25 طرح و مدل اپن ام دی اف شیک، مدل های زیبا از اپن آشپزخانه ام دی اف

2
6949
اپن ام دی اف شیک – مدل های باز و بسته در طراحی اپن آشپزخانه
اپن ام دی اف شیک – مدل های باز و بسته در طراحی اپن آشپزخانه

حتماً شما هم برای کابینت آشپزخانه تون در جستجوی طرح این هستید تا آشپزخانه ای شیک و کاربردی داشته باشید، درسته؟ جای خوبی اومدین. خیلی ها به اپن آشپزخانه، اپن ام دی اف میگن و در جستجوی مدل اپن ام دی اف شیک یا اپن آشپزخانه ام دی اف میگردن! این خیلی جستجوی دقیقی نیست اما منظور از «ام دی اف» و «اپن ام دی اف» توسط عموم افراد، معمولاً همون «اپن آشپزخانه» است که همه دوست دارن زیبا و کاربردی باشه.

ما در اینجا به شما انواع مدل اپن ام دی اف (یا همون اپن آشپزخانه)برای آشپزخانه باز و بسته رو معرفی می‌کنیم و نمایش میدیم. قبل از همه یک سوال مهم: اصلاً «اپن» یعنی چی؟؟ پاسخ: اپن به این دو مفهوم گفته میشه:

1- آشپزخانه ای که از یک یا چند جهت بدون در طراحی شده و میشه به راحتی به اون رفت و آمد کرد.

2- یک نوع میز (کانتر) که در بین فضای داخلی و خارجی آشپزخانه است و از فضای بالای اون به آشپزخانه دید وجود داره.

در اینجا ما بیشتر درباره مفهوم شماره 1 طراحی اپن آشپزخانه صحبت می‌کنیم ولی به طور طبیعی درباره مفهوم شماره 2 هم تصاویر زیبا و کاربردی رو خواهید دید. پس هم با طراحی های مختلف اپن آشپزخانه و هم با میزهای اپن ام دی اف زیبا آشنا میشین. شاید این تحولی باشه در نگاه شما به مدل های اپن ام دی اف (و هر نوع کابینت دیگری).

مدل اپن ام دی اف شیک اما کاملاً باز

این نوع آشپزخانه اپن طوری طراحی شده که فضای داخل آشپزخانه به خاطر باز بودنِ نوع آشپزخانه کاملاً از بیرون دید داره. شاید این نوع اپن شیک باشه و محیط خانه رو دلبازتر کنه اما برای «تمرکز» و «حریم خصوصی» چالش ایجاد میکنه. همچنین در محلی که این مدل اپن ام دی اف اجرا بشه کنترل بوی غذا مشکله.

اپن ام دی اف باز

این مدل اپن که با ام دی اف هم میشه ساخت رو ببینید. نوع اپن اینجا به نحویه که فضای آشپزخانه رو به فضای داخلی منزل متصل میکنه و فضا رو دلبازتر میکنه. اما تقریباً میشه با اطمینان گفت برای یک کار آشپزی حرفه‌ای مناسب نیست. این رو میشه از خانم های خانه دار پرسید.

اپن ام دی اف باز

یک مدل کلاسیک از اپن آشپزخانه بزرگ که از دو طرف باز هست و دسترسی به آشپزخانه در این اپن ام دی اف شیک آزادانه صورت میگیره. یک فضای زیبا و باز و دلنشین و البته باز هم از نظر کاربردی دارای مشکل بیش از حد باز بودن فضا.

اپن ام دی اف باز

این هم مشابه قبلی از نظر میزان باز بودن اپن. یک اپن ام دی اف شیک با میزهای اپن نرمال و بزرگ که رنگ سفید به بازتر شدن جلوه اون کمک میکنه.

اپن ام دی اف باز

آشپزخانه ای از سه طرف اپن! تقریباً هر اتفاقی در این آشپزخانه بیافته همه میفهمن، باید خیلی مراقب بود. رنگ های خنثی و گرم استیل و خاکستری و کرمی حس خوبی رو به این محیط داده! اپنِ این آشپزخانه رو ببینین (منظورم در اینجا میز اپن است) یک طرح زیبای دکوراتیو و فرهنگی، کتابخانه کوچک.

اپن ام دی اف باز

یک آشپزخانه اپن سه طرفه دیگه. سنتی و گرم به خاطر طرح چوب.

اپن ام دی اف باز

اپن ام دی اف شیک و نسبتاً خاص که باز هم از چند جهت آشپزخانه رو باز قرار داده. تفاوتش با قبلی‌ها در طراحی میز اپن ام دی اف است که دارای شکستگی در طرحه. شکستگی ها زیبایی و خاص بودن رو میتونن ایجاد کنند و البته یک اشکالی که داره اینه که شکستگی در سطح، فضا رو کوچک‌تر میکنه.

اپن ام دی اف باز

نوع دیگری از شکستگی میز اپن. میزی که در این مدل آشپزخانه اپن کاملاً باز، جایگاه سینک ظرفشویی هم هست.

اپن ام دی اف باز

انقدر میز اپن این آشپزخانه به خاطر طرح و صلابت چوب ها زیبا شده که درباره سایر مزایا و معایبش بهتره صحبت نکنیم.

اپن ام دی اف باز

در این مدل اپن ام دی اف هم فضای آشپزخانه و محیط داخلی کاملاً به هم پیوسته است.

اپن ام دی اف باز

یک اپن ام دی اف شیک که بخشی از زیبایی‌اش رو مرهون ترکیب رنگ متهوانه ای است که براش انتخاب شده.

مدل اپن ام دی اف زیبا و نیمه باز

در این نوع طراحی اپن ام دی اف یا همون اپن آشپزخانه، معماریِ آشپزخانه و کابینت ها به نحوی است که دید مستقیم کمتری (نسبت به نوع قبلی) بین فضای آشپزخانه و محیط خانه وجود داره. با هم نمونه هایی از این نوع طراحی اپن آشپزخانه رو می بینیم.

اپن ام دی اف نیمه باز

این آشپزخانه اپن از 3 طرف محصور هست. البته بخش بازِ این آشپزخانه خیلی بزرگه و اون رو تا حدی شبیه طرح های اپن کاملا باز نشون میده. اما تصور کنین یک پرده در جلوی این اپن قرار بگیره، باز هم تا حدی پوشیده‌تر از مدل های اپن کاملاً باز هست.

اپن ام دی اف نیمه باز

کنج بودن این طراحی آشپزخانه باعث شده یک اپن ام دی اف نیمه باز رو شاهد باشیم. فضایی که در عین باز بودن اما بخشهای مستوری هم داره و کمی آرامش و خصوصی بودنش بیشتره.

اپن ام دی اف نیمه باز

نمونه دیگه ای از مدل اپن آشپزخانه نیمه باز که بخشهایی از آشپزخانه رو از معرض دید مستقیم حفظ کرده.

مدل اپن ام دی اف با قابلیت بسته شدن

شاید بهترین طراحی یک آشپزخانه اپن این مدل باشه. در این نوع طراحی به زیبایی و کاربرد همزمان اهمیت داده میشه و باعث میشه فضای آشپزخانه از مزایای محفوظ بودن و اپن بودن بصورت همزمان بهره مند باشه، ببینیم:

اپن ام دی اف بسته

این یک نمونه اپن ام دی اف شیک با قابلیت بسته شدن. کافیه یک پرده در محل اپن طراحی بشه. بقیه جهات هم بسته است.

اپن ام دی اف بسته

این یکی تقریباً یک آشپزخانه اپن نیست بخاطر نوع معماریش اما چون ورودی اش بدون در ثابتی طراحی شده، میشه گفت اپن است. البته یک نوع اپنِ بسته.

اپن ام دی اف بسته

یک مدل اپن ام دی اف شیک با قابلیت بسته شدن ورودی توسط پرده، پاراوان و امثال اون. طراحی ای با امکان حفظ حریم خصوصی.

اپن ام دی اف بسته

اپن ام دی اف بسته

این دو عکس (بالا) به خوبی قدرت خلاقیت رو در طراحی یک اپن شیک ام دی اف نشون میده. آشپزخانه ای با امکان تبدیل شونده به طرح اپن و غیر اپن.

اپن ام دی اف بسته

یک ورودی اپن ام دی اف که واقعاً دلنشین و شیکه. رنگ بندی زیبا در کنار بسته بودن نسبی فضا.

و یک نمونه ی رنگی دیگه از همین سبک.

اپن ام دی اف بسته

این الگو هم قابلیت بسته شدن رو در ورودی عریضش داره. بوسیله پرده و غیره.

اپن ام دی اف بسته

یک نمونه خیلی خاص از سبک آشپزخانه اپن با امکان بسته شدن و محفوظ شدن از دید.

اپن ام دی اف بسته

این هم نمونه ای خاص تر از اپن ام دی اف شیک

اپن ام دی اف بسته

اپن ام دی اف بسته

این دو تصویر (بالا) هم نشون میدن که چطور یک آشپزخانه اپن میتونه بخشیش به صورت مخفی عمل کنه.

اپن ام دی اف بسته

و این هم یک خلاقیت دیگه برای اپن ام دی اف آشپزخانه ای خاص و قابل انعطاف. عالیه!

2 دیدگاه‌ها

  1. ببخشید من میخوام کاشی بین کابینتامو عوض کنم حتما اون کاشی های قدیمی رو باید بکندم؟ خودم میتونم کاشی های جدید رو بچسبونم کمکم میکنید چیکار کنم؟

    • نیاز به کندن کاشی های قدیمی نیست البته اگه در اجرای طرح مشکلی ایجاد نکنه

      بله خودتون با چسب کاشی میتونین بچسبونین لازمه قبلش با تیشه روی کاشی های قدیمی رو به آرامی زخمی کنین تا چسبندگی چسب و کاشی قبلی به حداکثر برسه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید