لیست قیمت سقف کاذب در پاییز 1400، چگونه به صرفه قیمت بگیریم؟

80
26553
قیمت سقف کاذب در سال 98 –قیمت انواع سقف کاذب و نکات ویژه قیمت گیری
قیمت سقف کاذب در سال 98 –قیمت انواع سقف کاذب و نکات ویژه قیمت گیری

اگر بدون هیچ مقدمه ای دوس دارین که جدول قیمتی انواع سقف کاذب رو ببینین، یکم برین پایینتر تا قیمت های انواع سقف کاذب موجود در بازار رو ببینین.

اما اگر میخواین ما بهتون شیوه قیمت گیری سقف کاذب و فوت کوزه گری رو بگیم، باهامون باشین تا انتهای همین مطلب.

در این مطلب ابتدا قیمت انواع سقف کاذب در پاییز 1400 رو مرور میکنیم. بعدش قراره انواع سقف کاذب رو باهم ببینیم. سپس میریم سراغ این نکته که قیمت نهایی سقف کاذب رو چه فاکتور هایی تعیین میکنن؟ و در انتهای مقاله هم نکاتی در مورد قیمت گیری سقف کاذب بیان می‌کنیم. نکاتی که برای ساختن یک سقف کاذب باکیفیت و به صرفه حتماً بدردتون می‌خوره.

 1. قیمت انواع سقف کاذب
 2. انواع سقف کاذب
 3. پارامترهای تاثیرگذار در قیمت سقف کاذب
 4. نحوه محاسبه قیمت سقف کاذب
 5. نکات مهم قیمت گیری سقف کاذب
 6. در نهایت؛ سقف کاذب ارزان خوب است یا بد؟!

 

قیمت انواع سقف کاذب چقدره؟

در جدول زیر حداکثر و حداقل قیمتِ معمول برای متریال پر کاربردتر در هر دسته از انواع سقف کاذب رو ارائه کردیم (قیمت ها مربوط به 0 است):

دسته نوع واحد حداقل قیمت تمام شده (تومان) حداکثر قیمت تمام شده (تومان) بروز رسانی
سقف کاذب کناف تایل گچی ساده متر مربع 0 0 0
تایل گچی روکش PVC متر مربع 0 0 0
باکس ساده دور دیوار متر طول 0 0 0
پنل ساده متر مربع 0 0 0
پنل دکوراتیو متر مربع 0 0 0
سقف کاذب PVC پی وی سی سفید ساده متر مربع 0 0 0
چاپی (هات استمپ) متر مربع 0 0 0
       
قیمت سقف آسمان مجازی آسمان مجازی (استیکری) (تایل 60*60) متر مربع 0 0 0
آسمان مجازی (چاپی) (تایل 60*60) متر مربع 0 0 0
سقف کاذب رابیتس رابیتس کاری ساده متر مربع 0 0 0
رابیتس کاری طرحدار متر مربع 0 0 0
سقف کاذب چوبی چوبی متر مربع 0 0 0
سقف کاذب CNC سی ان سی (pvc) متر مربع 0 0 0
سقف پلکسی سقف طلقی سبک (2*120*180) هر تایل 0 0 0
طلق دوغی (4*120*180) هر تایل 0 0 0
طلق یخی (2*120*180) هر تایل 0 0 0
طلق شفاف (2*120*180) هر تایل 0 0 0
سقف آکوستیک سقف آکوستیک از مصالح کیلینیو متر مربع 0 0 0
تایل‌های گچیِ آکوستیک متر مربع 0 0 0

 

در مورد قیمت های ارائه شده در جدول بالا لازمه چند نکته رو بگیم:

 • نکته اول: قیمت‌ها بدون احتساب هزینه‌ی نقاشی (در صورتیکه نیاز باشه) است.
 • نکته دوم: قیمت‌ها بر اساس ارتفاع استاندارد کار ( 3 متر) هست، در صورت افزایش ارتفاع حدود 10 درصد به مبالغ اضافه میشه.
 • نکته سوم: قیمت های این بخش بر اساس آیتم‌های اکیپ حرفه ای و مصالح مرغوب است. ضمناً در سقف‌های طرحدار، قیمت بر اساس سایه انداز (سایه سطح دکوراتیو برروی زمین) می‌باشد.
 • نکته چهارم: قیمت‌های ارائه شده در این بخش مربوط به کارهای بالای 40 متر هست و درصورتیکه مقدار کار کمتر باشه، قیمت‌ها بصورت توافقی تعیین میشن.
 • نکته پنجم: قیمت های فوق با احتساب هزینه دستمزد و متریال است.

مهمترین نکات مقاله

در مورد فوت کوزه گری(!) که چند سطر بالاتر بهتون گفتیم، میتونین ویدئوی زیر روهم ببینین. در این ویدئو سعی کردیم خلاصه ای از همین مطلب رو براتون تهیه کنیم تا شما از اون استفاده کنین و نکته ای از شیوه قیمت گیری به صرفه ی سقف کاذب جا نمونه.

سقف کاذب چه انواعی داره؟

معمولا وقتی به ما میگن سقف کاذب، اکثرا چند نوع محدود از اون ها مثل سقف کاذب کناف و سقف رابیتس به ذهن ما میاد. درحالیکه سقف کاذب انواع زیادی داره که هر کدوم قیمت خاص خودشون رو دارن. قیمت نهایی هر نوع سقف کاذب بر اساس دوتا فاکتور اصلی نوع متریال و دستمزد مجری سقف تعیین میشه.

هرکدوم از انواع متریال سقف کاذب مزایا، معایب و ویژگی های خاص خودشون رو دارن. شناخت این ویژگی ها میتونه به شما در انتخاب صحیح سقف مورد نطرتون کمک کنه. پس بیاین در همین ابتدا ببینیم که سقف کاذب چه انواع و مدل هایی داره.

سقف کاذب با توجه به متریال مورد استفاده، انواع مختلفی داره که شامل موارد زیر میشن:

 1. سقف کاذب کناف
 2. سقف کاذب آکوستیک
 3. سقف کاذب پی وی سی
 4. سقف کاذب آسمان مجازی
 5. سقف کاذب رابیتس
 6. سقف کاذب کشسان
 7. سقف کاذب گریلیوم
 8. سقف کاذب چوبی
 9. سقف کاذب آلومینیومی

اما قبل از بررسی قیمت انواع مختلف سقف کاذب، لازمه که ببینیم قیمت نهایی سقف کاذب وابسته به چه فاکتورهاییه؟! و مجری سقف کاذب بر اساس چه مواردی به شما قیمت میده؟!

قیمت سقف کاذب کناف

 

پارامترهای تعیین کننده‌ی قیمت سقف کاذب چیه؟

همونطور که در ابتدای همین مطلب هم اشاره کوچیکی کردیم، قیمت نهایی سقف کاذب رو دو عامل مهم و اصلی تعیین میکنه:

 1. متریال و مصالح مورد نیاز برای اجرای سقف.
 2. دستمزد و هزینه‌های اجرا.

پی وی سی تایلی

1. متریال چند درصد از کلِ قیمت سقف کاذب است؟

اول بگیم منظورمون از متریال چیه؟ منظور از متریال در سقف کاذب، اول خود صفحات سقف کاذب هست که در نمای ظاهری مشخصه و دیده میشه. دوم هم یسری مصالح دیگه‌ای هست که قطعات سقف بر روی اونها نصب میشه و وظیفه‌ی پایداری سقف کاذب و اتصال اون به سقف اصلی ساختمان رو به عهده دارن. اصطلاحا به این مصالح زیرسازی هم گفته میشه.

مثلا در سقف کاذب رابیتس، گچ و صفحات فولادی که در ساخت سقف بکار میرن جزء مصالح و متریال به حساب میان.

نسبت هزینه‌ی متریال در کل هزینه سقف کاذب، با توجه به نوع سقف کاذب متفاوته. اما بطور کلی هزینه متریال بین 70 تا 80 درصد از قیمت تمام شده‌ی سقف کاذب رو شامل میشه.

قیمت سقف کاذب رابیتس

2. هزینه‌های اجرا چند درصد از کل قیمت سقف کاذب است؟

هزینه اجرا شامل طیف وسیعی از آیتم هاست که اولین و مهمترین اونها دستمزد هست. دومی مربوط به لوازمی هست که در حین اجرا استفاده میشن مثل میخ و پیچ، بشکه و …

علاوه بر اینها، هزینه های حمل و نقل، هزینه‌های مربوط به کسب و کار مثل هزینه‌های جاری کارگاه، بیمه، مالیات و … هم وجود دارن. 

همونطور که در بالا گفتیم، نسبت قیمت دستمزد و متریال در قیمت سقف کاذب با توجه به نوع سقف کاذب متفاوته. اما می‌تونیم بطور میانگین بگیم که دستمزد هم حدود 30 تا 20 درصد از کل هزینه سقف کاذب رو شامل میشه.

خب خب خب…. حالا با توجه به این توضیحاتی که در مورد تعیین قیمت سقف کاذب بهتون گفتیم، با یک تاخیر نسبتا کوچک بریم ببینیم حدود قیمتِ تمام شده‌ی انواع سقف کاذب چقدره؟

 

چطور یک سقف کاذب کار حرفه ای پیدا کنیم؟

سقف کاذب کناف

نمونه کارها سقف کاذب کناف (تصویر بالا) و سقف کاذب سی ان سی (عکس پایین) رو نگاه کنید؛ اینها دو نمونه از هزاران نمونه ای هستن که مجریان سلام ساختمان میتونن براتون اجرا کنن. در واقع تیم ما، مجموعه ای از مجریان، سقف کاذب کاران، و دکوراتورهای با سابقه و حرفه ای رو دور هم جمع کرده و ارتباط بین اونها و مشتریانشون رو راحتتر کرده.

سقف سی ان سی

علاوه بر این، در یک بستر امن و مورد اطمینان، رابطه بین مجری و مشتری رو کنترل میکنه تا در این بین مشکلی بین دوطرف پیش نیاد و در صورت بروز مشکل، راه حل های ممکن رو ارائه میده.

پس اگر دنبال مجری سقف کاذب میگردین میتونین با ارسال درخواست از طریق لینک زیر، در وقت خودتون صرفه جویی کنی. این رو هم بگیم که این خدمات ما کاملا رایگانه و نیاز نیست حتی یک ریال هم خرج کنین.

روش های محاسبه قیمت سقف کاذب

همانطور که در جدول بالا دیدین، ما قیمت‌های سقف کاذب رو به ازای یک مترمربع از سقف ارائه کردیم. اما روش دیگری هم برای محاسبه‌ی قیمت سقف کاذب وجود داره که در ادامه به اون ها هم اشاره میکنیم. روش‌های محاسبه قیمت سقف کاذب عبارتند از:

1. قیمت به ازای متر مربع برای سقف کاذب ساده

یکی از رایج ترین روش برای محاسبه قیمت سقف کاذب (البته از نوع سقف کاذب ساده)، ارائه قیمت برای هر متر مربع از سقف کاذب است. البته برای سقف های کاذب تایل یا مشبک، ارائه‌ی قیمت به ازای هر تایل هم رایج است.

2.  قیمت متری (طول) نوار دور سقف

این روش فقط برای سقف کاذب نواری (کناف) که دورتا دور سقف کار میشه، کاربرد داره. یعنی بر اساس عرض مشخص از نوار سقف که دور سقف اصلی ساخته میشه، قیمت به ازای متر طول ارائه میشه. 

لازمه این نکته رو خدمتتون بگیم که باید اندازه عرض سقف، مورد توافق شما و مجری سقف کاذب قرار بگیره.

3.  قیمت به ازای متر مربعِ سایه انداز برای سقف‌های کاذب دکوراتیو

مرسوم‌ترین روش برای محاسبه‌ی قیمت در سقف‌های کاذب دکوراتیو، ارائه‌ی قیمت بر اساس مساحت سایه انداز است. طبیعتاً در این نوع از سقف، که اشکال هندسی مختلف، همپوشانی، فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های زیادی در سقف وجود داره، نمیشه مساحت سقف رو محاسبه کرد.

بنابراین، برای ارائه‌ی قیمت در سقف‌های دکوراتور، مساحت سایه اندازِ سقف محاسبه میشه.

حالا سایه انداز یعنی چی؟! فرض کنین نوری از بالا به سقف تابیده بشه، بدین ترتیب سایه‌ی سقف روی زمین تشکیل میشه. به این مساخت، سایه انداز گفته میشه. برای محاسبه‌ی قیمت سقف کاذب، مساحت این سایه محاسبه شده و قیمت سقف بر اساس همین مساحت سایه انداز به شما ارائه میشه.

4.  قیمت به ازای هر متر مربع از متریال (کناف) مصرف شده

یکی دیگه از روش‌های محاسبه‌ی قیمت سقف کاذب، بر اساس میزان متریال مصرف شده است، البته این روش بیشتر در تعیین قیمت سقف کاذب کناف کاربرد داره.

در این روش، کناف کار، قیمتی برای هر مترمربع از متریالِ مصرف شده ارائه میده. پس از اتمام کار میزان متریالی که مصرف شده محاسبه میشه و در این قیمت ضرب میشه. البته لازمه بگیم این قیمتی که از طرف کناف کار ارائه میشه طبیعتاً از قیمت متر مربع خود کناف بیشتره. چون هزینه‌های اجرا و دستمزد هم در همین قیمت درنظر گرفته میشه.

5. قیمت تمام شده یا مقطوع

روش قیمت مقطوع، روشی است که در آن قیمت تمام شده‌ی سقف مورد توافق طرفین قرار میگره. یعنی کسی که قراره سقف کاذب رو اجرا کنه، یک قیمت نهایی برای کُل کار ارائه میده و تمااام.

مهمترین مزیتی که این روش داره اینه که تکلیف شما کاملاً مشخصه و بعداً کسی که براتون سقف رو اجرا می‌کنه نمی‌تونه بهانه تراشی کنه و قیمت بیشتری رو به دلایل مختلف ازتون درخواست کنه.

قیمت سقف کاذب

برای قیمت گیری سقف کاذب باید به چه نکاتی توجه کنم؟

در اینجا می‎خوایم براتون کامل توضیح بدیم که برای قیمت گرفتن چه کارهایی باید انجام بدین. توصیه ما به شما اینه که قبل از شروع کارتون، روی آیتم های ذیل دقیق بشین و اون‎ها رو به ترتیب انجام بدین تا بقول معروف، پول رو به پول بدین و از هر نوع خرج کرد اضافی و یا بیهوده ایمن بمونین.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که هر تصمیمی براساس این اصول گرفته بشه قطعا اقتصادی ترین تصمیم هم هست؛ چرا که اصول ذیل طوری طراحی شدن که علاوه بر هزینه اجرا، هزینه تعمیر و نگهداری سقف شما رو هم پیش بینی می‌کنه.

قیمت گرفتن سقف کاذب

1. انتخاب نوع سقف کاذب

برای قیمت گیری سقف کاذب، در اولین گام باید شما نوع سقف کاذبتون رو مشخص کنین. این کار رو میتونین با مشورت و تحقیق و بر اساس نیازتون، انجام بدین. در این مرحله توجه به کاربرد سقف و محیطی که سقف قراره در اون ساخته بشه، اهمیت خیلی زیادی داره. برای مثال اگر محیط شما مرطوب و یا در مجاورت آب قرار داره، صرفا باید از سقف کاذب پی وی سی استفاده کنین و بقیه انواع سقف کاذب برای شما کاربرد ندارن.

2. یافتن اکیپ حرفه ای

پس از انتخاب نوع سقف کاذب، یافتن اکیپ حرفه ای و متخصص در دستور کار شما قرار می‎گیره. اکیپی حرفه ای است که تجهیزات به روز تری داره و عمدتاً متریال بهتری هم کار می‌کنه. اکیپ حرفه ای هیچوقت کیفیت رو فدای زمان نمی‎کنه و کار رو به بهترین شکل بهتون تحویل میده.

آسمان مجازی برای اتاق خواب

3.  تعیین کیفیت متریال

در مرحله بعد شما باید نوع مصالح و کیفیت اون رو با مشورت مجریان سقف کاذب مشخص کنین. متریال سقف کاذب شما برندهای مختلفی می‌تونه داشته باشه و قیمت گذاری هم بر اساس کیفیت متریال انجام میشه.

پایه اصلی قیمت یک سقف کاذب، مصالح اون است و در مرحله بعدی، دستمزد یا همون اجرت کار. اگه از خود پیمانکارها هم سؤال کنین، عمدتاً قیمت مصالح رو چند برابر دستمزد اعلام میکنن. می‌دونیم که مصالح در انواع سقف کاذب، با هم فرق می‌کنه؛ اما نکته مهم اینه که در یک سقف مشخص، مصالحی که یک پیمانکار کار می‌کنه شاید پیمانکار دیگر کار نکنه. پس کیفیت متریال رو باید مشخص کنین.

4. دریافت قیمت تمام شده بجای قیمت متری

همونطور که در بخش قبلی گفتیم، روش‌های مختلفی برای محاسبه قیمت سقف کاذب وجود داره. اما کدوم راحتتر و بی دردسرتره؟

متاسفانه گاهی مشاهده میشه که معدودی از پیمانکارها برای دراختیار گرفتن پروژه، اول یک قیمت پایین به شما میدن اما در انتهای کار بابت مسائل مختلف از جمله طرح های هندسی خاص، مالیات و یکسری مباحث دیگه، از شما مطالبه وجه اضافی دارن.

راه حل پیشنهادی ما برای اینکه شما گرفتار این مسأله نشین و ازتون پول اضافی نگیرن اینه که، از اون‎ها بخواین تا بهتون قیمت تمام شده بدهند!

اما چطور از مجری سقف کاذب قیمت نهایی بگیریم؟!

در ابتدا حتماً از ایشون بخواین تا از محل شما بازدید کنن. در هنگام بازدید، طرح و نوع سقف کاذبی که انتخاب کردین رو برای پیمانکار بگین. پیمانکار بر اساس طرح و مصالح شما و اندازه گیری هایی که انجام میده، قیمت نهایی و تمام شده رو براتون محاسبه کرده و بهتون اعلام می‎کنه.

یک مزیتی که گرفتن قیمت تمام شده داره اینه که شما میتونین براساس قیمت تمام شده، مجریان مختلف رو باهم مقایسه کنین و در نهایت با بهترین مجری قرارداد ببندین.

آیا ارزانترین سقف کاذب واقعاً ارزان‌ترین هست؟

کم و بیش همه ما دنبال اجناس ارزان و باکیفیت هستیم. قبول داریم که ارزانی یک مزیت وسوسه انگیز ا‌ست، اما نباید این مورد رو حاکم بر همه انتخاب‌هایمان کنیم. به عبارت بهتر، تصمیم گیری درموارد مختلف رو تنها به عامل قیمت ارزان وابسته نکنیم و در کنار اون فاکتور های دیگه رو هم درنظر بگیریم.

هنگامی که ما می‎ خوایم سقف کاذب خریداری کنیم، معمولاً میریم و چندین فروشگاه سر می‌زنیم؛ خیلی از ما هنگام خرید، فقط قیمت رو مد نظر داریم و بعد از پیدا کردن حداقل قیمت، با فروشنده توافق می‎کنیم و پروژه خودمون رو به اون می‎ سپاریم. در انتها هم احساس میکنیم مورد بسیار مناسبی پیدا کردیم که باعث صرفه جویی در هزینه هایمان شده.

اما در این تصمیمگیری، از یک نکته ی بسیار مهم غافلیم؛ اونم اینه که هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی‌حکمت نیست. توجه نداریم که سقف کاذب، یک دکوراسیون منزل ساده نیست، که صرفا زیبایی و ظاهر کار برامون اهمیت داشته باشه. بلکه پای ایمنی خودمان در میان است.

در نهایت؛ سقف کاذب ارزان خوب است یا بد؟!

سقف کاذب ارزان قطعا انتخاب خوبی میتونه برامون باشه به شرطی که این ارزانی منطقی بوده و کیفیت سقف کاذب هم مناسب و قابل قبول باشه. بنابراین سقف کاذب ارزان میتونه یک وسوسه خطرناک باشه که باید مراقبش بود و از هزینه‌های جانبی و خرابی که برامون ایجاد می‌کنه غافل نشیم! بهترین تصمیم، همه ی فاکتور های اجرایی مربوط به سقف کاذب رو از قبیل قیمت، جنس متریال ها، استحکام، زیبایی و … شامل میشه.

بهترین سقف کاذب، سقف کاذبیه که کیفیت خوب و قابل اعتنایی داشته باشه و با توجه به کیفیتش، قیمتش هم مناسب و ارزان باشه. ارزانی بدون کیفیت باعث ضررتون میشه و گرانی بی دلیل هم باعث هدررفتن سرمایه شما خواهد شد. 

ما در مطلب دیگری ارزان‌ترین سقف‌های کاذب رو به ترتیب قیمتشون، برای شما لیست کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف کاذب ارزان می‌تونین وارد مطلب زیر شده و اطلاعات بیشتری در مورد سقف های ارزان کسب کنین:

ارزان‌ترین سقف کاذب چیست؟

سقف مجازی 9

ممنونیم از توجهی که به ما داشتید. ما پاسخگوی سوالات و نکات شما در مورد قیمت سقف کاذب و تمامی نکات مربوط به اجرای سقف کاذب هستیم. فقط کافیه در بخش نظرات، سوال و نکات خودتون رو برای ما مطرح کنین.

80 دیدگاه‌ها

 1. سلام. وقت بخیر یک اتاق 30 متری داخل باغچه ام دارم سقفش ایرانیت سیمانی که ایزوگام شده. تصمصم گرفته ام سقف کاذب بزنم. ضمنا هزینه تراشی زیادی نمی خوام بشه. پیشنهاد شما چیه و اینکه حدودا چقدر هزینه لازمه.
  ممنوم…

 2. سلام خسته نباشید، اگر بخوام خودم جنس کناف بگیرم و کاررو ب صورت دستمزدی بدم نصاب الان عرف بازار چه قیمتیه؟ متری چند باید بهش بدم؟

 3. سلام.من قصد کناف یک سالن که شاید ۳ تا فرش ۶ متری بزور توش جا بشه با دو تا اتاق ۱۲ متری دارم.چون فاصله سقف تا کف کوتاهه نتیجتا باکس باید خیلی کوتاه باشه.و دو تا آسمان مجازی کوچکترین سایز هم برای یکی از اتاق ها و سالن ها.چندین نفر رفتن و اومدن و قیمت عجیب و غریب تمام شده بین ۱۸ حاقل تا بیست حداکثر.میگن نقاشی متری ۵۰ با رنگ میگم خب رنگ را خودم میخرم میگه نمیشه در حالی که مزد نقاش متری ۲۰ تا ۲۵ تو شهر منه و یک متر کار ۲۵ تومن رنگ و بتونه نمیبره..میگم کالای برق با من و اجرت میگن نه ما میخریم و برق کاری این کار کوچک میشه ۴ تا ۵ تومن.من نظر خودم طبق برآوردم ۱۲ تا ۱۵ بود.قیمت مدنظر من منطقیه یا ۲۰ تومن آقایون.سپاس

  • با سلام
   واقعا از راه دور نمیتونیم قصاوت درستی داشته باشیم. ولی نقاشی متری ۵۰ تومان روی گچ نادرسته.
   ولی روی کناف متری ۴۰ تا ۵۰ تومان عدد قابل قبولیه. بشرطی که مصالح با برند کناف ایران باشه. بتونه داره و نوار تیپ و هزینه متری ۱۰ تا ۱۵ تومن بتونه.
   و هزینه ی رنگ که ۳۵ تا ۴۵ هزارتومان درسته.

 4. سلام وقتتون بخیر. سقف آشپزخونه رستوران ما تیر چوبی هستش و برای مسائل بهداشتی باید با سقف کاذب پوشونده بشه. اگر بخوایم کناف کنیم، فضای 40 متر چقدر هزینه داره؟

  • با سلام
   بستگی به طرحی که خواهید زد داره.
   پیشنهاد ما دور باکس وسط تایل ۶۰ در ۶۰ است که مناسب ترین قیمته.
   با این اوصاف از حدود ۷ میلیون تا ۱۲ میلیون ممکنه تموم بشه با توجه به طرح و ساده یا پیچیده بودن طرح.

 5. باسلام
  خواستم بدونم برای ۷ مترمربع سقف آشپزخانه ( کاذب کناف ) صفر تا صد چقدر هزینه می برد.
  ممنون از لطف شما

 6. سلام برای سقف پذیرایی و آشپزخانه کناف کاری نور پردازی و زیر سازی مقطوع هزینه اش چقدر می باشد . ممنون

  • با سلام
   متراژ کار و نوع طراحی کناف بسیار مهم است.

 7. سلام وقت بخیر خسته نباشید. برا یه فضای حدود ۴۵متر که بعنوان پارکینگ بخوایم استفاده کنیم هزینه سقف کاذب چقد درمیاد؟ آیا استفاده از سقف کاذب بهتره یا ورق فلزی ایرانیت از نظر هزینه؟

 8. باسلام ببخشیدیه سقف ۱۰در۱۰بخوایم پی وی سی کنیم چقدهزینشه طرح آسمان مجازی براآشپزخونه۱۲متری چقدهزینشه

  • سلام
   خوب برا این مورد باید متری قیمت داد که کار درستی هم نیست.. چون به زیر سازی کار بستگی داره.. قیمت سقف کاذب pvc ساده بین 130,000 تا 160,000 هزار تومان هست..
   ولی برای دادن قیمت دقیق نیاز هست مجری حضورا برای بازدید بیاد. می تونید در لینک زیر ثبت نام کنید تا همکاران بهتون مجری معرفی کنند.
   https://b2n.ir/257945

  • سلام
   بستگی به طرح سقف داره، اگه ساده باشه میشه ۶۵ ضربدر قیمت پایه سقف کناف که در مقاله قیمت سقف کاذب اومده.

 9. باسلام هزینه نصب کناف سقف برای یک ساختمان 4واحدی و هر واحد به متراژ 135متر حدودا چقدر میشه و اگه ما گچ و خاک کنیم با رابیتس بندی به صرفه تره یا کناف بزنیم؟

  • سلام
   باتوجه به قیمت بسیار زیاد فولاد، قیمت تمام شده ی کناف بسیار به نفع و باصرفه تر تموم میشه.
   برای واحد ۱۳۵ متری قیمت تموم‌شده بین ۲۵ تا ۳۰ تومن برای هر سقف خواهد بود.

 10. سلام تعداد 5 عدد کناف ضد حریق دیواری با نصب پشم سنگ داخلش چقدر قیمت بدم؟ بنده کنافکارم میخام اجرا کنم میخام بدونم قیمت رو کلیدی بگم چندمیشه؟

 11. یک دور باکس توی هال زد . پیمانکار میگه قیمت اتحادیه به این صورت است که اگر عرض باکس از 60 کمتر باشه به صورت طولی محاسبه میشه و نه متر مربع . آیا این صحیح است ؟

  • با سلام
   اتحادیه رو نمیدونیم ولی وقتی کار باکس متراژ کمی داشته باشه، بصورت طولی محاسبه میشه.

 12. قیمت سقف کاذب چقدر به دلار ربط داره؟ الان که دلار ارزون تر شده ، سقف کاذب کناف و سقف رابیتس هم ارزون شده ٱیا؟

 13. باسلام برای یه هال ۴۰ متری و اشپز خانه ۱۲ متری کلا کناف نور پردازی وهمچنین زیر کار هزینه چقدر میشه

 14. سلام الان قیمت هر متر اجرای باکس و نور مخفی دور کار باشه با پانل ۱۲/۵ و تایل روکش پی‌وس‌سی پانچی که وسط کار باشه با مصالح کناف ایران چقدر هستش؟
  ارتفاع ۴متر

 15. سلام وقت بخیر برای یه ساختمان که طبقه همکف را مسکونی کردیم یعنی الان پنل های فلزی به ابعاد ۵۰ سانت در طول حدود دو متر روی هم همه فضا را پوشانده هم اتاقها و هم سالن به حدود دو واحد هر کدام ۱۰۰ متر جمعا بیش از ۲۳۰ متر چطور و با چه ابزاری میشه با کمترین هزینه آن را پوشاند و زیبا کرد؟؟

 16. سلام وقت بخیر
  واسه سقف کارگاه دندانسازی که تو کارگاه پخت دندان و گرد و خاک و حرارت و امکان چسبیدن موم هست چه سقف کاذبی رو توصیه میکنین که امکان پاکسازی و شستشوی سقف باشه منظورم از شستشو همون دستمال کشیدنه و هزینه اش رو بفرمایین ممنون میشم .
  با تشکر از مطالب خوب سایتتون 🙂

  • با سلام
   متر مربع حدود ۱۵ تا ۲۰ هزارتومان. اگر متراژ کم باشه یا کار پیچیده باشه بیشتر از این مبلغ میشه.

  • سلام
   هم اکنون تنها خدمت دکوراسیون چوبی و ام دی اف در سیستم فعال است و امکان خدمت سقف شیشه ای وجود ندارد. اما توصیه ما این است برای بهتر شدن طراحی خود از کارشناس متخصص بهره بگیرید.
   و پس از انتخاب جنس تخصصی نسبت به تهیه متریال خود اقدام بفرمایید.

 17. با سلام و عرض خسته نباشید…دوتا سوال داشتم برای سقف مغازه حدود ۱۷۰ متر پرسینا سفید براق چقدر هزینه داره و اکیپ شما برای شهرستان هم سفارش انجام میدهند…با سپاس

  • سلام و عرض ادب
   لطفاً با شماره زیر تماس بگیرید تا همکاران راهنمائیتون کنند.
   ۰۲۱۹۱۰۱۴۴۷۲

 18. سلام وقتتون به خیر
  میخواستم بدونم هزینه ی سقف اسمان مجازی برای اشپزخانه ۱۴متری ودواتاق خواب ۱۲متری چقدر میشه؟

  • با سلام
   به علت تنوع کیفیت و طرح ها همچنین مشخص نبودن متراژ کار شما قیمت نمیشه داد.
   ولی تا یکماه دیگه مجری در این مورد هم معرفی خواهیم کرد.

 19. سلام از مطالب خوبتون سپاسگزارم
  پذیرای ما نقاشی شده والان که تازه یک سال از نقاشی آن میگذرد ترک برداشته متاسفانه نقاش کم کاری کرده و سقف موج دار رو رنگ کرد بدون اینکه مشکل را به ما بگه الان میخواستم بدونم که برای پذیرای ۲۱متری با سقف موج دار و رنگ شده چه پیشنهادی هست که به صرفه باشه و هم زیبا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 20. سلام از مطالب هابیتون سپاسگزارم
  پذیرای ما نقاشی شده والان که تازه یک سال از نقاشی آن میگذرد ترک برداشته متاسفانه نقاش کم کاری کرده و سقف موج دار رو رنگ کرد بدون اینکه مشکل را به ما بگه الان میخواستم بدونم که برای پذیرای ۲۱متری با سقف موج دار و رنگ شده چه پیشنهادی هست که به سرفه باشه و هم زیبا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • با سلام
   برای رفع این مشکل یا باید از رنگ‌های بافت دار استفاده کنید، یعنی یه بافت نسبتاً قوی با سر چتکه ایجاد کنه و رنگش کنه که موج‌ها دیده نشه. بخصوص باید از رنگ مات استفاده بشه چون رنگ نیمه براق هم مشکل را به شدت نشان می‌دهد راه دیگه از بتونه کاری یکپارچه سقف استفاده شود تا موج‌ها به طور کامل گرفته شد و بعد از آن نقاشی با رنگ مات.

 21. با سلام و احترام،
  لطفا” قیمت پی وی سی ساده سفید به روز رو اعلام میفرمایید. با سپاس

  • سلام، روز بخیر
   قیمت کابینت پی وی سی (PVC) بین 3,000,000 تا 4,000,000 تومان می باشد.
   می تونید قیمت متریال های دیگر رو هم در مقاله‌ی زیر ملاحظه بفرمایید.
   https://bit.ly/3evt8t9

 22. با سلام و خسته نباشید
  در این متن با ارزشتون سقف ساده‌ی کناف رو حساب نکردین اگر ممکنه نحوه محاسبه‌ی قیمت اون رو هم بفرمایید ممنون میشم

 23. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم یک حال 5/10 دور کنج حال نورمخفی رابیتس کار بشه برای متراج چطور حساب میکنند دور خانه متر میشود یا عرض طول قطرش هم حساب میشه.ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • با سلام
   طول میشه 30متر،منهای 4برابر عرض نور مخفی.
   بطور مثال اگه عرض نور مخفی 50 سانت باشه، میشه 30 منهای چهار برابر 50 سانت، یعنی 2 متر و نتیجه میشه 28 متر.

 24. سلام خسته نباشيد ….
  حدود هزینه انجام کار با کناف ساده و انجام نور مخفی دور تا دور برای هال و پذیرایی به مساحت 40 متر چقدر میشه ؟

  • سلام
   عرض باند نور مخفی هم در قیمت تموم شده تأثیر دارد.
   حدوداً ۶ میلیون تومان ولی بهتره بازدید بشه و قیمت فطعی داده شود.

 25. با سلام و وقت بخير
  خيلي ممنون از توضيحات خوبتون
  اگر لطف بفرماييد، ميخواستم در همين زمينه من رو راهنمايي بفرماييد
  در حال بازسازي يك آپارتمان هستم، سالن و آشپزخانه به متراژ حدودي ٦٠ متر(٦*١٠) رو ميخواستم سقف كاذب كناف بزنم
  دور تا دور رو هم دكور ساده، وسط رو بصورت باكس لوستر كار كنم
  هزينه تمام شده حدودا چقدر ميشه؟
  و اينكه هزينه گچ كاري مجدد به صرفه تر هست يا سقف كاذب؟

 26. سلام.سوال….من میخوام سقف های منزلم را گچ و خاک و سپس سفید و بعد رنگ کنم.میخواستم ببینم اگه من کناف ساده کنم و بعد رنگ بزنم نسبت ب بالای ارزانتر است یا گرانتر؟

 27. سلام و عرض ادب
  اگه یه سالن ال شکل رو بخوام کناف کار کنم فقط برای نور مخفی دور تا دور سالن رو به متراژ۳۰ متر طول.قیمت تقریبی با مصالح ونصب و رنگ چقدر تموم میشه.
  با سپاس فراوان

 28. سلام .وقتتون به خیر.ببخشید برای راهرو بین اتاقها که کفش از سنگ است چه پیشنهادی دارید.تقریبا به طول ۴ متر در یک ونیم متر.منظورم نوع پروکسی کف و …است.ایا طرح نقاشی طبیعت مثل رودخانه و…مناسب است.باتوجه به اینکه دیوار روبروی اون هم کاغذ دیواری سه بعدی طرح جنگل و پل چوبی است ؟🙏🙏🙏🌹🌹

  • سلام
   اگه اپوکسی کار شه کف باید جالب بشه.
   انتخاب اپوکسی که با طرح دیوار ست بشه، کار جذابی از آب در میاد احتمالاً.

  • سلام
   بنظر خیلی هم زیبا میشه از استیکرهای سه بعدی اپوکسی استفاده کنید.
   لطفا اگه انشالله اجرا کردین عکسش رو برای ما بفرستین تا در اینستاگراممون بذاریم.
   موفق باشید.

 29. سلام خسته نباشيد براي ي مغازه تقريبا ٧ در ٧ ب مساحت ٥٠ متر ك هم روشن باشه و هم قيمت مناسب داشته باشه چي پيشنهاد ميدين؟

  • سلام
   کناف شبکه ای. ۶۰ در ۶۰ همراه با مهتابی های ۶۰ در ۶۰
   دور سقف یه باند عرض ۵۰ همراه با نورهای نقطه ای و نهایتاً نورمخفی.

 30. سلام، با تشکر از مطالب ارزنده‌ای که ارائه کردید. میخواستم بدونم برای فضای حمام ۲ مترمربع کدام مورد را پیشنهاد میکنید که در عین زیبایی قیمت مناسبی هم داشته باشد؟

  • سلام
   خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده.
   ساده ترین و ارزلن ترین کار استفاده از پنل های pvc عرض ۲۰ یا ۲۵ سانتی متری هست. کناف ضد آب هم نمونه ی خوبی برای اجرا میتواند باشد.

 31. سلام وقت بخیر آیا اگر بخوایم یک کناف با قابلیت نورپردازی فقط دورتادور سقف یا فقط دو طرف سقف اجرا کنیم جزو باکس دور ساده محسوب میشه یا جزو کناف دکوراتیو ؟ میشه در مورد محاسبه ی قیمت این طرح هم راهنمایی بفرمایید ؟
  ممنون از سایت علمی و بسیار کاربردی شما

  • با سلام
   باکس های محیطی که دور فضاهای مختلف اجرا میشه دو نوع نورپردازی دارند:

   ۱_ اجرای نور مخفی در باکس که با smd یا لامپهای شلنگی نورپردازی میشه
   ۲_اجرای نور نقطه ای زیر باکس که در این‌مورد باکس ساده اجرا میشه
   قیمت باکس نور مخفی دکوراتیو محسابه میشه
   باکس بصورت ساده محاسبه.

 32. سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.ما در آپارتمانی ساکن شدیم که مثلا صفر است و از سقف کاذب که فضای خوابها و سرویسها را پوشانده بسیار صدای آب، تلفن ، باز و بسته کردن در، تلویزیون …. میاید. راهنمایی میفرمایید امکانی هست از شر این صداهای مزاحم خلاص بشیم یا نه؟ ( فضای حمام مستر و سرویس بهداشتی را آکاسیو گذاشتیم اما هیچ تاثیری نداشت)
  ممنون

 33. سلام، می خواستم بدونم برای سقف طبقه آخر که تیرچه و بلوک نیست معمولا از رابیتس و گچ کاری برای پوشش استفاده میشه(البته منظورم شمال هست و زیر شیروانی). سوال من اینه که آیا میشه به جای رابیتس از کناف ساده استفاده کرد. و از لحاظ هزینه کدوم یکی به صرفه تره؟

 34. سلام لطفا میشه بفرمایید متراژ کناف سقف یه خط ۳۰ سانتی دور سقف اتاق یعنی نور پردازی چطور حساب میکنن

  • سلام
   معمولاً این موارد که باکس نورپردازی هم بهش می‌گویند بصورت متر طولی محاسبه‌ی قیمت می‌شود.
   با توجه به ابعاد و پیچیدگی طرحش برآورد متریال میشه و قیمت بر اساس متر طول اعلام خواهد شد.

 35. با سلام
  سقف منزل قدیمی که چوبی هست رو میشه روش سقف کاذب استفاده کرد و لطفا بفرمائید که از چه طرح و مدلی استفاده بشه بهتره؟ ممنون

 36. سلام
  میشه لابی منزلم رو پی وی سی با گریلیوم بزنم؟ گرون میشه همون pvc بزنم بهتره؟
  ممنون از تحلیل قشنگی که بره ابعاد مختلف قیمت گیری یک سقف داشتین.
  دست مریزاد

  • با سلام
   برای لابی ها عمدتاً ترکیب این دو سقف توصیه نمی شود. گریلیوم عمدتاً مخصوص فضاهای صنعتی، بیمارستان ها و فضاهای مشابه آن است. در فضاهای مسکونی عمدتاً گریلیوم اجرا نمیشه و pvc مناسب تره. همچنین پی وی سی یا پنل های ام دی اف دارای تنوع طرح و رنگ بیشتری است. بنابراین توصیه ما استفاده از پنل های پی وی سی یا ام دی اف برای کار شما است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید