روش محاسبه قیمت نهایی کابینت| ویژه مشتریان حرفه ای کابینت!

روش محاسبه قیمت نهایی کابینت| ویژه مشتریان حرفه ای کابینت!

اگه تا بحال با طراحی و نصب کابینت سر وکار داشته باشین حتماً می‌دونین که کابینت سازها برای محاسبه‌ی قیمت نهایی کابینت کلی قِلِق دارن و وقتی ازشون بخواین نحوه محاسبه رو براتون توضیح بدن معمولاً به ارائه‌ی قیمت متری اکتفا می‌کنن. خب البته حق دارن چون توضیح دادن ریز محاسبات برای فردی که هیچ اطلاعی نسبت به نحوه‌ی محاسبه قیمت نهایی کابینت نداره کار سختیه!

اما در این مطلب ما می‌خوایم کمکتون کنیم تا با زبان کاملاً ساده متوجه روش محاسبه‌ی قیمت کابینت بشین و مثل یک مشتری کااااملاً حرفه‌ای انتظارات به جای خودتون رو از کابینت ساز تقاضا کنین.

در این مطلب به موضوعات زیر می‌پردازیم:

 • بخش اول: فرمول اساسی در محاسبه قیمت کابینت چیه؟

اینو بگیم که اگه حوصله ندارین این مقاله رو بخونین و بعدش محاسبات رو خودتون انجام بدین، ما براتون یک ماشین حساب مخصوص برای محاسبه‌ی قیمت انواع کابینت طراحی کردیم. روی لینک زیر کلیک کنین:

ماشین حساب محاسبه قیمت کابینت آشپزخونه 

ماشین حساب

بخش اول: فرمول اساسی در محاسبه قیمت کابینت چیه؟

اگه بخوایم بصورت خیلی خیلییی ساده فرمول محاسبه‌ی هزینه کابینت آشپزخونه رو بگیم، اینه:

ضریب مربوط به هر آیتمِ کابینت * طول همون آیتم * قیمت متری کابینت = قیمت نهایی کابینت آشپزخونه

این فرمول نشون میده که قیمت نهایی کابینت شامل موارد زیر است:

 1. تعیین آیتم‌های موجود در طراحی کابینت
 2. دانستن ضریب مربوط به هر آیتم کابینت
 3. محاسبه طول هر آیتم
 4. دانستن قیمت متری کابینت

در ادامه هر یک از این موارد رو بررسی می‌کنیم. اول بریم ببینیم منظورمون از این کلمه «آیتم» چیه؟

منظورمون از آیتم‌های کابینت چیه؟ برای محاسبه قیمت نهایی، باید چه آیتم‌هایی رو بررسی کنیم؟

هر کابینتی از بخش‌های مختلفی تشکیل میشه که هر کدوم بسته به میزان متریالی که نیاز دارن و طرحشون قیمت متفاوتی دارن. مجموع این آیتم‌هاست که قیمت نهایی کابینت آشپزخانه رو مشخص می‌کنه. این آیتم‌ها عبارتند از:

 1. کابینت زمینی
 2. کابینت دیواری
 3. کابینت کمدی
 4. کابینت ویترینی
 5. کانتر یخچال
 6. اُپن یا جزیره
 7. صفحه کابینت برای روی ماشین لباسشویی و ماشین ظرف شویی
 8. ضد آب کردن کابینت زیر سینک

در بخش دوم همین مطلب هر کدوم از این آیتم‌ها رو توضیح میدیم که چی هستن تا بتونین مشخص کنید که در طراحی کابینت تون دوست دارین از کدوم یکی از این آیتم‌ها استفاده کنین.

ضرایب هر آیتم چقدره؟

در مورد ضرایب هر آیتم به طور مفصل در بخش دوم توضیح میدیم. اما بذارین اینجا خیلی خلاصه بگیم ضرایب یعنی چی؟

فرض کنین قیمت یک متر کابینت ام دی اف ایرانی 1 میلیون و 400 هزار تومان باشه. این قیمت 100 درصد از قیمتِ متریِ کابینته. یعنی قیمت یک متر کابینت استاندارد که شاملِ موارد زیر است:

 • یک متر یونیت کابینت دیواری (به عمق 30 سانتیمتر و ارتفاع 70 سانتیمتر)
 • یک متر یونیت کابینت زمینی (به عمق 60 سانتیمتر و ارتفاع 90 سانتیمتر)
 • درب یونیت‌ها
 • کلیه یراق آلات شرکتی (لولا، دستگیره، پایه، قرنیز، جک پمپی یا ساعتی و …)
 • یک متر صفحه کابینت شرکتی
 • یک متر پاخور، زیرچراغ و تاج
 • کلیه ابزارآلاتی که برای نصب یک متر کابینت زمینی و دیواری بکار میره.

اما برای اینکه بتونیم قیمت واقعی و تمام شده‌ی کابینت آشپزخونه رو محاسبه کنیم، باید جدا جدا قیمت هر آیتم (کابینت زمینی، کابینت دیواری، کابینت کمدی و …) رو محاسبه کنیم و در طول همون آیتم ضرب کنیم. یعنی ببینیم هزینه هر متر کابینت زمینی چقدره و بعد در طولش ضرب کنیم.

خب ما 100 درصد از قیمتِ متریِ کابینتِ MDF ایرانی (همون 1,400,000 تومان) رو داریم، باید ببینیم کابینت زمینی چقدر از این 100% رو شامل میشه، کابینت دیواری چند درصد و الی آخر.

در جدول زیر این ضرایب ارائه شده است. به عنوان مثال همونطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنین، هزینه هر متر کابینت زمینی 60% از قیمت کل است. بنابراین ضریب کابینت زمینی میشه 60%.

نوع کابینت ضرایب (درصد از قیمت متریِ کل)
کابینت زمینی 60%
کابینت دیواری 40%
کابینت کمدی 180%
کابینت ویترینی 80% تا 120%
اُپن ساده 90%
اُپن دکوراتیو 145%
 • نکته 1: خب این اعداد یعنی چی؟ یعنی وقتی قیمت متری کابینت ام دی اف ایرانی 1,400,000 تومان است، قیمت یک متر کابینت زمینی از جنس ام دی اف ایرانی معادل 840,000 تومان (1,400,000*0.6) می‌باشد.
 • نکته 2: در مورد اعداد این جدول در بخش دوم بیشتر توضیح میدیم.

طول هر آیتم آشپزخونه چیه و چطور محاسبه میشه؟

همونطور که گفتیم، برای اینکه هزینه‌ی هر آیتمِ کابینت رو محاسبه کنین باید قیمتش رو در طول اون آیتم ضرب کنین (البته به شرطی که عمق و ارتفاع کابینت در حالت استاندارد باشه). حالا بریم ببینیم طول رو چطور باید محاسبه کرد؟ به تصویر زیر نگاه کنین:

محاسبه کابینت

همونطور که در تصویر بالا مشخصه، طول هر آیتم برابر است با اندازه‌ی بُعدی که به موازات زمین قرار داره، که در تصویر بالا طول کابینت زمینی و طول کابینت دیواری هر دو برابر با 100 سانتیمتر است.

قیمت متری کابینت چقدره؟

قیمت متری کابینت کاملاً وابسته به اینه که شما چه نوع کابینتی انتخاب کنین. مثلاً کابینت ممبران نسبت به کابینت ام دی اف گرون‌تره. یا کابینت هایگلاس طبیعتاً از کابینت چوبی ارزون تره!

ما در مطلب زیر قیمت‌های متری و به روز برای هر نوع کابینت رو ارائه کردیم:

قیمت انواع کابینت آشپزخانه در سال 1400

پس لطفاً اول انتخاب کنین که چه نوع کابینتی می‌خواین، بعدش روی لینک بالا کلیک کنین و قیمت متری کابینتِ مورد نظرتون رو پیدا کنین. بعد دوباره بیاین اینجا تا بریم سراغ ادامه‌ی قضیه…

بخش دوم: معرفی آیتم‌های مختلف کابینت آشپزخانه و ضرایب هر کدام

یادتونه در بالا گفتیم که برای محاسبه‌ی قیمت نهایی کابینت آشپزخونه باید قیمت آیتم‌های مختلف کابینت رو با هم جمع کنین؟؟ حالا در این بخش قراره با هر کدوم از این آیتم‌ها و ضرایب شون بیشتر آشنا بشین. یبار دیگه به لیست زیر نگاه کنین:

کابینت زمینی

 1. کابینت زمینی
 2. کابینت دیواری
 3. کابینت کمدی
 4. کابینت ویترینی
 5. کانتر یخچال
 6. اُپن یا جزیره
 7. صفحه کابینت برای روی ماشین لباسشویی و ماشین ظرف شویی
 8. ضد آب کردن کابینت زیر سینک

1. کابینت زمینی

اولین و مهمترین بخش در هر کابینت آشپزخونه ای، کابینت زمینی هست. همونطور که در تصویر زیر می‌بینین، کابینت زمینی بخشی از کابینته که روی زمین قرار می‌گیره و صفحه کابینت روی اون نصب میشه.

بطور کلی کابینت زمینی، شامل کابینت های زمینیِ معمولی که توی اونها کشو و طبقه ایجاد میشه، کابینتِ زمینیِ زیر سینک، کابینتِ زمینیِ زیر گازِ رومیزی، و خلاصه کلِ طول قسمتهایی که روی زمین نیاز به کابینت دارن میشه.

پس برای محاسبه‌ی طول کابینت زمینی باید طول تمامی این قسمت‌ها رو محاسبه کنین (به شکل زیر نگاه کنین).

 • نکته 1: کانتر یخچال، گاز زمینی و بخش‌هایی که کابینت کمدی دارن رو نباید جزو کابینت زمینی حساب کرد.
 • نکته 2: برای قسمت‌هایی که در گوشه به هم میرسن، دقت کنین که دو بار اونها رو حساب نکنین.

ضریب کابینت زمینی چقدره؟

ضریب کابینت زمینی معادل 60 درصد است. یعنی اگه قیمت یک متر کابینت 1 میلیون تومان باشه، قیمت کابینت زمینی 600 هزار تومان است.

2. کابینت دیواری

کابینت دیواری بخشی از کابینت آشپزخونه است که هیچ نوع اتصالی به زمین نداره و روی دیوار نصب شده است. لزومی نداره که هر بخشی که کابینت زمینی داره الزاماً کابینت دیواری هم داشته باشه یا برعکس. این دو تا می‌تونن کاملاً مستقل نسبت به هم و بر اساس طراحی در قسمت‌های مختلف آشپزخانه بکار برن.

کابینت دیواری

 • نکته 1: ارتفاع استاندارد برای کابینت دیواری 70 سانتیمتره. اما ارتفاع 90 سانتیمتر هم رایج هست که طبیعتاً قیمت بیشتری هم داره.
 • نکته 2: بخش‌های بالای گاز یا بالای سینک که شکل متفاوت تری دارن هم بخشی از کابینت دیواری هستن و برای محاسبه‌ی طول کابینت دیواری باید در نظر گرفته بشن.
 • نکته 3: برای قسمت‌هایی که در گوشه به هم میرسن، دقت کنین که دو بار اونها رو حساب نکنین.

ضریب کابینت دیواری چقدره؟

 • اگر ارتفاع کابینت دیواری استاندارد (یعنی 70 سانتیمتر) باشه، ضریب اون 40% است؛ و
 • اگر ارتفاع کابینت دیواری 90 سانتیمتر باشه، ضریب اون 60% میشه.

3.    کابینت کمدی

به بخش‌هایی از کابینت که از روی زمین شروع شده و تا تراز کابینت‌های دیواری ادامه داره، کابینت کمدی می‌گن. به عبارت دیگه، در قسمت کابینت کمدی، کابینت به دو بخش زمینی و دیواری تقسیم نمیشه و بدون شکست از زمین تا بالا ادامه پیدا میکنه. در تصویر زیر یک نمونه کابینت کمدی که داخل اون فِر و مایکرویو کار شده رو مشاهده می‌کنین.

کابینت دیواری

ضریب کابینت کمدی چقدره؟

ضریب این بخش از کابینت سه برابر کابینت زمینی، یعنی 180 درصد است.

4. کابینت ویترینی

کابینت ویترینی بخش هست که اجناس دکوری داخلش قرار می‌گیره و بدنه‌ی تمام رنگی دارن. به عبارت دیگه داخل کابینت ویترینی هم بخشی از نماست (تصویر زیر رو ببینین).

کابینت ویترینی

ضریب کابینت ویترینی چقدره؟

بطور کلی ضریب کابینت ویترینی دو برابر کابینت زمینی یا دیواری است. یعنی:

 • اگه کابینت ویترینی زمینی باشه، ضریب اون دو برابر کابینت زمینی یعنی 120 درصد است؛ و
 • اگه کابینت ویترینی دیوای باشه، ضریب اون 80 درصد است.

5.  کانتر یخچال

بخشی از کابینت که اطراف یخچال رو احاطه می‌کنه، کانتر یا کاور یخچال به حساب میاد (تصویر زیر). طول کانتر یخچال (اندازه این بخش به موازات زمین) حدوداً 10 سانتیمتر بیشتر از عرض یخچال هست.

کانتر یخچال

ضریب کانتر یخچال چقدره؟

کانتر یخچال ضریب نداره. معمولاً حدود 10 سانتمیتر به عرض یخچال اضافه کرده (یعنی طول کانتر یخچال محاسبه میشه) و در قیمت متریِ کابینت ضرب می‌کنن تا هزینه‌ی کانتر یخچال بدست بیاد.

6.  جزیره یا اُپن

ویژگی متمایز کننده‌ی جزیره و اُپن از کابینت زمینی اینه که به دیوار وصل نمیشن. یعنی معمولاً دو طرف طولی اونها نما داره.

ابعاد استاندارد جزیره مثل کابینت زمینی است، یعنی ارتفاع 90 سانتیمتر و عرض 60 سانتیمتر. طول جزیره و اپن هم مثل سایر قسمت‌ها، همون بِعدی هست که به موازات زمین کشیده شده است.

جزیره اپن

 

ضریب اپن یا جزیره چقدره؟

 • اپن اگه ساده باشه، ضریبی معادلِ 1.5 برابر کابینت زمینی یعنی 90% قیمت کل داره؛ اما
 • اگه اپن بصورت دکوراتیو کار بشه، ضریب اون تا 145% متغیره.

7.  صفحه‌ی روی کابینت

همونطور که در بخش اول گفتیم، قیمت صفحه کابینت در قیمت متری کابینت لحاظ شده است. اما برای بعضی بخش‌ها مثل قسمتی که ماشین لباس شویی یا ظرف شویی نصب شده و طول اون قسمت‌ها در کابینت زمینی لحاظ نشده است، باید قیمت صفحه کابینت بصورت جداگانه محاسبه شده و به قیمت کل اضافه بشه.

صفحه روی کابینت

نکته مهم: قیمتی که برای صفحه کابینت در قیمت متری انواع کابینت لحاظ شده است مربوط به صفحه کابینت از نوع شرکتی (ام دی اف) است. اگر دوست دارین از انواع دیگه صفحه کابینت (مثلاً کورین، کوارتز، سنگ طبیعی و یا حتی چوبی) استفاده کنین باید اختلاف قیمت اونها رو به قیمت نهایی کابینت اضافه کنین.

ضریب صفحه کابینت برای روی ماشین لباسشویی و ماشین ظرف شویی چقدره؟

این قسمت ضریب نداره و برای محاسبه قیمتش باید طول قسمت ماشین لباسشویی (حدود 62 سانتیمتر)، ماشین ظرفشویی و سایر موارد مشابه رو حساب کرده و در قیمت صفحه کابینت ضرب کنین.

8. کابینت زیر سینک بصورت ضد آب

یونیت کابینت زیر سینک در معرض رطوبت و آب هست. از طرفی معمولاً برای یونیت کابینت‌ها از ام دی اف سفید استفاده میشه که مقاومت خوبی در برابر رطوبت نداره. بنابراین، پیشنهاد ما اینه که برای کابینت زیر سینک از متریال PVC که ضد آب هست استفاده بشه.

در صورت استفاده از PVC بجای ام دی اف در یونیت کابینت زیر سینک، تقریباً 300,000 تومان به قیمت نهایی اضافه میشه که البته با توجه به مزایای ثانویه این تصمیم و کاهش هزینه‌های تعمیرات در آینده، بسیار مقرون به صرفه است.

بخش سوم: مثال برای محاسبه قیمت کابینت

در جدول زیر مثالی برای محاسبه قیمت کابینت ارائه شده است تا بصورت کامل با روند محاسبات آشنا بشین.

 • نوع کابینت: کابینت ام دی اف ایرانی
 • قیمت متری کابینت: 1,400,000 تومان
نوع کابینت طول (سانتیمتر) ارتفاع (سانتیمتر) عمق (سانتیمتر) درصد از قیمت متری هزینه (هزار تومان)
کابینت زمینی 1000 90 60 60 10*0.6*1,400=8,400
کابینت دیواری 700 70 30 40 7*0.4*1,400=3,920
کابینت کمدی 120 220 60 180 1.2*1.8*1,400=3,024
کابینت ویترینی 150 150 60 80-120 1.5*0.8*1,400=1,680
اُپن ساده 200 90 60 90 2*0.9*1,400=2,520
اُپن دکوراتیو 90 60 145
کانتر یخچال 100 220 1*1,400=1,400
ماشین لباسشویی و ظرف شویی 62 +62 60 قیمت صفحه کابینت (0.62+0.62)*200=248
کابینت زیر سینک ضد آب 300 هزارتومان افزایش 300
قیمت نهایی کابینت آشپزخانه 20,192,000 تومان

 

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
62 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سارا
سارا
11 تیر 1401 02:20

سلام، یک متر درب نما چند درصد از قیمت متری کابینت محاسبه میشه، اگه جنسش مهم هست ممبرانه
سوال دوم اینکه آیا هزینه نصب و حمل و نقل جدا تو فاکتور میاد؟

شاپور
شاپور
31 خرداد 1401 02:00

سلام بسیار عالی وکامل هست . سپاس
لطفا به این سوال بنده پاسخ دهید ممنونم
آیا پاخور ،تاج، زیر چراغ، ونماثابت هزینه جداگانه دارد ؟یا متراژ آن با کابینت محاسبه میگردد؟

خسرو
خسرو
03 فروردین 1401 23:09

باسلام
توضیحات بسیارعالیست
۱-فقط در مورد محاسبات با عمق کابینت متفاوت برایم سئوال میباشد مثلا کابینت دیواری با ارتفاع ۹۰ وعمق ۳۰ سانت توضیح دادشده که ۶۰ درصد محاسبه میشود که ضریب ۶۰ برای کابینت زمینی با عمق ۶۰ میباشد
۲-اگر ‌‌در قرارداد نوشته نشده باشد که یراق آلات با کابینت ساز یا با مشتری میباشد کابینت ساز میتواند بگوید با مشتری است ( لولا – ریل کشو – آبچکون – قرنیز صفحه-میت …)باتشکر

سعیداصف
سعیداصف
07 اسفند 1400 13:36

سلام اشپزخانه ال 3.2*3.2متر کابینت پله ای با یخچال دو قلو وماشین لباسشویی با ورق ایلدیز ترک چقدر در میاد در ضمن 60سانت هم ویترین داره با یه جزیره 140*1.30 ممنون میشم حدود قیمت بهم بدید

kalantar
kalantar
02 آذر 1400 12:11

عالی بود

محمدشیخی
محمدشیخی
01 آذر 1400 09:14

سلام کابینتی که بااندازه متفاوت ساخته شده مثلادوتکه کابینت بالا باعمق ۳۰ و۴۰ درارتفاع ۱۲۰ چطور متراژ رومحاسبه کنم

مهسا
مهسا
31 شهریور 1400 17:41

سلام خداقوت یه سوال داشتم کابینت دیواری که مدل عقب وجلو دارند باارتفاع ۹۰ چجوری محاسبه میشه

مهسا
مهسا
31 شهریور 1400 16:50

سلام خسته نباشید از راهنمایی های مفیدتون .خوبه که اطلاعات همه بالا بره وبتونن فن محاسبه قیمت کابینت رو یاد بگیرن.من خودم کابینت سازم وروش محاسباتی منم همینه.
ولی متاسفانه بعضی از همکارا قیمت پایه رو برای جلب توجه مشتری پایینتر از عرف میگن ولی درپایان کارقیمت نهایی اونها از قیمت ماهم بالاتر درمیاد.

حمید
حمید
17 شهریور 1400 13:15

سلام قیمت کاور یخچال متری چند حساب میشه یعنی هرچقدر ام دی اف ببره مترش بدست میاد ضربدر قیمت کل کابینت ک مثلا۱۴۰۰ میشه یا نه اینم باید درصد بخوره

علیرضا
علیرضا
07 شهریور 1400 20:52

سلام
برای یک آشپزخانه ی ۱۶ متری چند متر کابینت لازمه تقریبا؟

فرزین
فرزین
07 شهریور 1400 15:59

با سلام و عرض ادب. ببخشید من با کابینت کار سر قیمت تمام شده بحثمون شده خواستم ببینم میتونید طبق مشخصاتی که میگم قیمت نهایی رو برامون لطف کنید محاسبه کنید
قیمت متری ۲۳۰۰ گفته
آشپزخونه ۳*۴/۵ . سه طرف کابینت. یعنی دو‌طرف سه متری و یک‌طرف ۴/۵ متری.
پایین ۹۰ بالا ۷۰ سانتی.
۱)نیم متر کمد داره نیم متر دکور
۲) ۹۰ سانت زمینی برا گاز مبله و ۷۰ برا لباسشویی خالیه
۳) ۱/۴۴ برای یخچال خالی گذاشته که سمت بالاش کابینت به ارتفاع سی سانته
یه سوال اینکه تکلیف نیم مترهای کنج پایین یا سی سانتهای کنج بالا چی میشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید. با تشکر

حامد
حامد
20 مرداد 1400 01:02

سلام، کابینتی برای من ساخته شده که از نظر اجرا بسیار عمل شده، همش وصله پینه ای شده، های گلاس ایرانی متری چنده؟ ۳ میلیون قیمت داده، قیمت و بعد اتمام کار داده، تا پایان کار از دادن قیمت طفره رفت، کیفیت اجرا بسیار بده و من رو به مرز افسردگی کشونده، حالا هم مشکل داریم بر سر قیمت نهایی، چه باید کرد؟

زهرا
زهرا
11 مرداد 1400 22:38

با سلام نحوه محاسبه قیمت بوفه آشپزخانه ام دی اف که 60 سانت طول و عرض دارد چگونه است؟با پوزش در قبلی اشتباهاً شصت در صد نوشتم. منتظر پاسخ شما هستم متشکرم

محمد
محمد
04 مرداد 1400 16:48

سلام
نحوه محاسبه تاج و پاخور دکوراتیو رو بی‌زحمت توضیح بدید

Habib
Habib
24 تیر 1400 23:34

سلام در قسمت ویترین شما ارتفاع ویترین را ۱۵۰ سانت پیش فرض گرفتید که درصدش نسبت به عمقش یا دوبرابر زمینی یا دوبرابر دیواری محاسبه میشود ولی اگر ارتفاع دکور ۲۴۰ سانت باشه (دکور ایستاده) درصدش چطوری محاسبه میشه؟؟

حسین
حسین
17 تیر 1400 13:27

سلام کشو زیر گاز طبق همون متراژ زمینی حساب میشه یا کلا هر نو کشویی

M
M
20 خرداد 1400 22:26

سلام روش محاسبه کابینت کنج یا همون کابینت خرچنگی چطور حساب میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

همایون
همایون
12 خرداد 1400 08:56

با عرض سلام و خسته نباشید، ببخشین هزینه بوفه رو چجوری محاسبه میکنن؟

محمد حسینی نسب
محمد حسینی نسب
17 اردیبهشت 1400 13:21

سلام
هود و سینک در کدوم قسمت محاسبه میشود؟ آیا قیمت جدا دارد و یا سینک و هود معمولی بازار جزو ست کابینت حساب میشود؟

رضا رادفر
رضا رادفر
13 اردیبهشت 1400 23:36

بسیار عالی و مفید بود
سپاسگزارم

بهنام
بهنام
12 اردیبهشت 1400 00:30

سلام، خسته نباشید، مگه هر واحد قدی کابینت کمدی سه برابر هرمتر زمینی نیست یا همون صدوهشتاد درصد؟ دیگه چرا در طول ضربش میکنین؟

نريمان گلجوان
نريمان گلجوان
07 اردیبهشت 1400 00:16

باسلام مطالبى هم در مورد نحوه محاسبه ستونهاى تزئینى وگلهاى چوبى وکیوم شده در کابینت ممبران هم توضیح بدین ممنون از مطالب خوبتون

امید
امید
29 اسفند 1399 23:47

با درود
کابینت ساز ده درصد هم از من پول دستمزد نصب و حمل و نقل گرفت . آیا این هم جزو هزینه ها هست ٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕٕ.؟

محمد باقرزاده
محمد باقرزاده
24 اسفند 1399 16:12

با سلام
خیلی عالی و جالب بود

آصفی
آصفی
22 اسفند 1399 18:02

با سلام
ممنون از سایت خوبتون
من فقط یه چیزی رو متوجه نمیشم برای ساخت یک کابینت زمینی به ابعاد 100*50*90 که در شکل اومده حدود 2 متر مربع کابینت نیاز هست ولی شما میگی 0.60 درصد 1 متر مربع نیاز هست و قیمت ساخت این کابینت میشه 0.6*1400000=840000 تومان
ممنون میشم بیشتر توضیح دهید

عبد
عبد
18 اسفند 1399 12:49

با یلام و تشکر از توضیحات عالی. فقط در محاسبه قیمت کابینت کمدی و اپن ساده مبنی نباید قیمت زمینی باشد و نه قیمت کل؟ یعنی اپن ساده 90% از 60% قیمت 1400 نباید باشد؟

parviz
parviz
10 اسفند 1399 00:06

ممنون بخاطر توضیحات خوبتون
موفق باشید

شاهین
شاهین
06 اسفند 1399 11:28

قیمت نماهای اضافه چطور محاسبه میشن؟

کیانوش
کیانوش
18 خرداد 1401 13:19

سلام
برای درب نما دیواری 7 درصد و برای درب نمای زمینی 10 درصد
موفق باشید

محمد
محمد
27 بهمن 1399 22:14

خیلی عالی بود ممنون

طراحی فروشگاه اینترنتی اهواز
طراحی فروشگاه اینترنتی اهواز
27 دی 1399 03:41

سلام.وبسایت زیبایی دارید.دستتون درد
نکنه

محمد
محمد
25 دی 1399 20:01

عالی بود

parsiamusic.ir
parsiamusic.ir
16 دی 1399 18:54

خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب کاربردی

Parsa
Parsa
07 دی 1399 14:23

سلام.وقت بخیر .ممنون بابت زحمت زیادی که تیم شما کشیده و این سایت فوق العا ده رو راه اندازی کردین با مطالب خوب و ارزنده.فقط فکر میکنم نرم افزار محاسبه قیمت یه مشکل داره که یکی از خروجیها خیلی دور از منطق هستش

لیزر در هروی
لیزر در هروی
07 دی 1399 10:06

مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

کارت بازرگانی
کارت بازرگانی
26 آذر 1399 21:42

سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست
اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

داود
داود
30 آبان 1399 21:34

باسلام توضیحاتتون عالی بود
میشه برای شهرستانیهایی که مشاوره میخان و اصلا درمورد نحوه محاسبه چیزی نمیدونن مشاوره تلفنی بزارید.البته با اعلام شماره کارت جهت واریر حق مشاوره

م
م
07 آبان 1399 17:00

سلام خواهشمندم در قسمت محاسبه قیمت کابینت. فلزی هم انجام بشود

حسن
حسن
23 مهر 1399 20:34

با سلام.من برای برآورد هزینه کابینت ساز را آوردم،گفت بیست روزه تموم میکنم.گفتم بیا قرداد ببندیم قبول نکرد. هزینه کابینت+کمد دیواری را برام 31میلیون درآورد.بعداز سه ماه اتمام کار الان میگه حسابم شده 48میلیون.لطفا راهنمایی بکنید.با سپاس

مرتضی
مرتضی
13 مهر 1399 02:24

عالی بود ولی آیا خود کابینت سازها هم به طور معمول و عام از همین روش استفاده میکنن یا فقط یه استاندارد مثل بقیه قوانین بصورت ناقص یا با ایراد اجرا میشه

کیانوش
کیانوش
18 خرداد 1401 13:24

این سایت داره در خصوص یک جامعه بزرگ کابینت ساز صحبت میکنه و انتظار میره که بیطرفی رو حفظ کنه نه غرض ورزی
درسته که توی هر جامعه ای خوب و بد وجود داره و این در مورد کابینت سازها هم قطعا صدق میکنه ولی مطمئن باشید بیش از 95 درصد همکاران نه تنها از همین روش استفاده میکنند بلکه در پایان تخفیف بسیار بالایی نسبت به درصدهای ارایه شده در نظر میگیرند
موفق باشید

اصفهانی
اصفهانی
27 شهریور 1399 00:20

عالی بود

نقیبی
نقیبی
17 تیر 1399 13:30

خیلی خوب بود. ممنون