قیمت سقف کاذب در پاییز 99 + روش قیمت گیری

45
8677
قیمت سقف کاذب در سال 98 –قیمت انواع سقف کاذب و نکات ویژه قیمت گیری
قیمت سقف کاذب در سال 98 –قیمت انواع سقف کاذب و نکات ویژه قیمت گیری

در این مطلب قیمت انواع سقف کاذب در پاییز 99 رو برآورد می‌کنیم. در انتهای مقاله هم نکاتی در مورد قیمت گیری سقف کاذب بیان می‌کنیم که حتماً بدردتون می‌خوره.

 1. انواع سقف کاذب
 2. پارامترهای تاثیرگذار در قیمت سقف کاذب
 3. قیمت انواع سقف کاذب
 4. نحوه محاسبه قیمت سقف کاذب
 5. نکات مهم قیمت گیری سقف کاذب
 6. سقف کاذب ارزان!

سقف کاذب چه انواعی داره؟

سقف کاذب انواع زیادی داره که هر کدوم قیمت خاص خودشون رو دارن. هر نوع سقف کاذب بر اساس مزایا، معایب و ویژگی‌های خود و بطور کلی بر اساس متریال و دستمزد، در بازار قیمت گذاری میشه. پس در قدم اول لازمه بدونیم انواع سقف کاذب چیه؟

سقف کاذب با توجه به متریال مورد استفاده، انواع مختلفی داره که شامل موراد زیر میشن:

 1. سقف کاذب کناف
 2. سقف کاذب آکوستیک
 3. سقف کاذب پی وی سی
 4. سقف کاذب آسمان مجازی
 5. سقف کاذب رابیتس
 6. سقف کاذب کشسان
 7. سقف کاذب گریلیوم
 8. سقف کاذب چوبی
 9. سقف کاذب آلومینیومی

اگر مایل به شناخت بیشتر انواع سقف کاذب و مزایا و معایب هر کدوم هستی، می‌تونی روی لینک زیر کلیک کنی:

انواع سقف کاذب

خب همانطور که گفتیم هدف از این مقاله بیان قیمت انواع سقف کاذب در سال 99 هست. پس بریم سراغ اصل موضوع!

قیمت سقف کاذب کناف

 

پارامترهای تعیین کننده‌ی قیمت سقف کاذب چیه؟

قیمت سقف کاذب ناشی از دو دسته هزینه است:

 1. متریال و مصالح مورد نیاز برای اجرای سقف.
 2. دستمزد و هزینه‌های اجرا.

پی وی سی تایلی

1. متریال چند درصد از کلِ قیمت سقف کاذب است؟

اول بگیم منظورمون از متریال چیه؟ منظور از متریال در سقف کاذب، اول خود صفحات سقف کاذب هست که در نمای ظاهری مشخصه و دیده میشه. دوم هم یسری مصالح دیگه‌ای هست که قطعات سقف بر روی اونها نصب میشه و وظیفه‌ی پایداری سقف کاذب و اتصال اون به سقف اصلی ساختمان رو به عهده دارن.

نسبت هزینه‌ی متریال در کل هزینه سقف کاذب، با توجه به نوع سقف کاذب متفاوته. اما بطور کلی هزینه متریال بین 70 تا 80 درصد از قیمت تمام شده‌ی سقف کاذب رو شامل میشه.

قیمت سقف کاذب رابیتس

1.       هزینه‌های اجرا چند درصد از کل قیمت سقف کاذب است؟

هزینه اجرا شامل طیف وسیعی از آیتم هاست که اولین و مهمترین اونها دستمزد هست. دومی مربوط به لوازمی هست که در حین اجرا استفاده میشن مثل نردبان، بشکه و …

علاوه بر اینها، هزینه های حمل و نقل، هزینه‌های مربوط به کسب و کار مثل هزینه‌های جاری کارگاه، بیمه، مالیات و … هم وجود دارن.

همونطور که در بالا گفتیم، نسبت قیمت دستمزد و متریال در قیمت سقف کاذب با توجه به نوع سقف کاذب متفاوته. اما می‌تونیم بطور میانگین بگیم که دستمزد هم حدود 30 تا 20 درصد از کل هزینه سقف کاذب رو شامل میشه.

خب خب خب…. حالا بریم ببینیم حدود قیمتِ تمام شده‌ی انواع سقف کاذب چقدره؟

قیمت انواع سقف کاذب چقدره؟

در جدول زیر حداکثر و حداقل قیمتِ معمول برای متریال پر کاربردتر در هر دسته از انواع سقف کاذب رو ارائه کردیم (قیمت ها مربوط به مهر 99 است):

دستهنوعواحدحداقل قیمت تمام شده (تومان)حداکثر قیمت تمام شده (تومان)
سقف کاذب کنافتایل گچی سادهمتر مربع90,000135,000
تایل گچی روکش PVCمتر مربع95,000150,000
باکس ساده دور دیوارمتر طول110,000140,000
پنل سادهمتر مربع95,000130,000
پنل دکوراتیومتر مربع160,000250,000
سقف کاذب PVCپی وی سی سفید سادهمتر مربع115,000155,000
چاپی (هات استمپ)متر مربع165,000190,000
    
قیمت سقف آسمان مجازیآسمان مجازی (استیکری) (تایل 60*60)متر مربع  
آسمان مجازی (چاپی) (تایل 60*60)متر مربع250,000400,000
سقف کاذب رابیتسرابیتس کاری سادهمتر مربع120,000200,000
رابیتس کاری طرحدارمتر مربع160,000250,000
سقف کاذب چوبی چوبیمتر مربع  
سقف کاذب CNCسی ان سی (pvc)متر مربع330,000400,000
سقف پلکسیسقف طلقی سبک (2*120*180)هر تایل85,000
طلق دوغی (4*120*180)هر تایل220,000 
طلق یخی (2*120*180)هر تایل145,000 
طلق شفاف  (2*120*180)هر تایل230,000 
سقف آکوستیکسقف آکوستیک از مصالح کیلینیومتر مربع190,000350,000
تایل‌های گچیِ آکوستیکمتر مربع65,00075,000

در مورد قیمت های ارائه شده در جدول بالا لازمه چند نکته رو بگیم:

 • نکته اول: قیمت‌ها بدون احتساب هزینه‌ی نقاشی (در صورتیکه نیاز باشه) است.
 • نکته دوم: قیمت‌ها بر اساس ارتفاع استاندارد کار ( 3 متر) هست، در صورت افزایش ارتفاع حدود 10 درصد به مبالغ اضافه میشه.
 • نکته سوم: قیمت های این بخش بر اساس آیتم‌های اکیپ حرفه ای و مصالح مرغوب است. ضمناً در سقف‌های طرحدار، قیمت بر اساس سایه انداز می‌باشد.
 • نکته چهارم: قیمت‌های ارائه شده در این بخش مربوط به کارهای بالای 40 متر هست و درصورتیکه مقدار کار کمتر باشه، قیمت‌ها بصورت توافقی تعیین میشن.
 • نکته پنجم: قیمت های فوق با احتساب هزینه دستمزد و متریال است.

قیمت سقف کاذب چطور محاسبه میشه؟

همانطور که در جدول بالا دیدین، ما قیمت‌های سقف کاذب رو به ازای یک مترمربع از سقف ارائه کردیم. اما روش دیگری هم برای محاسبه‌ی قیمت سقف کاذب وجود داره. بنابراین، روش‌های محاسبه قیمت سقف کاذب عبارتند از:

1. قیمت به ازای متر مربع برای سقف کاذب ساده

یکی از رایج ترین روش برای محاسبه قیمت سقف کاذب (البته از نوع سقف کاذب ساده)، ارائه قیمت برای هر متر مربع از سقف کاذب است. البته برای سقف های کاذب تایل یا مشبک، ارائه‌ی قیمت به ازای هر تایل هم رایج است.

2.  قیمت متری (طول) نوار دور سقف

این روش فقط برای سقف کاذب نواری (کناف) که دورتا دور سقف کار میشه، کاربرد داره. یعنی بر اساس عرض توافقیِ سقف نواری، قیمت به ازای متر طول ارائه میشه.

3.  قیمت به ازای متر مربعِ سایه انداز برای سقف‌های کاذب دکوراتیو

مرسوم‌ترین روش برای محاسبه‌ی قیمت در سقف‌های کاذب دکوراتیو، ارائه‌ی قیمت بر اساس مساحت سایه انداز است. طبیعتاً در این نوع از سقف، که اشکال هندسی مختلف، همپوشانی، فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های زیادی در سقف وجود داره، نمیشه مساحت سقف رو محاسبه کرد.

بنابراین، برای ارائه‌ی قیمت در سقف‌های دکوراتور، مساحت سایه اندازِ سقف محاسبه میشه. یعنی اگر نوری از بالا به سقف تابیده بشه، سایه‌ی سقف روی زمین تشکیل میشه. بنابراین، برای محاسبه‌ی قیمت سقف کاذب، مساحت این سایه محاسبه شده و قیمت سقف بر اساس همین مساحت سایه انداز محاسبه میشه.

4.  قیمت به ازای هر متر مربع از متریال (کناف) مصرف شده

یکی دیگه از روش‌های محاسبه‌ی قیمت سقف کاذب، بر اساس میزان متریال مصرف شده است، البته این روش بیشتر در سقف کاذب از نوع کناف کاربرد داره.

در این روش کناف کار، قیمتی برای هر مترمربع از متریالِ مصرف شده ارائه میده. پس از اتمام کار میزان متریالی که مصرف شده محاسبه میشه و در این قیمت ضرب میشه. البته لازمه بگیم این قیمتی که از طرف کناف کار ارائه میشه طبیعتاً از قیمت متر مربع خود کناف بیشتره. چون هزینه‌های اجرا و دستمزد هم در همین قیمت درنظر گرفته میشه.

5. قیمت تمام شده یا مقطوع

روش قیمت مقطوع، روشی است که در آن قیمت تمام شده‌ی سقف مورد توافق طرفین قرار میگره. یعنی کسی که قراره سقف کاذب رو اجرا کنه، یک قیمت نهایی برای کُل کار ارائه میده و تمااام.

مهمترین مزیتی که این روش داره اینه که تکلیف شما کاملاً مشخصه و بعداً کسی که براتون سقف رو اجرا می‌کنه نمی‌تونه بهانه تراشی کنه و قیمت بیشتری  رو به دلایل مختلف ازتون بگیره.

 

قیمت سقف کاذب

برای قیمت گیری سقف کاذب باید به چه نکاتی توجه کنم؟

در اینجا می‎خوایم براتون کامل توضیح بدیم که برای قیمت گرفتن چه کارهایی باید انجام بدین. توصیه ما به شما اینه که قبل از شروع کارتون، روی آیتم های ذیل دقیق بشین و اون‎ها رو بترتیب انجام بدین تا بقول معروف پول رو به پول بدین و از هر نوع خرج کرد اضافی و یا بیهوده ایمن بمونین.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که هر تصمیمی براساس این اصول گرفته بشه اتفاقاً اقتصادی ترین تصمیم هم هست؛ چرا که اصول ذیل طوری طراحی شدن که علاوه بر هزینه اجرا، هزینه تعمیر و نگهداری سقف شما رو هم پیش بینی می‌کنه.

قیمت گرفتن سقف کاذب

1. انتخاب نوع سقف کاذب

برای قیمت گیری سقف کاذب، در اولین گام باید شما نوع سقف کاذبتون رو مشخص کنین. این کار رو میتونین با مشورت و تحقیق و بر اساس نیازتون، انجام بدین.

2. یافتن اکیپ حرفه ای

پس از انتخاب نوع سقف کاذب، یافتن اکیپ حرفه ای و متخصص در دستور کار شما قرار می‎گیره. اکیپی حرفه ای است که تجهیزات به روز تری داره و عمدتاً متریال بهتری هم کار می‌کنه. اکیپ حرفه ای هیچوقت کیفیت رو فدای زمان نمی‎کنه و کار رو به بهترین شکل بهتون تحویل میده.

آسمان مجازی برای اتاق خواب

3.  تعیین کیفیت متریال

در مرحله بعد شما باید نوع مصالح و کیفیت اون رو با مشورت پیمانکار مشخص کنین. متریال سقف کاذب شما برندهای مختلفی می‌تونه داشته باشه و قیمت گذاری هم بر اساس کیفیت متریال انجام میشه.

پایه اصلی قیمت یک سقف کاذب، مصالح اون است و در مرحله بعدی، دستمزد یا همون اجرت کار. اگه از خود پیمانکارها هم سؤال کنین، عمدتاً قیمت مصالح رو چند برابر دستمزد اعلام میکنن. می‌دونیم که مصالح در انواع سقف کاذب، با هم فرق می‌کنه؛ اما نکته مهم اینه که در یک سقف مشخص، مصالحی که پیمانکار الف کار می‌کنه شاید پیمانکار ب کار نکنه. پس کیفیت متریال را باید مشخص کنین.

4. دریافت قیمت تمام شده بجای قیمت متری

همونطور که در بخش قبلی گفتیم، روش‌های مختلفی برای محاسبه قیمت سقف کاذب وجود داره. اما کدوم راحتتر و بی دردسرتره؟

مسئله ای که وجود داره اینه که، معدودی از پیمانکارها برای گرفتن کار، اول یک قیمت پایین میدن اما در آخر کار بابت مسائلی از جمله پیشانی های کار، طرح های هندسی خاص، دوبله کاری، مالیات و یکسری مباحث دیگه، از شما مطالبه وجه اضافی دارن.

راه حل پیشنهادی ما برای اینکه شما گرفتار این مسأله نشین و ازتون پول اضافی نگیرن اینه که، از اون‎ها بخواین تا بهتون قیمت تمام شده بدهند!

در مورد اینکه چجوری از پیمانکار قیمت نهایی بگیرین، باید بهتون بگیم حتماً از ایشون بخواین تا از محل شما بازدید کنن. در هنگام بازدید، طرح و نوع سقف کاذبی که انتخاب کردین رو برای پیمانکار بگین. پیمانکار بر اساس طرح و مصالح شما و اندازه گیری هایی که انجام میده، قیمت نهایی و تمام شده رو براتون محاسبه کرده و بهتون اعلام می‎کنه.

یک مزیتی که گرفتن قیمت تمام شده داره اینه که شما میتونین براساس قیمت تمام شده، مجریان مختلف رو باهم مقایسه کنین و در نهایت با بهترین مجری قرارداد ببندین.

آیا ارزانترین سقف کاذب واقعاً ارزان‌ترین هست؟

کم و بیش همه ما دنبال اجناس ارزان و باکیفیت هستیم. قبول داریم که ارزانی یک مزیت وسوسه انگیز ا‌ست. اما این مورد رو حاکم بر همه انتخاب‌هایمان نکنیم. به عبارت بهتر، اون رو به تنهایی حاکم نکنیم.

هنگامی که ما می‎ خوایم سقف کاذب خریداری کنیم، معمولاً میریم و به دو سه تا فروشگاه سر می‌زنیم؛ خیلی از ما هنگام خرید، فقط قیمت رو مد نظر داریم و بعد از پیدا کردن حداقل قیمت، با فروشنده توافق می‎کنیم و کار رو به اون می‎ سپاریم. آخرش هم احساس می‌کنیم که مورد، شکار بوده. غافلیم از اینکه هیچ ارزونی بی علت نیست و هیچ گرونی بی‌حکمت نیست. توجه نداریم که سقف کاذب، یک دکوراسیون ساده برای منزل ما نیست، بلکه پای ایمنی خودمان در میان است. بنابراین سقف کاذب ارزان میتونه یک وسوسه خطرناک باشه که باید مراقبش بود و از هزینه‌های جانبی و خرابی که برامون ایجاد می‌کنه غافل نشیم!

با این حال، ما در مطلب دیگری ارزان‌ترین سقف‌های کاذب رو به ترتیب لیست کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف کاذب ارزان می‌تونین روی لینک زیر کلیک کنید:

ارزان‌ترین سقف کاذب چیست؟

سقف مجازی 9

45 دیدگاه‌ها

 1. با سلام و عرض خسته نباشید…دوتا سوال داشتم برای سقف مغازه حدود ۱۷۰ متر پرسینا سفید براق چقدر هزینه داره و اکیپ شما برای شهرستان هم سفارش انجام میدهند…با سپاس

  • سلام و عرض ادب
   لطفاً با شماره زیر تماس بگیرید تا همکاران راهنمائیتون کنند.
   ۰۲۱۹۱۰۱۴۴۷۲

 2. سلام وقتتون به خیر
  میخواستم بدونم هزینه ی سقف اسمان مجازی برای اشپزخانه ۱۴متری ودواتاق خواب ۱۲متری چقدر میشه؟

  • با سلام
   به علت تنوع کیفیت و طرح ها همچنین مشخص نبودن متراژ کار شما قیمت نمیشه داد.
   ولی تا یکماه دیگه مجری در این مورد هم معرفی خواهیم کرد.

 3. سلام از مطالب خوبتون سپاسگزارم
  پذیرای ما نقاشی شده والان که تازه یک سال از نقاشی آن میگذرد ترک برداشته متاسفانه نقاش کم کاری کرده و سقف موج دار رو رنگ کرد بدون اینکه مشکل را به ما بگه الان میخواستم بدونم که برای پذیرای ۲۱متری با سقف موج دار و رنگ شده چه پیشنهادی هست که به صرفه باشه و هم زیبا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 4. سلام از مطالب هابیتون سپاسگزارم
  پذیرای ما نقاشی شده والان که تازه یک سال از نقاشی آن میگذرد ترک برداشته متاسفانه نقاش کم کاری کرده و سقف موج دار رو رنگ کرد بدون اینکه مشکل را به ما بگه الان میخواستم بدونم که برای پذیرای ۲۱متری با سقف موج دار و رنگ شده چه پیشنهادی هست که به سرفه باشه و هم زیبا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • با سلام
   برای رفع این مشکل یا باید از رنگ‌های بافت دار استفاده کنید، یعنی یه بافت نسبتاً قوی با سر چتکه ایجاد کنه و رنگش کنه که موج‌ها دیده نشه. بخصوص باید از رنگ مات استفاده بشه چون رنگ نیمه براق هم مشکل را به شدت نشان می‌دهد راه دیگه از بتونه کاری یکپارچه سقف استفاده شود تا موج‌ها به طور کامل گرفته شد و بعد از آن نقاشی با رنگ مات.

  • سلام، روز بخیر
   قیمت کابینت پی وی سی (PVC) بین 3,000,000 تا 4,000,000 تومان می باشد.
   می تونید قیمت متریال های دیگر رو هم در مقاله‌ی زیر ملاحظه بفرمایید.
   https://bit.ly/3evt8t9

 5. با سلام و خسته نباشید
  در این متن با ارزشتون سقف ساده‌ی کناف رو حساب نکردین اگر ممکنه نحوه محاسبه‌ی قیمت اون رو هم بفرمایید ممنون میشم

 6. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم یک حال 5/10 دور کنج حال نورمخفی رابیتس کار بشه برای متراج چطور حساب میکنند دور خانه متر میشود یا عرض طول قطرش هم حساب میشه.ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • با سلام
   طول میشه 30متر،منهای 4برابر عرض نور مخفی.
   بطور مثال اگه عرض نور مخفی 50 سانت باشه، میشه 30 منهای چهار برابر 50 سانت، یعنی 2 متر و نتیجه میشه 28 متر.

 7. سلام خسته نباشيد ….
  حدود هزینه انجام کار با کناف ساده و انجام نور مخفی دور تا دور برای هال و پذیرایی به مساحت 40 متر چقدر میشه ؟

  • سلام
   عرض باند نور مخفی هم در قیمت تموم شده تأثیر دارد.
   حدوداً ۶ میلیون تومان ولی بهتره بازدید بشه و قیمت فطعی داده شود.

 8. با سلام و وقت بخير
  خيلي ممنون از توضيحات خوبتون
  اگر لطف بفرماييد، ميخواستم در همين زمينه من رو راهنمايي بفرماييد
  در حال بازسازي يك آپارتمان هستم، سالن و آشپزخانه به متراژ حدودي ٦٠ متر(٦*١٠) رو ميخواستم سقف كاذب كناف بزنم
  دور تا دور رو هم دكور ساده، وسط رو بصورت باكس لوستر كار كنم
  هزينه تمام شده حدودا چقدر ميشه؟
  و اينكه هزينه گچ كاري مجدد به صرفه تر هست يا سقف كاذب؟

 9. سلام.سوال….من میخوام سقف های منزلم را گچ و خاک و سپس سفید و بعد رنگ کنم.میخواستم ببینم اگه من کناف ساده کنم و بعد رنگ بزنم نسبت ب بالای ارزانتر است یا گرانتر؟

  • با سلام
   سقف ساده که فقط خاک و گچ و سفیدکاری میخواد بشه، از کناف ارزانتر می‌شود.

 10. سلام و عرض ادب
  اگه یه سالن ال شکل رو بخوام کناف کار کنم فقط برای نور مخفی دور تا دور سالن رو به متراژ۳۰ متر طول.قیمت تقریبی با مصالح ونصب و رنگ چقدر تموم میشه.
  با سپاس فراوان

 11. سلام .وقتتون به خیر.ببخشید برای راهرو بین اتاقها که کفش از سنگ است چه پیشنهادی دارید.تقریبا به طول ۴ متر در یک ونیم متر.منظورم نوع پروکسی کف و …است.ایا طرح نقاشی طبیعت مثل رودخانه و…مناسب است.باتوجه به اینکه دیوار روبروی اون هم کاغذ دیواری سه بعدی طرح جنگل و پل چوبی است ؟🙏🙏🙏🌹🌹

  • سلام
   اگه اپوکسی کار شه کف باید جالب بشه.
   انتخاب اپوکسی که با طرح دیوار ست بشه، کار جذابی از آب در میاد احتمالاً.

  • سلام
   بنظر خیلی هم زیبا میشه از استیکرهای سه بعدی اپوکسی استفاده کنید.
   لطفا اگه انشالله اجرا کردین عکسش رو برای ما بفرستین تا در اینستاگراممون بذاریم.
   موفق باشید.

 12. سلام خسته نباشيد براي ي مغازه تقريبا ٧ در ٧ ب مساحت ٥٠ متر ك هم روشن باشه و هم قيمت مناسب داشته باشه چي پيشنهاد ميدين؟

  • سلام
   کناف شبکه ای. ۶۰ در ۶۰ همراه با مهتابی های ۶۰ در ۶۰
   دور سقف یه باند عرض ۵۰ همراه با نورهای نقطه ای و نهایتاً نورمخفی.

 13. سلام، با تشکر از مطالب ارزنده‌ای که ارائه کردید. میخواستم بدونم برای فضای حمام ۲ مترمربع کدام مورد را پیشنهاد میکنید که در عین زیبایی قیمت مناسبی هم داشته باشد؟

  • سلام
   خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده.
   ساده ترین و ارزلن ترین کار استفاده از پنل های pvc عرض ۲۰ یا ۲۵ سانتی متری هست. کناف ضد آب هم نمونه ی خوبی برای اجرا میتواند باشد.

 14. سلام وقت بخیر آیا اگر بخوایم یک کناف با قابلیت نورپردازی فقط دورتادور سقف یا فقط دو طرف سقف اجرا کنیم جزو باکس دور ساده محسوب میشه یا جزو کناف دکوراتیو ؟ میشه در مورد محاسبه ی قیمت این طرح هم راهنمایی بفرمایید ؟
  ممنون از سایت علمی و بسیار کاربردی شما

  • با سلام
   باکس های محیطی که دور فضاهای مختلف اجرا میشه دو نوع نورپردازی دارند:

   ۱_ اجرای نور مخفی در باکس که با smd یا لامپهای شلنگی نورپردازی میشه
   ۲_اجرای نور نقطه ای زیر باکس که در این‌مورد باکس ساده اجرا میشه
   قیمت باکس نور مخفی دکوراتیو محسابه میشه
   باکس بصورت ساده محاسبه.

 15. سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.ما در آپارتمانی ساکن شدیم که مثلا صفر است و از سقف کاذب که فضای خوابها و سرویسها را پوشانده بسیار صدای آب، تلفن ، باز و بسته کردن در، تلویزیون …. میاید. راهنمایی میفرمایید امکانی هست از شر این صداهای مزاحم خلاص بشیم یا نه؟ ( فضای حمام مستر و سرویس بهداشتی را آکاسیو گذاشتیم اما هیچ تاثیری نداشت)
  ممنون

 16. سلام، می خواستم بدونم برای سقف طبقه آخر که تیرچه و بلوک نیست معمولا از رابیتس و گچ کاری برای پوشش استفاده میشه(البته منظورم شمال هست و زیر شیروانی). سوال من اینه که آیا میشه به جای رابیتس از کناف ساده استفاده کرد. و از لحاظ هزینه کدوم یکی به صرفه تره؟

 17. سلام لطفا میشه بفرمایید متراژ کناف سقف یه خط ۳۰ سانتی دور سقف اتاق یعنی نور پردازی چطور حساب میکنن

  • سلام
   معمولاً این موارد که باکس نورپردازی هم بهش می‌گویند بصورت متر طولی محاسبه‌ی قیمت می‌شود.
   با توجه به ابعاد و پیچیدگی طرحش برآورد متریال میشه و قیمت بر اساس متر طول اعلام خواهد شد.

 18. با سلام
  سقف منزل قدیمی که چوبی هست رو میشه روش سقف کاذب استفاده کرد و لطفا بفرمائید که از چه طرح و مدلی استفاده بشه بهتره؟ ممنون

 19. سلام
  میشه لابی منزلم رو پی وی سی با گریلیوم بزنم؟ گرون میشه همون pvc بزنم بهتره؟
  ممنون از تحلیل قشنگی که بره ابعاد مختلف قیمت گیری یک سقف داشتین.
  دست مریزاد

  • با سلام
   برای لابی ها عمدتاً ترکیب این دو سقف توصیه نمی شود. گریلیوم عمدتاً مخصوص فضاهای صنعتی، بیمارستان ها و فضاهای مشابه آن است. در فضاهای مسکونی عمدتاً گریلیوم اجرا نمیشه و pvc مناسب تره. همچنین پی وی سی یا پنل های ام دی اف دارای تنوع طرح و رنگ بیشتری است. بنابراین توصیه ما استفاده از پنل های پی وی سی یا ام دی اف برای کار شما است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید