0

معما: اشتباه کابینت این آشپزخانه‌ها چیست؟ +پاسخ

  15 بهمن 1402     -      تاریخ انتشار:  15 بهمن 1402
انواع نصب اشتباه کابینت‌های آشپزخانه

هنگام طراحی و ساخت کابینت‌های آشپزخانه، باید با دقت به جزئیات توجه کنید. اشتباهات رایج در این فرآیند می‌توانند منجر به نارضایتی و هزینه‌های اضافی شوند و در برخی موارد، شما را مجبور به تعمیر یا تعویض کابینت‌ها کنند. در این مطلب، به معمای اشتباهات رایج در ساخت کابینت‌های آشپزخانه پاسخ می‌دهیم. شما می‌توانید با انتخاب یک کابینت ساز حرفه‌ای، جلوی چنین اشتباهاتی را بگیرید. برای پیدا کردن کابینت سازهای حرفه‌ای شهرتان، می‌توانید از پشتیبان‌های سلام ساختمان کمک بگیرید. همراه ما باشید تا معمای اشتباهات چندین کابینت آشپزخانه را با هم حل کنیم.

1.   دستگیره‌های نامتقارن کابینت، فرار نظم آشپزخانه

اگر به تصویر زیر دقت کنید، متوجه می‌شوید که دستگیره‌های کشوهای کنار یخچال، با دستگیره‌های کابینت‌های دیگر یکی نیستند. این موضوع باعث ایجاد ظاهری نامتقارن و بی‌نظم در آشپزخانه می‌شود. بهتر است در فضاهای کوچک، همه دستگیره‌های کابینت را متناسب با سبک کابینت و مانند یکدیگر انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه رنگ سفید نئوکلاسیک با دو مدل دستگیره

برای داشتن یک کابینت بی نقص، با پشتیبان‌های سلام‌ساختمان ارتباط بگیرید. سلام‌ساختمان در 12 استان ایران با بهترین کابینت‌سازها همکاری دارد تا خدمات عالی به شما ارائه دهد. تصویر زیر، نمونه‌کار یکی از کابینت‌سازهای سلام‌ساختمان در استان گیلان است که با دستگیره‌هایی مناسب، برای مشتری اجرا شده است.

معرفی کابینت ساز

کابینت سفید نئوکلاسیک آشپزخانه با درب‌های شیشه‌ای

2.   کابینت درب‌شیشه‌ای، هرج و مرج آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه‌های کوچک، بهتر است از کابینت با درب‌شیشه‌ای به میزان خیلی کمی استفاده کنید. زیرا درب‌های شیشه‌ای بزرگ، تمام ظروف داخل کابینت را به نمایش می‌گذارند و باعث شلوغی فضا می‌شوند. برای انتخاب کابینت مناسب آشپزخانه خودتان، همین‌حالا از پشتیبان‌های سلام ساختمان، مشاوره رایگان دریافت کنید.

مشاوره رایگان سلام ساختمان

کابینت نئوکلاسیک سفید با یک درب‌شیشه‌ای بزرگ

کابینت زیر را کابینت‌ساز سلام‌ساختمان در یک آشپزخانه کوچک، با طراحی بسیار زیبا ساخته‌است. درب‌های شیشه‌ای کابینت بالای گاز در این تصویر، بسیار کوچک و زیبا طراحی شده‌اند. سلام‌ساختمان با ارائه ضمانت قیمت منصفانه، بهترین خدمات را به شما عرضه می‌کند.

کابینت سفید نئوکلاسیک با دستگیره مشکی

3.   جزیره بی‌فایده، تنگ‌کردن فضای آشپزخانه

در تصویر زیر، محیط آشپزخانه کوچک است و نصب جزیره در وسط آشپزخانه، محیط را تنگ‌تر کرده‌است. همچنین قرار دادن یک صندلی در کنار جزیره این آشپزخانه کوچک، فضا را بسیار شلوغ نشان می‌دهد. در آشپزخانه کوچک، باید از یک جزیره جمع‌وجور و یا فقط یک میزنهارخوری خیلی کوچک کمک بگیرید.

کابینت مدرن سفید با جزیره کوچک در آشپزخانه

کابینت آشپزخانه زیر را یکی از متخصصین سلام‌ساختمان در تهران اجرا کرده‌است. ظرافت و تمیزی کابینت و اپن جزیره در این آشپزخانه کوچک، کاملا حس‌شدنی است.

حساب کاربری کابینت سازان سلام ساختمان

کابینت های‌گلاس کرم‌قهوه‌ای آشپزخانه کوچک با جزیره

4.   بی توجهی به مثلث آشپزخانه

آخرین معمایی که باید حل شود، بررسی و رفع مشکل مثلث طلایی در آشپزخانه است. مثلث آشپزخانه، اصلی در طراحی است که بر اساس سه نقطه کلیدی آشپزخانه: سینک، یخچال، و اجاق گاز استوار است تا حرکت بین این نقاط راحت و کارآمد باشد. هدف از این طراحی، کاهش فاصله و زمان حرکت بین این سه نقطه است. این اصل به بهبود کارایی و راحتی در آشپزخانه کمک می‌کند. آشپزخانه سمت راست با در نظر گرفتن مثلث آشپزخانه طراحی شده است، اما در طراحی سمت چپ، طراحی آشپزخانه اشتباه است و می‌توانست بهتر باشد.

مقایسه طراحی درست و غلط مثلث طلایی کار در آشپزخانه

جمع‌بندی

رعایت این اصول در طراحی آشپزخانه می‌تواند به ایجاد فضایی کارآمد، راحت و دلپذیر برای پخت و پز و فعالیت‌های روزمره کمک کند. متخصصین کابینت باید باتوجه به فضای آشپزخانه و سلیقه شما، تمام اصول و ظرافت یک کابینت را در طراحی پیاده سازی کنند. اما طراحی و نصب بدون اشتباه کابینت، فقط از عهده یک کابینت‌ساز حرفه‌ای برمی‌آید. سلام‌ساختمان به عنوان اولین مرجع آنلاین معرفی کابینت ساز در اکثر استان‌های ایران، حرفه‌ای‌ترین افراد را برای ساخت کابینت به مشتریان معرفی می‌کند.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
سلام ساختمان چیست؟
سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.
سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟
برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
  • مشاوره تخصصی رایگان
  • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
  • ضمانت قیمت
  • ضمانت پیش پرداخت
  • ضمانت پروژه


از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟
اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
  • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
  • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.
                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟
بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.
نوشته شده توسط: مریم   صبوری
وقتی بارش کلماتی که به ذهنم هجوم می‌آورند را روی صفحات پیاده می‌کنم، بهترین حس ممکن را دارم. مریم صبوری هستم، سردبیر سایت سلام ساختمان. سه سال قبل وارد تیم دوست داشتنی سلام ساختمان شدم و در حال حاضر تمرکز کاری من در زمینه محتوا و سئو است.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments