پاسخ به 10 سوال حیاتی درمورد سقف کاذب گریلیوم

پاسخ به 10 سوال حیاتی درمورد سقف کاذب گریلیوم

تا حالا به مربع های روی میز شطرنج توجه کردین؟ سقف کاذب گریلیوم هم دقیقاً شبیه یک میز شطرنج میمونه که مربع های اون تو خالی باشن. گریلیوم گرفته شده از واژه ی انگلیسی grille به معنای مشبک می باشد. اگه علاقه مند به فضای مدرن هستین پیشنهاد می کنیم سقف کاذب گریلیوم رو از دست ندین. این نوع سقف میتونه یک فضای فانتزی و جذاب رو برای شما به وجود بیاره. حالت شطرنجی این سقف اون رو به یکی از خاص ترین سقف های کاذب تبدیل کرده. با ما همراه باشین تا شمارو با انواع سقف گریلیوم، مزایا، معایب، محل های مورد استفاده و دیگر ویژگی های اون آشنا کنیم.

سقف کاذب چیست؟

ابتدا برای شروع مقاله باید با مفهوم سقف کاذب آشنا بشین. به طور خلاصه سقف کاذب نوعی پوشش ثانویه هست که بر روی سقف اصلی ساختمان قرار می گیره تا زشتی ها و ایرادات سقف اصلی رو بپوشونه. این سقف به دیوارهای محل و سقف اصلی اتصال پیدا میکنه و از استحکام بالایی برخوردار میشه.

سقف گریلیوم (17)

سقف کاذب در بازار انواع مختلفی داره که میتونین در لینک زیر به طور کامل با انواع اون آشنا بشین:

انواع سقف کاذب

سقف کاذب گریلیوم هم یکی از انواع سقف کاذب باز هست که در ادامه به طور کامل براتون توضیح داده میشه.

سقف گریلیوم (21)

منظور از سقف کاذب باز و بسته چیست؟

به طور کلی باز و بسته بودن سقف های کاذب به معنای حفره دار بودن و یا نبودن این سقف ها هست. البته وجود این حفره ها به معنای دیده شدن زیرسازی و از بین رفتن زیبایی ظاهری سقف نیست. بلکه در صورت نیاز به وسیله طراحی مخصوص مثلاً با شیشه، روی زیرسازی و تأسیسات زیرین پوشانده شده و فقط نورپردازی های داخل سقف دیده میشن.

سقف کاذب باز چیست؟

گروهی از سقف ها هستن که در ساختار اون ها فضای خالی وجود داره، به طوری که زیر سازی کار شده در زیر این مدل سقف ها از بین این فضاهای خالی به طور مستقیم قابل دسترسی هست. نحوه ی چیدمان قطعات در سقف های باز، باعث ایجاد این فضاهای خالی شده است. تصویر زیر یک نمونه سقف باز از نوع گریلیوم هست.

سقف گریلیوم (16)

سقف کاذب بسته چیست؟

در نوع دیگری از سقف های کاذب، قطعات سازنده ی سقف به صورت چفت در چفت هم قرار می گیرن و هیچ گونه فضای خالی در بین این قطعات وجود نداره. این موضوع باعث میشه که فضای زیرِ سقف اصلی اصلا دیده نشه. همچنین در سقف های بسته، دسترسی به زیر سازی و یا سقف اصلی به طور مستقیم و بدون برداشتن قطعات سقف کاذب ممکن نیست.

سقف گریلیوم (2)

سقف کاذب گریلیوم چیست؟

یکی از انواع سقف های کاذب موجود در بازار سقف کاذب گریلیوم هست. این نوع سقف جزء سقف های کاذبِ باز هست. در بعضی موارد نوعی سقف فانتزی هم به حساب میاد. اجزای این سقف به صورت قطعات پیش ساخته با ابعاد استاندارد و کوچک‌تر تولید و سپس در محل مورد نظر نصب میشه. به عبارتی از کنار هم قرار گرفتن قطعات کوچک‌تر، سقف گریلیوم نهایی به وجود میاد  که به صورت نوعی پوشش روی سقف اصلی سوار میشه. سقف گریلیوم از نظر شکل ظاهری، ابعاد، متریال سازنده و دیگر موارد انواع مختلفی داره که در ادامه برای شما توضیح دادیم.

2 نوع سقف کاذب گریلیوم از نظر شکل ظاهری چیست؟

سقف کاذب گریلیوم با توجه به نحوه قرار گیری تیغه های سازنده و شکل ظاهری به دو دسته ی زیر تقسیم میشه:

  1. سقف گریلیوم پره ای (خطی)
  2. سقف گریلیوم سلولی

در ادامه بریم با این دو نوع سقف کاذب گریلیوم بیشتر آشنا بشیم.

سقف گریلیوم (1)

1- سقف گریلیوم پره ای (خطی)

سقف گریلیوم خطی همونطوری که از اسمش مشخص هست نمای طولی و خطی داره. تیغه های سازنده این سقف به صورت خطوط نواری با فاصله های دلخواه در کنار  هم دیگه قرار می گیرن. فاصله بین تیغه های سقف مطابق سفارش شما طراحی و اجرا میشن. همونطور که در تصویر زیر می بینیم سقف گریلیوم پره ای به دلیل وجود فضای خالی در بین نوار های سازنده نوعی سقف باز محسوب میشه.

سقف کاذب گریلیوم (2)

2- سقف گریلیوم سلولی

این نوع سقف ساختاری مشبک (شبکه شبکه) داره. نمای ظاهری این سقف به صورت حفره هایی مربع و مستطیل شکل هست که در کنار هم قرار دارن. ظاهر حفره دار این سقف باعث شده که جزو سقف های باز به حساب بیاد. زیبایی بسیار زیاد این نوع سقف بر کسی پوشیده نیست. ابعاد حفره های این سقف معمولا  از 3 تا 60 سانتی متر متغیر هست. تصویر زیر نوعی سقف گریلیوم سلولی هست.

سقف گریلیوم (15)

سقف کاذب گریلیوم از چه متریالی ساخته میشه؟

سقف کاذب گریلیوم رو از متریال متفاوتی میشه ساخت. فلزاتی که برای ساخت این نوع سقف استفاده میشن خاصیت ضد زنگ و ضد خوردگی دارن از جمله آلومینیوم، آهن و دیگر فلزات قابل استفاده. تصویر زیر نوعی سقف گریلیوم فلزی رو نشان میده.

گریلیوم

همچنین از چوب هم برای ساخت این نوع سقف استفاده میشه که ظاهر خیلی زیبایی داری و نمای فانتزی این سقف رو بیشتر می کنه. تصویر زیر نوعی سقف گریلیوم پره ای از جنس چوب هست.

سقف گریلیوم (20) سقف کاذب گریلیوم (3)

چوب پلاست چیست؟

متریال دیگه ای به نام چوب پلاست هم وجود داره که برای این نوع سقف از اون استفاده میشه. این متریال که تازه وارد بازار شده، وزن سبک تری نسبت به سایر متریال داره و نوعی پلاستیک با طرح چوب هست.

سقف گریلیوم (5)

از سقف کاذب گریلیوم در چه مکان هایی استفاده میشه؟

به طور کلی از سقف گریلیوم بیشتر در محیط های تجاری و اداری مثل بیمارستان ها، سالن های ورزشی، ایستگا های مترو، سالن های آمفی تئاتر، فرود گاه ها و . . . استفاده میشه. همچنین نوع خطی این سقف در راهرو هایی با عرض کم خیلی پر کاربرد هست.

سقف گریلیوم (11)

سقف گریلیوم برای محیط های مسکونی خیلی مناسب نیست اما اگه عاشق این نوع سقف شدین میتونین از اون به صورت ترکیبی با سقف های دیگه در خانه خودتون استفاده کنین. اینجوری میتونین از زیبایی این سقف لذتی دو برابر ببرین.

تصاویر زیر دو نمونه سقف گریلیوم هستن که به صورت ترکیبی با یک نوع سقف دیگه استفاده شدن.

سقف گریلیوم (10)

سقف گریلیوم (12)

روش اجرای سقف کاذب گریلیوم چگونه است؟

برای اجرا و نصب این نوع سقف از یک سری نگه دارنده های مخصوص استفاده میشه که نقش اصلی رو در اجرای سقف گریلیوم بر عهده دارن. جنس این نگه دارنده ها بیشتر از آهن و گالوانیزه هست. نگه دارنده ها به صورت عمود بر سقف گریلیوم به زیرسازی سقف اصلی پیچ میشن. به دلیل اهمیت بالایی که زیر سازی در نصب سقف گریلیوم داره باید حتما از تراز بودن زیرسازی مطمئن باشیم. زیر سازی این نوع سقف به صورت طولی و یا شبکه ای به وسیله قوطی های با ابعاد مختلف 20 ×20 ، 30 ×30 و 10 × 30 وجود دارد (قوطی ها نوعی پروفیل توخالی به صورت چهارگوش هستند).

سقف گریلیوم (14)

در هنگام نصب این نگه دارنده ها باید به دو نکته توجه داشت:

1- رعایت فاصله بین نگه دارنده ها و همچنین فاصله ی بین نگه دارنده اول و آخر از دیوار در هنگام نصب.

2- رعایت نصب قرینه ی نگه دارنده ها به سقف اصلی در سقف گریلیوم.

سقف گریلیوم (4)

مزایای سقف کاذب گریلیوم چیست؟

1- این نوع سقف قابلیت اجرای هر نوع عایق بندی صدا و گرما رو در زیر خودش داره.

2- امکان اجرای هر گونه نور پردازی در زیر این نوع سقف وجود داره.

سقف گریلیوم (3)

3- نصب این نوع سقف از سرعت بالایی برخوردار هست.

4- اجرای این نوع سقف راحت تر و کم دردسر تر از سایر سقف های کاذب هست.

5- وزن سبک این سقف باعث حمل و اجرای راحت تر اون میشه.

6- قابلیت رنگ شدن برای این سقف وجود داره، همچنین مانند تصویر پایین در هنگام خرید، قطعات این نوع سقف با رنگ های متفاوتی در بازار موجود هستن.

سقف گریلیوم (18)

7- سیم کشی ها و سایر تاسیسات در پشت این سقف به راحتی قابل دسترسی و تعمیر هستن.

سقف گریلیوم (19)

8- بر خلاف باز بودن نوع این سقف، بنا به سلیقه شما، طراحی اون میتونه به گونه ای انجام بشه که تاسیساتِ پشت اون، قابل دیدن نباشن. اینجوری سقف ظاهر زیبای خودش رو از دست نمیده.

سقف گریلیوم (13)

9- این نوع سقف به دلیل داشتن حفره و فضای خالی در خود، نوعی خاصیت آکوستیک (جذب صداهای اضافی) رو در محیط ایجاد می کنه.

معایب سقف کاذب گریلیوم چیست؟

حالا بریم با معایب سقف گریلیوم آشنا بشیم:

1- اجرای اصولی و مقاوم این سقف نیاز یه زیر سازی آهنی داره.

2- سقف گریلیوم برای اجرا شدن به حالت طولی محدودیت داره و بیشتر به صورت عرضی اجرا میشه.

3- نهایت طولی که برای گریلیوم پره ای قابل تولید باشه 2.30 متر هست.

عوامل موثر بر قیمت سقف گریلیوم چیست؟

قیمت سقف گریلیوم به صورت متر مربع محاسبه میشه. همچنین عوامل زیر بر روی قیمت این نوع سقف موثر هستن:

  • نوع متریال سازنده ی سقف
  • ابعاد حفره ها
  • عرض و ارتفاع تیغه ها
  • ضخامت سقف
  • متراژ سقف
  • نوع رنگ مصرفی برای روی سقف

سقف کاذب گریلیوم (1)

سوالات شما درمورد سقف گریلیوم

اگه در انتخاب سقف گریلیوم دو دل هستین و یا اینکه سوالی درمورد این سقف دارین میتونین، در قسمت نظرات سایت اون رو برای ما کامنت کنین. همکاران ما در سلام ساختمان آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستن.

 

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments