمی بیشتر میشه. چرا؟ چون ضد آبه، ضد خوردگی میکروبی و حشره‌ای است و کلی مزایا داره وبه کابینت ساز تأکید کنین این تغییر رو در قیمت نهاییش لحاظ کنه تا بعدا اضافه قیمتی از این بابت طلب نکنه. اگر بیشتر میخواین بدونین به مطلب کابینت پی وی سی (PVC) مراجعه کنین.

6- در بعضی از کابینت ها، جنس صفحه کابینت آشپزخانه متفاوت از جنس کابینت هست. جنس صفحه و ضخامت اون رو معمولاً در مراودات چندان ذکر نمیکنن اما خوبه که شما درباره‌اش بررسی کنین و حین قیمت گرفتن بهش توجه کنید. در واقع وقتی کابینت ساز به شما قیمت میده با احتساب صفحه 3 سانتی اون قیمت رو میده. اگر شما چیزی غیر از این صفحه های کابینت در نظر دارین باید حتما به اون بگین.

7- یکی از عمده ترین دلایل برای اختلاف قیمت، تغییر اندازه های کابینت از اندازه های استاندارد است. مثلاً تغییر اندازه ی پایه ها، بیشتر شدن ارتفاع یونیت کابینت دیواری از 70 سانت، بیشتر شدن ارتفاع پایه کابینت از 14 سانت اجرای کابینت کمدی (ایستاده)، اجرای کابینت جزیره، اجرای اپن معلق و ویترین دکوری و…. همه این موارد اهمیت قیمت نهایی گرفتن از کابینت ساز رو بیشتر میکنه. مثلا در کابینت زیر که توسط خانم نغمه نواری متخصص سلام ساختمان در تهران اجرا شده، سایز کابینت های طلایی رنگ، به در خواست مشتری با ابعاد استاندار تفاوت دارن.

کابینت ام دی اف هایگلاس

8- مطالبی که درباره قیمت کابینت‌ گفتیم به صورت مشابهی البته نه با حساسیت کابینت، در مورد کمد دیواری هم صدق میکنه. کمدها رو معمولاً به صورت مترمربع قیمت میدن و گاهی طبقه بندی داخل کمد رو جداگانه محاسبه میکنن اما شما ضمن اینکه خوبه این قیمت رو هم بدونین اما از همون مراحل 7 گانه بالا برای قیمت گرفتن کمدها استفاده کنین. برای اطلاعات بیشتر میتونید مقاله قیمت کمد دیواری رو مطالعه کنید.

 

9- نکته مهم پایانی اینکه: هیچ تدبیری جایگزین انتخاب درست نجار و کابینت ساز خوب و حرفه ای نمیتونه باشه. تمام ظرافت و زیبایی و ماندگاری کار در دست این گروه قرار داره، پس برای انتخاب یه مجری حرفه ای با دقت عمل کنین. ما میتونیم در این زمینه بهتون کمک کنیم و کابینت ساز حرفه ای رو ب صورت رایگان بهتون معرفی کنیم. میتونین روی ما حساب کنین و حتی نمونه کارهای بیشتر ما رو در پیج اینستاگرام ما به آیدی زیر ببینین:

salamsakhteman@

 

 

در انتها یک جمع بندی و خلاصه از آنچه در این مقاله آورده ایم:

خلاصه مطلب در چند ثانیه

خلاصه چیزهایی که گفتیم:

1- قیمتِ روز کابینت در بازار به صورت متری بیان میشه که بعنوان یک مرجع کابینت، در جدول بالا قیمت ها رو بصورت متری برات آوردیم.

2- اگر میخوای کابینت سفارش بدی، نباید «قیمت متری» رو برای مقایسه کابینت سازها ملاک قرار بدی.

3– موقع سفارش کابینت پیشنهاد میشه که خدمات رایگان سلام ساختمان از جمله قیمت دهی و مشاوره رایگان رو از دست ندی.

4- باید از روش قیمت گیری مناسب که دربالا توی 7 مرحله ذکر شد استفاده کنی تا خیالت راحت‌تر بشه آخر کار پول اضافه ندی.

5- مهمترین بخش اون 7 مرحله، انتخاب کابینت ساز مناسبه. «سلام ساختمان» کار اصلیش همینه، یعنی کمک به شما برای پیدا کردن کابینت ساز: کابینت ساز حرفه‌ای و مناسب رو پبدا کن.

 

تجربیات و سؤالاتت درباره قیمت ساخت کابینت رو کامنت کن

سؤالی درباره قیمت هر یک از انواع کابینت آشپزخونه داری؟ مشکلی نخوردی توی سفارش کابینت و تصمیم‌گیری؟ میخوای کارشناس‌های ما پاسخ بدهند؟

تجربه ای از ساخت کابینت و کمد داری که بتونه بدرد بقیه بخوره؟ یک تجربه شیرین؟ یک تجربه تلخ؟ 

کامنت ها و جواب های بقیه رو میتونی زیر همین مطلب بخونی و به تجربه‌ت اضافه کنی.

و تو هم سؤال یا تجربه‌ت رو کامنت کن. 

201 دیدگاه‌ها

 1. سلام. من شماره تماس و آدرس اتحادیه ی کابینت سازان ام دی اف تهران رو توی اینترنت پیدا نمیکنم. میتونید راهنمایی کنید لطفا؟
  و اینکه اگه از قیمت و کار کابینت سازی شکایت داشته باشیم، کجا میتونیم ازش شکایت کنیم؟
  ممنون از شما

 2. سلام و وقت بخیر ، ببخشید مبالغ اعلام شده هزینه نهایی با در نظر گرفتن اجرت نصب و حمل بار هست یا نه ؟ یه مورد دیگه این ه این هزینه ها برای همه شهرستان تقریبا یکسان هست یا تفاوت معناداری در جاهای مختلف توی اون دیده میشه ؟

  • با سلام
   خیر در همه ی مقالات اعلام کردیم که این قیمت ها، قیمت متریست و قیمت دقیق و تمام شده نیست.. چون برای داشتن قیمت تمام شده مجری باید اندازه گیری دقیق داشته باشه و به طرحتون هم بستگی داره.. قیمت ها در تهران و شهرستان ها تفاوت کمی دارد.

 3. سلام وقتتون بخیر کابینتهای ما فلز بادرب چوبی هست. اگه بدنه رو نگه داریم و دربها رو از جنس های گلس ایرانی بخوایم، قیمت متری حدودا چقدر حساب میشه؟ هم کابینت پایین و هم کابینت بالا

 4. سلام
  بنده یه کاری رو برداشتم بدنه کار نصب شد بعد مشتری بدلیل اینکه کار گرون شده
  قبل کار هم طراحی شده و همچی بهشون گفته شد از قیمت
  همچی هم بر اساس فاکتور بوده
  ولی خب مشتری این تهمتو زدن بعد یه کابینت ساز دیگ ای اوردن بدنه کارو باز کردن و کامل کارو دادن یکی دیگ کابینت کرد
  خاستم ببینم میتونم شاکی شم ازشون
  ممنون

 5. سلام ۶ ماه پیش کابینت MDF سفارش دادیم شد ۱۴ میلیون کامل پرداخت کردیم..قرار بود توی یک ماه کارو تحویل بده..
  هنوز کامل نصب نکرده یعنی کارو به ما ناقص تحویل داده
  داخل کابینتم زیر ظرفشویی کپک زده از خیس بودن
  پی گیری هم که میکنیم بیاد کارو کامل کنه میگه باید چسب آکاواریومو خودتون بخیرین و یه هزینه جدا ۶۰۰ هزارتومن برای قرنیز پرداخت کنید..
  بهشون میگیم شما قیمت کل رو حساب کردین و ما پرداخت کردیم میگه نه هزینه قرنیز کلا جدا محاسبه میشه همجا…
  ایا درست مگین این آقا؟؟
  آخه ما دوجا دیگه کابینت زدیم و اونها کلی اومدن همچیو نصب کردن و دستمزدشونم گرفتن رفتن
  ولی ایشون میگن نه جدا باید حساب کنید

 6. با سلام.ممنون از پاسخ‌گویی تون
  میخواستم بپرسم خودمون ورقه تهیه کنیم بدیم به کابینت ساز بهتر نیست؟منظورم قیمت مناسب تر و جنس مورد استفاده قابل اطمینان تر در میاد درسته؟

 7. سلام وقتتون بخیر_یه آشپزخانه ۴×۳ اگر بخواد کابینت ممبران بشه (همراه تمام هزینه های دیگه مثل سینک و دستگیره ها و…..)حدودا چقدر هزینش میشه؟

  • با سلام
   لطفاً برای مشاوره رایگان شمارتون را در لینک یزر ثبت کنید تا همکارانم راهنماییتون کنند.
   https://b2n.ir/257945

  • با سلام
   بستگی به طرح دارد.
   مثلاً کابینت ۴طرف است یا سه طرف یا دو طرف؟
   هرطرف چند متره؟
   ارتفاع دیواری چنده؟
   صفحه چیه؟
   و کلی اطلاعات دیگه
   که به این راحتی کسی قیمت دقیق نمیده.

 8. با سلام؛
  حدود 12 متر طول آشپزخانه با کابینت های گلاس خارجی و اندازه استاندارد زمینی و دیواری، هود شومینه ای، یخچال دوقلو، لباسشویی، ظرفشویی و زیر سینک پی وی سی حدود قیمت چند درمیاد؟
  و بفرمایید آیا در شهر تایباد خراسان رضوی امکان کار توسط شما وجود دارد یا خیر؟

 9. باسلام کابینت برای دیوار آشپزخانه می خواستم(معمولی) به ابعاد ۱۲۰طول ارتفاع ۹۰ عرض استاندارد.لطفا راهنمایی کنید که قیمتش چقدره میشه.ممنون

 10. سلام اگر کابینت سازی از عقد قرارداد با مشتری صرف نظر کنه و بهونه بیاره ایا میشه ازکابینت ساز بخاطر این کارش شکایت کرد

  • با سلام
   اگه قرارداد خوبی بسته باشید و حق با مجری نباشه و به مقدار کافی دریافتی داشته باشه بله میتونید شاکی بشید.
   ولی شکایت سرعت کارتون رو بسیار کم میکنه و گرفتاری داره و پیچیدگی های حقوقی. بهتره توافق کنید و دلایل عدم همکاری رو پیدا کنید و حل بشه.

 11. با سلام
  کابینت ساز برای کابینت دیواری با ارتفاع ۹۰ ، متری ۲/۴۰۰ و برای کابینت زمینی، متری ۱/۶۰۰ بهم قیمت داده.
  جنس کابینت، های گلاس و از شرکت yeldiz هست.
  لولای ارام بند، دستگیره و اوپن هم ، تو قیمتهای فوق در نظر گرفته شده
  برای کمد دیواری از جنس mdf هم، متری ۲/۶۰۰ قیمت داده
  برای دستمزد هم ۱۰% قیمت جنس، دریافت میکنه
  ایا این قیمتها منصفانه هستش ؟

  • سلام
   با قیمت های امروز خیر کمی بالاست. متاسفانه قیمتها ثباتی نداره و نمیشه قضاوت درستی کرد با این اطلاعاتی که فرمودید.

 12. با سلام من ام دی اف کار هستم با توجه به گرانی موجود بعض از مشتری ها مایلند برای اجرای کابینت فقط دستمزد بدهند در صورت امکان نظرتان را درموردقیمت کابینت منبران فقط دستمزد را برایم مشخص بفرمایید متشکرم فکور از اردبیل

  • سلام همکار گرامی
   قیمت اجرتی جزئیات خاصی دارد که امکان مشاوره به صورت تلفنی وجود دارد و می توانید ثبت درخواست بفرمایید تا، همکارانمان با شما تماس بگیرند.
   یا با شماره ی پشتیبانی تماس بگیرید.
   ۰۵۱۹۱۰۰۳۴۲۴

  • سلام همکار عزیز
   ممبران پیچیدگی های خاص خودش رو داره.
   ولی برای خورد کردن کار و اجرا حداقل مبلغ دستمزد بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومن همکارها قیمت میدن.

 13. سلام
  ما با توجه به طراحی کابینتمون ۱۱متر کابینت داریم که حدود ۳متر آن کابینت دیواری با شکست (۳۰-۴۵) هست
  هود روی کار و ۱۲۰سانتیمتر هست
  در نمای یخچال دکور داریم
  متریال انتخابی ما هاگلاس سفید AGT و طرح چوب عسلی فرامید هست
  میخواستم لطفا قیمت نهایی بدین ؟
  لطفا این قیمت رو یکبارم با صفحه کورین حدود ۴ متر که جای گاز تو کار و سینک ۱۲۰ هم دربیاد محاسبه کنین ممنونم

  • با سلام
   در این خصوص بایدکارشناس حضوری خدمتتون برسه تا بعد از بررسی قیمت نهایی رو خدمتتون اعلام کنند.

  • سلام
   نصب دستگیره طبق عرف به عهده مجری کابینت هست ولی می توان طبق قرارداد تقسیم وظیفه کرد.

 14. سلام
  ببخشید هزینه ساخت ی فایل قفل دار ریل دوبل سه کشو با ابعاد ارتفاع ۱۵۰cm عمق ۵۰cm عرض ۵۰cm با ام دی اف ایرانی یا vpc چقدر میشه؟

 15. سلام من 10مترکابینت میخور ه ام دی آف بدنه ملامینه با یه نما چه قدر در میاد حدودا

  • سلام
   اگه ابعاد کابینت تون استاندارد باشه با قیمت امروز حدودا ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان.

 16. سلام خدا قوت
  من یک بازنشسته هستم و برای خودم گاهی طراحی،نقاشی و خط انجام میدم.
  خلاصه بگم به علت نبود جای مناسب برای کار، به فکر افتادم داخل کمد دیواری اطاق خانه به صورت محصور و محفوظ میز کار درست کنم.
  خیلی فکر کردم تا بالاخره تونستم خودم یک میز کار که کار میز نور رو هم میکنه و دارای یک کشو، صفحه متحرک که توسط دو جک قابلیت بالا و شیب دار شدن رو داره طراحی کنم.
  غرض اینکه در محیط خانه افرادی هستند که به این میز چند کاره نیاز پیدا کنند و من اگر کسی درخواست کنه با خواست خدا و همکاری با شما این نیاز رو پاسخگو باشم.
  موفق و سلامت باشید

  • سلام و عرض ادب
   خیلی هم عالی.. اگر دوست داشتین از این کار خلاقانه ای که کردین برای ما عکس بفرستین و فیلم.
   که در فیلم راجع بهش توضیح میدین و سعی کنین کمتر از ۶۰ ثانیه باشه تا در اینستا معرفی کنیم و در سایت هم ازش بهره ببریم‌.

 17. سلام

  در حال جمع بندی کار کابینت میباشم. شرکت مربوطه قیمت را بصورت زیر اعلام نموده است: قیمت زمینی متری برای 23 متر 2400000 تومان و قیمت دیواری برای 4 متر متری 1680000 تومان و قیمت درب نما برای 26 به مبلغ 900000 تومان.

  آشپزخانه برای کابینت بالا به صورت دو طبقه با اختلاف سطح میباشد (سطح کابینت دیواری نزدیک سقف هم باد کابینت زمینی و یک قسمت دیر کابینت دیواری با مقداری تو رفتگی). آیا این روش قیمت داده شده درست میباشد؟

  ممنون

  • سلام
   خیر، به هیچ عنوان.
   بهترین کار پس از تهیه طراحی اجرایی اعلام قیمت تمام شدهو
   یک سوال دارم: برای شما که متری چند قیمت بهتون بدن، یا بگن آخر کار چقدر ازتون پول میگیرن؟!
   به احتمال زیاد اینکه آخر کار چقدر پول ازتون میخوان بگیرن مهمتره.
   پس از اول کار ازشون بخواهید قیمت تموم شده بهتون بدهند. بدون کم و کاست یه عدد بدهند و اون عدد رو در قراردادشون هم ذکر کنند و اون عدد ملاک محاسبات مالی با شما باشه.

 18. سلام با قیمت الان بازار میشه ام دی اف درجه یک ایرانی رو برای محل۱۰ متری با متریال کیفت متوسط با قیمت تمام شده ۱۵ تومن هزینه کرد یا مبلغ بیشتری باید درنظر گرفته بشه؟

  • با سلام
   به طرح و متریال مصرفی تون بشدت بستگی دارد.
   بهتره از مشاوره تلفنی سایت استفاده بفرمایید.

 19. سلام ممکنه بگین برای کابینت آشپزخونه حدود ۱۵ متری
  چقد هزینه میخاد؟
  و اینکه متوسط ترین گزینه برای انتخاب نوع کابینت کودومه و هزینش چنده؟
  نه زیاد گرون و با کیفیت باشه نه زیاد ارزون و بی کیفیت باشه!

  • سلام
   ام دی اف درجه یک ایرانی یا هایگلاس درجه یک ایرانی پیشنهاد ماست.
   ولی بهترین کار مشاوره حضوری گرفتن و طراحی آشپزخونه است.
   حدودی که باید در نظر بگیرین ۲۵ میلیون تومن حداقل.

 20. سلام پنل کابینت را چگونه محاسبه میکنند آشپزخانه ما 11متر زمینی و هواهیی کابینت برده ولی میگه 17 تا پنل خورده هر پنل هم 16000000تومان واقعا من سردرنیاوردم ممکنه راهنمایی کنین؟

  • سلام دوست عزیز
   نیاز به جزییات بیشتری برای ارائه راهنمایی داریم. لطفاً به شماره زیر نقشه و جزئیات رو واتساپ بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز
   ما هم متوجه نشدیم. میتونید با شماره مشاوره‌های سلام ساختمان تماس بگیرید؟

  • سلام
   در بیشتر موارد خیر. برای بدنه‌های داخل کابینت (یونیت) از ام دی اف‌های سفید ساده استفاده میشه که به صرفه تر باشه و نمای بیرونی رو از ورق‌های رنگی که زیباتر و گران تر است استفاده می کنند.

 21. سلام وقت بخیر
  دارم ویترین مغازمو تغییر میدم
  هزینه جنس 5500 شده ، اجرتش چقد میشه تقریبا؟
  متریال ام دی اف سفید صابونی با نوار طلایی

  • با سلام
   واقعاً بستگی به طرح تون دارد. بخصوص اینکه کارتون دکوره و دکور هنرمندی میخواد و دستمزدش بیشتر هست.
   حدودا ۳ تومان میتونه عادلانه باشه.

 22. سلام
  من ميخوام دربهاي كابينت آشپزخونه مون رو عوض كنم
  حدود ده متر طول هستش. كابينت ام دي اف مات ميخوام. متري چنده

  • با سلام
   جنس یونیت هاتون چیه؟ آیا لولاها هم باید عوض بشه؟

  • سلام
   اگر یونیت‌ها mdf باشه و لولاها عوض نشه. حدود ۵ تا ۶ میلیون خرج دارد.

 23. سلام و ممنون بابت مطالب خوبتون. ببخشید ما با یه کابینت ساز میخوایم قرارداد ببندیم. ام دی اف بدنه و در ها رو پول دادیم و اوشون خریداری کردن. حالا میگن کل مبلغ قرار داد رو باید قبل از نصب پرداخت کنیم. به نظر شما این صحیحه. اومدیم ما کل مبلغ رو پرداخت کردیم و ایشون نصب نکردن اون وقت ما چه باید بکنیم؟

  • با سلام
   خیر درست نیست، ما پیشنهادمون استفاده از نمونه قراردادی هست که در سایت گذاشتیم.

 24. سلام وقتتون بخیر
  از کابینت ساز قیمت MDF و ممبران رو پرسیدم و یه قیمتی رو برامون حساب کردن.چون ممبران را دوست داشتم ولی قیمت بالا بود بهشون گفتم اگه جنس بدنه معمولی باشه و فقط درب کابینت ممبران باشه قیمت ها به چه صورت میشه که بهم گفتن فرقی نمیکنه . میخواستم ببینم این صحبتشون درست هست یا نه؟

  • سلام
   بله درسته، چون بدنه بطور کلی خیلی تفاوتی با هم ندارد. و رویه کابینتِ که متفاوت هست.

  • سلام دوست عزیز
   لطفاً در لینک زیر ثبت نام کنید تا همکاران باهاتون تماس بگیرند.
   https://bit.ly/3fkFpl6
   و یا می تونید با شماره زیر هم تماس بگیرید.
   ۰۲۱-۹۱۰۱۴۴۷۲

 25. سلام
  سوال من اینه که اگه تامین و جبران هزینه و خرید تمام متریال با صاحب کار باشه از ورق های MDF گرفته تا یراق آلات ، ریل و … اونوقت نحوه قیمت گذاری براساس چه قاعده ای خواهد بود ؟

  • سلام
   در این مورد هم بستگی به طرحتون داره و بهتره قیمت رو بصورت تمام شده توافق نمایید.
   حمل و نقل رو هم فراموش نکنید و در قرارداد بیارید.

 26. سلام هزینه سیلر وکیکر کردن تاج و قاب روکش طرح بلوط اطراف کابینت با کالینت کاراست یا کارفرما در قرار داد قید شده کابینت زمینی و هوایی متر ۱۶۷۰میلیون

 27. سلام وقت بخیر.
  کابینت استیل خانگی الان در کدوم شهر ها تولید میشه. عکس های زیادی از کابینت استیل دیدم تو سایتای خارجی، آیا تولیدات ایرانی هم با همون کیفیت و زیبایی تولید میشن؟
  با تشکر

  • سلام، وقت شما هم بخیر
   خیر متأسفانه بیشتر کارهای استیل برای آشپزخانه‌های صنعتی یا رستوران‍‌های بیرون بر ساخته میشه و اونها هم پیش ساخته است.
   کمتر برای خونه‌ها کار اختصاصی انجام میشه ولی در تهران سازنده‌های کابینت استیل زیاد هستند. فقط ظرافت های طرح‌های خونگی رو شاید خیلی رعایت نتونن بکنند.

 28. سلام وقتتون بخیر و تشکر از مطالب بسیار مفیدتون
  بهترین برند های های گلاس ترک رو میشه بهم معرفی کنید و اینکه چطور بفهمیم برند مورد نظر رو اصلش رو کار کردن واسمون یا فیکش رو
  باتشکر

 29. سلام ما در مشهد قراردادی برای نصب کابینت بستیم که قراربود در گلبهار (۴۰ کیلومتری مشهد) نصب بشه، در همون زمان حدود ۵۰۰ تومن اضافه گرفتن برای اینکه نصاب بره گلبهار نصب کنه (هزینه حمل و نقل وسایل به گلبهار رو هم جدا گرفتن) ولی بعد فهمیدیم نصابش گلبهاری بوده و از مشهد نیومده اصلا. این هزینه ای که گرفتن صحیح هست؟و اگر نیست چجور باید پیگیری کنیم
  ممنون

 30. خواهشا برای اینکه شاید بخواید کابینت بزنید یا نه کابینت کار رو نیارید برید که زمان و هزینه براش داره و از نظر اخلاقی درست نیست ، و هی نگید اون یکی اینو گفته و این قیمت رو داده و کلا اذیت نکنید اینکار حرفه ای نیست و شما رو هم بی اطلاع نشون میده ، خیلی ساده بگم با قیمت متری فاکتور بسته نمیشه ، به کابینت ساز بگید کل موارد ازقیمت یک متر مربع کابینت نسبت به جنس و ارتفاع کابینت هوایی 70 یا 90، هزینه حمل و نقل + نصب ، کابین سینک پی وی سی هست یا نه ، قیمت نماهای اضافه ، نوع دستگیره و ریل و قرنیز اینها رو براتون بنویسن بهتون بدن در حدی که یادتون نره . اگر طرح مدل سازی تریدی هم میخواید هم بگید که بهتون( نشون بدن) و در صورتی که قراداد بستید طرح رو (تحویل میدن )در غیر اینصورت هزینه اون رو بدید و طرح هم بهتون میدن که خواستید به یکی دیگه بدید ولی مجانی نمیشه، در آخر اگه خواستید قیمت کلی ازشون بگیرید ، ضمنا اگر کسی که کارش رو قبول دارید با توضیحات بالا که در مورد قیمت گفتم حتما به اون بدید چون هر چقدر ارزونتر هم باشه با طرح و اجرای بی کیفیت پولتون رو دور ریختید که این تجربه بعضی از مشتریای من بودن که قیمت پایین تر دادن و بعدا اعتراف به کارشون ، ضمنا کسی که کار رو گارانتی کنه که البته ب
  باید ازش شناخت داشته باشید .
  قیمت کار معمولا بین رنج قیمتی هست و نسبت به جنس ورق و … و مهارت کابنت کار.. پس کابینت کار که کف قیمت رو میگیره انتظار دو مورد رو در حد عالی نداشته باشید و با نزدیک شدن به سقف قیمت هر متر کار طراحی و کیفیت کار بیشتر میشه و انتظار نداشته باشید که کابینتکار حرفه ای کار رو با قیمت پایین ولی با کیفیت بالا و طراحی خوب و جنسهای یراقالات خیلی خوب اجرا کنن ولی هواستون باشه به اندازه ارزش کار پول بدید.
  من رشته معماری خوندم و8 سال کابینت و کلا دکوراسیون داخلی کار کردم و بعد از اون هم کار بازسازی و مشارکت در ساخت ویلا و در کنارش دکوراسیون داخلی انجام میدم ، امیدوارم مطلبی که نوشتم بدردتون بخوره

 31. ما که یکم تعمیرات توی آشپزخونه داشتیم
  یعنی جابجایی یک کابینت و ساخت یک کابینت نیم متری زمینی و دیواری
  با اینکه کابینت ساز آشنای درجه یک بود و بعد از دیدن آشپزخونه بهمون قیمت داده بود آخر کار مبلغ فاکتور دوبرابر اون چیزی بود که بهمون گفته بود
  هر چقدر هم دقیق از کابینت ساز ها قیمت بگیرید بازهم آخر کار یه قیمت نجومی دیگه باهاتون حساب میکنن

  • سلام
   ما دفعات زیادی در مقالات سایت گفتیم قیمت متری گرفتن بزرگترین اشتباهه.
   قیمت رو باید تموم شده بگیرین و از اون مهم تر طراحی کاری که میخواد انجام بشه و قرارداد درست و حسابیه.
   با قیمت نهایی تموم شده ی کار و قرارداد و طراحی کار مورد نظر هیچکس ضرر نمیکنه.
   طراحی که نداشته باشین شما ممکنه وسط کار قسمتی رو عوص کنین، یا نظرتون تغییر کنه، این هزینه بر هست براتون.
   شرط اینکار این که طراحی کنین و طرح تون رو أایید کنین و عوضش نکنین حین کار.

 32. سلام
  کلا همه کابینت ساز ها رو کلاه بردار میدانید
  اما مهم تر خود جنس استاد کاری که میخواد برای شما بسازه.هم وطن هیچ وقت گول قیمت پایین نخور کسی قیمت نهایی بهترین کاره به شرط داشتن طرح 3d.تو یک قسمت گفتیم اجرا نصب 80الی150.یک استاد کار حرفه ای ساده ترین کابینت زیر 200نمیزنه مگه تازه کار باشه با قیمت های شما کار کنه

  • سلام همکار عزیز
   ما همه جا گفتیم که اجرت نصب یکی از اشتباهات بزرگ یه کارفرماست.
   ولی این قیمت‌های بازاره و ما نمیتونیم از اونها چشم بپوشیم.
   اینکه یه استادکار کمتر از متری ۲۰۰ کار نمیکنه انتخاب خودشه و ما بهش احترام می‌ذاریم.
   ما ازتون دعوت می‌کنیم با ارسال شماره تلفنتون و پس از اثبات کیفیت کار و خوش خلقی تون به تیم بزرگ سلام ساختمان بپیوندید و روزانه با دهها کار اجرایی ارتباط داشته باشید.

  • سلام
   حدودا متری ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان فقط درب‌ها.
   اگر درب نماها، تاج، پاخور و باند نور و غیره هم تعویض بشند، عدد حداقل تا ۳۰ درصد اضافه می‌شود.

 33. سلام خسته نباشید حدود 5ماه پیش با یه کابینت ساز قرارداد بستیم چوب mdfمتری1900برای کابینت حساب کرد کمد دیواری mdfمتری1تومن 10متر کابینت 7متر کمد دیواری،و قرار بود20روزه تحویل بدن حدود یک ماه هیچ حرکتی نزد که چوب از شرکت دستمان نرسیده بعدش که شروع کردن به علت اینکه تازه خونه رو ساختیم و از برق خونه مادربزرگ برای ساخت استفاده کردیم گفتن دستگاه نمی کشه و کمی از کارو انجام دادو گفتیم پس ادامه کار بمونه تا کنتور بیاد ماه قبل کنتور اومد و خلاصه اومد درست کنه بمونه های دیگه آورد و گفت الان همه چیز گرون شده درصورتی که چوب رو از اول تهیه کرده و نتیجه اینکه چند جا رو اون طوری که طی کرده بودیم تحویلم نداد یه دکور دم در آشپزخونه خودش تغییر داده ساده تر درست کرده درصورتی که مدلی که من انتخاب کردم بیشتر چوب استفاده میشه اما گفتن نه این بیشتر استفاده شده و قرمزی استفاده نکرده برای دور کابینت به دیوار و یه مبل هم تو آشپزخونه درست کردیم که گفته بودم کوشن درست کنه این کارم نکرده و جای هود رو هم تو کار گفته بودم که ساده درست کرده14میلیون زمان قرار داد ریختم،7میلیون هم بعدش ریختم براش طبق قرارداد و هنوز تحویل نداده بود 5تونستم میخواست دو تومن ریختم الان سه میلیون مونده اما این کارو کرده به نظرتون حقش هست؟باید چیکار کنم

  • با سلام
   بهترین کار اینه اگر کابینت ساز مورد وثوق دارید از ایشون مشورت بگیرید، یا از اتحادیه کابینت سازهای شهرتون بخواهید که کارشناس براتون بفرستند تا کارتون رو برآورد کنند.

 34. سلام، می خواستم بدونم با این افزایش قیمت ورق فلزی، آیا برای ساخت کابیت و عقد قراد داد با کابینت ساز زمان مناسبی هست و یا بگذارم بعد از سال ، البته خیلی کارم عجله ای نیست. ممنون

  • با سلام
   با توجه‌ به تغییر قیمت ها در سال جدید طبق تجربه‌ی سال‌های قبل ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سال قرارداد ببندید و متریال رو تهیه کنین و اونور سال اجرا کنین تا درگیر شلوغی آخر سال نشین و کار با کیفیت بیشتر اجرا شه و دچار بالا رفتن قیمت هم نشید.

 35. با سلام
  مرسی از سایت خوبتون
  کابینت ساز متراژ اشپزخونه م رو ۱۱ متر اندازه گرفتن
  قراره های گلاس کار کنه ک حساب کرد متری یک و ششصد جمع بندی کرد بیست میلیون در میاد
  وسایل جانبی سینک و هود و بقیه ب عهده ی خودمون هس
  آیا درست محاسبه کرده
  ممنون میشم جواب بدین چون فعلا منصرف شدم و نیاز ب راهنمایی دارم

  • با سلام
   قیمتی که بهتون دادند قیمت معقولی هست چون قرار نیست قیمت متری ضرب در متراژ بشه و قیمت تمام شده بدست بیاد، دلیلشم آن فضاهایی هستند که ضریب دارند. مثل کابینت کمدی، کانتر یخچال، دکور و…
   اگر خواسته باشید تیم فنی میتوانند قیمت حدودی و نزدیک به قطعی رو به شما اعلام کنند.
   همچنین برای مشاوره ی فنی رایگان در خدمتتون هستیم تا انشالله یه کار زیبا و منصفانه بتونید برای خودتون اجرا کنید.

 36. با عرض سلام
  خواستم برام اُجرت نصب کابینت mdf ساده و با نما(معمولی) رو بگین لطفا
  اگر خرید جنس و یراق به پای نباشه،یه کاببنت mdf مدلش نه ساده و پیچیده،درحد استفاده معمولی از نما) چند در میاد
  اگر جنس و یراق بپای من باشه و قرار باسه صفر تا صد کار(برش و مونتاژ+نصب) قیمت حدودیش چند باید باشه
  خودم استادکار mdf هستم اما بنا بر دلایلی چندماهی از بازار کار دور بودم
  ممنون از لطف شما
  از بابلسر

 37. با عرض سلام و خسته نباشید.کابینتهای منزل بنده های گلاس ایرانی هستند و ظاهرا uv نیستند و بعد از سه سال زرد شده اند.شالوده و استخوان بندی محکمی دارن و از مدل کابینت راضی ام. مشکل فقط درب کابینتهاست.تصمیم گرفتم فقط دربها رو تعویض کنم.آیا تعویض درب به تنهایی قیمت گذاری خاصی داره؟درب کمد ،درب کابینت پکیج و سایر دربها جمعا هشت و نیم متر مربع هستند. البته لازم به توضیحه که ابعاد کابینتها با استاندارد رایج بازار متفاوته

  • سلام دوست عزیز
   چه کابینتی مد نظر تون هست؟ Mdf، هایگلاس، ممبران؟
   یا متریال دیگه ای هست؟

 38. سلام
  آیا طبقاتی که در یونیت زمینی و یا هوایی تعبیه میشه جز یک متر طول کابینت محسوب میشه یا باید برای آنها هزینه جداگانه ای پرداخت نمود در مورد ورق سه میلیمتری که در پشت یونیت ها است چطور؟
  ممنون از سایت ارزنده شما

  • با سلام
   برای کابینت زمینی و کابینت دیواری ارتفاع ۷۰ یک طبقه جزو استاندارد کابینت است و نیاز به پرداخت مبلغ مضاعف ندارد.
   برای کابینت دیواری ارتفاع ۹۰ سانت دو ردیف طبقه جزو استاندارده. ولی بیشتر از این در صورت درخواست مستلزم پرداخت هزینه است.
   همچنین اجرای ورق ۳ میل پشت یونیت‌ها نیز بر عهده مجری کابینت است و هزینه اضافه ندارد.

 39. سلام با تشکر از مطالب مفیدتون.
  من کابینت بدنه فلز درب ام دی اف ایسیک برام کار کردن بعد از پایان کار متراژ زمینی رو جدا و متراژ دیواری رو هم جدا متر کردن و جمع زدن و بعد ضربدر قیمت هر متر ۶۵۰ کردن که قبلا توافق کردیم میخاستم بدونم این روش متراژ درسته چون قبلا خوندم که منظور از یک مترکابینت یک متر هوایی و زمینی با هم هستش ممنون میشم سریع پاسخ بدین چون قراره فردا باهاش تسویه کنم.