آشپزخانه جزیره

آشپزخانه جزیره

حتماً شما میدونین که جزیره به چه جایی گفته میشه؟! جزیره به منطقه ای در دریا گفته میشه که دور تا دور اون رو آب گرفته و هیچ راه زمینی به سایر خشکی ها نداره. احتمالاً منظورتون از آشپزخانه جزیره، در واقع آشپزخانه ای است که دارای اپن جزیره باشه. این اصطلاح یعنی آشپزخانه جزیره یا آشپزخانه ای که اپن جزیره داره هم به همین دلیل به این اسم نامیده میشه. اپن های جزیره به جایی وصل نیستند و کاملاً مستقل و جزیره مانند در آشپزخانه قرار گرفته اند.

انواع آشپزخانه جزیره

طراحی آشپزخانه های جزیره یا همون کابینت های جزیره، به دو صورت انجام میشه.

در نوع اول، کابینت آشپزخانه جزیره جای اپن قرار گرفته و در واقع همون اپن آشپزخانه ست که جداکننده محیط آشپزخانه و خانه ست. این مدل از اپن ها به دیوار یا سایر کابینت ها متصل نیستند و به صورت جداگانه در محل ورود به آشپرخانه قرار گرفته است.

در نوع دوم، طراحی کابینت جزیره به صورت یک کانتر مستقل و یک جزیره در وسط آشپزخانه است. این مدل از جزیره در آشپرخانه های ایرانی کمتر دیده میشه. برروی این جزیره میتونه گاز و سینک ظرفشویی قرار بگیره و حتی میتونه به عنوان میز ناهار خوری هم استفاده بشه.

حتماً مدل های مختلف این نوع از جزیره ها رو در «گالری مدل های کابینت» ببینین.

آشپزخانه جزیره 3

سبک های آشپزخانه جزیره

آشپزخانه جزیره دارای دو سبک در طراحی است:

– آشپزخانه جزیره مدرن

– آشپزخانه جزیره کلاسیک

مدل های آشپزخانه جزیره مدرن دارای تنوع طراحی بسیار زیادی هستند. این مدل ها چندتا ویژگی دارند که اون ها رو از طراحی های عادی و کلاسیک متمایز میکنه. میتونین ویژگی های کابینت و آشپزخانه مدرن رو در مطلب « کابینت مدرن » بخونین.

سبک های آشپزخانه جزیره

 

مدل های آشپزخانه جزیره کلاسیک معمولاً دارای دکوراسیون و کابینت هایی از جنس ممبران و روکش چوب و چوب هستند. مدل های کلاسیک کمتر از جنس ام دی اف و هایگلاس هستند. آشپزخانه های کلاسیک ویژگی های خاص خودشون رو دارند که با کابینت های مدرن متفاوتشون میکنه. کابینت کلاسیک و آشپزخانه های کلاسیک، حس نوستالژی رو با خودشون دارند. به همین دلیله که این آثار معمولاً طرفداران زیادی داره.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments