قیمت کابینت در پاییز 99 | با این روشِ قیمت‌گیری سرتون کلاه نمیره!

183
20587
قیمت کابینت ؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!
قیمت کابینت ؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!

مطالبی که در این مقاله در مورد قیمت کابینت می خونید:

 1. جدول قیمت انواع کابینت
 2. قیمت کابینت متری چنده؟!
 3. چرا روش قیمت گیری بر اساس متراژ گمراه کننده است؟
 4. روش صحیح قیمت گیری کابینت

قیمت کابینت آشپزخانه از حدود متری 1,800,000 تا 9,000,000 تومان متغیره! شاید بپرسی چرا انقدر اختلاف؟؟  اینه که جنس کابینت ها قیمت های خیلی مختلفی دارند. از متریال کابینت هم که بگذریم، قیمت ساخت کابینت به عوامل متعدد دیگه ای مثل طرح و جزئیات اجرا مربوطه که در ادامه به بعضی از اونا اشاره میکنیم.

اما یک نکته حیاتی: قیمت گیری کابینت از کابینت سازهای مختلف بر اساس قیمت حدودی یا همون قیمت متری، اصلاً کار دقیقی نیست. هرگز بر اساس قیمت متری بین دو کابینت ساز قضاوت نکنین.

احتمالاً از دوستات شنیدی که «فلان کابینت ساز اومد خونه‌مون، اولش واسه همین کابینتی که میبینی یک مقدار هزینه رو تعیین کرد ولی آخرش که خواست تسویه حساب کنه، کلی گرونتر گفت!!». برای خیلیا این مشکل بوجود آمده! دلیلشم اینه که روش قیمت گیریِ اولیه درست نبوده! پس روش درست چیه؟ تو این مطلب هم قیمت حدودی انواع کابینت و هم روش درست قیمت گیری کابینت رو واستون توضیح میدیم.

جدول قیمت انواع کابینت آشپزخانه – به روز رسانی: (1399.08.18)

با وجود همه هشدارهای ما نسبت به خطر قیمت حدودی، اما بالاخره همه میخوان بدونن قیمت کابینت موردنظرشون متری چنده و میشه گفت حق هم دارند چون یک حس اولیه‌ای از قیمت میگیرن و خود این خوبه، در این جدول قیمت حدودیِ انواع کابینت آشپزخانه (با ابعاد استاندارد به ازای یک متر طول) رو آوردیم. ولی حتما ادامه مطلب رو بخون تا دچار اشتباه نشی!

 

جدول قیمت متری انواع کابینت در آبان 99

نوع کابینتحداقل (تومان)حداکثر (تومان)توضیحات
نئوپان روکش ملامینه1,800,0002,100,000بدنه و درب ها نئوپان روکش ملامینه
قیمت کابینت ام‌دی‌اف ایرانی2,500,0003,000,000ورق ام دی اف ایرانی
قیمت کابینت ام‌دی‌اف خارجی2,900,0003,400,000ورق ام دی اف خارجی
قیمت کابینت هایگلاس ایرانی3,000,0003,400,000ورق هایگلاس ایرانی
قیمت کابینت هایگلاس خارجی3,300,0004,000,000ورق هایگلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه
قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس ایرانی3,900,0004,300,000

 

قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس خارجی4,500,0005,000,000

 

قیمت کابینت ممبران (وکیوم)3,700,0004,500,000بستگی زیاد به طرح و شرکتی یا کارگاهی بودنِ ورق دارد
قیمت کابینت انزو6,000,0007,500,000

 

قیمت کابینت چوبی-روکش5,200,0006,200,000بستگی زیاد به طرح و رنگ دارد
قیمت کابینت چوبی-تمام چوب7,000,0009,000,000بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد
قیمت کابینت پی وی سی PVC))3,600,0005,600,000

 

قیمت کابینت فلزی- گالوانیزه2,600,0003,300,000 
قیمت کابینت فلزی – استیل4,000,0005,800,000 

نکته خیلی مهم:

همونطور که میدونین قیمت ارز مدام در حال تغییر است و طبیعیه که این نوسانات باعث افزایش قیمت کابینت میشه. مثلاً با اینکه قیمت های این جدول رو در 18 آبان 99 آپدیت کردیم اما ممکنه همین فردا قیمت ها تغییر کنه متاسفانه!!
پس میتونی همین الان درخواستت رو ثبت کنی تا کابینت ساز بیاد بازدید و قیمت اجرایی روز رو بهت بده.

بازم میگیم این قیمت‌ها متری هستن و فقط برای آشنا شدن شما با بازه‌ی قیمت‌ها مفیده. امااااا…..ادامه مطلب رو ببین تا امثال این جدول، گمراهت نکنه!

قیمت کابینت، متری چند؟!

شاید شماهم تا این لحظه وقتی میخواستین کابینت قیمت کنین، به همین روش از کابینت ساز سؤال میپرسیدین. مثلاً میپرسیدی قیمت کابینت ام دی اف متری چنده؟!

کابینت آشپزخانه

 

در بازار معمولاً قیمت انواع کابینت رو به متر طول میگن؛ ولی «قیمتِ متری» اصلاً روش دقیقی برای محاسبه قیمت هیچ نوع کابینت و کمدی نیست و فقط میتونه حدودی از قیمت رو برای شما روشن کنه. اما روش درستش چیه؟

نکته: مفهوم متر طول، با مترمربع کاملاً متفاوته! وقتی میگیم قیمت یک متر طول کابینت، یعنی قیمت کابینتی که شامل بخش زمینی و دیواری است و 1 متر طول داره. در تصویر زیر میتونین مترِ طول رو به صورت دقیق ببینین.

طرح کلی کابینت آشپزخانه

 

چرا جداول قیمت هر متر کابینت میتونند گمراه کننده باشند؟!!

نمیشه با یک جدولِ راهنما، قیمت دقیق کابینت آشپزخانه و کمد و دکورها رو بدست آورد. هر کابینتی طرح مخصوص به خودش رو داره و باید حتماً طرح شما برای کابینت ساز مشخص بشه. کیفیت متریال و کار کابینت ساز هم در قیمت نهایی کابینت تأثیرگذاره.

می‌خوای کابینتت 25 سال عمر کنه یا 5 سال؟؟ این خیلی مهمه که جزئیات کابینت چی باشه. برای همین نمیشه با «قیمتِ متری»، هزینه نهایی رو بدست آورد و خود این باعث میشه نتونی بین کابینت سازهای مختلف به خوبی مقایسه کنی. 

خب حالا راه حل چیه؟ پاسخ: روش جزئیات و قیمت نهایی.

چطور بهترین قیمت رو پیدا کنم؟ روش جزئیات و قیمت نهایی

تعریف بهترین قیمت، کمترین قیمت نیست. گاهی قیمت کمتر، گرون ترین قیمت ممکنه باشه. دوباره سؤال میکنیم: میخوای کابینت خونه‌ت عمر 25 ساله داشته باشه یا 5 ساله؟ اگر قیمت کم، باعث عمر کم و کیفیت داغون شد، یعنی گرونترین قیمت رو به اسم قیمت پایین دارند تقدیمت میکنن!!! حالا روش قیمت گیری درست کابینت و راه پیدا کردن بهترین کابینت ساز چی میتونه باشه؟؟

پاسخ همینه: روش جزئیات و قیمت نهایی. حالا این روش چیه؟ جواب: بر اساس این روش، وقتی تصمیم برای ساخت کابینت گرفتی، لازمه با چند کابینت ساز ماهر در محلی که قراره کابینت اجرا بشه مشورت کنی و ازشون بخوای قیمت دقیق و نهایی رو بهت بگن و بعد بین اونها مقایسه کنی. اجازه بده برای اینکه اشتباه نشه کمی بیشتر توضیح بدم:

معنی دقیق قیمت نهایی: قیمت نهایی، یعنی از کابینت ساز بخوای قیمت آخر رو بهت اعلام کنه. یعنی قیمت کابینت رو بصورت حدودی نده، یعنی قیمت کابینت رو به صورت متری نده! فقط قیمت نهایی و تمام شده رو اعلام کنه.

معنی دقیق جزئیات: جزئیات، یعنی تا جایی که ممکنه با کابینت ساز تون درباره جزئیات کار به توافق برسین. ممکنه بگی من خیلی سر در نمیارم از این چیزها!! چکار کنم؟  اصلاً کاری نداره، تا آخر با من باش تا کاملاً مسلط بشی.

ویدیو آموزش قیمت گیری صحیح کابینت آشپزخانه

در بالا میتونید فیلم آموزش اینکه چطوری یک قیمت درست و دقیق از کابینت داشته باشیم رو ببینید و در انتهای مطلب میتونید کامنت بدید که کارشناسان سلام ساختمان به سرعت پاسخ میدهند

یک اشتباه رایج در قیمت گرفتن از کابینت ساز

خیلی از کابینت ساز ها قبل از قرارداد قیمت رو به صورت متری اعلام می‌کنن. مثلاً: مدل کابینت ام دی اف: متری 1 میلیون تومان. آیا مقایسه کابینت سازها به صورت «قیمت متری» ای که میگن این روش مناسبی برای ارزیابی و تصمیم گیری درباره کابینت سازه؟!

همونطور که قبلاً هم گفتیم، به هیچ عنوان. چرا؟؟ چون جزئیات زیادی در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت ها وجود داره. این جزئیات باعث میشن محاسبه حدودیِ اولیه (بر اساس متر طول) با هزینه نهایی که مشتری مجبور به پرداختش میشه تفاوت داشته باشه.

بذارین براتون یک مثال بزنیم: مثلاً شما  10 متر کابینت برای آشپزخونه‌ات لازم داری. این مقدار رو در قیمت طول که مثلاً بهت گفتن متری یک میلیون تومن ضرب میکنی و حاصل برابر میشه با 10 میلیون تومان. اما در انتها کابینت‌ساز یا نجار محترم بهتون فاکتور 13 میلیونی میده! این فاکتور که مبلغ نهایی شماست، هزینه اجرا و ساخت کابینت به همراه جزئیاتی است که کابینت ساز اجرا کرده.

معمولا بعد از دیدن این فاکتور، خیلی از ماها حس می‌کنیم که کلاه سرمون رفته و کابینت ساز با ما درست رفتار نکرده! در حالیکه اینجوری نیست! اما چرا این اختلاف قیمت وجود داره؟! قیمت کابینت که به صورت متری اعلام میشه، قیمت یک متر طول کابینت با ابعاد استاندارد(عمق 55 و ارتفاع 90 سانتی متر برای کابینت زمینی و عمق 30 و ارتفاع 70 سانتی متر برای کابینت دیواری) و با طراحی کاملاً ساده است!

شما برای کابینت خودتون ممکنه طرح خاصی مورد نظر داشته باشین. یا اینکه بخواین در آشپزخانه خودتون اپن داشته باشین. حتی تغییر در ابعاد کابینت هم شامل هزینه ی متفاوت از حالت استاندارد میشه. با وجود همه این موارد، احتمال تغییر قیمت نهایی و تفاوت اون با قیمت متری بسیار زیاده.

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

مرحله به مرحله ی روش جزئیات و قیمت نهایی

حالا با دقت بیشتری مرحله به مرحله روش درستِ قیمت گیری کابینت و مقایسه رو بهت میگم. این مراحل پیچیده نیستند فقط باید دقت کنی:

 1. قبل از همه تصویر طرح کابینت مورد نظر رو تهیه کن. حتی تصویری حدودی هم بهتر از هیچیه. برای این کار میتونی از الگوهای گالری مدل‌های کابینت استفاده کنی.
 2. نوع کابینت و سپس برند متریال ورق‌ها (و متریال‌های اصلی ای که باهاش کابینت رو میسازن) رو مشخص کنی: ام دی اف یا هایگلاس؟ ممبران (وکیوم) یا چوب؟ چه رنگ و طرحی؟ از چه کارخانه و برندی؟
 3. نوع یراق‌ها رو معین کنی (لولاها و دستگیره ها و اکسسوری ها).
 4. در مورد جزئیات مهم اجرایی مثل نحوه آب‌بندی سینک، جانمایی دقیق اجزای کابینت و غیره تعیین تکلیف کن
 5. با کابینت‌سازهای حرفه‌ای مشورت کن: درباره جزئیات اجرایی ازشون بپرس و نهایتاً قیمت تمام شده ی کل کار رو ازش استعلام کن. باز هم میگیم: قیمت نهایی کل کابینت نه به هیچ صورت دیگه‌ای مثل قیمت متر طول!
 6. از بین نجارها و کابینت‌سازهایی که باهاشون درباره یک طرح با جزئیات یکسان مذاکره کردی، چند نفر رو همراه با تعهد زمان‌بندی کار انتخاب کن. در این مرحله، سابقه کاری این افراد رو بررسی کن و نمونه کار اون ها رو ببین. اگر قیمت‌ها نزدیک به هم بودن، پیشنهاد ما اینه که با فردی که حرفه‌ای تر و منظم‌تر هست قرارداد ببندی.
 7. مرحله پایانی هم عقد قرارداد با بهترین کابینت سازه!
انتخاب نجار حرفه ای

 

در ادامه بریم ببینیم در هر نوع کابینت چه موضوعاتی روی قیمت اونها اثرگذارن.

9 نکته از جزئیات کابینت که در قیمت تأثیرگذاراند

1- در کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس، نوع متریال ورق‌های ام دی اف و های گلاس خیلی مهم هستند. اینکه ایرانی یا خارجی باشن، اینکه ساخت چه کارخونه ای باشن و غیره. نکات تکمیلی درباره این کابینت‌ها رو می‌تونین در مطالب مربوطه‌اش که براتون تهیه کردیم ملاحظه کنین.

2- در کابینت‌های چوبی چه کابینت با روکش چوب و چه کابینت تمام چوب (مخصوصاً تمام چوب) نوع چوب انتخابی در قیمت خیلی مؤثره. همینطور در این نوع کابینت‌ها چون یک مرحله مهم از قیمت‌گذاری، رنگ (معمولاً رنگ پلی استر) است، حتماً درباره جزئیات نحوه رنگ و قیمت تمام شده با رنگ از کابینت‌ساز و نجار محترم استعلام کنین.

3- نکات ظریف و مهمی در قیمت کابینت ممبران هست که توصیه می‌کنیم با مطالعه مطلب کابینت آشپزخانه ممبران و آگاهی کامل از موارد مربوط به کابینت ممبران، قبل از مذاکره با کابینت‌سازها از این نکات مهم مطلع بشین.

 

4- از کابینت‌سازها و نجارها درباره جنس بدنه (یونیت – اسکلت کابینت) بپرسین و بدونید قیمتی که میگن دقیقاً با چه جنس بدنه‌ای است تا بتونین (در مرحله ای که در بالا توضیح دادیم) قیمت‌ها رو درست مقایسه کنین؛ چون خیلی از اوقات جنس متریال بدنه با جنس درب‌ها و بقیه بخش‌های کابینت‌ که در معرض دید هستن متفاوته. مثلاً اغلب اوقات کابینت های‌گلاس، جنس بدنه اش از های‌گلاس نیست بلکه از ام دی اف (MDF) ساخته میشه. یا بعضی وقت‌ها بدنه ی کابینت ام دی اف (MDF) از جنس ملامینه ساخته میشه.

5- پیشنهاد مؤکد داریم که جنس یونیت اطراف و زیر آبچکان رو از متریال پی وی سی (PVC) انتخاب کنین و به کابینت ساز هم تاکید کنین همین رو میخواین با اینکه قیمتش کمی بیشتر میشه. چرا؟ چون ضد آبه، ضد خوردگی میکروبی و حشره‌ای است و کلی مزایا داره وبه کابینت ساز تأکید کنین این تغییر رو در قیمت نهاییش لحاظ کنه تا بعدا اضافه قیمتی از این بابت طلب نکنه. اگر بیشتر میخواین بدونین به مطلب کابینت پی وی سی (PVC) مراجعه کنین.

6- در بعضی از کابینت ها، جنس صفحه کابینت آشپزخانه متفاوت از جنس کابینت هست. جنس صفحه و ضخامت اون رو معمولاً در مراودات چندان ذکر نمیکنن اما خوبه که شما درباره‌اش بررسی کنین و حین قیمت گرفتن بهش توجه کنید. در واقع وقتی کابینت ساز به شما قیمت میده با احتساب صفحه 3 سانتی اون قیمت رو میده. اگر شما چیزی غیر از این صفحه های کابینت در نظر دارین باید حتما به اون بگین.

7- یکی از عمده ترین دلایل برای اختلاف قیمت، تغییر اندازه های کابینت از اندازه های استاندارد است. مثلاً تغییر اندازه ی پایه ها، بیشتر شدن ارتفاع یونیت کابینت دیواری از 70 سانت، بیشتر شدن ارتفاع پایه کابینت از 14 سانت اجرای کابینت کمدی (ایستاده)، اجرای کابینت جزیره، اجرای اپن معلق و ویترین دکوری و…. همه این موارد اهمیت قیمت نهایی گرفتن از کابینت ساز رو بیشتر میکنه.

8- مطالبی که درباره قیمت کابینت‌ گفتیم به صورت مشابهی البته نه با حساسیت کابینت، در مورد کمد دیواری هم صدق میکنه. کمدها رو معمولاً به صورت مترمربع قیمت میدن و گاهی طبقه بندی داخل کمد رو جداگانه محاسبه میکنن اما شما ضمن اینکه خوبه این قیمت رو هم بدونین اما از همون مراحل 7 گانه بالا برای قیمت گرفتن کمدها استفاده کنین. برای اطلاعات بیشتر میتونید مقاله قیمت کمد دیواری رو مطالعه کنید.

9- نکته مهم پایانی اینکه: هیچ تدبیری جایگزین انتخاب درست نجار و کابینت ساز خوب و حرفه ای نمیتونه باشه. تمام ظرافت و زیبایی و ماندگاری کار در دست این گروه قرار داره پس برای انتخاب یه مجری حرفه ای با دقت عمل کنین. ما میتونیم در این زمینه بهتون کمک کنیم و کابینت ساز حرفه ای رو ب صورت رایگان بهتون معرفی کنیم. میتونین روی ما حساب کنین.

 

در انتها یک جمع بندی و خلاصه از آنچه در این مقاله آورده ایم:

خلاصه مطلب در چند ثانیه

خلاصه چیزهایی که گفتیم:

1- قیمتِ روز کابینت در بازار به صورت متری بیان میشه که بعنوان یک مرجع کابینت، در جدول بالا قیمت ها رو بصورت متری برات آوردیم.

2- اگر میخوای کابینت سفارش بدی، نباید «قیمت متری» رو برای مقایسه کابینت سازها ملاک قرار بدی.

3- باید از روش قیمت گیری مناسب که دربالا توی 7 مرحله ذکر شد استفاده کنی تا خیالت راحت‌تر بشه آخر کار پول اضافه ندی.

4- مهمترین بخش اون 7 مرحله، انتخاب کابینت ساز مناسبه. «سلام ساختمان» کار اصلیش همینه، یعنی کمک به شما برای پیدا کردن کابینت ساز: کابینت ساز حرفه‌ای و مناسب رو پبدا کن.

 

تجربیات و سؤالاتت درباره قیمت ساخت کابینت رو کامنت کن

سؤالی درباره قیمت هر یک از انواع کابینت آشپزخونه داری؟ مشکلی نخوردی توی سفارش کابینت و تصمیم‌گیری؟ میخوای کارشناس‌های ما پاسخ بدهند؟

تجربه ای از ساخت کابینت و کمد داری که بتونه بدرد بقیه بخوره؟ یک تجربه شیرین؟ یک تجربه تلخ؟ 

کامنت ها و جواب های بقیه رو میتونی زیر همین مطلب بخونی و به تجربه‌ت اضافه کنی.

و تو هم سؤال یا تجربه‌ت رو کامنت کن. 

 

 

183 دیدگاه‌ها

 1. سلام اگر کابینت سازی از عقد قرارداد با مشتری صرف نظر کنه و بهونه بیاره ایا میشه ازکابینت ساز بخاطر این کارش شکایت کرد

  • با سلام
   اگه قرارداد خوبی بسته باشید و حق با مجری نباشه و به مقدار کافی دریافتی داشته باشه بله میتونید شاکی بشید.
   ولی شکایت سرعت کارتون رو بسیار کم میکنه و گرفتاری داره و پیچیدگی های حقوقی. بهتره توافق کنید و دلایل عدم همکاری رو پیدا کنید و حل بشه.

 2. با سلام
  کابینت ساز برای کابینت دیواری با ارتفاع ۹۰ ، متری ۲/۴۰۰ و برای کابینت زمینی، متری ۱/۶۰۰ بهم قیمت داده.
  جنس کابینت، های گلاس و از شرکت yeldiz هست.
  لولای ارام بند، دستگیره و اوپن هم ، تو قیمتهای فوق در نظر گرفته شده
  برای کمد دیواری از جنس mdf هم، متری ۲/۶۰۰ قیمت داده
  برای دستمزد هم ۱۰% قیمت جنس، دریافت میکنه
  ایا این قیمتها منصفانه هستش ؟

  • سلام
   با قیمت های امروز خیر کمی بالاست. متاسفانه قیمتها ثباتی نداره و نمیشه قضاوت درستی کرد با این اطلاعاتی که فرمودید.

 3. با سلام من ام دی اف کار هستم با توجه به گرانی موجود بعض از مشتری ها مایلند برای اجرای کابینت فقط دستمزد بدهند در صورت امکان نظرتان را درموردقیمت کابینت منبران فقط دستمزد را برایم مشخص بفرمایید متشکرم فکور از اردبیل

  • سلام همکار گرامی
   قیمت اجرتی جزئیات خاصی دارد که امکان مشاوره به صورت تلفنی وجود دارد و می توانید ثبت درخواست بفرمایید تا، همکارانمان با شما تماس بگیرند.
   یا با شماره ی پشتیبانی تماس بگیرید.
   ۰۵۱۹۱۰۰۳۴۲۴

  • سلام همکار عزیز
   ممبران پیچیدگی های خاص خودش رو داره.
   ولی برای خورد کردن کار و اجرا حداقل مبلغ دستمزد بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومن همکارها قیمت میدن.

 4. سلام
  ما با توجه به طراحی کابینتمون ۱۱متر کابینت داریم که حدود ۳متر آن کابینت دیواری با شکست (۳۰-۴۵) هست
  هود روی کار و ۱۲۰سانتیمتر هست
  در نمای یخچال دکور داریم
  متریال انتخابی ما هاگلاس سفید AGT و طرح چوب عسلی فرامید هست
  میخواستم لطفا قیمت نهایی بدین ؟
  لطفا این قیمت رو یکبارم با صفحه کورین حدود ۴ متر که جای گاز تو کار و سینک ۱۲۰ هم دربیاد محاسبه کنین ممنونم

  • با سلام
   در این خصوص بایدکارشناس حضوری خدمتتون برسه تا بعد از بررسی قیمت نهایی رو خدمتتون اعلام کنند.

  • سلام
   نصب دستگیره طبق عرف به عهده مجری کابینت هست ولی می توان طبق قرارداد تقسیم وظیفه کرد.

 5. سلام
  ببخشید هزینه ساخت ی فایل قفل دار ریل دوبل سه کشو با ابعاد ارتفاع ۱۵۰cm عمق ۵۰cm عرض ۵۰cm با ام دی اف ایرانی یا vpc چقدر میشه؟

  • سلام
   اگه ابعاد کابینت تون استاندارد باشه با قیمت امروز حدودا ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان.

 6. سلام خدا قوت
  من یک بازنشسته هستم و برای خودم گاهی طراحی،نقاشی و خط انجام میدم.
  خلاصه بگم به علت نبود جای مناسب برای کار، به فکر افتادم داخل کمد دیواری اطاق خانه به صورت محصور و محفوظ میز کار درست کنم.
  خیلی فکر کردم تا بالاخره تونستم خودم یک میز کار که کار میز نور رو هم میکنه و دارای یک کشو، صفحه متحرک که توسط دو جک قابلیت بالا و شیب دار شدن رو داره طراحی کنم.
  غرض اینکه در محیط خانه افرادی هستند که به این میز چند کاره نیاز پیدا کنند و من اگر کسی درخواست کنه با خواست خدا و همکاری با شما این نیاز رو پاسخگو باشم.
  موفق و سلامت باشید

  • سلام و عرض ادب
   خیلی هم عالی.. اگر دوست داشتین از این کار خلاقانه ای که کردین برای ما عکس بفرستین و فیلم.
   که در فیلم راجع بهش توضیح میدین و سعی کنین کمتر از ۶۰ ثانیه باشه تا در اینستا معرفی کنیم و در سایت هم ازش بهره ببریم‌.

 7. سلام

  در حال جمع بندی کار کابینت میباشم. شرکت مربوطه قیمت را بصورت زیر اعلام نموده است: قیمت زمینی متری برای 23 متر 2400000 تومان و قیمت دیواری برای 4 متر متری 1680000 تومان و قیمت درب نما برای 26 به مبلغ 900000 تومان.

  آشپزخانه برای کابینت بالا به صورت دو طبقه با اختلاف سطح میباشد (سطح کابینت دیواری نزدیک سقف هم باد کابینت زمینی و یک قسمت دیر کابینت دیواری با مقداری تو رفتگی). آیا این روش قیمت داده شده درست میباشد؟

  ممنون

  • سلام
   خیر، به هیچ عنوان.
   بهترین کار پس از تهیه طراحی اجرایی اعلام قیمت تمام شدهو
   یک سوال دارم: برای شما که متری چند قیمت بهتون بدن، یا بگن آخر کار چقدر ازتون پول میگیرن؟!
   به احتمال زیاد اینکه آخر کار چقدر پول ازتون میخوان بگیرن مهمتره.
   پس از اول کار ازشون بخواهید قیمت تموم شده بهتون بدهند. بدون کم و کاست یه عدد بدهند و اون عدد رو در قراردادشون هم ذکر کنند و اون عدد ملاک محاسبات مالی با شما باشه.

 8. سلام با قیمت الان بازار میشه ام دی اف درجه یک ایرانی رو برای محل۱۰ متری با متریال کیفت متوسط با قیمت تمام شده ۱۵ تومن هزینه کرد یا مبلغ بیشتری باید درنظر گرفته بشه؟

  • با سلام
   به طرح و متریال مصرفی تون بشدت بستگی دارد.
   بهتره از مشاوره تلفنی سایت استفاده بفرمایید.

 9. سلام ممکنه بگین برای کابینت آشپزخونه حدود ۱۵ متری
  چقد هزینه میخاد؟
  و اینکه متوسط ترین گزینه برای انتخاب نوع کابینت کودومه و هزینش چنده؟
  نه زیاد گرون و با کیفیت باشه نه زیاد ارزون و بی کیفیت باشه!

  • سلام
   ام دی اف درجه یک ایرانی یا هایگلاس درجه یک ایرانی پیشنهاد ماست.
   ولی بهترین کار مشاوره حضوری گرفتن و طراحی آشپزخونه است.
   حدودی که باید در نظر بگیرین ۲۵ میلیون تومن حداقل.

 10. سلام پنل کابینت را چگونه محاسبه میکنند آشپزخانه ما 11متر زمینی و هواهیی کابینت برده ولی میگه 17 تا پنل خورده هر پنل هم 16000000تومان واقعا من سردرنیاوردم ممکنه راهنمایی کنین؟

  • سلام دوست عزیز
   نیاز به جزییات بیشتری برای ارائه راهنمایی داریم. لطفاً به شماره زیر نقشه و جزئیات رو واتساپ بفرمایید.
   09105668757

  • سلام دوست عزیز
   ما هم متوجه نشدیم. میتونید با شماره مشاوره‌های سلام ساختمان تماس بگیرید؟؟
   02191014472

  • سلام
   در بیشتر موارد خیر. برای بدنه‌های داخل کابینت (یونیت) از ام دی اف‌های سفید ساده استفاده میشه که به صرفه تر باشه و نمای بیرونی رو از ورق‌های رنگی که زیباتر و گران تر است استفاده می کنند.

 11. سلام وقت بخیر
  دارم ویترین مغازمو تغییر میدم
  هزینه جنس 5500 شده ، اجرتش چقد میشه تقریبا؟
  متریال ام دی اف سفید صابونی با نوار طلایی

  • با سلام
   واقعاً بستگی به طرح تون دارد. بخصوص اینکه کارتون دکوره و دکور هنرمندی میخواد و دستمزدش بیشتر هست.
   حدودا ۳ تومان میتونه عادلانه باشه.

 12. سلام
  من ميخوام دربهاي كابينت آشپزخونه مون رو عوض كنم
  حدود ده متر طول هستش. كابينت ام دي اف مات ميخوام. متري چنده

 13. سلام و ممنون بابت مطالب خوبتون. ببخشید ما با یه کابینت ساز میخوایم قرارداد ببندیم. ام دی اف بدنه و در ها رو پول دادیم و اوشون خریداری کردن. حالا میگن کل مبلغ قرار داد رو باید قبل از نصب پرداخت کنیم. به نظر شما این صحیحه. اومدیم ما کل مبلغ رو پرداخت کردیم و ایشون نصب نکردن اون وقت ما چه باید بکنیم؟

  • با سلام
   خیر درست نیست، ما پیشنهادمون استفاده از نمونه قراردادی هست که در سایت گذاشتیم.

 14. سلام وقتتون بخیر
  از کابینت ساز قیمت MDF و ممبران رو پرسیدم و یه قیمتی رو برامون حساب کردن.چون ممبران را دوست داشتم ولی قیمت بالا بود بهشون گفتم اگه جنس بدنه معمولی باشه و فقط درب کابینت ممبران باشه قیمت ها به چه صورت میشه که بهم گفتن فرقی نمیکنه . میخواستم ببینم این صحبتشون درست هست یا نه؟

  • سلام
   بله درسته، چون بدنه بطور کلی خیلی تفاوتی با هم ندارد. و رویه کابینتِ که متفاوت هست.

  • سلام دوست عزیز
   لطفاً در لینک زیر ثبت نام کنید تا همکاران باهاتون تماس بگیرند.
   https://bit.ly/3fkFpl6
   و یا می تونید با شماره زیر هم تماس بگیرید.
   ۰۲۱-۹۱۰۱۴۴۷۲

 15. سلام
  سوال من اینه که اگه تامین و جبران هزینه و خرید تمام متریال با صاحب کار باشه از ورق های MDF گرفته تا یراق آلات ، ریل و … اونوقت نحوه قیمت گذاری براساس چه قاعده ای خواهد بود ؟

  • سلام
   در این مورد هم بستگی به طرحتون داره و بهتره قیمت رو بصورت تمام شده توافق نمایید.
   حمل و نقل رو هم فراموش نکنید و در قرارداد بیارید.

 16. سلام هزینه سیلر وکیکر کردن تاج و قاب روکش طرح بلوط اطراف کابینت با کالینت کاراست یا کارفرما در قرار داد قید شده کابینت زمینی و هوایی متر ۱۶۷۰میلیون

 17. سلام وقت بخیر.
  کابینت استیل خانگی الان در کدوم شهر ها تولید میشه. عکس های زیادی از کابینت استیل دیدم تو سایتای خارجی، آیا تولیدات ایرانی هم با همون کیفیت و زیبایی تولید میشن؟
  با تشکر

  • سلام، وقت شما هم بخیر
   خیر متأسفانه بیشتر کارهای استیل برای آشپزخانه‌های صنعتی یا رستوران‍‌های بیرون بر ساخته میشه و اونها هم پیش ساخته است.
   کمتر برای خونه‌ها کار اختصاصی انجام میشه ولی در تهران سازنده‌های کابینت استیل زیاد هستند. فقط ظرافت های طرح‌های خونگی رو شاید خیلی رعایت نتونن بکنند.

 18. سلام وقتتون بخیر و تشکر از مطالب بسیار مفیدتون
  بهترین برند های های گلاس ترک رو میشه بهم معرفی کنید و اینکه چطور بفهمیم برند مورد نظر رو اصلش رو کار کردن واسمون یا فیکش رو
  باتشکر

 19. سلام ما در مشهد قراردادی برای نصب کابینت بستیم که قراربود در گلبهار (۴۰ کیلومتری مشهد) نصب بشه، در همون زمان حدود ۵۰۰ تومن اضافه گرفتن برای اینکه نصاب بره گلبهار نصب کنه (هزینه حمل و نقل وسایل به گلبهار رو هم جدا گرفتن) ولی بعد فهمیدیم نصابش گلبهاری بوده و از مشهد نیومده اصلا. این هزینه ای که گرفتن صحیح هست؟و اگر نیست چجور باید پیگیری کنیم
  ممنون

 20. خواهشا برای اینکه شاید بخواید کابینت بزنید یا نه کابینت کار رو نیارید برید که زمان و هزینه براش داره و از نظر اخلاقی درست نیست ، و هی نگید اون یکی اینو گفته و این قیمت رو داده و کلا اذیت نکنید اینکار حرفه ای نیست و شما رو هم بی اطلاع نشون میده ، خیلی ساده بگم با قیمت متری فاکتور بسته نمیشه ، به کابینت ساز بگید کل موارد ازقیمت یک متر مربع کابینت نسبت به جنس و ارتفاع کابینت هوایی 70 یا 90، هزینه حمل و نقل + نصب ، کابین سینک پی وی سی هست یا نه ، قیمت نماهای اضافه ، نوع دستگیره و ریل و قرنیز اینها رو براتون بنویسن بهتون بدن در حدی که یادتون نره . اگر طرح مدل سازی تریدی هم میخواید هم بگید که بهتون( نشون بدن) و در صورتی که قراداد بستید طرح رو (تحویل میدن )در غیر اینصورت هزینه اون رو بدید و طرح هم بهتون میدن که خواستید به یکی دیگه بدید ولی مجانی نمیشه، در آخر اگه خواستید قیمت کلی ازشون بگیرید ، ضمنا اگر کسی که کارش رو قبول دارید با توضیحات بالا که در مورد قیمت گفتم حتما به اون بدید چون هر چقدر ارزونتر هم باشه با طرح و اجرای بی کیفیت پولتون رو دور ریختید که این تجربه بعضی از مشتریای من بودن که قیمت پایین تر دادن و بعدا اعتراف به کارشون ، ضمنا کسی که کار رو گارانتی کنه که البته ب
  باید ازش شناخت داشته باشید .
  قیمت کار معمولا بین رنج قیمتی هست و نسبت به جنس ورق و … و مهارت کابنت کار.. پس کابینت کار که کف قیمت رو میگیره انتظار دو مورد رو در حد عالی نداشته باشید و با نزدیک شدن به سقف قیمت هر متر کار طراحی و کیفیت کار بیشتر میشه و انتظار نداشته باشید که کابینتکار حرفه ای کار رو با قیمت پایین ولی با کیفیت بالا و طراحی خوب و جنسهای یراقالات خیلی خوب اجرا کنن ولی هواستون باشه به اندازه ارزش کار پول بدید.
  من رشته معماری خوندم و8 سال کابینت و کلا دکوراسیون داخلی کار کردم و بعد از اون هم کار بازسازی و مشارکت در ساخت ویلا و در کنارش دکوراسیون داخلی انجام میدم ، امیدوارم مطلبی که نوشتم بدردتون بخوره

 21. ما که یکم تعمیرات توی آشپزخونه داشتیم
  یعنی جابجایی یک کابینت و ساخت یک کابینت نیم متری زمینی و دیواری
  با اینکه کابینت ساز آشنای درجه یک بود و بعد از دیدن آشپزخونه بهمون قیمت داده بود آخر کار مبلغ فاکتور دوبرابر اون چیزی بود که بهمون گفته بود
  هر چقدر هم دقیق از کابینت ساز ها قیمت بگیرید بازهم آخر کار یه قیمت نجومی دیگه باهاتون حساب میکنن

  • سلام
   ما دفعات زیادی در مقالات سایت گفتیم قیمت متری گرفتن بزرگترین اشتباهه.
   قیمت رو باید تموم شده بگیرین و از اون مهم تر طراحی کاری که میخواد انجام بشه و قرارداد درست و حسابیه.
   با قیمت نهایی تموم شده ی کار و قرارداد و طراحی کار مورد نظر هیچکس ضرر نمیکنه.
   طراحی که نداشته باشین شما ممکنه وسط کار قسمتی رو عوص کنین، یا نظرتون تغییر کنه، این هزینه بر هست براتون.
   شرط اینکار این که طراحی کنین و طرح تون رو أایید کنین و عوضش نکنین حین کار.

 22. سلام
  کلا همه کابینت ساز ها رو کلاه بردار میدانید
  اما مهم تر خود جنس استاد کاری که میخواد برای شما بسازه.هم وطن هیچ وقت گول قیمت پایین نخور کسی قیمت نهایی بهترین کاره به شرط داشتن طرح 3d.تو یک قسمت گفتیم اجرا نصب 80الی150.یک استاد کار حرفه ای ساده ترین کابینت زیر 200نمیزنه مگه تازه کار باشه با قیمت های شما کار کنه

  • سلام همکار عزیز
   ما همه جا گفتیم که اجرت نصب یکی از اشتباهات بزرگ یه کارفرماست.
   ولی این قیمت‌های بازاره و ما نمیتونیم از اونها چشم بپوشیم.
   اینکه یه استادکار کمتر از متری ۲۰۰ کار نمیکنه انتخاب خودشه و ما بهش احترام می‌ذاریم.
   ما ازتون دعوت می‌کنیم با ارسال شماره تلفنتون و پس از اثبات کیفیت کار و خوش خلقی تون به تیم بزرگ سلام ساختمان بپیوندید و روزانه با دهها کار اجرایی ارتباط داشته باشید.

 23. با سلام
  اگر کابینت فلزی از قبل باشد . درهاشو بخاهیم های گلاس کار کنیم . قیمت چگونه محاسبه میشود؟

  • سلام
   حدودا متری ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان فقط درب‌ها.
   اگر درب نماها، تاج، پاخور و باند نور و غیره هم تعویض بشند، عدد حداقل تا ۳۰ درصد اضافه می‌شود.

 24. سلام خسته نباشید حدود 5ماه پیش با یه کابینت ساز قرارداد بستیم چوب mdfمتری1900برای کابینت حساب کرد کمد دیواری mdfمتری1تومن 10متر کابینت 7متر کمد دیواری،و قرار بود20روزه تحویل بدن حدود یک ماه هیچ حرکتی نزد که چوب از شرکت دستمان نرسیده بعدش که شروع کردن به علت اینکه تازه خونه رو ساختیم و از برق خونه مادربزرگ برای ساخت استفاده کردیم گفتن دستگاه نمی کشه و کمی از کارو انجام دادو گفتیم پس ادامه کار بمونه تا کنتور بیاد ماه قبل کنتور اومد و خلاصه اومد درست کنه بمونه های دیگه آورد و گفت الان همه چیز گرون شده درصورتی که چوب رو از اول تهیه کرده و نتیجه اینکه چند جا رو اون طوری که طی کرده بودیم تحویلم نداد یه دکور دم در آشپزخونه خودش تغییر داده ساده تر درست کرده درصورتی که مدلی که من انتخاب کردم بیشتر چوب استفاده میشه اما گفتن نه این بیشتر استفاده شده و قرمزی استفاده نکرده برای دور کابینت به دیوار و یه مبل هم تو آشپزخونه درست کردیم که گفته بودم کوشن درست کنه این کارم نکرده و جای هود رو هم تو کار گفته بودم که ساده درست کرده14میلیون زمان قرار داد ریختم،7میلیون هم بعدش ریختم براش طبق قرارداد و هنوز تحویل نداده بود 5تونستم میخواست دو تومن ریختم الان سه میلیون مونده اما این کارو کرده به نظرتون حقش هست؟باید چیکار کنم

  • با سلام
   بهترین کار اینه اگر کابینت ساز مورد وثوق دارید از ایشون مشورت بگیرید، یا از اتحادیه کابینت سازهای شهرتون بخواهید که کارشناس براتون بفرستند تا کارتون رو برآورد کنند.

 25. سلام، می خواستم بدونم با این افزایش قیمت ورق فلزی، آیا برای ساخت کابیت و عقد قراد داد با کابینت ساز زمان مناسبی هست و یا بگذارم بعد از سال ، البته خیلی کارم عجله ای نیست. ممنون

  • با سلام
   با توجه‌ به تغییر قیمت ها در سال جدید طبق تجربه‌ی سال‌های قبل ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سال قرارداد ببندید و متریال رو تهیه کنین و اونور سال اجرا کنین تا درگیر شلوغی آخر سال نشین و کار با کیفیت بیشتر اجرا شه و دچار بالا رفتن قیمت هم نشید.

 26. با سلام
  مرسی از سایت خوبتون
  کابینت ساز متراژ اشپزخونه م رو ۱۱ متر اندازه گرفتن
  قراره های گلاس کار کنه ک حساب کرد متری یک و ششصد جمع بندی کرد بیست میلیون در میاد
  وسایل جانبی سینک و هود و بقیه ب عهده ی خودمون هس
  آیا درست محاسبه کرده
  ممنون میشم جواب بدین چون فعلا منصرف شدم و نیاز ب راهنمایی دارم

  • با سلام
   قیمتی که بهتون دادند قیمت معقولی هست چون قرار نیست قیمت متری ضرب در متراژ بشه و قیمت تمام شده بدست بیاد، دلیلشم آن فضاهایی هستند که ضریب دارند. مثل کابینت کمدی، کانتر یخچال، دکور و…
   اگر خواسته باشید تیم فنی میتوانند قیمت حدودی و نزدیک به قطعی رو به شما اعلام کنند.
   همچنین برای مشاوره ی فنی رایگان در خدمتتون هستیم تا انشالله یه کار زیبا و منصفانه بتونید برای خودتون اجرا کنید.

 27. با عرض سلام
  خواستم برام اُجرت نصب کابینت mdf ساده و با نما(معمولی) رو بگین لطفا
  اگر خرید جنس و یراق به پای نباشه،یه کاببنت mdf مدلش نه ساده و پیچیده،درحد استفاده معمولی از نما) چند در میاد
  اگر جنس و یراق بپای من باشه و قرار باسه صفر تا صد کار(برش و مونتاژ+نصب) قیمت حدودیش چند باید باشه
  خودم استادکار mdf هستم اما بنا بر دلایلی چندماهی از بازار کار دور بودم
  ممنون از لطف شما
  از بابلسر

 28. با عرض سلام و خسته نباشید.کابینتهای منزل بنده های گلاس ایرانی هستند و ظاهرا uv نیستند و بعد از سه سال زرد شده اند.شالوده و استخوان بندی محکمی دارن و از مدل کابینت راضی ام. مشکل فقط درب کابینتهاست.تصمیم گرفتم فقط دربها رو تعویض کنم.آیا تعویض درب به تنهایی قیمت گذاری خاصی داره؟درب کمد ،درب کابینت پکیج و سایر دربها جمعا هشت و نیم متر مربع هستند. البته لازم به توضیحه که ابعاد کابینتها با استاندارد رایج بازار متفاوته

  • سلام دوست عزیز
   چه کابینتی مد نظر تون هست؟ Mdf، هایگلاس، ممبران؟
   یا متریال دیگه ای هست؟

 29. سلام
  آیا طبقاتی که در یونیت زمینی و یا هوایی تعبیه میشه جز یک متر طول کابینت محسوب میشه یا باید برای آنها هزینه جداگانه ای پرداخت نمود در مورد ورق سه میلیمتری که در پشت یونیت ها است چطور؟
  ممنون از سایت ارزنده شما

  • با سلام
   برای کابینت زمینی و کابینت دیواری ارتفاع ۷۰ یک طبقه جزو استاندارد کابینت است و نیاز به پرداخت مبلغ مضاعف ندارد.
   برای کابینت دیواری ارتفاع ۹۰ سانت دو ردیف طبقه جزو استاندارده. ولی بیشتر از این در صورت درخواست مستلزم پرداخت هزینه است.
   همچنین اجرای ورق ۳ میل پشت یونیت‌ها نیز بر عهده مجری کابینت است و هزینه اضافه ندارد.

 30. سلام با تشکر از مطالب مفیدتون.
  من کابینت بدنه فلز درب ام دی اف ایسیک برام کار کردن بعد از پایان کار متراژ زمینی رو جدا و متراژ دیواری رو هم جدا متر کردن و جمع زدن و بعد ضربدر قیمت هر متر ۶۵۰ کردن که قبلا توافق کردیم میخاستم بدونم این روش متراژ درسته چون قبلا خوندم که منظور از یک مترکابینت یک متر هوایی و زمینی با هم هستش ممنون میشم سریع پاسخ بدین چون قراره فردا باهاش تسویه کنم.

  • سلام
   همانطور که قبلاً گفتیمقیمت یک متر کابینت زمینی با اون ابعاد استاندارد به اضافه یک متر کابینت هوایی حساب میشود و بنابراین جدا حساب کردن کار نادرستی هست. ولی عدد 650 تومان عدد قابل قبولی برای کابینت فلزی نیست. مثلاً کابینت فلزی خوب و با کیفیت حدود 1,100,000 در میاد.اگر از برند ایشیک استفاده کرده باشید که جمع هوایی و زمینی میشه 1,300,000 که عدد خارج از عرفی نیست. و برای جدا حساب کردن یک مقدار کم لطفی کردند ولی انصاف رو رعایت کردند.

 31. سلام ممنون از توضیحاتتون
  من به تازگی کابینت ام دی اف زدم.و متاسفانه بی نهایت اذیت شدم.صفحه سبنک بزرگ برش خورده و آب میده.جای ماشین لباسشویی هم طوری گذاشته که در کابینت باز نمیشه.
  خلاصه کلا،ناراضی هستم.
  چطوری میتونم شکایت کنم؟

  • سلام دوست عزیز
   به نظر میاد ایشون متأسفانه اجرای درستی نداشتند، این مورد ربطی به کابینت ام‌دی‌اف و غیره نداره. احتمالاً مجری ضعیف بوده و به برش صفحات و آب بندی دقت نکرده. و موقعی که می خواسته سینک رو جا بذاره به برشکاریش دقت نکرده. و در قسمتی هم که می فرمایید به خاطر ماشین لباسشویی درب کابینت باز نمیشهمتأسفانه بی دقتی صوت گرفته. چون به طور معمول ماشین لباسشویی حدود 8-7 سانتی متر جلو میزنه و باید درب کابینت هایی که عمود بر آن هستند با فاصله معقولی ازش نصب بشند، از ایشون بخواید براتون اصلاح کنند چون قابل اصلاحه.ولی اگر بخواید شکایت کنید، اتحادیه نجارها اولین جایی هست که می تونید مراجعه کنید. ولی بهتره اول با خود ام دی اف کارتون گفتگو داشته باشید.

 32. سلام یه ۴روزه کابینت زدیم ،با اولین ابی که بهش خورد چوبش باد کرده و وا رفته چجوری میتونم بفهم جنس این کابینت واقعا چیه؟!
  احساس میکنم این ادمه از خدا بی خبر با این حرکتش به شعور و شخصیت من توهین کرده

  • سلام، روزتون بخیر
   خوب شما توی قرارداد چه متریالی رو ذکر کردید؟ هایگلاس، ممبران، ام دی اف، چوب؟
   و الان چی متریالی کار کردید که با یکبار آب ریختن باد کرده؟

 33. سلام، ورقهای هایگلاس مقاومتشون در برابر خطو خش و یا بطور مثال تمیز کرده چربی ها با ابر و اسکاچ در آشپزخانه چطوره؟ چه هایگلاس مات یا براق؟

  • سلام
   برای تمیز کردن هایگلاس به هیچ عنوان از اسکاج استفاده نفرمایید.
   رویه ی هایگلاس رو میتونیند با پارچه نرم آغشته به شوینده ها تمیز کنید و با پارچه مرطوب تمیز کنید.
   از رسیدن آب به قسمت‌های نوار شده یا اتصالات فارسی بر یا قسمتهای مغز هایگلاس که mdf خام رؤیت میشود جلوگیری کنید.

 34. با سلام
  چند پرسش داتم ممنون میشم راهنمائی بفرمایید

  1- کیفیت ورق MDF تیسان سفید براق چطور هست؟
  2- قیمتش در مقایسه با پاکچوب چقدر تفاوت داره؟
  3- صفحه کابینت شرکتی – چه ضخامتی و کذدوم برند خوب هست؟
  ممنون

  • با سلام
   قیمت دقیق تیسان رو نداریم ولی تیسان کمی ارزانتر از پاک‌چوب هست. ولی در مورد سفید براق یه نکته بگیم خدمتتون که از هیچ سفید براقی برای نمای اصلی استفاده نکنین ام دی اف سفید برای یونیت‌ها تولید میشه و کیفیت پایینتری نسبت به ام دی اف های رنگی دارد.
   صفحه‌های شرکتی زیادی تو بازار داریم که بیشترشون کیفیت قابل قبولی دارند.
   ولی حضور ذهن برای تمام برندها رو ندارم مثلاً تاپس، درخت سبز و nova سه نمونه اند.
   بلحاظ کیفیت ضخامت ۴۸ میل یا ۳۶ میل باهم فرقی نمیکنن ولی هر کدوم زیبایی خودشون رو دارن و انتخابشون کاملاً سلیقه ای هست.

 35. سلام خدمت شما و ممنون از سایت خیلی خوبتون
  من میخوام کابینت بسازم اما در حال حاضر این قصد رو ندارم و میخوام بعد از عید بسازم. چجوری قیمت کابینت رو در اون موقع بفهمم چقدر تغییر میکنه؟
  درضمن به نظرتون ساخت کابینت خودم رو در بعد از عید انجام بدم یا تابستان؟
  قیمت کابینت های آشپز خانه در تابستان کاهش پیدا نمیکنه؟

 36. سلام.من دقیقا یه بار تو قیمت متری ضربه خوردم و کابینتساز سرم کلاه گذاشت.از چند نفر قیمت متری گرفتم و در نهایت اون فردی رو که قیمت پایین بهم داد انتخاب کردم ولی در اخر کار که برام ریزفاکتور آورد قیمتش از اونای دیگه هم بالاتر شد:/ به همه پیشنهاد میکنم هروقت خواستن کار کابینت انجام بدن فقطططط قیمت نهایی از کابینتسازا بگیرن تا سرشون کلاه نره.

  • سلام
   توافق یه موضوع دوطرفه‌اس، میتونید خیلی بیشتر از این موارد یا کمتر توافق کنید ولی مهم اینه شما چه انتظاراتی داشته باشید و طرف دوم قرارداد چقدر اوکی باشه در این موارد.
   ولی بطور کلی برای بستن قرارداد کابینت سازان عضو سلام ساختمان با این قرارداد مشکلی نداشتند و بازخورد منفی در این مورد نداشته‌ایم.

  • سلام دوست عزیز
   انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کاملاً سلیقه‌ای هست و بستگی به دکوراسیون داخلی منزلتون داره. ولی پیشنهاد می کنیم از رنگ سفید استفاده کنید چون هم با هر دکوراسیونی تقریباً ست می شود و هارمونی دارن هم فضا را دلگیر نمی کند و در طی زمان از رنگ سفید زده نمی شوید.

 37. در زمینه کابینت و همچنین قیمت و همچنین معرفی کابینت ساز واقعا تخصصی و خوب کار کردین. انشاالله بدون عیب جلو برین

 38. مرسی از توضیحتون ولی متوجه نشدم اینکه گفتید پرفراژ کنار برگه ینی نوشته ای که روی ورق هستش یا چیزی دیگه منظور هست ؟ و اینکه در مورد برن اکسترا هم میشه توضیح بدید که آیا کیفیتش برای ام دی اف ملامینه قابل قبول هست و در مقایسه با مثلا مارک های پاک چوب و فرامید به چه شکل هستش ؟

  • عرض ادب
   پرفراژ روی ضخامت ورق زده می‌شود و احتمال دیدنش برای شما بسیار کمه، مگه اینکه ورق رو قبل از برشکاری ببینید ولی بطور عادی احتمالش نیست. چون هنگام برشکاری ورق به اصطلاح دورگیری میشه و اون قسمت برش میخوره و البته تمام ورق‌ها پرفراژ دار نیستند.
   اکسترا ورق با کیفیتی هست، ولی همینطور که عرض کردم خیلی باکیفیت تر از پاکچوب یا فرامید نیستند. اکسترا علی رقم اینکه کیفیت بالایی داره و در بازار معروفه که ساخت ترکیه اس ولی در اصفهان تولید می‌شود و کیفیت خوبی دارد.

 39. ببخشید میخواستم لطفا راهنمایی کنید که اگر کابینتی رو با دو نوع ورق هایگلاس ای جی تی و ام دی اف xtra بخوایم بسازیم چطور در زمان نصب بفهمیم که واقعا دو ورق اصل و اوریجینال هستن و کابینت ساز همون چیزی رو که قول داده در مورد کیفیت اصلی ورق ها ساخته ؟ پایین تر دیدم که به یکی از کاربران اینطور جواب داده بودید میشه واضح تر بگید که پرفراژ کنار ورق یا فونت مخصوص چیه و چه شکلیه ؟
  {مثلاً پرفراژ بغل برگه یا روکش آرم دار AGT با فونت مخصوص خودشون.}

  • سلام
   پرفراژ در کنار برگه‌هایی که برش نخورده برای بعضی برندها قابل رؤیت هست.
   ولی طرح برند AGT رو اگه ایمیل تون رو برامون فرستادین عکسش رو ارسال می‌کنیم.
   فقط باید از کابینت سازتون بخواهید که سلفون روی ورق‌های AGT رو جدا نکنه و با سلفون بیاره نصب کنه که شما ببینیدش.

 40. سلام 18 ماه پیش یه نجار آوردم برای خونه درب چوبی و کابینت بسازه برای خرید چوب 5میلیون پول پیش گرفت و ظرف دو هفته می خواست نصب کنه اما هر روز زنگ میزد و عقب مینداخت چند بار اومد انداره گرفت و رفت و تا امروز هر روز امروز و فردا میکنه چند بار بهش گفتم پول و پس بده اما هر بار گفت ضرر و زیان تو رو جبران میکنم میخواستم بپرسم کجا برم ازش شکایت کنم چون بابت پولی که بهش دادم چیزی ازش ندارم اگه ازش شکایت کنم پول خودمو پس میگیرم یا باید کارشو با قیمت پارسال به من تحویل بده چون قیمت چوب خیلی زیاد شد

  • سلام
   متأسفیم از اتفاقی که براتون افتاده. اتحادیه نجاران و ام‌دی‌اف کاران در مرحله اول، شورا حل اختلاف و دادسرا در مرحله بعد.
   از اینکه چه مبلغی دریافت کرده حداقل مدرکی در حد پیامک سعی کنین داشته باشین که مورد استناد بتونین قرار بدین. منطقاً و عرفاً باید به میزان دریافتی که داشته با قیمت سال گذشته متریال به شما تحویل بده چون موجب ضرر و زیان شما شده است.

 41. سلام وقتتون بخیر و واقعا مرسی از مطلب آپدیت و به روزی که اینجا میگذارید و اطلاعات متن واقعا جامع و خوب بودش .
  فقط سوالی که ازتون دارم اینه که روند کار کابینت سازان در حال حاضر باید به چه شکلی باشه ؟ ینی وقتی که برای اندازه گیری اومدن باید رایگان طراحی 3 دی انجام بدن ما بریم ببینیم که آیا دوست داریم یا نه درسته ؟
  و یک سوال مهم دیگه در حال حاضر توی بازار ما چندجا رفتیم برای اجرای کابینت برندهای بییییییشماری رو هم برای هایگلاس و هم برای ام دی اف معرفی میکنن و چند نفر گفتن برند AGT و مثلا دکو پنل که قبلا ورق هاشون از ترکیه کامل وارد میشده در حال حاضر در ایران مونتاژ میشه ولی عده ای دیگر میگن که نه ترک اصلی هستش واقعا اعصاب خورد کن حرف میزنن و کاملا سر در گم شدیم!!!! رفتیم دنبال برندهای ایرانی معروف و قدیمی مثل پاک چوب و نوین چوب و … که دوباره ای بعضیاشون میگن که ورق های هایگلاس ایرانی در مقابل نور خورشید و کلا بعد از مدتی تغییر رنگ میدن و ممکنه تغییر شکل هم حتی بدن و از اول موج دار هستن که توی کارتون مشخص میشه و نمای خوبی نداره !! ام دی اف پاک چوب هم قبلا خوب بوده ولی الان نیست !!!! واقعا نمیدونیم چیکار کنیم !
  میشه لطفا در مورد برندهای معروف و نتیجه پس داده ی بازار ما رو راهنمایی بفرمایید ممنون میشم واقعا

  • سلام
   سؤال یک بطور عرف کابینت ساز برای تهیه 3d مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ و گاهی کمتر می‌گیرند که کار رو طراحی می‌کنند و درصورت بستن قرارداد اون‌ مبلغ به عنوان بخشی از پیش پرداخت حساب میشه و طراحی برای مشتری رایگان البته این طرح باید مورد قبول مشتری باشه.
   در صورتیکه به توافق نرسند که یه هزینه‌ای بابت طراحی انجام شده و طرح قابل قبول مشتری در دستش هست
   مورد بعدی برند AGT و ایشیک بهترین برندهای ترکیه اند و اگه از نمایندگی‌های رسمی این دو برند خرید کنید خیالتون راحت باشه که جنس اصلی تهیه کردین، این برندها علامت‌هایی دارند که باید به این علامت‌ها توجه بفرمایید.
   مثلاً پرفراژ بغل برگه یا روکش آرم دار AGT با فونت مخصوص خودشون.
   در پایان دقت کنید که نام‌های فیک در بازار با شباهت زیاد موجوده مثلاً ایسیک، بجای ایشیک.
   خرید از فروشنده معتبر و یا کابینت ساز مورد وثوق بهترین کار هست.

 42. سلام. من قیمت روز کابینت ام دی اف هایگلاس رو میخوام داشته باشم. یعنی وقتی ترکیب متریال کابینت یا کمد هام ام دی اف و های گلاس باشه چطور میشه محاسبه قیمت کرد؟
  الان پروژه من فقط درهای قسمت جلوی سینک و گاز، های گلاس هست و بقیه ام دی اف. این رو چطور باید قیمت بگیرم از کابینت ساز یا نجار؟

 43. سلام بزرگوار . تشکر بابت سایت خوب و کاملتون
  برای بتده تازه کابینت انجام شده زمانی که قرارداد بستیم فقط از جنس های کلاس صحبت شد و تو قرار داد دو شماره کد با توجه به رنگ مدل هایA G T قید شد و صفحه رویی طرح کویین ۵ سانتی از قرار هر متر طول کابینت یک ونیم ولی زمانی که کار در حال نصب بود دیدم بیشتر قسمت های بدنه مارک پاکچوب زده شده که به سازنده گفتم گفت این بهتره و کار خوب هست . سوالم اینه که آیا حالا هم باید با همان قیمت های گلاس ترک حساب بشه و یا نه بدنه جدا و درب ها جدا؟ و یا اصلا قیمت پاک چوب سفید با های گلاس ترک خیلی فرق داره یا نه ؟ ممنون میشم از راهنماییتون . تشکر

  • با سلام
   .موقعی که میگیم کابینت باید هایگلاس باشه معنیش اینه بدنه‌اش باید از ام‌دی‌اف سفید معمولی باشه و درب ‌ها و قسمت‌هایی که رؤیت میشه بعد از اتمام کار، باید هایگلاس باشد. بنابراین اگر طرف قرارداد شما دارن بدنه‌ها را با ام دی اف سفید برند پاک چوب می سازنند کار درستی می‌کنند و خیلی خوبه
   چون ام‌دی‌اف سفید پاک چوب یکی از بهترین برنده ‌های ایران هست.قیمت 1,500,000هم برای هر مترطول این کابینت قیمت خیلی خوبی هست چون از ام دی اف ترک دارند استفاده می‌کنند و قیمت ام دی اف ترک بین 1,500,000 تا 1,800,000 هست.

 44. سلام من برای قیمت کابینت خیلی گشتم. اکثر مقاله‌هایی که توی اینترنت هست برای قیمت کابینت یا خیلی قدیمی هستند و بروز نیستن یا هم که همه نوع کابینت رو پوشش نمیدن. ولی مقاله‌ی قیمت کابینتی که شما زدین واقعا جامعه. مرسی.

 45. سلام ممنون از راهنمایی هاتون من ۷۰ درصدکاروبلدم وباقی کارکه قیمت ازاین کارهارواینجاازشمایادمیگیرم بازهم ممنون

 46. سلام من همونیم که بالا درخواست کمک کردم برخودم وظیفه دونستم که این مطلبو بنویسم وواقعا از مدیر این ساعت تشکر کنم وواقعا خشحال شدم که هنوزم مرد این دنیا هست دیشب که اون پیامو فرستادم صبحش مدیر سایت شخصن بهم زنگزد وگفت دیدیم کارت ضروری هست به بچه هاگفتم اول کار ایشونو ردیف کنید بهش گفتم کل طول وعرض درها رو حساب کردم برام حساب کن که این کابینت ساز نامرد چکارکرده باهام ولی مدیر سایت بهم گفت نه بجا اینکه ماهی بدم دستت بهت ماهی گیری یادمیدم وقشنگ باحوصله یادم داد که ضرب کن تقسیم کن ووووتا دقیق چیزی که میخای خودت بدست بیاری خلاصه دقیق یادم دادو حتا چگونه پرتی رو دربیارم وووووو……منم حساب کردم دیدم برامن هشت متر مربع کابیت مصرف کرده با اینحال که ازمن پول چهارورق کامل یعنی تقریبا ۲۵مترمربع پول ورق ازمن گرفته یا پی وی سی چهل متروبرام زده صدمتر واقعا خودش دیدمن بایه بچه مریز سرطانی زندگی میکنمو دید که یه فرش فروختم پیش خودش پولشو دادم باز تعجب میکنم که اخه چرا نمیفهنه که این دنیا مگه……خلاصه ازهمه دوستان خاهش میکنم قبلش مواظب باشید تا مثل من بعد به مشکل نخورید ازخدا میخام اهالی این سایت را سلامت کنه وبهترین دعا براشون اینه که ازخدا میخام هیچوقت به اختیارخودشون رها نکند با این حال که من روستا زندگی میکنم وازتهران ساعتها راهه مدیر اینجا برا کمکم میخاست بیاد اینجا بدون اینکه هزینه ای بگیره ولی من گفتم تلفنی یاعلی

 47. سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون .ای کاش مدتی قبل با سایت شما آشنا میشدم من حدود دو هفته قبل برام کابینت آشپرحانه انجام دادند و با وجود اینکه نجار حدود قیمت رو 26 اعلام کرده بود فاکتور نهایی 31 شده…. آیا امکان بررسی فاکتور و قرارداد من توسط تیم زبده شما وجود داره از بابت صحت درج موارد فاکتور ؟؟؟ ممنون

 48. سلام تورو خدا کمکم کنید وبخونید من ۶ مترکابینت داشتم که قرارشد درهاشو تعویض چون درها واقعا وضعش خراب بود یک استاد کاراوردم گفت پول ندارم ارزانترینش چقد میشه اونم گفت نوپان برات میزنم هشصد تا یکونیم حساب کن دستگیره و لولا همونا رو استفاده کنه وفقط درها رو باز کرد باخودش برد گفت ازرو همین درها برات میسازم بعد کار برام حساب در اورد سه میلیونو دویست واقعا داشت بدنم میلرزید چون واقعا پول نداشتم و من به گفته خودش اخرش یکو پونصد حساب کرده بودم گفتم چرا اینجوری یه فاکتور گذاشت جلو من گفت چهارتا ورق کامل خریدم دونه ای ۳۵۰این یکوچهارصد صدمترنواردور متری چهارتومن چهارصد سوراخ کردن دویست پیچ رولپلاک صد دستمزد ششصد دراوردن جای سینگ ۲۵۰ ووووخلاصه بالا سه میلیون برام دراورد منم باکلی التماس خاهش گفت من پول دادم نمیتونم کم کنم برا دور نوار پول دادم برا ورق پول دادم با التماس که گفتم مریز دارم خودت اومدی دیدیاینجا وضع منو خلاصه صدتومن با التماس کم کرد قرار شد سه میلیونو دویست بدم یه تومن داشتم پیش خودشم فرشمو فروختم یه تومن دوتومن بهش دادم یکو دویست موند بعد شانسی رفتم دور نوار که نوشته بود صدمترمتری چهارهزارچهارصد تومن مترزدم چهارباردیدم چهل متره باباخودم گفتم این نوارها که معلومه این اینقد سرم کلاه گذاشته حالا چه برسه به این گفته چهار ورق خریده وووو خلاصه الان گیر داده بقیه پولمو بده منم فعلا بهش چیزی نگفتم تورو خدا اگه کسی اطلاع داره کمکم کنه کل درهارو مترزدم بهم بگه چندتا ورق میره شیش مترطوله کلش که فقط درهاشو گفت ام دی اف برات گرون تموم میشه نوپان به گفته خودش استفاده کرد اگه کسی میتونه تورو خدا هرچع زودتر چون گیرداده بقیه پولمو بده میخام مطمعن بشم بعد بهش بگم.

  • از برنامه بازار کات مستر بگیر دونه دونه اندازهارا وارد کن توش بهت میگه چنتا ورق میخای بزار جلو یارو بگی انقدر بیشتر نمیخاد چرا اونقدر شده دهنس بسته میشه من خودم خدای نجاریم کارم فرنگی کاری این کارا کن یاروپراش بریزه

 49. سلام
  لطف کنید انواع ورق کریستال و نوع و برند های آنرا معرفی کنید قیمتها را نیز ذکر کنید.ممنون

 50. سلام من یک اپن 4متری بدون آرک 2تابوفە 1متری ویک آبچکان و ظرفشویی 1/20برام درست کردن قرارمون متر 600تومان بودە حالا کل حسابم چە قده ممنونم اگر جوابمو بدین

  • سلام دوست عزیز
   شما باید با یک کابینت ساز هماهنگ کنید بیان براتون صفحه اتون را اندازه گیری کنند و با توجه به متریالی که مد نظرتون هست صفحه رو براتون عوض کنند.
   موفق باشید

 51. با سلام. حدود ۲ هفته هست که به دنبال تخت خواب کم جا هستم.با قیمتهای مختلف روبرو شدم واین کارمو سخت کرده.لطفا راهنمایی کنید.بازه قیمتی رو از ۱۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دادن از جنس ام دی اف.ممنون

  • سلام
   پیشنهاد ما به شما این هست که شمارتون را در قسمتی که نوشتیم کابینت ساز لازم دارید، ثبت کنید تا کارشناسان ما باهاتون تماس بگیرند و بعد کابینت ساز و نجارهایی بهتون معرفی می کنند که از لحاظ قیمت خاطرتون جمع باشه. چون این دوستان حداقل 5 مشتری راضی در سیستم داشتند. و می تونیم بهتون کمک کنیم تا یه کار خوب بهتون تحویل داده بشه.

 52. سلام بسیار ممنون و سپاسگزار از مطالب مفید و ارزنده اتان.اگر هم لطف کنید و کوتاهترین راه را در صورت سوئ استفاده ی کابینت سازان و بروز اختلاف مطرح بفرمایید بیشتر ممنون خواهیم شد.چرا که بیشتر کابینت سازان از بی اطلاعی متقاضیان سوء استفاده کرده و بسیاری از آیتمهای تاثیرگذار بر قیمت را با خریداران در میان نمیگذارند.

  • سلام
   با این بخش صحبتتون که می فرمایید بیشتر کابینت سازها سوء استفاده می کنند موافق نیستیم، چون می دونیم حداقل تعدا زیادی از همکارها توی این بازار کاملاً توضیح می دهند به مشتری که چرا قیمت ها به این ترتیب هست و نحوه ی محاسبه ی قیمت به چه صورت می باشد. البته حرفتون را رد هم نمی کنم، چون بالاخره در همه ی حرفه ها یک سری هستند که موارد انسانی رو رعایت نمی کنند.. بهترین کار اینه که اطلاعاتمون را راجع به کاری که می خوایم انجام بدهیم بالا ببریم تا اجازه ندهیم افرادی که می خواهند از این بی اطلاعی سوء استفاده کنند این امکان براشون بوجود بیاد. و مورد عمده ای که هست بحث محاسبه ی ریالی هستش. باید این سیاست را داشته باشید و قیمت تمام شده ی کار را بپرسید. یک قرارداد محکم باهاشون ببندید، چون نداشتن قرارداد کار رو سخت تر می کنه. و هر برداشتی میشه ازش کرد، و از اون طرف نبستن قرارداد به صورت قطعی (منظور رقمش هست)این اجازه رو میده که طرف مقابل ما هر عددی را از ما مطالبه کنه. در مورد قیمت گرفتن تو مقالت مختلفمون راجع بهش صحبت کردیم و می تونید مطالعه کنید. و خرا روش کر کابینت سازهای سلام ساختمان این مورد را ندارند و قیمت تمام شده می دهند.

 53. سلام از طریق صفحه شما دوتا کابینت ساز به من معرفی شد که قیمتهای که دادن خیلی خوب و ارزون بود و این باعث شد من نگران بشم که انقد اختلاف قیمت من چندجا خودم پرسوجو کردم قیمت کابینت ساده متری ۱۲۰۰ و های گلاس متری۱۵۰۰ گفته بودن ولی کابینت سازهای شما ۳۰۰ تومن کمتر میشه راهنماییم کنید تا خیالم بابت کاری که میخوان برای من انجام بدن راحت بشه ممنونم

  • با سلام
   قیمت که به شما ارائه شده، قیمت عرف بازار بوده است و اگر جایی قیمت بالاتر میدهند به دلیل نوسانات دلار هست که حتی ممکن است منصفانه نباشد.
   اما تمام کابینت سازهای عضو سایت ما موظف هستند که قیمت منصفانه همراه با کار حرفه ای ارائه بدهند.
   فقط لطف کنید اسم کابینت سازهایی که از طرف سلام ساختمان به شما معرفی شده است و این که با چه نامی در سیستم ما سفارش تون رو ثبت کردید رو اعلام کنید تا برای بهبود پیگیری کار شما بتوانیم خدمت بهتری ارائه دهیم.
   هر زمان هر سوال یا موردی بود با ایمیل یا شماره موجود در سایت در ارتباط باشید.

 54. مددی . سلام وقت بخیر میخواستم قیمت کابینت های گلاس جنس درجه یک و شیک برای آشپزخانه حدود 8 متر چقدرتمام میشه وهمچنین کمد ام.دی.اف حدود 5متر جمعا حداقل چقدر تمام میشه

  • سلام جناب مددی
   همانطور که در مقاله ها هم تأکید کردیم قیمت به صورت متری، قیمت دقیق و به درد بخوری نخواهد بود. و ضمانت اجرا هم ندارد. پیشنهاد ما این هست که در سایت و در قسمت درخواست کابینت ساز شمارتون را ثبت کنید تا همکاران باهاتون تماس بگیرند و دو کابینت ساز بهتون معرفی می کنند تا برای بازدید بیان و کارتون را دقیق اندازه گیری کنند و بهتون قیمت تمام شده بدهند.

 55. محمد
  با سلام من برای آشپزخانه خونم ابتدا با کابینت ساز که آشنا بود صحبت کردم پس از اندازه گیری با جنس های گلاس ترک تقریباً 9.500.00 تومان برآورد قیمت کرد منتهی پس از نصب قیمت نهایی را 12.000.000 اعلام نمود، آیا من می توانم کارشناس بگیرم قیمت را برای من دقیقاً محاسبه و بر آورد قیمت کند لطفاً اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

  • سلام محمد عزیز
   اگر قبلش قیمت تمام شده را 95،00،000 اعلام کردند و بعد 12 میلیون حساب کردند که مطمئناً کار درستی نیست. ولی اگر قیمت متری بهتون داده و شما خودتون برآورد کردین فرضاً به طور مثال گفتن متری 1 میلیون تومان و شما 9.5 متر کابینت داشتید و برآورد شما بوده که 9,500،000 میشه و بعد 12 میلیون شده، به احتمال بالای 90% عدد 12،000،000 درسته. چون هیچ وقت قیمت تمام شده ی متراز کارتون در عدد اعلام شده در ابتدای کار ضرب نمیشه. به خاطر اینکه اون رقم گفته شده، عدد متر طول کابینت با ابعاد استاندارد هست.
   برای همین توصیه می کنیم مقاله قیمت کابینت، با این روش قیمت گیری کابینت کلاه سرتون نمیره را مطالعه بفرمایید تا کاملاً متوجه بشید شرایط به چه صورت هستش. ولی اگر گفتن قیمت تمام شده کار 9,500,000 میشه و بعد 12 میلیون تومان شده و شما هیچ تغییری توی طرح ندادید، یه مقداری احتمال داره یه جای کار ایراد داره. ولی اگر بر اساس تغییراتی که دادید این اتفاق افتاده، امیدواریم پاسخ ما کارگشای شما بوده باشه و اگر هنوز پاسختون را دریافت نکردید با شماره ای که داخل سایت هست تماس بگیرید

 56. سلام وقت بخیر من میخوام ببینم هزینه کابینت اشپز خونم برای مدل جزیزه چندمیشه یه کابینت ساز بهم قیمت داده فک میکنم زیاد گفتن متراژ اشپزخونم دوتا دیوار به اندازه ۳ و نیم متره که میشه ۷ متر ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز
   ما در قسمت های مختلف سایت اشاره کردیم که قیمت به صورت متر طول نمی تونه قیمت درستی باشه. بهترین کار این هست که کابینت ساز بیاد از کارتون بازدید کنه و طرحتون رو ببینه، یا اگر طرح ندارید تهیه شود و قیمت تمام شده ی کار بهتون بدهند. قیمت رو هیچوقت به صورت متر طول نکیرید.فرض مثال اگر شما 7 متر کابینت دارید و متری 1 تومن براتون انجام میده.7 میلیون تومن نمیشه و چیزی حدود 10 تومن براتون درمیاد.بنابراین چون نمی دونیم متریالتون چه جنسی هستش، نمی تونیم قیمت بدیم.پیشنهاد ما اینه تو سایت ثبت نام کنید تا کابینت سازعای حرفه ای که تو سایت عضو هستند بیان خدمتتون، کارتون را بازدید کندد و بهتون قیمت بدهند.

 57. سلام خواهشا روش محاسبه متراژ کابینت رو توصیح بفرمایید که بدونیم کابینت زمینی و دیواری و یا ایستاده را چه جوری محاسبه میکنند

  • با سلام
   با توجه به طرح های مختلف و تغییر ابعاد کابینتها با طرح های متنوع موجود در بازار، واقعاً برای رسیدن به توانایی محاسبه کابینت نیاز به دانش و تجربه های زیاد در برآورد دقیق متریال مصرفی داره که از قسمتهای عمده ای از اون در توان افراد غیر کارشناس نیست.
   بنابراین توصیه میشه برای برآورد قیمت دقیقی که ضمانت اجرا به همون مبلع داشته باشه از کارشناسان و مجریان ساخت کابینت بهره ببرید.
   بطور مثال چنانچه در اجرای کابینت یا کمد خونه جدی هستین میتونین در سایت ما درخواست معرفی کابینت ساز بدین تا حداقل دو کارشناس و مجری کاربلد رو برای مشاوره و اجرا داشته باشین که از محل بازدید کنن و درصورت نیاز طراحی کنن و کار رو براتون براورد قیمت و درصورت توافق با شما اجرا کنن.
   هرکدوم از مجریان مستقل بوده و کارگاه و سیستم مجزا دارند.

 58. کابینتی میخواهم که بدنه ام دی اف درجه یک سفید براق بادرب هایگلاس سفید براق.آیا درسته که یک متر بالا ویک متر پایین یک متر حساب مشود؟با این توضیحات این نوع کابینت متری چند محاسبه میشود.ممنونم از راهنمایتان

 59. سلام لطفاً لحاظ کنید که این قیمت متری که ذکر میکنید قیمت یک متر کابینت زمینی و دیواری باهم هست یا هرکدام جداگانه، مثلا یک میلیون هرمتر یعنی این یک میلیون شامل زمینی و دیواری باهم میشه ؟

 60. سلام مهدی آقا. خیلی خوبه که یک کابینت ساز اینجا پیام داد چون من دل پٌری از همکاران شما و نجارها دارم. من دفعات قبل که با کابینت سازها کار میکردم قیمت متری میگرفتم.
  از وقتی با سایت سلام ساختمان آشنا شدم و این مقاله رو برام فرستادند، تازه توجیه شدم که چطور باید قیمت کابینت رو درست بگیرم.
  من تو این سایتشون درخواست کابینت ساز دادم و 2 تا کابینت ساز بهم معرفی کردند. اونجا بهم گفتند که فقط معرفی کابینت ساز رو دارند و من بین کابینت سازهای این سایت و آشناهای خودم مقایسه کردم.
  قیمتشون مناسبت تر از آشناهام بود ولی آخرش چون شریک داشتم کار رو به کابینت ساز دیگه و آشنای شریکم دادم.
  کلا این روش معرفی آنلاین برام خیلی جالب بود

 61. سلام من نظرمو میدم انتشارش با خودتان
  بنده کابینت ساز هستم اینکه شفافیت باشه خیلی عالیه
  ولی در این طور نوشته های شما منظور این است اگه کابینت ساز خواستید به ما بگید!
  درست نیست بقیه کابینت سازها دزد نادرست تلقی بشن تو نظر مخاطب و شما نونشو بخوری
  بقول امام حسین علیه سلام اگر دین ندارید آزاده باش

  • سلام مهدی آقا
   همکار عزیز فکر می کنم سوء تفاهم شده در مورد مطلبی که نوشتیم. برداشتتون نا صحیح بوده. به این ترتیب که ما نگفتیم که بیاید با ما قرارداد ببندید. ما یک پلت فرم هستیم که کابینت ساز معرفی می کنیم. همشون کاملاً مستقل هستند و اینکه کار بگیریند یا نه برای ما سودی ندارد. مستقلاً میرند و پرزنت می کنند. فقط کاری که ما انجام می دهیم شناسایی این عزیزان است و تو فیدبک هایی که از مشتری هاشون می گیریم این مورد را هم بررسی می کنیم که کابینت سازهای قابل قبولی را به هموطنان معرفی کنیم. کسانی که منصف باشند و مشتری ها هم ازشون راضی هستند.
   یکی از آیتم های رضایت هم بخش شفافیته و اینکه خدایی نکرده کسی از این سیستم سوء استفاده نکنه. یکی از مواردی که سوء استفاده می شود همین هستش. اینکه به طور متری قیمت می دهند و منطقی هم محاسبه می کنند و کار به پایان می رسد و همه هم راضی هستند. ولی بعضی متأسفانه اول قیمت پایین می دهند و در انتها فاکتور که می بندند اون موارد و فرمول ها را رعایت نکردند. و باعث میشند کارفرما احساس خوبی نداشته باشد. این مورد برای ادامه کار دلخوری بوجود می آورد. خیلی ها نمی دونند که چرا این اتفاق می افتد. ما سعی کردیم که روشن کنیم و بگیم دلیل اینکه اینطوری محاسبه می شود چه هستش.
   و این برداشتتون اشتباه بوده، مطمئناً که ما منظورمون این نبوده غیر از ما بقیه خدایی نکرده درست کار نمی کنند و ما فقط به خاطر اون عده کمی که ممکنه همچین کاری انجام بدهند و کارفرما مطلع باشه که به این روش باید پیش برود. امیدواریم در خدمت شما هم باشیم و اگرتمایل دارید در سیستم ثبت نام کنید تا توع فعالیتتون بررسی شود و در صورت پذیرفته شدن انشاءالله به شما هم کار معرفی می کنیم تا بتوانبد کارهای با میفیت به هموطنانمون ارائه بدید.
   موفق باشید

  • سلام، هزینه حمل و نقل بستگی به این دارد که با کابینت ساز چطوری توافق کرده باشید. اگر قیمت را بر اساس متر طول نبسته باشید، همینطوری که ما در سایت تأکید داریم با فیمت تمام شده باهاشون توافق کنید، خیر. قیمت حمل و نصب همه با خود کابینت ساز هست و محاسبه شده. اگر با متر طول باهاش قرار داد بسته باشید که بارها توی سایت گفتیم کار درستی نیست.ممکنه هزینه حمل و نصب 10 یا 15 درصد یا حتی بیشتر از شما بگیرند و در پایان تو فاکتور درج می کنند.باز هم تأکید می کنیم که قیمت تمام شده از کابینت ساز بگیرید.از قبل باهاشون توافق کنید طبق طراحی تهیه شده ازشون کار رو تحویل بگیرید.

  • سلام، هزینه حمل و نقل بستگی به این دارد که با کابینت ساز چطوری توافق کرده باشید. اگر قیمت را بر اساس متر طول نبسته باشید، همینطوری که ما در سایت تأکید داریم با فیمت تمام شده باهاشون توافق کنید، خیر. قیمت حمل و نصب همه با خود کابینت ساز هست و محاسبه شده. اگر با متر طول باهاش قرار داد بسته باشید که بارها توی سایت گفتیم کار درستی نیست.ممکنه هزینه حمل و نصب 10 یا 15 درصد یا حتی بیشتر از شما بگیرند و در پایان تو فاکتور درج می کنند.باز هم تأکید می کنیم که قیمت تمام شده از کابینت ساز بگیرید.از قبل باهاشون توافق کنید طبق طراحی تهیه شده ازشون کار رو تحویل بگیرید.

 62. سلام
  سوال من اینه که قیمتی که کابینت سازان اعلام میکنند فقط دستمزد و یراق الات میشه .؟خریدار باید پول چوب رو خودش پرداخت ؟

  • سلام، به طور معقول قیمتی که کابینت سازها می دهند شامل تمام قطعات میشه. همراه با دستگیره کابینت ولی اکسسوری ها را شامل نمیشه. ولی کلاً در شهرهای مختلف روش های متفاوتی وجود دارد. دستمزد را بر اساس متراژ مصرفی ورق می گیرند. در مورد قیمت کابینت آشپزخانه در قرار داد حتماً راجع بهش صحبت کنید ولی قیمتهایی که ما در سایت گذاشتیم بر اساس قیمت تمام شده است.

  • در رابطه با تعویض درهای کابینت مطلوبست که بازدید حتما انجام شود زیرا زمانی که قرار است درها عوض شود قطعا لولا و دستگیره هم باید تغییر کند و تقریبا قیمت آن 3/1 قیمت هر متر طول کارتمام شده از نو.ع جنس مدنظر میباشد.

  • کابینت سازهایی که معرفی میشوند کاملا مستقل هستند و تضمینی 100% از جانب سلام ساختمان وجود ندارد.
   اما
   1- کارشناس های فنی سایت سلام ساختمان سعی کرده اند که کابینت سازهای حرفه ای و منصف را توی شهرها مختلف شناسایی کنندونمونه کارهایشان را بررسی کنند و داخل سایت در پروفایل مورد نظر هر کابینت سازقراردهند.
   2- هرکدام از کابینت سازها که مشتری راجع به آنها فیدبک خوبی نداشته باشند و این نظر منفی به حق باشد بعد از بررسی های صورت گرفته حساب کاربری کابنیت ساز مسدود میگردد.
   3- شما میتوانید اگر کابینت ساز مدنظرتان موافقت کنند با یک الی دونفر از مشتری های قبلی شان در رابطه با روند کاریشان صحبت کنید

 63. قیمت ممبران گرانتر از های گلاس هست پس نتیجه اینست که ممبران بهتره پس چرا میگن که روکش ممبران کنده میشه آیا واقعیت اینه؟؟؟؟

  راهنمایی کنید کدام نوع کابینت بهتره

  ممبران
  های گلاس
  MDF

  • همیشه یادتون باشه که قیت زیاد دلیل بر کیفیت نیست و توجه داشته باشید که هایگلاس و ممبران هر کدام برای سبک های خاص مورد استفاده قرار میگیرند اگر برای منزلتون دنبال سبک های کلاسیک هستید از ممبران استفاده کنید و اگر سبک آشپزخانه مدرن را دوست دارید از کابینت های گلاس استفاده کنید.
   قیمت کابینت وکیوم بالاتره چون موقع شرایط تولید اینجوریه و افراد زیادی در تولید این متریال دخیل هستند. و صد در صد این افراد در کیفیت اون نیز موثرند. شما میتونید دو تا مقاله زیر که براتون گذاشتم و مطالعه کنید تا بیشتر در مورد این دو متریال اطلاعات کسب کنید.
   1- معایب کابینت ممبران2- معایب کابینت های گلاس

 64. قیمت ممبران گرانتر از های گلاس هست پس نتیجه اینست که ممبران بهتره پس چرا میگن که روکش ممبران کنده میشه آیا واقعیت اینه؟؟؟؟

 65. سلام با سپاس از اطلاع رسانی و مطالب اموزنده
  من ساکن شهر یزد هستم میخواستم بدونم کارشناسان و کابینت ساز های شما برای شهرهای دیگر هم کابینت میسازند؟

 66. سلام خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون عامه مردم ازین مسایل خبر ندارن و باعث میشه ضرر کنند من خودم خیلی کابینت ممبرون دوس داشتم اما با دانستن معایبش پشیمان شدم هرچند خیلی زیبا هستند الان هم واقعا نمیدونم کدام جنس کابینت را انتخاب کنم

 67. ممنون از مطالب خوبتون واقعا مفید بودن عامه مردم ازین مسایل خبر ندارن و باعث میشه اشتباه کنند من خودم خیلی کابینت ممبرون دوس داشتم اما با دانستن معایبش منصرف شدم هر چند خیلی زیبا هستن

 68. چقدر مردم قانعی هستید، حتی قیمت کابینت هم دو برابر شده (۳ ماه پیش قیمتها نصف بود) ولی خیلی راحت قیمتها رو قبول میکنید، تازه ذوق هم میکنید!! مردم همه جای دنیا تو شرایط مشابه با هم متحد میشن و خرید نمیکنن تا قشر بازار قیمتها رو بیارن پایین، ولی شماها همچین ریخین تو بازار که روز به روز قشر بازار پولدارتر میشن و قشر تحصیلکرده و کارمند …. لیاقت این مردم بیشتر از این نیست.

 69. سلام مطالب شما را خواندم وبسیار مفید بود تنها نکته ای که هست نمی دانم قیمتها چقدر به روز هست البته روش محاسبه وبستن قرارداد برام جالب بود چون با اطلاعاتی که خودم داشتم اطلاعات قوی شما من را یک کار فرمای قوی به کابینت کارم نشون داد بعد جالب بود گفت شما تخصص دارید تو کار من هم خودم از تنگوتا ننداختم وگفتم بله یه جورایی باید خوب کار کنی وگرنه با من طرفی.ازشما ممنونم ………… سپاس

 70. عالی بود
  البته اگرتصاویر و نمونه های کار شده بیشتری را میگذاشتند بهتر بود
  ممنون

 71. قیمت کابینت که اینجا اعلام میکنید با توجه به دلار هست که گرون شده؟ قیمت کابینت ام دی اف هایگلاس فکر کنم هر روز داره تغییر میکنه با این اوصاف.

 72. بنظرم بهترین سایتی بود که تا بحال در این مورد دیده بودم چون ما هم درگیر خرید ام دی اف بودیم . واقعا چقدر عالی توضیح دادید دستتون درد نکنه انقدر خوب نوشتید که آدم نمیتونه هیچ نکته ای رو نخونده رد بشه. ممنون از زحماتتون

 73. عالی بودمن خودم کابینت سازم ولی مشتری اصلا به قیمتی که ما میگیم توجه نمیکنه فقدمیگه مگه قیمت ورق چنده لطفا بیشترتوضیح بدین یا بعضی یا هم فکرمیکنن ما باغ ورق داریم.

 74. عالی بودمن خودم کابینت سازم ولی مشتری اصلا به قیمتی که ما میگیم توجه نمیکنه فقدمیگه مگه قیمت ورق چنده لطفا بیشترتوضیح بدین یا بعضی یا هم فکرمیکنن ما باغ ورق داریم.

 75. سلام ممنون از توضیحاتتون واقعا نکته های خوبی رو گفتید که من اطلاعی در موردش نداشتم و معمولا اکثرا بخاطر همین نداشتن اطلاعات در زمان پرداخت با مشکل روبرو می شویم‌

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید