09
آوریل

کابینت ممبران

۲۰ فروردین ۱۳۹۷

در اینجا مدل های متنوعی از کابینت آشپزخانه ممبران (وکیوم – روکش پی وی سی PVC) رو خواهید دید، با مزایا، معایب و قیمت هاش آشنا میشین و همچنین درمورد نحوه ساخت و نکات مهم اجرا و نصب کابینت ممبران صحبت میکنیم.

مطالب بیشتر:

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

مزایا و معایب کابینت ممبران

مزایای اختصاصی کابینت آشپزخانه ممبران رو میشه در این جمله خلاصه کرد:

  • امکان اجرای طرح های خیلی متنوع و زیبا به دلیل تکنولوژی خاص ساخت و با قیمت نسبتاً مناست

اما معایب کابینت ممبران چی هستند؟ راستش کم نیستند! و بر خلاف همه تعریف و تمجیدهایی که تا اینجا انجام دادیم، کابینت های ممبران عیوب قابل توجهی هم دارن که بهتره قبل از خرید بهشون توجه کنین!! چون کمی مفصل میشه، این قسمت رو به طور خاص در لینک زیر ببینین:

معایب کابینت ممبران

قیمت کابینت ممبران (وکیوم)

به طور کلی قیمت کابینت آشپزخانه ممبران خیلی زیاد نیست و شاید فقط کمی بیشتر از متوسط باشه البته این کاملا بستگی به طرح ها و میزان پر کار یا کم کار بودن طرح کابینت داره. بهرحال پیشنهاد ما اینه در متریال هایی که برای ساخت این کابینت استفاده میشه مثل چسب ها، اصلا صرفه جویی اضافه نکنین. در مورد قیمت ها همونطور بارها گفتیم نمیشه قیمت دقیقی رو پیش از طراحی، تعیین جزئیات کار و مذاکره با کابینت ساز های حرفه ای بدست آورد اما برای اینکه حدودی از قیمت رو بدونین، جدول زیر رو ملاحظه کنین.

برای اجرای کابینت ممبران، دنبال کابینت‌ساز میگردی؟ پیدا کن

جدول بازه قیمت حدودی کابینت ممبران – بهار 1397

نوع کابینت بازه قیمت (متر طول)
کابینت ممبران 750.000  تا  1.000.000    تومان

مطالب مرتبط:

مدل های کابینت ممبران (وکیوم)

در اینجا تصاویر10 مدل مختلف از این نوع کابینت رو آوردیم. تصاویر کامل تر رو میتونین در گالری تصاویر مدل کابینت ممبران ببینید:

کابینت ممبران

کابینت ممبرانکابینت ممبران

کابینت ممبران تصاویر و مدل های بیشتر

کابینت ممبرانکابینت ممبران

کابینت ممبرانکابینت ممبران

کابینت ممبرانکابینت ممبران

 سایر مدل های کابینت ممبران (کلیک)

دنبال کابینت ساز مطمئن و اقتصادی و هستی؟ پیدا کن

کابینت آشپزخانه ممبران رو چطوری میسازند؟

یونیت های (چهارچوب/اسکلت) این نوع کابینت معمولاً از ام دی اف سفید ساخته میشن. نحوه ساخت بخش های قابل رویت کابینت ممبران مثل درب ها، تاج ها، قسمت هایی از بدنه که دیده میشن و عموم قسمت هایی که در دید هستند (بجز صفحه کابینت) کمی متفاوت از سایر کابینت ها ساخته میشن. حالا این تفاوت در کجاست؟؟

تفاوت اصلی تکنولوژی ساخت کابینت ممبران در اینجا است: برای ساخت همین بخش های قابل رویت که گفتیم، اول ام دی افِ (MDF) خام رو توسط دستگاه CNC مطابق طرح حکاکی میکنن و نقوش فرورفته که روی این کابینت ها میبینین رو بوجود میآرن. سپس این ورق ام دی افِ حکاکی شده رو داخل دستگاه وکیوم میبرند و تحت مکش و خلا قوی، لایه نازکی از جنس PVC رو روی ام دی افِ خام میچسبونند. این لایه نازک که بهش روکش PVC گفته میشه معمولاً منقش به طرح های چوبی و غیره هست و با فشار زیاد و چسب های خاصی کاملاً به ورق حکاکی شده میچسبه (یعنی قراره کاملاً بچسبه! اما….. حالا توی قسمت «معایب» میگم چه اشکالاتی ممکنه بوجود بیاد برای همین چسبوندن). خلاصه اینکه محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در میآد. زیبایی کابینت های ممبران مدیون همین حکاکی های ورق اصلی و طرح های روکش PVC است که اون رو شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح های فرورفته و برجسته میکنه.

cncگفتم طرح های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت های ممبران، بجز حکاکی هایی که با دستگاه CNC ایجاد میشه، میتونن یک سری قطعات برجسته رو روی ام دی افِ خام بگذارند و بعدش برای روکش نهایی داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. توی این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی خواهیم داشت (منبت و معرق کاری) که می تونه کابینت رو خیلی زیباتر کنه.

Vacuumمجموع این پروسه، اجرای طرح های زیبا و پرکار مانند طرح های کلاسیک رو مقدور میکنه. توجه داشته باشین که در یک سمت ورق، رویه ی PVC رو اجرا می کنند و سمت دیگه ی ورق اصلی، یک لایه سفید رنگه که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم گفته میشه.

دنبال کابینت‌ساز حرفه‌ای و مطمئن هستی؟ پیدا کن

مطالب مرتبط