طرح کابینت آشپزخانه، دنیایی از نکات درباره جزئیات مختلف کابینت

7
1987
طرح کابینت آشپزخانه، دنیایی از نکات درباره جزئیات مختلف کابینت
طرح کابینت آشپزخانه، دنیایی از نکات درباره جزئیات مختلف کابینت

وقتی در مورد «طرح کابینت آشپزخانه» صحبت یا جستجو می‌کنیم، دایره گسترده ای از مطالب در برابرمون قرار میگیره. واژه طرح کابینت میتونه شامل موارد مختلفی از قبیل طراحی کابینت و انواع سبک های طراحی، عکس کابینت ها، مدل های کابینت و حتی نوع کابینت مثل کابینت هایگلاس یا کابینت ام دی اف و یا کابینت ممبران.

در این مطلب میخوایم یه راهنمای کوچک به شما ارائه کنیم که اگر به دنبال هر کدوم از مواردی که گفتیم، هستید، چکار میتونین انجام بدید و از کدوم مطالب میتونین استفاده کنین.

طراحی کابینت و اپن

طراحی کابینت ها در فضای آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های ساخت و یا بازسازی منازل و آشپزخانه هاست. در مورد طراحی اپن و کابینت و به صورت کلی طراحی آشپزخانه ها یه مطلب با عنوان «طراحی آشپزخانه» داریم که براتون حتماً مفیده. در اونجا اصول طراحی آشپزخانه رو توضیح دادیم. بعد از اون گفتیم که اصلاً چرا باید آشپزخانه رو طراحی کرد و این کار چه ضرورتی داره؟! همچنین مواردی مثل زمان مناسب برای طراحی آشپزخانه در بازسازی منازل، طراحی آشپزخانه های کوچک و بزرگ و … هم در این مطلب به طور کامل بررسی میشه.

اپن و طراحی اپن برای آشپزخانه-طرح آشپزخانه

مدل و عکس کابینت

دیدن مدل ها و عکس های کابینت همیشه یکی از کار های جذاب خانم های خانه است. معمولاً دیدن مدل ها باعث میشه افراد فکر کنن که واقعاً میشه این مدل رو توی خونه خودمم اجرا کنم؟ ما بهتون میگیم که خیلی از مدل های زیبایی که در سایت های مختلف میبینین، در حقیقت قابلیت اجرایی بسیار پایینی در منازل داره و نیاز به متریال و طراحی و فضاهای خیلی خاص داره. خب پس چکار کنیم؟! ما بهتون برای پیدا کردن مدل هایی که کاملاً اجرائیست و توسط کابینت ساز های داخل کشور ساخته شده، کمک می‌کنیم.

گالری مدل ها و عکس های کابینت سایت سلام ساختمان یک مجموعه بی نظیر از انواع مدل های ایرانی و خارجی کابینت است. در این مجموعه شما میتونین مدل های مختلف کابینت در جنس ها و متریال های متفاوت رو ببینین. اونجا براتون کلی مدل کابینت هایگلاس و کابینت ام دی اف و کابینت ممبران و سایر کابینت ها رو جمع کردیم تا بتونین بهترین مدل ها رو انتخاب کنین.

همچنین مدل های مختلفی در مطالبمون  گفتیم، مدل هایی نظیر مدل کابینت آشپزخانه ایرانی، مدل کابینت با طرح جدید و …

 آشپزخانه کلاسیک و لاکچری با میز قهوه ای-طرح آشپزخانه

کابینت مدرن و آشپزخانه مدرن

یکی از سبک های مهم طراحی آشپزخانه، سبک مدرن طراحی است. این سبک طرفداران بسیار پر و پا قرصی هم داره. طراحی به سبک مدرن، اصول خاصی داره که میتونین در مطلب «آشپزخانه مدرن» اون ها رو مطالعه کنین و در مطلب «14 مدل کابینت مدرن» براتون مدل هایی جذاب و دیدنی از انواع کابینت مدرن رو فراهم کردیم.

اگر در حال طراحی آشپزخانه خودتون هستین یا قصد بازسازی منزل و آشپزخانه خودتون رو دارین، حتماً بهتون توصیه می‌کنیم دوتا مطلب آشپزخانه مدرن و 14 مدل کابینت مدرن رو نگاهی کوتاه بندازین. شاید شما هم طرفدار سبک مدرن در طراحی داخلی شدید!!

 آشپزخاه مدرن با ترکیب رنگی متنوع-طرح آشپزخانه

کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت های کلاسیک همواره در برابر کابینت های مدرن قرار گرفته اند و با اون ها مقایسه می‌شوند. البته هر دو سبک طراحی طرفداران زیادی دارند و به نظر ما فارغ از تفاوت های زیادی که این دو سبک باهم دارند، زیبایی های فراوانی رو هم دارند و نباید اون ها رو باهم مقایسه کرد.

کابینت و آشپزخانه کلاسیک، مشابه با تمام سبک های دیگر هنری، یکسری اصول برای طراحی دارد که در مطلب مربوط به کابینت آشپزخانه کلاسیک به طور کامل به اون ها اشاره کرده ایم. همچنین در این مطلب مدل های مختلف کابینت کلاسیک رو هم به طور کامل بررسی کردیم. مدل هایی بسیار لاکچری که قطعاً از دیدن اون ها لذت خواهید بود.

 کابینت گوشه آشپزخانه با سبک کلاسیک-طرح آشپزخانه

کابینت لاکچری آشپزخانه

کابینت لاکچری یک سبک طراحی نیست. قطعاً شما هم میدونین که لاکچری به معنی یک کابینت لوکس و بسیار مجلل است. کابینت‌های لاکچری میتونن با متریال های مختلف ساخته بشن. البته بیشتر با متریال های ممبران و چوب و روکش چوب ساخته میشن. کابینت‌های روکش چوب و کابینت چوبی، جزء کابینت های گران بازار به حساب میان. علی الخصوص کابینت چوبی که گران ترین کابینت موجود در بازار است.

میتونیم بگیم کابینت های لاکچری کابینت هایی بسیار باشکوه و مجلل هستند. کابینت هایی که عمدتاً با چوب ساخته میشن و حس خوب و ناب زندگی در طبیعت رو به خانه ما وارد میکنن. مدل های کابینت چوب میتونن نمونه های بسیار خوبی از یک کابینت لاکچری باشن. گالری مدل های چوب مدل های متنوعی از این کابینت ها رو برای شما فراهم کرده.

کابینت لاکچری برای آشپزخانه کلاسیک-طرح آشپزخانه

کابینت آشپزخانه کوچک

یکی از سبک های طراحی که به تازگی مورد توجه قرار گرفته، طراحی کابینت و دکوراسیون برای آشپزخانه های کوچک است. در آشپزخانه های کوچک، اهمیت طراحی و استفاده از فضای محدود به بهترین شکل، خیلی بیشتر از آشپزخانه های متوسط و بزرگه. در مطلب مربوط به آشپزخانه های کوچک ما به طراحی کابینت برای این آشپزخانه ها پرداختیم و گفتیم که باید چجوری از فضای کوچک آشپزخانه استفاده کنید.

مطمئناً اگر اون مطلب رو مطالعه کنین، کلی ایده ی باحال و جذاب برای آشپزخانه ی کوچک خودتون به ذهنتون میاد. میتونین مدل های بسیار زیبایی از آشپزخانه های کم جا رو هم ببینین.

کابینت کوچک که در زیر پله قرار دارد-طرح آشپزخانه

انواع طراحی آشپزخانه های اپن

امروزه اکثر آشپزخانه ها به صورت اپن طراحی میشن. خود آشپزخانه اپن دارای چند نوع و مدل است که در مطلب مربوط به آشپزخانه اپن و انواع اون به صورت کامل به اون پرداختیم و مدل های مختلف اون رو دیدیم. همچنین غیر از انواع آشپزخانه های اپن، خود اپن ها هم انواع مختلفی دارند. مثلاً اپن میتونه به صورت اپن عادی یا به صورت جزیره باشه. در مطلب مربوط به انواع اپن آشپزخانه در مورد سبک های مختلف طراحی اپن صحبت کردیم.

رنگ در طراحی آشپزخانه و کابینت

هماهنگی در بین اجرای یک طراحی، یکی از مهمترین اصول طراحی است. رنگ در ایجاد این هماهنگی نقشی بسیار مهم اجرا میکنه. اگر بگیم انتخاب رنگ مناسب باعث میشه شما 50 درصد از راه یک طراحی مناسب رو طی کردید، بیراه نیست. هر رنگ آثاری بر روح و روان شما میذاره و نشانگر یک نماد خاص است. مطلب «معجزه رنگ در دکوراسیون» در مورد آثار و خواص رنگ ها صحبت کرده و چندین رنگ رو بررسی کرده. مطالبی در اونجا برای شما گفته شده که قطعاً میتونه براتون مفید باشه.

کابینت با ترکیب رنگی مناسب و باز- طرح آشپزخانه

همون طور که میبینین، سایت سلام ساختمان، مطالب مختلف در حوزه های مختلف مربوط به کابینت، از اصول طراحی تا مدل های کابینت و رنگ کابینت و چگونگی ایجاد ترکیب رنگی، برای شما آماده کرده تا به نیاز های شما در این حوزه پاسخ مناسبی بدهد. حتی اگر نیاز دارین تا یک کابینت ساز مطمئن و منصف پیدا کنین، ما کار شما رو راحت میکنیم. کافیه به فرم موجود در سایت برین و اونجا درخواستتون رو ثبت کنین تا بهتون در کمترین زمان ممکن، کابینت ساز منصف و مطمئن رو معرفی کنیم.

از توجهتون به این مطلب سپاسگزاریم. امیداریم براتون مفید باشه و لذت برده باشین. میتونین سؤالات و نظرات خودتون رو برای ما بفرستین. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

7 دیدگاه‌ها

 1. چه طرح های قشنگی.این طرحا اکثرا خارجی بود.براتون ممکنه که چندتا طرح ایرانی هم داخل سایتتون بذارین؟
  محمدی

 2. من از گالری مدلاتون چندتا مدل دیدم ولی فکر کنم مال کابینتای خارجی بود و ایرانی خیلی کم داشت
  از مدلای کابینت ایرانی که میتونن توی آشپزخونه های ایرانی و خونه های کوچیک اجرا بشن بذارین لطفا

  • سلام
   شما در قسمت پروفایل کابینت سازان میتونید کارهای اجرایی ایرانی رو ملاحظه فرمایید.
   بیش از 500 طرح مختلف رو در قسمت سایت میتونید ملاحظه بفرمایید و با کابینت سازهای سلام ساختمانی هم آشنا بشید.

 3. سلام من میخوام برای آشپزخونه ی خودم کابینت با طرح کلاسیک کار کنم اما دوست دارم که هایگلاس باشه.
  ممکنه که بتونیم با هایگلاس هم کابینت کلاسیک داشته باشیم؟!
  یا حداقل با ام دی اف یک کابینت کلاسیک داشته باشم

  • اینکه برای چه فضایی میخواین انجام بدید دکوراسین داخلی ، پارتیشن، دیوار پوش، کابینته؟
   مثلا کایبنت در جاهای پر تردد و پر مصرفه ؟ یا اینکه آبریزی زیادی داره؟ بهداشت خیلی مهمه؟
   تمام اینها موثره در انتخاب متریال ساخت کابینت و دکوراسیون . مثلا اگر شما دوست دارید هر چند وقت یک بار کابینت آشپزخانه رو بشورید میتونید از کابینت تمام پی وی سی استفاده کنید.
   اگر در جایی میخواید کابینت کار کنید که مشکل بهداشت داره میتونید از کابینت های استیل استفاده کنید. اگر دنبال یک آشپزخانه شیک و مدرن هستید از هایگلاس استفاده کنید. اگه دنبال سبک کلاسیک و خاص هستید میتونید از چوب یا روکش چوب و یا ممبران استفاده کنید و البته هزینه مورد استفاده هم خیلی موثره برای انتخاب یک متریال مناسب در آشپزخانه است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید