18 مدل کمد دیواری برای اتاق های کوچک

0
852
18 مدل کمد دیواری برای اتاق های کوچک
18 مدل کمد دیواری برای اتاق های کوچک

کمد دیواری یکی از لوازم ضروری در هر خانه است که بخش مهمی از اتاق خواب را هم تشکیل می‌دهد. اما با کوچک شدن خانه‌های امروزی، داشتن کمدی که به اندازه کافی جا دار باشد اما فضای زیادی را هم اشغال نکند به یک مسئله مهم در طراحی داخلی تبدیل شده. راه حل ساده است! کافیست به خاطر داشته باشید که زیبایی یک خانه به بزرگ بودنش وابسته نیست. پیش بینی درست فضاها، طراحیِ فکر شده و استفاده از لوازم و متریال صحیح، خانه شما را به فضایی رویایی، قابل استفاده و مدرن تبدیل می کند؛ مثل مدل‌های کمد دیواری که در این مقاله قراره بررسی کنیم:

کمد دیواری اتاق کوچک 1

استفاده بهینه از فضای اطراف یا زیر تخت خواب در اتاقهای کوچک

از نکات مثبت طراحی های مدرن، استفاده حداکثری از فضاست. مثلا در این تصویر می بینید که تخت خواب، میز مطالعه و قفسه‌ها همگی فقط در یک سمت اتاق قرار گرفته و با انتخاب رنگ‌های مناسب و نورپردازی، زیبایی این اتاق کوچک را تکمیل کردن.

کمد دیواری اتاق کوچک 2

استفاده از ترکیب رنگ مناسب یکی از شگردهایی است که می تواند اتاق کوچک شما را دلباز نشان دهد. این کمد دیواری که با رنگ‌های قهوه‌ای روشن و سفید تزئین شده، با وجود اینکه فضای زیادی از اتاق را برای بخش رگال، کشوها و قفسه هایش گرفته، اما آن را دلگیر نشان نمی دهد.

کمد دیواری اتاق کوچک 3

کمد‌های دیواری می تونن با توجه به فضای اتاق، نوع لوازمی که می خواهید در آن‌ها نگه دارید و به طور کلی کاربرد مدنظر شما طراحی و ساخته بشن. پس اگر اتاق خواب کوچکی دارید، می تونید به جای استفاده از کمد‌های آماده، طراحی کمد دیواری مخصوص اتاقتان را به یک نجار یا طراح حرفه‌ای بسپارید. پیشنهاد ما اینه که برای استفاده بهینه از فضا، در طراحی کمد دیواری را تا سقف ادامه دهید.

کمد دیواری اتاق کوچک 4

مزیت کمد دیواری که در این تصویر می بینید، جاگیر نبودن و پنهان شدنش در داخل دیواره؛ که هیچ فضای مازادی از این اتاق را اشغال نکرده.

کمد دیواری اتاق کوچک 5

در اتاق‌های کوچک با کمدهای دیواری کوچک، یکی از راه حل‌های کاربردی، تقسیم لباس هاتون به دو دسته گرم و سرده. به این صورت که در فصل گرم، لباس‌های مناسب این فصل را آویزان کنید و لباس‌های زمستانی را در فضاهای کمکی، مثل کشوهای زیر تخت نگهداری کنید و در فصل‌های سرد، جای لباس‌ها را عوض کنید؛ به همین سادگی!

کمد دیواری اتاق کوچک 6

اگر اتاق شما به اندازه نگهداری تمام لوازمتان بزرگ نیست، می توانید از هر فضایی برای نصب کمد، کشو یا طبقه‌های بدون در، استفاده کنید؛ همین طور که در این تصویر می بینید.

جادوی قفسه‌ها: با کمک قفسه ها فضای قابل استفاده کمد رو چند برابر کنید!

کمد لباس استاندارد، باید آیتم هایی مثل میله رخت آویز، طبقه بندی با ارتفاع‌های متفاوت، کشو و قسمتی برای قرار دادن جوراب، حوله و… داشته باشه. اگر تمام این موارد رعایت بشه، حتی یک کمد دیواری کوچک هم برای همه لوازم شما کافیه.

کمد دیواری اتاق کوچک 7

کمد دیواری اتاق کوچک 8

اگر کمد دیواری ندارید، یا کمدتون خیلی کوچیکه، با استفاده از قفسه های شناور، قلاب، سبد و مانند این‌ها، یک دیوار را به گنجه باز تبدیل کنید. راز جالب توجه کردن این دیوار، فقط هماهنگی رنگ ها و مرتب کردن وسایل شماست (مثل تصویر بالا).

کمد دیواری اتاق کوچک 9

حتی در اتاق‌های کوچک هم می‌تونید با امکانات ساده، یک کلوزت روم تعبیه کنید. کافیه مثل عکس بالا بخشی از اتاق را با یک پرده جدا کنید. آینه، قفسه ها، سبد‌های متحرک و آویزهای لباس را در آن قسمت قرار دهید و البته نورپردازی کافی را هم فراموش نکنید.

کمد دیواری اتاق کوچک 10

رعایت شدن استاندارد‌های طراحی در یک کمد دیواری، خیلی بیشتر از بزرگ بودن فضا، اهمیت داره و باعث میشه بیشتر بتونیم از فضاهای موجود استفاده کنیم. منظور از این استانداردها، رعایت ارتفاع لازم برای پالتو یا لباس‌های بلند، فضای لازم برای نگهداری کفش و کیف و همین طور در نظر گرفتن قسمت هایی برای لوازم کوچیکه.

کمد دیواری اتاق کوچک 11

وقتی فضای کوچکی در اختیار دارید، کافیه کمی خلاق باشید. مثلاً فضای بلااستفاده‌ی زیر پله ها، با تعبیه چند قفسه زیبا نه تنها به شما برای نگهداری لوازمتون کمک خواهد کرد، بلکه می تونه دکوراسیون قشنگی هم برای اتاقتون باشه. مشکل آویز لباس‌ها هم که امروزه با رگال‌های متحرک به راحتی قابل حله!

کمد دیواری اتاق کوچک 12

در بعضی اتاق ها، کمد دیواری علاوه بر کاربرد رایجش، جنبه دکوراتیو هم داره. پس رعایت سلیقه در چیدمان، رنگ و قفسه بندی خیلی تأثیر گذار خواهند بود.

کمد دیواری اتاق کوچک 12

ایده‌های کمد‌های دیواری کم جا

کمد‌های کلاسیک با درهای بزرگ، مناسب اتاق‌های کوچک امروزی نیستن. کافیه کمد دیواری ریلی انتخاب کنید، تا بتونید در همون فضا، از کمدی بزرگتر و جادارتر استفاده کنید.

کمد دیواری اتاق کوچک 13

یه روش دیگه که خیلی برای اتاق های کوچک مناسبه استفاده از تخت‌های کم جا، یا تخت های دوطبقه ای است که کمد هم دارند. برای نمونه به دو عکس زیر نگاه کنید:

کمد دیواری اتاق کوچک 14

حداکثر استفاده از فضا یعنی این! تخت بصورت توکار طراحی شده و طراحی کمد دیواری برای اتاق کوچک هم به بهترین شکل ممکن انجام شده.

کمد دیواری اتاق کوچک 15

این هم یک نمونه تخت و کمد دوطبقه که کاملاً برای اتاق های کوچک مناسبه.

کمد دیواری اتاق کوچک 16

اگر کمی خلاقانه و با دقت انتخاب کنید، لازم نیست برای داشتن کمد دیواری مناسب و در واقع فضای کافی برای لوازم و لباس هایتان، خودتان را از داشتن یک تخت خواب بزرگ و همین طور میز تحریر محروم کنید.

کمد دیواری اتاق کوچک 17

همیشه لازم نیست با شیوه‌های کلاسیک و قدیمی برای طراحی اتاقتون اقدام کنید. نکته قابل توجه این عکس نوع طراحی متفاوت کمد دیواری و میز تحریره که علاوه بر زیبایی، فضای اتاق را دلگیر و خفه نشون نمی‌ده و از تمام فضای ممکن برای فراهم کردن امکانات استفاده کرده.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید