قیمت کابینت؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!

84
1356
قیمت کابینت ؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!
قیمت کابینت ؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!

آخرین بروزرسانی

قیمت کابینت؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!
4.4 (37 نظر)

یکی از مهمترین بخش های خانه ها، کابینت آشپزخانه است. قیمت نهایی و هزینه دقیق ساخت کابینت، به عوامل بسیار مختلف و متنوعی وابسته است. مواردی مثل جنس کابینت، طراحی کابینت، اندازه آشپزخانه و حتی یراق آلات و دستگیره کابینت! پس تعیین قیمت کابینت به صورت دقیق و قبل از ساخت، کار ساده ای به حساب نمیاد.

در این مطلب به طور خلاصه درباره موضوع قیمت کابینت آشپزخانه صحبت می‌کنیم تا بتونید پیش از اجرای کابینت و کمدهای مورد نظرتون جلوی پشیمونیِ آخر کار رو بگیرید. بهتون کمک میکنیم تا قبل از ساخت کابینت، قیمت دقیق و نهایی کار رو از کابینت ساز بگیرین. همچنین حدودی از قیمتِ متریِ انواع مدل کابینت رو هم براتون میاریم تا به صورت تقریبی از وضعیت بازار و قیمت کابینت ها مثل کابینت ام دی اف، های گلاس، ممبران و … مطلع باشین.

در انتها هم نکاتی در مورد روش قیمت گیری و مراحل اون بهتون میگیم که در تعیین قیمت نهایی بسیار میتونه کمک کننده باشه. نکاتی که با اجرای همه اون ها، میتونین به کابینت ساز در قیمت دادن به خودتون کمک کنین و قراردادی مناسب ببندین.

قیمت کابینت ، متری چند؟!

احتمالا شماهم وقتی میخواین کابینت قیمت کنین، به همین روش از کابینت ساز سوال میپرسین. مثلا میپرسین قیمت کابینت ام دی اف متری چنده؟!

خواهشاً اگر شماهم اینطوری بررسی میکنین، نحوه درست تحقیق درباره قیمت کابینت‌ ها، کمدها و دکوراسیون داخلی رو یاد بگیرین و مراقب باشین سرتون کلاه نره. همونطور که گفتیم، در این مطلب برای یادگیری روش درست، بهتون کمک می‌کنیم. روشی که کاری به قیمت متری کابینت نداره و با اون میتونین قیمت نهایی رو از کابینت ساز بگیرین.

کابینت آشپزخانه

در بازار معمولا قیمت انواع کابینت رو به متر طول میگن؛ ولی این اصلاً روش دقیقی برای محاسبه قیمت هیچ نوع کابینت و کمدی نیست و فقط میتونه حدودی از قیمت رو برای شما روشن کنه. بهرحال چون سوال خیلی متداولیه، ما هم گرچه درباره روش دقیقش باهاتون مفصل صحبت می‌کنیم. اما در جدول زیر قیمت‌های حدودیِ هر متر طول (نه متر مربع) رو براتون آوردیم.

قبل از دیدن جدول، در مورد مفهوم متر طول و متر مربع باهم صحبت کنیم و بعد بریم سراغ جدول قیمت کابینت آشپزخانه. متر مربع واحد مساحت است. متر مربع برای اندازه گیری ورق های کابینت کاربرد داره اما متر طول برای تعیین طولِ کابینتِ ساخته شده بکار میره. وقتی میگیم قیمت یک متر طول کابینت، یعنی قیمت کابینتی که شامل بخش زمینی و دیواری است و 1 متر طول داره. در تصویر زیر میتونین متر طول رو به صورت دقیق ببینین.

طرح کلی کابینت آشپزخانه جدول قیمت انواع کابینت آشپزخانه

در این بخش میخوایم باهم جدول قیمت انواع کابینت آشپزخانه(با ابعاد استاندارد به ازای یک متر طول) رو ببینیم.

برآورد «سلام ساختمان» – تابستان 98

* توضیحات زیر جدول در مورد نوسانات قیمت بازار فعلی ملاحظه شود *

نوع کابینت حداقل (تومان) حداکثر (تومان) توضیحات
نئوپان روکش ملامینه 650,000 800,000 بدنه و درب ها ملامینه
قیمت کابینت ام دی اف ایرانی 900,000 1,100,000 ورق ام دی اف ایرانی
قیمت کابینت ام دی اف خارجی 1,000,000 1,300,000 ورق ام دی اف خارجی
قیمت کابینت های گلاس ایرانی 1,100,000 1,300,000 ورق هایگلاس ایرانی
حتما توضیحات بعد از جدول در مورد نوسانات قیمت بازار را ببینید
قیمت کابینت های گلاس خارجی 1,300,000 1,700,000 ورق هایگلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه
قیمت کابینت پلی گلاس ایرانی 1,200,000 1,400,000
قیمت کابینت ممبران (وکیوم) 1,500,000 2,200,000 بستگی زیاد به طرح دارد
قیمت کابینت چوبی-روکش 1,700,000 2,200,000 بستگی زیاد به طرح و رنگ دارد
قیمت کابینت چوبی-تمام چوب 2,000,000 3,500,000 بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد
قیمت کابینت پی وی سی PVC)) 1,300,000 1,700,000 بدنه و درب ها PVC
توضیحات بعد از جدول در مورد نوسانات قیمت بازار را حتما ملاحظه کنید
قیمت کابینت فلزی – گالوانیزه 650,000 850,000
قیمت کابینت فلزی – استیل 1,500,000 2,000,000

 

نکاتی در مورد جدول قیمت کابینت

* به جدول بالا توجه کنین. بله درست متوجه شدید! بازه قیمت یعنی فاصله حداقل و حداکثر قیمت در جدول بالا خیلی زیاده. اما به نظرتون چرا این اتفاق افتاده؟! چرا بازه ی حداقل و حداکثر قیمت انواع کابینت، مثل گذشته نیست؟؟!!

در پاسخ، دو نکته زیر رو ملاحظه کنین:

1- حواستون باشه، این جدول و هر جدول دیگه ای به این سبک، فقط یک راهنمای کلیِ قیمته. این راهنمای کلی میتونه دارای خطای زیادی باشه و از طرفی، توی هر شهر و منطقه ای با منطقه ی دیگه متفاوته. پس همونطور که در این مطلب هم بارها اشاره شد، برای دونستن قیمت قابل اطمینان باید کابینت ساز حرفه ای بر اساس شرایط هر کابینت، مثل طرح و متریالی که مورد نظر شما است، قیمت نهایی بهتون بده.

2- قیمت مواد اولیه که کابینت ها باهاشون ساخته می‌شوند مثل قیمت ورق ام دی اف، ورق هایگلاس و … بسیار تحت تأثیر نرخ ارز هستند. میدونین که وضعیت قیمت ارز در سال گذشته رو به افزایش گذاشت و این علت اصلی گرون‌تر شدن قیمت کابینت ها و دکوراسیون داخلی در سال گذشته بوده.

البته قیمت کابینت هم دقیقاً به اندازه رشدِ قیمت ارز زیاد نشده ولی مجموعاً طی یک سال گذشته نوسانات بازار خیلی زیاد بوده و همین مساله، دلیل اصلیِ تفاوت زیاد قیمت حداقل و حداکثر در جدول بالا است. اینجا است که لازم میشه برای مراجعه به نجار و کابینت سازهای باتجربه و منصف سرعت بیشتری داشته باشین.

چقدر میتونیم به جدول قیمت کابینت اتکا کنیم؟!

در پاسخ به این سوال، تاکید می‌کنیم که حتی در با ثبات‌ترین وضعیت بازار، باز هم نمیشه با یک جدولِ راهنما، قیمت دقیق کابینت آشپزخانه و کمد و دکورها رو بدست آورد. البته ما در مطلبی جداگانه به قیمت کابینت در سال 98 پرداختیم که توصیه میکنیم اون رو هم مطالعه کنین. با این وجود باید تاکید کنیم که هر کابینت طرح مخصوص به خودش رو داره و باید حتما طرح شما برای کابینت ساز مشخص بشه. در این صورت نجار با اندازه گیری کابینت و محاسبات دقیق، میتونه قیمت نهایی رو بهتون بده.

پس لازمه وقتی تصمیم جدی برای ساخت کابینت و تغییر دکوراسیون تون دارین، هر چه سریعتر با چند کابینت ساز ماهر مشورت کنین و ازشون بخواین قیمت دقیق رو بهتون بگن. این دقیقاً کاریه که «سلام ساختمان» بهش تخصص داره. یعنی خیلی راحت شما رو به کابینت سازِ شهرتون متصل می‌کنه. میتونین به کمک ما بهترین کابینت ساز های شهرتون رو پیدا کنین و از اون ها بخواهید که از محل شما بازدید کنن و بهتون قیمت نهایی بدن.

توجه: طرحِ کابینت، برندِ متریال‌ها، جزئیات اجرا (مثل یراق‌آلات و یا نحوه آب‌بندی) وهمینطور مهارت تیمِ نجار و کابینت سازِ اجراکننده، در قیمت گذاریِ نهایی یک کابینت خیلی تأثیرگذار هستن.

روش قیمت گرفتن از کابینت‌ساز برای تعیین قیمت کابینت

خیلی از سفارش‌دهنده‌ها و مجریان (کابینت ساز ها) قبل از قرارداد برای ارزیابی هزینه ساخت کابینت، قیمت رو به صورت متری اعلام می‌کنند. مثلا: مدل کابینت ام دی اف: متری 1 میلیون تومان. حالا آیا این روش مناسبی برای ارزیابی و تصمیم گیری درباره قیمته؟! همونطور که قبلا هم گفتیم، به هیچ عنوان. چرا؟؟ چون جزئیات زیادی در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت ها وجود داره. این جزئیات باعث میشن محاسبه حدودیِ اولیه (بر اساس متر طول) با هزینه نهایی که سفارش‌دهنده مجبور به پرداختش میشه تفاوت داشته باشه.

بذارین براتون یک مثال بزنیم. مثلاً شما برای ساخت کابینت در آشپزخانه خودتون، 10 متر طول کابینت لازم دارین. این مقدار رو در قیمت طول که بهتون گفتن ضرب میکنین و حاصل برابر میشه با 10 میلیون تومان. اما در انتها کابینت‌ساز یا نجار محترم بهتون فاکتور 12 میلیونی میده! این فاکتور که مبلغ نهایی شماست، هزینه اجرا و ساخت کابینت به همراه جزئیاتی است که کابینت ساز اجرا کرده.

معمولا با دیدن این فاکتور، خیلی از ماها حس میکنیم که کلاه سرمون رفته و کابینت ساز با ما درست رفتار نکرده! در حالیکه اینجوری نیست! اما چرا این اختلاف قیمت وجود داره؟! قیمت کابینت که به صورت متری اعلام میشه، قیمت یک متر طول کابینت با ابعاد استاندارد(عمق 55 و ارتفاع 90 سانتی متر برای کابینت زمینی و عمق 30 و ارتفاع 70 سانتی متر برای کابینت دیواری) و با طراحی کاملا ساده است!

شما برای کابینت خودتون ممکنه طرح خاصی مورد نظر داشته باشین. یا اینکه بخواین در آشپزخانه خودتون اپن داشته باشین. حتی تغییر در ابعاد کابینت هم شامل هزینه ی متفاوت از حالت استاندارد میشه. این نکته رو هم بگیم که هزینه طراحی و ساخت اپن به صورت جداگانه محاسبه و دریافت میشه. با وجود همه این موارد، احتمال تغییر قیمت نهایی و تفاوت اون با قیمت متری بسیار زیاد است.

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

حالا راه حل چیه؟!! پس روش درست قیمت‌گذاری و قیمت گرفتن برای کابینت چیست؟

مراحل قیمت گرفتن از کابینت ساز

این مراحل خیلی پیچیده نیست! فقط باید کمی دقت کنین و مراحل زیر رو انجام بدید:

 1. قبل از همه تصویر طرح کابینت مورد نظر رو تهیه کنین. حتی تصویری حدودی هم بهتر از هیچیه. برای این کار میتونین از الگوهای گالری مدل‌های کابینت استفاده کنین. این مرحله، تقریباً مهمترین مرحله است.
 2. نوع کابینت و سپس برند متریال ورق‌ها (و متریال‌های اصلی ای که باهاش کابینت رو میسازن) رو مشخص کنین: ام دی اف یا های گلاس؟ ممبران (وکیوم) یا چوب؟ چه رنگ و طرحی؟ از چه کارخانه و برندی؟
 3. نوع یراق‌ها رو معین کنین (لولاها و دستگیره ها ویا اکسسوری ها درصوت اجرا).
 4. در مورد جزئیات مهم اجرایی مثل نحوه آب‌بندی سینک، جانمایی دقیق اجزای کابینت و غیره تعیین تکلیف کنین (بعضی موارد تخصصی‌ مربوط به این مرحله رو باید حین مرحله 5 انجام بدید).
 5. با کابینت‌سازها و یا نجارهای حرفه‌ای مشورت کنین: درباره جزئیات اجرایی ازش بپرسین و نهایتاً قیمت نهایی کل کار رو ازش استعلام کنین نه قیمت رو بصورت متری! باز هم میگیم: قیمت نهایی کل کابینت نه به هیچ صورت دیگه‌ای مثل متر طول!
 6. از بین نجارها و کابینت‌سازهایی که باهاشون درباره یک طرح با جزئیات یکسان مذاکره کردین، چند نفر رو همراه با تعهد زمان‌بندی کار انتخاب کنین. در این قسمت میتونین سابقه کاری این افراد رو بررسی کنین یا نمونه کاری اون ها رو ببینین (درصورت امکان ). اگر قیمت‌ها نزدیک به هم بودن، پیشنهاد ما اینه که با فردی که حرفه‌ای تر و منظم‌تر هست قرارداد ببندید.
 7. مرحله پایانی هم عقد قرارداد با بهترین کابینت ساز است! در این مرحله شما قراردادی با شرایطی که مورد توافق هر دوی شماست میبندین و کار رو شروع میکنین.

انتخاب نجار حرفه ای

9 نکته تکمیلی قیمت کابینت ام دی اف، های‌گلاس، ممبران، چوبی و بدنه‌ی کابینت‌ها

1- در کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس، نوع متریال ورق‌های ام دی اف و های گلاس خیلی مهم هستند. اینکه ایرانی یا خارجی باشن، اینکه ساخت چه کارخونه ای باشن و غیره. نکات تکمیلی درباره این کابینت‌ها رو می‌تونین در مطالب مربوطه‌اش که براتون تهیه کردیم ملاحظه کنین.

2- در کابینت‌های چوبی چه کابینت با روکش چوب و چه کابینت تمام چوب (مخصوصاً تمام چوب) نوع چوب انتخابی در قیمت خیلی مؤثره. همینطور در این نوع کابینت‌ها چون یک مرحله مهم از قیمت‌گذاری، رنگ (معمولاً رنگ پلی استر) است، حتماً درباره جزئیات نحوه رنگ و قیمت تمام شده با رنگ از کابینت‌ساز و نجار محترم استعلام کنین.

3- نکات ظریف و مهمی در قیمت کابینت ممبران هست که توصیه می‌کنیم با مطالعه مطلب کابینت آشپزخانه ممبران و آگاهی کامل از موارد مربوط به کابینت ممبران، قبل از مذاکره با کابینت‌سازها از این نکات مهم مطلع بشین.

4- از کابینت‌سازها و نجارها درباره جنس بدنه (یونیت – اسکلت کابینت) بپرسین و بدونید قیمتی که میگن دقیقاً با چه جنس بدنه‌ای است تا بتونین (در مرحله ای که در بالا توضیح دادیم) قیمت‌ها رو درست مقایسه کنین؛ چون خیلی از اوقات جنس متریال بدنه با جنس درب‌ها و بقیه بخش‌های کابینت‌ که در معرض دید هستن متفاوته. مثلاً اغلب اوقات کابینت های‌گلاس، جنس بدنه اش از های‌گلاس نیست بلکه از ام دی اف (MDF) ساخته میشه. یا بعضی وقت‌ها بدنه ی کابینت ام دی اف (MDF) از جنس ملامینه ساخته میشه.

5- پیشنهاد مؤکد داریم که جنس یونیت اطراف و زیر آبچکان رو از متریال پی وی سی (PVC) انتخاب کنین و به کابینت ساز هم تاکید کنین همین رو میخواین با اینکه قیمتش کمی بیشتر میشه. چرا؟ چون ضد آبه، ضد خوردگی میکروبی و حشره‌ای است و کلی مزایا داره وبه کابینت ساز تأکید کنین این تغییر رو در قیمت نهاییش لحاظ کنه تا بعدا اضافه قیمتی از این بابت طلب نکنه. اگر بیشتر میخواین بدونین به مطلب کابینت پی وی سی (PVC) مراجعه کنین.

6- در بعضی از کابینت ها، جنس صفحه کابینت آشپزخانه متفاوت از جنس کابینت هست. جنس صفحه و ضخامت اون رو معمولاً در مراودات چندان ذکر نمیکنن اما خوبه که شما درباره‌اش بررسی کنین و حین قیمت گرفتن بهش توجه کنید. در واقع وقتی کابینت ساز به شما قیمت میده با احتساب صفحه 3 سانتی اون قیمت رو میده. اگر شما چیزی غیر از این صفحه های کابینت در نظر دارین باید حتما به اون بگین.

7- یکی از عمده ترین دلایل برای اختلاف قیمت، تغییر اندازه های کابینت از اندازه های استاندارد است. مثلاً تغییر اندازه ی پایه ها، بیشتر شدن ارتفاع یونیت کابینت دیواری از 70 سانت، بیشتر شدن ارتفاع پایه کابینت از 14 سانت اجرای کابینت ایستاده( کمدی )، اجرای کابینت جزیره، اجرای اپن معلق و ویترین دکوری و…. همه این موارد اهمیت قیمت نهایی گرفتن از کابینت ساز رو بیشتر میکنه.

8- مطالبی که درباره قیمت کابینت‌ گفتیم به صورت مشابهی البته نه با حساسیت کابینت، در مورد کمدهای اتاقی هم صدق میکنه. کمدها رو معمولاً به صورت مترمربع قیمت میدن و گاهی طبقه بندی داخل کمد رو جداگانه محاسبه میکنن اما شما ضمن اینکه خوبه این قیمت رو هم بدونین اما از همون مراحل 7 گانه بالا برای قیمت گرفتن کمدها استفاده کنین.
9- نکته مهم پایانی اینکه: هیچ تدبیری جایگزین انتخاب درست نجار و کابینت ساز خوب و حرفه ای نمیتونه باشه. تمام ظرافت و زیبایی و ماندگاری کار در دست این گروه قرار داره پس برای انتخاب یه مجری حرفه ای با دقت عمل کنین. ما میتونیم در این زمینه بهتون کمک کنیم و کابنت ساز حرفه ای رو ب صورت رایگان بهتون معرفی کنیم. میتونین روی ما حساب کنین.

ممنونیم از اینکه به این مطلب توجه کردید. میتونین نظرات، سوالات و پیشنهادات خودتون برای ما کامنت بذارین. حتما پاسخگوی شما هستیم.

84 دیدگاه‌ها

 1. سلام بزرگوار . تشکر بابت سایت خوب و کاملتون
  برای بتده تازه کابینت انجام شده زمانی که قرارداد بستیم فقط از جنس های کلاس صحبت شد و تو قرار داد دو شماره کد با توجه به رنگ مدل هایA G T قید شد و صفحه رویی طرح کویین ۵ سانتی از قرار هر متر طول کابینت یک ونیم ولی زمانی که کار در حال نصب بود دیدم بیشتر قسمت های بدنه مارک پاکچوب زده شده که به سازنده گفتم گفت این بهتره و کار خوب هست . سوالم اینه که آیا حالا هم باید با همان قیمت های گلاس ترک حساب بشه و یا نه بدنه جدا و درب ها جدا؟ و یا اصلا قیمت پاک چوب سفید با های گلاس ترک خیلی فرق داره یا نه ؟ ممنون میشم از راهنماییتون . تشکر

  • با سلام
   .موقعی که میگیم کابینت باید هایگلاس باشه معنیش اینه بدنه‌اش باید از ام‌دی‌اف سفید معمولی باشه و درب ‌ها و قسمت‌هایی که رؤیت میشه بعد از اتمام کار، باید هایگلاس باشد. بنابراین اگر طرف قرارداد شما دارن بدنه‌ها را با ام دی اف سفید برند پاک چوب می سازنند کار درستی می‌کنند و خیلی خوبه
   چون ام‌دی‌اف سفید پاک چوب یکی از بهترین برنده ‌های ایران هست.قیمت 1,500,000هم برای هر مترطول این کابینت قیمت خیلی خوبی هست چون از ام دی اف ترک دارند استفاده می‌کنند و قیمت ام دی اف ترک بین 1,500,000 تا 1,800,000 هست.

 2. سلام من برای قیمت کابینت خیلی گشتم. اکثر مقاله‌هایی که توی اینترنت هست برای قیمت کابینت یا خیلی قدیمی هستند و بروز نیستن یا هم که همه نوع کابینت رو پوشش نمیدن. ولی مقاله‌ی قیمت کابینتی که شما زدین واقعا جامعه. مرسی.

 3. سلام ممنون از راهنمایی هاتون من ۷۰ درصدکاروبلدم وباقی کارکه قیمت ازاین کارهارواینجاازشمایادمیگیرم بازهم ممنون

 4. سلام من همونیم که بالا درخواست کمک کردم برخودم وظیفه دونستم که این مطلبو بنویسم وواقعا از مدیر این ساعت تشکر کنم وواقعا خشحال شدم که هنوزم مرد این دنیا هست دیشب که اون پیامو فرستادم صبحش مدیر سایت شخصن بهم زنگزد وگفت دیدیم کارت ضروری هست به بچه هاگفتم اول کار ایشونو ردیف کنید بهش گفتم کل طول وعرض درها رو حساب کردم برام حساب کن که این کابینت ساز نامرد چکارکرده باهام ولی مدیر سایت بهم گفت نه بجا اینکه ماهی بدم دستت بهت ماهی گیری یادمیدم وقشنگ باحوصله یادم داد که ضرب کن تقسیم کن ووووتا دقیق چیزی که میخای خودت بدست بیاری خلاصه دقیق یادم دادو حتا چگونه پرتی رو دربیارم وووووو……منم حساب کردم دیدم برامن هشت متر مربع کابیت مصرف کرده با اینحال که ازمن پول چهارورق کامل یعنی تقریبا ۲۵مترمربع پول ورق ازمن گرفته یا پی وی سی چهل متروبرام زده صدمتر واقعا خودش دیدمن بایه بچه مریز سرطانی زندگی میکنمو دید که یه فرش فروختم پیش خودش پولشو دادم باز تعجب میکنم که اخه چرا نمیفهنه که این دنیا مگه……خلاصه ازهمه دوستان خاهش میکنم قبلش مواظب باشید تا مثل من بعد به مشکل نخورید ازخدا میخام اهالی این سایت را سلامت کنه وبهترین دعا براشون اینه که ازخدا میخام هیچوقت به اختیارخودشون رها نکند با این حال که من روستا زندگی میکنم وازتهران ساعتها راهه مدیر اینجا برا کمکم میخاست بیاد اینجا بدون اینکه هزینه ای بگیره ولی من گفتم تلفنی یاعلی

 5. سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون .ای کاش مدتی قبل با سایت شما آشنا میشدم من حدود دو هفته قبل برام کابینت آشپرحانه انجام دادند و با وجود اینکه نجار حدود قیمت رو 26 اعلام کرده بود فاکتور نهایی 31 شده…. آیا امکان بررسی فاکتور و قرارداد من توسط تیم زبده شما وجود داره از بابت صحت درج موارد فاکتور ؟؟؟ ممنون

 6. سلام تورو خدا کمکم کنید وبخونید من ۶ مترکابینت داشتم که قرارشد درهاشو تعویض چون درها واقعا وضعش خراب بود یک استاد کاراوردم گفت پول ندارم ارزانترینش چقد میشه اونم گفت نوپان برات میزنم هشصد تا یکونیم حساب کن دستگیره و لولا همونا رو استفاده کنه وفقط درها رو باز کرد باخودش برد گفت ازرو همین درها برات میسازم بعد کار برام حساب در اورد سه میلیونو دویست واقعا داشت بدنم میلرزید چون واقعا پول نداشتم و من به گفته خودش اخرش یکو پونصد حساب کرده بودم گفتم چرا اینجوری یه فاکتور گذاشت جلو من گفت چهارتا ورق کامل خریدم دونه ای ۳۵۰این یکوچهارصد صدمترنواردور متری چهارتومن چهارصد سوراخ کردن دویست پیچ رولپلاک صد دستمزد ششصد دراوردن جای سینگ ۲۵۰ ووووخلاصه بالا سه میلیون برام دراورد منم باکلی التماس خاهش گفت من پول دادم نمیتونم کم کنم برا دور نوار پول دادم برا ورق پول دادم با التماس که گفتم مریز دارم خودت اومدی دیدیاینجا وضع منو خلاصه صدتومن با التماس کم کرد قرار شد سه میلیونو دویست بدم یه تومن داشتم پیش خودشم فرشمو فروختم یه تومن دوتومن بهش دادم یکو دویست موند بعد شانسی رفتم دور نوار که نوشته بود صدمترمتری چهارهزارچهارصد تومن مترزدم چهارباردیدم چهل متره باباخودم گفتم این نوارها که معلومه این اینقد سرم کلاه گذاشته حالا چه برسه به این گفته چهار ورق خریده وووو خلاصه الان گیر داده بقیه پولمو بده منم فعلا بهش چیزی نگفتم تورو خدا اگه کسی اطلاع داره کمکم کنه کل درهارو مترزدم بهم بگه چندتا ورق میره شیش مترطوله کلش که فقط درهاشو گفت ام دی اف برات گرون تموم میشه نوپان به گفته خودش استفاده کرد اگه کسی میتونه تورو خدا هرچع زودتر چون گیرداده بقیه پولمو بده میخام مطمعن بشم بعد بهش بگم.

  • از برنامه بازار کات مستر بگیر دونه دونه اندازهارا وارد کن توش بهت میگه چنتا ورق میخای بزار جلو یارو بگی انقدر بیشتر نمیخاد چرا اونقدر شده دهنس بسته میشه من خودم خدای نجاریم کارم فرنگی کاری این کارا کن یاروپراش بریزه

 7. سلام
  لطف کنید انواع ورق کریستال و نوع و برند های آنرا معرفی کنید قیمتها را نیز ذکر کنید.ممنون

 8. سلام من یک اپن 4متری بدون آرک 2تابوفە 1متری ویک آبچکان و ظرفشویی 1/20برام درست کردن قرارمون متر 600تومان بودە حالا کل حسابم چە قده ممنونم اگر جوابمو بدین

  • سلام دوست عزیز
   شما باید با یک کابینت ساز هماهنگ کنید بیان براتون صفحه اتون را اندازه گیری کنند و با توجه به متریالی که مد نظرتون هست صفحه رو براتون عوض کنند.
   موفق باشید

 9. با سلام. حدود ۲ هفته هست که به دنبال تخت خواب کم جا هستم.با قیمتهای مختلف روبرو شدم واین کارمو سخت کرده.لطفا راهنمایی کنید.بازه قیمتی رو از ۱۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دادن از جنس ام دی اف.ممنون

  • سلام
   پیشنهاد ما به شما این هست که شمارتون را در قسمتی که نوشتیم کابینت ساز لازم دارید، ثبت کنید تا کارشناسان ما باهاتون تماس بگیرند و بعد کابینت ساز و نجارهایی بهتون معرفی می کنند که از لحاظ قیمت خاطرتون جمع باشه. چون این دوستان حداقل 5 مشتری راضی در سیستم داشتند. و می تونیم بهتون کمک کنیم تا یه کار خوب بهتون تحویل داده بشه.

 10. سلام بسیار ممنون و سپاسگزار از مطالب مفید و ارزنده اتان.اگر هم لطف کنید و کوتاهترین راه را در صورت سوئ استفاده ی کابینت سازان و بروز اختلاف مطرح بفرمایید بیشتر ممنون خواهیم شد.چرا که بیشتر کابینت سازان از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده کرده و بسیاری از آیتمهای تاثیرگذار بر قیمت را با خریداران در میان نمیگذارند.

  • سلام
   با این بخش صحبتتون که می فرمایید بیشتر کابینت سازها سوء استفاده می کنند موافق نیستیم، چون می دونیم حداقل تعدا زیادی از همکارها توی این بازار کاملاً توضیح می دهند به مشتری که چرا قیمت ها به این ترتیب هست و نحوه ی محاسبه ی قیمت به چه صورت می باشد. البته حرفتون را رد هم نمی کنم، چون بالاخره در همه ی حرفه ها یک سری هستند که موارد انسانی رو رعایت نمی کنند.. بهترین کار اینه که اطلاعاتمون را راجع به کاری که می خوایم انجام بدهیم بالا ببریم تا اجازه ندهیم افرادی که می خواهند از این بی اطلاعی سوء استفاده کنند این امکان براشون بوجود بیاد. و مورد عمده ای که هست بحث محاسبه ی ریالی هستش. باید این سیاست را داشته باشید و قیمت تمام شده ی کار را بپرسید. یک قرارداد محکم باهاشون ببندید، چون نداشتن قرارداد کار رو سخت تر می کنه. و هر برداشتی میشه ازش کرد، و از اون طرف نبستن قرارداد به صورت قطعی (منظور رقمش هست)این اجازه رو میده که طرف مقابل ما هر عددی را از ما مطالبه کنه. در مورد قیمت گرفتن تو مقالت مختلفمون راجع بهش صحبت کردیم و می تونید مطالعه کنید. و خرا روش کر کابینت سازهای سلام ساختمان این مورد را ندارند و قیمت تمام شده می دهند.

 11. سلام از طریق صفحه شما دوتا کابینت ساز به من معرفی شد که قیمتهای که دادن خیلی خوب و ارزون بود و این باعث شد من نگران بشم که انقد اختلاف قیمت من چندجا خودم پرسوجو کردم قیمت کابینت ساده متری ۱۲۰۰ و های گلاس متری۱۵۰۰ گفته بودن ولی کابینت سازهای شما ۳۰۰ تومن کمتر میشه راهنماییم کنید تا خیالم بابت کاری که میخوان برای من انجام بدن راحت بشه ممنونم

  • با سلام
   قیمت که به شما ارائه شده، قیمت عرف بازار بوده است و اگر جایی قیمت بالاتر میدهند به دلیل نوسانات دلار هست که حتی ممکن است منصفانه نباشد.
   اما تمام کابینت سازهای عضو سایت ما موظف هستند که قیمت منصفانه همراه با کار حرفه ای ارائه بدهند.
   فقط لطف کنید اسم کابینت سازهایی که از طرف سلام ساختمان به شما معرفی شده است و این که با چه نامی در سیستم ما سفارش تون رو ثبت کردید رو اعلام کنید تا برای بهبود پیگیری کار شما بتوانیم خدمت بهتری ارائه دهیم.
   هر زمان هر سوال یا موردی بود با ایمیل یا شماره موجود در سایت در ارتباط باشید.

 12. مددی . سلام وقت بخیر میخواستم قیمت کابینت های گلاس جنس درجه یک و شیک برای آشپزخانه حدود 8 متر چقدرتمام میشه وهمچنین کمد ام.دی.اف حدود 5متر جمعا حداقل چقدر تمام میشه

  • سلام جناب مددی
   همانطور که در مقاله ها هم تأکید کردیم قیمت به صورت متری، قیمت دقیق و به درد بخوری نخواهد بود. و ضمانت اجرا هم ندارد. پیشنهاد ما این هست که در سایت و در قسمت درخواست کابینت ساز شمارتون را ثبت کنید تا همکاران باهاتون تماس بگیرند و دو کابینت ساز بهتون معرفی می کنند تا برای بازدید بیان و کارتون را دقیق اندازه گیری کنند و بهتون قیمت تمام شده بدهند.

 13. محمد
  با سلام من برای آشپزخانه خونم ابتدا با کابینت ساز که آشنا بود صحبت کردم پس از اندازه گیری با جنس های گلاس ترک تقریباً 9.500.00 تومان برآورد قیمت کرد منتهی پس از نصب قیمت نهایی را 12.000.000 اعلام نمود، آیا من می توانم کارشناس بگیرم قیمت را برای من دقیقاً محاسبه و بر آورد قیمت کند لطفاً اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

  • سلام محمد عزیز
   اگر قبلش قیمت تمام شده را 95،00،000 اعلام کردند و بعد 12 میلیون حساب کردند که مطمئناً کار درستی نیست. ولی اگر قیمت متری بهتون داده و شما خودتون برآورد کردین فرضاً به طور مثال گفتن متری 1 میلیون تومان و شما 9.5 متر کابینت داشتید و برآورد شما بوده که 9,500،000 میشه و بعد 12 میلیون شده، به احتمال بالای 90% عدد 12،000،000 درسته. چون هیچ وقت قیمت تمام شده ی متراز کارتون در عدد اعلام شده در ابتدای کار ضرب نمیشه. به خاطر اینکه اون رقم گفته شده، عدد متر طول کابینت با ابعاد استاندارد هست.
   برای همین توصیه می کنیم مقاله قیمت کابینت، با این روش قیمت گیری کابینت کلاه سرتون نمیره را مطالعه بفرمایید تا کاملاً متوجه بشید شرایط به چه صورت هستش. ولی اگر گفتن قیمت تمام شده کار 9,500,000 میشه و بعد 12 میلیون تومان شده و شما هیچ تغییری توی طرح ندادید، یه مقداری احتمال داره یه جای کار ایراد داره. ولی اگر بر اساس تغییراتی که دادید این اتفاق افتاده، امیدواریم پاسخ ما کارگشای شما بوده باشه و اگر هنوز پاسختون را دریافت نکردید با شماره ای که داخل سایت هست تماس بگیرید

 14. سلام وقت بخیر من میخوام ببینم هزینه کابینت اشپز خونم برای مدل جزیزه چندمیشه یه کابینت ساز بهم قیمت داده فک میکنم زیاد گفتن متراژ اشپزخونم دوتا دیوار به اندازه ۳ و نیم متره که میشه ۷ متر ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز
   ما در قسمت های مختلف سایت اشاره کردیم که قیمت به صورت متر طول نمی تونه قیمت درستی باشه. بهترین کار این هست که کابینت ساز بیاد از کارتون بازدید کنه و طرحتون رو ببینه، یا اگر طرح ندارید تهیه شود و قیمت تمام شده ی کار بهتون بدهند. قیمت رو هیچوقت به صورت متر طول نکیرید.فرض مثال اگر شما 7 متر کابینت دارید و متری 1 تومن براتون انجام میده.7 میلیون تومن نمیشه و چیزی حدود 10 تومن براتون درمیاد.بنابراین چون نمی دونیم متریالتون چه جنسی هستش، نمی تونیم قیمت بدیم.پیشنهاد ما اینه تو سایت ثبت نام کنید تا کابینت سازعای حرفه ای که تو سایت عضو هستند بیان خدمتتون، کارتون را بازدید کندد و بهتون قیمت بدهند.

 15. سلام خواهشا روش محاسبه متراژ کابینت رو توصیح بفرمایید که بدونیم کابینت زمینی و دیواری و یا ایستاده را چه جوری محاسبه میکنند

  • با سلام
   با توجه به طرح های مختلف و تغییر ابعاد کابینتها با طرح های متنوع موجود در بازار، واقعاً برای رسیدن به توانایی محاسبه کابینت نیاز به دانش و تجربه های زیاد در برآورد دقیق متریال مصرفی داره که از قسمتهای عمده ای از اون در توان افراد غیر کارشناس نیست.
   بنابراین توصیه میشه برای برآورد قیمت دقیقی که ضمانت اجرا به همون مبلع داشته باشه از کارشناسان و مجریان ساخت کابینت بهره ببرید.
   بطور مثال چنانچه در اجرای کابینت یا کمد خونه جدی هستین میتونین در سایت ما درخواست معرفی کابینت ساز بدین تا حداقل دو کارشناس و مجری کاربلد رو برای مشاوره و اجرا داشته باشین که از محل بازدید کنن و درصورت نیاز طراحی کنن و کار رو براتون براورد قیمت و درصورت توافق با شما اجرا کنن.
   هرکدوم از مجریان مستقل بوده و کارگاه و سیستم مجزا دارند.

 16. کابینتی میخواهم که بدنه ام دی اف درجه یک سفید براق بادرب هایگلاس سفید براق.آیا درسته که یک متر بالا ویک متر پایین یک متر حساب مشود؟با این توضیحات این نوع کابینت متری چند محاسبه میشود.ممنونم از راهنمایتان

 17. سلام لطفاً لحاظ کنید که این قیمت متری که ذکر میکنید قیمت یک متر کابینت زمینی و دیواری باهم هست یا هرکدام جداگانه، مثلا یک میلیون هرمتر یعنی این یک میلیون شامل زمینی و دیواری باهم میشه ؟

 18. سلام مهدی آقا. خیلی خوبه که یک کابینت ساز اینجا پیام داد چون من دل پٌری از همکاران شما و نجارها دارم. من دفعات قبل که با کابینت سازها کار میکردم قیمت متری میگرفتم.
  از وقتی با سایت سلام ساختمان آشنا شدم و این مقاله رو برام فرستادند، تازه توجیه شدم که چطور باید قیمت کابینت رو درست بگیرم.
  من تو این سایتشون درخواست کابینت ساز دادم و 2 تا کابینت ساز بهم معرفی کردند. اونجا بهم گفتند که فقط معرفی کابینت ساز رو دارند و من بین کابینت سازهای این سایت و آشناهای خودم مقایسه کردم.
  قیمتشون مناسبت تر از آشناهام بود ولی آخرش چون شریک داشتم کار رو به کابینت ساز دیگه و آشنای شریکم دادم.
  کلا این روش معرفی آنلاین برام خیلی جالب بود

 19. سلام من نظرمو میدم انتشارش با خودتان
  بنده کابینت ساز هستم اینکه شفافیت باشه خیلی عالیه
  ولی در این طور نوشته های شما منظور این است اگه کابینت ساز خواستید به ما بگید!
  درست نیست بقیه کابینت سازها دزد نادرست تلقی بشن تو نظر مخاطب و شما نونشو بخوری
  بقول امام حسین علیه سلام اگر دین ندارید آزاده باش

  • سلام مهدی آقا
   همکار عزیز فکر می کنم سوء تفاهم شده در مورد مطلبی که نوشتیم. برداشتتون نا صحیح بوده. به این ترتیب که ما نگفتیم که بیاید با ما قرارداد ببندید. ما یک پلت فرم هستیم که کابینت ساز معرفی می کنیم. همشون کاملاً مستقل هستند و اینکه کار بگیریند یا نه برای ما سودی ندارد. مستقلاً میرند و پرزنت می کنند. فقط کاری که ما انجام می دهیم شناسایی این عزیزان است و تو فیدبک هایی که از مشتری هاشون می گیریم این مورد را هم بررسی می کنیم که کابینت سازهای قابل قبولی را به هموطنان معرفی کنیم. کسانی که منصف باشند و مشتری ها هم ازشون راضی هستند.
   یکی از آیتم های رضایت هم بخش شفافیته و اینکه خدایی نکرده کسی از این سیستم سوء استفاده نکنه. یکی از مواردی که سوء استفاده می شود همین هستش. اینکه به طور متری قیمت می دهند و منطقی هم محاسبه می کنند و کار به پایان می رسد و همه هم راضی هستند. ولی بعضی متأسفانه اول قیمت پایین می دهند و در انتها فاکتور که می بندند اون موارد و فرمول ها را رعایت نکردند. و باعث میشند کارفرما احساس خوبی نداشته باشد. این مورد برای ادامه کار دلخوری بوجود می آورد. خیلی ها نمی دونند که چرا این اتفاق می افتد. ما سعی کردیم که روشن کنیم و بگیم دلیل اینکه اینطوری محاسبه می شود چه هستش.
   و این برداشتتون اشتباه بوده، مطمئناً که ما منظورمون این نبوده غیر از ما بقیه خدایی نکرده درست کار نمی کنند و ما فقط به خاطر اون عده کمی که ممکنه همچین کاری انجام بدهند و کارفرما مطلع باشه که به این روش باید پیش برود. امیدواریم در خدمت شما هم باشیم و اگرتمایل دارید در سیستم ثبت نام کنید تا توع فعالیتتون بررسی شود و در صورت پذیرفته شدن انشاءالله به شما هم کار معرفی می کنیم تا بتوانبد کارهای با میفیت به هموطنانمون ارائه بدید.
   موفق باشید

  • سلام، هزینه حمل و نقل بستگی به این دارد که با کابینت ساز چطوری توافق کرده باشید. اگر قیمت را بر اساس متر طول نبسته باشید، همینطوری که ما در سایت تأکید داریم با فیمت تمام شده باهاشون توافق کنید، خیر. قیمت حمل و نصب همه با خود کابینت ساز هست و محاسبه شده. اگر با متر طول باهاش قرار داد بسته باشید که بارها توی سایت گفتیم کار درستی نیست.ممکنه هزینه حمل و نصب 10 یا 15 درصد یا حتی بیشتر از شما بگیرند و در پایان تو فاکتور درج می کنند.باز هم تأکید می کنیم که قیمت تمام شده از کابینت ساز بگیرید.از قبل باهاشون توافق کنید طبق طراحی تهیه شده ازشون کار رو تحویل بگیرید.

  • سلام، هزینه حمل و نقل بستگی به این دارد که با کابینت ساز چطوری توافق کرده باشید. اگر قیمت را بر اساس متر طول نبسته باشید، همینطوری که ما در سایت تأکید داریم با فیمت تمام شده باهاشون توافق کنید، خیر. قیمت حمل و نصب همه با خود کابینت ساز هست و محاسبه شده. اگر با متر طول باهاش قرار داد بسته باشید که بارها توی سایت گفتیم کار درستی نیست.ممکنه هزینه حمل و نصب 10 یا 15 درصد یا حتی بیشتر از شما بگیرند و در پایان تو فاکتور درج می کنند.باز هم تأکید می کنیم که قیمت تمام شده از کابینت ساز بگیرید.از قبل باهاشون توافق کنید طبق طراحی تهیه شده ازشون کار رو تحویل بگیرید.

 20. سلام
  سوال من اینه که قیمتی که کابینت سازان اعلام میکنند فقط دستمزد و یراق الات میشه .؟خریدار باید پول چوب رو خودش پرداخت ؟

  • سلام، به طور معقول قیمتی که کابینت سازها می دهند شامل تمام قطعات میشه. همراه با دستگیره کابینت ولی اکسسوری ها را شامل نمیشه. ولی کلاً در شهرهای مختلف روش های متفاوتی وجود دارد. دستمزد را بر اساس متراژ مصرفی ورق می گیرند. در مورد قیمت کابینت آشپزخانه در قرار داد حتماً راجع بهش صحبت کنید ولی قیمتهایی که ما در سایت گذاشتیم بر اساس قیمت تمام شده است.

  • در رابطه با تعویض درهای کابینت مطلوبست که بازدید حتما انجام شود زیرا زمانی که قرار است درها عوض شود قطعا لولا و دستگیره هم باید تغییر کند و تقریبا قیمت آن 3/1 قیمت هر متر طول کارتمام شده از نو.ع جنس مدنظر میباشد.

  • کابینت سازهایی که معرفی میشوند کاملا مستقل هستند و تضمینی 100% از جانب سلام ساختمان وجود ندارد.
   اما
   1- کارشناس های فنی سایت سلام ساختمان سعی کرده اند که کابینت سازهای حرفه ای و منصف را توی شهرها مختلف شناسایی کنندونمونه کارهایشان را بررسی کنند و داخل سایت در پروفایل مورد نظر هر کابینت سازقراردهند.
   2- هرکدام از کابینت سازها که مشتری راجع به آنها فیدبک خوبی نداشته باشند و این نظر منفی به حق باشد بعد از بررسی های صورت گرفته حساب کاربری کابنیت ساز مسدود میگردد.
   3- شما میتوانید اگر کابینت ساز مدنظرتان موافقت کنند با یک الی دونفر از مشتری های قبلی شان در رابطه با روند کاریشان صحبت کنید

 21. قیمت ممبران گرانتر از های گلاس هست پس نتیجه اینست که ممبران بهتره پس چرا میگن که روکش ممبران کنده میشه آیا واقعیت اینه؟؟؟؟

  راهنمایی کنید کدام نوع کابینت بهتره

  ممبران
  های گلاس
  MDF

  • همیشه یادتون باشه که قیت زیاد دلیل بر کیفیت نیست و توجه داشته باشید که هایگلاس و ممبران هر کدام برای سبک های خاص مورد استفاده قرار میگیرند اگر برای منزلتون دنبال سبک های کلاسیک هستید از ممبران استفاده کنید و اگر سبک آشپزخانه مدرن را دوست دارید از کابینت های گلاس استفاده کنید.
   قیمت کابینت وکیوم بالاتره چون موقع شرایط تولید اینجوریه و افراد زیادی در تولید این متریال دخیل هستند. و صد در صد این افراد در کیفیت اون نیز موثرند. شما میتونید دو تا مقاله زیر که براتون گذاشتم و مطالعه کنید تا بیشتر در مورد این دو متریال اطلاعات کسب کنید.
   1- معایب کابینت ممبران2- معایب کابینت های گلاس

 22. قیمت ممبران گرانتر از های گلاس هست پس نتیجه اینست که ممبران بهتره پس چرا میگن که روکش ممبران کنده میشه آیا واقعیت اینه؟؟؟؟

 23. سلام با سپاس از اطلاع رسانی و مطالب اموزنده
  من ساکن شهر یزد هستم میخواستم بدونم کارشناسان و کابینت ساز های شما برای شهرهای دیگر هم کابینت میسازند؟

 24. سلام خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون عامه مردم ازین مسایل خبر ندارن و باعث میشه ضرر کنند من خودم خیلی کابینت ممبرون دوس داشتم اما با دانستن معایبش پشیمان شدم هرچند خیلی زیبا هستند الان هم واقعا نمیدونم کدام جنس کابینت را انتخاب کنم

 25. ممنون از مطالب خوبتون واقعا مفید بودن عامه مردم ازین مسایل خبر ندارن و باعث میشه اشتباه کنند من خودم خیلی کابینت ممبرون دوس داشتم اما با دانستن معایبش منصرف شدم هر چند خیلی زیبا هستن

 26. چقدر مردم قانعی هستید، حتی قیمت کابینت هم دو برابر شده (۳ ماه پیش قیمتها نصف بود) ولی خیلی راحت قیمتها رو قبول میکنید، تازه ذوق هم میکنید!! مردم همه جای دنیا تو شرایط مشابه با هم متحد میشن و خرید نمیکنن تا قشر بازار قیمتها رو بیارن پایین، ولی شماها همچین ریخین تو بازار که روز به روز قشر بازار پولدارتر میشن و قشر تحصیلکرده و کارمند …. لیاقت این مردم بیشتر از این نیست.

 27. سلام مطالب شما را خواندم وبسیار مفید بود تنها نکته ای که هست نمی دانم قیمتها چقدر به روز هست البته روش محاسبه وبستن قرارداد برام جالب بود چون با اطلاعاتی که خودم داشتم اطلاعات قوی شما من را یک کار فرمای قوی به کابینت کارم نشون داد بعد جالب بود گفت شما تخصص دارید تو کار من هم خودم از تنگوتا ننداختم وگفتم بله یه جورایی باید خوب کار کنی وگرنه با من طرفی.ازشما ممنونم ………… سپاس

 28. عالی بود
  البته اگرتصاویر و نمونه های کار شده بیشتری را میگذاشتند بهتر بود
  ممنون

 29. قیمت کابینت که اینجا اعلام میکنید با توجه به دلار هست که گرون شده؟ قیمت کابینت ام دی اف هایگلاس فکر کنم هر روز داره تغییر میکنه با این اوصاف.

 30. بنظرم بهترین سایتی بود که تا بحال در این مورد دیده بودم چون ما هم درگیر خرید ام دی اف بودیم . واقعا چقدر عالی توضیح دادید دستتون درد نکنه انقدر خوب نوشتید که آدم نمیتونه هیچ نکته ای رو نخونده رد بشه. ممنون از زحماتتون

 31. عالی بودمن خودم کابینت سازم ولی مشتری اصلا به قیمتی که ما میگیم توجه نمیکنه فقدمیگه مگه قیمت ورق چنده لطفا بیشترتوضیح بدین یا بعضی یا هم فکرمیکنن ما باغ ورق داریم.

 32. عالی بودمن خودم کابینت سازم ولی مشتری اصلا به قیمتی که ما میگیم توجه نمیکنه فقدمیگه مگه قیمت ورق چنده لطفا بیشترتوضیح بدین یا بعضی یا هم فکرمیکنن ما باغ ورق داریم.

 33. سلام ممنون از توضیحاتتون واقعا نکته های خوبی رو گفتید که من اطلاعی در موردش نداشتم و معمولا اکثرا بخاطر همین نداشتن اطلاعات در زمان پرداخت با مشکل روبرو می شویم‌

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید