طراحی آشپزخانه کوچک، طراحی کابینت برای آشپزخانه کوچک

0
1523
طراحی آشپزخانه کوچک

از بخش های مهم خونه که به قلب خونه معروفِ، آشپزخونه است. با توجه با اینکه محل تجمع افراد خونه بیشتر در آشپزخونه می باشد و خانوم خونه زمان زیادی در روز رو در این محیط سپری میکنه باید با استفاده از بهترین متریال ساخته شود.

البته امروزه با توجه به زندگی آپارتمان نشینی و کوچک بودن فضاهای خونه ممکنه آشپزخونه کوچکی داشته باشیم. اگر همین فضای محدود، یک طراحی آشپزخانه خوب داشته باشه و متریال مناسبی براش در نظر گرفته بشه، خیلی هم شیک و دوست داشتنی خواهد بود.

برخلاف طراحی آشپزخانه بزرگ که دست طراح رو برای انتخاب رنگ کابینت باز میذاره، در مورد آشپزخانه های کوچک انتخاب های محدودتری دارید. چون برای آشپزخانه های با محیط کوچک بهتره از رنگ های روشن استفاده کنیم که فضا رو دلباز و بزرگ تر نشون میده.

بهترین متریال برای آشپزخانه کوچک استفاده از هایگلاس هستش چون نور رو انعکاس میده و باعث روشن تر شدن محیط می شود. در انتخاب طرح برای محیط های کوچک خیلی باید دقت کرد چون هرچه ساده تر باشه، زیبایی بصریش بیشتر خواهد بود.

در رابطه با نوع چیدمان باید در نظر داشته باشید که اطراف را خیلی شلوغ نکنید. در نظر داشته باشید که سه عنصر مهم در آشپزخانه، گاز، آبچکان و یخچال هست که بهتره در آشپزخانه های کوچک در کنار هم یا رو به روی هم در نظر گرفته شوند.

تصاویر طراحی آشپزخانه کوچک

نمونه هایی از مدل آشپزخانه کوچک را در زیر ملاحظه می کنید.

کابینت آشپزخانه کوچک 1
کابینت آشپزخانه کوچک 2
کابینت آشپزخانه کوچک 3
کابینت آشپزخانه کوچک 4
کابینت آشپزخانه کوچک 5
کابینت آشپزخانه کوچک 6
کابینت آشپزخانه کوچک 7
کابینت آشپزخانه کوچک 8
کابینت آشپزخانه کوچک 9
کابینت آشپزخانه کوچک 10
کابینت آشپزخانه کوچک 11
کابینت آشپزخانه کوچک 12
کابینت آشپزخانه کوچک 13
کابینت آشپزخانه کوچک 14
کابینت آشپزخانه کوچک 16
کابینت آشپزخانه کوچک 17
کابینت آشپزخانه کوچک 18
کابینت آشپزخانه کوچک 19

در طرح زیر، محل قرارگیری پنجره به نوعی طراحی شده که علاوه بر بهینه سازی نور محیط، فضای دلپذیری رو در زمان استفاده از سینک ایجاد کرده. در نظر گرفتن جایگاه پنجره ها در طراحی آشپزخانه اصول خاصی داره که میتونید در مطلب طراحی آشپزخانه با پنجره اون ها رو مطالعه کنید.

کابینت آشپزخانه کوچک 20
کابینت آشپزخانه کوچک 21
کابینت آشپزخانه کوچک 22

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید