بهترین نوع کابینت آشپزخانه چیست؟

0
5669
بهترین نوع کابینت چیست؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش اومده که بالاخره بهترین کابینت آشپزخانه که در بازار وجود داره چه کابینتیه؟! در این مطلب میخوایم به دنبال پاسخی برای این پرسش باشیم. همیشه پیدا کردن بهترین ها، کاری سخت است. چرا که افراد مختلف تعریف متفاوتی از بهترین بودن دارن. این مسأله باعث میشه که هرکسی از دیدگاه خودش به معرفی بهترین کابینت آشپزخانه بپردازه.

بعضی از افراد کابینت های لاکچری رو بهترین کابینت میدونن و معتقدند کابینت های کلاسیک، بهترین مدل کابینت است. بعضی دیگر از افراد کابینت های مدرن رو بهترین کابینت میدونن. بعضی دیگر هم معتقدن فرقی نداره نوع طراحی کابینت چی باشه، بلکه این متریال کابینت است که تعیین میکنه بهترین کابینت چیه؟

در این مطلب می‌بینین که بهترین مدل کابینت میتونه همه ی این مدل ها باشه و میتونه هیچ کدوم از این مدل ها هم نباشه. عجیب شد؟! ایراد نداره. بریم و مدل های مختلف کابینت رو باهم بررسی کنیم. در انتها میتونیم ببینیم بهترین مدل کابینت چیه؟!

انتخاب کابینت

بهترین کابینت فلزی و استیل

کابینت فلزی یکی از کابینت های قدیمیه که در گذشته کاربرد خیلی زیادی در منازل ایرانی داشت. اما به دلیل معایبی که کابینت های فلزی دارند، کاربرد اون ها کاهش پیدا کرد. کابینت های فلزی برای محیط های مرطوب مناسب نیست. در برابر رطوبت خیلی راحت زنگ زده و دارای خوردگی میشه. همچنین این کابینت ها دارای طرح و رنگ های بسیار محدود است.

بهترین کابینت فلزی و استیل

کابینت های استیل با اینکه کابینت های بسیار گران قیمتی هستند، اما برای مصرف در منازل مناسب نیستن. علت این مساله اینه که این کابینت ها هم دارای طرح و رنگ بسیار محدودی هستن. بعلاوه این کابینت ها بسیار گران قیمت بوده و عمدتاً کابینت های استیل برای رستوران ها و بیمارستان ها استفاده میشه.

کابینت های فلزی و استیل برای افرادی که دوست دارن آشپزخانه منزلشون دارای طراحی قوی و زیبا باشه مناسب نیست. کابینت های استیل به دلیل قیمت خیلی بالایی که دارند، کمتر برای منازل استفاده میشه.

میتونیم بگیم کابینت فلزی که کاربرد خودش رو از دست داده اما کابینت استیل، بهترین کابینت برای مکان های خاص مثل بیمارستان هاست.

کابینت فلزی استیل

بهترین کابینت ام دی اف

کابینت های آشپزخانه ام دی اف پرکاربرد ترین کابینت در حال حاضر است. این کابینت بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خوان یک انتخاب با هزینه کم و به صرفه داشته باشن. خود ورق ام دی اف خام متریال اصلی برای ساختن ورق سایر کابینت هاست.

کابینت ام دی اف امکان طراحی مدرن رو داره و میتونه با یک طراحی مناسب، آشپزخانه بسیار زیبا و خیره کننده ای برای شما بسازه. مزیت اصلی کابینت ام دی اف، قیمت مناسب و پایین اون در مقایسه با سایر کابینت هاست.

کابینت ام دی اف معایبی هم داره که باعث میشه برای برخی از افراد،  انتخاب اول نباشه. مهمترین عیب کابینت های ام دی اف، مقاومت نسبتاً پایین اون ها در برابر آب و رطوبت است. در صورتی که روکش روی ام دی اف آسیب ببینه، آب به راحتی به مغزی اون نفوذ کرده و باعث خراب شدن ام دی اف میشه.

بهترین کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس کابینتی محبوب و زیباست. این کابینت بهترین انتخاب برای کسانی است که میخوان کابینت و دکوراسیونی مدرن در آشپزخانه خودشون تجربه کنن. مشخصه اصلی کابینت هایگلاس، درخشش بسیار زیاد اون هاست.

غیر موردی که الان گفتیم، هایگلاس سفید بهترین انتخاب برای استفاده به عنوان کابینت آشپزخانه کوچک است.به دلیل اینکه این کابینت نور خورشید رو بازتاب میکنه و نورپردازی در آشپزخانه کوچک رو که بسیار اهمیت داره، بسیار راحت میکنه. رنگ سفید اون هم باعث میشه فضا بزرگتر از مقداری که هست، به نظر بیاد.

کابینت هایگلاس مقاومت بیشتری نسبت به رطوبت داره. دلیل این مسأله نوع خاص پوشش اون هاست. اما در صورتی که روکش روی هایگلاس از بین بره یا آسیبی ببینه، به شدت آسیب پذیر است. چون مغزی هایگلاس هم از جنس ام دی اف است.

بهترین کابینت ام دی اف یا هایگلاس

بهترین کابینت ممبران

کابینت ممبران یکی از بهترین متریال ها برای ساخت کابینت کلاسیک است. کابینتی که ارزان تر از چوب است اما میتونه نمایی کلاسیک و مشابه با کابینت چوب برای شما ایجاد کنه. کابینت ممبران بهترین انتخاب برای افرادیه که دوست دارن آشپزخانه اون ها نمایی کلاسیک داشته باشه ولی نمیخوان هزینه زیادی بابت کابینت چوب بپردازن. میخوان با یک هزینه کمتر، تجربه فضایی کلاسیک رو داشته باشن.

کابینت ممبران با اینکه زیباست اما معایبی هم داره که باعث میشه برای برخی از افراد، بهترین کابینت نباشه. معایب کابینت ممبران البته مربوط به خود متریال نیست. این معایب بیشتر مربوط به اجرای کابینت است. مثلاً در صورتی که ممبران در یک کارگاه بی کیفیت تولید شده باشه، ممکنه در اثر مرور زمان روکش از مغزی جدا بشه و مشکلاتی مشابه این مورد که گفتیم.

بهترین کابینت ممبران

بهترین کابینت چوب و روکش چوب

کابینت روکش چوب، کابینتی است که دارای مغزی ام دی اف با روکشی از جنس چوب طبیعی است. این کابینت ها جزء کابینت های گران قیمت بازار هستن. از نظر زیبایی و فنی البته یکی از بهترین کابینت های موجود در بازارن. کابینت های روکش چوب میتونن روکش هایی از جنس مختلف نظیر چوب گردو و روسی و … داشته باشن. این کابینت ها دارای محدودیت در رنگ و طرح هستن و نمیتوان هر روکش چوبی رو با هر رنگ دلخواه داشت.

در هرحال اگر میخواین بدونین که کابینت روکش چوب خوبه یا نه، باید بگیم عالیه! ولی ایرادات کوچیکی هم داره که کاملا قابل چشم پوشی است.

کابینت چوب در بین این کابینت هایی که تا الان گفتیم، میتونیم بگیم بهترین کابینته. از هر لحاظی که شما فکر کنین. تنها مشکل اون ها هزینه بالایی هست که به ازای هر متر طول کابینت چوب باید بپردازین. در واقع باید بگیم هزینه ی اون بالا نیست، خیلی بالاست.

کابینت چوب برای جاهای بسیار خاص و لاکچری است. هر جایی کابینت چوب رو کار نمیکنن چرا که این متریال بسیار گران قیمت و ارزشمنده.

کابینت چوب و روکش چوب

بهترین کابینت کدام کابینت است؟

دوباره برگردین و یک نگاه به بخش های مختلف متن بندازید. هرکدوم از این کابینت هایی که گفتیم، برای کاربردی خاص و افرادی خاص بهترین نوع کابینت بودن و برای کاربردی دیگه و فردی دیگه، کابینتی نامناسب بودند.

شما اگر در یک محیط با آب و هوای معمولی و با یک کاربری معمولی بخواین از کابینت استیل استفاده کنین، فقط به صرف اینکه کابینت استیل یکی از گران ترین و بهترین متریال های کابینت است، کارتون اشتباهه! همچنین که استفاده از کابینت ام دی اف در یک محیط خیلی مرطوب هم اشتباهه! پس بذارین این سوال رو یک جور دیگر مطرح کنیم:

بهترین کابینت برای شما کدام کابینت است؟

وقتی میگیم برای شما یعنی شما از کابینت چه کاربردی انتظار دارین و میخواهید از کابینت چه استفاده ای کنین؟ بر اساس پاسخ شما به این سؤال میتوان مشخص کرد که بهترین کابینت شما کدام کابینت است؟!

اگر شما در یک محیط معمولی و برای منزل خودتون احتیاج به کابینت دارین، از بین همه کابینت هایی که گفتیم، کابینت ام دی اف، هایگلاس، ممبران و یا روکش چوب براتون کابینت مناسبیه. از بین این کابینت ها با توجه به بودجه ای که برای این کار درنظر گرفتین میتونین کابینت خودتون رو انتخاب کنین. اگر برای کاربری خاص در یک محیط خاص کابینت میخواین، باید باتوجه به کاربری خودتون، انتخاب کابینت رو انجام بدین.

ممنون که به این مطلبمون توجه کردین. نظرات و سوالات خودتون رو برای ما ارسال کنین. قطعا پاسخگوی شما هستیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید