انواع مدل کمد دیواری جادار و بزرگ برای خانه‌های کوچک و بزرگ

0
604
انواع مدل کمد دیواری جادار و بزرگ برای خانه‌های کوچک و بزرگ
انواع مدل کمد دیواری جادار و بزرگ برای خانه‌های کوچک و بزرگ

در هنگام خرید کمد دیواری و یا سفارش دادن اون باید دقت و حساسیت لازم رو به خرج بدید. چرا؟ چون کمد دیواری‌ها زود به زود قابل تعویض نیستند و شما باید سال‌ها از اون‌ها استفاده کنید. تا انتهای این مقاله با سلام ساختمان همراه باشید تا به شما بگیم از چه مدل کمد دیواری جادار و بزرگ استفاده کنید تا با کم‌جایی کمد‌های قدیمی برای همیشه خداحافظی کنید.

انواع کمد 1

 

انگار مشکل کم جایی خونه‌ها با وجود تنوع در مدل کمد دیواری جادار و بزرگ حل شده!

در طراحی کمد دیواری برخلاف تصور بسیاری از افراد باید آیتم‌های گوناگونی رو در نظر بگیرید. اگر قرار باشه کمد دیواری‌ها حجم زیادی از لباس‌ها و لوازم شخصی ‌‌ما رو تو خودشون جا بدن، پس باید جوری طراحی بشن که این پتانسیل رو داشته باشند.

انواع کمد 2

 

مثلاً قفسه‌بندی کمد دیواری باید اصولی و کاربردی باشه که بشه از همه‌ی فضا استفاده کرد. یک کمد بزرگ که درست طبقه‌بندی و قفسه‌بندی نشده عملاً به کار هیچکس نمیاد! به نظر شما یک کمد دیواری بزرگ و جادار باید چه ویژگی‌هایی داشته باشه که بشه از اون به نحو احسن استفاده کرد؟

1. مدل کمد دیواری جادار و بزرگ

انتخاب صحیح مدل استفاده شده برای کمد دیواری نقش بسزایی تو کارایی اون داره. به طور معمول کمد دیواری‌ها رو در انواع ریلی، کشویی و کلاسیک می‌تونیم ببینیم. که هر کدوم با توجه به نوع طراحی و ساخت‌شون امکانات و کارایی متفاوتی دارند.

انواع کمد 3

 

2. کیفیت کمد دیواری جادار و بزرگ

یکی از فاکتور‌هایی که برای انتخاب مدل کمد دیواری جادار و بزرگ حتما باید در نظر داشته باشید، جنس و کیفیت کمد است. از گذشته استفاده از فرآورده‌های چوبی برای ساخت کمد رایج بوده است. کیفیت روکشی که برای بدنه‌ی چوبی کمد خود انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی داره.

انواع کمد 4

 

3. فضای کمد دیواری جادار و بزرگ

دومین ویژگی که یک کمد دیواری باید داشته باشه، فضا‌های خالی این کمد است. البته نحوه‌ی استفاده از این فضا‌ هم از اهمیت بالایی برخورداره.

انواع کمد 5

 

قبل از اینکه کمد دیواری‌تون رو سفارش بدید کاربرد این کمد رو برای خودتون مشخص کنید. از کمد‌تون چه انتظاراتی دارید؟ می‌خواید هم فضایی برای قرارگیری لباس‌ها داشته باشید و هم کفش‌ها؟ فضای خالی کمد شما طبق انتظارات شما پر میشه بنابراین قبل از طراحی باید خوب به نیاز‌هاتون فکر کنید.

انواع کمد 6

 

 

4. دستگیره‌های کمد دیواری جادار و بزرگ

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر کمد باید داشته باشه، دستگیره‌های مناسب برای اون کمده. هر کدوم از انواع مدل کمد دیواری بزرگ و جادار رو که انتخاب کردید، تو گام بعدی باید به فکر انتخاب دستگیره مناسب برای اون باشید.

انواع کمد7

 

دستگیره‌ها برای اینکه کارایی لازم رو داشته باشند باید از استحکام کافی برخوردار باشند و به درستی نصب شوند. علاوه بر اون دستگیره‌ها نقش مهم هم در زیبایی کمد دیواری شما دارند.

انواع کمد 8

 

مدل کمد دیواری با عمق زیاد

یکی از انواع مدل کمد دیواری جادار و بزرگ، کمد  دیواری‌‌های با عمق زیاد هستند که حتما به اون‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. برای اینکه بتونید در فضای داخلی کمد دیواری‌تون کشوی لباس، شلف و قفسه‌هایی برای آویز لباس‌ها تعبیه کنید کمد دیواری شما  باید عمق نسبتاً زیادی داشته باشه.

انواع کمد 9

 

عمق مناسب برای یک مدل کمد دیواری جادار و بزرگ چقدره؟ اینکه کمد دیواری شما تا چه اندازه عمق داشته باشه به کاربردی که این کمد برای شما داره بستگی داره. معمولا عمق مناسب برای کمدها 60 سانتیمتر است. که این میزان با توجه به توقعات شما می‌تونه کمتر یا بیشتر هم بشه.

انواع کمد10

 

استفاده از درب‌های ریلی برای مدل کمد دیواری با عمق زیاد، این امکان رو به شما می‌ده تا هیچ فضای هدر رفته‌ای برای باز و بسته شدن در‌های کمد نداشته باشید.

انواع کمد 11

 

مدل کمد دیواری بزرگ و جادار

وقتی فضای اتاق خواب شلوغ و بهم ریخته باشه و خرت‌ و پرت‌های زیادی داشته باشید، برای جمع و جور کردن اون‌ها و یک گوشه جا دادنشون حتماً به یک کمد بزرگ و جادار نیاز دارید. اگر می‌خواید یک کمد دیواری داشته باشید به انواعی از مدل کمد دیواری جادار و بزرگ فکر کنید. چون قطعا به این زودی‌ها امکان تعویض اون‌ها رو نخواهید داشت. در ادامه تعدادی از این مدل‌های کمد دیواری بزرگ رو می‌بینیم.

انواع کمد 15

 

اگر وسیله‌های کناری زیادی دارید، تعبیه کردن فضاهایی بالای کمد دیواری مانند تصویر بالا، بهترین فرصت برای جا دادن این وسیله‌هاست. طراحی کمد به این شکل به اندازه کافی فضای آزاد در اختیارتون می‌ذاره و می‌تونید استفاده‌های زیادی از اون بکنید.

انواع کمد 16

 

کارآمد‌ترین مدل کمد دیواری جادار و بزرگ اون‌هایی هستند که به بهترین شکل ممکن از فضای موجود استفاده می‌کنند و هر اینچ از فضای داخلی‌شون رو به ذخیره‌ و نگهداری وسایل اختصاص می‌دهند. اگر می‌خواید یک کمد بزرگ و جادار داشته باشید، کمدی سفارش بدید که در‌هایی کاملا مسطح داشته باشه.

انواع کمد 17

 

یک مدل کمد دیواری جادار و بزرگ ایده آل، فرای قفسه‌بندی‌ها و طبقه بندی‌های اصولی باید امکانات مازاد دیگری رو هم در اختیار شما بذاره. مثلاً سیستم روشنایی داخلی برای دیدن بهتر لوازم درون کمد.

کمد دیواری جادار ریلی

یکی از پرکاربرد‌ترین انواع مدل کمد دیواری جادار و بزرگ، کمد دیواری ریلی است که یکی از محبوب‌ترین مدل‌های حال حاضر بازار محسوب می‌شه. ویژگی مثبت این کمد‌ها اینه که در‌های اون تو چهارچوب خودشون باز و بسته میشه و فضایی از محیط رو اشغال نمی‌کنند.

انواع کمد 18

 

یکی از معایب کمد دیواری‌ ریلی اینه که فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن در‌های اون به درون دیوار منتقل می‌شه. به همین خاطر برای دیوار‌های کوچک و با عرض کم به سختی می‌توان از این مدل کمد استفاده کرد.

انواع کمد 19

 

هنگام انتخاب کمد دیواری ریلی توجه به جنس ابزار و یراق بسیار مهمه. برای اینکه بتونید به صورت بهینه از کمد دیواری ریلی استفاده کنید باید از ریل‌های 80 کیلویی و یا بالاتر بهره بگیرید.

انواع کمد 20

 

کمد لباس جادار و بزرگ

وقتی صحبت از ساخت کمد لباس به خصوص برای اتاق خواب می‌شه، اولین چیزی که به اون فکر می‌کنیم یک کمد لباس جادار و بزرگ است. کمد‌های لباس از قدیم تا به امروز مورد استفاده و ساخت قرار گرفته‌اند و با گذشت زمان طرح‌ها و انواع اون دستخوش تغییر و تحولات زیادی شه. امروز شاهد مدل‌های جذابی از اون هستیم.

یک کمد لباس جادار و بزرگ استاندارد، داراب میله رخت آویز (میله رگال)، طبقه بندی با ارتفاع های متفاوت، کشوهای بازشونده که دارای محل هایی برای قراردادن جوراب، کراوات، حوله و… است.

انواع کمد 21

 

جمع‌بندی

کمتر کسی رو می‌تونید پیدا کنید که خونه رو بدون یک مدل کمد دیواری جادار و بزرگ بپسنده! نقش کمد دیواری مناسب به عنوان محلی برای نگهداری و مرتب کردن لوازم اهالی منزل همیشه پررنگ و غیرقابل انکار است. البته نوع طراحی و ساخت اون هم اهمیت بالایی داره. بنابراین برای پیدا کردن یک کمد ساز حرفه‌ای لازمه که وقت بذارین. سلام ساختمان می‌تونه در این باره بهتون کمک زیادی بکنه. اگر به فکر ساخت کمد دیواری هستید، با ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید