ایده هایی جذاب برای طراحی آشپزخانه سه گوش

0
192
ایده هایی جذاب برای طراحی آشپزخانه سه گوش
ایده هایی جذاب برای طراحی آشپزخانه سه گوش

امروزه آشپزخانه‌ها به دلایل مختلفی برای خانواده‌ها با اهمیت شدن. مهمترینش اینه که دیگه آشپزخانه فقط مختص آشپزی نیست و یکی از فضاهای پر رفت و آمد در خونه محسوب میشه. همه اعضای خانواده روزی چند بار به هر دلیلی وارد آشپزخانه می شن و یک خانم خانه دار قطعاً خیلی بیشتر از سایر اعضای خانواده در آشپزخانه حضور داره. بنابراین، طراحی آشپزخانه به یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی تبدیل شده که قصد تغییر دکوراسیون و یا سکونت در یک منزل جدید رو دارند.

خب طبیعیه که اندازه و سایز آشپزخانه تاثیر بسزایی در نوع طراحی اون خواهد داشت. بدین معنی که آشپزخانه بزرگ و جادار خیلی جای مانور داره ولی طراحی آشپزخانه کوچک دقت بیشتری رو در طراحی میطلبه. آشپزخانه‌های سه گوش یکی از چند نوع آشپزخانه‌ای هست که طراحی کابینت برای اون نیاز به خلاقیت و تجربه بسیاری داره. در اینجا متوجه خواهید شد که چرا طراحی آشپزخانه سه گوش کمی چالش بر انگیز میشه.

در این مقاله قراره 10 مدل آشپزخونه 3 گوش رو با هم بررسی کنیم.

پیش نیاز طراحی آشپزخانه سه گوش

اگر شما هم از اون دسته افرادی هستید که صاحب یک آشپزخانه سه گوش شدید و حالا طراحی کابینت برای این آشپزخانه سه گوش براتون یک معضل شده، بهتره بدونید که امروزه برای همه مدل آشپزخانه‌ای طرح‌های زیبا و کاربردی وجود داره که به راحتی امکان دسترسی به تمام بخش‌های دست نیافتنی آشپزخانه رو برای شما فراهم می‌کنه. از طرفی به خوبی برای تمام وسایل آشپزخانه جانمایی مناسبی در نظر گرفته میشه. معمولا کابینت‌های کنج که وجودشون در آشپزخانه‌های سه گوش اجتناب ناپذیر میشه هم با استفاده از روش‌های خلاقانه‌ای قابل استفاده و کاربردی شدند. بنابراین دیگه نیازی نیست نگران شکل و شمایل آشپزخانه خودتون باشید. در طراحی آشپزخانه، روش‌های خلاقانه و تجربه شده‌ای به وجود اومده که به عنوان پیش نیاز طراحی، قابلیت استفاده در تمام انواع آشپزخانه‌ها رو خواهد داشت.

نمونه هایی از طراحی آشپزخانه سه گوش

طراحی آشپزخانه سه گوش

این مدل جزیره سه گوش در اکثر آشپزخانه‌های سه گوش، اعم از بزرگ و کوچک قابلیت بسیاری داره. هر چند که از جزیره‌های ساده و معمولی هم میشه استفاده کرد اما طرح‌های خاص همیشه بیشتر دیده میشن.

طراحی آشپزخانه سه گوش 2

با یک انتخاب خلاقانه در این آشپزخانه سه گوش، یک سمت دیوار خالی از کابینت هست و در سمت دیگر با کابینت‌های چوبی بسیار شیک، سادگی و زیبایی رو به خوبی تلفیق کرده.

طراحی آشپزخانه سه گوش 3

طراحی‌های منحصر به فردی که برای کابینت‌های کنج در آشپزخانه سه گوش در نظر گرفته میشه، به خوبی تونسته این فضای کمرنگ رو به یک فضای کاربردی و زیبا تبدیل کنه.

طراحی آشپزخانه سه گوش4

در ترکیب رنگ ملیح و ساده این آشپزخانه، یک جزیره چند کاره سه گوش رو می بینید که در یک طرفش صندلی غذاخوری قرار گرفته و در طرف دیگر محل مناسبی برای فر آشپزخانه تعبیه شده.

طراحی آشپزخانه سه گوش 5

قرار دادن اجاق گاز در گوشه‌ی یک آشپزخانه سه گوش یکی دیگر از طراحی‌های جالب و پر کاربردی هست که غالباً دغدغه طراحی کابینت کنج را هم از بین می‌بره.

در طراحی آشپزخانه سه گوش همیشه نیاز به جایگذاری اپن در قسمت ورودی آشپزخانه نیست، این راهکار باعث میشه آشپزخانه از محیط داخلی خونه جدا نشه و حس صمیمیت برقرار باشه.

طراحی آشپزخانه سه گوش 6

به محل قرار گرفتن سینک ظرفشویی دقت کنید، کاملا مشرف به اتاق نشمین ولی بدون داشتن ویو از سمت اتاق به سینک، این طراحی هم یک ابتکار عالی می‌تونه باشه.

طراحی آشپزخانه سه گوش 7

قرار دادن سینک ظرفشویی در کنج آشپزخانه سه گوش هم ایده جذابی خواهد بود.

طراحی آشپزخانه سه گوش 9

طبقات بدون درب در آشپزخانه سه گوش یکی دیگه از ابتکارات خوبی هست که برای استفاده از گوشه‌های بد قلق کاربرد داره.

طراحی آشپزخانه سه گوش 10

یک خلاقیت بی‌نظیر دیگر که با جزیره هلالی شکل در آشپزخانه سه گوش ظاهر شده و در کنار رنگ تیره و خاص کابینت‌های آشپزخانه بسیار چشمگیره و همچنین جلوه فوق العاده‌ای به آشپزخانه بخشیده.

نتیجه گیری و جمع بندی

روش‌های خلاقانه همیشه در طراحی انواع آشپزخانه جواب می‌ده. در اینجا با دیدن این تصاویر مشاهده کردید که طراحی آشپزخانه سه گوش اونطور که فکر می کردید کار سخت و عجیبی نیست و اگر به شکلی خلاقانه و درست طراحی بشه چه بسا که بسیار پر کاربرد‌تر از آشپزخانه‌های معمولی می تونه باشه و در یک فضای جمع و جور تمام وسایل مورد نیاز رو می تونید جاگذاری کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید