کابینت ممبران، 70 طرح‌ جدید 2022،رنگ بندی و قیمت

عکس و قیمت کابینت ممبران (وکیوم)

کابینت آشپزخانه ممبران یکی از لوکس‌ترین و جذاب‌ترین انواع کابینت آشپزخانه به حساب می‌آید. کابینتی که می‌تواند آشپزخانه‌ای مجلل و باشکوه، با هزینه حدودی بین یک سوم تا نصف کابینت چوبی برای شما بسازد! کابینتی با رنگ‌بندی زیبا و مدل‌ها و طرح‌های به روز.

انواع کابینت آشپزخانه ممبران در 2 نوع کلی زیر وجود دارند که هر کدام قیمت، مشخصات و شیوه فروش کاملاً متفاوتی دارند:

 1. کابینت ممبران سفارشی: این نوع کابینت ممبران، براساس طرح و ابعاد دلخواه شما، توسط کابینت ساز ساخته می‌شود و اختصاصی آشپزخانه شماست. اغلب کابینت‌های ممبران در ایران سفارشی هستند.
 2. کابینت ممبران آماده (پیش ساخته): این نوع کابینت‌های ممبران مانند کالا تولید می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را در ابعاد و طرح‌های مشخصی از بازار بخرید و بعد نصاب، آن را برای شما نصب می‌کند. البته درصورتی که کابینت پیش ساخته تمام فضا را پوشش نداد، می‌توانید برای فضاهای خالی هم کابینت سفارش دهید که به آن کابینت نیمه سفارشی می‌گویند. در کشورهایی مانند آمریکا اغلب کابینت‌ها، آماده یا نیمه سفارشی هستند.

کابینت ممبران آماده حدود 20 تا 40% ارزان‌تر از کابینت سفارشی است. اما آیا کابینت ممبران سفارشی و پیش ساخته می‌توانند باعث پشیمانی ما برای صرف هزینه بابت آن‌ها شوند؟! چه عواملی می‌توانند باعث شوند که ما از خرید کابینت ممبران سفارشی و آماده راضی باشیم یا اینکه بعد از مدتی خودمان را بابت بی دقتی در انتخاب کابینت آشپزخانه و صرف هزینه زیاد برای ساخت آن سرزنش کنیم؟!

عکس کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران چیست؟ (ویژگی‌های مشترک کابینت ممبران سفارشی و آماده)

قبل از هر چیز باید بدانید کابینت ممبران (فرقی ندارد در هر دو نوع سفارشی و آماده) همان کابینت وکیوم است، اما بعضی افراد به اشتباه تصور می‌کنند کابینت ممبران و کابینت وکیوم دو چیز متفاوت هستند. کابینت ممبران از متریال ممبران ساخته می‌شود. ممبران یا همان وکیوم در واقع نوعی روکش PVC است که روی مغزی‌هایی با جنس‌های مختلف مثل ام دی اف، چوب یا نئوپان کشیده می‌شود. (مغزی همان قسمت پایه و اصلی کابینت است که زیر روکش قرار دارد)

روکش ممبران را بیشتر روی مغزی ام دی اف mdf می‌کِشند. به این صورت که روی این متریال را در صورت نیاز، از قبل ابزار می‌زنند و طرح مورد نظر را پیاده می‌کنند. سپس مغزی را به چسب و رزین آغشته می‌کنند. در انتها هم به کمک تکنولوژی مخصوصی، روکش ممبران را روی مغزی می‌چسبانند و یا اصطلاحاً وکیوم (پِرِس) می‌کنند. از متریال ممبران در ساخت کمد و ویترین‌های ممبران هم استفاده می‌کنند.

کابینت ممبران چیست؟

روکش ممبران فقط روی یک طرف از متریال ام دی اف (یا هر جنس مغزی دیگری) کشیده می‌شود و در طرف دیگر آن‌ها از روکش ارزان‌تری مثل PVC سفید استفاده می‌کنند. پس از روکش کردن ورق ام دی اف، حالا ورق ممبران آماده برای استفاده در کابینت سازی و کمد سازی است. ورقه‌های ممبران عمدتاً در کابینت و در مواردی برای ساخت تخت و کمد و … استفاده می‌شوند. به کمک این ورق‌ها، کابینت و کمد دیواری ممبران ساخته شده و در نهایت نصب می‌شوند.

کابینت ممبران سفید

توجه کنید که نصب کابینت‌ها، در انتهای کارهای اجرایی داخل ساختمان، نظیر گچ کاری سقف‌ها، رنگ آمیزی دیوارها و یا رنگ آمیزی داخل ساختمان، انجام می‌شود. دلیل اینکه کابینت‌ها در انتها نصب می‌شوند، این است که در صورتی که برای مثال رنگ‌های ساختمانی روی کابینت بریزد، پاک کردن آن بسیار سخت بوده و ممکن است کابینت آسیب ببیند.

کابینت ممبران جدید

همان طور که در قسمت قبلی متوجه شدید، ممبران در واقع همان روکش pvc است که روی مغزی‌های مختلف کشیده می‌شود. اما در عُرف بازار، به کابینت‌هایی که برای ساخت آن‌ها از ورقه‌هایی با روکش ممبران استفاده می‌کنند، اصطلاحاً ممبران می‌گویند. مغزی کابینت ممبران در 90 درصد مواقع از جنس mdf است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ممبران می‌توانید مقاله «کابینت ممبران چیست» را مطالعه کنید.

کابینت ممبران طرح کلاسیک سفارشی و آماده

کابینت ممبران کلاسیک، یکی از کابینت‌های پر طرفدار در سبک کلاسیک است. کابینت آشپزخانه کلاسیک را می‌توانید با متریال‌های مختلف بسازید. در واقع کلاسیک یکی از سبک‌های مهم در طراحی است که از ویژگی‌های خاصی برای طراحی برخوردار است. کابینت کلاسیک بیشتر با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران ساخته می‌شود. با توجه به اینکه کابینت چوب، کابینتی بسیار گران است، جایگزین آن می‌تواند کابینت روکش چوب و ممبران باشد که کابینت ممبران، بیشتر دارای سبک‌های کلاسیک برای طراحی است.

در ادامه کابینت ممبران کلاسیک را در دو حالت زیر بررسی می‌کنیم:

 1. کابینت ممبران طرح کلاسیک سفارشی
 2. کابینت ممبران طرح کلاسیک آماده

ابتدا مدل‌های کابینت ممبران کلاسیک سفارشی را می‌بینیم و در مورد ویژگی‌های آن صحبت می‌کنیم و بعد به سراغ کابینت ممبران کلاسیک آماده می‌رویم.

1- کابینت ممبران سفارشی طرح کلاسیک

در تصاویر زیر، نمونه کار کابینت ممبرانِ کلاسیک سفارشیِ ساخته شده توسط یکی از صدها کابینت ساز سلام ساختمان را از زوایای مختلف مشاهده می‌کنید.

کابینت ممبران جدید کلاسیک

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این آشپزخانه از جنس کابینت ممبران سفید همراه با منبت کاری‌های کلاسیک و رنگ طلایی است و کیفیت اجرا هم بسیار بالا است. تصاویر زیر، نمای دیگری از این کابینت ممبران کلاسیکِ زیبا را نشان می‌دهند.

کابینت ممبران جدید

تصویر بالا نمای دیگری از کابینت ممبران سفارشی است که جزئیات طراحی جزیره آشپزخانه را به صورت کامل نشان می‌دهد.

کابینت ممبران کلاسیک

همانطور که گفتیم، این کابینت یکی از صدها نمونه کار دکوراتورهای سلام ساختمان است، که هم از نظر کیفیت مطمئن است و هم قیمت.

حالا چرا کیفیت و قیمت کار اعضای سلام ساختمان مطمئن است؟

چون اول اینکه ما کابینت سازهای خودمان را به صورت مداوم رصد می‌کنیم و کیفیت کار و تعهد آن‌ها را بررسی می‌کنیم. دوم اینکه در سلام ساختمان طرح تضمین قیمت کابینت سفارشی داریم، یعنی اگر کابینت سفارشی که نجارهای ما برای شما می‌سازند گران‌تر از قیمت اتحادیه باشد، خود سلام ساختمان ما‌به‌التفاوت پول را به شما باز می‌گرداند.

این هم یک مدل کابینت سفارشی دیگر از جنس ممبران کلاسیک است که هنر یکی از کابینت سازهای سلام ساختمان در تهران است:

کابینت ممبران طرح چوب

برخی از مردم گمان می‌کنند که کابینت ممبران همان کابینت کلاسیک است، در حالی که کابینت ممبران می‌تواند به صورت مدرن یا کلاسیک طراحی شود و این تصور اشتباه است. اگر طراحی کلی کابینت‌ها و طرح‌هایی که روی مغزی (همان متریال زیر روکش ممبران) استفاده می‌شوند، کلاسیک باشد، کابینت ممبران کلاسیک است و اگر طرح‌های روی مغزی ورق، طرح‌های مدرن و ساده و خاص باشند، کابینت ممبران مدرن است و کلاسیک محسوب نمی‌شود.

مدل کابینت ممبران

عکس زیر یک کابینت ممبرانِ سفارشی مدرن به رنگ مشکی است که توسط یکی از ده‌ها دکوراتور سلام ساختمان که ممبران کار می‌کنند اجرا شده است. می‌بینید چقدر کیفیت کار بالا است؟! البته برای اینکه بتوانید همچین کابینتی را اجرا کنید، باید از ورق‌های با ضخامت بیشتر مثلاً 25 میلی‌متر استفاده کنید. اما شما نگران قسمت‌های فنی ماجرا نباشید، چون دکوراتورهای سلام ساختمان کاملاً حرفه‌ای هستند و به همه چیز توجه می‌کنند.

کابینت ممبران مشکی

لازم است بدانید که روکش های pvc ممبران نازک هستند و حالت مات دارند. البته نوع دیگری از این روکش‌ها، از روکش‌های عادی ضخیم‌تر هستند و ظاهری براق دارند. این روکش‌ها برای ساخت کابینت ممبران مدرن استفاده می‌شوند و کاربرد خیلی کمتری از روکش‌های روتین ممبران دارند.

کابینت ممبران سفارشی مدرن را می‌توانید به دو صورت عادی و براق بسازید. کابینت ممبران سفارشی کلاسیک هم دارای دو صورت کلاسیک پرکار و کلاسیک کم کار است. کلاسیک‌های پرکار دارای نقش و منبت‌های پرتعداد و پیچیده هستند. کابینت‌های ممبران کلاسیک کم کار هم، دارای طرح‌های بسیار ساده هستند. کابینت‌های کلاسیک پرکار دارای قیمتی گران‌تر از انواع دیگر هستند. اغلب کابینت‌های ممبران سفارشیِ کلاسیکِ ایرانی، به صورت پرکار ساخته می‌شوند.

2- کابینت ممبران آماده طرح کلاسیک

کابینت‌های آماده ممبران طرح کلاسیک، در ابعاد 3، 4 و یا 5 متری تولید شده و در بازار به فروش می‌رسند. تنوع طرح این نوع کابینت‌ها نسبت به کابینت ممبران کلاسیک سفارشی کمتر است، اما قیمت کمتری دارند و سرعت نصب آن‌ها خیلی بالا است؛ تا حدی که شما می‌توانید یک روزه کابینت دار شوید. در ادامه، یک مدل کابینت ممبران کلاسیک آماده را می‌بینیم.

کابینت پیش ساخته ممبران سفید مجلل برای آشپزخانه کوچک، سلام ساختماناین کابینت ممبران کلاسیک آماده، مربوط به یکی از سازندگان سلام ساختمان است. مشتری طرح این کابینت را پسندیده و سازنده آن را برایش ارسال کرده است. در این کابینت، شما می‌توانید منبت کاری‌هایی را در قسمت هود و روی درب‌ها ببینید که این نقش و نگارها، از ویژگی‌های مهم کابینت کلاسیک هستند. سرستون‌های لاکچری این کابینت هم، جلوه کلاسیک بیشتری را به کابینت داده‌اند. برای اطلاع از قیمت این کابینت آماده و یا دریافت مشاوره رایگان در مورد آن، روی عکس کلیک کنید.

کابنیت-آماده-کلاسیک-ممبران-قهوه‌ایطرح بالا یک نمونه کلابینت آماده کلاسیک قهوه‌ای تیره است که ظاهری شبیه به کابینت‌های چوبی گران قیمت دارد. درب‌های این کابینت به قدری خاص هستند که به تنهایی می‌توانند فضای آشپرخانه را تغییر دهند و نمایی لاکچری به آن بدهند. این طرح مربوط به فروشگاه آنلاین کابینت آماده سلام ساختمان است. برای پیدا کردن سازنده‌های کابینت آماده از طریق سلام ساختمان، روی عکس کلیک کنید.

قطعات کابینت آماده کلاسیک ممبران قهوه‌ای تصویر بالا، قطعات مربوط به کابینت ممبران آماده کلاسیکِ تصویر قبلی را به خوبی نمایش می‌دهد. در مورد کابینت‌های آماده ممبران یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که شما باید در مورد رنگ و طرح درب‌ها، هزینه سفارشِ قطعاتی مثل ستون و سرستون و … با کابینت ساز به توافق برسید. برای مثال اگر طرح اولیه شامل ستون نیست، برای سفارش آن هزینه جداگانه از شما دریافت می‌شود. یا اینکه شما می‌توانید درب کابینت آماده را با توجه به موجودی فروشگاه، در رنگ‌های مختلفی سفارش دهید.

کابینت ممبران کلاسیک آماده سفید آشپزخانه نسبتا کوچکاگرچه کابینت‌های کلاسیک معمولا برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب هستند، اما اینجا یک نمونه کابینت پیش ساخته کلاسیک را می‌بینید که برای آشپزخانه‌های کوچک هم کاملاً مناسب است. کابینت‌های کلاسیک با رنگ سفید، مانند عروسی در دل آشپزخانه شما می‌درخشند. در ضمن این یک مزیت بزرگ است که شما می‌توانید این کابینت آماده لاکچری را حدود 20 تا 40% ارزان‌تر از کابینت‌های سفارشی تهیه کنید. برای سفارش و قیمت گیری این کابینت آماده، اینجا کلیک کنید.

مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی و آماده چیست؟

هنگام خرید کابینت، شما قرار است هزینه زیادی پرداخت کنید. پس باید برای آن تحقیق کافی و مناسب انجام دهید تا سرمایه شما هدر نرود. کابینت آشپزخانه ممبران در هر دو نوع سفارشی و آماده، نقاط قوت و ضعف مهم و قابل اعتنایی دارند. توجه نکردن به این موارد، علی الخصوص معایب این کابینت، خسارت‌های زیادی را می تواند به شما وارد کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از سفارش انواع کابینت ممبران، حتما از طریق یک مرجع بی طرف به بررسی مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی و آماده بپردازید.

البته ما هم مزایا و معایب کابینت ممبران رو در دو حالت زیر بررسی می‌کنیم:

 1. مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی
 2. مزایا و معایب کابینت ممبران آماده

بررسی مزایا و معایب هم فقط مربوط به کابینت ممبران نیست. بلکه کابینت‌های دیگری نظیر کابینت ام دی اف، کابینت هایگلاس، کابینت چوبی و روکش چوب و … را هم شامل می‌شود.

کابینت ممبران سفید

ما در این مطلب در کمال بی طرفی سعی کرده‌ایم مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما شفاف کنیم تا در انتخاب صحیح کابینت ممبران به شما کمک کرده باشیم. پس در ادامه مزایا و معایب کابینت‌های آشپزخانه ممبران را بررسی می‌کنیم.

1- مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی چیست؟

یادتان که نرفته کابینت سفارشی به کابینتی می‌گویند که بر اساس طرح و ابعاد دلخواه شما توسط کابینت سازی که انتخاب می‌کنید ساخته می‌شود. در ادامه ابتدا مزایای کابینت ممبران سفارشی را می‌گوییم و سپس به سراغ معایب آن می‌رویم.

مزایای کابینت ممبران سفارشی چیست؟

مزایای اختصاصی کابینت ممبران سفارشی را می‌توان در جمله زیر خلاصه کرد:

«امکان اجرای طرح‌های خیلی متنوع و زیبا به دلیل تکنولوژی خاص ساخت و با قیمت نسبتاً مناسب. شما می‌توانید یک آشپزخانه لاکچری و بسیار مجلل را با کابینت ممبران سفارشی داشته باشید.»

قیمت کابینت ممبران سفارشی با اینکه از کابینت ام دی اف و هایگلاس بیشتر است، اما از کابینت چوب کمتر است.این در حالی است که این کابینت با طرح و رنگ‌های خاص خودش می‌تواند کاملا مشابه به کابینت چوبی باشد. می‌توانید مقایسه کابینت ممبران و کابینت چوبی را در مطلب مربوط به آن مطالعه کنید.

کابینت ممبران سفید صدفی

معایب کابینت ممبران سفارشی چیست؟

کابینت ممبران سفارشی در کنار تمام مزایا، معایبی هم دارد. این معایب دقیقا همان مواردی هستند که می‌توانند شما را از خرید ممبران سفارشی منصرف و یا پشیمان کنند. معایب کابینت ممبران سفارشی کم نیستند و بر خلاف همه تعریف و تمجیدهایی که تا اینجا انجام داده‌ایم، کابینت‌های ممبران سفارشی عیوب قابل توجهی هم دارند که بهتر است قبل از خرید به آن‌ها توجه کنید!

این معایب به صورت موردی عبارت‌اند از:

 • وابستگی خیلی زیاد به کیفیت اجرای کابینت ساز
 • احتمال باز شدن روکش از روی مغزی در صورتی که روکش به خوبی وکیوم نشده باشد
 • مقاومت پایین در برابر نور خورشید و حرارت

البته معایب ممبران (در هر دو نوع سفارشی و آماده) فقط مربوط به همین چیزهایی که اینجا می‌گوییم نمی‌شوند. چون این بحث کمی مفصل و طولانی است، آن را به طور خاص در مطلب معایب کابینت ممبران بررسی کرده‌ایم. حتی راه حل هر کدام از معایب را هم به شما گفته‌ایم. در کابینت ممبران سفارشی، اکثر این در معایب طوری هستند که می‌توانید با دقت و توجه در انتخاب کیفیت کابینت ساز و متریال، از آن‌ها پیشگیری کنید. البته معایبی هم هستند که هیچ راه چاره‌ای ندارند و در مورد آن‌ها هم به طور کامل در مطلب مربوط به معایب ممبران صحبت کرده‌ایم.

2- مزایا و معایب کابینت ممبران آماده چیست؟

کابینت‌های ممبران پیش ساخته مثل کالا هستند و در ابعاد و طراحی‌های مشخصی تولید شده و به راحتی نصب می‌شوند. از آنجایی که این کابینت‌ها در ایران جدیدتر هستند، کمتر کسی با مزایا و معایب آن‌ها آشنا است، برای همین در ادامه ابتدا مزایای کابینت ممبران آماده را می‌گوییم و بعد به سراغ معایب آن می‌رویم.

مزایای کابینت ممبران آماده چیست؟

مهم‌ترین مزایای این کابینت به شرح زیر هستند:

 • قیمت ارزان: کابینت‌های ممبران آماده حدود 20 تا 40% ارزان‌تر از کابینت‌های ممبران سفارشی هستند.
 • نصب و حمل راحت: نصب و حمل کابینت‌های آماده ممبران خیلی سریع و راحت است. بسته به مهارت نصاب، نصب این کابینت‌ها در حالت عادی بین 2 تا 5 ساعت انجام می‌شود. حتی خودتان هم می‌توانید این کابینت را در صورت داشتن ابزار کافی نصب کنید که البته این کار خیلی توصیه نمی‌شود. همچنین این کابینت‌ها به راحتی قابل برداشتن و جابجایی هستند.
 • نداشتن دغدغه انتخاب کابینت ساز: یکی از خوبی‌های کابینت آماده ممبران این است که شما دیگر با کابینت ساز سروکله نمی‌زنید. یعنی نه دیگر دغدغه انتخاب کابینت ساز ماهر را دارید و نه خبری از بدقولی و … است. شما کابینت آماده را داخل مغازه می‌بینید و آن را می‌خرید، به همین راحتی.
 • بی نیاز از طراحی: کابینت آماده ممبران نیاز به انتخاب طراح اختصاصی و طرح اولیه و … ندارد و همین موضوع، دردسرهای انتخاب طراحی کابینت را برای شما کاهش می‌دهد.
 • قابلیت فروش مجدد: کابینت آماده ممبران را بخاطر ابعاد استاندارد و قابلیت جابجایی و حمل راحت آن، می‌توانید خیلی راحت بفروشید و کابینت جدید بخرید.

کابینت‌های آماده ممبران با وجود قیمت مناسب و فرآیند خرید و استفاده راحتی که دارند، معایبی هم دارند که در ادامه می‌گوییم.

معایب کابینت ممبران آماده چیست؟

از جمله مهم‌ترین ایرادات کابینت آماده ممبران عبارت‌اند از:

 • ثابت بودن متراژ و محدودیت ابعاد: یکی از ایرادات بزرگ کابینت آماده ممبران همین مورد است. کابینت‌های آماده ممبران را در متراژ 3، 4 و یا 5 متری می‌سازند و ابعاد این کابینت‌ها محدود است. برای همین ممکن است کابینت آماده، بخش‌هایی از فضای آشپزخانه شما را پوشش ندهد، که می‌توانید برای این فضاهای خالی با حدود 20% هزینه بیشتر، کابینت نیمه سفارشی ممبران بسازید. البته این موضوع را همه سازنده‌ها قبول نمی‌کنند، اما ما با سازندگان کابینت آماده سلام ساختمان صحبت کرده‌ایم و قبول کرده‌اند این کار را برای شما انجام بدهند. برای پیدا کردن سازنده کابینت آماده شهر خودتان از طریق بزرگ‌ترین سیستم معرفی سازنده کابینت، یعنی سلام ساختمان، اینجا کلیک کنید.
 • تنوع رنگ محدود: کابینت آماده ممبران را باید از میان رنگ‌های موجود در بازار انتخاب کنید و نمی‌توانید رنگ دلخواه خودتان را به سازنده سفارش دهید. البته خوشبختانه رنگ‌هایی که برای این کابینت در بازار وجود دارند پرطرفدار هستند و سلیقه اکثر افراد را پوشش می‌دهند، مثل قهوه‌ای، کرم و سفید. در ضمن با جستجوی بیشتر در بازار، امکان دارد بتوانید رنگ‌های متنوع‌تری را هم پیدا کنید.
 • تنوع کم طرح و مدل: از آنجایی که کابینت‌های آماده ممبران را باید از بازار خریداری کنید، پس نمی‌توانید طرح دلخواه خودتان را سفارش دهید و باید از میان طرح‌های موجود یکی را انتخاب کنید. همین موضوع دست شما را برای انتخاب کمی می‌بندد. البته با کمی گشتن در میان کارگاه‌های کابینت آماده، احتمالا بتوانید نزدیک‌ترین طرح دلخواه خودتان را پیدا کنید.
 • احتمال برگشتن روکش: موقع خرید کابینت ممبران آماده، حتما به این مورد توجه کنید که لبه‌های روکش کابینت برنگشته باشند. متاسفانه این موضوع در کابینت‌های ممبران خیلی ممکن است اتفاق بیافتد که بیشتر مربوط به مرحله ساخت کابینت است و از دست شما کار خاصی بر نمی‌آید.

کابینت ممبران آماده با وجود معایبی که گفتیم، یک مزیت بزرگ دارد و آن هم قیمت ارزان این کابینت است. پس موقع تصمیم گیری حتما به تمام مزایا و معایب این کابینت توجه کنید و بعد انتخاب کنید که کابینت ممبران آماده می‌خواهید یا سفارشی!

قیمت کابینت ممبران سفارشی و آماده چند است؟

به طور کلی قیمت کابینت ممبران خیلی زیاد نیست و شاید فقط کمی بیشتر از متوسط باشد. البته موضوع قیمت در کابینت ممبران سفارشی و آماده، کاملاً بستگی به عوامل مختلفی دارد، برای مثال در کابینت سفارشی، موضوع طرح‌ها و میزان پُرکار یا کَم کار بودن طرح کابینت در قیمت تاثیر زیادی دارند و در کابینت آماده، موضوعاتی مثل کیفیت ساخت و .. مهم هستند. بنابراین بازه قیمتی کابینت آماده ممبران متفاوت است.

چون بحث قیمت دهی خیلی مفصل است، یک صفحه کامل برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید قیمت کابینت ممبران سفارشی و آماده را آنجا ببینید و حتی قیمت کابینت ممبران سفارشی را بر اساس استانی که زندگی می‌کنید برآورد کنید. همچنین در خصوص نحوه قیمت گیری نیز کلی مطلب جذاب آورده‌ایم، روی لینک زیر کلیک کنید:

 قیمت کابینت ممبران سفارشی و آماده

مدل کابینت ممبران سفارشی و آماده

کابینت‌های ممبران سفارشی و آماده شاید به ظاهر تفاوت زیادی با هم نداشته باشند، اما روش تهیه کردن آن‌ها کاملا با هم متفاوت است. کابینت ممبران سفارشی مطابق سلیقه شما ساخته می‌شود اما کابینت ممبران آماده را باید از بازار خریداری کنید. در ادامه مدل‌های کابینت ممبران را برای دو حالت زیر به صورت جداگانه آورده‌ایم:

 1. مدل‌های کابینت ممبران سفارشی
 2. مدل‌های کابینت ممبران آماده

کابینت‌های آماده معمولا تنوع کمتری نسبت به کابینت‌های سفارشی دارند، اما قیمت آن‌ها حدود 20 تا 40% ارزان‌تر است. ابتدا مدل‌هایی از کابینت ممبران سفارشی را می‌بینیم.

1- مدل‌های کابینت ممبران سفارشی

در اینجا ابتدا 2 نمونه کار کابینت ممبران سفارشی که توسط دکوراتورهای سلام ساختمان اجرا شده است را به صورت مفصل با هم بررسی می‌کنیم، سپس تصاویر 25 مدل مختلف از کابینت آشپزخانه ممبران را مشاهده می‌کنید تا بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید.

نمونه کابینت‌های ممبران سفارشی اجرا شده توسط کابینت سازهای سلام ساختمان

 • نمونه کار شماره 1: کابینت ممبران کلاسیک سفارشی

در این کار، از ممبران به رنگ بژ با طرح کلاسیک استفاده شده است.

در تصویر زیر نمای کلیِ این آشپزخانه را که توسط یکی از صدها دکوراتور سلام ساختمان اجرا شده است، مشاهده می‌کنید.

کابینت ممبران وکیوم جدید بژ

در تصویر زیر نمای مقابل این آشپزخانه را می‌بینید. همانطور که مشخص است، در تاج کابینت ممبران، قسمت دکوری و جزیره از طرح‌های منبت کاری شده پرکار استفاده شده است. در حالی که درب‌های کابینت دارای طرح ساده‌تری هستند.

کابینت ممبران بژ

تصویر زیر، قسمت سینک آشپزخانه را به شما نمایش می‌دهد. همانطور که می‌بینید، استفاده از شیرآلات کلاسیک و صفحه کابینت طرح سنگ به رنگ تیره، جلوه خاصی به آشپزخانه داده است. علاوه بر این، فاصله کابینت دیواری از سینک زیاد است که این موضوع باعث می‌شود ریسک آسیب به کابینت ممبران در اثر نفوذ آب و رطوبت بسیار پایین بیاید.

کابینت ممبران ساده

تصویر زیر، قسمت گاز و هود آشپزخونه رو نشون میده.

همونطور که در بالا گفتیم، کابنت ممبران در برابر حرارت ضعف داره و اگه در معرض حرارت زیاد و بصورت مداوم باشه، احتمال سوختگی و یا جدا شدن روکش کابینت از ورق زیاده. اما همانطور که در تصویر زیر می‌بینین، آقای علی قجری کابینت ساز عضو سلام ساختمان که این آشپزخونه رو اجرا کردن، بین گاز و دیواره‌ی کابینت ممبران فاصله‌ی مناسبی قرار داده (حداقل باید حدود 30 سانتیمتر فاصله داشته باشن).

کابینت ممبران ساده

اگه می‌خواین یکی از دکوراتورهایی که با سلام ساختمان همکاری می‌کنن مشابه این کار یا طرح‌های متنوع دیگه‌ای رو براتون اجرا کنن، درخواستتون رو ثبت کنین تا مشاوران ما باهاتون تماس بگیرن.

ثبت درخواست

 • نمونه کار شماره 2: کابینت ممبران مدرن

حالا بریم سراغ یه مدل کابینت ممبران مدرن.

این نمونه کار که ممبران سفیدِ براق با طراحی مدرن هست، توسط یکی از نجارهای سلام ساختمان در تیرماه 98 و در تهران اجرا شده.

کابینت ممبران مدرن

همونطور که در تصاویر میبینین، کابینت ممبران مدرن نسبت به کلاسیک ساده‌تر هست و طراحی اون دارای اشکال هندسی منظمی هست.

کابینت ممبران سفید براق

صفحه این کابینت هم از جنس کورین است.

کابینت ممبران جدید

حالا بریم سراغ ارائه تصاویر مربوط به سایر مدل‌های کابینت ممبران…

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران کلاسیک

اگر این عکس رو جای دیگری میدیدین، احتمالا فکر میکردین یک آشپزخانه سلطنتی مربوط به چندین سال گذشته است. کلاسیک همینه! اینکه به شما حسِ «بودن» در گذشته رو بده! در اینجا شاهد یک کابینت لاکچری آشپزخانه هستین که با ممبران ساخته شده. هم زیباست و هم با شکوه و مجلله! البته این مدل برای افرادی که دنبال طراحی های مینیمال و ساده هستن، ممکنه زیاد خوشایند نباشه اما طرفداران پروپاقرص خیلی زیادی داره!

کابینت ممبران ساده

ترکیب دوست داشتنی در یک طراحی کلاسیک کابینت ممبران. برای خودِ ما ترکیب سفید و قهوه ای، ترکیبی دوست داشتنی و متناسبه! ترکیبی لوکس که هم در کابینت های کلاسیک و هم در کابینت های مدرن بسیار پرکاربرده. در این مدل هم میبینین که چقدر خوب طراحی شده و ترکیب رنگی این آشپزخانه واقعا میتونه ما رو جذب خودش کنه! از معایبش هم چیزی نداریم بگیم! همه چی عالیه!

کابینت ممبران وکیوم شده

یک ترکیب دیگه از سفید و قهوه ای در کابینت کلاسیک برای آشپزخانه ای کوچک. این مدل هم زیبایی های خاص خودش رو داره. میبینین که از سنگ کورین سیاه به عنوان صفحه کابینت استفاده شده. نتیجه هم زیباست. در مدل قبل هم از سنگ سفید برروی کابینت بهره برده بود. پس نتیجه میگیریم برای کابینت های سفید و قهوه ای، از هر دو رنگ سیاه و سفید میتونیم با خیال راحت به عنوان صفحه کابینت استفاده کنیم.

کابینت ممبران سفید قهوه ای

باز هم کابینت آشپزخانه کوچک و ترکیب سفید و قهوه ای. ستون های زیبای این آشپزخانه رو ببینین. واقعا زیباست اما یک عیب داره! در چنین آشپزخانه کوچکی، بهتر بود از ستون هایی کوچکتر استفاده بشه تا فضای کمتری توسط ستون ها اشغال بشه. غیر از این مورد نمیتونیم عیب دیگری از طراحی این آشپزخانه بگیریم. واقعا زیبا و جذاب است.

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران با طرح چوب

کابینت ممبران لاکچری

کابینت ممبران با طرح چوب و رنگ بندی تیره. شاید رنگ بندی تیره موجود در این مدل معایبی هم داشته باشه که داره! اما به شکوه این آشپزخانه نگاه کنین. میتونه هر چشمی رو به خودش برای دقایقی خیره و مات کنه! سر ستون ها، ستون های موجد در کابینت، مجسمه ها و تمامی اجزای این آشپزخانه شما رو به یاد طرح های با صلابت چوبی میندازه. طرح هایی که حس ناب طبیعت رو وارد منزل شما میکنه.

کابینت ممبران طرح چوب

اگر شما هم عاشق تزیینات مدرن و مجلل هستید، انتخاب طرح کابینت ممبران برای آشپزخانه یک انتخاب عالی برای شماست. در واقع، روش ساخت کابینت‌های ممبران یا وکیوم حکاکی روی MDF خام است. این حکاکی در طرح ها و رنگ های مختلفی انجام می‌شه.

دکور بغل کابینت ممبران

مدل کابینت ممبران با طرح چوب و رنگ بندی روشن. این طرح با اینکه صلابت و شکوه طرح قبلی رو نداره اما مزایای خیلی زیادی داره. یکی از مهم ترین مزایای این طرح انتخاب صحیح رنگ بندی کابینت با توجه به فضاست. فضای آشپزخانه در این مدل بسیار کوچک تر از مدل قبلی است. بنابراین باید در انتخاب رنگ اون بسیار محتاط بود و از سمت روشن طیف رنگ بندی چوب استفاده کرد. کاری که به صورت صحیح در این مدل انجام شده.

کابینت ممبران ساده

اگر آشپزخونه‌ای بزرگ و دلباز دارید، کابینت ممبران قهوه ای انتخاب فوق‌العاده مناسبیه. تا حدامکان سعی کنید برای آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های تیره استفاده نکنید تا فضا دلگیرتر و بسته‌تر به نظر نیاد.

کابینت ممبران قهوه ای

این رنگ هم طرفدار‌های زیادی داره. مخصوصا برای افرادی که تناژ‌های قهوه‌ای و به کار بردن اون رو در دکوراسیون دوست دارند، اما از تیرگی زیاد فضا می‌ترسن. رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای روشن، کرم قهوه‌ای و به طور کلی هر رنگی که در تنالیته قهوه‌ای به سمت روشن‌تر شدن میره حس بهتری از استفاده این رنگ تو دکوراسیون می‌ده.

تصویر زیر نمونه کابینت ممبران طرح چوب به رنگ تیره است که در آشپزخانه اپن کار شده.

کابینت ممبران طرح چوب

تصویر زیر هم یک نمونه کابینت ممبران قهوه ای در آشپزخانه ایرانی است.

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران جدید

به درب های کابینت ممبران توجه کنید. طراحی روی درب ها کاملا مدرن است. وجود رنگ سیاه در کنار رنگ سفید باعث مدرن تر شدن فضا شده. در این آشپزخانه با یکی از اون معدود کابینت های ممبران روبرو هستین که به صورت مدرن طراحی شده اند. انصافا هم آشپزخانه خوبی از کار دراومده.

کابینت ممبران جدید

کابینت ممبران براق و مدرن با ترکیب رنگ سفید و طرح چوب. در نگاه اول ممکنه فکر کنین که این کابینت ها ام دی اف و هایگلاس هستن. اما در واقع اینطور نیست و کابینت ها جنس ممبران میباشند. واقعا زیبا و دل انگیز طراحی شده.

برای این آشپزخانه کوچک، هم تعداد کابینت ها مناسب و عالیه و هم از اون جزیره که در وسط آشپزخانه قرار گرفته میشه به عنوان میز صبحانه و ناهار خوری استفاده کرد. همچنین از رنگ سفید و ممبران براق هم برای ساخت کابینت ها بهره برده شده که باعث بزرگتر دیده شدن فضا و برطرف کردن مساله ی نورپردازی در آشپزخانه های کوچک شده است.

کابینت انزو هم یکی از انواع کابینت ممبران هست که به دلیل اسم برند سازنده این نوع کابینت، به کابینت انزو شناخته میشه. کابینت انزو مثل کابینت ممبران از ورق ام دی اف با روکش مخصوص ساخته میشه اما تفاوت هایی با کابینت ممبران داره.

مثلا در کابینت انزو ضخامت ورق بیشتر از کابینت ممبران هست و مهمتر از اون این که جنس متریال و رنگ روکش با کابینت ممبران متفاوته. این نوع کابینت معمولا به صورت رنگ های روشن و براق تولید و از این حیث ظاهر آن ترکیبی از کابینت ممبران و کابینت های گلاس هست.

قیمت کابینت انزو به دلیل ویژگی هایی که داره بیشتر از کابینت ممبران هست و قیمت حدودی این کابینت از متری 2.5 میلیون تومان تا 3.5 میلیون تومانه.

کابینت ممبران

بهترین رنگ کابینت ممبران

انتخاب رنگ کابینت ممبران خیلی بستگی به دکوراسیون منزل شما داره. اما از اونجایی که معروفترین مدل کابینت ممبران، کابینت ممبران کلاسیک هست، معمولا رنگ سفید و ترکیب رنگ ها با رنگ سفید باعث ایجاد فضای کلاسیک و تا حدی سلطنتی در آشپزخانه شما میشه و به همین دلیل هم رنگ سفید کابینت ممبران جذاب بیشتری داره. در ادامه برخی از مدل های رنگ های مختلف کابینت ممبران رو براتون آماده کردیم. اگر اطلاعات بیشتری در مورد رنگ کابینت ممبران خواستید، میتونید مقاله «بهترین رنگ کابینت ممبران» رو بخونید.

 پیدا کردن کابینت ساز مطمئن

سلام ساختمان علاوه بر اینکه اطلاعات کافی در مورد سفارش کابینت رو بهتون میده، در پیدا کردن کابینت ساز مطمئن هم کمکتون میکنه!این خدمت سلام ساختمان هم کاملا رایگانه

پیدا کردن کابینت ساز

کابینت ممبران سفید صدفی

ممبران سفید

کابینت آشپزخانه تمام سفید صدفی. یکی از کاندیدا های انتخاب رنگ کابینت ممبران، رنگ سفید صدفی است. در این مدل حتی صفحه های روی کابینت هم به رنگ سفید کار شده اند. این کابینت به صورت کلاسیک ساده طراحی شده. بوفه های شیشه ای که برای این کابینت طراحی شده، میتونه به عنوان دکور استفاده بشه و وسایل دکوری خودتون رو در داخل این بوفه ها قرار بدید.

کابینت ممبران سفید

یک نمونه کابینت ممبران سفید ایرانی. در طراحی این کابینت به خوبی از فضای آشپزخانه استفاده شده و اپن جزیره آن هم زیبایی خاصی به آشپزخانه بخشیده است.

دکوراسیون آشپزخانه ممبران

یک کابینت آشپزخانه کوچک با طراحی کابینت ممبران سفید صدفی. برخلاف طرح قبلی، این طرح تمام سفید نیست و همون طور که میبینید، صفحه های روی کابینت به رنگ قهوه ای سوخته هستند. هماهنگی رنگ کابینت ها با طراحی زمین آشپزخانه بسیار زیباست. در این مدل هم بوفه های شیشه ای به چشم میخوره. البته تعداد اون ها کمتر از مدل قبلی است.

کابینت ممبران سفید

یک طرح کابینت ممبران مدرن با صفحه ی رویی سرمه ای! رنگ سرمه ای رو کمتر در کابینت سازی میبینیم. دلیل اون هم تیرگی زیاد این رنگه. همانند رنگ مشکی که در ایران کمتر کاربرد داره. اما در این مدل میبینیم که ترکیب رنگ سرمه ای با رنگ سفید چقدر زیبا و چشم نواز شده. اگر به کابینت های سفید موجود در تصویر نگاه کنین میبینین که این مدل کابینت ممبران از نوع کابینت ممبران براق است.

به کابینت های زمینی در این مدل توجه کنین. دارای انحنای بسیار زیبا و دلنشین هستن. به صورتی که حس ملایمت و انعطاف پذیری رو به ما منتقل میکنه. این مدل جزء مدل های معدودی است که ممبران با طراحی مدرن ساخته شده. البته این مدل میتونه با کابینت روکش رنگ هم اجرا بشه. در انتهای مدل ها، چند مدل دیگه از کابینت ممبران مدرن رو باهم میبینیم.

کابینت ممبران جدید

در این مدل هم مشابه مدل قبلی انحنا وجود داره اما به دلیل اینکه سادگی مورد انتظار در کابینت های مدرن رو نداره، نمیتونیم اون رو مدلی مدرن به حساب بیاریم. اما در کل این کمد دیواری که در آشپزخانه طراحی شده هم بسیار زیباست و هم کاربردی. مشکلی که این طرح داره هم مربوط میشه به رنگ بندی اون. درسته که رنگ سفید صدفی زیباست اما افراط در کاربرد اون احتمالا باعث سردی محیط میشه. چیزی که در این مدل تا حدودی میتونیم احساس کنیم.

کابینت ممبران سفید جدید

آخرین مدل کابینت ممبران سفید صدفی یک مدل کلاسیک و بسیار زیباست. این مدل کابینت آشپزخانه ایرانی که در تصویر میبینین، انقدر خوب طراحی شده که به احتمال زیاد شما اون رو با مدل های زیبای سایت های خارجی اشتباه میگیرید. در این مدل، جزیره آشپزخانه دارای کابینت است که باعث میشه فضای مفید شما در قراردادن وسایل افزایش پیدا کنه.

کابینت ممبران سفید

کابینت آشپزخانه ممبران سفید

کابینت آشپزخانه سفید با جزیره ای بسیار بزرگ و کاربردی. این مدل علاوه بر بوفه های شیشه ای که میتونین از اون ها به عنوان دکور استفاده کنین، دارای دکور های مستقل هم است. در دو طرف آشپزخانه دکور ها رو میتونین ببینین.

کابینت ممبران سفید ساده با طراحی جزیره زیبا

یک مدل کابینت آشپزخانه سفید که اصلا و ابدا حس بی روحی و کسل کنندگی نداره. این مساله به دو دلیله. یک مورد انتخاب رنگ کف آشپزخانه و مورد دوم انتخاب رنگ بین کابینت های دیواری و زمینی. این دو رنگ از سردی سفید کم کردن و فضا رو مقداری متعادل کردن. علاوه بر این، طراحی جزیره در این آشپزخانه هم بسیار زیباست. مدلی که تلفیق طراحی مدرن و کلاسیک است.

کابینت ممبران سفید سلطنتی

به بوفه سمت راست و کابینت های دیواری سمت چپ نگاه کنید. این دو باعث میشن که هم قرینگی شما تا حدودی حفظ بشه و هم فضای خیلی مناسبی جهت قرار دادن وسایل آشپزخانه خودتون داشته باشین. رنگ بندی دیوار ها باعث شده که فضا متعادل بشه.

مشکل این مدل هم اینه که تعداد کابینت ها کمه. درسته که بوفه و کابینت های سمت چپ تصویر فضای مناسبی دارن اما کابینت های دیواری و زمینی تعدادشون اونقدر کم هست که احتمالاً شما مشکل کمبود فضا داشته باشین.

عکس آشپزخانه سفید با کابینت ممبران و جزیره

یک آشپزخانه درخشان! از نظر طراحی کابینت ممبران و همچنین سقف آشپزخانه هیچی کم نداره. واقعاً زیباست. البته میتونست با توجه به فضای بزرگی که در اختیار داره، از رنگ های تیره تر هم استفاده کنه. اما احتمالاً ترجیح مشتری بر این بوده که فقط از رنگ سفید برای این کابینت ها استفاده بشه. ایرادی هم نداره و نتیجه ی کار همونطور که شما هم میبینین، مطلوب و مناسب است.

کابینت رومی

کابینت آشپزخانه ممبران سفید با این ورودی خلاقانه و زیبا. این مدل هم مانند بسیاری از مدل های قبلی، دارای بوفه با درب شیشه ای برای قرار دادن وسایل دکوری است. مدتی از بوفه ها در طراحی کابینت خبری نبود اما مجددا سر و کله ی اون ها در این زمینه پیدا شده.

کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید طلایی لاکچری

یکی از بهترین رنگ های مکملی که کابینت های سفید میتونن داشته باشن، رنگ طلایی است. در این مدل هم میبینین که رنگ طلایی به صورت ظریفی در داخل طراحی کابینت ها قرار گرفته است. اگر به مقدار کم از رنگ طلایی در کابینت ممبران سفید طلایی استفاده بشه، میتونه هم نمای جذاب و لوکس داشته باشه و هم از سردی و بی روحی رنگ سفید کم کنه.

کابینت ممبران سفید

در مدل قبلی در مورد رنگ طلایی چی بهتون گفتیم؟! یادتونه؟! گفتیم از رنگ طلایی باید به مقدار کم و به صورت ظریف در کابینت استفاده بشه تا نمای زیبا و لوکسی داشته باشه. چیزی که به صورت کامل در این مدل میبینین. استفاده از دستگیره کابینت ممبران طلایی در کابینت های سفید، هم باعث زیبایی آشپزخانه شما میشه و هم دل شما رو نمیزنه.

کابینت ممبران کلاسیک سفید طلایی جدید

کابینت آشپزخانه ممبران با دستگیره های ظریف طلایی. بازهم به کار بردن رنگ طلایی به مقدار بسیار کم. در این مدل چراغ آشپزخانه هم مقداری رنگ طلایی در خودش داره که بسیار زیبا و هماهنگ با محیط شده. مدل های متنوع کابینت سفید طلایی اگر در استفاده از رنگ طلایی هوشمندانه عمل کنن، بسیار زیبا هستن.

کابینت ممبران جدید

در صورت تمایل می‌تونید رنگ سفید طرح کابینت ممبران رو با  رنگ طلایی یا سایر رنگ ها نیز ترکیب کنید. به این شکل که بدنه و اسکلت اصلی کابینت را به رنگ سفید طراحی و تولید بشه و سپس در نقش‌های بکار رفته در اون از رنگ طلایی استفاده بشه. همچنین می‌تونید برای ابزار آلات بکار رفته بر روی اون، مانند دسته‌های کابینت و شیرآلات و سایر تزئینات  هم از رنگ طلایی استفاده کنید.

کابینت ممبران ساده

کابینت ممبران قهوه ای طرح چوب

کابینت ممبران طرح چوب قهوه ای با بوفه های کوچک

یکی از طرح های بسیار پرطرفدار در کابینت ممبران قهوه ای، طرح چوب است. همیشه برای ما کابینت آشپزخانه چوبی یک کابینت بسیار لوکس و بی نظیر بوده. به همین دلیل دوست داریم با کابینت های ممبران طرح چوب، این حس رو با هزینه ای بسیار کمتر وارد خانه خودمون کنیم. کابینت های ممبران طرح چوب بسیار زیبا و مجلل هستن و جزء کابینت های کلاسیک به شمار میان. در ادامه چند مدل دیگه از این نوع کابینت ممبران رو باهم ببینیم.

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کرم

کابینت رومی لاکچری

یک آشپزخانه بزرگ با طراحی ایده آل. ترکیب رنگی که برای این آشپزخانه کرم استفاده شده، بسیار نزدیک به رنگ کابینت ها است. انتخاب هماهنگ رنگ در کابینت های کلاسیک زیاد دیده میشه. علاوه بر رنگ این مدل از کابینت ممبران کرم، باید به طراحی زیبای اون هم اشاره کنیم که مدلی کلاسیک رو برای ما طراحی کرده است.

کابینت ممبران کلاسیک رومی

یک آشپزخانه با کابینت کرم و بسیار پر نور. واقعاً جذاب به نظر میاد. وجود المان های کلاسیک در این آشپزخانه در کنار نوع طراحی سقف و کابینت های ممبران پرنقش و نگار، هماهنگی زیادی به این فضا داده. کانتر آشپزخانه که در مرکز اون قرار گرفته، علاوه بر میز کار، به عنوان میز صبحانه هم میتونه مورد استفاده قرار بگیره. توی مدل هایی که تا الان باهم دیدیم و بررسی کردیم، این مدل یکی از بهترین مدل های کابینت بود.

کابینت ممبران سفید

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدوده، بهترین راه حل استفاده از طرح های خلوت تر کابینت ممبران است. سعی کنید طرح ها و نقش های خلوت تری را انتخاب کنید تا آشپزخانه شما خلوت تر و منظم تر به نظر برسه. انتخاب رنگ سفید و به طور کلی رنگ های روشن هم کمک زیادی می‌کنه.

کابینت ممبران ساده

کابینت آشپزخانه ایرانی ممبران با رنگ کرم. میز وسط آشپزخانه یک میز ناهار خوری ساده است و ارتباطی با طراحی خود آشپزخانه و کابینت ها ندارد. صفحه کورین روی کابینت ها در کنار کابینت های کرمی هماهنگی خوبی ایجاد کرده اند. نورپردازی این آشپزخانه هم بسیار مناسب و خوب انجام شده. البته وجود پنجره های بزرگ باعث میشه که در طول روز نیازی به استفاده از لامپ نداشته باشین.

پیشنهاد میکنیم اگر می خواید جدیدترین مدل های طراحی دکوراسیون آشپزخانه رو ببینید، به سایت goodhousekeeping هم سر بزنید.

ساخت کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران یکی ازپیچیده ترین کابینت ها در ساخت است. این کابینت مراحل متعددی رو طی میکنه تا از ورق خام به کابینتی تمام و کمال در آشپزخانه شما تبدیل میشه. در این بخش میخوایم به نکات و مراحل ساخت کابینت ممبران اشاره ای کوتاه داشته باشیم تا شما هم از این موارد مربوط به ساخت این کابینت آگاه باشین.

تجربه ای که ما بعد از فعالیت در حوزه ساخت کابینت داشتیم نشون میده که آگاهی شما از مسائل فنی و سایر موارد مربوط به کابینت، بهتون در قرارداد بستن با کابینت ساز بسیار کمک میکنه. پس حتما این بخش رو تا انتها و بسیار با دقت مطالعه کنین تا ضرر نکنین!

یونیت های (چهارچوب/اسکلت) این نوع کابینت معمولاً از ام دی اف سفید ساخته میشن. نحوه ساخت بخش های قابل رویت کابینت ممبران مثل درب‌ها، تاج‌ها، قسمت‌هایی از بدنه که دیده میشن (بجز صفحه کابینت) کمی متفاوت از سایر کابینت ها است. این تفاوت در چیه؟؟ مراحل ساخت کابینت ممبران رو باهم ببینیم تا بفهمیم این تفاوت در چیه؟!

مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران

 • در مرحله اول اندازه گیری های مربوط به آشپزخانه شما انجام میشه. کابینت ساز باید به منزل شما اومده و اندازه گیری ها رو انجام داده و بر اساس اندازه گیری ها و محاسبات خودش، بهتون قیمت نهایی کار رو بده. البته برای تعیین قیمت شما باید طرح مورد نظرتون برای کابینت رو به کابینت ساز بگین تا براساس اون اقدام به تعیین قیمت کنه.
 • بعد از تعیین قیمت نهایی و عقد قرارداد، کار طراحی کابینت ممبران شما انجام میشه و شما باید این طرح نهایی رو تایید کنین تا برشکاری ها و مراحل فنی کار شروع بشه.
 • پس از تایید شما، برشکاری و ساخت بخش های مختلف کابینت از جمله بخش های قابل رویت کابینت نظیر درب ها، یونیت، تاج ها و پاخور انجام میشه.

تفاوت اصلی تکنولوژی ساخت کابینت ممبران با سایر کابینت ها در اینجا است: برای ساخت همین بخش های قابل رویت که گفتیم، اول ورق ام دی اف (MDF) خام رو توسط دستگاه CNC  سی ان سی مطابق طرح حکاکی میکنن. این کار باعث ایجاد نقش های فرورفته میشه که شما روی قسمت های مختلف کابینت ممبران میبینید. سپس این ورق ام دی اف حکاکی شده رو داخل دستگاه وکیوم میبرند و تحت مکش و خلا قوی، لایه نازکی از جنس PVC رو روی ام دی افِ خام میچسبونند.

وکیوم کابینت

این لایه نازک که بهش روکش پی وی سی گفته میشه معمولاً منقش به طرح های چوبی و غیره هست و با فشار زیاد و چسب های خاصی کاملاً به ورق حکاکی شده میچسبه. یعنی قراره کاملاً بچسبه! اما مگه ممکنه نچسبه؟! بله!!!! ممکنه و به همین دلیله که ما در تیتر همین مطلب هم گفتیم باعث هدر دادن هزینه ها میشه!!

آیا همیشه قراره روکش روی مغزی نچسبه که هزینه ما هدر بره؟! قطعا نه. در اغلب موارد روکش برروی ورق ام دی اف میچسبه. اگر شما ممبران خودتون رو از شرکت های معتبر تهیه کنین و با کابینت ساز حرفه ای و کاربلد کار کنین قطعا این مشکلات رو ندارین. اما اگر قرار باشه بخواین با هزینه پایینی کابینت ممبران رو بسازید یا کارتونرو به آدم غیر حرفه ای بسپارین، این خطر در کمین شماست!

در بخش معایب کابینت ممبران در همین مطلب گفتیم که این کابینت یکی از عیب هایی که داره اینه که بسیار وابسته به کیفیت اجرای کابینت سازه! برای همین قسمت این حرف رو میزدیم و میبینین که مهمترین بخش کابینت ممبران همین قسمت از ساخت ورق های ممبران است!

 • بعد از ساخت ورق ها و بخش های مختلف ممبران، محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در میاد. زیبایی کابینت های ممبران مدیون همین حکاکی های ورق اصلی و طرح های روکش PVC است که اون رو شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح های فرورفته و برجسته میکنه.

*نکته: گفتیم طرح های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت های ممبران، بجز حکاکی هایی که با دستگاه CNC ایجاد میشه، میتونن یک سری قطعات برجسته رو روی ام دی اف خام بگذارند و بعدش برای روکش نهایی داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی در روی کابینت ممبران ظاهر میشن.

توی این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی خواهیم داشت (منبت و معرق کاری) که می تونه کابینت رو خیلی زیباتر کنه.

 • در پایان هم تمامی این قطعات در محل آورده میشه و در آشپزخانه شما نصب میشه. حالا میتونین از کابینت های ممبران آشپزخانه خودتون لذت ببرین.

4 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران

مجموع این پروسه ای که در قسمت قبلی گفتیم، اجرای طرح های زیبا و پرکار مانند طرح های کلاسیک رو مقدور میکنه. توجه داشته باشین که در یک سمت ورق های ام دی اف که مغزی کابینت رو میسازن، رویه ی PVC رو اجرا می کنند. سمت دیگه ی ورق، یک لایه سفید رنگه که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم گفته میشه. بریم و 4 نکته در مورد ساخت کابینت ممبران رو باهم ببینیم.

دستگاه وکیوم کابینت ممبراناین 4 نکته رو در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار بدین:

 • انتخاب کابینت ساز با تجربه و مطمئن در این کابینت نسبت به سایر کابینت ها حساس‌تر است. دلیل اون روهم براتون گفتیم که انتخاب نادرست میتونه شما رو متوجه ضرر زیادی کنه.
 • طرح های انتخابی طوری نباشه که از نظر فنی مشکل ایجاد بشه (در این مورد با خود کابینت ساز ها مشورت کنید). پیشنهاد ما اینه از طرح های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنین.
 • متریال های مورد استفاده از جنس مرغوب انتخاب بشن، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه ها نباشین!
 • معایب کابینت ممبران رو قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران

حالا میتونین بگین کابینت ممبران کابینتی لوکس و با کیفیته یا هدر دادن هزینه هاست؟! ما جواب این سوال رو میدیم بهتون. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت های بسیار خوب و با کیفیت بازاره. طرح های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارن و میتونن هر سلیقه ای رو راضی کنن. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا بشن، میتونن کل هزینه های شما رو هدر بدن! پس حواستون باشه که برای ساخت کابینت ممبران با چه کسی دارین همکاری میکنین؟!

توصیه میکنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری اون ها ندارین و افرادی که قیمت کار رو به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام میکنن همکاری نکنین. اولویت شما برای ساخت این کابینت ها، کیفیت و مهارت کابینت ساز باشه. چون که شما دارین هزینه زیادی انجام میدین و باید روی کیفیت کارتون بسیار حساس و ریزبین باشین.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت ساز های شهر شما رو شناسایی کردیم و میتونیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن رو به صورت کاملا رایگان برای شما بفرستیم. کافیه فرم ثبت درخواست کابینت ساز رو پر کنین و منتظر تماس ما باشین. همه کابینت ساز های سلام ساختمان دارای صفحه شخصی در سایت ما هستن که رزومه و نمونه کار های اون ها در این صفحه قرار گرفته. علاوه بر این میتونین از مشاره های تیم فنی ما در هنگام ساخت و عقد قرارداد با کابینت ساز بهره مند بشین.

در پایان برای چندمین بار تاکید میکنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز داره. پس انتخاب کابینت ساز مطمئن و حرفه ای در ساخت کابینت ممبران اهمیت خیلی زیادی داره.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. میتونین نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

هزینه کابینت ممبران در ماه‌های آینده چقدر میشه؟!

اگر بعداً کابینت ات رو میخوای سفارش بدی، «سلام ساختمان» با بیشتر از یک میلیون کاربر و صدها کابینت ساز در سراسر ایران، خیلی ساده از قیمتهای آینده باخبرت میکنه.  در واقع این دو تا رو بدست میاری:

1- قیمت انواع کابینت و کمد (ازجمله ممبران) رو در بازه زمانی‌ دلخواهت، مثلاً ماهانه، روی موبایلت می‌گیری.

2- چند روز قبل از افزایش احتمالیِ ناگهانی قیمت ها، از اوضاع بازار باخبر می‌شی.

این کاریه که «سلام ساختمان» به رایگان برات انجام میده. روی «از قیمت آینده باخبرم کن» کلیک کن و خیلی راحت ازش استفاده کن:

از این همه مدل کابینت ممبرانی که در بالا آوردیم میتونی حدس بزنی کدوماش کار دکوراتورهای سلام ساختمان بوده؟

هدفمون در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران رو بهتون نشون بدیم تا ازشون ایده بگیرین. بنابراین، بهتون 30 تا مدل کابینت ممبران رو نشون دادیم که 9 تا از اونها کار دکوراتورهای سلام ساختمان بود. در ادامه نمونه کارهای اعضای سلام ساختمان رو دوباره بهتون نشون میدیم:

کابینت ممبران اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران مشکی

کابینت ممبران مشکی

کابینت ممبران کرم رنگ

کابینت ممبران کرم رنگ

کابینت ممبران طرح چوبی

کابینت ممبران طرح چوبی

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران تمام سفید

کابینت ممبران تمام سفید

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران

کابینت ممبران

کابینت ممبران سفید قهوه ای

کابینت ممبران سفید قهوه ای

کابینت ممبران

کابینت ممبران

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید و طرح سنگ

کابینت ممبران سفید و طرح سنگ

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید با طرح های طلایی

کابینت ممبران سفید با طرح های طلایی

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید با طرح های طلایی

کابینت ممبران سفید با طرح های طلایی

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران قهوه ای سفید

کابینت ممبران قهوه ای سفید

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید

 • کابینت مبران بسیار پر کار و خاص اجرا شده توسط حسین ذوالفقاریان دکوراتور سلام ساختمان در تهران:

مدل کابینت ممبران

 • مدل کابینت ممبران سفید، نمونه کار مجید آهنگری بنادکوکی نجار سلام ساختمان در کرج:

مدل کابینت ممبران

 • مدل کابینت ممبران کلاسیک، نمونه کار سامان فارسی کابینت ساز سلام ساختمان در تهران:

کابینت کلاسیک ممبران

 • کابینت ممبران براق، نمونه کار مجید سرافرازی دکوراتور سلام ساختمان در تهران:

کابینت ممبران جدید

 • مدل کابینت ممبران سفید ساخته شده توسط مهدی غلامی چنگایی نجار سلام ساختمان در خرم آباد:

کابینت ممبران ساده

 • نمونه کار علی قجری دکوراتور سلام ساختمان در تهران:

کابینت ممبران سلطنتی

 • نمونه کابینت ممبران مدرن اجرا شده توسط رضا فرخیان کابینت ساز سلام ساختمان در تهران:

کابینت ممبران مدرن

 • نمونه کار مجتبی خاکزاد نجار سلام ساختمان در مشهد:

کابینت ممبران ساده

 • نمونه کابینت ممبران اجرا شده توسط دکوراتور سلام ساختمان ایمان حسین زاده کوهی، در تهران:

کابینت ممبران جدید

 

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
67 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
آریا
آریا
10 شهریور 1400 06:22

سلام آدرس و شماره تلفن نمایندگی شیراز میخاستم

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
29 شهریور 1400 11:53
پاسخ به  آریا

با سلام
لطفاً با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران راهنمائیتون کنند.
۰۵۱۹۱۰۰۳۴۲۴ (ساعت ۹ تا ۱۷ روزهای کاری)

حسین
حسین
30 تیر 1400 17:03

سلام ممنون از سایت خوب و بی نقصی که دارید

saeed
saeed
26 بهمن 1398 13:16

سلام. کابینت ممبران ایرانی الان در بازار هست؟

salamsakhteman
salamsakhteman
01 اسفند 1398 11:08
پاسخ به  saeed

سلام
بیشترین ممبران‌ های موجود در در بازار ایران همشون کلاسیک ایرانی محسوب می شوند. چونکه طرح‌ها و منبت ها المان ایرانی دارند، حتی ابزارهایی که روی درب ها می خورد هم همینطور.
در مقابل ممبران های کلاسیک خارجی هم هستند که به شدت ساده ترند و تاجهای شلوغ و پرکار و المان‌های ایرانی داخلش نیست.منظور از ممبران از نظر طرح خارجی و ایرانی می باشد، اگرنه ممبران در ایران تولید نمی شود. اون روکش pvc توسط کشورهای چین، مالزی، کره، ترکیه و اروپا تأمین می شود و در ایران روی قطعات کشیده می‌شود.

حسینی
ادمین
حسینی
20 بهمن 1398 16:53

فکر میکنم کابینت ممبران با توجه به زیبایی ظاهری، قیمت خیلی خوبی داره و به صرفه است

فرهاد خالدی
فرهاد خالدی
20 بهمن 1398 16:45

کابینت ممبران الان قیمتش با گرانی دلار و بنزین چقدر افزایش قیمت داشته؟
ممنونم از مطلب خوب و جامعی که تو اینجا گفتید فقط من میخوام قیمت دقیق کابینت ممبران بگیرم ولی مردد هستم

salamsakhteman
salamsakhteman
23 بهمن 1398 08:11
پاسخ به  فرهاد خالدی

با سلام
تغییر و افزایش چشمگیری نداشته، چون کابینت بیشتر به قیمت دلار بستگی داره تا بنزین.
برای گرفتن قیمت قطعی پیشنهاد میکنم در سایت ثبت نام کنید، همکارها با شما تماس می‌گیرند و راهنمایی می‌کنند که قیمت قطعی و تموم شده رو داشته باشید.
https://bit.ly/2w59xiV

حمید
حمید
21 دی 1398 11:59

قیمت کابینت بعد حمله موشکی گرون تر میشه؟

salamsakhteman
salamsakhteman
28 دی 1398 08:46
پاسخ به  حمید

سلام
تغییر قیمت ام دی اف بطور مستقیم با قیمت دلار نسبت مستقیم دارد.
چنانچه هر اتفاقی تغییر قیمت پایدار نه هیجانی بر دلار بتونه بذاره به همون نسبت تغییر قیمت ام دی اف و در نتیجه کابینت نیز دستخوش تغییر می شود.

کوهی
کوهی
23 آذر 1398 16:48

آشپزخونه های ایرانی که بیشتر کوچیکن این جنس کابینت میتونه داخلش خوب دربیاد؟

salamsakhteman
salamsakhteman
24 آذر 1398 09:46
پاسخ به  کوهی

عرض ادب
متأسفانه ممبران برای آشپزخانه های کوچک زیبایی ندارد. چون طرح کلاسیک محسوب می شود. وباید فضا نسبتا بزرگ باشه. برای اشپزخانه های کوچک می توان از هایگلاس یا ام دی اف استفاده کرد.

احمدی زاده
احمدی زاده
20 آذر 1398 19:32

قیمت کابینت ممبران در ماه آینده چقدر گرون میشه؟ منظورم اینه گرون تر از بقیه کابینت ها میشه؟ و این که ممبران خارجی هم داریم یا همش تولید داخله

salamsakhteman
salamsakhteman
24 آذر 1398 09:09
پاسخ به  احمدی زاده

سلام
کلیه ممبران‌ها تولید داخل هستند.
تغییر قیمت در، جدول قیمت‌ها بروزرسانی اعمال شده است.

مریم
مریم
20 آذر 1398 16:58

سلام
به نظرتون بهتره ممبران کارگاهی کار کنیم یا شرکتی؟

salamsakhteman
salamsakhteman
21 آذر 1398 13:28
پاسخ به  مریم

سلام
تفاوتی در کیفیت ممبران شرکتی یا کارگاهی نیست. فقط باید از مجری کارتون ضمانت دریافت کنید.

ساحل
ساحل
20 آذر 1398 16:34

سلام.من ساری زندگی میکنم.میخواستم کابینتامو ممبران بزنم ولی شنیدم ورق کابینت ممبران تو شمال ممکنه بعد یه مدت برگرده و کابینت خراب شه. درسته؟ آیا راه حلی وجود داره؟

salamsakhteman
salamsakhteman
21 آذر 1398 13:13
پاسخ به  ساحل

سلام
رطوبت هوا به خودی خود هیچ تأثیری روی ام دی اف یا ممبران نداره.ولی اگر رطوبت به داخل آن و به طور مستقیم نفوذ کند باعث خرابی آن می شود. و برای اجرای ممبران حتماً از سازنده ضمانت دریافت کنید.

پوریا
پوریا
20 آذر 1398 02:10

اووووووو چی همه عکس
خیلی خوب بود

ارغوان
ارغوان
20 آذر 1398 02:09

مدل های که گذاشتین واقعا زیبا هستند. در مورد قیمت پیاده سازی شون بهمون مشاوره میدین ؟

salamsakhteman
salamsakhteman
20 آذر 1398 08:52
پاسخ به  ارغوان

عرض ادب
ممنون از لطفتون. بله حتماً. شمارتون را در لینک زیر ثبت کنید تا همکاران برای مشاوره باهاتون تماس بگیرند.
https://bit.ly/2P7POX4

محمد نژاد
محمد نژاد
20 آذر 1398 00:37

آیا در خارج از ایران کابینت ممبران اجرا میشه ؟

نوید
نوید
04 مهر 1398 22:10

چقدر جالب من نمیدونستم اصلا کابینت ممبران هم مدل مدرن داره. مدلای مدرنش از هایگلاس هم قشنگ تر بود.
خیلی دوستشون داشتم

حامد
حامد
09 شهریور 1398 13:36

کابینت ممبران و کابینت وکیوم بعد از ارزان شدن دلار در شهریور 98، قیمتش ارزان تر نشده؟

هاشمی
هاشمی
06 شهریور 1398 12:11

ممنونم از پاسخگویی خیلی خوبتون
کابینت ممبران واقعا زیباست و من با خوندن مقاله مربوط به نقاط ضعف ممیران و این مقاله خیلی ازش خوشم اومد.
واقعا از همه جنبه ها به این کابینت نگاه کردید و بسیار مفید بود

حمیدی
حمیدی
03 شهریور 1398 17:52

ما کابینت ممبران داریم اما متاسفانه روکشش در قسمت پاخور کنده شده و اون بخش از کابینتمون خیلی زشت شده. آیا راهی برای ترمیم این بخش وجود داره؟
هنوز یک ساله که کابینتمون رو نصب کردیم و نمیدونم چرا اینجوری شده.

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
05 شهریور 1398 08:56
پاسخ به  حمیدی

سلام
بله امکان تعویض هست، در صورتی که اون قسمت با پیچ نصب شده باشه. قطعه رو جدا میکنید و میبرید کارگاه‌هایی که روکش ممبران میزنند.خیلی راحت براتون انجام میدهند و اینکه روکش دقیقاً باید مثل روکش قبلی باشه، که این مورد ممکنه یه مقدار سخت پیدا بشه.

ماریا
ماریا
02 شهریور 1398 08:02

سلام. ممنون از توضیح جامع و خوب شما . لطفا بفرمایید تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن در چیست؟

نوین کابین
نوین کابین
26 مرداد 1398 10:40

کابینت ممبران واقعا خیلی خوب میشه تو دکور اشپزخونه، مرسی از توضیحات خوبتون

Sajjad
ادمین
Sajjad
02 مرداد 1398 17:34

به نظر من هر کابینتی یه بدیایی داره
خونه یکی از آشناهامون کابینت ممبران سفید دارن و خیلی خوشگله.
مخصوصا طرح روی در های کابینت ممبران و ستون ها و نقش های کلاسیکی که روی کابینت کار شده
در کل من خودم دوست دارم کابینت ممبران داشته باشم.

ارغوان نعمتی
ارغوان نعمتی
31 تیر 1398 14:31

سلام ممنون بابیت این مطلب مفید.
فقط اینکه اگر قیمت‌های کابینت ممبران رو داخل همین مقاله قرار بدین واقعا بهتر میشه.

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
01 مرداد 1398 10:45

با سلام
خدا رو شکر که مطالب براتون مفید بوده. اگر همین مقاله را تا انتها مطالعه فرموده باشید جدول قیمت برای ممبران درج شده است.

امیر
امیر
19 تیر 1398 16:05

با سلام ما سفارش یک ویترین وکیوم داده بودیم به عرض 60 سانت بعد که آوردیم خانه متوجه شدیم 55 است وقتی به فروشنده گفتیم جواب داد که استانداردش 50 سانت است و بیش تر از آن موجب افتادگی در می شود و ما 55 زدیم. وقتی در مورد قیمت صحبت کردیم که ما هزینه ای که داده ایم با توجه به عرض 60 سانت بوده و شما هم قبول کرده اید که 60 سانت درست کنید حالا که 5 سانت کمتر است باید مبلغی به ما برگردد گفت که قیمت این ها یکی است و فرقی نمی کند که 50 سانت باشد یا 60 سانت.
با تشکر از راهنمایی شما.

حامد
حامد
02 خرداد 1398 13:05

سلام و سپاس از این متن خوب. یک سول داشتم. قیمت درب کابینت ممبران رو چطوری میشه محاسبه کرد؟ میخوام بدونم میشه درب رو خودم بخرم و به کابینت ساز بدم نصب کنه در آشپرخانه مون؟

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
04 خرداد 1398 16:56
پاسخ به  حامد

با سلام
اگه در شهری هستید که محل های متمرکز کار کابینت یا همون بورس کابینت و ام دی اف دارید پیشنهاد می کنم به همین محل ها تشریف ببرید و با تولید کننده های اسمیه درب های ممبران در این مورد مذاکره کنید.
و همچنین در فضای مجازی میتونید سایت تولید کننده های برتر ممبران تهران روکه سفارش هم قبول میکنند بررسی بفرمایید مثل سایت نوین چوب (پاراکس) یا سایت آکس چوب.
موفق باشید.

علی
علی
19 اسفند 1397 12:30

ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود.

یزدان
یزدان
29 دی 1397 19:49

سلام دوستان.سوالی دارم که شاید ربطی به موضوع مورد بحث نداشته باشه.من تصمیم گرفتم سینک ظرفشویی از جنس سنگ کار کنم به نظرتان چه معایب و محاسن داره.چون به نظرم خیلی شیک و جدیده ولی اگه عیب بزرگی داشته باشه بگید تا تصمیم درست بگیرم.

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
06 بهمن 1397 16:29
پاسخ به  یزدان

با سلام
ببینید دوست عزیز ساخت کابینت تو حمام یا توالت با پی وی سی خیلی خوبه ولی دقت بفرمایید شما با پی وی سی خام نباید اینکار رو انجام می دادید. پی وی سی خام همینطور که از اسمش مشخصه برای زیر کار استفاده می شود. شما می تونستین از پی وی سی رویه هایگلاس استفاده کنید. یا اگر از پی وی سی خام استفاده کردید قبل از نصب بدهید رنگ آمیزی کنند. رنگ پلی اورتان یا رنگ های اتومبیلی، رنگ هایی هستند که می تواند برای پوشش روی پی وی سی استفاده شود.
پیشنهادمون این هست که قطعه را ببرید و روش رنگ اتومبیل بزنید تا مشکل زرد شدگیش حل شود.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
25 دی 1397 10:36

درود دوستان سلام ساختمان
اگر امکانش براتون مقدور هست . معرفی دستگاه ها و ابزار ام دی اف برای شروع کار ولی واقعا قیمت مناسب در سایتتون معرفی کنید تا هم تبلیغی برای فروشندگان باشه هم امثال من که میخوان بر خودشون کسب و کاری شروع کنند.زیاد در خرید ضرر نکنند..ممنون
در ضمن براتون امکانش است که خودتون هم از ابزار ودستگاهای دست دوم وقیمت مناسب تبلیغ کنید

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
25 دی 1397 21:33

سلام
در واقع فعلاً تصمیمی به این مضمون نگرفته ایم. ولی پیشنهاد شما به مدیریت ارسال گردید.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
19 دی 1397 19:55

سلام
من میخوام کابینت بزارم. خودم از هایگلاس خوشم میاد به نظرتون کدوم بهتره ممبران یا هایگلس؟ در ضمن میشه معرفی کنید چند نمونه از محصولات با کیفیت رو.

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
26 دی 1397 11:28

سلام
هر دو متریال مزایا و معایب خودشون رو دارند که از لینک زیر می تونید مشاهده کنید. و تصمیم آخر رو بنا بر سلیقه ی خودتون که کار کلاسیک یا مدرن می خواید باید انتخاب کنید.
برای هایگلاس برندهای ایشیک (Ashik) و (AGT) که ترک هستند خیلی خوبن و برای ممبران تو شهری که هستید ، ممبران شرکتی خوب می تونید پیدا کنید. و اگر در تهران خواسته باشید، شرکت آکس چوب و نوین چوب برندهای خوب و معروفی هستند.
http://salamsakhteman.com/blog/blog/%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%B3-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D9%85%D9%85%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%9F/

Saeideh94
Saeideh94
17 دی 1397 01:50

سلام من طرح کلاسیک خیلی دوست دارم
ولی خب هزینه روکش ممبران زیاده
به نظرتون میشه طرح کلاسیک را با روکش های ارزون تر کار کرد؟؟؟

ممنون

محمد گلشنی
محمد گلشنی
12 دی 1397 14:01

سلام دوستان و همکاران گرامی
سوالی داشتم در مورد نحوه محاسبه کابینت ممبران
اگر زحمتی نیست راهنمایی بفرمایید.

۱_ آیا کابینت ممبران بدون صفحه حساب مشود یا با صفحه؟
۲_ آیا در کابینت ممبران تاج و زیر چراغی و پاخور
داخل متراژ حساب میشه یا جدا از متراژ؟

۳_سبد آبچکان و آب بندی و نصب سینک
هزینه جداگانه دارند؟
۴_نحوه محاسبه میز جزیره
با طول۲۰۰
عرض ۹۰
ارتفاع ۸۰
چگونه است؟
۵_اگر در کابینت زمینی سینک روکار باشد یا توکار باشد صفحه زیر سینک چگونه فاکتور میشه؟
۶_تفاوت باکس زیر سینک pvcبا MDFچگونه حساب میشه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
17 دی 1397 16:49
پاسخ به  محمد گلشنی

با سلام
1.خیر، اگر صفحه معمولی یا صفحه PVC پنج سانتی کار کنید، با صفحه حساب می شود، ولی اگرصفحه کورین باشد بدون صفحه محاسبه می شود.
2.اگر تاج و زیرچراغی و پاخور خیلی پرکار نباشد، جزو کار حساب می شود. ولی اگر خیلی پرکار باشد و چندین لایه CNC خاص داشته باشد برای اون به صورت جدا یک عددی را حساب می کنند.
3.برای سبد آبچکان و آب بندی و نصب سینک معمولاً کسی هزینه ای دریافت نمی کند و روی قیمت اشانتیون حساب می کنند. ولی بعضی از همکاران متأسفانه قیمت را پایین تر می گویند و این هزینه را روی کار حساب می کنند.
4.برای میز جزیره با ابعادی که گفتید تقریباً 1,5 برابر حساب می شود. و اگر صفحه کورین باشد، که صفحه کاملاً جدا حساب می شود.
5. توکار یا روکار بودن سینک خیلی تأثیر نمی کند روی کار. اینقدر کار بزرگ میشه که اون یک متر صفحه سینک نهایاتاً 150 تومن میشه و ارزش ندارد بخواهد راجع بهش صحبت شود. موارد اینچنینی مال کسی است که قیمت پایین گرفته و قیمت متری داده و می خواهد قیمت را بالا ببرد و برای باکس pvc حدوداً 250 تومان اضافه می شود.
6.بهترین کار این هست که قیمت تمام شده بگیرید.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
01 دی 1397 12:02

من خودم طالب ممبران بودم ولی زورم نرسید بعضی از کابینت کارها تا می بینن من مراجعه کننده زورم نمی رسه برا اینکه از مغازش بیرون نرم شروع به بد گویی می کنه و هاکلاس و ام دی اف معمولی توصیه می کنه در حالی که مادربزرگم خونش کابینت فلزی داشت در مقابل رصوبت و اب خراب شده بود مادرم ام دی اف معمولی در مقابل اب تبله کرده بود خودم های کلاس دارم پدرم در میاد تا تمیز نگه دارم ادم از مهمون بدش میاد وقتی میاد اشپزخونه کلا دیگه ….پس سخت نگیرین همشون معایب دارن بعد یه مدت شروع به خرابی می کنن مگه اشپزخونه پنهان داشته باشین

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
01 دی 1397 11:56

سلام دوستان طبق سلیقتون ممبران یا های گلاس انتخاب کنید کابینت تا اندازه ای به جنس و تا 60 70 درصد به سلیقه بانوی خونه بستگی داره در طرز استفاده هردوتا معایب و محاسنی دارن تاکید می کنم هردو پس نمی شه گفت ممبران بد های گلاس خوب

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
01 دی 1397 11:54

سلام دوستان به نظر من هیچ چیز عمری نیست ما رو که خدا خلق کرده مگه همیشه یه جور می مونیم که کابینت بمونه هم های کلاس هم ممبران طبق سلیقه و بوجه خودتون انتخاب کنید هردو معایب و زیبایی هایی دارن یکیش خط پذیر و لک بردار یکی دیگه چسپش وا میره بو میگیره

فیروز مشایخی
فیروز مشایخی
21 آذر 1397 00:11

با سلام و خسته نباشید به شما و همکارانتان در سلام ساختمان.لازم دانستم نکاتی رو در رابطه با نظرات ان کارشناس محترم در مورد سوالات مشترکین و مشتریان محترم معروض بدارم.امید دارم از نظرات بنده در این ارتباط دلگیر نشده و ان را بحساب اضافه شدن به اطلاعات خودتان بگذارید.ام دی اف یا madeum feaberbord dancite که ترجمه اش به فارسی میشود تخته فیبر با دانسیته متوسط.در صنعت چوب به انواع چوب ماسیو masiv و به انواع ورق کار صفحه ای گفته میشود که شامل ورقهای گوناگون نظیر mdf و نوپان یا تخته فشرده میباشد.لازم به ذکر است که در صنعت چوب ایران یکسری اصطلاحات غلط و غیر علمی رواج پیدا کرده و بین همکاران مصطلح شده که توضیحاتی را معروض میدارم.همانطوریکه در بالا متذکر شدم در صنعت چوب چند نوع ورق (صفحه )وجود دارد.در اینجا در مورد دو نوع از ان که در ایران کاربرد بیشتری دارد توضیحاتی را خواهم داد.نوپان یا تخته فشرده که زودتر از ام دی اف در ایران استفاده از ان باب شد ترکیبی از چیپس چوب(تکه های چوب)و چسب فرمالین میباشد که فرایند ان همان تخته فشرده یا نوپان میشود.لازم به ذکر است که چسب فرمالین سمی و سرطان زا میباشدو بهمین جهت استفاده از نوپان در کشورهای پیشرفته منسوخ گردیده است.برای زیبایی این صفحات از روکشهای مختلف با طرحهای متنوع در رویه گذاری ان استفاده میگردد که میتوان چند نمونه از ان را ذکر کرد:ملامینه-لترون-پی و سی-اچ پی ال -سیلور-پیپر یا رویه های کاغذی نام برد.باید بگویم که به غلط به نوپان لترون گفته میشود در حالی که لترون یک نوع رویه میباشد.با تشکر از حوصله شم عزیزان در مقالات بعدی در صورت امکان در مورد کیفییت mdf و تفاوت نوع با کیفییت ونازل ان مواردی را خواهم نگاشت.ارادتمند شما فیروز مشایخی.

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
23 آذر 1397 21:16

ضمن تشکر فراوان از استاد گرامی جناب مشایخی عزیز
صرفاً معروض میداریم متأسفانه با توجه به استفاده ی نادرست از نامهایی که اشاره کردین وعرف شدن این نوع اسمها (مثل استفاده از لترون بجای نئوپان روکش ملامینه) به ناچار ما نیز در جدول به این نوع نامگذاری اشاره کردیم.
در پایان از جنابعالی و دوستان دیگر که ایراداتی در نوشته ها و مقالات سایت مشاهده میکنن خواهش می کنیم برای استفاده بیشتر همراهان سایت به ما اطلاع بدین تا در بهینه شدن مطالب سایت کمک ما باشین.
با سپاس

ناشناس
ناشناس
19 آذر 1397 15:58

سلام من که ۸ ساله عروسی کردم تو حسرت کابینت موندم چه برسه به ممبران و گلاس

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
04 آذر 1397 17:40

سلام خیلی ممنون از راهنمایی شما درمورد تفاوت لترون و ام دی اف
یه سوال دیگه هم داشتم که قبلا از پاسختون تشکر میکنم
میخواستم بدونم روشی وجود داره که کیفیت ممبران رو هنگام نصب بفهمیم از نظر کیفیت چسب و وکیوم، یا اینکه فقط گذشت زمان معایبش خودشون را نشان میدهند
باسپاس

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
05 آذر 1397 17:11

سلام، خواهش می کنم.مطمئناً قبل از اینکه کابینت ممبران رو نصب کنیم میشه کیفیتش را تشخیص داد. به این ترتیب که هرکس می خواد براتون نصب کنه و بهتون بفروشد، روکش pvc را یا خودش می سازد و یا از محلی میخرد. یا اینکه درستگاه وکیوم را دارد. که اگر داشته باشه می تواند تضمین بدهد که اگر اتفاقی افتاد خودش پاسخگو باشد. یا اگر جایی برای کسی کار کرده مصرف کننده تأیید بده که آیا اتفاقی برای کابینتش افتاده یا خیر.
اگر هم کارگاه داره می توانید سر بزنید و متریالی که داره استفاده می کند ببینید ساخت کجاست. لایه ی pvc و چسبش مال کجاست. بحث تصمین کیفیت خیلی جدی تره، اگر از عهده اش برنیاد باید خسارت بدهد.
اگر از برندهای خوبی مثل آکس چوب یا نوین چوب داره استفاده می کند این مورد هم می تواند مشکل را حل کند.
برای شرکتی که داره کار انجام می دهد اگر برند خاصی نیست باید ضمانت سفت و سختی از طرف شرکت بدهد. نمی شود که متریال بخریم و استفاده کنیم ببینیم آیا خراب می شود یا خیر. اگر ادعا دارد که کارش خوب است باید تضمین کیفیت بدهد و یا تحقیقات میدانی انجام دهید.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
02 آذر 1397 18:22

سلام با سپاس از مطالبتان
میخواستم اگه ممکنه فرق لترون و ام دی اف توضیح بدید از کجا بفهمیم کابینت ساز واقعا ام دی اف کار کرده یه موقع لترون بجای ام دی اف قالب نکنه

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
03 آذر 1397 10:16

هر قطعه یا تکه ای از mdf که برش بخوره یا سوراخ بشه برای لولا جنس داخلش دیده میشه، که یک تخته ی یک دسته یا بهتر بگیم شبیه چوب پودرشده است که پرس شده، ولی لترون داخلش از براده های درشت چوب تشکیل شده است.
در اصل لترون همون نئوپان قدیمه که روکش ملامینه شده.
یه مورد بدتر هم بعضی وقتا اتفاق میوفته اینکه روکش روی نئوپان اینقدر ضعیف کار میشه، که با خودکار میتونین روش به راحتی بنویسین و پاک شدنش هم خیلی سخته. این نوع کالا دیگه پایین ترین کیفیت لترونه.
خیلی دقت بفرمایید، برای شناخت بدترین نوع mdf هم باید خدمتتون بگم هرچه تراکم مغز mdf کمتر باشه کیفیتش پایین تره و چنانچه موقع برشکاری بوی بدی ازش به مشام برسه هم کیفیت mdf خیلی پایین هستش.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
01 آذر 1397 06:15

بچه ها معایبی ک داره ب نظر من اصلاارزش هزینش رونداره،حالاچرا!؟بذارین راحت ورک بگم،ممکنه بعدیک مدت ببینید وکیوم(روکش pvc)درب ها ازسطح mdfجداشده اند!چگونگی جداشدن روکش:دلیل اول نوع برجستگی(cnc)ایجاد شده که هرچقدربرآمدگی هابیشتراحتمال زودترکنده شدن روکش های وکیوم هم به مراتب بیشترخواهندبود،دلیل دوم مقدار رطوبت!که هرچه رطوبت بیشترچسب هم ضعیف تر خواهد بود!درکل به نظرمن کابینت ممبران ارزش هزینش رو نداره٬نمیخوام همکارانم ناراحت بشن ازحقیقت هایی که گفتم چراکه مردم حق دارن این معایب روبدونن وهمچنین بدونن هرمزایایی معایبی نیزداره…!!!باتشکر«ازطرف mdfکار گلستان»

مرادی
مرادی
13 آبان 1397 00:08

سلام.من از معایب ممبران چیزی نمیدونم ولی های گلاس خارجی دارم متاسفانه هم زود خط میفته بهش و هم لک که بشه به سختی میرن

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
14 آبان 1397 12:26
پاسخ به  مرادی

بله در استفاده از کابینت هایگلاس باید دقت کنید میتونید مقاله مارو به اسم معایب هایگلاس رومطالعه کنید و با این متریال آشنا بشید.
معایب هایگلاس
http://salamsakhteman.com/blog/blog/%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%B3/

طوس ۰۹۳۹۶۷۳۹۷۱۶
طوس ۰۹۳۹۶۷۳۹۷۱۶
26 مهر 1397 08:37

خوشا به حال شما ما که دارین میخرین ما که فلزی شم نداریم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
26 مهر 1397 08:34

سلام خوش بحالتون میتونین بخرین ما که در فلزیش موندیم

ف .ک
ف .ک
16 مهر 1397 20:07

ما جمعه رفته بودیم بازار کابینت اونجا شنیدیم که میگفتن ممبران کیفیت نداره و تا چند سال بو میده ولی کیفیت های گلاس گفتن خیلی بهتره حالا اگر کسی اطلاع داره بگه

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
30 آبان 1397 14:45
پاسخ به  ف .ک

فرق میان ممبران و وکیوم چیه

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
01 آذر 1397 09:57

هیچ فرقی ندارند. دو اسم برای یک متریال هستش.

محمد
محمد
24 دی 1397 20:28
پاسخ به  ف .ک

سلام یا ام دی اف کنو یا ام دی اف ایزوفام بزنین اینا کارهای مدرن هستن اگi بخواین کلاسیک بزنین کار روکش چوب بلوط بزنین مغز خارجی.

5
5
02 مرداد 1397 00:52

پس نگفتین چه عیبهایی داره ……

احمد
احمد
03 خرداد 1397 23:11

مقاله خیلی کاربردی و مفیدی برام بود
فقط این قیمت ها با دلار جدیده یا قدیم؟

بهرام صادقی
بهرام صادقی
19 اردیبهشت 1397 16:18

کابینت ممبران الان خیلی مد شده اما نمیدونم کیفیتش چطوره از نظر ظاهر که خوبه اما چقدر عمر میکنه؟