4.6 0

دکوراسیون اداری؛ 9 نکته طراحی دکوراسیون اداری لاکچری و مدرن

  17 اسفند 1402     -      تاریخ انتشار:  10 دی 1402
دکوراسیون اداری با دیوار جداکننده قهوه‌ای و درختچه های بزرگ و میزهای چوبی و نورپردازی طبیعی پنجره

بیشتر مشاغل مخصوصا استارتاپ‌ها، مکان بزرگ و مناسبی برای شروع کار در اختیار ندارند؛ بنابراین طراحی دکوراسیون اداری اهمیت زیادی پیدا می‌کند. البته امروزه طراحی دکوراسیون اداری تنها محدود به انتخاب میز و صندلی نیست. بلکه شما به‌عنوان یک مدیر هوشمند، باید با ایجاد محیط کاری مناسب، روحیه، خلاقیت و عملکرد کارکنان خودتان را بهبود دهید. برای مثال باید به 9 اصل طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار ازجمله پارتیشن بندی و یا نورپردازی مناسب، حتما توجه کنید.

با «سلام ساختمان» همراه شوید تا زیر و بم دکوراسیون اداری، از اصول طراحی داخلی اداری گرفته تا اجرای انواع مدل‌ها را بررسی کنیم و سپس جذاب‌ترین ترکیب رنگ‌های دکوراسیون اداری را با هم بینیم.

9 اصل مهم در طراحی دکوراسیون اداری چیست؟

به طراحی و چیدمان فضای کاری در محیط‌های اداری و سازمانی، طراحی دکوراسیون اداری می‌گویند. هدف از پیاده سازی اصول طراحی داخلی دکوراسیون اداری، ایجاد محیطی کارآمد، راحت و الهام‌بخش برای کارکنان و مشتریان است. در اینجا چند نکته کلیدی در طراحی دکوراسیون اداری را به شما می‌گوییم:

1.    انتخاب اصولی رنگ دفتر کار

رنگ‌ها تأثیر زیادی بر روحیه و تمرکز کارکنان شما دارند. با رنگ‌های روشن و آرامش‌بخش مانند سفید، آبی ملایم یا سبز کم‌رنگ، می‌توانید فضایی بزرگ، آرام و تمرکزی ایجاد کنید. با رنگ‌های تیره‌تر مانند خاکستری یا سیاه، می‌توانید حس حرفه‌ای‌گری و تمرکز را تقویت کنید.

دکوراسیون اداری مدرن با میز و صندلی و کف‌پوش طوسی و دیوار سفید رنگ مایل به طوسی

2.    خرید مبلمان و صندلی اداری مناسب

طراحی مبلمان و چیدمان اداری باید به گونه‌ای باشد که راحتی و سلامت کارکنان را تضمین کند و فضای استراحت کافی داشته باشد. برای این کار می‌توانید از صندلی‌های ارگونومیک، میزهای با ارتفاع مناسب و مبلمانی راحت کمک بگیرید. مبلمان اداری باید از نظر زیبایی‌شناسی مناسب باشند و از نظر عملکردی هم، کاربردی و راحتی کافی را داشته باشند.

دفترکار مدرن با تم رنگی قهوه‌ای مشکی صندلی‌های مشکی با پایه‌های طلایی

3.    استفاده از تابلوها و تزئینات هنری

با انتخاب تابلوها و آثار هنری مناسب، می‌توانید به ایجاد فضایی الهام‌بخش و جذاب در اداره کمک کنید. در انتخاب آثار هنری باید حتما دقت کنید که این تزئینات، با فرهنگ و هویت سازمانی شما همخوانی داشته باشند.

دکوراسیون مدرن با کتابخانه چوبی و مبل سبز و پرده سفید

4.    استفاده از مزایای گل و گیاه

استفاده از گیاهان در فضای اداری می‌تواند به بهبود کیفیت هوا و ایجاد حس طبیعت کمک کند. گیاهان همچنین می‌توانند به کاهش استرس و افزایش روحیه کارکنان شما کمک کنند.

دفترکار دلباز با صندلی‌های مشکی و باکس‌های گلدان‌دار و کف‌پوش طوسی روشن

5.    نورپردازی دکوراسیون اداری

در دکوراسیون اداری، باید نورپردازی را به گونه‌ای طراحی کنید که روشنایی کافی و یکنواخت در تمام فضا فراهم شود و امکان تنظیم نور برای مناطق مختلف وجود داشته باشد. با این کار سلامت چشم کارکنان تضمین می‌شود و بهره‌وری و راحتی افزایش می‌یابد.

اتاق انتظار در یک محیط کاری با مبلمان سفید و پرده طوسی و کف‌پوش چوبی

6.    انتخاب پلان باز یا بسته برای دکوراسیون اداری

پلان باز دکوراسیون اداری، تعامل و همکاری را تقویت می‌کند؛ در حالی که پلان بسته، برای کارهایی با نیاز به تمرکز عمیق و ایجاد حریم خصوصی مناسب است. انتخاب بین این دو سبک باید بر اساس نیازهای خاص سازمان شما، نوع فعالیت‌های انجام شده، و ترجیحات کارکنان شما صورت گیرد. برخی سازمان‌ها ممکن است ترکیبی از هر دو سبک را انتخاب کنند.

مقایسه دکوراسیون اداری پلان باز و بسته با صندلی‌های ساده و میزهای چوبی

7.    پارتیشن بندی دفتر کار

از پارتیشن‌های چوبی و یا جداکننده‌های شیشه‌ای، می‌توانید برای ایجاد فضاهای خصوصی و نیمه‌خصوصی در محیط‌های اداری باز استفاده کنید. جداکننده‌ها به کارکنان امکان می‌دهند تا در صورت نیاز، فضایی جداگانه برای تمرکز یا جلسات کوچک داشته باشند.

دفترکار با دکوراسیون آجری و پارتیشن‌های شیشه‌ای با قاب مشکی و صندل‌های اداری مشکی

8.    انتخاب کفپوش، کاغذ دیواری و سقف اداری

کفپوش اداری باید مقاوم و مناسب برای تردد زیاد باشد و نگهداری از آن آسان باشد. مواردی مانند سرامیک، وینیل یا پارکت، اغلب انتخاب‌های محبوب هستند. کاغذ دیواری اداری باید با رنگ‌ها و طرح‌هایی انتخاب شود که فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دهد و همچنین با فرهنگ و هویت سازمانی هماهنگ باشد. سقف اداری هم باید به گونه‌ای طراحی شود که نورپردازی مناسبی را فراهم کند. سقف‌های کاذب به دلیل زیبایی و پوشاندن تاسیسات، برای دکوراسیون اداری مناسب هستند.

دکوراسیون مدرن با سقف کاذب، میزهای سفید و کف‌پوش چوبی روشن

9.    انتخاب متریال مناسب

در طراحی دکوراسیون اداری، انتخاب متریال‌های بادوام و دارای کیفیت بالا، مانند چوب، شیشه، فلز و سنگ اهمیت دارد. چنین متریال‌هایی، زیبایی و حرفه‌ای‌گری فضا را تقویت می‌کنند، در برابر استفاده طولانی مدت مقاوم هستند و نظافت و نگهداری آسانی دارند.

دکوراسیون اتاق‌کار طوسی مایل به زیتونی و میز چوبی روشن و صندلی طوسی

در نهایت، طراحی اصولی دکوراسیون اداری باید فرهنگ و ارزش‌های سازمان را به خوبی منعکس کند. طراحی مناسب دکوراسیون اداری نه تنها عملکرد و بهره‌وری را افزایش می‌دهد، بلکه به ایجاد محیطی راحت و دلپذیر برای کارکنان هم کمک می‌کند.

دفترکار با دکوراسیون مدرن به رنگ طوسی مایل به زیتونی با میز چوبی و کف‌پوش طوسی

مشاورین سلام ساختمان به شما کمک می‌کنند تا بهترین انتخاب را برای اتاق‌کارتان داشته‌باشید. با ما صمیمیت را به دکوراسیون اداری‌تان اضافه کنید.

مشاوره رایگان سلام ساختمان

رایج‌ترین سبک‌های طراحی دکوراسیون اداری را بشناسید

اگرچه سبک‌های مختلفی برای طراحی دکوراسیون اداری وجود دارند، اما در این میان، دو مورد از رایج‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون اداری در بین مدیران و سازمان‌ها عبارت‌اند از:

1.    دکوراسیون اداری سبک مدرن

جزئیات اضافی، در طراحی مدرن دکوراسیون اداری وجود ندارند و همه چیز در ساده‌ترین حالت ممکن هستند. خطوط صاف و ساده، رنگ‌های روشن و خنثی و متریال‌های شیشه، فلز و چوب، از ویژگی‌های این سبک طراحی هستند. طراحی مدرن، دفتر کار شما را خلوت، بزرگ و دلبازتر از آنچه هست، نشان می‌دهد.

دفترکار پرنور با پنجره‌های بزرگ همراه با میز چوبی و صندلی‌های مشکی

2.    دکوراسیون اداری سبک کلاسیک

در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک، می‌توانید با استفاده از متریال‌های سنتی مانند چوب و چرم، فضایی گرم و مجلل ایجاد کنید. سبک کلاسیک، جزئیات و نقش و نگارهای پیچیده‌ای دارد و مناسب فضاهای بزرگ است. در این سبک طراحی، معمولا از رنگ‌های قهوه‌ای و طلایی بیشتر استفاده می‌کنند.

اتاق‌کار کلاسیک با میزچوبی و صندلی چرمی سبز و پرده‌های کرمی و بنفش

به طور کلی، دکوراسیون اداری کلاسیک برای فضاهای بزرگ و دکوراسیون اداری مدرن، برای فضاهای کوچک مناسب‌تر است. البته امروزه به دلیل کوچک شدن فضاهای کاری، سبک مدرن بیشتر کاربرد دارد. در ادامه به طور دقیق‌تر به بررسی ویژگی‌های دکوراسیون اداری کوچک می‌پردازیم.

دکوراسیون اداری فضای کوچک باید چگونه باشد؟

یکی از معضلات مکان‌های کاری کوچک، کمبود فضا برای وسایل و پرسنل است. برای رفع این معضل باید از تمام فضاها و حتی دیوارها بیشترین استفاده را ببرید. برای مثال، پارتیشن‌بندی و قفسه‌بندی مناسب، به شما کمک می‌کند تا فضای کارتان را بهینه‌تر کنید. البته استفاده بیش از حد از پارتیشن‌های متحرک، ممکن است دست و پای افراد را در هنگام تردد بگیرد. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، بهتر است قسمت‌های مشابه را ادغام کنید تا فضای بزرگ‌تری داشته‌باشید. مرزبندی همیشه خوب است، ولی به شرطی که در آن زیاده‌روی نکنید.

اتاق‌کار با قفسه‌بندی دیوار و دکوراسیون چوبی مدرن

البته در اتاق‌هایی که فضای کافی برای پارتیشن را ندارند، بهتر است از میزهایی با لبه‌هایی مشابه به پارتیشن استفاده کنید. امروزه استفاده از این مدل میزها بسیار رایج و پرطرفدار است.

دکوراسیون اداری با میزهای سفید لبه‌دار سفید رنگ

به عنوان چند راهکار دیگر، مبلمان چندمنظوره و کم‌جا، میزهای تاشو، رنگ‌های روشن، نورپردازی مناسب و آینه‌ها هم، فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهند. علاوه‌بر آن، استفاده از فضای عمودی برای قفسه‌بندی و نگهداری از وسایل، کمک می‌کند تا از فضای کوچک دکوراسیون اداری، حداکثر استفاده را ببرید. در نهایت، رعایت نظم در چیدمانِ وسایلِ دفتر کار کوچک ضروری است تا از شلوغی و به هم ریختگی فضا جلوگیری شود.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت، مهم‌ترین بخش در طراحی دکوراسیون اداری

طراحی اتاق مدیریت باید ساده و رسمی باشد و با هنجارهای اداری همخوانی داشته باشد. در این فضا باید از رنگ‌های ساده اما شیک و میز و صندلی لوکس و زیبا استفاده کنید. استفاده از آثار هنری و اِلِمان‌های دکوراتیو، همچنین المان‌های طبیعی مانند گیاهان، می‌تواند به ایجاد فضایی الهام‌بخش و نمایانگر فرهنگ سازمانی کمک کند.

دفترکار با دکوراسیون نئوکلاسیک و رنگ کرمی و طوسی روشن

این طراحی باید شخصیت و اعتماد به نفس یک مدیر را به نمایش بگذارد، به همین دلیل استفاده از صندلی‌های بزرگ و میزهای کشیده و بزرگ توصیه می‌شود، تا جلوه‌ای بی‌نظیر به اتاق مدیریت ببخشد.

چرا طراحی دکوراسیون اداری اهمیت زیادی دارد؟

طراحی دکوراسیون اداری، تأثیر قابل توجهی بر فضای کاری و روحیه کارکنان دارد. مهم‌ترین مزایای طراحی دکوراسیون اداری مناسب، عبارت‌اند از:

 • بهبود راندمان کاری: طراحی اصولی محیط کار، تمرکز و کارایی کارکنان را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا موثرتر کار کنند. طراحی داخلی اداری اگر بازتاب‌دهنده ارزش‌ها و هویت سازمانی باشد، می‌تواند حس تعلق و وفاداری را در بین کارکنان تقویت کند و باعث تقویت کار گروهی شود.
 • بهبود روحیه کارکنان: دکوراسیونی که شامل عناصر طبیعی، نورپردازی مناسب و رنگ‌های آرامش‌بخش باشد، می‌تواند به کاهش استرس کمک کرده و روحیه کارکنان را بهبود بخشد.
 • بهینه سازی فضا: با طراحی دکوراسیون اداری، می‌توانید به بهترین شکل از فضای موجود در دفتر کار استفاده کنید. به ویژه در فضاهای کوچک، بهینه‌سازی دفتر کار اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
 • جذب مشتری: اگر طراحی داخلی اداری، حرفه‌ای و به گونه‌ای باشد که با نوع کار سازمان مطابقت داشته باشد، می‌تواند در جذب مشتری و جلب اعتماد آن‌ها تأثیرگذار باشد.

دفترکار کوچک با پنجره و دکوراسیون چوبی و مبل‌های بژ

بنابراین، طراحی دکوراسیون اداری نه تنها بر ظاهر محیط کار تأثیر می‌گذارد، بلکه بر بهبود عملکرد کلی، رضایت شغلی و سلامت جسمی و فکری کارکنان شما هم تأثیر دارد.

مراحل طراحی دکوراسیون اداری چیست؟

مراحل طراحی دکوراسیون اداری را می‌توان در سه مرحله کلیدی خلاصه کرد:

 1. شناخت و نیازسنجی: در این مرحله، طراح با تحلیل دقیق فضای موجود و درک نیازهای کارفرما، از جمله تعداد کارمندان و نوع فعالیت‌های کاری، به شناسایی بهترین راه‌حل‌ها برای ایجاد فضایی کارآمد و زیبا می‌پردازد. هدف، درک کامل خواسته‌ها و نیازهای کارفرما و پیشنهاد راهکارهای عملی است.
 2. طراحی و اجرا: در این مرحله، طراح از طراحی‌های دو بعدی برای ترسیم نقشه‌های فضا و از طراحی‌های سه بعدی برای ارائه تصویر واضح‌تر از فضای نهایی استفاده می‌کند. هدف، بهینه‌سازی فضا و ایجاد محیط کاری کارآمد است. پس از آن، باید به سراغ اجرای پروژه بر اساس این طرح‌ها و با توجه به جزئیات زیبایی‌شناسی بروید.
 3. نظارت و تکمیل: در نهایت باید از تیم متخصص بخواهید تا اطمینان حاصل کنند که همه جنبه‌های طراحی، به درستی اجرا شده‌اند. هدف از این مرحله، تضمین کیفیت نهایی دکوراسیون اداری و دستیابی به نتایج مورد انتظار است.

سالن بایگانی مدرن با صندلی‌های سفید و قفسه‌های مشکی طوسی

این سه مرحله با هدف ایجاد فضایی کارآمد، زیبا و مطابق با نیازهای کارفرما و کارکنان طراحی شده‌اند و به بهبود روحیه و بهره‌وری کارکنان شما کمک می‌کنند.

ترندهای دکوراسیون اداری کلاسیک و مدرن، برای فضاهای کاری مختلف

فضاهای کاری دکوراسیون اداری، به چند بخش مهم تقسیم‌بندی می‌شوند که مهم ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • دفترکار
 • اتاق کنفرانس
 • بخش بایگانی

هر کدام از این فضاها، دکوراسیون خاص خودشان را دارند. با توجه به کارایی هر بخش می توانید طراحی‌های متفاوتی داشته باشید. در ادامه مدل‌های دکوراسیون اداری مدرن و کلاسیک را برای فضاهای کاری مختلف، مشاهده کنید.

·       دکوراسیون اداری مدرن برای اتاق‌کار

برای اتاق‌کار با دکوراسیون اداری مدرن، استفاده از متریال‌های فلزی یا انواع ام‌دی‌اف‌ها پیشنهاد می‌شود. با قفسه‌بندی و شلف‌ها می‌توانید فضای ذخیره سازی مناسب برای اتاق را فراهم کنید. متخصصین سلام ساختمان در عرصه‌ی اجرای دکوراسیون اداری مدرن پیشتاز هستند. با خیال راحت اتاق‌کارتان را به ما بسپارید.

دکوراسیون مدرن با مبلمان آبی و کف‌پوش چوبی روشن و کتابخانه مشکی چوبی

دکوراسیون مدرن اداری با لوسترهای نیم‌دایره‌ی مشکی و دکور سفید و چوبی

دفترکار با میزهای سفید و صندلی‌های کرمی و مشکی و قفسه دیواری چوبی

·       دکوراسیون اداری مدرن برای اتاق کنفرانس

بیشتر شرکت‌ها یا اداره‌ها، دارای اتاق کنفرانس هستند. اتاق‌های کنفرانس مدرن، معمولا از یک میز بزرگ با چندین صندلی راحتی تشکیل شده‌اند. در اتاق‌های کنفراس مدرن، توجه به رنگ‌بندی و راحتی مبلمان بسیار حائز اهمیت است. سیستم تهویه مناسب و وسایل هوشمند، از جزئیات جذاب اتاق‌های کنفرانس هستند.

اتاق‌کنفرانس مدرن با میزچوبی و صندلی‌های کرمی و دیوار شیشه‌ای

اتاق کنفرانس مدرن با صندلی‌های ساده آبی و اَشکال هندسی آبی و زرد روی دیوار

اتاق کنفرانس مدرن با دیوار شیشه ای طوسی و دیوار طرحدار سفید طوسی

·       دکوراسیون اداری مدرن برای اتاق بایگانی

اتاق بایگانی مدرن، از مهم‌ترین بخش‌های یک شرکت و محیط کاری محسوب می‌شود. انتخاب قفسه‌ها و شلف‌های ساده و مدرن، به شما در نگهداری هرچه بهتر اطلاعات کمک می‌کند. البته امروزه بیشتر اطلاعات به‌صورت فایل در سیستم‌ها ثبت می‌شوند، اما این امر موجب حذف اتاق بایگانی مدرن نشده‌است؛ بلکه باعث شده این اتاق‌ها به‌روزتر و هوشمندانه‌تر طراحی شوند.

سالن بایگانی مدرن با قفسه‌های زیاد سفید و زرد

سالن بایگانی مدرن با صندلی اداری مشکی و قفسه‌های کتاب در انتهای سالن

·       دکوراسیون اداری کلاسیک برای اتاق‌کار

اگر دنبال دکوراسیون اداری لاکچری و خیره‌کننده برای دفترکارتان هستید، دکوراسیون کلاسیک مناسب شماست. دکوراسیون اداری کلاسیک با داشتن میز و صندلی‌های عمدتا چوبی و چرمیِ پر از جزئیات، برای فضاهای اداری بزرگ مناسب است. داشتن نور طبیعیِ بیشتر و انتخاب چوب با رنگ‌های روشن، جذابیت دفترکار لاکچری کلاسیک شما را افزایش می‌دهد.

اتاق‌کار کلاسیک با صندلی سفید و مبلمان اداری کرمی سبز و دکور چوبی و پرده‌های سبزآبی

اتاق‌کار کلاسیک با صندلی چرمی زرشکی و مشکی و لوسترهای پرکار طلایی

·       دکوراسیون اداری کلاسیک برای اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس کلاسیک و لاکچری شما می‌تواند با مبلمان منبت کاری شده و میزهای بزرگ چوبی یا سنگی طراحی شود تا دیگران با دیدن آن انگشت به دهان بمانند. انتخاب اکسسوری‌های جذاب و طلایی مثل لوستر و چراغ‌های رومیزی، جلوه بیشتری به اتاق‌تان می‌دهد. حتی می‌توانید با اضافه کردن پرده‌های کلاسیک، دکوراسیون اداری باشکوه‌تان را تکمیل‌تر کنید.

اتاق کنفرانس کلاسیک و دکوراسیون سفید و چوبی و لوستر پرکار کریستالی

·       دکوراسیون اداری کلاسیک برای بایگانی

برای اتاق‌های بایگانی با سبک کلاسیک، عمدتا از قفسه‌های چوبی با کار دست و جزئیات زیاد استفاده می‌کنند. دیدن اتاق بایگانی با دکوراسیون کلاسیک هر بیننده‌ای را محصور می‌کند. این سبک اتاق‌ها تداعی کننده کتابخانه‌های کلاسیک قدیمی هستند.

اتاق بایگانی کلاسیک با کتابخانه‌ی چوبی تیره و مبلمان کرمی و سبز

اتاق بایگانی با قفسه‌های چوبی تیره رنگ و فرش نقش‌دار سفید آبی

اتاق بایگانی با قفسه‌های چوبی عسلی و مبلمان گلدار سفید طوسی

دکوراسیون اداری با 9 ترکیب رنگ ترند، جذاب و پرطرفدار

ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون اداری، فضا را از یک‌دست بودن خارج می‌کنند. با شناخت روانشناسی رنگ‌ها و اصول ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر، می‌توانید فضایی دلنشین و پویا داشته‌باشید. در این قسمت، چند مدل از ترکیب رنگ‌های جذاب در دکوراسیون اداری را باهم بررسی می‌کنیم.

1.    دکوراسیون اداری همیشه مد کرم قهوه‌ای

دکوراسیون کرم قهوه‌ای با انواع متریال‌ها، از جمله چوب، چرم و پارچه‌های بافت‌دار، به خوبی هماهنگ می‌شود و می‌تواند به خلق فضایی زیبا و مجلل کمک کند. می‌توانید مبلمان چرم قهوه‌ای خود را با میزها و قفسه‌های رنگ کرمی رنگ ست کنید تا یک فضای گرم داشته‌باشید.

اتاق‌کار با میز قهوه‌ای و صندلی سفید و مبلمان قهوه‌ای چوبی و کف‌پوش طرحدار کرمی قهوه‌ای

یا حتی می‌توانید در فضایی کاملا کرمی، از چند میز قهوه‌ای کوچک و یا یک شیشه قهوه‌ای بزرگ برای روی میز اصلی اداره، استفاده کنید.

دکوراسیون مدرن با میز سفید و مبلمان طوسی و میز قهوه‌ای و درب کتابخانه شیشه‌ای

2.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ ترند سبز و قهوه‌ای

رنگ سبز یکی از رنگ‌های بسیار جذاب و ترند است که امروزه در دکوراسیون‌های اداری استفاده می‌شود. می‌توانید مبلمان اداری را با روکش‌های سبز تزئین کنید و یا با افزودن گیاهان در محیط کاری، کمی سبزی و شادابی به فضا بیافزایید.

دکوراسیون اداری با کف‌پوش چوبی کرم و صندلی‌های مشکی و گلدان گیاهان سبز

اتاق‌کار کلاسیک با مبلمان رنگ چوبی طلایی و چرم صندلی سبز رنگ

3.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ سفید طوسی (سفید مشکی)

ترکیب رنگ سفید با مشکی و یا طوسی، همیشه پرطرفدار است. این ترکیب رنگ جذاب را می‌توان جزو کم‌ریسک‌ترین ترکیب‌ها دانست. البته دقت کنید که در استفاده از رنگ مشکی زیاده‌روی نکنید. استفاده نادرست از مشکی، فضای اداری را دلگیر و تاریک می‌کند.

دکوراسیون اداری با میز و دیوار طوسی و صندلی‌ها و پرده‌های مشکی

دکوراسیون اداری با میز و صندلی‌های مشکی سفید و قفسه‌های سفید

4.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ نارنجی و طوسی

رنگ طوسی یک رنگ خنثی است که در دکوراسیون اداری خیلی استفاده می شود. ترکیب این رنگ با نارنجی پرانرژی، دفترکار شما را سرشار از حس سرزندگی و نشاط می‌کند. اگر دنبال رنگ سوم هستید، به شما رنگ سفید یا مشکی را پیشنهاد می‌دهیم.

اتاق‌کار با درب نارنجی و دیوار و میز طوسی و صندلی مشکی

5.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ آبی سفید

برای داشتن فضایی سرشار از حس آرامش و خنکی، استفاده از رنگ آبی همراه با سفید را به شما توصیه می‌کنیم. رنگ آبی در ترکیب با سفید یا حتی کرمی، یک محیط کاری رویایی برای شما می‌سازد.

دفترکار با دیوار آبی و کف‌پوش روشن و مبلمان سفید مشکی

دکوراسیون اداری با دیوارهای سفید و آبی و میزهای سفید و صندلی‌های قهوه‌ای

6.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ زرد و طوسی

برای محیط‌های آموزشی مثل موسسات، استفاده از ترکیب رنگ زرد و طوسی انتخاب به‌جایی است. گاهی اضافه کردن رنگ سفید و مشکی به این ترکیب، زیبایی بیشتری برایتان به ارمغان می‌آورد.

دفترکار با دیوار زرد و صندلی زرد  طوسی و میز سفید

اتاق‌کار با میز سفید و مبلمان زرد و کف‌پوش قهوه‌ای و دیوار طوسی روشن

7.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ قرمز با مشکی یا طوسی

رنگ قرمز دارای انرژی و شادی زیادی است. ترکیب این رنگ دلربا با مشکی، طوسی و یا حتی سفید، محیط کاری شما را پر از حس پویایی می‌کند. انتخاب رنگ قرمز در طیف‌های ملایم، چشم شما را در دراز مدت اذیت نمی‌کند. شما می‌توانید صندلی‌های اداری را قرمز انتخاب کنید. یا حتی استفاده از اکسسوری‌های قرمز مثل جای قلم و یا دستگیره‌ها، می تواند ایده فوق‌العاده‌ای باشد.

سالن کنفرانس با صندلی‌های قرمز ومیز بزرگ سفید با پایه‌های چوبی

اتاق کنفرانس با دیوار قرمز و صندلی‌های چرمی مشکی و کف‌پوش طوسی

محیط کاری با رنگ مبلمانو کف‌پوش سفید قرمز و لوسترهای قرمز

8.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ سفید و چوب

رنگ چوب در دکوراسیون اداری، از گذشته تا کنون رواج داشته‌است. شما می‌توانید میزها و قفسه‌ها را چوبی بسازید. ترکیب رنگ چوب با سفید بسیار زیبا می‌شود و با تمامی سبک‌های دکوراسیونی همخوانی دارد

دکوراسیون اتاق‌کار با میز رنگ سفید و چوبی

9.    دکوراسیون اداری با ترکیب رنگ بنفش و سفید

رنگ بنفش در تناژ ملایم آن، یک پکیج کامل از حس زندگی، آرامش و نشاط است. ترکیب این رنگ با سفید، طوسی و صورتی روشن، دکوراسیونی مملو از جذابیت را برای شما می‌سازد. برای محیط‌های کاری کوچک، استفاده از این ترکیب رنگی به شدت پیشنهاد می‌شود. این ترکیب فضاهای کوچک را دلباز و روشن‌تر نشان می‌دهد.

دکوراسیون اداری با مبلمان بنفش و طوسی و دیوارهای شیشه‌ای

دکوراسیون اداری با صندلی و دیوارهای بنفش و کفپوش طوسی با طرح شش ضلعی سفید مشکی آبی

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی انواع دکوراسیون اداری و دفترکار پرداختیم. توجه به متراژ محل کار و استفاده حداکثری از فضاها، از نکات مهم برای داشتن یک دکوراسیون کارآمد و بهینه است. از دیگر نکات قابل تامل، استفاده درست و اصولی از رنگ‌ها در ترکیب با یکدیگر می‌باشد. هرچه فضاهای اداری روشن‌تر و دلبازتر طراحی شوند حس آرامش و تمرکز شما و پرسنل در دفترکار افزایش می‌یابد. سلام ساختمان با ارائه‌ی بهترین خدمات، شما را در ساختن دکوراسیون اداری ایده‌آل همراهی می‌کند. با سلام ساختمان فضایی سرشار از راحتی و خلاقیت را برای خود و همکارانتان بسازید.

سوالات متداول در مورد دکوراسیون اداری

 1. چگونه می‌توان یک فضای اداری کوچک را به بهترین شکل دکوراسیون کرد؟

با استفاده از مبلمان چندمنظوره، راحت و کم‌جا، رنگ‌های روشن برای ایجاد حس فضای بزرگ‌تر و نورپردازی مناسب برای ایجاد فضایی دلپذیر و کاربردی، دکوراسیون اداری را به بهترین شکل طراحی کنید.

 1. چه رنگ‌هایی برای دکوراسیون اداری مناسب هستند؟

رنگ‌هایی که تأثیر مثبتی بر روحیه کارکنان دارند، مانند سفید، آبی ملایم، سبز کم‌رنگ، یا خاکستری روشن، مناسب دکوراسیون اداری هستند.

 1. چگونه می‌توان ارگونومی را در طراحی دفتر کار لحاظ کرد؟

با انتخاب مبلمان راحت و تنظیم‌پذیر، میزهای دارای ارتفاع مناسب، نورپردازی مناسب و چیدمانی که حرکت آسان و بدون استرس را فراهم می‌کند، ارگونومیک را در طراحی اداری پیاده سازی کنید.

 1. چه المان‌هایی برای ایجاد یک فضای کاری مدرن لازم هستند؟

برای طراحی دکوراسیون اداری مدرن، باید از فناوری‌های نوین و هوشمند، طراحی‌های باز و مینیمال، مبلمان ساده و گیاهان استفاده کرد.

 1. چگونه می‌توان فضای اداری را برای بهبود بهره‌وری کارکنان طراحی کرد؟

ایجاد فضاهایی که تشویق به همکاری و تعامل می‌کنند، فراهم کردن فضاهای خصوصی برای تمرکز و ایجاد محیطی راحت، باعث بهبود عملکرد کارکنان می‌شوند.

 1. چگونه می‌توان دکوراسیون اداری را با بودجه محدود انجام داد؟

استفاده از مبلمان دست دوم، خرید از فروشگاه‌های مقرون‌به‌صرفه، و انجام برخی کارها توسط خودتان، به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

 1. تأثیر نورپردازی در دکوراسیون اداری چیست؟

نورپردازی مناسب می‌تواند باعث افزایش تمرکز و کاهش خستگی چشم کارکنان شود و فضای کاری را دلپذیرتر سازد.

 1. چگونه می‌توان فضای اداری را سبز و پایدار طراحی کرد؟

استفاده از متریال‌های دوستدار محیط زیست، ادغام فضاهای سبز و توجه به کاهش مصرف انرژی، همگی در جهت طراحی سبز فضای اداری هستند.

این سوالات و پاسخ‌های آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا درک بهتری از جنبه‌های مختلف دکوراسیون اداری داشته باشید و بتوانید تصمیمات آگاهانه‌تری در زمینه طراحی فضای کاری خود بگیرید.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
سلام ساختمان چیست؟
سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.
سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟
برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
 • مشاوره تخصصی رایگان
 • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
 • ضمانت قیمت
 • ضمانت پیش پرداخت
 • ضمانت پروژه


از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟
اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
 • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
 • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.
                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟
بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.
نوشته شده توسط: مریم   صبوری
وقتی بارش کلماتی که به ذهنم هجوم می‌آورند را روی صفحات پیاده می‌کنم، بهترین حس ممکن را دارم. مریم صبوری هستم، سردبیر سایت سلام ساختمان. سه سال قبل وارد تیم دوست داشتنی سلام ساختمان شدم و در حال حاضر تمرکز کاری من در زمینه محتوا و سئو است.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دریافت قیمت دقیق کمد +