کدوم نوع دیزاین آشپزخانه قشنگتره؟ | 45 مدل متنوع دیزاین آشپزخانه

0
1021
کدوم نوع طراحی آشپزخانه قشنگتره؟ | 45 مدل متنوع دیزاین آشپزخانه
کدوم نوع طراحی آشپزخانه قشنگتره؟ | 45 مدل متنوع دیزاین آشپزخانه

اصلی‌ترین بخش منزل آشپزخانه بوده و به همین خاطر بعضی از خانم‌ها پس از گذشت مدت زمانی به فکر تغییر طراحی و دیزاین آشپزخانه و بازسازی خواهند افتاد. منظور از بازسازی آشپزخانه‌ اینه که صاحبان منازل به دلایل مختلفی مثل مشکل در نورپردازی، کابینت‌های قدیمی، کف‌پوش نامناسب و غیره به فکر نوسازی آشپزخانه خواهند افتاد.

خواندن این مطلب به دوستانی که قصد دارند دیزاین آشپزخانه خودشون رو تغییر بدهند توصیه میشه تا اولاً بدونین زمان تغییر دکوراسیون آشپزخانه باید به چه چیزهایی توجه کنین، دوماً می‌تونین از مدل های ارائه شده در این مطلب ایده بگیرین. پس با ما همراه باشید.

مدل دیزاین آشپزخانه بزرگ

آشپزخانه‌های بزرگ یکی از بهترین امکانات رو زمان طراحی شامل می‌شوند و در واقع دست شما رو در تغییر دیزاین آشپزخانه قدیم به دیزاین آشپزخانه جدید باز می‌گذارند. و میتونین طرح‌های متنوعی رو اجرا کنین، بدون اینکه در انتخاب رنگِ دیزاین آشپزخانه محدودیتی داشته باشین.

دیزاین آشپزخانه بزرگ

به این دیزاین آشپزخانه سفید نگاه کنید، کابینت‌های سفید و طوسی توانسته هماهنگی بسیار زیبایی رو برای اجزای آشپزخانه، پنجره‌ها و صندلی‌های طرح چوب، لوستر، تابلو و غیره ایجاد کنه. وجود پنجره‌ها می‌تواند به نورپردازی طبیعی در این محیط کمک کند و به دلیل سقف گچ‌بری شده این آشپزخانه به روشنایی خانه اضافه کند.

دیزاین آشپزخانه بزرگ 2

در این دیزاین آشپزخانه بزرگ فضای قرارگیری آشپزخانه و میز و صندلی‌ها جلوه زیبایی به محیط بخشیده. وجود سینک ظرفشویی در بخش میانی آشپزخانه، نورپردازی‌ها و پنجره‌ها، فضای دل‌بازی رو ایجاد کرده و دیوارپوش‌های طرح آجری کرمی و سفید هم در این فضا به بازتاب نور کمک می‌کنه.

دیزاین آشپزخانه بزرگ 3

علاقه‌مندان به دیزاین آشپزخانه سفید می‌توانند با قرار دادن کابینت‌های سفید و کفپوش رنگ روشن به جذابیت فضای آشپزخانه‌شان اضافه کنند. وجود صندلی‌های مشکی در این فضا توانسته تضاد جالبی رو ایجاد کنه و همین امر می‌تواند به زیبایی محیط آشپزخانه اضافه کنه.

دیزاین آشپزخانه بزرگ 4

این تصویر دیزاین آشپزخانه بزرگ و مدرن رو نشان می‌دهد. وجود پنجره‌ها نمای سرسبز درخت‌ها رو نشان می‌دهد و می‌تواند به جذابیت این دکوراسیون اضافه کنه. تنها مشکلی که این آشپزخانه داره، نبودن نورپردازی کافی در محیط هست که در هنگام شب دید رو کم‌تر می‌کند.

دیزاین آشپزخانه بزرگ 6

این عکس یک مدل دیگه از دیزاین آشپزخانه بزرگ مدرن بوده که ترکیب رنگ طوسی و سفید رو به خوبی نشان داده. پارکت، صندلی‌هایی از جنس چوب و به رنگ طوسی کاملاً هماهنگ با این فضا بوده و بسیار جذاب هستند. نورپردازی خوب و وجود پنجره‌ها در این فضا به روشن سازی محیط بسیار کمک کرده.

عکس دیزاین آشپزخانه کوچک

افراد بسیاری آشپزخانه‌های کوچک دارند و طبیعی هست که بخواهند دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی خود رو به سبکی شیک تغییر دهند، این مدل‌ها رو ببینید.

دیزاین آشپزخانه بزرگ 7

این یک دیزاین آشپزخانه عروس کوچک هست که تمامی کابینت‌ها به رنگ سبز بوده و دیواره‌های آشپزخانه طرح سنگ هستند. روی کابینت‌ها چند ظرف چیده شده و با وجود کوچک بودن فضا ترکیب رنگ کابینت‌ها و ظروف تزئینی ایده بسیار جالبی بوده و نورپردازی آن هم به خوبی انجام شده.

دیزاین آشپزخانه بزرگ 8

 

دقیقا روبروی این دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی و پذیرایی، پنجره‌ای قرار داره که در طول روز روشنایی لازم رو برای آشپزخانه فراهم می‌کنه. پارکت و رنگ روی کابینت‌ها با طرح چوب بوده و حتی میز پذیرایی بیرون از آشپزخانه هم از طرح چوب هست که با آشپزخانه هماهنگی کاملی داره.

بطور کلی بهتره برای دیزاین آشپزخانه کوچک از رنگ‌های روشن استفاده بشه تا فضا دلبازتر بنظر بیاد.

دیزاین آشپزخانه 1

طراحی منحصر به فرد و خارق العاده این کابینت‌ها و هماهنگی آن با کفپوش موجب شده تا زیبایی این فضا به شدت افزایش پیدا کنه. این دیزاین آشپزخانه کوچک مدرن برای خانه‌های کوچک مناسب بوده و ترکیب رنگ‌های سفید، زرد، سبز و آبی توانسته به جذابیت آشپزخانه اضافه کنه.

دیزاین آشپزخانه 2

کابینت‌های سفید، پارکت قهوه‌ای و برچسب دیواره‌هایی رنگ چوب این دیزاین آشپزخانه کوچک خیلی زیباست. وجود پنجره‌ها کار نورپردازی در روز رو انجام داده و یک لامپ هم به جهت روشنایی در شب در این محیط قرار گرفته. وجود قفسه‌های ادویه‌جات و وسایل چایخوری هم فضای خالی رو به خوبی پر کرده.

دیزاین آشپزخانه 3

قرار دادن فضایی مجزا در دیزاین آشپزخانه کوچک برای مواد پاک کننده و ضد عفونی کننده ایده بسیار جالبی است. ترکیب رنگ آبی کابینت‌ها با رنگ زرد بسیار زیباست و وجود قفسه‌های مواد غذایی به خوبی در این فضا گنجانده شده و امکان دسترسی به مواد رو راحت‌تر کرده.

دیزاین آشپزخانه 9

در این دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی چندین کابینت به رنگ صورتی قرار داشته که همخوانی بالایی با دیوارهای طوسی و سفید آشپزخانه داره. وجود پنجره‌ها و گلدان‌ها حس و حال جذابی رو به آشپزخانه بخشیده و وجود زیراندازها هم هماهنگی بالایی با رنگ کابینت‌ها و پارکت داره و جذابیت آن رو بالا برده.

دیزاین آشپزخانه 11

این دیزاین آشپزخانه کوچک جدید مناسب افراد عاشق طبیعت و طراحی‌های چوب هست. دیواره‌ها، کفپوش و کابینت‌های این آشپزخانه از طرح چوب بوده و هارمونی جذابی رو بین طرح چوب، رنگ طوسی و سفید دیواره‌ها و سقف ایجاد کرده. از طرفی، وجود پنجره باعث شده نورپردازی ساده‌تر بشه و لامپ‎ها هم در شب نور کافی رو برای فضا فراهم می‌کنند.

دیزاین آشپزخانه 12

این دیزاین آشپزخانه برای افرادی که با کمبود فضا مواجه هستند ایده‌آل هست. ترکیب رنگ آبی اقیانوسی و سفید هماهنگی جذابی رو با پارکت‌های طرح چوب ایجاد کرده. وجود کتاب‌ها در قفسه‌ها نشان از نقلی بودن منزل داشته و می‌تواند یک مطالعه جذاب رو در طول روز برای اعضای خانواده فراهم کنه.

دیزاین آشپزخانه 12

در این دیزاین آشپزخانه مدرن که کوچک هم هست، دیزاین کابینت‌ آشپزخانه به رنگ صورتی، سبز و طرح چوب است. میز و صندلی‌ها به رنگ طوسی و چوبی طراحی شده و توانسته چندین ترکیب رنگ رو به زیبایی کنار هم قرار دهد. وجود پارکت چوبی، پنجره‌ها، درب شیشه‌ای و گلدان‌ها در این طراحی جذابیت فضا رو بیشتر کرده، هر چند فضا کمی شلوغ شده و شاید فقط منطبق با سلیقه‌های خاصی باشه.

دیزاین آشپزخانه 13

در این دیزاین آشپزخانه سفید کابینت‌های سفید، رنگ پنجره‌ها، تابلوها، پارکت و فرش به خوبی فضاسازی شده. همانطور که در تصویر می‌بینید با اینکه آشپزخانه کوچک است، اما وجود قفسه‌های زیبا و نورپردازی خوب این فضا می‌تواند در شب زیبایی آشپزخانه رو نمایان سازد.

دیزاین آشپزخانه 14

این دیزاین آشپزخانه کوچک ترکیبی از رنگ سفید و قهوه‌ای بوده و دارای طرح پارکت، کناره‌های کابینت و قفسه‌هایی از چوب هست. دیوارهای آشپزخانه به رنگ صورتی ملایم و کابینت‌ها به رنگ سفید بوده و برخلاف کوچک بودن فضا تمامی وسایل به خوبی در محیط قرار گرفته و فضایی زیبا رو فراهم آورده.

ایده‌هایی از دیزاین آشپزخانه سنتی

در کنار افرادی که به دیزاین آشپزخانه مدرن علاقه‌مندند افرادی هم به فضاهای سنتی علاقه‌مند بوده و می‌خواهند دیزاین آشپزخانه خود رو به صورت سنتی اجرایی کنند، به این عکس‌ها نگاه کنید.

دیزاین آشپزخانه 15

این دیزاین آشپزخانه سنتی که حال و هوای روستایی داره مناسب علاقه‌مندان به طرح چوب است. وجود کابینت‌ها، پارکت و سقف آجری مانند و ترکیب رنگ گردویی در محیط حس و حال خوبی رو به آدم القا می‌کنه. پنجره‌ها در طول روز کار نورپردازی محیط رو انجام می‌دهند و نورپردازی‌های سقف آشپزخانه هم برای شب طراحی شده.

دیزاین آشپزخانه 16

این عکس دیزاین آشپزخانه سنتی رو نشان می‌دهد که طرح چوبی کابینت‌ها، چوب‌های چسبیده به سقف، نمای هلال، دیواره‌های آجری، طرح پارکت‌ها و غیره از جمله جذابیت‌های این دیزاین به شمار می‌رود. رنگ یخچال و هود به صورت متالیک بوده و بازتاب نور رو به خوبی نشان می‌دهد. حالت دیوار چین دور پنجره‌ها، طرح پرده‌ها و حتی قرارگیری سبدها نیز از جمله ریزه‌کاری‌های جذاب این فضاست که حال و هوایی سنتی ایجاد کرده.

دیزاین آشپزخانه 17

در این عکس وجود پرده‌ها، سبدها، تابلوهای داخل آشپزخانه و صندلی‌های چوبی توانسته به خوبی فضا رو به یک آشپزخانه سنتی تبدیل کنه. وجود رنگ آبی کابینت‌ها، پارکت چوبی، هود آجری رنگ و حتی چند تکه فرش و تمامی موارد دیگر جذابیت آشپزخانه رو بسیار بالا برده.

دیزاین آشپزخانه 18

ترکیب رنگ سبز، زرد و پارکت چوبی این دیزاین آشپزخانه به سبک سنتی و میزی که در وسط آشپزخانه قرار گرفته بسیار زیبا بوده. دیواره‌ها به صورت کاشی کاری بوده که با کاغذ دیواری سبز بیرون آشپزخانه همخوانی بالایی داشته و وجود قفسه‌های ادویه‌جات توانسته به خوبی فضای آشپزخانه رو جذاب سازد. پنجره امکان نورپردازی در روز رو فراهم ساخته و چراغی که در وسط آشپزخانه قرار داره هم متناسب برای نورپردازی در شب تعبیه شده.

دیزاین آشپزخانه 19

این دیزاین آشپزخانه جدید به صورت ساده و شیک طراحی شده که در آن پارکت‌ها با طراحی‌هایی به رنگ آبی و سفید توانسته همخوانی جالبی با دیواره‌ها، کابینت و میز داشته باشد. از جمله جذابیت‌های این دیزاین قرارگیری تابلوهای بزرگ و کوچک و پنجره‌هایی است که نمایی از بیرون رو نشان می‌دهند.

مدل دیزاین آشپزخانه مدرن

خانه‌های مدرن دارای آشپزخانه‌هایی مدرن هستند که با وجود سادگی، زیبایی رو برای منازل فراهم می‌آورند. از طرح‌های شلوغ مربوط به دیزاین کلاسیک در این آشپزخانه‌ها خبری نیست و همه چی رنگ و بوی سادگی داره. در زیر چند نمونه از دیزاین آشپزخانه مدرن رو با هم می‌بینیم.

دیزاین آشپزخانه 20

این دیزاین آشپزخانه سفید و مدرن توانسته ترکیب رنگ سفید و سبز رو به خوبی نشان بدهد. صندلی‌های سبز و استفاده از گلدان هارمونی جذابی ایجاد کرده و وجود بالکن دو طرفه هم توانسته فضای بیرون رو به نمایش بگذارد که واقعاً فوق العاده‌ست.

دیزاین آشپزخانه 21

در این دیزاین آشپزخانه جدید میز چوبی و صندلی‌های فلزی به رنگ چوب فضای آرامش بخشی رو ایجاد کرده. این آشپزخانه بسیار ساده طراحی شده و وجود قفسه‌ها و تابلو نقاشی توانسته به زیبایی محیط اضافه کنه. تنها مشکل نبود نورپردازی قوی در محیط هست که در هنگام شب دید کافی ندارد.

همونطور که در تصاویر میبینین، اکثر دیزاین‌های آشپزخانه مدرن نسبت به آشپزخانه سنتی و کلاسیک بی روح‌تر هستن و زندگی ماشینی رو القا میکنن. اما سادگیِ اونها بسیار وسوسه برانگیزه و میتونه برای هرکسی جذاب باشه.

دیزاین آشپزخانه 21

این آشپزخانه دارای ترکیب رنگ کرمی تیره و سفید بوده و کفپوش و سقف به رنگ کرمی روشن هست که هماهنگی آن با صندلی‌های قهوه‌ایی به خوبی نمایان بوده و می‌تواند یکی از انتخاب‌های دیزاین آشپزخانه عروس باشد.

دیزاین آشپزخانه 22

در این طراحی آشپزخانه مدرن و ساده کابینت‌ها و پارکت‌ها دارای رنگی تیره بوده و در طول روز به دلیل وجود پنجره نور فضا خوب خواهد بود و در شب هم به دلیل نورپردازی مناسب بر روی اپن، زیر کابینت و سقف فضا به خوبی روشن خواهد شد. در طراحی های مدرن از انواع سقف کاذب آشپزخانه هم زیاد استفاده می شه.

دیزاین آشپزخانه 23

این دیزاین آشپزخانه جدید دارای فضایی کوچک بوده اما وجود میز و صندلی‌ها می‌تواند استراحتی کوتاه رو تا زمان آماده شدن غذا فراهم آورد. وجود کابینت‌ها، قفسه‌ها و دیواره‌های طرح آجری به خوبی با کابینت‌ها همخوانی داشته و به جذابیت فضا اضافه کرده.

دیزاین آشپزخانه 24

استفاده از این دیزاین آشپزخانه جدید به علاقه‌مندان تضاد رنگ تیره و روشن توصیه می‌شود. کابینت‌های سفید و مشکی، صندلی چوبی به رنگ مشکی و موارد دیگر ترکیب جذابی رو با رنگ سفید دیوارها ایجاد کرده و چشم انداز زیبایی که این آشپزخانه به فضای بیرون داره واقعاً عالیه.

دیزاین آشپزخانه 25

ترکیب رنگ سفید، آبی ملایم، طوسی و طرح چوب یک فضای جذاب رو برای این دیزاین آشپزخانه مدرن فراهم آورده. طرح چوب دیوار با صندلی‌هایی که پایه‌های چوبی و رنگی سفید دارند هارمونی خوبی رو با یخچال، فر و کابینت‌ها ایجاد کرده. وجود پنجره، قفسه‌ها و لامپ‌ها در این محیط هم از جمله جذابیت‌های این محیط به شمار می‌رود.

دیزاین آشپزخانه 26

پارکت‌های شش ضلعی کرمی، قهوه‌ای و طوسی این دیزاین آشپزخانه مدرن فوق‌العاده است. ترکیب رنگ مشکی کابینت‌ها و میز و صندلی‌های این آشپزخانه منحصر به فرد بوده و حتی دوچرخه‌ای که از سقف آویزان شده هم به چشم نواز بودن این فضا اضافه می‌کنه. نورپردازی این بخش هم به خوبی تیرگی‌های محیط رو محو کرده.

دیزاین آشپزخانه 27

در این دیزاین آشپزخانه سفید وجود قفسه‌های متعدد به جهت دسترسی بیشتر به وسایل لازم کمک می‌کنه. صندلی‌های ساده فلزی سفید رنگ، وجود تابلوها، قفسه‌های پر از وسایل، کابینت‌های سفید و گلدان گل، همه و همه جزو جذابیت‌های این آشپزخانه به شمار می‌رود.

دیزاین آشپزخانه 28

در این دیزاین آشپزخانه که مدرن و خاص هست، رنگ مشکی و طلایی به خوبی مشاهده میشه. کابینت‌های مشکی با دستگیره‌های طلایی، برچسب کابینت‌های زرد، ظرفشویی و غیره محیطی چشم نواز رو ایجاد کرده. طرح دیوارهای این آشپزخانه به شکل آجری بوده و وجود پنجره‌ها زیبایی آسمان رو به نمایش می‌گذارد. وجود لامپ بزرگ هم نور کافی محیط رو فراهم می‎سازد.

دیزاین آشپزخانه 29

این دیزاین آشپزخانه جدید قرارگیری دو عنصر چوب و فلز رو در کنار یکدیگر نشان می‌دهد. وجود فلزات شفاف و چوب توانسته به خوبی بازتاب محیط رو به نمایش گذارد. استفاده از این دیزاین به عنوان دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی با محدودیت فضا یک ایده عالی هست. طراحی صندلی‌ها و میز متالیک براق هم همخوانی زیادی با دیوارهای آشپزخانه و اپن دارد.

دیزاین آشپزخانه 30

این دیزاین آشپزخانه مدرن همخوانی خوبی رو با رنگ کابینت‌ها و نورپردازها ایجاد کرده. این طراحی برای دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی مناسب بوده و وجود چندین تابلو کوچک که بر دیوارهای آشپزخانه نصب شده به خوبی این فضا رو پر کرده. البته وجود اپن و رنگ بنفش صندلی‌ها تضادی رو در محیط ایجاد کرده که شاید متناسب با سلیقه‌ی همه نباشه.

دیزاین آشپزخانه 31

در این دیزاین آشپزخانه مدرن وجود کابینت‎های سفید و دیوار سورمه ای فضای جذابی رو ایجاد کرده با این حال وجود نورپردازی و قرارگیری صندلی می‌تونه مطالعه و کار با لپ تاپ رو هم ممکن کنه، علاوه بر این، وجود قفسه‌ها امکان قرارگیری وسایل آشپزخانه و تعدادی کتاب رو فراهم کرده. پارکت چوبی رنگ روشن و پنجره مشرف به آشپزخانه هم به نورپردازی محیط کمک کرده.

دیزاین آشپزخانه 31

این دیزاین آشپزخانه مدرن دارای ترکیب رنگ طوسی و سفید بوده. وجود قوس در اپن و قفسه‌های موجود در در اون، صندلی‌های فلزی سفید رنگ و از همه مهم‌تر تابلویی با نمای زمستان تونسته علاوه بر ایجاد هارمونی در محیط کاملاً فضا رو مدرن نشون بده. سنگ کف به رنگ روشن به خوبی انعکاس نور رو فراهم کرده و به دلیل قرارگیری در کنار پنجره، نورگیری خوبی در طول روز داره.

دیزاین آشپزخانه 31

این عکس مناسب دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی هست، در این فضا به خوبی قفسه‌ها و کابینت‌ها تعریف شده و نمای آسمان از سقف نورپردازی کافی در روز رو فراهم ساخته و طراحی سقفی که به سمت پذیرایی هست بسیار جالب انجام شده. طراحی قفسه‌های درون آشپزخانه، صندلی‌ها و قفسه‌های پر از کتاب در بیرون آشپزخانه و اپن عریض نیز بسیار زیبا انجام شده.

دیزاین آشپزخانه 32

یک ایده جذاب برای علاقه‌مندان به دیزاین آشپزخانه سفید همین عکس هست. کابینت‌ها و وسایل سفید به روشنایی فضا اضافه کرده و وجود پنجره‌ها کار نورپردازی رو انجام می‌دهد. رنگ کفپوش و همخوانی آن با دیواره‌های آشپزخانه خیلی زیبا انجام شده که می‌تواند این فضا رو به یکی از انتخاب‌ها برای دیزاین آشپزخانه عروس تبدیل کنه.

مدل دیزاین آشپزخانه کلاسیک

دیزاین آشپزخانه کلاسیک همیشه جذاب بوده و طرفداران مخصوص به خود رو داشته. عکس‌های زیر رو ببینید.

دیزاین آشپزخانه 33

همان‌طورکه در عکس بالا می‌بینید در دیزاین آشپزخانه کلاسیک گرما و انرژی خیلی بیشتری نسبت به آشپزخانه‌های مدرن وجود داره. در طراحی کلاسیم از بافت و طرح و رنگ چوب به بهترین نحو استفاده میشه تا حس طبیعی بودن و اصالت در فضا القا شود.

دیزاین آشپزخانه 34

دیزاین کلاسیک معمولاً زرق وبرق و ریزه‌کاری های بیشتری داره. مثلا در این مدل کابینت کلاسیک با تاج کابینت، طرح‌های روی درب کابینتها، رنگ و طرح اونها توجه کنید.

دیزاین آشپزخانه 35

این دیزاین آشپزخانه کلاسیک آدم رو یاد دهه 80 میلادی می‌اندازه. طراحی و دیزاین به کار رفته در این بخش و منحنی بودن سقف آشپزخانه به جذابیت بصری آن اضافه کرده. به کارگیری طرح چوب در این دیزاین توانسته به خوبی هماهنگی رو بین بخش‌های مختلف آشپزخانه فراهم سازد.

دیزاین آشپزخانه 35

در این دیزاین آشپزخانه کلاسیک طراحی سقف آشپزخانه به زیبایی انجام شده و به خوبی لوستر و نورپرداز آن در میانه آشپزخانه قرار گرفته. طرح چوبی صندلی‌ها، میز و پارکت توانسته هارمونی خوبی با رنگ کرمی کابینت‌ها و دیواره‌ها ایجاد کند. پنجره‌ها به نورپردازی در روز کمک کرده و می‌توان بازتاب نور رو به خوبی از پارکت‌ها مشاهده کرد.

دیزاین آشپزخانه 36

وجود کابینت‌، سنگ روی کابینت‌ها و میز موجود در وسط آشپزخانه به چشم نواز بودن این آشپزخانه کلاسیک کمک می‌کنه. حتی به چیدمان و طرح ظروف بالای کابینت‌ها توجه کنین.

ایده هایی برای دیزاین آشپزخانه ایرانی

دیزاین آشپزخانه ایرانی به سلیقه افراد بستگی داره. بعضی از افراد علاقه‌مند به دیزاین آشپزخانه مدرن بوده و برخی دیگر دوست دارند دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی خود رو به شکل سنتی و یا کلاسیک اجرایی سازند. که در این حالت میتونن از عکس و مدل‌های بالا ایده‌برداری کنن.

اما در این قسمت ما سعی داریم مدل هایی رو بهتون نشون بدیم که رگه‌هایی از هنر و و ظرافت طرح‌های ایرانی- سنتی رو در آشپزخانه‌های امروزی نشون میدن. ترکیب جالبه!

دیزاین آشپزخانه 36

این دیزاین آشپزخانه ایرانی رو میشه به عنوان ترکیبی از کابینتهای کلاسیک در کنار کاشی‌های با طرح و رنگ ایرانی در نظر داشت. فضای این آشپزخانه بسیار کوچک بوده و کاملاً با کابینت‌ها و وسایل دیگه پر شده. پارکت طرح چوب و کاشی‌هایی که بر روی دیوار و لبه‌های هود قرار داره به صمیمی‌تر شدن فضای آشپزخانه کمک کرده. دقت کنین رنگ کاشی‌های فیروزه‌ای هست، فیروزه‌ای رنگی اصیل در طراحی معماری ایرانی به حساب میاد.

دیزاین آشپزخانه 37

در این دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی یک میز چوبی در سمت راست قرار داره که با کابینت چوبی و برچسب طرح آجری و کاشی روی کابینت‌ها کاملا همخوانی داره. وجود دیواره‌های چوبی به صورت چهارچوب در کنار آشپزخانه و سقف به سنتی کردن هر چه بیشتر فضا کمک کرده. وجود پرده‌های گل‌دار در بخش کابینت‌های زمینی بسیار زیبا بوده و آدم رو یاد آشپزخونه‌های قدیمی ایرانی میندازه. قفسه به جهت قرارگیری ادویه‌جات و میزی که در وسط آشپزخانه قرار گرفته به صمیمت بیشتر آشپزخانه اضافه کرده.

دیزاین آشپزخانه 38

وجود پارکت‌های طرح چوب و میز چوبی که کنار ظرفشویی قرار گرفته و میز و صندلی از جنس چوب در وسط این دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی جزو جذابیت‌های آن به شمار می‌رود. رنگ آبی و دیواره‌های کرم رنگ توانسته به خوبی جلوه زیبایی به محیط ببخشه و وجود پرده‌هایی که بر روی کابینت‌ها نصب شده و ست شدن آن با پرده پنجره به هماهنگی بیشتر فضا اضافه کرده.

دیزاین آشپزخانه 39

برچسب‌هایی که بر روی دیوار این دیزاین آشپزخانه کوچک ایرانی قرار دارد دارای چندین شکل با رنگ و لعاب جذاب هست. وجود قفسه‌های چوبی بلند به محلی برای قرارگیری کتاب‌های آشپزی، گیاهان، وسایل لازم برای آشپزخانه و غیره تبدیل شده. سقف آشپزخانه گچبری شده و کابینت‌های کمی در این فضا قرار گرفته و وجود پنجره با چهارچوب چوبی و رنگ ساده آبی پرده به سادگی و جذابیت این آشپزخانه اضافه می‌کند. گاز رومیزی 5 شعله که انعکاس برچسب‌های دیوار بر روی آن به خوبی مشاهده می‌شود و میز ناهارخوری کوچک در کنار گاز و تمامی موارد دیگر به جذابیت‌های این فضا اضافه کرده.

جمع بندی و نتیجه گیری

در صورتی که قصد ساخت یا بازسازی آشپزخانه رو دارید می‌تونید با توجه به متراژ و اندازه آشپزخانه یکی از دیزاین‌های معرفی شده در این مطلب رو برای خانه خود انتخاب کنین.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید