بازاریابی چیست؟! بازاریابی مشتریان به کمک سلام ساختمان

0
84
بازاریابی چیست؟! بازاریابی مشتریان به کمک سلام ساختمان
بازاریابی چیست؟!

شما از زمانی که با مشتری ارتباط برقرار می‌کنین، در تلاش هستین تا رضایت و اعتمادش رو به دست بیارین. این اعتماد زمانی ایجاد میشه که مشتری از شما، محصولات و خدمات‌تون شناخت کافی پیدا کنه و بتونه از طریق اونها به نیازهاش پاسخ بده.

در این بین ممکنه پیشنهاداتی مطرح کنین که برای مشتری ارزشمند باشه. تبادل نظر بین شما و مشتری، ارزش بیشتری برای مشتری ایجاد میکنه. در نهایت وقتی با مشتری به قرارداد میرسین یعنی موفق شدین محصول خودتون رو به فروش برسونین. در تمامی این مراحل شما مشغول بازاریابی هستین.

امکاناتی که سلام ساختمان در اختیار شما قرار میده مثل امکان نمایش نمونه کارها و مدل ها در سایت یا راه‌اندازی صفحه اختصاصی در سایت و صفحه اینستاگرام به نوعی برای شما بازاریابی حساب میشه. حتی تصویر نمونه‌کارهایی که به مشتری جدید نشون میدین، آگاهی مشتری رو نسبت به شما افزایش میده و بازار مناسبی براتون ایجاد میکنه.

این توضیحات رو به خاطر این دادیم که متوجه بشین منظور ما از بازاریابی چیه و فقط به قرارداد یا فروش محصولات و خدمات شما محدود نمیشه. البته بعضی از افراد بازاریابی رو با ویزیتوری، تبلیغات و فروش اشتباه می‌گیرن اما باید بدونین بازاریابی شامل مجموعه فعالیت‌هایی میشه که کارهایی مثل تبلیغات و فروش زیرمجموعه‌ای از اون به حساب میان. به جرات میشه گفت مهمترین بخش بازاریابی، مربوط به شناخت نیاز مشتری میشه.

بازاریابی یعنی چی؟

اگر قرار باشه یک تعریف از بازاریابی ارائه بدیم باید بگیم بازاریابی یعنی هنر ایجاد ارتباطات ارزشمند یا مدیریت روابط سودمند با مشتری. ارتباطی که منجر به پیدا کردن بازار مناسب برای فروش محصولات و خدمات میشه و مبتنی بر نیاز و خواسته مشتری بوده و برای مشتری ارزش ایجاد می‌کنه.

وظایف بازاریابی رو میشه در این موارد خلاصه کرد:

  • آگاهی: اولین وظیفه بازاریابی، آگاه کردن مشتری در مورد محصولات و خدماتی هست که ارائه میدین.
  • تعامل مناسب با مشتری
  • تبدیل مشتری: از طریق تماس تلفنی و بازدید حضوری مشتری بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل میشه.
  • حفظ مشتری: وقتی مشتری با شما قرارداد می‌بنده و محصولی از شما خریداری میکنه، کار شما تموم نمیشه بلکه باید طوری کار رو تحویل بدین که مشتری ترغیب بشه در آینده سفارش‌های بیشتری به شما بده یا مشتریان جدیدی معرفی کنه. خلاصه اینکه باید مشتریان وفادار خودتون رو افزایش بدین. بازاریابی به شما کمک می‌کنه تا به این هدف‌تون برسین.

بازاریابی شامل چه فرایندهایی میشه؟

  1. شناخت نیاز مشتری: مهمترین اصل در بازاریابی اینه که مشتری رو خوب بشناسین وگرنه نمی‌تونین در این حوزه موفق عمل کنین.
  2. تولید کالاهای موردنیاز جامعه و بازار هدف: باید محصولات و خدماتی به مشتریان ارائه بدین که نیاز دارن و از کیفیت قابل قبولی برخودار هستن.
  3. قیمت‌گذاری مطلوب بر اساس تحقیقات بازار: قیمت‌هایی که شما اعلام می‌کنین باید متناسب با عرف بازار باشه و در تعیین قیمت به شرایط اقتصادی جامعه توجه داشته باشین. از اونجا که برای بازدید از هر پروژه در سلام ساختمان بین 1 تا 3 متخصص فرستاده میشن، وضعیت تا حدودی رقابتی میشه. بنابراین در تعیین قیمت باید حواستون به این شرایط رقابتی هم باشه. از طرف دیگه توصیه اکید ما اینه؛ حتما قیمت نهایی رو به مشتری اعلام کنین!
  4. توزیع از طریق کانال‌های فروش: برای ارائه محصولات و خدمات خود باید مکان مناسبی داشته باشین. مکانی که مشتریان به راحتی به شما دسترسی داشته باشن. مکانی مثل کارگاه یا دفتر.
  5. تبلیغات: اگر تبلیغات به صورت هدفمند انجام بشه، باعث میشه مشتریان تمایل بیشتری برای خرید پیدا کنن. بنابراین تبلیغات موثر، افزایش فروش و ارائه بهتر خدمات رو به دنبال داره.

لازمه اشاره کنیم که تبلیغات بر اساس هدف به 3 دسته تقسیم میشه:

الف) معرفی محصولات

ب) تشویق افراد برای خرید

ج) یادآوری محصول در ذهن مشتری (پیگیری)

سلام ساختمان محیطی رو فراهم کرده که بهتر بتونین محصولات خودتون رو به مشتری معرفی کرده و از طریق تماس تلفنی و پرزنت حضوری اونها رو برای قراداد بستن یا همون خرید ‌تشویق کنین. همچنین با پیگیری مداوم از مشتریان در مراحل مختلف می‌تونین محصول رو در ذهنشون یادآوری کنین. با این وجود بهترین تبلیغ شما، کیفیت کار شماست و اگر هر خونه رو یک نمایشگاه در نظر بگیرین، به بهترین شکل ممکن، میشه به تبلیغات پرداخت.

سلام ساختمان، بازاریابی رو راحت کرده

خلاصه اینکه وجود سلام ساختمان فرایند بازاریابی رو برای شما راحت‌تر کرده و اگر از این فرصت به خوبی استفاده کنین می‌تونین گام بزرگی در جهت بهبود بازار کاری خودتون بردارین.

نکته ی مهم درباره ی بازاریابی اینه این مهارت رو چندین و چند بار تمرین کنین و انجامش بدید تا بتونین مشتریان بیشتری رو برای خودتون به ارمغان بیارین!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید