0

6 ترفند ساده برای جلوگیری از گرفتن سینک ظرفشویی

  10 اسفند 1402     -      تاریخ انتشار:  11 اسفند 1402
راهکارهای جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی به دلایل مختلف و رفع گرفتگی لوله سینک با تلمبه

اگر سینک ظرفشویی شما هم دائم درحال گرفتگی است و با مشکلاتی مثل تجمع حشرات و یا بوی بد فاضلاب مواجه هستید، باید از یکسری ترفند استفاده کنید تا جلوی گرفتگی سینک را بگیرید. ترفندهایی مانند ریختن آب داغ هفته‌ای یکبار داخل سینک، استفاده از صافی تخلیه برای دهانه سینک ظرفشویی و…، می‌توانند بسیار کاربردی باشند. در این مطلب از سلام ساختمان به معرفی 6 ترفند کاربردی برای جلوگیری از گرفتگی سینک ظرفشویی می‌پردازیم.

درضمن «سلام ساختمان» بزرگ‌ترین پلتفرم آنلاین کابینت‌سازی است که در 12 استان ایران فعالیت دارد. کابینت‌سازهای سلام ساختمان از بهترین متریال برای ساخت کابینت شما استفاده می‌کنند تا اگر روزی سینک ظرفشویی شما دچار گرفتگی شد، رطوبت نتواند کابینت زیرسینک شما را پوسیده یا خراب کند. همراه ما باشید تا جلوی گرفتن سینک و مشکلات جدی را بگیرید.

1.   از صافی تخلیه برای سینک ظرفشویی استفاده کنید

با گذاشتن یک صافی تخلیه در دهانه سینک ظرفشویی، از ورود انواع زباله‌ها به داخل لوله و گرفتگی سینک جلوگیری کنید. این صافی‌های تخلیه سایزهای مختلفی دارند که می‌توانید براساس سینک خود، توری تخلیه مناسب را تهیه کنید.

صافی تخلیه استیل برای دهانه سینک ظرفشویی برای جلوگیری از گرفتن سینک

2.   قبل‌از شستشوی ظروف، آن‌ها را پاک کنید

حتما قبل‌از اینکه ظرف‌ها را داخل سینک ظرفشویی قراردهید، بشقاب‌ها را تمیز کنید تا ضایعات غذا وارد لوله‌ها نشود و سینک را نبندد. درضمن دقت داشته باشید که یک کابینت‌ساز حرفه‌ای، از متریال PVC برای کابینت زیر سینک استفاده می‌کند تا اگر سینک دچار گرفتگی شد، کابینت زیرسینک براثر رطوبت خراب نشود. در سلام ساختمان می‌توانید چنین کابینت ساز حرفه‌ای و کاربلدی را در شهر خودتان را پیدا کنید.

معرفی کابینت ساز

شستن ظروف در سینک ظرفشویی و جلوگیری از گرفتگی سینک با پاک کردن غذاها از ظروف

تصویر زیر را به خوبی نگاه کنید تا کابینت PVC زیر سینک را کاملا بشناسید و سرتان کلاه نرود. کابینت‌ساز سلام ساختمان در تهران برای کابینت زیرسینک این آشپزخانه، از PVC استفاده کرده‌است.

کابینت سفید ممبران نئوکلاسیک با متریال PVC برای کابینت زیر سینک

3.   از ریختن روغن داغ در سینک ظرفشویی جلوگیری کنید

اگر روغن داغ باقی مانده غذاها را داخل سینک ظرفشویی بریزید، بعد از مدتی روغن در داخل لوله‌ها منجمد می‌شود و درنتیجه سینک ظرفشویی را می‌بندد.

ریختن روغن داخل سینک ظرفشویی که باعث گرفتگی سینک می‌شود

4.   آب داغ داخل سینک ظرفشویی بریزید

سعی کنید هفته‌ای یک بار، آب داغ را داخل سینک بریزید. با این کار می‌توانید به حل شدن چربی‌ها و باقی‌مانده غذاهایی که ممکن است در سینک ظرفشویی گیر کرده باشند کمک کنید و هرگونه انسداد را باز کنید. در ضمن، برای انتخاب بهترین کابینت که به دلیل رطوبت زیر سینک دچار پوسیدگی نشود، می‌توانید از مشاوره‌رایگان پشتیبان‌های سلام ساختمان استفاده کنید.

مشاوره رایگان سلام ساختمان

ریختن آب داغ در سینک ظرفشویی استیل برای جلوگیری از گرفتگی سینک

5.   خاک گلدان یا خاک گربه را داخل سینک ظرفشویی نریزید

گلدان‌ها را در سینک تمیز و مرتب نکنید، زیراکه خاک آن‌ها باعث گرفتگی سینک می‌شود. همینطور خاک گربه را هیچوقت در سینک ظرفشویی نریزید تا لوله سینک دچار گرفتگی نشود.

شستن ظرفشویی کثیف و خاک گرفته برای جلوگیری از گرفتگی سینک آشپزخانه

6.   داروها را داخل سینک تخلیه نکنید

اگر دارویی فاسد شده است و یا دیگر قصد استفاده از آن را ندارید، هیچوقت آن را داخل سینک ظرفشویی تخلیه نکنید. زیرا داروها می‌توانند با مواد دیگری که در لوله‌ها قرار دارند واکنش نشان دهند و باعث ایجاد انسداد شوند. علاوه بر این، تخلیه داروها در سیستم آب می‌تواند به محیط زیست آسیب برساند. به جای این کار، به دنبال روش‌های امن برای دور ریختن داروهای اضافی یا منقضی باشید.

گرفتگی سینک ظرفشویی براثر ریختن دارو و فردی که برای رفع گرفتگی سینک آن را با تلمبه باز می‌کند

جمع‌بندی مطالب

برای جلوگیری از گرفتن سینک ظرفشویی، باید همیشه ضایعات غذا را از ظروف پاک کنید و یا هفته‌ای یکبار حتما آب داغ در داخل سینک بریزید. با این اقدامات و یا سایر راهکارهایی که گفتیم، اگر چیزی باعث گرفتگی سینک شده باشد هم رفع شده و لوله‌ها باز می‌شوند. اما اگر سینک شما قبلا زیاد گرفته و رطوبت به کابینت‌ها آسیب رسانده است، می‌توانید در هر شهری که هستید، از کابینت سازهای سلام ساختمان برای تعمیر کابینت‌های قبلی و یا ساخت کابینت جدید کمک بگیرید.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
سلام ساختمان چیست؟
سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.
سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟
برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
  • مشاوره تخصصی رایگان
  • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
  • ضمانت قیمت
  • ضمانت پیش پرداخت
  • ضمانت پروژه


از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟
اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
  • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
  • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.
                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟
بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.
نوشته شده توسط: مریم   صبوری
وقتی بارش کلماتی که به ذهنم هجوم می‌آورند را روی صفحات پیاده می‌کنم، بهترین حس ممکن را دارم. مریم صبوری هستم، سردبیر سایت سلام ساختمان. سه سال قبل وارد تیم دوست داشتنی سلام ساختمان شدم و در حال حاضر تمرکز کاری من در زمینه محتوا و سئو است.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments