22 مدل طراحی کابینت آشپزخانه مستطیلی و مربعی

0
243
22 مدل طراحی کابینت آشپزخانه مستطیلی و مربعی
22 مدل طراحی کابینت آشپزخانه مستطیلی و مربعی

یکی از زیبایی‌های بصری آشپزخانه‌ها را کابینت‌ها تشکیل می‌دهند و هر چه رنگ کابینت‌ها با دکوراسیون آشپزخانه و ویژگی‌های فضا هماهنگی بیشتری داشته باشه، این جذابیت هم بیشتر مشخص می‌شه. در این مطلب چند نمونه طراحی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه مستطیلی و مربعی را که هماهنگی جذابی با آشپزخانه دارند با هم می‌بینیم.

طراحی آشپزخانه مستطیلی

مهمترین مشخصه‌ی آشپزخانه ها با طراحی کابینت مستطیلی اینه که آشپزخانه در یکی از جهت‌ها کشیدگی بیشتری داره. بنابراین، مهمترین نکته در این آشپزخانه چیدمان اجزای مختلف آشپزخانه به نحوی است که دسترسی به آنها و به عبارتی کار در فضای آشپزخانه به آسانی انجام شود. علاوه بر این، این نوع آشپزخانه ها به دلیل شکل مستطیلی که دارند آشپزخانه را وسیع‌تر نشان می‌دهند؛ به این مدل های طراحی آشپزخانه مستطیلی نگاه کنید:

آشپزخانه مستطیلی

این طراحی آشپزخانه مستطیلی به رنگ سفیده که هماهنگی زیبایی را با کفپوش و دیوارپوش ایجاد کرده.

آشپزخانه مستطیلی 2

افرادی که با کمبود فضا در آشپزخانه مواجه هستند، این طراحی آشپزخانه مستطیلی می‌تونه ایده خوبی براشون باشه.

آشپزخانه مستطیلی 3

افرادی که آشپزخانه بزرگ دارند می‌توانند از این ایده طراحی آشپزخانه مستطیلی استفاده کنند. در این فضا ترکیب رنگ سفید و طرح چوبی پارکت و اپن بسیار زیبا انجام شده.

آشپزخانه مستطیلی 4

افرادی که علاقه‌مند به دکوراسیون آشپزخانه تیره هستند می‌توانند طراحی آشپزخانه مستطیلی خودشون رو این شکلی انجام بدن. ترکیب رنگ قهوه‌ای و متالیک در این دیزاین تونسته زیبایی آشپزخانه رو افزایش بده.

آشپزخانه مستطیلی 5

افرادی که وسایل زیادی دارند و فضای آشپزخانه کوچکی دارن، می‌توانند از این طراحی استفاده کنند زیرا به راحتی می‌شه وسایل آشپزخانه را درون کابینت‌های آن جاسازی کرد.

آشپزخانه مستطیلی 6

این آشپزخانه مدرن بسیار ساده و شیک هست. هماهنگی رنگ متالیک اجزای آشپزخانه با سقف، پارکت و دیواره‌ها واقعا زیباست.

آشپزخانه مستطیلی 7

در این طراحی آشپزخانه مدرن با وجود کوچک بودن، از رنگ و جنس متالیک استفاده شده و زیبایی آشپزخانه را بالا برده. همونطور که می‌بینین نورپردازی در این آشپزخانه نقش پر رنگی رو ایفا می‌کنه.

آشپزخانه مستطیلی 8

ترکیب زیبای رنگ سفید و طوسی با پارکت‌های طرح چوب تونسته زیبایی این آشپزخانه را به سادگی نشون بده. کابینت‌های مستطیلی بزرگ این آشپزخانه هم امکان قرارگیری وسایل را فراهم میکنن.

آشپزخانه مستطیلی 9

در این طراحی آشپزخانه مستطیلی سادگی کابینت‌ها جلب توجه می‌کنه. ترکیب رنگ سفید، پارکت چوبی و پنجره‌های بزرگ مستطیلی زیبایی بسیاری رو برای این آشپزخانه ایجاد کردن.

آشپزخانه مستطیلی 10

وجود در و پنجره‌های بزرگ این خانه توانسته به خوبی فضای حیاط را به نمایش گذاشته و به زیبایی فضای داخل خانه اضافه کنه. کابینت‌های مستطیلی و ترکیب رنگ سفید، کرمی و پارکت قهوه‌ای به زیبایی فضا اضافه کرده.

آشپزخانه مستطیلی 11

این آشپزخانه فضای کمی داشته اما طراحی رنگ مشکی کابینت‌ها توانسته هماهنگی مناسبی را با پارکت و دیواره‌ها ایجاد کنه و مستطیلی بودنِ فضا مانع این زیبایی نشده.

آشپزخانه مستطیلی 12

در این طراحی دکوراسیون مستطیل کوچک، کابینت‌های مستطیلی آشپزخانه بسیار زیبا بوده و توانسته هماهنگی رنگ کرمی و قهوه‌ای را به زیبایی هر چه تمام نشان بده.

آشپزخانه مستطیلی 15

این آشپزخانه تقریبا کوچکه و وجود کابینت‌های آبی با ترکیب رنگ طوسی و متالیک خیلی زیبا انجام شده؛ در ضمن پارکت طرح چوب با صندلی‌ها نیز بسیار هماهنگ هست.

طراحی کابینت آشپزخانه مربعی

در کنار طراحی آشپزخانه مستطیلی طراحی دیگری همچون طراحی کابینت آشپزخانه مربع نیز وجود دارد. به این عکس‌ها نگاه کنید:

آشپزخانه مستطیلی 16

این آشپزخانه دارای ترکیب رنگ سفید، آبی و طرح چوب بوده و داخل آن از طراحی کابینت آشپزخانه مربع استفاده شده. وجود کابینت‌های ترکیبی می‌تواند زیبایی آشپزخانه و جای‌گیری کابینت‌ها را در مکان مناسب مشخص کنه که در این طراحی واقعا زیبا انجام شده.

آشپزخانه مستطیلی 17

کابینت‌های مربعی این آشپزخانه و ترکیب رنگ سفید و طرح چوبی بسیار زیبا بوده اما وجود قفسه‌هایی از جنس چوب که جای‌گیری وسایل لازم را فراهم می‌کنه هم بسیار خلاقانه انجام شده.

آشپزخانه مستطیلی 13

در این طراحی آشپزخانه کوچک از طراحی کابینت مربعی استفاده و به خوبی فضاسازی شده است. رنگ روشن این دکوراسیون با تلفیق طرح چوب و وجود پنجره به خوبی روشنایی لازم را برای آشپزخانه فراهم ساخته.

آشپزخانه مستطیلی 14

این دکوراسیون مدل دیگه‌ای از آشپزخانه مربعی را با رنگ‌های آبی و نقره‌ای نشان میدهد. قرارگیری پنجره‌ها در این آشپزخانه اثرگذاری زیادی در انرژی بخشی به فضا در طول روز داره.

آشپزخانه مستطیلی 18

این آشپزخانه سفید با پارکت قهوه‌ای و روکش چوبیکابینت‌ها، بسیار زیبا طراحی شده و قرارگیری کابینت‌ها بصورت مربع در این فضا هم زیبایی و هم چشم نوازی اون را افزایش داده.

آشپزخانه مستطیلی 19

ترکیب رنگ آبی، طرح چوب و سفید در این آشپزخانه واقعا زیباست. طراحی کابینت آشپزخانه مربعی همراه با پنجره‌های مستطیلی فضای زیبایی رو ایجاد کرده.

آشپزخانه مستطیلی 20

ترکیب رنگ طوسی و سفید و وجود پارکت طرح چوب این آشپزخانه بسیار زیباست. کابینت‌های سفید با کابینت‌های طوسی بسیار زیبا طراحی شده و جذابیت فضا را افزایش داده.

آشپزخانه مستطیلی 00

رنگ سفید و چوب به کار رفته در این آشپزخانه واقعا زیباست. این آشپزخانه کوچک به زیبایی ترکیب کابینت در یک آشپزخانه مربعی را نشان داده و نورپردازی آن هم به خوبی انجام شده.

آشپزخانه مستطیلی 01

باز هم یک آشپزخانه دیگر با طراحی سفید و طوسی که با پارکت‌ها و صندلی‌های چوبی هارمونی جذابی را ایجاد کرده. وجود پنجره و درب بالکن نزدیک به این آشپزخانه نورپردازی خوبی را در طول روز به این فضا داده.

جمع بندی و نتیجه گیری

فرقی نداره که به طراحی آشپزخانه مستطیلی شکل علاقه دارید و یا در آشپزخانه خود از طراحی کابینت آشپزخانه مربع استفاده می‌کنید، مهم‌ترین چیز فضاسازی و توجه به ویژگی‌های فضا در طراحی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید