26
جولای

طرح کابینت آشپزخانه؛ دنیایی از عکس ها و نکته ها در طراحی کابینت

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

امتیاز این مقاله: 5

وقتی درباره «طرح کابینت آشپزخانه» صحبت یا جستجو می‌کنیم، ممکنه دنبال چیزهای مختلفی باشیم که همه رو در واژه «طرح کابینت» آوردیم: مثلاً به دنبال عکس کابینت هستیم یا مدل هایی از انواع‌اش رو جستجو می‌کنیم مثل مدل های کابینت های گلاس یا ام دی اف و یا کابینت های مد سال و جدید. یا اصلاً هدفمون اینه که با اصول طراحی آشپزخانه ها و اپن ها و کابینت ها آشنا بشیم.

در این مطلب سعی کردیم هر یک از نیازهایی که دارین اعم از مواردی که اسم بردیم و سایر موارد رو براتون دسته بندی کنیم. برای دیدن جزئیات هر مطلب کافیه روی قسمت مربوطه کلیک کنید.

انواع کابینت پیش از طراحی

پیش از انتخاب طرح کابینت باید دقیق بدونیم اصولاً چند نوع کابینت وجود داره؟ هر کدوم چه طرح هایی دارن؟ چه خصوصیات و مزایایی دارند؟ قیمت ها شون چقدره و هر نوع کابینت چه معایبی داره؟ برای آشنایی با انواع کابینت این مورد رو خیلی‌ها دوست داشتند:

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن
عکس کابینت ممبران

انواع کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک

میدونین اصلا چه تفاوتی بین طرح آشپزخانه مدرن با طرح آشپزخانه کلاسیک وجود داره؟ معنای هر کدوم چیه؟ کابینت مدرن، به معنای کابینت جدید و قشنگ نیست اما برخی به اشتباه فکر می‌کنند هر کابینتی که نو و جدید باشه یک طرح مدرن محسوب میشه. نه اینطور نیست!!! برای اینکه با مفهوم طرح مدرن و کلاسیک آشنا بشین و تصاویری ازشون ببینید حتماً این مطلب رو نگاهی بندازید:

عکس کابینت های گلاس

کابینت مدرن

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

طرح کابینت جدید

بدون تعارف خیلی از ما به دنبال این هستیم: «طرح کابینت جدید و زیبا». جدید بودن البته نسبی است و درباره اش نمیخوایم از دید عمیق معماری و طراحی صحبت کنیم. زیبایی برای افرادی که دنبال طرح کابینت مد روز و نو می‌گردند، این مطلب که تصاویر زیادی در خودش داره رو پیشنهاد میکنیم:

کابینت آشپزخانه هایگلاس

عکس کابینت

طرح کابینت آشپزخانه کوچک

معماری امروزی در خیلی مواقع آشپزخانه های کوچک رو در اختیار ما قرار داده. این یکی از حالت‌های دنیای جدیده. برای دیدن انواع طرح های کابینت آشپزخانه های کوچک که بتونین ازشون به خوبی الگو بگیرید این دو لینک رو که از سایت های خارجی هست براتون در نظر گرفتیم:

کابینت وکیوم

آشپزخانه کوچک

طراحی اپن و سبک های مختلف

حتما شما هم از مزایا و معایب طراحی آشپزخانه ها به صورت اپن مطلع هستین. آیا روشی وجود داره که هم آشپزخانه ما اپن باشه و هم تا این حد باز و در معرض دید نباشه؟؟ بله این هم راخ حودش رو داره J در این مطلب با انواع سبک طراحی اپن آشنا میشین که امیدواریم یکی از این سبک ها ایده‌آل شما باشه. از نظر ما ایده آل‌ترین حالت، سبک آخر است یعنی اپن با قابلیت بسته شدن:

اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه

دنیای رنگ ها در آشپزخانه

یکی از مهمترین عناصر در طراحی کابینت ها و آشپزخانه ها، رنگه. رنگ روح حاکم بر فضا رو نقاشی میکنه و برای خانم ها یک دوست همیشگیه. با هم بیایم مرور کنیم حس و روحِ زیبایی شناختی ای که رنگ های مختلف مخصوصاً رنگ سفید به کابینت و آشپزخانه ما میدن:
برای مشاهده مطالب مفید درباره کابینت های گلاس یکی از این موارد رو انتخاب کنین:

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن
مدل کابینت سفید

کابینت نقره ای

کابینت سفید

کابینت سفید

طرح کابینت های گلاس

تصاویر و مدل های زیبا از انواع طرح های کابینت های گلاس رو در این گالری ببینید:

کابینت سفید های گلاس

کابینت های گلاس

برای مشاهده مطالب مفید درباره کابینت های گلاس یکی از این موارد رو انتخاب کنین:

رنگ کابینت جدید

هایگلاس چیست

 

مدل کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن
ام دی اف هایگلاس

معایب های گلاس

 

طرح های کابینت ممبران (وکیوم)

انواع طرح های کابینت ممبران رو در این گالری ببینید:

کابینت ممبران سفید

گالری ممبران

 

کابینت ممبران نکات زیادی داره از جمله یک سری اشکالات که کمتر دربارش صحبت میشه. در مطالب زیر میتونین باهاشون آشنا بشین و در طراحی لحاظ کنید:

لیست قیمت کابینت ممبران

قیمت کابینت ممبران

 

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران و ناگفته ها

 

کابینت وکیوم سفید

معایب ممبران

 

طرح کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف پرکاربردترین کابینت طی سال‌های اخیر بوده که البته هنوز هم تا حد زیادی طرفدار داره. انواع عکس و مدل کابینت ام دی اف رو در گالری مربوطه اش ببینید:

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن
کابینت ام دی اف

گالری کابینت ام دی اف MDF

کابینت ام دی اف چه قیمتی داره؟ چه خصوصیات و مزایایی داره؟ چه نکاتی برای سفارش و طراحی کابینت ام دی اف باید درنظر گرفت. اینها مواردی هستند که پاسخ به این پرسش‌ها رو خواهند داد:

مدل کابینت mdf

کابینت ام دی اف براق

 

اپن آشپزخانه ام دی اف

قیمت کابینت ام دی اف MDF

 

کابینت ام دی اف جدید

معایب کابینت ام دی اف 

 

طرح های کابینت چوبی

کابینت چوبی یکی از زیباترین و گران‌ترین مدل های کابینت محسوب میشه. البته در کشورهایی که چوب کمه این گرانی بیشتر به چشم میاد. شیک ترین و جالب ترین طراحی های آشپزخانه ها با کابینت چوبی رو در اینجا میتونین ببینید:

کابینت چوبی

گالری کابینت چوبی 

همینطور میتونین مثل سایر موارد، مطالب مفید درباره کابینت چوبی رو در لینک های زیر مطالعه کنید تا در طراحی این نوع کابینت ها ازشون استفاده کنین. طرح های کابینت های چوبی عموماً در سبک کلاسیک استفاده میشه:

 

مدل کابینت ام دی اف

قیمت کابینت ام دی اف MDF

 کابینت فلزی

کابینت فلزی یک کابینت خارج از رده محسوب میشه؟؟ هم آره و هم نه. در واقع کابینت فلزی به دو دسته تقسیم میشه که یکی اش با طرح های استیل زیبا در رده گران قیمت ترین طرح های کابینت است. برای دونستن جزئیات بیشتر، این مطلب رو ملاحظه کنید:

قیمت کابینت ام دی اف

کابینت فلزی

اگر میخواین در مورد کابینت فلزی بیشتر بدونین این موارد برای شما آماده است. با مطالعه بیشتر، طرح های اقتصادی تر و زیباتری رو انتخاب کنین.

کابینت فلزی

معایب کابینت فلزی 

 

کابینت استیل

گالری کابینت استیل 

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

هزینه و نقش آن در طراحی

قیمت چیزی نیست که بشه که در انتخاب طرح ها از کنارش گذشت. ما همیشه برای انتخاب طرح نهایی کابینت آشپزخانه مون نیم نگاهی به هزینه ها داریم. این نگرش درستیه ولی خیلی از ماها واقعاً در تشخیص هزینه به خصوص در دکوراسیون داخلی (مثل کابینت) دچار خطا میشیم و آخر کار میگم:  «اوه! چقدر گرون تموم شد!!!». این هم راه حل داره ولی شرطش اینه که بدونیم چطور قیمت بگیریم و چطور بسادگی برآورد درستی انجام بدیم:

طرح کابینت آشپزخانه mdf

قیمت انواع کابینت 

چالش های هر مدل کابینت در طراحی

هر طراحی و یا هر صاحبخونه ای که میخواد درباره مدل کابینت اش تصمیم بگیره بهتره از قبل با مشکلات اون نوع خاص آشنا باشه. هیچ چیزی کامل نیست و در انواع مختلف کابینت هم این صادقه. با دونستن مشکلات هر یک، میتونیم بهتر درباره طرح کابینت آشپزخونه مون تصمیم بگیریم:

انواع کابینت های گلاس

معایب کابینت هایگلاس

 

کابینت کلاسیک ممبران

معایب کابینت ممبران

 

طرح کابینت آشپزخانه mdf

معایب کابینت MDF