قیمت کابینت در مرداد 1401 | با این روشِ قیمت‌گیری سرتون کلاه نمیره!

قیمت کابینت ؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!

اگر قصد دارید دستی به سر و روی کابینت‌هاتون بکشید و از الان برای بودجه اون برنامه‌ریزی می‌کنین، سلام ساختمان به شما کمک می‌کنه حدودی از قیمت کابینت در مرداد سال 1401 داشته باشین و از اون‌جایی که این قیمت‌ها با کمک کابینت‌سازهای سلام ساختمان در سراسر کشور تهیه شده، کاملا قابل اطمینانه و دارای ضمانت قیمت منصفانه است. یعنی چی؟ بهتون ضمانت کتبی میدیم که پروژه‌های مجریان سلام ساختمان با قیمت منصفانه اجرا میشن.

خواهشا فقط به جدول قیمتی بسنده نکنید، چون نکات قبل و بعد جدول و نحوه صحیح قیمت‌گیری، مکمل اطلاعات جدول قیمت هست و اینطوری قیمت گیری درست‌تر و دقیق‌تری خواهید داشت.

جدول قیمت انواع کابینت آشپزخانه – مرداد 1401

همین اول بگیم که قیمت متری کابینت روش درستی برای تصمیم گیری نیست و اگه بر اساس قیمت متری قضاوت کنین ممکنه پشیمون بشین! روش درست رو در ادامه همین مطلب بهتون میگیم!!!

هر چند که قیمت متری روش درستی نیست، اما برای اینکه با حدود قیمت آشنا بشین، قیمت یک متر کابینت استاندارد برای انواع متریال رو در جدول زیر ارائه کردیم:

تاریخ به روزرسانی قیمتها توسط کابینت سازهای سلام ساختمان: در حال دریافت…

 

نوع کابینت حداقل قیمت (تومان) حداکثر قیمت (تومان) توضیحات نکات تکمیلی
قیمت نئوپان روکش ملامینه در حال دریافت… در حال دریافت… بدنه و درب ها نئوپان روکش ملامینه در حال دریافت…
قیمت کابینت ام‌دی‌اف ایرانی در حال دریافت… در حال دریافت… ورق ام دی اف ایرانی در حال دریافت…
قیمت کابینت ام‌دی‌اف خارجی در حال دریافت… در حال دریافت… ورق ام دی اف خارجی در حال دریافت…
قیمت کابینت هایگلاس ایرانی در حال دریافت… در حال دریافت… ورق هایگلاس ایرانی برای مشاهده قیمت هایگلاس ایرانی به تفکیک شهر، کلیک کنید.
قیمت کابینت هایگلاس خارجی در حال دریافت… در حال دریافت… ورق هایگلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه (AGT) برای مشاهده قیمت هایگلاس خارجی به تفکیک شهر، کلیک کنید.
قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس ایرانی در حال دریافت… در حال دریافت…   در حال دریافت…
قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس خارجی در حال دریافت… در حال دریافت…   در حال دریافت…
قیمت کابینت ممبران (وکیوم) در حال دریافت… در حال دریافت… بستگی زیاد به طرح و شرکتی یا کارگاهی بودنِ ورق دارد در حال دریافت…
قیمت کابینت پولیشی (و انزو) در حال دریافت… در حال دریافت…   در حال دریافت…
قیمت  ام دی اف خام با رنگ پلی اورتان در حال دریافت… در حال دریافت…   در حال دریافت…
قیمت کابینت چوبی-روکش در حال دریافت… در حال دریافت… بستگی زیاد به طرح و رنگ دارد در حال دریافت…
قیمت کابینت چوبی-تمام چوب در حال دریافت… در حال دریافت… بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد در حال دریافت…
قیمت کابینت پی وی سی (PVC) در حال دریافت… در حال دریافت…   در حال دریافت…
قیمت کابینت فلزی- گالوانیزه در حال دریافت… در حال دریافت…   در حال دریافت…
قیمت کابینت فلزی – استیل در حال دریافت… در حال دریافت…   در حال دریافت…

 

نکته: یک متر کابینت استاندارد یعنی چی؟ یعنی هزینه متریال و اجرای یک متر کابینت زمینی با عمق ۵۵ و ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر + یک متر کابینت دیواری با عمق ۳۰ و ارتفاع ۷۰ سانتی‌متر (و با طراحی کاملاً ساده!)

قیمت گیری کابینت بدون ضرر

چرا قیمت متری کابینت میتونه گمراه کننده باشه؟!!

احتمالاً از دوستاتون شنیدین که «فلان کابینت ساز اومد خونه‌مون، اولش گفت متری 3 تومان برات کابینت مدل ام دی اف میزنم. آشپزخونه ت هم 10 متر کابینت لازم داره…. منم با خودم حساب کتاب کردم دیدم پس حدود 30 میلیون تومان کابینتم درمیاد. ولی آخر پروژه کابینت ساز برام فاکتوری آورد که سرم سوت کشید، فاکتور شاملِ کلی جزئیاتِ هزینه ای بود که من روحم هم خبر نداشت!!». برای خیلیا این مشکل بوجود آمده! دلیلشم اینه که روش قیمت گیریِ متری از اساس اشتباه هست!

خب تا اینجا گفتیم انتخاب کابینت ساز بر اساس قیمت متری، به هیچ عنوان درست نیست! اما چرا؟؟ چون جزئیات زیادی در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت ها وجود داره. این جزئیات باعث میشن محاسبه حدودیِ اولیه (بر اساس متر طول) با هزینه نهایی که مشتری مجبور به پرداختش میشه تفاوت داشته باشه.

مثلاً کابینت زیر رو که توسط یکی از ده های کابینت ساز ما در سلام ساختمان اجرا شده رو ببینین. کاملاً مشخصه که طراحیِ این کابینت با حالت استاندارد متفاوته!

قیمت کابینت شیک

هزینه متریال و اجرایِ

 • یک متر کابینت زمینی با عمق ۵۵و ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر +
 • یک متر کابینت دیواری با عمق۳۰ و ارتفاع ۷۰ سانتی‌متر
 • وبا طراحی کاملاً ساده!

قیمت کابینت متری چند

از این تعریف مشخصه که اگه:

 • شما بخواین تغییری در ارتفاع کابینت دیواری، یا عمق کابینت ها بدین، قیمت عوض میشه.
 • اگه به جای کابینت ساده، بخواین اپن، جزیره، کابینت کمدی یا سوپری داشته باشین، قیمت ها فرق میکنه.
 • اگه بخواین جنس یونیت کابینت رو عوض کنین قیمت فرق میکنه.
 • اگه بخواین به جای صفحه 3 سانت شرکتی، از سایر صفحات کابینت (مثل کورین، 5 سانت و ….) استفاده کنین، مبلغی به هزینه ها اضافه میشه.
 • تااااازه علاوه بر این، برخی از کابینت ساز ها درصدی به عنوان هزینه حمل و نصب دریافت میکنن که در مبلغ متری لحاظ نمیشه و ممکنه در آخر پروژه متوجه ش بشین.

اینجوری میشه که بعد از دیدن فاکتور نهایی کابینت، خیلی از ماها حس می‌کنیم که کلاه سرمون رفته و کابینت ساز با ما درست رفتار نکرده! در حالیکه اینجوری نیست! فقط ما روش درستِ تعامل با کابینت ساز رو بلد نبودیم.

خب بلاخره این روش درستِ قیمت گیری چیه؟؟؟ 

در ادامه بهتون میگیم، اما قبلش بریم یک نمونه پروژه واقعی به همراه قیمت ببینیم.

قیمتِ این کابینتِ اجرا شده توسط کابینت ساز سلام ساختمان چقدر است؟

قیمت این کابینت چند؟

کابینتی که در تصویر بالا میبینید، توسط یکی از صدها متخصص سلام ساختمان در تهران اجرا شده. این پروژه دارای طراحی دوپله و از جنس هایگلاس، برند agt است. صفحه این کابینت طرح بتن و دارای دستگیره مخفی بوده و در مرداد 1400 اجرا شده. متراژ کابینت در این آشپزخانه هم حدود 8 متر است.

بنظرتون قیمت تمام شده این کابینت چقدره؟

لازمه بگم که قیمت متری کابینت هایگلاس با این برند در مرداد 1400 حدود 3,500,000 تومان بوده. با حساب 8 متر کابینت، اگه بصورت متری حساب کنیم، قیمت تمام شده‌ی این پروزه باید بشه 28 میلیون تومان. در صورتیکه:

قیمت تمام شده‌ی کابینتی که در تصویر بالا میبینین (در مرداد 1400)، 31 میلیون تومان بوده.

برای اینکه قضیه شفاف تر بشه، توجه کنید که کابینت دوپله است، و قسمتی کمدی اجرا شده، خب طبیعیه که کابینتی که در خونه هامون اجرا میکنیم با کابینت استاندارد متفاوت باشه. پس قیمت متری هم با قیمت تمام شده متفاوت خواهد بود.

دیگه بریم سراغ روش درستِ قیمت گیری….

کم ضررترین و بهترین روش برای قیمت گیری کابینت چیست؟

خیلی خلاصه بگم: قیمت تمام شده.

یعنی بهترین و کم ضررترین روش این هست که از کابینت ساز بخواین قیمت نهایی و تمام شده‌ی کار رو اعلام کنه. در نتیجه کابینت سازهای مختلف رو بر اساس قیمت تمام شده‌ای که اعلام کردن مقایسه کنین، نه قیمت متری!

امااااااا….. این وسط یه نکته ای هست:

آیا بهترین قیمت، کمترین قیمت است؟؟

گاهی ممکنه کمترین قیمت، گرون ترین قیمت باشه. چطور؟ اینطوری که یک کابینت ارزون ممکنه براتون 2 سال کار کنه، یک کابینت با کیفیت 10 سال. پس اگر قیمت کم، باعث عمر کم و کیفیت داغون شد، یعنی گرونترین قیمت رو به اسم قیمت پایین دارن تقدیمتون میکنن!!!

حالا دوباره برگردیم به سوال اصلی و جواب رو اصلاح کنیم: بهترین روش قیمت گیری چیست؟

دریافتِ قیمت تمام شده همراه با جزئیات اجراییِ شفاف، بهترین روش قیمت گیری کابینت است!

 منظور از جزئیات اجراییِ شفاف چیست؟

وقتی کابینت ساز بهتون قیمت میده باید بدونین که قیمت بر اساس چه متریالی، چه برندی و چه طرحی هست. چون روش محاسبه قیمت نهایی اینجوریه که:

 1. تعیین قیمت پایه: کابینت ساز بر اساس متریالی که انتخاب میکنین و برند مورد نظر، یک قیمت پایه‌ی متری در نظر میگیره.
 2. بازدید حضوری: بعد میاد بازدید، ابعاد رو دقیق اندازه گیری میکنه.
 3. شناخت سلیقه و نیازهای مشتری: در مرحله بعد، طرحی که دوست دارین رو برای کابینت ساز توضیح میدین (میتونین از تصاویر مدل های کابینت، نمونه کارهای کابینت ساز، پروفایل کابینت سازهای سلام ساختمان یا هر طرحی که در ذهن دارین استفاده کنین).
 4. طراحی: بعدش کابینت ساز یک طراحی اولیه انجام میده که مثلا در طراحی مشخص هست که چند متر کابینت کمدی دارین، اپن یا جزیره تون چطور هست، کابینت سوپری و …. چه جزئیاتی داره.
 5. محاسبه قیمت نهایی: سپس، بر اساس متراژی که کابینت ساز در بازدید حضوری اندازه گرفته (روی بازدید حضوری خیلی خیلی تاکید میکنیم، چون تا بازدید حضوری نداشته باشین هیچی دقیق نیست) و طرحی که مورد تایید شما هست، قیمت نهایی رو محاسبه میکنه.
 6. جزئیات ضرایب قیمت نهایی کابینت: برای محاسبه قیمت نهایی، فرمول های نسبتاً پیچیده ای وجود داره، بطوریکه هر یک از اجزای طراحی ضریب مشخصی دارن که باعث افزایش یا کاهش قیمت پایه میشه. (اگه مشتری حرفه ای هستین و میخواین با جزئیاتِ ضرایب و روش محاسبه قیمت تمام شده آشنا بشین روی لینک زیر کلیک کنین):

روش محاسبه قیمت نهایی کابینت

پس دوباره مرور کنیم:

معنی دقیق قیمت نهایی: قیمت نهایی، یعنی از کابینت ساز بخوای قیمت آخر رو بهت اعلام کنه. یعنی قیمت کابینت رو بصورت حدودی نده، یعنی قیمت کابینت رو به صورت متری نده! فقط قیمت نهایی و تمام شده رو اعلام کنه.

معنی دقیق جزئیات: جزئیات، یعنی تا جایی که ممکنه با کابینت ساز تون درباره جزئیات کار به توافق برسین. ممکنه بگی من خیلی سر در نمیارم از این چیزها!! چکار کنم؟  اصلاً کاری نداره، تا آخر با من باش تا کاملاً مسلط بشی.

ویدئوی آموزش قیمت گیری صحیح کابینت آشپزخانه

 توصیه میکنیم برای آشنا شدن با روش قیمت گیری صحیح حتما ویدئوی زیر رو ببینید. در ادامه به صورت متنی هم مراحل رو نوشتیم واستون.

اگه سوالی داشتین، در انتهای مطلب میتونید کامنت بدید. کارشناسان سلام ساختمان به سرعت پاسخ میدهند.

تا اینجا در مورد روش صحیح قیمت گیری صحبت کردیم، اما حالا وقتش هست که ببینیم برای سفارش کابینت، از همون ابتدا تا انتها و تحویل گیری، چه مراحلی رو باید طی کنیم تا بدون دردسر و با خاطره‌ای خوش، به مرحله تحویل کابینت جدیدمون برسیم.

مراحل اصولی سفارش کابینت چیست؟ از انتخاب تا قیمت گیری و تحویل

حالا با دقت بیشتری مرحله به مرحله روش اصولیِ سفارش و قیمت گیری کابینت و مقایسه کابینت سازها رو بهتون میگیم. این مراحل پیچیده نیستند فقط باید دقت کنین:

 1. قبل از همه تصویر طرح کابینت مورد نظر رو تهیه کنین. حتی تصویری حدودی هم بهتر از هیچی هست. برای این کار میتونین از الگوهای گالری مدل‌های کابینت استفاده کنین.
 2. نوع کابینت و سپس برند متریال ورق‌ها (و متریال‌های اصلی ای که باهاش کابینت رو میسازن) رو مشخص کنین: ام دی اف یا هایگلاس؟ ممبران (وکیوم) یا چوب؟ چه رنگ و طرحی؟ از چه کارخانه و برندی؟
 3. نوع یراق‌ها رو معین کنین (لولاها و دستگیره ها و اکسسوری ها).
 4. در مورد جزئیات مهم اجرایی مثل نحوه آب‌بندی سینک، جانمایی دقیق اجزای کابینت و غیره تعیین تکلیف کنین.
 5. با کابینت‌سازهای حرفه‌ای مشورت کنین: درباره جزئیات اجرایی ازشون بپرسین و نهایتاً قیمت تمام شده ی کل کار رو ازش استعلام کنین. باز هم میگیم: قیمت نهایی کل کابینت نه به هیچ صورت دیگه‌ای مثل قیمت متر طول!
 6. از بین نجارها و کابینت‌سازهایی که باهاشون درباره یک طرح با جزئیات یکسان مذاکره کردین، چند نفر رو همراه با تعهد زمان‌بندی کار انتخاب کنین. در این مرحله، سابقه کاری این افراد رو بررسی کنین و نمونه کار اون ها رو ببینین. اگر قیمت‌ها نزدیک به هم بودن، پیشنهاد ما اینه که با فردی که حرفه‌ای تر و منظم‌تر هست قرارداد ببندین.
 7. مرحله پایانی هم عقد قرارداد با بهترین کابینت سازه! برای فرمت قرارداد میتونین از فایل های قرارداد انواع کابینت و کمد که سلام ساختمان به رایگان در اختیارتون گذاشته استفاده کنین.
 8. در آخر اگه حوصله ی این کار هارو ندارین، میتونی انجامشون رو به عهده ی شرکت سلام ساختمان بسپارین. ما نمیذاریم تا سرتون کلاه بره و همیشه حامی و ضامن مشتری هستیم. از طریق لینک زیر میتونین ابتدا قیمت بگیری و سپس درخواست کابینت ساز خودتون رو در سامانه آنلاین “خدمات دکوراسیونی سلام ساختمان” ثبت کنین:
انتخاب نجار حرفه ای

قیمت کابینت، متری چند؟!

شاید شماهم تا این لحظه وقتی میخواستین کابینت قیمت کنین، به همین روش از کابینت ساز سؤال میپرسیدین. مثلاً میپرسیدین قیمت کابینت ام دی اف متری چنده؟! اما خب تیم ما (سلام ساختمان) برای شما یک روش جدید ارائه داده که دیگه قیمت رو نمی پرسین، بلکه خودتون اون رو محاسبه می کنین!

در بازار معمولاً قیمت انواع کابینت رو به متر طول میگن؛ ولی همونطور که گفتیم «قیمتِ متری» اصلاً روش دقیقی برای محاسبه قیمت هیچ نوع کابینت و کمدی نیست و فقط میتونه حدودی از قیمت رو برای شما روشن کنه. اما روش درستش چیه؟ فکر می کنین روش جدیدی که سلام ساختمان برای محاسبه ی قیمت به شما ارائه کرده چی میتونه باشه؟

برای اینکه با روش محاسبه قیمت کابینت آشنا بشین ویدئوی زیر رو تا آخر ببینین. بعد از دیدن ویدئو میتونین خودتون قیمت کابینت مورد نظرتون رو محاسبه کنین:

سلام ساختمان دقیقا به همین روش داره خدمات کابینت رو ارائه میده، یعنی قیمت آخر رو همون اول به مشتری میگه.

امااااا سلام ساختمان یک ابزار جذاب دیگه ای هم داره، این ابزار جذاب چیزی نیست جز ماشین قیمت!!!!

ماشین قیمت سلام ساختمان چیست؟

برای راحتیِ کار شما، یک ماشین قیمت طراحی کردیم. در طراحی این ماشین قیمت، تمام نکات و ضرایبی که در ویدئوی بالا گفته شد، رعایت شده. نحوه کار با این ماشین اینجوریه که ابتدا، متریال مورد نظرتون رو انتخاب میکنین و بر اساس ابعاد و طرح مدنظرتون، گام به گام به سوالات ماشین قیمت پاسخ میدین….

 و درنهایت، ماشین قیمتِ سلام ساختمان، قیمت نهایی رو محاسبه کرده و بهتون اعلام میکنه (البته اینو بگم که این ماشین به هیچ عنوان جایگزین بازدید حضوریِ کابینت ساز نمیشه و فقط میتونه حدودی از قیمت تمام شده‌ی پروزه تون رو در اختیارتون بذاره. برای کار با ماشین قیمت، روی لینک زیر کلیک کنین:

محاسبه رایگان قیمت کابینت با ماشین قیمت سلام ساختمان

در ضمن کابینت زیر توسط جناب آقای وحید اردی، مجری سلام ساختمان در تهران و با همین روش جدید محاسبه ی قیمت اجرا شده:

قیمت کابینت

در ادامه بریم ببینیم در هر نوع کابینت چه موضوعاتی روی قیمت اونها اثرگذارن.

9 نکته از جزئیات کابینت که در قیمت تأثیرگذاراند

1- در کابینت ام دی اف و کابینت های گلاس، نوع متریال ورق‌های ام دی اف و های گلاس خیلی مهم هستند. اینکه ایرانی یا خارجی باشن، اینکه ساخت چه کارخونه ای باشن و غیره. نکات تکمیلی درباره این ورق ها رو می‌تونین در مطلب انواع ورق کابینت که براتون تهیه کردیم ملاحظه کنین.

2- در کابینت‌های چوبی چه کابینت با روکش چوب و چه کابینت تمام چوب (مخصوصاً تمام چوب) نوع چوب انتخابی در قیمت خیلی مؤثره. همینطور در این نوع کابینت‌ها چون یک مرحله مهم از قیمت‌گذاری، رنگ (معمولاً رنگ پلی استر) است، حتماً درباره جزئیات نحوه رنگ و قیمت تمام شده با رنگ از کابینت‌ساز و نجار محترم استعلام کنین.

3- نکات ظریف و مهمی در قیمت کابینت ممبران هست که توصیه می‌کنیم با مطالعه مطلب کابینت آشپزخانه ممبران و آگاهی کامل از موارد مربوط به کابینت ممبران، قبل از مذاکره با کابینت‌سازها از این نکات مهم مطلع بشین. در ضمن اگه ممبران رو نمی‌شناسین، کابینت های زیر ممبران هستن و تصویر اول توسط آقای طهرانفر مجری سلام ساختمان در تهران اجرا شده.

قیمت کابینت تهران

مشاهده سایر نمونه کارهای آقای طهرانفر

4- از کابینت‌سازها و نجارهای بازاری و یا سلام ساختمان درباره جنس بدنه (یونیت – اسکلت کابینت) بپرسین و بدونید قیمتی که میگن دقیقاً با چه جنس بدنه‌ای است تا بتونین (در مرحله ای که در بالا توضیح دادیم) قیمت‌ها رو درست مقایسه کنین؛ چون خیلی از اوقات جنس متریال بدنه با جنس درب‌ها و بقیه بخش‌های کابینت‌ که در معرض دید هستن متفاوته. مثلاً اغلب اوقات کابینت های‌گلاس، جنس بدنه اش از های‌گلاس نیست بلکه از ام دی اف (MDF) ساخته میشه. یا بعضی وقت‌ها بدنه ی کابینت ام دی اف (MDF) از جنس ملامینه ساخته میشه.

5- پیشنهاد مؤکد داریم که جنس یونیت اطراف و زیر آبچکان رو از متریال پی وی سی (PVC) انتخاب کنین و به کابینت ساز هم تاکید کنین همین رو میخواین با اینکه قیمتش کمی بیشتر میشه. چرا؟ چون ضد آبه، ضد خوردگی میکروبی و حشره‌ای است و کلی مزایا داره وبه کابینت ساز تأکید کنین این تغییر رو در قیمت نهاییش لحاظ کنه تا بعدا اضافه قیمتی از این بابت طلب نکنه. اگر بیشتر میخواین بدونین به مطلب کابینت پی وی سی (PVC) مراجعه کنین.

6- در بعضی از کابینت ها، جنس صفحه کابینت آشپزخانه متفاوت از جنس کابینت هست. جنس صفحه و ضخامت اون رو معمولاً در مراودات چندان ذکر نمیکنن اما خوبه که شما درباره‌اش بررسی کنین و حین قیمت گرفتن بهش توجه کنید. در واقع وقتی کابینت ساز به شما قیمت میده با احتساب صفحه 3 سانتی اون قیمت رو میده. اگر شما چیزی غیر از این صفحه های کابینت در نظر دارین باید حتما به اون بگین.

7- یکی از عمده ترین دلایل برای اختلاف قیمت، تغییر اندازه های کابینت از اندازه های استاندارد است. مثلاً تغییر اندازه ی پایه ها، بیشتر شدن ارتفاع یونیت کابینت دیواری از 70 سانت، بیشتر شدن ارتفاع پایه کابینت از 14 سانت اجرای کابینت کمدی (ایستاده)، اجرای کابینت جزیره، اجرای اپن معلق و ویترین دکوری و…. همه این موارد اهمیت قیمت نهایی گرفتن از کابینت ساز رو بیشتر میکنه. مثلا در کابینت زیر که توسط خانم نغمه نواری متخصص سلام ساختمان در تهران اجرا شده، سایز کابینت های طلایی رنگ، به در خواست مشتری با ابعاد استاندار تفاوت دارن.

قیمت کابینت شیک

8- مطالبی که درباره قیمت کابینت‌ گفتیم به صورت مشابهی البته نه با حساسیت کابینت، در مورد کمد دیواری هم صدق میکنه. کمدها رو معمولاً به صورت مترمربع قیمت میدن و گاهی طبقه بندی داخل کمد رو جداگانه محاسبه میکنن اما شما ضمن اینکه خوبه این قیمت رو هم بدونین اما از همون مراحل 7 گانه بالا برای قیمت گرفتن کمدها استفاده کنین. برای اطلاعات بیشتر میتونید مقاله قیمت کمد دیواری رو مطالعه کنید.

9- نکته مهم پایانی اینکه: هیچ تدبیری جایگزین انتخاب درست نجار و کابینت ساز خوب و حرفه ای نمیتونه باشه. تمام ظرافت و زیبایی و ماندگاری کار در دست این گروه قرار داره، پس برای انتخاب یه مجری حرفه ای با دقت عمل کنین. ما میتونیم در این زمینه بهتون کمک کنیم و کابینت ساز حرفه ای رو ب صورت رایگان بهتون معرفی کنیم. میتونین روی ما حساب کنین و حتی نمونه کارهای بیشتر ما رو در پیج اینستاگرام ما به آیدی زیر ببینین:

salamsakhteman@

در انتها یک جمع بندی و خلاصه از آنچه در این مقاله آورده ایم:

خلاصه مطلب در چند ثانیه

خلاصه چیزهایی که گفتیم:

1- قیمتِ روز کابینت در بازار به صورت متری بیان میشه که بعنوان یک مرجع کابینت، در جدول بالا قیمت ها رو بصورت متری برات آوردیم.

2- اگر میخوای کابینت سفارش بدی، نباید «قیمت متری» رو برای مقایسه کابینت سازها ملاک قرار بدی.

3– موقع سفارش کابینت پیشنهاد میشه که خدمات رایگان سلام ساختمان از جمله قیمت دهی و مشاوره رایگان رو از دست ندی.

4- باید از روش قیمت گیری مناسب که دربالا توی 7 مرحله ذکر شد استفاده کنی تا خیالت راحت‌تر بشه آخر کار پول اضافه ندی.

5- مهمترین بخش اون 7 مرحله، انتخاب کابینت ساز مناسبه. «سلام ساختمان» کار اصلیش همینه، یعنی کمک به شما برای پیدا کردن کابینت ساز: کابینت ساز حرفه‌ای و مناسب رو پبدا کن.

تجربیات و سؤالاتت درباره قیمت ساخت کابینت رو کامنت کن

سؤالی درباره قیمت هر یک از انواع کابینت آشپزخونه داری؟ مشکلی نخوردی توی سفارش کابینت و تصمیم‌گیری؟ میخوای کارشناس‌های ما پاسخ بدهند؟

تجربه ای از ساخت کابینت و کمد داری که بتونه بدرد بقیه بخوره؟ یک تجربه شیرین؟ یک تجربه تلخ؟ 

کامنت ها و جواب های بقیه رو میتونی زیر همین مطلب بخونی و به تجربه‌ت اضافه کنی.

و تو هم سؤال یا تجربه‌ت رو کامنت کن.

سوالات متداول:

– قیمت روز کابینت آشپزخانه متری چند؟
قیمت یک متر کابینت استاندارد آشپزخانه در مرداد 1401 از حدود متری 2,900,000 تومان تا 20,000,000 تومان متغیر هست.

– در قیمت گیری کابینت آشپزخانه، یک متر کابینت استاندارد یعنی چه؟
یعنی هزینه متریال و اجرای یک متر کابینت زمینی با عمق ۵۵ و ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر و یک متر کابینت دیواری با عمق ۳۰ و ارتفاع ۷۰ سانتی‌متر با طراحی کاملاً ساده

– کم ضررترین و بهترین روش برای قیمت‌گیری کابینت چیست؟
دریافتِ قیمت تمام شده همراه با جزئیات اجراییِ شفاف، بهترین روش قیمت گیری کابینت هست

– علت اختلاف قیمت بین مدل های مختلف کابینت آشپزخانه چیست؟
قیمت تمام شده کابینت به عوامل مختلفی مثل متریالِ کابینت، مدل و جزئیات اجرایی و البته انصاف کابینت ساز بستگی داره. سلام ساختمان به شما کابینت ساز حرفه‌ای معرفی می‌کنه و قیمت کابینت رو برای شما تضمین می‌کنه

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
211 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مهدی
مهدی
27 اردیبهشت 1401 10:25

خیلی خوب توضیح دادین.ممنون

حسین
حسین
13 اردیبهشت 1401 17:53

فرق بین ام دی اف نقطه با ام دی اف اکسترا چی هست

رضاسرلک
رضاسرلک
07 اردیبهشت 1401 23:24

یک برنامه خیلی کامل و جامع ،بمن خیلی کمک کرد،امیدوارم هرروز موفق تر باشید،

ت نظام
ت نظام
27 دی 1400 21:15

با سلام و تشکر از مطالب بسیار مفید سایت و بویژه تشکر فراوان از آقای اخروی با ویدئو آموزشی مفیدشان.

امیر رضا
امیر رضا
01 آذر 1400 10:06

مطلب خیلی خوبی بود. سوالی داشتم که چه تفاوتی بین کابینت چوب و دیگر کابینت ها هست که اینقدر بازه قیمتی اون بزرگتره و از 8 تا 14 م تومن قیمت دادین؟ چی میشه که اینقدر قیمتهاش فرق می کنه. متشکرم

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
04 آذر 1400 13:41
پاسخ به  امیر رضا

سلام، ممنونم از توجهتون.
کابینت های چوب دو نوع اجرا دارند یا تمام چوب به این معنی که بدنه های داخلی هم چوب باشه که قیمتش قطعا بیشتر از حالتی هست که بدنه داخلی ام دی اف باشه و صرفا درها چوبی باشه. پس این نوع اجرا در قیمت بسیار موثره. دلیل دیگه تفاوت قیمت کابینت چوبی جنس چوب استفاده شده هست که الان در بازار جنسهای درخت راش، بلوط، افرا، گردو و…. که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

پرستو
پرستو
20 آبان 1400 12:47

سلام،وقتتون بخیر،من برای اشپزخونه ام یک کابینت کار آوردم که داخل فاکتور برام کابینت هوایی رو ۸/۷۰ سانت با قیمت ۱/۵۰۰ و کابینت زمینی رو ۹/۷۰ سانت با قیمت ۱/۵۰۰ زدن و برای چهارچوب دور یخچال یک میلیون و پانصد و برای صفحه ی ماشین لباسشویی پانصد تومن فاکتور کردن و هزینه ی نصب رو هم سه میلیون تومان در نظر گرفتن،و هرینه ی کل کار ۳۲/۵۰۰
میخواستم بدونم آیا منصفانه حساب شده یا خیر؟و اینکه شما برای حومه ی هشتگرد و نظرآباد هم کابینت کار دارین؟

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
25 آبان 1400 08:18
پاسخ به  پرستو

با سلام
بله کابینت ساز داریم و اینکه اگر برای آشپزخونه طراحی دارید برای ما ارسال کنید تا بررسی دقیق تری روی فاکتورتون انجام بدیم.
ولی درمجموع اعداد و ارقامی که میفرمایید خارج از عرف نیست. ولی تا بررسی دقیق طرح با فاکتور اعلام نظر نهایی انجام نمیشود.

آتوسا
آتوسا
24 شهریور 1400 18:50

سلام. من شماره تماس و آدرس اتحادیه ی کابینت سازان ام دی اف تهران رو توی اینترنت پیدا نمیکنم. میتونید راهنمایی کنید لطفا؟
و اینکه اگه از قیمت و کار کابینت سازی شکایت داشته باشیم، کجا میتونیم ازش شکایت کنیم؟
ممنون از شما

حامد
حامد
10 شهریور 1400 17:23

سلام و وقت بخیر ، ببخشید مبالغ اعلام شده هزینه نهایی با در نظر گرفتن اجرت نصب و حمل بار هست یا نه ؟ یه مورد دیگه این ه این هزینه ها برای همه شهرستان تقریبا یکسان هست یا تفاوت معناداری در جاهای مختلف توی اون دیده میشه ؟

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
11 شهریور 1400 09:21
پاسخ به  حامد

با سلام
خیر در همه ی مقالات اعلام کردیم که این قیمت ها، قیمت متریست و قیمت دقیق و تمام شده نیست.. چون برای داشتن قیمت تمام شده مجری باید اندازه گیری دقیق داشته باشه و به طرحتون هم بستگی داره.. قیمت ها در تهران و شهرستان ها تفاوت کمی دارد.

مریم
مریم
08 اردیبهشت 1400 20:28

سلام وقتتون بخیر کابینتهای ما فلز بادرب چوبی هست. اگه بدنه رو نگه داریم و دربها رو از جنس های گلس ایرانی بخوایم، قیمت متری حدودا چقدر حساب میشه؟ هم کابینت پایین و هم کابینت بالا

رامین
رامین
28 فروردین 1400 22:01

سلام
بنده یه کاری رو برداشتم بدنه کار نصب شد بعد مشتری بدلیل اینکه کار گرون شده
قبل کار هم طراحی شده و همچی بهشون گفته شد از قیمت
همچی هم بر اساس فاکتور بوده
ولی خب مشتری این تهمتو زدن بعد یه کابینت ساز دیگ ای اوردن بدنه کارو باز کردن و کامل کارو دادن یکی دیگ کابینت کرد
خاستم ببینم میتونم شاکی شم ازشون
ممنون

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
31 فروردین 1400 09:37
پاسخ به  رامین

سلام
با ایشون قرارداد داشتین؟

پرستو
پرستو
09 بهمن 1399 19:06

سلام ۶ ماه پیش کابینت MDF سفارش دادیم شد ۱۴ میلیون کامل پرداخت کردیم..قرار بود توی یک ماه کارو تحویل بده..
هنوز کامل نصب نکرده یعنی کارو به ما ناقص تحویل داده
داخل کابینتم زیر ظرفشویی کپک زده از خیس بودن
پی گیری هم که میکنیم بیاد کارو کامل کنه میگه باید چسب آکاواریومو خودتون بخیرین و یه هزینه جدا ۶۰۰ هزارتومن برای قرنیز پرداخت کنید..
بهشون میگیم شما قیمت کل رو حساب کردین و ما پرداخت کردیم میگه نه هزینه قرنیز کلا جدا محاسبه میشه همجا…
ایا درست مگین این آقا؟؟
آخه ما دوجا دیگه کابینت زدیم و اونها کلی اومدن همچیو نصب کردن و دستمزدشونم گرفتن رفتن
ولی ایشون میگن نه جدا باید حساب کنید

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
15 بهمن 1399 17:37
پاسخ به  پرستو

با سلام
خیر هزینه قرنیز آب بند به عهده مجری است

پژمان عبدي
پژمان عبدي
27 دی 1399 00:35

سلام ببخشید داخل ارومیه شما کابینت سازی رو دارید

رکن آبادی
رکن آبادی
22 دی 1399 17:32

معیار کیفیت ماندگار برای کابینت آشپزخونه چیه؟

سحر
سحر
22 دی 1399 17:10

با سلام.ممنون از پاسخ‌گویی تون
میخواستم بپرسم خودمون ورقه تهیه کنیم بدیم به کابینت ساز بهتر نیست؟منظورم قیمت مناسب تر و جنس مورد استفاده قابل اطمینان تر در میاد درسته؟

هدیه
هدیه
10 دی 1399 22:31

سلام وقتتون بخیر_یه آشپزخانه ۴×۳ اگر بخواد کابینت ممبران بشه (همراه تمام هزینه های دیگه مثل سینک و دستگیره ها و…..)حدودا چقدر هزینش میشه؟

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
11 دی 1399 15:29
پاسخ به  هدیه

با سلام
لطفاً برای مشاوره رایگان شمارتون را در لینک یزر ثبت کنید تا همکارانم راهنماییتون کنند.
https://b2n.ir/257945

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
13 دی 1399 10:18
پاسخ به  هدیه

با سلام
بستگی به طرح دارد.
مثلاً کابینت ۴طرف است یا سه طرف یا دو طرف؟
هرطرف چند متره؟
ارتفاع دیواری چنده؟
صفحه چیه؟
و کلی اطلاعات دیگه
که به این راحتی کسی قیمت دقیق نمیده.

کاظم
کاظم
02 دی 1399 14:12

با سلام؛
حدود 12 متر طول آشپزخانه با کابینت های گلاس خارجی و اندازه استاندارد زمینی و دیواری، هود شومینه ای، یخچال دوقلو، لباسشویی، ظرفشویی و زیر سینک پی وی سی حدود قیمت چند درمیاد؟
و بفرمایید آیا در شهر تایباد خراسان رضوی امکان کار توسط شما وجود دارد یا خیر؟

امیر محمد
امیر محمد
01 دی 1399 11:33

مطلب مفیدی بود. قیمت منصفانه رو میشه ازش درآورد

حمید
حمید
27 آذر 1399 10:31

باسلام کابینت برای دیوار آشپزخانه می خواستم(معمولی) به ابعاد ۱۲۰طول ارتفاع ۹۰ عرض استاندارد.لطفا راهنمایی کنید که قیمتش چقدره میشه.ممنون

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
29 آذر 1399 09:42
پاسخ به  حمید

سلام و عرض ادب
با چه متریالی؟

رسول
رسول
23 آبان 1399 23:58

سلام اگر کابینت سازی از عقد قرارداد با مشتری صرف نظر کنه و بهونه بیاره ایا میشه ازکابینت ساز بخاطر این کارش شکایت کرد

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
27 آبان 1399 08:07
پاسخ به  رسول

با سلام
اگه قرارداد خوبی بسته باشید و حق با مجری نباشه و به مقدار کافی دریافتی داشته باشه بله میتونید شاکی بشید.
ولی شکایت سرعت کارتون رو بسیار کم میکنه و گرفتاری داره و پیچیدگی های حقوقی. بهتره توافق کنید و دلایل عدم همکاری رو پیدا کنید و حل بشه.

رضایی
رضایی
22 آبان 1399 17:33

با سلام
کابینت ساز برای کابینت دیواری با ارتفاع ۹۰ ، متری ۲/۴۰۰ و برای کابینت زمینی، متری ۱/۶۰۰ بهم قیمت داده.
جنس کابینت، های گلاس و از شرکت yeldiz هست.
لولای ارام بند، دستگیره و اوپن هم ، تو قیمتهای فوق در نظر گرفته شده
برای کمد دیواری از جنس mdf هم، متری ۲/۶۰۰ قیمت داده
برای دستمزد هم ۱۰% قیمت جنس، دریافت میکنه
ایا این قیمتها منصفانه هستش ؟

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
27 آبان 1399 08:06
پاسخ به  رضایی

سلام
با قیمت های امروز خیر کمی بالاست. متاسفانه قیمتها ثباتی نداره و نمیشه قضاوت درستی کرد با این اطلاعاتی که فرمودید.

فکور
فکور
16 آبان 1399 19:31

با سلام من ام دی اف کار هستم با توجه به گرانی موجود بعض از مشتری ها مایلند برای اجرای کابینت فقط دستمزد بدهند در صورت امکان نظرتان را درموردقیمت کابینت منبران فقط دستمزد را برایم مشخص بفرمایید متشکرم فکور از اردبیل

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
17 آبان 1399 08:18
پاسخ به  فکور

سلام همکار گرامی
قیمت اجرتی جزئیات خاصی دارد که امکان مشاوره به صورت تلفنی وجود دارد و می توانید ثبت درخواست بفرمایید تا، همکارانمان با شما تماس بگیرند.
یا با شماره ی پشتیبانی تماس بگیرید.
۰۵۱۹۱۰۰۳۴۲۴

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
27 آبان 1399 08:04
پاسخ به  فکور

سلام همکار عزیز
ممبران پیچیدگی های خاص خودش رو داره.
ولی برای خورد کردن کار و اجرا حداقل مبلغ دستمزد بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومن همکارها قیمت میدن.

عسگری
عسگری
08 آبان 1399 11:02

سلام
ما با توجه به طراحی کابینتمون ۱۱متر کابینت داریم که حدود ۳متر آن کابینت دیواری با شکست (۳۰-۴۵) هست
هود روی کار و ۱۲۰سانتیمتر هست
در نمای یخچال دکور داریم
متریال انتخابی ما هاگلاس سفید AGT و طرح چوب عسلی فرامید هست
میخواستم لطفا قیمت نهایی بدین ؟
لطفا این قیمت رو یکبارم با صفحه کورین حدود ۴ متر که جای گاز تو کار و سینک ۱۲۰ هم دربیاد محاسبه کنین ممنونم

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
11 آبان 1399 09:02
پاسخ به  عسگری

با سلام
در این خصوص بایدکارشناس حضوری خدمتتون برسه تا بعد از بررسی قیمت نهایی رو خدمتتون اعلام کنند.

امیر
امیر
08 آبان 1399 10:10

سلام روزبخیرهزینه نصب دستگیره های کابینت با کارفرما هست یا پیمانکار.تشکر

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
11 آبان 1399 09:05
پاسخ به  امیر

سلام
نصب دستگیره طبق عرف به عهده مجری کابینت هست ولی می توان طبق قرارداد تقسیم وظیفه کرد.

کامران
کامران
13 مهر 1399 04:31

سلام
ببخشید هزینه ساخت ی فایل قفل دار ریل دوبل سه کشو با ابعاد ارتفاع ۱۵۰cm عمق ۵۰cm عرض ۵۰cm با ام دی اف ایرانی یا vpc چقدر میشه؟

پشتیبانی سلام ساختمان
ادمین
پشتیبانی سلام ساختمان
21 مهر 1399 22:35
پاسخ به  کامران

با سلام
حدود 1,500,000 تومان

محسن
محسن
08 مهر 1399 01:39

سلام من 10مترکابینت میخور ه ام دی آف بدنه ملامینه با یه نما چه قدر در میاد حدودا

salamsakhteman
salamsakhteman
10 مهر 1399 08:43
پاسخ به  محسن

سلام
اگه ابعاد کابینت تون استاندارد باشه با قیمت امروز حدودا ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان.

محمد دولت دوست
محمد دولت دوست
27 شهریور 1399 09:28

سلام خدا قوت
من یک بازنشسته هستم و برای خودم گاهی طراحی،نقاشی و خط انجام میدم.
خلاصه بگم به علت نبود جای مناسب برای کار، به فکر افتادم داخل کمد دیواری اطاق خانه به صورت محصور و محفوظ میز کار درست کنم.
خیلی فکر کردم تا بالاخره تونستم خودم یک میز کار که کار میز نور رو هم میکنه و دارای یک کشو، صفحه متحرک که توسط دو جک قابلیت بالا و شیب دار شدن رو داره طراحی کنم.
غرض اینکه در محیط خانه افرادی هستند که به این میز چند کاره نیاز پیدا کنند و من اگر کسی درخواست کنه با خواست خدا و همکاری با شما این نیاز رو پاسخگو باشم.
موفق و سلامت باشید

salamsakhteman
salamsakhteman
31 شهریور 1399 14:19

سلام و عرض ادب
خیلی هم عالی.. اگر دوست داشتین از این کار خلاقانه ای که کردین برای ما عکس بفرستین و فیلم.
که در فیلم راجع بهش توضیح میدین و سعی کنین کمتر از ۶۰ ثانیه باشه تا در اینستا معرفی کنیم و در سایت هم ازش بهره ببریم‌.

احمد رضا
احمد رضا
13 مرداد 1399 17:18

سلام

در حال جمع بندی کار کابینت میباشم. شرکت مربوطه قیمت را بصورت زیر اعلام نموده است: قیمت زمینی متری برای 23 متر 2400000 تومان و قیمت دیواری برای 4 متر متری 1680000 تومان و قیمت درب نما برای 26 به مبلغ 900000 تومان.

آشپزخانه برای کابینت بالا به صورت دو طبقه با اختلاف سطح میباشد (سطح کابینت دیواری نزدیک سقف هم باد کابینت زمینی و یک قسمت دیر کابینت دیواری با مقداری تو رفتگی). آیا این روش قیمت داده شده درست میباشد؟

ممنون

salamsakhteman
salamsakhteman
28 مرداد 1399 17:20
پاسخ به  احمد رضا

سلام
خیر، به هیچ عنوان.
بهترین کار پس از تهیه طراحی اجرایی اعلام قیمت تمام شدهو
یک سوال دارم: برای شما که متری چند قیمت بهتون بدن، یا بگن آخر کار چقدر ازتون پول میگیرن؟!
به احتمال زیاد اینکه آخر کار چقدر پول ازتون میخوان بگیرن مهمتره.
پس از اول کار ازشون بخواهید قیمت تموم شده بهتون بدهند. بدون کم و کاست یه عدد بدهند و اون عدد رو در قراردادشون هم ذکر کنند و اون عدد ملاک محاسبات مالی با شما باشه.

ارام
ارام
13 مرداد 1399 01:03

سلام با قیمت الان بازار میشه ام دی اف درجه یک ایرانی رو برای محل۱۰ متری با متریال کیفت متوسط با قیمت تمام شده ۱۵ تومن هزینه کرد یا مبلغ بیشتری باید درنظر گرفته بشه؟

salamsakhteman
salamsakhteman
28 مرداد 1399 17:16
پاسخ به  ارام

با سلام
به طرح و متریال مصرفی تون بشدت بستگی دارد.
بهتره از مشاوره تلفنی سایت استفاده بفرمایید.

Zahra
Zahra
01 مرداد 1399 19:37

سلام ممکنه بگین برای کابینت آشپزخونه حدود ۱۵ متری
چقد هزینه میخاد؟
و اینکه متوسط ترین گزینه برای انتخاب نوع کابینت کودومه و هزینش چنده؟
نه زیاد گرون و با کیفیت باشه نه زیاد ارزون و بی کیفیت باشه!

salamsakhteman
salamsakhteman
04 مرداد 1399 09:52
پاسخ به  Zahra

سلام
ام دی اف درجه یک ایرانی یا هایگلاس درجه یک ایرانی پیشنهاد ماست.
ولی بهترین کار مشاوره حضوری گرفتن و طراحی آشپزخونه است.
حدودی که باید در نظر بگیرین ۲۵ میلیون تومن حداقل.

حاج محمدی
حاج محمدی
21 تیر 1399 22:25

سلام پنل کابینت را چگونه محاسبه میکنند آشپزخانه ما 11متر زمینی و هواهیی کابینت برده ولی میگه 17 تا پنل خورده هر پنل هم 16000000تومان واقعا من سردرنیاوردم ممکنه راهنمایی کنین؟

salamsakhteman
salamsakhteman
22 تیر 1399 19:15
پاسخ به  حاج محمدی

سلام دوست عزیز
نیاز به جزییات بیشتری برای ارائه راهنمایی داریم. لطفاً به شماره زیر نقشه و جزئیات رو واتساپ بفرمایید.

salamsakhteman
salamsakhteman
28 تیر 1399 18:55
پاسخ به  حاج محمدی

سلام دوست عزیز
ما هم متوجه نشدیم. میتونید با شماره مشاوره‌های سلام ساختمان تماس بگیرید؟

دهقان
دهقان
21 تیر 1399 14:40

سلام صفحه یونیت پشت که به سمت دیوار است آیا از جنس بدنه است ؟

salamsakhteman
salamsakhteman
22 تیر 1399 19:14
پاسخ به  دهقان

سلام
در بیشتر موارد خیر. برای بدنه‌های داخل کابینت (یونیت) از ام دی اف‌های سفید ساده استفاده میشه که به صرفه تر باشه و نمای بیرونی رو از ورق‌های رنگی که زیباتر و گران تر است استفاده می کنند.

Mohammadali
Mohammadali
06 تیر 1399 21:21

سلام وقت بخیر
دارم ویترین مغازمو تغییر میدم
هزینه جنس 5500 شده ، اجرتش چقد میشه تقریبا؟
متریال ام دی اف سفید صابونی با نوار طلایی

salamsakhteman
salamsakhteman
11 تیر 1399 08:17
پاسخ به  Mohammadali

با سلام
واقعاً بستگی به طرح تون دارد. بخصوص اینکه کارتون دکوره و دکور هنرمندی میخواد و دستمزدش بیشتر هست.
حدودا ۳ تومان میتونه عادلانه باشه.

ابوالفضل اكرميان
ابوالفضل اكرميان
02 تیر 1399 08:16

سلام
من میخوام دربهای کابینت آشپزخونه مون رو عوض کنم
حدود ده متر طول هستش. کابینت ام دی اف مات میخوام. متری چنده

salamsakhteman
salamsakhteman
05 تیر 1399 09:02

با سلام
جنس یونیت هاتون چیه؟ آیا لولاها هم باید عوض بشه؟

salamsakhteman
salamsakhteman
05 تیر 1399 09:04

سلام
اگر یونیت‌ها mdf باشه و لولاها عوض نشه. حدود ۵ تا ۶ میلیون خرج دارد.

م. حیدری
م. حیدری
31 خرداد 1399 13:57

سلام و ممنون بابت مطالب خوبتون. ببخشید ما با یه کابینت ساز میخوایم قرارداد ببندیم. ام دی اف بدنه و در ها رو پول دادیم و اوشون خریداری کردن. حالا میگن کل مبلغ قرار داد رو باید قبل از نصب پرداخت کنیم. به نظر شما این صحیحه. اومدیم ما کل مبلغ رو پرداخت کردیم و ایشون نصب نکردن اون وقت ما چه باید بکنیم؟

salamsakhteman
salamsakhteman
05 تیر 1399 09:02
پاسخ به  م. حیدری

با سلام
خیر درست نیست، ما پیشنهادمون استفاده از نمونه قراردادی هست که در سایت گذاشتیم.

S
S
22 خرداد 1399 18:07

سلام وقتتون بخیر
از کابینت ساز قیمت MDF و ممبران رو پرسیدم و یه قیمتی رو برامون حساب کردن.چون ممبران را دوست داشتم ولی قیمت بالا بود بهشون گفتم اگه جنس بدنه معمولی باشه و فقط درب کابینت ممبران باشه قیمت ها به چه صورت میشه که بهم گفتن فرقی نمیکنه . میخواستم ببینم این صحبتشون درست هست یا نه؟

salamsakhteman
salamsakhteman
25 خرداد 1399 08:40
پاسخ به  S

سلام
بله درسته، چون بدنه بطور کلی خیلی تفاوتی با هم ندارد. و رویه کابینتِ که متفاوت هست.

عبدالرسول
عبدالرسول
14 خرداد 1399 11:32

سلام با تشکر لطفا استادکار باتجربه در شیراز معرفی کنید

salamsakhteman
salamsakhteman
25 خرداد 1399 08:45
پاسخ به  عبدالرسول

سلام دوست عزیز
لطفاً در لینک زیر ثبت نام کنید تا همکاران باهاتون تماس بگیرند.
https://bit.ly/3fkFpl6
و یا می تونید با شماره زیر هم تماس بگیرید.
۰۲۱-۹۱۰۱۴۴۷۲

سیدعلی شاکری
سیدعلی شاکری
13 خرداد 1399 23:04

سلام
سوال من اینه که اگه تامین و جبران هزینه و خرید تمام متریال با صاحب کار باشه از ورق های MDF گرفته تا یراق آلات ، ریل و … اونوقت نحوه قیمت گذاری براساس چه قاعده ای خواهد بود ؟

salamsakhteman
salamsakhteman
18 خرداد 1399 09:34

سلام
در این مورد هم بستگی به طرحتون داره و بهتره قیمت رو بصورت تمام شده توافق نمایید.
حمل و نقل رو هم فراموش نکنید و در قرارداد بیارید.

Mehdi
Mehdi
07 خرداد 1399 19:01

سلام هزینه سیلر وکیکر کردن تاج و قاب روکش طرح بلوط اطراف کابینت با کالینت کاراست یا کارفرما در قرار داد قید شده کابینت زمینی و هوایی متر ۱۶۷۰میلیون

salamsakhteman
salamsakhteman
11 خرداد 1399 15:34
پاسخ به  Mehdi

سلام
با این قیمت، رنگ با کارفرماست قطعاً.

محمد
محمد
01 خرداد 1399 11:28

سلام وقت بخیر.
کابینت استیل خانگی الان در کدوم شهر ها تولید میشه. عکس های زیادی از کابینت استیل دیدم تو سایتای خارجی، آیا تولیدات ایرانی هم با همون کیفیت و زیبایی تولید میشن؟
با تشکر

salamsakhteman
salamsakhteman
06 خرداد 1399 08:18
پاسخ به  محمد

سلام، وقت شما هم بخیر
خیر متأسفانه بیشتر کارهای استیل برای آشپزخانه‌های صنعتی یا رستوران‍‌های بیرون بر ساخته میشه و اونها هم پیش ساخته است.
کمتر برای خونه‌ها کار اختصاصی انجام میشه ولی در تهران سازنده‌های کابینت استیل زیاد هستند. فقط ظرافت های طرح‌های خونگی رو شاید خیلی رعایت نتونن بکنند.

Morteza
Morteza
09 اردیبهشت 1399 10:29

سلام وقتتون بخیر و تشکر از مطالب بسیار مفیدتون
بهترین برند های های گلاس ترک رو میشه بهم معرفی کنید و اینکه چطور بفهمیم برند مورد نظر رو اصلش رو کار کردن واسمون یا فیکش رو
باتشکر

حمید
حمید
06 اردیبهشت 1399 20:53

سلام ما در مشهد قراردادی برای نصب کابینت بستیم که قراربود در گلبهار (۴۰ کیلومتری مشهد) نصب بشه، در همون زمان حدود ۵۰۰ تومن اضافه گرفتن برای اینکه نصاب بره گلبهار نصب کنه (هزینه حمل و نقل وسایل به گلبهار رو هم جدا گرفتن) ولی بعد فهمیدیم نصابش گلبهاری بوده و از مشهد نیومده اصلا. این هزینه ای که گرفتن صحیح هست؟و اگر نیست چجور باید پیگیری کنیم
ممنون

مجید از تهران
مجید از تهران
03 اردیبهشت 1399 14:31

خواهشا برای اینکه شاید بخواید کابینت بزنید یا نه کابینت کار رو نیارید برید که زمان و هزینه براش داره و از نظر اخلاقی درست نیست ، و هی نگید اون یکی اینو گفته و این قیمت رو داده و کلا اذیت نکنید اینکار حرفه ای نیست و شما رو هم بی اطلاع نشون میده ، خیلی ساده بگم با قیمت متری فاکتور بسته نمیشه ، به کابینت ساز بگید کل موارد ازقیمت یک متر مربع کابینت نسبت به جنس و ارتفاع کابینت هوایی 70 یا 90، هزینه حمل و نقل + نصب ، کابین سینک پی وی سی هست یا نه ، قیمت نماهای اضافه ، نوع دستگیره و ریل و قرنیز اینها رو براتون بنویسن بهتون بدن در حدی که یادتون نره . اگر طرح مدل سازی تریدی هم میخواید هم بگید که بهتون( نشون بدن) و در صورتی که قراداد بستید طرح رو (تحویل میدن )در غیر اینصورت هزینه اون رو بدید و طرح هم بهتون میدن که خواستید به یکی دیگه بدید ولی مجانی نمیشه، در آخر اگه خواستید قیمت کلی ازشون بگیرید ، ضمنا اگر کسی که کارش رو قبول دارید با توضیحات بالا که در مورد قیمت گفتم حتما به اون بدید چون هر چقدر ارزونتر هم باشه با طرح و اجرای بی کیفیت پولتون رو دور ریختید که این تجربه بعضی از مشتریای من بودن که قیمت پایین تر دادن و بعدا اعتراف به کارشون ، ضمنا کسی که کار رو گارانتی کنه که البته ب
باید ازش شناخت داشته باشید .
قیمت کار معمولا بین رنج قیمتی هست و نسبت به جنس ورق و … و مهارت کابنت کار.. پس کابینت کار که کف قیمت رو میگیره انتظار دو مورد رو در حد عالی نداشته باشید و با نزدیک شدن به سقف قیمت هر متر کار طراحی و کیفیت کار بیشتر میشه و انتظار نداشته باشید که کابینتکار حرفه ای کار رو با قیمت پایین ولی با کیفیت بالا و طراحی خوب و جنسهای یراقالات خیلی خوب اجرا کنن ولی هواستون باشه به اندازه ارزش کار پول بدید.
من رشته معماری خوندم و8 سال کابینت و کلا دکوراسیون داخلی کار کردم و بعد از اون هم کار بازسازی و مشارکت در ساخت ویلا و در کنارش دکوراسیون داخلی انجام میدم ، امیدوارم مطلبی که نوشتم بدردتون بخوره

Negin
Negin
26 فروردین 1399 17:04

ما که یکم تعمیرات توی آشپزخونه داشتیم
یعنی جابجایی یک کابینت و ساخت یک کابینت نیم متری زمینی و دیواری
با اینکه کابینت ساز آشنای درجه یک بود و بعد از دیدن آشپزخونه بهمون قیمت داده بود آخر کار مبلغ فاکتور دوبرابر اون چیزی بود که بهمون گفته بود
هر چقدر هم دقیق از کابینت ساز ها قیمت بگیرید بازهم آخر کار یه قیمت نجومی دیگه باهاتون حساب میکنن

salamsakhteman
salamsakhteman
27 فروردین 1399 08:36
پاسخ به  Negin

سلام
ما دفعات زیادی در مقالات سایت گفتیم قیمت متری گرفتن بزرگترین اشتباهه.
قیمت رو باید تموم شده بگیرین و از اون مهم تر طراحی کاری که میخواد انجام بشه و قرارداد درست و حسابیه.
با قیمت نهایی تموم شده ی کار و قرارداد و طراحی کار مورد نظر هیچکس ضرر نمیکنه.
طراحی که نداشته باشین شما ممکنه وسط کار قسمتی رو عوص کنین، یا نظرتون تغییر کنه، این هزینه بر هست براتون.
شرط اینکار این که طراحی کنین و طرح تون رو أایید کنین و عوضش نکنین حین کار.

حسین
حسین
15 فروردین 1399 03:18

سلام
کلا همه کابینت ساز ها رو کلاه بردار میدانید
اما مهم تر خود جنس استاد کاری که میخواد برای شما بسازه.هم وطن هیچ وقت گول قیمت پایین نخور کسی قیمت نهایی بهترین کاره به شرط داشتن طرح 3d.تو یک قسمت گفتیم اجرا نصب 80الی150.یک استاد کار حرفه ای ساده ترین کابینت زیر 200نمیزنه مگه تازه کار باشه با قیمت های شما کار کنه

salamsakhteman
salamsakhteman
19 فروردین 1399 17:56
پاسخ به  حسین

سلام همکار عزیز
ما همه جا گفتیم که اجرت نصب یکی از اشتباهات بزرگ یه کارفرماست.
ولی این قیمت‌های بازاره و ما نمیتونیم از اونها چشم بپوشیم.
اینکه یه استادکار کمتر از متری ۲۰۰ کار نمیکنه انتخاب خودشه و ما بهش احترام می‌ذاریم.
ما ازتون دعوت می‌کنیم با ارسال شماره تلفنتون و پس از اثبات کیفیت کار و خوش خلقی تون به تیم بزرگ سلام ساختمان بپیوندید و روزانه با دهها کار اجرایی ارتباط داشته باشید.

ج
ج
14 فروردین 1399 16:31

با سلام
اگر کابینت فلزی از قبل باشد . درهاشو بخاهیم های گلاس کار کنیم . قیمت چگونه محاسبه میشود؟

salamsakhteman
salamsakhteman
19 فروردین 1399 17:54
پاسخ به  ج

سلام
حدودا متری ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان فقط درب‌ها.
اگر درب نماها، تاج، پاخور و باند نور و غیره هم تعویض بشند، عدد حداقل تا ۳۰ درصد اضافه می‌شود.

پیمان
پیمان
22 اسفند 1398 15:25

سلام خسته نباشید حدود 5ماه پیش با یه کابینت ساز قرارداد بستیم چوب mdfمتری1900برای کابینت حساب کرد کمد دیواری mdfمتری1تومن 10متر کابینت 7متر کمد دیواری،و قرار بود20روزه تحویل بدن حدود یک ماه هیچ حرکتی نزد که چوب از شرکت دستمان نرسیده بعدش که شروع کردن به علت اینکه تازه خونه رو ساختیم و از برق خونه مادربزرگ برای ساخت استفاده کردیم گفتن دستگاه نمی کشه و کمی از کارو انجام دادو گفتیم پس ادامه کار بمونه تا کنتور بیاد ماه قبل کنتور اومد و خلاصه اومد درست کنه بمونه های دیگه آورد و گفت الان همه چیز گرون شده درصورتی که چوب رو از اول تهیه کرده و نتیجه اینکه چند جا رو اون طوری که طی کرده بودیم تحویلم نداد یه دکور دم در آشپزخونه خودش تغییر داده ساده تر درست کرده درصورتی که مدلی که من انتخاب کردم بیشتر چوب استفاده میشه اما گفتن نه این بیشتر استفاده شده و قرمزی استفاده نکرده برای دور کابینت به دیوار و یه مبل هم تو آشپزخونه درست کردیم که گفته بودم کوشن درست کنه این کارم نکرده و جای هود رو هم تو کار گفته بودم که ساده درست کرده14میلیون زمان قرار داد ریختم،7میلیون هم بعدش ریختم براش طبق قرارداد و هنوز تحویل نداده بود 5تونستم میخواست دو تومن ریختم الان سه میلیون مونده اما این کارو کرده به نظرتون حقش هست؟باید چیکار کنم

salamsakhteman
salamsakhteman
25 اسفند 1398 16:16
پاسخ به  پیمان

با سلام
بهترین کار اینه اگر کابینت ساز مورد وثوق دارید از ایشون مشورت بگیرید، یا از اتحادیه کابینت سازهای شهرتون بخواهید که کارشناس براتون بفرستند تا کارتون رو برآورد کنند.

شمس
شمس
15 اسفند 1398 13:33

سلام، می خواستم بدونم با این افزایش قیمت ورق فلزی، آیا برای ساخت کابیت و عقد قراد داد با کابینت ساز زمان مناسبی هست و یا بگذارم بعد از سال ، البته خیلی کارم عجله ای نیست. ممنون

salamsakhteman
salamsakhteman
17 اسفند 1398 07:55
پاسخ به  شمس

با سلام
با توجه‌ به تغییر قیمت ها در سال جدید طبق تجربه‌ی سال‌های قبل ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سال قرارداد ببندید و متریال رو تهیه کنین و اونور سال اجرا کنین تا درگیر شلوغی آخر سال نشین و کار با کیفیت بیشتر اجرا شه و دچار بالا رفتن قیمت هم نشید.

Saye
Saye
08 اسفند 1398 15:59

با سلام
مرسی از سایت خوبتون
کابینت ساز متراژ اشپزخونه م رو ۱۱ متر اندازه گرفتن
قراره های گلاس کار کنه ک حساب کرد متری یک و ششصد جمع بندی کرد بیست میلیون در میاد
وسایل جانبی سینک و هود و بقیه ب عهده ی خودمون هس
آیا درست محاسبه کرده
ممنون میشم جواب بدین چون فعلا منصرف شدم و نیاز ب راهنمایی دارم

salamsakhteman
salamsakhteman
10 اسفند 1398 15:25
پاسخ به  Saye

با سلام
قیمتی که بهتون دادند قیمت معقولی هست چون قرار نیست قیمت متری ضرب در متراژ بشه و قیمت تمام شده بدست بیاد، دلیلشم آن فضاهایی هستند که ضریب دارند. مثل کابینت کمدی، کانتر یخچال، دکور و…
اگر خواسته باشید تیم فنی میتوانند قیمت حدودی و نزدیک به قطعی رو به شما اعلام کنند.
همچنین برای مشاوره ی فنی رایگان در خدمتتون هستیم تا انشالله یه کار زیبا و منصفانه بتونید برای خودتون اجرا کنید.

م.ساروی
م.ساروی
06 اسفند 1398 14:43

با عرض سلام
خواستم برام اُجرت نصب کابینت mdf ساده و با نما(معمولی) رو بگین لطفا
اگر خرید جنس و یراق به پای نباشه،یه کاببنت mdf مدلش نه ساده و پیچیده،درحد استفاده معمولی از نما) چند در میاد
اگر جنس و یراق بپای من باشه و قرار باسه صفر تا صد کار(برش و مونتاژ+نصب) قیمت حدودیش چند باید باشه
خودم استادکار mdf هستم اما بنا بر دلایلی چندماهی از بازار کار دور بودم
ممنون از لطف شما
از بابلسر

امید مختارشاهی
امید مختارشاهی
22 بهمن 1398 18:06

با عرض سلام و خسته نباشید.کابینتهای منزل بنده های گلاس ایرانی هستند و ظاهرا uv نیستند و بعد از سه سال زرد شده اند.شالوده و استخوان بندی محکمی دارن و از مدل کابینت راضی ام. مشکل فقط درب کابینتهاست.تصمیم گرفتم فقط دربها رو تعویض کنم.آیا تعویض درب به تنهایی قیمت گذاری خاصی داره؟درب کمد ،درب کابینت پکیج و سایر دربها جمعا هشت و نیم متر مربع هستند. البته لازم به توضیحه که ابعاد کابینتها با استاندارد رایج بازار متفاوته