26
جولای

طرح کابینت آشپزخانه، دنیایی از عکس ها و نکته ها در طراحی کابینت

۱۰ آذر ۱۳۹۷

امتیاز این مقاله: 5

وقتی درباره «طرح کابینت آشپزخانه» صحبت یا جستجو می‌کنیم، ممکنه دنبال چیزهای مختلفی باشیم که همه رو در واژه «طرح کابینت» آوردیم: مثلاً به دنبال عکس کابینت هستیم یا مدل هایی از انواع‌اش رو جستجو می‌کنیم مثل مدل های کابینت های گلاس یا ام دی اف و یا کابینت های مد سال و جدید.

یا اصلاً هدفمون اینه که با اصول طراحی آشپزخانه ها و اپن ها و کابینت ها آشنا بشیم.

در این مطلب سعی کردیم هر یک از نیازهایی که دارین اعم از مواردی که اسم بردیم و سایر موارد رو براتون دسته بندی کنیم. برای دیدن جزئیات هر مطلب کافیه روی قسمت مربوطه کلیک کنید.

انواع کابینت پیش از طراحی

پیش از انتخاب طرح کابینت باید دقیق بدونیم اصولاً چند نوع کابینت وجود داره؟ هر کدوم چه طرح هایی دارن؟

چه خصوصیات و مزایایی دارند؟ قیمت ها شون چقدره و هر نوع کابینت چه معایبی داره؟ برای آشنایی با انواع کابینت این مورد رو خیلی‌ها دوست داشتند:

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک

میدونین اصلا چه تفاوتی بین طرح آشپزخانه مدرن با طرح آشپزخانه کلاسیک وجود داره؟ معنای هر کدوم چیه؟ کابینت مدرن، به معنای کابینت جدید و قشنگ نیست اما برخی به اشتباه فکر می‌کنند هر کابینتی که نو و جدید باشه یک طرح مدرن محسوب میشه. نه اینطور نیست!!! برای اینکه با مفهوم طرح مدرن و کلاسیک آشنا بشین و تصاویری ازشون ببینید حتماً این مطلب رو نگاهی بندازید:

کابینت مدرن

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

طرح کابینت جدید

بدون تعارف خیلی از ما به دنبال این هستیم: «طرح کابینت جدید و زیبا». جدید بودن البته نسبی است و درباره اش نمیخوایم از دید عمیق معماری و طراحی صحبت کنیم. زیبایی برای افرادی که دنبال طرح کابینت مد روز و نو می‌گردند، این مطلب که تصاویر زیادی در خودش داره رو پیشنهاد میکنیم:

عکس کابینت

طرح کابینت آشپزخانه کوچک

معماری امروزی در خیلی مواقع آشپزخانه های کوچک رو در اختیار ما قرار داده. این یکی از حالت‌های دنیای جدیده. برای دیدن انواع طرح های کابینت آشپزخانه های کوچک که بتونین ازشون به خوبی الگو بگیرید این دو لینک رو که از سایت های خارجی هست براتون در نظر گرفتیم:

آشپزخانه کوچک

طراحی اپن و سبک های مختلف

حتما شما هم از مزایا و معایب طراحی آشپزخانه ها به صورت اپن مطلع هستین. آیا روشی وجود داره که هم آشپزخانه ما اپن باشه و هم تا این حد باز و در معرض دید نباشه؟؟ بله این هم راه حودش رو داره در این مطلب با انواع سبک طراحی اپن آشنا میشین که امیدواریم یکی از این سبک ها ایده‌آل شما باشه. از نظر ما ایده آل‌ترین حالت، سبک آخر است یعنی اپن با قابلیت بسته شدن:

اپن آشپزخانه

دنیای رنگ ها در آشپزخانه

یکی از مهمترین عناصر در طراحی کابینت ها و آشپزخانه ها، رنگه. رنگ روح حاکم بر فضا رو نقاشی میکنه و برای خانم ها یک دوست همیشگیه. با هم بیایم مرور کنیم حس و روحِ زیبایی شناختی ای که رنگ های مختلف مخصوصاً رنگ سفید به کابینت و آشپزخانه ما میدن:
برای مشاهده مطالب مفید درباره کابینت های گلاس یکی از این موارد رو انتخاب کنین:

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت نقره ای

کابینت سفید

طرح کابینت های گلاس

تصاویر و مدل های زیبا از انواع طرح های کابینت های گلاس رو در این گالری ببینید:

کابینت های گلاس

برای مشاهده مطالب مفید درباره کابینت های گلاس یکی از این موارد رو انتخاب کنین:

هایگلاس چیست؟

قیمت کابینت های گلاس

معایب های گلاس

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

طرح های کابینت ممبران (وکیوم)

انواع طرح های کابینت ممبران رو در این گالری ببینید:

گالری ممبران

کابینت ممبران نکات زیادی داره از جمله یک سری اشکالات که کمتر دربارش صحبت میشه. در مطالب زیر میتونین باهاشون آشنا بشین و در طراحی لحاظ کنید:

قیمت کابینت ممبران

کابینت ممبران و ناگفته ها

معایب ممبران

طرح کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف پرکاربردترین کابینت طی سال‌های اخیر بوده که البته هنوز هم تا حد زیادی طرفدار داره. انواع عکس و مدل کابینت ام دی اف رو در گالری مربوطه اش ببینید:

گالری کابینت ام دی اف MDF

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت ام دی اف چه قیمتی داره؟ چه خصوصیات و مزایایی داره؟ چه نکاتی برای سفارش و طراحی کابینت ام دی اف باید درنظر گرفت. اینها مواردی هستند که پاسخ به این پرسش‌ها رو خواهند داد:

کابینت ام دی اف براق

قیمت کابینت ام دی اف MDF

معایب کابینت ام دی اف 

طرح های کابینت چوبی

کابینت چوبی یکی از زیباترین و گران‌ترین مدل های کابینت محسوب میشه. البته در کشورهایی که چوب کمه این گرانی بیشتر به چشم میاد. شیک ترین و جالب ترین طراحی های آشپزخانه ها با کابینت چوبی رو در اینجا میتونین ببینید:

گالری کابینت چوبی

همینطور میتونین مثل سایر موارد، مطالب مفید درباره کابینت چوبی رو در لینک های زیر مطالعه کنید تا در طراحی این نوع کابینت ها ازشون استفاده کنین. طرح های کابینت های چوبی عموماً در سبک کلاسیک استفاده میشه:

قیمت کابینت ام دی اف MDF

 کابینت فلزی

کابینت فلزی یک کابینت خارج از رده محسوب میشه؟؟ هم آره و هم نه. در واقع کابینت فلزی به دو دسته تقسیم میشه که یکی اش با طرح های استیل زیبا در رده گران قیمت ترین طرح های کابینت است. برای دونستن جزئیات بیشتر، این مطلب رو ملاحظه کنید:

کابینت فلزی

اگر میخواین در مورد کابینت فلزی بیشتر بدونین این موارد برای شما آماده است. با مطالعه بیشتر، طرح های اقتصادی تر و زیباتری رو انتخاب کنین.

معایب کابینت فلزی

گالری کابینت استیل

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

هزینه و نقش آن در طراحی

قیمت چیزی نیست که بشه که در انتخاب طرح ها از کنارش گذشت. ما همیشه برای انتخاب طرح نهایی کابینت آشپزخانه مون نیم نگاهی به هزینه ها داریم. این نگرش درستیه ولی خیلی از ماها واقعاً در تشخیص هزینه به خصوص در دکوراسیون داخلی (مثل کابینت) دچار خطا میشیم و آخر کار میگم:  «اوه! چقدر گرون تموم شد!!!». این هم راه حل داره ولی شرطش اینه که بدونیم چطور قیمت بگیریم و چطور بسادگی برآورد درستی انجام بدیم:

قیمت انواع کابینت 

چالش های هر مدل کابینت در طراحی

هر طراحی و یا هر صاحبخونه ای که میخواد درباره مدل کابینت اش تصمیم بگیره بهتره از قبل با مشکلات اون نوع خاص آشنا باشه. هیچ چیزی کامل نیست و در انواع مختلف کابینت هم این صادقه. با دونستن مشکلات هر یک، میتونیم بهتر درباره طرح کابینت آشپزخونه مون تصمیم بگیریم:

معایب کابینت هایگلاس

معایب کابینت ممبران

معایب کابینت MDF

مطالب مرتبط