17
مارس

قیمت کابینت های گلاس؛ آنچه باعث می‌شود ضرر نکنید

۹ آذر ۱۳۹۷

در این مقاله قیمت انواع مدل کابینت های گلاس ترک و ایرانی رو مشاهده می‌کنید. جدول بازه قیمت به صورت متر طول، نکات کاربردی و مطالبی که لازمه بدونین تا حین برآورد و محاسبه قیمت کابینت های گلاس دچار ضرر و زیان نشین. توجه داشته باشید که ورق هایگلاس برای ساخت انواع کمد دیواری و غیر دیواری با رنگهای متفاوت مورد استفاده قرار میگیره و شما برای انتخاب رنگ مورد نظرتون حتما باید بدونید که چه رنگی برای چه دیزاینی استفاده میشه.

 قیمت کابینت های گلاس (High gloss)

پارامترهای اصلی قیمت کابینت های گلاس کدوم هستند؟

1- اول از همه، مثل کابینت آشپزخانه ام دی اف، قیمت کابینت آشپزخانه هایگلاس هم وابسته به نوع ورق های گلاس انتخاب شده است: ورق هایگلاس ایرانی؟ خارجی؟ با چه برندی؟. معمولا ورق های خارجی گران‌تر هستند.

قیمت های اقتصادی را از نجارها و کابینت سازهای معتبر بخواهید و با هم مقایسه کنید : پیدا کن

2- دوم طرح کابینت هست (که از نظر اهمیت حتی می‌تونه تبدیل به اولین عامل بشه). خیلی بهتره که طرح رو قبل از سفارش انتخاب کنین، حتی به صورت حدودی. برای شروع می‌تونین عکس و مدل کابینت هایگلاس رو امتحان کنید.

3- سوم، جزئیات اجرایی پروژه است (مثل جنس یراق آلات و یونیت و غیره) که در مطلب «کابینت آشپزخانه هایگلاس» درباره‌اش صحبت شد.

بازه قیمت کابینت هایگلاس (های گلاس)

توجه داشته باشید برآورد نهایی قیمت کابینت های گلاس، جزئیات زیادی داره و باید کمی براش وقت بذارین. روش درست قیمت گذاری و قیمت گرفتن از کابینت سازها رو در مطلب قیمت کابینت گفتیم پس سعی کنین از مراحل 6 گانه ای که در اون مطلب آوردیم به خوبی پیروی کنین تا سرتون کلاه نره! اما به طور تقریب اگر بخواهین حدود قیمت کابینت هایگلاس رو به ازای هر متر طول («متر طول»، یعنی فاصله ای که کابینت روی زمین قرار داره، با مترمربع اشتباه نشه) بدونید، جدول زیر رو ملاحظه کنید:

قیمت های اقتصادی را از نجارها و کابینت سازهای معتبر بخواهید و با هم مقایسه کنید :  پیدا کن

جدول بازه حدودی قیمت کابینت « های گلاس » – پاییز 97

نوع کابینت هایگلاس بازه قیمت (مترطول)
ورق ام دی اف هایگلاس ایرانی گروه یک 430000 تا 450000
ورق هایگلاس ترک گروه یک 710000 تا 740000
ورق هایگلاس ترک گروه 2 تا 3 745000 تا 8100000

مثلا بصورت خیلی سرانگشتی برای یک آشپزخانه معمولی یک کابینت به طول 10 متر لازمه که اگر کابینت های گلاس باشه تقریباً 5 تا 8 میلیون تومن در میآد. یادتون باشه این اعداد یک راهنمای کلی هستند و برای عدد قطعی لازمه که با کابینت سازهای مختلف و مطمئن مذاکره کنید و اقتصادی ترین قیمت کابینت آشپزخانه رو برای کابینت هایگلاس تون انتخاب کنین.

توصیه ما اینه که به قیمت متر طول (واحد محاسبه قیمت) اکتفا نکنید و حتما قیمت نهایی تمام شده کابینت همراه با جزییات اجرایی مثل طرح و مدل، کیفیت دستگیره ها و از این قبیل موارد رو در نظر بگیرید. در انتها با حساب تمام جزییات، یک قیمت تمام شده نهایی از کابینت ساز و نجار مدنظرتون بگیرید. موارد زیادی داریم که قیمت متر طول را ارزان تر اعلام کردند ولی قیمت تمام شده نهایی به مراتب گران تر درآمده است!!

برای مشاهده جزییات نحوه محاسبه قیمت کابینت و نکات کاربردی مطلب نحوه محاسبه قیمت کابینت را مطالعه کنید.

قیمت های اقتصادی را از نجارها و کابینت سازهای معتبر بخواهید و با هم مقایسه کنید : پیدا کن

مطالب مرتبط