قیمت کمد ممبران در تیر 1401 و نکات مهمی که درباره آن باید بدانید

قیمت کمد ممبران و نکات مهمی که درباره آن باید بدانید

شاید تا به حال عبارت هایی مثل کمد دیواری ممبران، کمد دیواری وکیوم، کمد لباس وکیوم به گوشتون خورده باشه و دنبال تعیین قیمت هر کدام از اینها باشین. اگر این سؤال براتون پیش اومده، پس احتمالا دنبال تعویض کمد دیواری منزل یا محل کار خودتون هستین. خیلی راحت و با کمی جستجو میتونین کابینت سازهایی رو پیدا کنین که بعد از بررسی جزئیات و هم چنین طراحی کمد مورد نظر شما، قیمت نهایی کار شما را تعیین می‌کنن.

ما در سلام ساختمان میزبان شما هستیم تا بتونین خیلی راحت، کابینت ساز و کمد ساز مورد نظرخودتون رو پیدا کرده و ساخت هر کدام از موارد گفته شده رو به او بسپارین. روشی وجود داره که با استفاده از آن شما دیگه در میان این عبارت‌ ها سردرگم نشده و همیشه می تونید خودتون برای پیدا کردن قیمت کمد دیواری خود آستین بالا بزنین. در این مقاله نیز قصد داریم شما را با این تکنیک ساده و مؤثر آشنا کنیم. پس اگر هنوز در تعیین قیمت کمد دیواری ممبران کارکشته نشدین، قلم و کاغذ خود را آماده کرده و همزمان با مطالعه این متن،  با ما در سلام ساختمان اقدام به تعیین قیمت کمد دیواری ممبران و یا کمد دیواری وکیوم خود کنین.

قیمت کمد ممبران 1

قیمت کمد دیواری ممبران یا کمد لباس ممبران

قبل از تصمیم به خرید یکی از انواع کمد دیواری، باید تکلیف خود را برای انتخاب نوع آن مشخص کنین. متأسفانه باور غلطی که در بین مردم رایج است اینه که کمد دیواری و کمد لباس دو مورد مشابه هستن و تفاوتی بین این دو وجود نداره. سوالی که پیش می آید این است که، آیا واقعا تفاوتی بین این دو نیست؟

احتمالاً زمانی که به دنبال تعیین قیمت کمد دیواری و یا کمد دیواری وکیوم  هستین قیمت کمتری را نسبت به کمد لباس وکیوم می شنوین. این به این دلیل است که در کمد دیواری و انواع مختلف آن در یک طرف آن دیوار وجود داره که همین باعث استفاده کمتر از مواد اولیه و در نهایت کمتر شدن قیمت نهایی میشه. این در حالیه که کمد لباس دارای پوششی کامل از مواد اولیه بوده و حتی قابلیت جابجایی بدون باز کردن پیچ و مهره در خانه را داره.

قیمت کمد ممبران 2

یک اشتباه رایج در محاسبه ی قیمت کمد دیواری ممبران

در خرید و فروش خانه قیمت هایی بیان میشه که باعث میشه این سؤال در ذهنتون پیش بیاد که چه چیزی باعث میشه که قیمت یک خانه تعیین بشه. تعیین این قیمت بر اساس یک سری از فاکتورها انجام میشه که نوع متریال به کار رفته در ساخت، میزان صرفه اقتصادی مواد اولیه جزء این فاکتورها هستن و می تونن عبارت متری چند را در ساخت خانه تحت تأثیر قرار بدن. این قاعده درباره قیمت کمد دیواری ممبران هم پاربرجاست. در واقع وقتی از یک کابینت ساز سؤال “قیمت کمد دیواری متری چند” را می پرسید، پاسخ می تواند تنها بخشی از قیمت تمام شده کمد دیواری خانه شما باشد.

قیمت نهایی برای کمد دیواری هم مثل خانه تحت تأثیر یک سری فاکتور قرار داره که جنس مواد اولیه مهم‌ترین آن است. در واقع میتونیم بگیم که قیمت هر متر مربع از مواد اولیه ی استفاده شده است که برای ساخت هر نوع کمد دیواری بیان میشه که با قیمت نهایی متفاوته و همین باعث میشه که حساب کتاب شما به هم بریزه ودچار سردرگمی بشین، اما اصلاً نگران نباشین زیرا سلام ساختمان کمک به سزایی به شما می‌کنه تا خودتان در تعیین قیمت نهایی به تنهایی از پس کار بر بیاین.

قیمت کمد ممبران 3

نحوه تعیین قیمت کمد دیواری ممبران

دو روش برای تعیین قیمت کمد دیواری ممبران و یا هر نوع کمد دیواری دیگری که مورد نظرتونه وجود داره که هر دوی این روش ها در نهایت نتیجه یکسانی برای شما دارن. اما بهتره قبل از دست به ماشین حساب بردن با عوامل تأثیرگذار روی قیمت کمد دیواری آشنا بشین.

  • جنس مواد اولیه (ممبران، وکیوم، چوب، MDF و …)
  • طرح بندی ماده اولیه (هر کدام از موارد بالا خود به طرح‌ ها و نقش‌های مختلفی دسته بندی میشن که قیمت هر متر آنها میتونه متفاوت باشه.)  
  • طرح کمد دیواری لازم (ساده و یا طرح دار)
  • آپشن‌های مورد نیاز (تعدا کشوها، تعداد درب ها، نوع درب‌ها و …)
  • سایر مواد لازم (ریل‌های استیلی، دستگیره‌ها و …)
  • دستمزد کابینت ساز

حالا با دانستن این عوامل اصلی تأثیرگذار روی قیمت کمد دیواری ممبران، این امکان به راحتی برای شما فراهم میشه تا بتونید از روی داشتن قیمت این مواد و ابزارها، قیمت نهایی و یا متری کمد دیواری خانه خود را محاسبه کنین. برای این منظور قیمت مقدار ماده مصرفی از هر کدام از موارد بالا برای یک متر کمد دیواری را محاسبه کرده و در متراژ کل ضرب کنین و یا اینکه می تونید قیمت هر متر از کل جنس کمد دیواری را محاسبه و آن را با قیمت کل مواد به کار رفته جمع نمایید.

این جدول هم برای راهنمایی بیشتر که  میتونه مفید باشه:

به روزرسانی: 0

کمد دیواری حداقل قیمت (تومان) حداکثر قیمت (تومان) بروز رسانی
کمد دیواری ممبران 0 0 0
ساخت کشو 0 0 0
هزینه تعویض ریل درب کشوها 0 0 0

 

نکات مهم جدول قیمتی در تعیین قیمت کمد دیواری ممبران

  • قیمت درج شده در این جدول حداقل قیمت به ازای هر مترمربع و آن هم بدون در نظر گرفتن کشوها است.
  • شلف ‌ها و قفسه‌ ها قیمت قطعی ندارن چون در ابعاد گسترده ‌ای تولید میشن و قیمت این آپشن‌ ها دقیقا به ابعاد بستگی داره و خود سازنده ی کمد بهترین شخص برای قیمت گذاریه.
  • کشو ها هر کدام بسته به میزان ابزار و یراق آلات مورد استفاده جداگانه محاسبه میشن.

البته نتیجه ی این ضرب و تقسیم‌ها قیمت حدودی را به نمایش می گذاره و برای تعیین قیمت دقیق، کابینت ساز باید بعد از بازدید از محل و برآورد همه جزئیات دست به قلم بشه. البته سلام ساختمان نقش یک میانبر را براتون داره. هر وقت اراده کردین از ما بپرسین. بهترین نیروی کابینت ساز در اسرع وقت برای قیمت گذاری در خدمت شما خواهد بود.

شناخت نحوه ی تعیین قیمت کمد دیواری ممبران و قیمت کمد لباس این مزیت را برای شما داره که در همان ابتدا بتونین هزینه نهایی را برآورد کنین. علاوه بر آن در نهایت با شنیدن قیمت‌ های متفاوت نسبت به قیمت هر متر جنس کمد دیواری شگفت زده و متحیر نخواهید شد. البته توصیه اکید داریم که هیچ گاه تنها به خاطر قیمت پایین‌تر سراغ اجناس ارزان قیمت و سازنده ‌های غیر حرفه ای نرید. کمد دیواری وسیله ‌ای است که قرار است سال ‌های بسیار زیادی در خانه شما مهمان باشه پس بهترین نوع آن را برای خود تهیه کنین.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments