23
فوریه

کابینت آشپزخانه ام دی اف (MDF)

۴ اسفند ۱۳۹۶

جنس بدنه کابینت ام دی اف (MDF) از متریالی با نام MDF ساخته شده. در ادامه بصورت خلاصه و کاربردی با این نوع کابینت و مزایا و معایبش آشنا می شین و بعد از اون تصاویر مدل های مختلف اش رو می بینید؛ آشنا نمودن شما با قیمت ها هم که دیگه کار تخصصی ما است.

قیمت دقیق طرح کابینت خود را دریافت کنید:بهترین را پیدا کنید

کابینت ام دی اف چیست؟

همونطور که اشاره شد جنس بدنه این نوع کابینت از ورق های ام دی اف (MDF) است (بدنه کابینت یعنی: در ها، تاج، پاخور، کناره و خلاصه همه بخش هایی از کابینت که وقتی درهای کابینت بسته هستند دیده میشن، بجز صفحه روی کابینت که کلا داستانش جداست). مغزیِ این ورق های فیبری، از جنس ام دی اف خام و روکش اون از جنس ملامینه است و به خاطر همین روکش، در برابر رطوبت مقاومه. در کابینت های ام دی اف (MDF) جنس یونیت هم معمولاً از ام دی اف (MDF) انتخاب میشه.

تفاوت ملامینه و ام دی اف

بیشتر بدانید:

ام دی اف (MDF) فقط برای کابینت سازی استفاده نمیشه بلکه کمد، دکور، میز تلویزیون و خیلی وسایل دیگه هم باهاش ساخته میشن. ام دی اف ها تنوع رنگ و طرح زیادی دارند و کیفیت اونها هم بسته به کارخانه تولیدشون متفاوته. معمولاً قیمت ام دی اف های خارجی توی بازار گرون تر از ام دی اف های ایرانی هستند. مزیت اصلی MDF قیمت مناسب اون نسبت به کیفیتی هست که داره. ام دی اف (MDF) انقدر پرکاربرده که حتی زمانی که از متریال با کیفیت تر و زیباتری مثل «های گلاس» برای ساخت کابینت های گلاس یا ورق های روکش چوب برای کابینت روکش چوب استفاده میشه، معمولاً یونیت کابینت (یعنی سازه/چهارچوب کابینت) رو از ام دی اف می سازند. علتش اینه که یونیت کابینت کمتر دیده میشه و از طرفی کیفیت ام دی اف (MDF) برای این کار قابل قبوله.

قیمت دقیق طرح کابینت خود را دریافت کنید:بهترین را پیدا کنید

کابینت های ام دی اف (MDF) در کنار مزایایی که دارند یک سری معایبی هم دارند که این بخش رو مستقل توضیح دادیم.

مدل های کابینت ام دی اف (MDF)

کابینت های ام دی اف (MDF) طرح و رنگ خیلی متنوعی دارند. در اینجا تعدادی از تصاویر این نوع کابینت رو می بینید. اما در گالری کابینت ام دی اف (MDF) با می تونین با تصاویر بیش از 70 مدل کابینت از این جنس آشنا بشین.

تنوع رنگ ام دی اف 

مطالب مرتبط:

کابینت ام دی افام دی اف

مطالب مرتبط