انواع کابینت آشپزخانه
06
فوریه

انواع کابینت آشپزخانه

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

انواع مدل های کابینت معمولاً بر اساس انواع متریالی که کابینت با آن ساخته می شود دسته بندی و نام گذاری می شوند:

قیمت انواع کابینت آشپزخانه (متر طول)

کابینت ملامینه:

یکی از ارزان ترین انواع کابینت است که با ورق های ملامینه ساخته می شود. ملامینه ورقی است با مغز نئوپان که با روکش نازکی به نام ملامینه پوشانده شده است. این لایه نازک ضد آب و ضد خش است.

نقطه ضعف ملامینه حساسیت نئوپان به رطوبت است. لذا توصیه می شود در محل هایی که در معرض آب نیستند از ورق ملامینه استفاده شود مانند کمد های اتاقی.

انوع مدل، نمونه و قیمت های کابینت ملامینه را مشاهده کنید

قیمت و طرح های به روز آشپزخانه خود را دریافت کنید:بهترین را پیدا کن

کابینت ام دی اف (MDF):

ورق ام دی اف شبیه ملامینه هستند (ورقی با روکش ملامینه) اما با مغزی ای متفاوت. مغزی این ورق ها بجای نئوپان از جنس متریالی به نام ام دی اف می باشد که فشردگی بیشتری دارد.

حساسیت ورق ام دی اف در برابر آب نسبت به ملامینه کمتر است اما باز هم به رطوبت حساس است.

راهکار پیشنهادی: یونیت کابینت در بخش سینک ظرفشویی (یا هر جایی که در معرض آب است) با متریال پی وی سی (PVC) ساخته شود که کاملا ضد آب است.

ده ها طرح، نمونه و قیمت کابینت های ام دی اف (MDF) را مشاهده کنید

کابینت «های گلاس» (High Gloss):

یونیت های (چهارچوب/اسکلت) این نوع کابینت معمولاً از ام دی اف سفید و بخش های قابل رویت آن ودرب ها از جنس ورق «های گلاس» ساخته می شود. ورق «های گلاس» نسبت به ام دی اف دارای روکشی قوی تر و ضخیمتر است (البته در یک سمت ورق؛ سمت دیگر ورق یک لایه نازک PVC سفید است). های گلاس از نظر ظاهری بسیار براق تر و دارای تنوع طرح زیاد و زیباتر از ام دی اف می باشد. عموماً قیمت های گلاس بیشتر از ام دی اف می باشد.

مدل ها، نمونه ها و قیمت های کابینت های های گلاس را مشاهده کنید

 مدل و قیمت کابینت خود را از متخصصین با تجربه بخواهید:بهترین را پیدا کن

کابینت ممبران (وکیوم):

یونیت های (چهارچوب/اسکلت) این نوع کابینت نیز عموماً از ام دی اف سفید ساخته می شود. بخش های قابل رویت به این شکل ساخته می شوند: ام دی اف خام را توسط دستگاه CNC حکاکی کرده سپس تحت مکش و خلا ، روکش طرح داری از جنس PVC روی ام دی اف خامِ حکاکی شده چسبانده می شود (در یک سمت ورق. سمت دیگر یک لایه از جنس PVC سفید است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است). این پروسه، اجرای طرح های زیبا و پرکار مانند طرح های کلاسیک را مقدور ساخته است. قیمت وکیوم بیش از مدل های قبلی است.

نمونه ها، طرح های زیبا و قیمت انواع کابینت وکیوم را مشاهده کنید

کابینت روکش چوب:

برای ساخت این نوع کابینت بخش های قابل رویت از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شود که قیمت بالاتری نسبت به موارد بالا دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر است. مثل بیشتر کابینت ها، معمولاً یونیت (اسکلت) این نوع کابینت نیز از جنس ام دی اف می باشد.

روکش بلوط و ملچ از روکش های پرطرفدار این طرح ها هستند. بخش قابل توجهی از هزینه اضافه این نوع کابینت مربوط می شود به اجرای رنگ پلی استر که پس از اتمام ساخت کابینت انجام می شود.

مدل های متنوع و قیمت کابینت های با روکش چوب را مشاهده کنید

 قیمت انواع کابینت آشپزخانه (متر طول)

کابینت چوبی (تمام چوب):

از گران ترین انوع کابینت می باشد چرا که از چوب خالص برای ساخت آن استفاده می گردد که قیمت زیادی دارد. یونیت (اسکلت) کابینت در برخی موارد با متریالی مانند ام دی اف و در برخی موارد از چوب ساخته می شود. کابینت تمام چوب پس از اجرا با رنگ پلی استر پوشش پیدا کرده و از زیباترین انواع کابینت است.

مدل های زیبا و قیمت کابینت های تمام چوب را مشاهده کنید

زیبایی آشپزخانه و کیفیت کار را همزمان تجربه کنید:بهترین را پیدا کن

مطالب مرتبط