کابینت مدرن، 17 مدل کابینت جدید که آشپزخانه ی شما را متحول می کند

5
14402
کابینت مدرن 14 مدل کابینت که آشپزخانه مدرن شما را متحول می‌کند
کابینت مدرن 14 مدل کابینت که آشپزخانه مدرن شما را متحول می‌کند

بیایید با هم مدل ها و عکس های خاص و زیبایی از کابینت های مدرن رو ببینیم! «کابینت مدرن در برابر کابینت کلاسیک»، البته این بیانی کامل در طراحی آشپزخانه ها نیست اما مردم و حتی طراحان، مدل های کابینت و آشپزخانه مدرن را در برابر مدل های سنتی یا همان کلاسیک قرار میدن. در اینجا کمی درباره اینکه اصولاً کابینت مدرن چیست صحبت می‌کنیم و سپس 17 مدل آشپزخانه جدید که در آن‌ها از کابینت مدرن استفاده شده رو به همراه شما مرور می‌کنیم.

کابینت مدرن چیست؟

به طرح‌هایی از کابینت آشپزخانه، «مدرن» گفته میشه که سادگی در اجزا در اونها موج میزنه، البته در کنار برخی پارامترهای دیگه که در ادامه توضیح میدیم.

کابینت مدرن 1

منظور از «سادگی»، اینه که مثلاً در کابینت مدرن کمتر از درب هایی استفاده میشه که دارای معرق یا منبت کاری هستند. یا کمتر درب‌هایی به‌کار میره که سطح منحنی (بالشی شکل) دارند. از تاج‌ها و پاخورهای پرکار و پرنقش و نگار به ندرت بهره برده میشه یا کلاً استفاده نمیشه. دستگیره‌ها با نقش های زیبای سنتی در این کابینت ها استفاده زیادی ندارن. کابینت‌های مدرن، معمولاً سطوحی صاف دارند و لبه های اجزای مختلف اون‌ها به نرمی کنار هم قرار می‌گیره، بدونِ قاب یا اجزای اضافه.

از طرفی استفاده از متریال‌های جدید و بازی با انواع رنگ‌ها در آشپزخانه های مدرن و کابینت های مدرن خیلی نقش داره. به طور کلی کابینت مدرن حس صنعتی بودن، جدید بودن و در عین حال تلفیقِ زیبایی و سادگی رو به بیننده القا می‌کنه.

اما یک نکته مهم: چیزهایی که گفتیم همگی نسبی هستند و اینطور نیست که یک خط معینی بین کابینت و آشپزخانه مدرن و کلاسیک وجود داشته باشه؛ خیلی وقت‌ها طرح کابینت آشپزخانه، تلفیقی از پارامترهای مدرن و کلاسیک است.

كابينت مدرن 2

در ادامه تصاویری از مدل های مختلف آشپزخانه های جدید و مدرن که در اون‎ها مدل‌های کابینت مدرن اجرا شده رو با هم می‌بینیم.

1. کابینت مدرن برای آشپزخانه ای ساده و درخشنده

كابينت مدرن 3

میشه گفت یک آشپزخانه خیلی مدرن (اینجا منظور از مدرن همون مواردی هست که در بالا ذکر شد، منظور تکنولوژیِ بالا یا بهتر بودن آن نیست) از کابینت های‌گلاس که سطوح صاف و به هم پیوسته در اون خودنمایی میکنه. بخشی از کابینت، ویترین این خانه رو تشکیل داده و این خودش نشون دهنده اهمیت شفافیت  و درخشندگی در این طرحه.

2.  كابينت مدرن با نورپردازي خاص

كابينت مدرن 4

بعضي مواقع هم ميشه درخشش رو با نورپردازي خاص ايجاد كرد. در آشپزخانه بالا كه كار یکی از ده‌ها کابینت ساز ما در استان تهران هست، كابينت هاي‌گلاس بژ و کرم استفاده شده و به کمک نورپردازي خاص سقف، درخشش فضا چندبرابر شده.

3. کابینت مدرن با متریال‌های مختلف

كابينت مدرن 6

خطوط صاف با لبه های تیز از متریال های مختلف مثل های‌گلاس، استیل و حتی چوب! بهمراه یک نوعِ برجسته از کاشی بین کابینتی، این آشپزخانه مدرن رو زیبا و متنوع کرده. سادگی و تنوع در این آشپزخانه، همزمان یک حس دوگانگیِ هماهنگ رو ایجاد کرده.

4. کابینت مدرن طوسی

كابينت مدرن 5

در هردو تصویر بالا کابینت های مدرن به رنگ طوسی رو می بینید که توسط یکی از کابینت سازهای خوب سلام ساختمان و در همین ایران اجرا شده. جدا از طراحی جذاب کابینت و رنگ کابینت، طراحی سنگ روی کابینت هم زیبایی خاصی به این طرح ها بخشیده. رنگ طوسی همیشه رنگ جذابی برای طراحی های مدرن بوده و همچنان هست.

5. مدرن با ديد گسترده

كابينت مدرن 7

يكي از شاخصه هاي مدرنيته، از بين بردن قوانين نانوشته ذهني بدون از بين بردن ساختارهاي زيبايي هست. در اجراي بالا كه توسط كابينت سازمون در شهر لاهيجان، طراحي و ساخته شده، مرزهای بین آشپزخانه و اتاق نشمین حذف شده و در عين حال از زيبايي اون به هيچ‌وجه كاسته نشده.

اين مورد رو هم يادآور ميشيم كه سلام ساختمان، در 9 استان ایران فعاليت داره و كابينت سازهامون می‌تونن بر اساس نیاز و سلیقه مشتری هر نوع کابینتی رو با بهترین کیفیت اجرا كنن. چون معیار سلام ساختمان برای حضور یک کابینت ساز، رضایت مشتریان قبلی و توانایی فنیِ کابینت ساز هست که بصورت مداوم چک میشن.

6.  مدرن، خلاقانه و باحیا

كابينت مدرن 12

کابینت با حفظ حریم شخصی

این دیواره ی متحرک چه زیبا و کارآمد می‌تونه باشه! مدرن بودن همیشه به معنای این نیست که نتونین در اون محیط به دور از چشم دیگران کار کنید. گاهی راحت‌تر و بهتره که اینطور باشه. در این طرح آشپزخانه مدرن، یک دیواره ی دکوراتیو خلاقانه میتونه آشپرخانه رو کاملاً پوشیده نگه داره.

7. مدرن با تركيب دوست‌داشتني سفيد و قهوه‌ای

كابينت مدرن 11

تركيب سفيد و قهوه‌اي يكي از تركيب هاي پرطرفدار اين روزهاي كابينته. با طراحي جالب و مدرن، ميشه اين تركيب دوست‌داشتي رو به دكور مدرن وارد كرد. متريال استفاده شده ميتونه از جنس ورق هاي‌گلاس، ام‌دي‌اف و يا تركيبي از اين دو باشه. در عكس بالا اين تركيب رو دكوراتورمون آقاي خلجي، با ورق هاي‌گلاس سفيد و ام‌دي‌اف فوق برجسته قهوه‌اي اجرا كرده كه يه طرح مدرن و بروز با استفاده از اين تركيب رنگ هست.

8. کابینت مدرن به دور از الگوهای مرسوم

كابينت مدرن 10

این طرح خاص نشون میده که میتونین از الگوهای مرسوم برای طراحی یک کابینت و آشپزخانه مدرن فاصله بگیرید. در این طرح یک پوسته ی صاف و پیوسته رو میبینین که با طرح‌های نسبتاً فانتزی حفره‌ای شکل، دیواره بین آشپزخانه و پذیرایی رو تشکیل داده. در نزد برخی سلیقه‌ها، این یک طرح مدرنِ تحسین برانگیزه.

9. کابینت مدرن با رنگ شخصی

كابينت مدرن 9

برخی از ما، رنگ اختصاصی خودمون رو داریم. چه اشکال داره اون رنگ رو در کابینت مدرن آشپزخونه مون هم بیاریم!؟ طرح بالا یکی از این مدل های طراحی کابینت جدید با رنگ اختصاصیه مالک خودش رو نشون میده. میبینین که برخی از اجزای یک طراحی کابینت کلاسیک مثل بشقاب‌های عتیقه و پرده‌های سنتی در این آشپزخانه که طراحی مدرنی داره به چشم میخوره. این همون داستانیه که گفتیم: مرز مشخصی بین مدرن و کلاسیک نیست.

10.  مدرن با استفاده از تضاد سياه و سفيد

كابينت مدرن 7

استفاده از تضاد موجود بين سفيد و سياه، رابطه تضاد بين خير و شر رو به نمايش ميذاره كه اين تضاد، براي هميشه وجود خواهد داشت. در عكس بالا هم استفاده از يك آينه اون هم با زمينه اي سياه رنگ، ساختاري تماشايي رو بوجود آورده. جالبه بگم كه اين نمونه كار توسط یکی از صدها مجری سلام ساختمان، آقاي زينلي اجرا شده.

11.  کابینت مدرن مشکی

كابينت مدرن 8

میشه شرط بست که هیچ خانم ایرانی‌ای حاضر نیست کابینت اش کاملاً مشکی باشه! برای همین این رو آوردیم تا در نبود کابینت تمام مشکی در اطرافمون یک مدل کابینت مدرن مشکی رو ببینین و حسش رو کمی تجربه کنین. مشکی مات، رنگ خیلی لوکسی محسوب میشه اما اینکه واقعاً برای یک آشپزخانه مدرن خوب عمل میکنه یا خیر رو به قضاوت نمی‌نشینیم. البته در اینجا هم درسته کابینت کاملاً سیاه است اما طرح کلی آشپزخانه اینطور نیست و با رنگ‌های روشن، تلطیف شده.

12. كابينت مدرن سفيد رنگ

حالا كه در مورد كابينت رنگ سياه حرف زده شد، بهتره در مورد سفيد هم صحبت بشه. كابينت سفيد نور رو بخوبي پخش ميكنه و نوري كه از سطح اون برميگرده، تمامي طيف هاي رنگي رو داره. همينطور كه در نمونه بالا ميبينين، یکی از دكوراتورهای سلام ساختمان آقاي رياحي با استفاده از كمترين نور محيط بهترين انعكاس نور رو ايجاد كرده.

سلام ساختمان علاوه بر ارائه‌ی مشاوره رایگان در زمینه خدمات ساختمانی، می‌تونه حرفه‌ای ترین کابینت ساز شهرتون رو بهتون معرفی کنه، فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کرده و درخواست‌تون رو ثبت کنین.

درخواست مشاوره و معرفی دکوراتور

13. کابینت مدرن با فرورفتگی‌های جالب

در این آشپزخانه، روی کابینت با دو پارامتر رنگ و سطح بازی ساده ای انجام شده تا بدونیم که خیره شدن چشمان ما فقط به خلاقیت‌های شگفت انگیز محدود نمیشه. سطوح صاف با لبه های تیز و بدون حاشیه و قاب در این کابینت مشاهده میشه؛ به همراه چند تغییر سطح در سطح درب های کابینت و همزمان تغییر رنگ اون بخش‌ها که زیبایی و نشاط رو هدیه میده.

14. مدرن زرد

کابینت مدرن 13

میبنین که رنگ ها در کابینت های مدرن نقش زیادی دارند. یک نمونه از کابینت مدرن با درب‌های به هم چسبیده و سطوح یکپارچه رو در تصویر بالا میبینین که کاملاً از هایگلاس زرد ساخته شده. در این کابینت، بخش‌هایی از کابینت زمینی حذف شده و طرح جدیدی بوجود آورده که البته فضای کابینت رو کم می‌کنه.

15. مدرن با استفاده بهينه از اپن

کابینت مدرن 15

استفاده بهينه از فضاها در طراحي آشپزخانه مدرن يه امتياز خوب به حساب مياد. در عكس بالا هم همينطور كه ميبينين از اپن به عنوان ميز غذاخوري هم استفاده ميشه. اين نمونه كار رو یکی از ده‌ها دكوراتور سلام ساختمان در استان تهران اجرا كرده و يكي از هزاران قرارداد كابينتي هست كه در سيستم ما بسته شده. البته اين ميز ميتونه كارايي هاي شكيل تري چون ميز دورهمي هاي خانگي رو هم داشته باشه.

16. کابینت مدرن منحنی

کاینت مدرن 14

یادتونه گفتیم در کابینت ها و آشپرخانه های مدرن از اشکال منحنی کمتر استفاده میشه؟ پس چطور در طرح بالا همه چی منحنی است؟  پاسخ: منظور از اشکال منحنی، اجزایی هستند که شکل های محدب یا مقعر دارند و نه سطوح منحنی شکل. مثلاً وقتی رویه ی درب کابینت محدب باشه (به اصطلاح بالشی شکل) این یک المان منحنی شکل و کلاسیک محسوب میشه. اما اگر یک یا چند سطح دو بعدی، مثل یک ورق ام در اف، رو به نحوی خم کنیم یا اونها رو طوری کنار هم بچینیم که یک منحنی رو تشکیل بده این فرق داره. دقیقاً شبیه درب‌های زیر تلویزیون در طرح بالا. این حالت از انحناها یک طراحی کابینت مدرن محسوب میشه. همینطور انحناهای برش خورده روی سطوح، مثل شکل منحنیِ جزیره همین آشپزخانه مدرن.

17. آشپزخانه مدرن یک طراح مشهور

کابینت مدرن 16
کابینت مدرن 17

یک کابینت مدرن و ماندگار باید بتونه محیط دلپذیری برای خانم خانه دار ایجاد کنه. طراح مشهور، کیم دافین سعی کرده در این طرح که بخش‌های متحرک و پنهان شونده داره، آشپزخانه مدرنی با این ویژگی رو خلق کنه. سطوح صاف و درخشنده، با درزهای ظریف و طرح گل بنفش رنگ در کنار خلاقیتِ متحرک سازی از ویژگی‌های برجسته این کابینت است.

5 دیدگاه‌ها

  1. سلام مطلب کاربردی بود ولی یک سوال چرا مدرن زرد رنگ رو جدا کردید؟ رنگ زرد مزیت خاصی داره در کابینتهای مدرن؟

  2. میشه ممبران و های گلاس و ترکیب کنیم تو آشپزخونه ؟ ممبران هایی که من دیدم یا قهوه ای یا سفید رنگ دیگه ای نداره؟

    • بله میشه ترکیب کرد فقط توجه کنید که از ترکیب درستی استفاده کنید مثلا در یک کار مدرن با هایگلاس اصلا از ممبران های پر کار استفاده نکنید چون ترکیب خوبی در نمیاد سعی کنید ممبران خیلی ساده استفاده کنید تا هارمونی آشپزخانه شما هم برقرار باشه.
      ممبران دارای رنگهای متنوعی است و محدودیت رنگ نداره.

  3. مطلب خیلی مفیدی بود. فقط کاش بیشتر در مورد مواردی که باعث میشه مدرنیته در کابینت و دکوراسیون به چشم میاد صحبت میکردید. در مقابل کابینت مدرن، درمورد کابینت کلاسیک هم اگه صحبت میکردید خیلی خوب بود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید