کابینت مدرن، 14 مدل کابینت جدید که آشپزخانه ی شما را متحول می کند

5
5862
کابینت مدرن 14 مدل کابینت که آشپزخانه مدرن شما را متحول می‌کند
کابینت مدرن 14 مدل کابینت که آشپزخانه مدرن شما را متحول می‌کند

بیایید با هم مدل ها و عکس های خاص و زیبایی از کابینت های مدرن رو ببینیم! «کابینت مدرن در برابر کابینت کلاسیک»، البته این بیانی کامل در طراحی آشپزخانه ها نیست اما مردم و حتی طراحان، مدل های کابینت و آشپزخانه مدرن را در برابر مدل های سنتی یا همان کلاسیک قرار میدن. در اینجا کمی درباره اینکه اصولاً کابینت مدرن چیست صحبت می‌کنیم و سپس 14 مدل آشپزخانه جدید که در آن‌ها از کابینت مدرن استفاده شده رو به همراه شما مرور می‌کنیم.

کابینت مدرن چیست؟

به طرح‌هایی از کابینت آشپزخانه، «مدرن» گفته میشه که سادگی در اجزا در اونها موج میزنه، البته در کنار برخی پارامترهای دیگه که در ادامه توضیح میدیم.

نمونه هایی از کابینت مدرن

منظور از «سادگی»، اینه که مثلاً در کابینت مدرن کمتر از درب هایی استفاده میشه که دارای معرق یا منبت کاری هستند. یا کمتر درب‌هایی به‌کار میره که سطح منحنی (بالشی شکل) دارند. از تاج‌ها و پاخورهای پرکار و پرنقش و نگار به ندرت بهره برده میشه یا کلاً استفاده نمیشه. دستگیره‌ها با نقش های زیبای سنتی در این کابینت ها استفاده زیادی ندارن. کابینت‌های مدرن، معمولاً سطوحی صاف دارند و لبه های اجزای مختلف اون‌ها به نرمی کنار هم قرار می‌گیره، بدونِ قاب یا اجزای اضافه.

از طرفی استفاده از متریال‌های جدید و بازی با انواع رنگ‌ها در آشپزخانه های مدرن و کابینت های مدرن خیلی نقش داره. به طور کلی کابینت مدرن حس صنعتی بودن، جدید بودن و در عین حال تلفیقِ زیبایی و سادگی رو به بیننده القا می‌کنه.

اما یک نکته مهم: چیزهایی که گفتیم همگی نسبی هستند و اینطور نیست که یک خط معینی بین کابینت و آشپزخانه مدرن و کلاسیک وجود داشته باشه؛ خیلی وقت‌ها طرح کابینت آشپزخانه، تلفیقی از پارامترهای مدرن و کلاسیک است.

نمونه هایی از کابینت کلاسیک

در ادامه تصاویری از مدل های مختلف آشپزخانه های جدید و مدرن که در اون‎ها مدل‌های کابینت مدرن اجرا شده رو با هم می‌بینیم.

1- کابینت مدرن برای آشپزخانه ای ساده و درخشنده

کابینت مدرن

نمونه کابینت مدرن. منبع: schmidkuechen.ch

میشه گفت یک آشپزخانه خیلی مدرن (اینجا منظور از مدرن همون مواردی هست که در بالا ذکر شد، منظور تکنولوژیِ بالا یا بهتر بودن آن نیست) از کابینت های‌گلاس که سطوح صاف و به هم پیوسته در اون خودنمایی میکنه. بخشی از کابینت، ویترین این خانه رو تشکیل داده و این خودش نشون دهنده اهمیت شفافیت  و درخشندگی در این طرحه.

2 – کابینت مدرن با متریال‌های مختلف

کابینت با متریالهای مختلف

خطوط صاف با لبه های تیز از متریال های مختلف مثل های‌گلاس، استیل و حتی چوب! بهمراه یک نوعِ برجسته از کاشی بین کابینتی، این آشپزخانه مدرن رو زیبا و متنوع کرده. سادگی و تنوع در این آشپزخانه، همزمان یک حس دوگانگیِ هماهنگ رو ایجاد کرده.

3-کابینت مدرن طوسی

در هردو تصویر بالا کابینت های مدرن به رنگ طوسی رو می بینید که توسط یکی از کابینت سازهای خوب سلام ساختمان و در همین ایران اجرا شده. جدا از طراحی جذاب کابینت و رنگ کابینت، طراحی سنگ روی کابینت هم زیبایی خاصی به این طرح ها بخشیده. رنگ طوسی همیشه رنگ جذابی برای طراحی های مدرن بوده و همچنان هست.

4- مدرن، خلاقانه و باحیا

کابینت با حفظ حریم شخصی

کابینت با حفظ حریم شخصی

این دیواره ی متحرک چه زیبا و کارآمد می‌تونه باشه! مدرن بودن همیشه به معنای این نیست که نتونین در اون محیط به دور از چشم دیگران کار کنید. گاهی راحت‌تر و بهتره که اینطور باشه. در این طرح آشپزخانه مدرن، یک دیواره ی دکوراتیو خلاقانه میتونه آشپرخانه رو کاملاً پوشیده نگه داره.

5- کابینت مدرن به دور از الگوهای مرسوم

کابینت خلاقانه

    نمونه کابینت و آشپزخانه مدرن خلاقانه. منبع: www.thekitchentools.fisherpaykel.com

این طرح خاص نشون میده که میتونین از الگوهای مرسوم برای طراحی یک کابینت و آشپزخانه مدرن فاصله بگیرید. در این طرح یک پوسته ی صاف و پیوسته رو میبینین که با طرح‌های نسبتاً فانتزی حفره‌ای شکل، دیواره بین آشپزخانه و پذیرایی رو تشکیل داده. در نزد برخی سلیقه‌ها، این یک طرح مدرنِ تحسین برانگیزه.

6- کابینت مدرن با رنگ شخصی

برخی از ما، رنگ اختصاصی خودمون رو داریم. چه اشکال داره اون رنگ رو در کابینت مدرن آشپزخونه مون هم بیاریم!؟ طرح بالا یکی از این مدل های کابینت مدرن با رنگ اختصاصیه مالک خودش رو نشون میده. میبینین که برخی از اجزای یک طراحی کابینت کلاسیک مثل بشقاب‌های عتیقه و پرده‌های سنتی در این آشپزخانه که طراحی مدرنی داره به چشم میخوره. این همون داستانیه که گفتیم: مرز مشخصی بین مدرن و کلاسیک نیست.

7- کابینت مدرن مشکی

میشه شرط بست که هیچ خانم ایرانی‌ای حاضر نیست کابینت اش کاملاً مشکی باشه! برای همین این رو آوردیم تا در نبود کابینت تمام مشکی در اطرافمون یک مدل کابینت مدرن مشکی رو ببینین و حسش رو کمی تجربه کنین. مشکی مات، رنگ خیلی لوکسی محسوب میشه اما اینکه واقعاً برای یک آشپزخانه مدرن خوب عمل میکنه یا خیر رو به قضاوت نمی‌نشینیم. البته در اینجا هم درسته کابینت کاملاً سیاه است اما طرح کلی آشپزخانه اینطور نیست و با رنگ‌های روشن، تلطیف شده.

8- کابینت مدرن با فرورفتگی‌های جالب

کابینت مدرن با فرورفتگی‌های جالب. منبع: www. homebnc.com

در این آشپزخانه، روی کابینت با دو پارامتر رنگ و سطح بازی ساده ای انجام شده تا بدونیم که خیره شدن چشمان ما فقط به خلاقیت‌های شگفت انگیز محدود نمیشه. سطوح صاف با لبه های تیز و بدون حاشیه و قاب در این کابینت مشاهده میشه؛ به همراه چند تغییر سطح در سطح درب های کابینت و همزمان تغییر رنگ اون بخش‌ها که زیبایی و نشاط رو هدیه میده.

9- مدرن زرد

کابینت مدرن زرد. منبع:www.decoutil.com

میبنین که رنگ ها در کابینت های مدرن نقش زیادی دارند. یک نمونه از کابینت مدرن با درب‌های به هم چسبیده و سطوح یکپارچه رو در تصویر بالا میبینین که کاملاً از هایگلاس زرد ساخته شده. در این کابینت، بخش‌هایی از کابینت زمینی حذف شده و طرح جدیدی بوجود آورده که البته فضای کابینت رو کم می‌کنه.

10- کابینت مدرن منحنی

یادتونه گفتیم در کابینت ها و آشپرخانه های مدرن از اشکال منحنی کمتر استفاده میشه؟ پس چطور در طرح بالا همه چی منحنی است؟  پاسخ: منظور از اشکال منحنی، اجزایی هستند که شکل های محدب یا مقعر دارند و نه سطوح منحنی شکل. مثلاً وقتی رویه ی درب کابینت محدب باشه (به اصطلاح بالشی شکل) این یک المان منحنی شکل و کلاسیک محسوب میشه. اما اگر یک یا چند سطح دو بعدی، مثل یک ورق ام در اف، رو به نحوی خم کنیم یا اونها رو طوری کنار هم بچینیم که یک منحنی رو تشکیل بده این فرق داره. دقیقاً شبیه درب‌های زیر تلویزیون در طرح بالا. این حالت از انحناها یک طراحی کابینت مدرن محسوب میشه. همینطور انحناهای برش خورده روی سطوح، مثل شکل منحنیِ جزیره همین آشپزخانه مدرن.

11- آشپزخانه مدرن یک طراح مشهور

طراحی کیم دافین. منبع: www.kitchensinteriors.ru

یک کابینت مدرن و ماندگار باید بتونه محیط دلپذیری برای خانم خانه دار ایجاد کنه. طراح مشهور، کیم دافین سعی کرده در این طرح که بخش‌های متحرک و پنهان شونده داره، آشپزخانه مدرنی با این ویژگی رو خلق کنه. سطوح صاف و درخشنده، با درزهای ظریف و طرح گل بنفش رنگ در کنار خلاقیتِ متحرک سازی از ویژگی‌های برجسته این کابینت است.

تدوین: گروه سلام ساختمان. منبع: https://homebnc.com/best-modern-kitchen-cabinets/

5 دیدگاه‌ها

  1. سلام مطلب کاربردی بود ولی یک سوال چرا مدرن زرد رنگ رو جدا کردید؟ رنگ زرد مزیت خاصی داره در کابینتهای مدرن؟

  2. میشه ممبران و های گلاس و ترکیب کنیم تو آشپزخونه ؟ ممبران هایی که من دیدم یا قهوه ای یا سفید رنگ دیگه ای نداره؟

    • بله میشه ترکیب کرد فقط توجه کنید که از ترکیب درستی استفاده کنید مثلا در یک کار مدرن با هایگلاس اصلا از ممبران های پر کار استفاده نکنید چون ترکیب خوبی در نمیاد سعی کنید ممبران خیلی ساده استفاده کنید تا هارمونی آشپزخانه شما هم برقرار باشه.
      ممبران دارای رنگهای متنوعی است و محدودیت رنگ نداره.

  3. مطلب خیلی مفیدی بود. فقط کاش بیشتر در مورد مواردی که باعث میشه مدرنیته در کابینت و دکوراسیون به چشم میاد صحبت میکردید. در مقابل کابینت مدرن، درمورد کابینت کلاسیک هم اگه صحبت میکردید خیلی خوب بود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید