5 نکته برای شروع بازسازی ساختمان تجاری + 3 هدف مهم این بازسازی

5 نکته برای شروع بازسازی ساختمان تجاری + 3 هدف مهم این بازسازی

اگر در یک ساختمان تجاری کار می‌کنین، احتمالا مدت زمان زیادی از روز رو سر کار هستین و محیطی که در اونجا کار می‌کنین، بسیار روی عملکرد کاری و روحیه شما و مشتریان تاثیر داره. از طرفی محل کار رو به راحتی محل زندگی نمی‌تونین تعویض کنین و به مکانی بهتر برین؛ پس می‌تونیم بگیم بهترین و به صرفه‌ترین گزینه برای داشتن محیط کاری ایده‌آل، بازسازی اون هست.

اما برای شروع بازسازی ساختمان تجاری، ابتدا باید دلایل و اهداف خودتون رو از این نوع بازسازی مشخص کنین و سپس با 5 نکته مهمی که در مورد بازسازی ساختمان تجاری در این مقاله گفتیم آشنا بشین. پس تا انتها همراه ما باشین…

دلایل و اهداف بازسازی ساختمان تجاری چیست؟

شما می‌تونین با سه هدف مهم زیر، ساختمان تجاری خودتون رو بازسازی کنین:

  1. قدیمی بودن بنا
  2. بهینه کردن محیط کار
  3. تغییر نقشه ساختمان

انتخاب هر یک از این اهداف و دلایل بازسازی ساختمان تجاری، به نوع نیاز شما از بازسازی بستگی داره. در ادامه به توضیح بیشتر اهداف بالا می‌پردازیم.

1.     قدیمی بودن بنای ساختمان تجاری

از مهم‌ترین دلایل بازسازی ساختمان تجاری، قدیمی بودن بنا است. ساختمان تجاری قدیمی ممکن است مشکلات زیادی داشته باشه از جمله:

  • نیاز به تعمیر تاسیسات مثل لوله‌کشی و سیم کشی‌های ساختمان
  • نیاز به مرمت و مقاوم سازی ساختمان
  • نیاز به ایمن سازی ساختمان مثل نصب تجهیزاتی برای رفع حریق و آتش‌سوزی

در موارد بالا حتی جان کسانی که در ساختمان حضور دارن در خطر هست و باید بازسازی ساختمان تجاری هر چه زودتر انجام بشه.

2.     بهینه کردن محیط کار ساختمان تجاری

ظاهر ساختمان تجاری یکی دیگر از عواملی است که روی رضایت کارکنان و جذب مشتری تاثیر داره. کارکنان در محیطی بهینه‌شده با نور خوب و متریال مناسب، احساس خستگی کم‌تری می‌کنن و شاداب‌تر هستن.

بازسازی ساختمان تجاری با دکور جدید و مدرن

علاوه بر این مشتریان به فروشگاه‌های مدرن‌تر و دکور جدید بیشتر جذب می‌شوند و بازسازی ساختمان تجاری می‌تونه باعث افزایش سود شما هم بشه.

3.     تغییر نقشه ساختمان تجاری

اگه می‌خواین یک ساختمان مسکونی رو به یک ساختمان تجاری تبدیل کنین و قصد تغییر کاربری دارین، قطعا نیاز به تغییر نقشه ساختمان دارین.

قبل و بعد بازسازی و تغییر نقشه ساختمان تجاری

و یا اینکه اگه از نقشه ساختمان تجاری خودتون راضی نیستین و دوست دارین فضا رو بهینه کنین، باید دست به بازسازی بزنین و تغییراتی اساسی رو ایجاد کنین. اما در ادامه بریم سراغ نکات مهمی که باید قبل از شروع بازسازی ساختمان تجاری بدونین.

5 نکته مهمی که قبل از شروع بازسازی ساختمان تجاری باید بدونین!

در ادامه به 5 نکته مهم برای بازسازی ساختمان تجاری اشاره می‌کنیم که حتما قبل از شروع بازسازی باید به اون‌ها توجه کنین:

1.     در بازسازی ساختمان تجاری، بودجه بندی عاقلانه داشته باشین

قبل از شروع بازسازی ساختمان تجاری، حتما یک برنامه دقیق برای تمام کارهایی که می‌خواین انجام بدین داشته باشین و اگر قرار هست کار خودتون رو به پیمانکار بسپارین، حتما با پیمانکار مشورت کنین و سر قیمت به توافق برسین.

اگر بدون برنامه شروع به بازسازی کنین، ممکن است هزینه های شما سر به فلک بزاره، پس حتما اولویت بندی کنین و برنامه داشته باشین. همچنین پیشنهاد میشه برای پوشش هزینه‌های غیر منتظره، حداقل 10 درصد بیشتر از بودجه کنار بزارین.

2.     از بهترین طراح و پیمانکار بازسازی ساختمان تجاری کمک بگیرین

اگر تصمیم دارین خودتون بازسازی رو انجام بدین، حتما از یک طراح کمک بگیرین و فراموش نکنین یک طراح خوب چند برابر هزینه‌ای که دریافت می‌کنه، برای شما ارزش افزوده تولید می‌کنه. اما اگر تصمیم دارین بازسازی ساختمان تجاری خودتون رو به یک پیمانکار بسپارین، باید حواستون باشه بازسازی رو به کسی بسپارین که خیال شما رو راحت کنه و منصف و خوش قول باشه. در غیر این صورت ممکن است به مشکلات زیادی بربخورین.

بازسازی ساختمان تجاری توسط برترین متخصصین

بهترین متخصص بازسازی رو از کجا پیدا کنیم؟

حالا اگه برای پیدا کردن متخصص بازسازی، جای مطمئنی رو نمی‌شناسین، پیشنهاد ما به شما تیم سلام ساختمان هست که به صورت رایگان به شما مشاوره بازسازی میده و متخصص بازسازی حرفه‌ای و مطمئن شهر شما رو رایگان بهتون معرفی می‌کنه! برای استفاده از خدمات بازسازی سلام ساختمان، روی لینک زیر کلیک کنین:

مشاوره رایگان بازسازی

3.     در بازسازی ساختمان تجاری سریع عمل کنین

سرعت بازسازی در بازسازی ساختمان تجاری بسیار اهمیت داره، چون بر خلاف ساختمان مسکونی، محل کسب درآمد است و هر چه بازسازی زمان بیشتری ببره، هزینه‌ها‌‌ بیشتر می‌شه. پس حتما زمان انجام پروژه رو در اولویت قرار بدین و در قرارداد با پیمانکار نیز، اهمیت ویژه‌ای به این موضوع بدین.

بازسازی سریع ساختمان تجاری

در ضمن به عنوان یک نکته مهم، پیشنهاد میشه قبل از شروع بازسازی ساختمان‌های تجاری با توجه به حوزه کاری، کسب و کار خودتون رو به یک مکان موقت منتقل کنین تا دچار ضررهای مالی نشین.

4.     در بازسازی ساختمان تجاری قرارداد خوب و محکم ببندین

بستن قرارداد بازسازی کاری ضروری است. قرارداد خوب باید تمامی جوانب کار رو در نظر بگیره و امکان سو استفاده رو به حداقل برسونه. همچنین باید تمامی جزئیات در قرارداد آورده بشه و تمامی مصالح و متریال مورد نظر برای استفاده در بازسازی نیز در قرارداد مشخص بشه. یک قرارداد محکم می‌تونه خیال شما رو راحت کنه و نگرانی‌های شما رو به حداقل برسونه.

5.     به جزئیات در بازسازی ساختمان تجاری توجه کنین

از اونجایی که زمان زیادی رو در ساختمان‌های تجاری می‌گذرونین، جزئیات می‌تونن بسیار با اهمیت باشن. برای مثال:

  • بهتر است در بازسازی ساختمان‌های تجاری-اداری، از درب و پنجره عایق صدا استفاده کنین تا تمرکز کارکنان حفظ بشه.
  • همچنین نورپردازی در ساختمان‌های تجاری یکی از نکات بسیار پر اهمیت است که برای جذب مشتری و بازدهی بیشتر کارکنان، بسیار تاثیرگذار است.
  • در طراحی داخلی ساختمان تجاری، می‌تونین از چوب، آیینه، سنگ، آجر و… استفاده کنین و فضای خاصی رو ایجاد کنین.
  • در انتهای بازسازی نیز، شما می‌تونین با استفاده از مبلمان مناسب ساختمان تجاری، فضای راحت‌تر و جلوه خاصی رو برای کارکنان و یا مشتریان ایجاد کنین.

به طور کلی با اینکه جزئیات در بازسازی کم اهمیت به نظر میان، اما تاثیر خیلی زیادی در انتهای کار دارن و بهتر است به میزان زیادی به اون‌ها توجه کنین.

جمع بندی…

در این مقاله با دلایل بازسازی ساختمان تجاری و 5 نکته مهمی که باید قبل از شروع این نوع بازسازی بدونین آشنا شدیم. همچنین متوجه شدیم که ساختمان‌های تجاری محل کسب درآمد هستن و معمولا افراد زیادی در این ساختمان‌ها حضور دارن. بنابراین بازسازی این ساختمان‌ها رو در اولویت بذارین تا علاوه بر افزایش درآمد و جذب مشتری، جان کسانی که در این ساختمان‌ها هستن نیز در خطر نباشه. ممنون که ما رو همراهی کردین.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments