کابینت مدرن، 17 مدل کابینت جدید که آشپزخانه ی شما را متحول می کند

کابینت مدرن 14 مدل کابینت که آشپزخانه مدرن شما را متحول می‌کند

بیایید با هم مدل ها و عکس های خاص و زیبایی از کابینت های مدرن رو ببینیم! «کابینت مدرن در برابر کابینت کلاسیک»، البته این بیانی کامل در طراحی آشپزخانه ها نیست اما مردم و حتی طراحان، مدل های کابینت و آشپزخانه مدرن را در برابر مدل های سنتی یا همان کلاسیک قرار میدن. در اینجا کمی درباره اینکه اصولاً کابینت مدرن چیست صحبت می‌کنیم و سپس 17 مدل آشپزخانه جدید که در آن‌ها از کابینت مدرن استفاده شده رو به همراه شما مرور می‌کنیم.

کابینت مدرن چیست؟

به طرح‌هایی از کابینت آشپزخانه، «مدرن» گفته میشه که سادگی در اجزا در اونها موج میزنه، البته در کنار برخی پارامترهای دیگه که در ادامه توضیح میدیم.

کابینت مدرن 1

منظور از «سادگی»، اینه که مثلاً در کابینت مدرن کمتر از درب هایی استفاده میشه که دارای معرق یا منبت کاری هستند. یا کمتر درب‌هایی به‌کار میره که سطح منحنی (بالشی شکل) دارند. از تاج‌ها و پاخورهای پرکار و پرنقش و نگار به ندرت بهره برده میشه یا کلاً استفاده نمیشه. دستگیره‌ها با نقش های زیبای سنتی در این کابینت ها استفاده زیادی ندارن. کابینت‌های مدرن، معمولاً سطوحی صاف دارند و لبه های اجزای مختلف اون‌ها به نرمی کنار هم قرار می‌گیره، بدونِ قاب یا اجزای اضافه.

از طرفی استفاده از متریال‌های جدید و بازی با انواع رنگ‌ها در آشپزخانه های مدرن و کابینت های مدرن خیلی نقش داره. به طور کلی کابینت مدرن حس صنعتی بودن، جدید بودن و در عین حال تلفیقِ زیبایی و سادگی رو به بیننده القا می‌کنه.

اما یک نکته مهم: چیزهایی که گفتیم همگی نسبی هستند و اینطور نیست که یک خط معینی بین کابینت و آشپزخانه مدرن و کلاسیک وجود داشته باشه؛ خیلی وقت‌ها طرح کابینت آشپزخانه، تلفیقی از پارامترهای مدرن و کلاسیک است.

کابینت مدرن 2

در ادامه تصاویری از مدل های مختلف آشپزخانه های جدید و مدرن که در اون‎ها مدل‌های کابینت مدرن اجرا شده رو با هم می‌بینیم.

1. کابینت مدرن برای آشپزخانه ای ساده و درخشنده

کابینت مدرن 3

میشه گفت یک آشپزخانه خیلی مدرن (اینجا منظور از مدرن همون مواردی هست که در بالا ذکر شد، منظور تکنولوژیِ بالا یا بهتر بودن آن نیست) از کابینت های‌گلاس که سطوح صاف و به هم پیوسته در اون خودنمایی میکنه. بخشی از کابینت، ویترین این خانه رو تشکیل داده و این خودش نشون دهنده اهمیت شفافیت  و درخشندگی در این طرحه.

2.  کابینت مدرن با نورپردازی خاص

کابینت مدرن 4

بعضی مواقع هم میشه درخشش رو با نورپردازی خاص ایجاد کرد. در آشپزخانه بالا که کار یکی از ده‌ها کابینت ساز ما در استان تهران هست، کابینت های‌گلاس بژ و کرم استفاده شده و به کمک نورپردازی خاص سقف، درخشش فضا چندبرابر شده.

3. کابینت مدرن با متریال‌های مختلف

کابینت مدرن 6

خطوط صاف با لبه های تیز از متریال های مختلف مثل های‌گلاس، استیل و حتی چوب! بهمراه یک نوعِ برجسته از کاشی بین کابینتی، این آشپزخانه مدرن رو زیبا و متنوع کرده. سادگی و تنوع در این آشپزخانه، همزمان یک حس دوگانگیِ هماهنگ رو ایجاد کرده.

4. کابینت مدرن طوسی

کابینت مدرن 5

در هردو تصویر بالا کابینت های مدرن به رنگ طوسی رو می بینید که توسط یکی از کابینت سازهای خوب سلام ساختمان و در همین ایران اجرا شده. جدا از طراحی جذاب کابینت و رنگ کابینت، طراحی سنگ روی کابینت هم زیبایی خاصی به این طرح ها بخشیده. رنگ طوسی همیشه رنگ جذابی برای طراحی های مدرن بوده و همچنان هست.

5. مدرن با دید گسترده

کابینت مدرن 7

یکی از شاخصه های مدرنیته، از بین بردن قوانین نانوشته ذهنی بدون از بین بردن ساختارهای زیبایی هست. در اجرای بالا که توسط کابینت سازمون در شهر لاهیجان، طراحی و ساخته شده، مرزهای بین آشپزخانه و اتاق نشمین حذف شده و در عین حال از زیبایی اون به هیچ‌وجه کاسته نشده.

این مورد رو هم یادآور میشیم که سلام ساختمان، در 9 استان ایران فعالیت داره و کابینت سازهامون می‌تونن بر اساس نیاز و سلیقه مشتری هر نوع کابینتی رو با بهترین کیفیت اجرا کنن. چون معیار سلام ساختمان برای حضور یک کابینت ساز، رضایت مشتریان قبلی و توانایی فنیِ کابینت ساز هست که بصورت مداوم چک میشن.

6.  مدرن، خلاقانه و باحیا

کابینت مدرن 12

کابینت با حفظ حریم شخصی

این دیواره ی متحرک چه زیبا و کارآمد می‌تونه باشه! مدرن بودن همیشه به معنای این نیست که نتونین در اون محیط به دور از چشم دیگران کار کنید. گاهی راحت‌تر و بهتره که اینطور باشه. در این طرح آشپزخانه مدرن، یک دیواره ی دکوراتیو خلاقانه میتونه آشپرخانه رو کاملاً پوشیده نگه داره.

7. مدرن با ترکیب دوست‌داشتنی سفید و قهوه‌ای

کابینت مدرن 11

ترکیب سفید و قهوه‌ای یکی از ترکیب های پرطرفدار این روزهای کابینته. با طراحی جالب و مدرن، میشه این ترکیب دوست‌داشتی رو به دکور مدرن وارد کرد. متریال استفاده شده میتونه از جنس ورق های‌گلاس، ام‌دی‌اف و یا ترکیبی از این دو باشه. در عکس بالا این ترکیب رو دکوراتورمون آقای خلجی، با ورق های‌گلاس سفید و ام‌دی‌اف فوق برجسته قهوه‌ای اجرا کرده که یه طرح مدرن و بروز با استفاده از این ترکیب رنگ هست.

8. کابینت مدرن به دور از الگوهای مرسوم

کابینت مدرن 10

این طرح خاص نشون میده که میتونین از الگوهای مرسوم برای طراحی یک کابینت و آشپزخانه مدرن فاصله بگیرید. در این طرح یک پوسته ی صاف و پیوسته رو میبینین که با طرح‌های نسبتاً فانتزی حفره‌ای شکل، دیواره بین آشپزخانه و پذیرایی رو تشکیل داده. در نزد برخی سلیقه‌ها، این یک طرح مدرنِ تحسین برانگیزه.

9. کابینت مدرن با رنگ شخصی

کابینت مدرن 9

برخی از ما، رنگ اختصاصی خودمون رو داریم. چه اشکال داره اون رنگ رو در کابینت مدرن آشپزخونه مون هم بیاریم!؟ طرح بالا یکی از این مدل های طراحی کابینت جدید با رنگ اختصاصیه مالک خودش رو نشون میده. میبینین که برخی از اجزای یک طراحی کابینت کلاسیک مثل بشقاب‌های عتیقه و پرده‌های سنتی در این آشپزخانه که طراحی مدرنی داره به چشم میخوره. این همون داستانیه که گفتیم: مرز مشخصی بین مدرن و کلاسیک نیست.

10.  مدرن با استفاده از تضاد سیاه و سفید

کابینت مدرن 7

استفاده از تضاد موجود بین سفید و سیاه، رابطه تضاد بین خیر و شر رو به نمایش میذاره که این تضاد، برای همیشه وجود خواهد داشت. در عکس بالا هم استفاده از یک آینه اون هم با زمینه ای سیاه رنگ، ساختاری تماشایی رو بوجود آورده. جالبه بگم که این نمونه کار توسط یکی از صدها مجری سلام ساختمان، آقای زینلی اجرا شده.

11.  کابینت مدرن مشکی

کابینت مدرن 8

میشه شرط بست که هیچ خانم ایرانی‌ای حاضر نیست کابینت اش کاملاً مشکی باشه! برای همین این رو آوردیم تا در نبود کابینت تمام مشکی در اطرافمون یک مدل کابینت مدرن مشکی رو ببینین و حسش رو کمی تجربه کنین. مشکی مات، رنگ خیلی لوکسی محسوب میشه اما اینکه واقعاً برای یک آشپزخانه مدرن خوب عمل میکنه یا خیر رو به قضاوت نمی‌نشینیم. البته در اینجا هم درسته کابینت کاملاً سیاه است اما طرح کلی آشپزخانه اینطور نیست و با رنگ‌های روشن، تلطیف شده.

12. کابینت مدرن سفید رنگ

حالا که در مورد کابینت رنگ سیاه حرف زده شد، بهتره در مورد سفید هم صحبت بشه. کابینت سفید نور رو بخوبی پخش میکنه و نوری که از سطح اون برمیگرده، تمامی طیف های رنگی رو داره. همینطور که در نمونه بالا میبینین، یکی از دکوراتورهای سلام ساختمان آقای ریاحی با استفاده از کمترین نور محیط بهترین انعکاس نور رو ایجاد کرده.

سلام ساختمان علاوه بر ارائه‌ی مشاوره رایگان در زمینه خدمات ساختمانی، می‌تونه حرفه‌ای ترین کابینت ساز شهرتون رو بهتون معرفی کنه، فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کرده و درخواست‌تون رو ثبت کنین.

درخواست مشاوره و معرفی دکوراتور

13. کابینت مدرن با فرورفتگی‌های جالب

در این آشپزخانه، روی کابینت با دو پارامتر رنگ و سطح بازی ساده ای انجام شده تا بدونیم که خیره شدن چشمان ما فقط به خلاقیت‌های شگفت انگیز محدود نمیشه. سطوح صاف با لبه های تیز و بدون حاشیه و قاب در این کابینت مشاهده میشه؛ به همراه چند تغییر سطح در سطح درب های کابینت و همزمان تغییر رنگ اون بخش‌ها که زیبایی و نشاط رو هدیه میده.

14. مدرن زرد

کابینت مدرن 13

میبنین که رنگ ها در کابینت های مدرن نقش زیادی دارند. یک نمونه از کابینت مدرن با درب‌های به هم چسبیده و سطوح یکپارچه رو در تصویر بالا میبینین که کاملاً از هایگلاس زرد ساخته شده. در این کابینت، بخش‌هایی از کابینت زمینی حذف شده و طرح جدیدی بوجود آورده که البته فضای کابینت رو کم می‌کنه.

15. مدرن با استفاده بهینه از اپن

کابینت مدرن 15

استفاده بهینه از فضاها در طراحی آشپزخانه مدرن یه امتیاز خوب به حساب میاد. در عکس بالا هم همینطور که میبینین از اپن به عنوان میز غذاخوری هم استفاده میشه. این نمونه کار رو یکی از ده‌ها دکوراتور سلام ساختمان در استان تهران اجرا کرده و یکی از هزاران قرارداد کابینتی هست که در سیستم ما بسته شده. البته این میز میتونه کارایی های شکیل تری چون میز دورهمی های خانگی رو هم داشته باشه.

16. کابینت مدرن منحنی

کاینت مدرن 14

یادتونه گفتیم در کابینت ها و آشپرخانه های مدرن از اشکال منحنی کمتر استفاده میشه؟ پس چطور در طرح بالا همه چی منحنی است؟  پاسخ: منظور از اشکال منحنی، اجزایی هستند که شکل های محدب یا مقعر دارند و نه سطوح منحنی شکل. مثلاً وقتی رویه ی درب کابینت محدب باشه (به اصطلاح بالشی شکل) این یک المان منحنی شکل و کلاسیک محسوب میشه. اما اگر یک یا چند سطح دو بعدی، مثل یک ورق ام در اف، رو به نحوی خم کنیم یا اونها رو طوری کنار هم بچینیم که یک منحنی رو تشکیل بده این فرق داره. دقیقاً شبیه درب‌های زیر تلویزیون در طرح بالا. این حالت از انحناها یک طراحی کابینت مدرن محسوب میشه. همینطور انحناهای برش خورده روی سطوح، مثل شکل منحنیِ جزیره همین آشپزخانه مدرن.

17. آشپزخانه مدرن یک طراح مشهور

کابینت مدرن 16
کابینت مدرن 17

یک کابینت مدرن و ماندگار باید بتونه محیط دلپذیری برای خانم خانه دار ایجاد کنه. طراح مشهور، کیم دافین سعی کرده در این طرح که بخش‌های متحرک و پنهان شونده داره، آشپزخانه مدرنی با این ویژگی رو خلق کنه. سطوح صاف و درخشنده، با درزهای ظریف و طرح گل بنفش رنگ در کنار خلاقیتِ متحرک سازی از ویژگی‌های برجسته این کابینت است.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سزاوار
سزاوار
29 تیر 1398 12:54

سلام مطلب کاربردی بود ولی یک سوال چرا مدرن زرد رنگ رو جدا کردید؟ رنگ زرد مزیت خاصی داره در کابینتهای مدرن؟

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
30 تیر 1398 11:03
پاسخ به  سزاوار

سلام
با توجه به اینکه رنگ زرد خیلی خاص هست و کمتر برای رنگ کابینت آشپزخانه استفاده میشه ما هم در دسته بندی کابینت های مدرن آشپزخونمون در موردش صحبت کردیم.

سلماز
سلماز
22 مهر 1397 12:00

میشه ممبران و های گلاس و ترکیب کنیم تو آشپزخونه ؟ ممبران هایی که من دیدم یا قهوه ای یا سفید رنگ دیگه ای نداره؟

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
24 مهر 1397 09:48
پاسخ به  سلماز

بله میشه ترکیب کرد فقط توجه کنید که از ترکیب درستی استفاده کنید مثلا در یک کار مدرن با هایگلاس اصلا از ممبران های پر کار استفاده نکنید چون ترکیب خوبی در نمیاد سعی کنید ممبران خیلی ساده استفاده کنید تا هارمونی آشپزخانه شما هم برقرار باشه.
ممبران دارای رنگهای متنوعی است و محدودیت رنگ نداره.

علی
علی
02 مهر 1397 17:45

مطلب خیلی مفیدی بود. فقط کاش بیشتر در مورد مواردی که باعث میشه مدرنیته در کابینت و دکوراسیون به چشم میاد صحبت میکردید. در مقابل کابینت مدرن، درمورد کابینت کلاسیک هم اگه صحبت میکردید خیلی خوب بود