رنگ کابینت آشپزخانه جدید 2022 و 2021

رنگ کابینت جدید، بهترین راه انتخاب رنگ جذاب و شیک برای کابینت آشپزخانه

وقتی صحبت از رنگ کابینت میشه، هر کسی سلیقه ی خودش رو برای انتخاب رنگ کابینت مهم میدونه. البته که سلیقه ی شخصی امری بسیار مهم در انتخاب رنگ کابینت است اما دونستن نکاتی در مورد رنگ ها و شیوه کنار هم قرار گرفتن اون ها، میتونه سلیقه شخصی ما رو بهبود بده. بعلاوه باعث زیبایی بصری محیط اطراف میشه. انتخاب و استفاده ی صحیح از رنگها یکی از مهمترین کار ها در دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه است.

در این مطلب میخواهیم در مورد 2 موضوع رنگ کابینت و اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه صحبت کنیم. در بخش اول، رنگ های مرسوم و جدید کابینت رو باهم بررسی میکنیم و ویژگی های هر رنگ رو میگیم. در بخش دوم باهم میبینیم که بین رنگ هایی که گفته شد، ترکیب کدوم رنگ ها باهم منطقی و اصولی است.

رنگ های کابینت که زیبایی دوچندانی به آشپزخانه می دهند

برای بررسی رنگ های کابینت، ابتدا باید ببینیم که چه رنگ هایی در کابینت سازی بیشتر کاربرد داره و ویژگی های این رنگ ها رو باهم ببینیم. رنگ هایی که بیشتر در ساخت کابینت ها بکار میره، عبارتست از:

-رنگ سفید

-کابینت هایی با رنگ و طرح چوب

-رنگ قهوه ای روشن

ممکنه بگین ما این‌ همه رنگ در کابینت های اطرافمون میبینیم. شما چرا فقط همین رنگ ها رو میگین؟ پاسخ ما به این سؤال اینه درسته که خیلی از رنگ ها و طرح ها در کابینت سازی بکار میره اما در این مطلب ما فقط رنگ های پرکاربرد رو بررسی میکنیم. رنگ های جدید کابینت مثل رنگ های قرمز و بنفش و آبی و سیاه و … در کشور ما خیلی کم کاربرد و محدود استفاده میشن. بعلاوه خیلی از رنگ های کابینت در واقع مشتقی از رنگ های بالا هستند. همون طور که گفتیم، رنگ های پرکاربرد کابینت همین رنگ هایی هستند که نام بردیم.

رنگ کابینت 2

رنگ سفید و مشتقات اون مثل رنگ شیری و کرم، پرکاربرد ترین رنگ است. رنگ سفید با رنگ های مختلفی نظیر طلایی، طیف رنگ های قهوه ای، نقره ای و طوسی ترکیب میشه. سفید نشونه ی پاکی و تمیزی اطمینان و صلح است. یک خاصیت خیلی مهم دیگه هم داره. هروقت نمیدونیم از چه رنگی استفاده کنیم و نمیخواهیم ریسک کنیم، از سفید استفاده میکنیم.

رنگ ها وطرح های چوبی، با رنگ های سفید و قهوه ای ترکیب میشن ولی با رنگ های دیگه کمتر ایجاد یک ترکیب چشم نواز میکنن. طرح های چوبی به دلیل اینکه نمادی از طبیعت هستند، برای ما حس خوشایندی به همراه دارند.

رنگ قهوه ای دارای طیف گسترده ای از رنگ هاست. دو طرف طیف یعنی قهوه ای روشن و قهوه ای تیره، کاربرد بیشتری در رنگ کابینت دارند که از بین این دو رنگ، کاربرد قهوه ای روشن از قهوه ای تیره خیلی بیشتره. قهوه ای رنگی گرم بوده که به دلیل همرنگی با چوب، حسی از نشاط، گرما و صمیمیت رو به ما منتقل میکنه. ترکیب قهوه ای با سفید یا کرم برای رنگ کابینت ام دی اف در ایران هم خیلی زیاد استفاده میشه.

رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

1- رنگ کابینت آشپزخانه 2022 و 2021

اینکه چه رنگی رو برای کابینت آشپزخونه انتخاب کنیم که علاوه بر زیبایی و جذابیت، به رنگ سال هم نزدیک باشه و بعد از یه مدتی که اون رنگ از مد افتاد، حس دل‌زدگی از رنگ کابینت‌هاتون رو نداشته باشید و براتون تکراری نشه، خودش یه دغدغه بزرگ برای کسانی هست که توی مرحله‌ی تصمیم گیری و انتخاب رنگ و طرح کابینت برای آشپزخونشون هستن. هر چند با کمی دقت و پیشگیری از هیجانات لحظه‌ای در انتخاب رنگ کابینت به خوبی می‌تونید از این مرحله هم رد بشید و وارد مرحله لذت بردن از انتخاب زیباتون بشید. همونطور که در جریان هستید رنگی به عنوان رنگ سال 2021 مورد توجه قرار گرفته آبی کلاسیک هست که به نظر رنگ جذابی میاد ولی نحوه به کار بردن اصولی این رنگ جذاب در دکوراسیون آشپزخونه و کابینت‌ها هم جای بحث داره. اما با بالا بردن سطح آگاهی نسبت به مناسبترین رنگ کابینت که به رنگ‌های جدید کابینت و رنگ سال 2021 هم نزدیک باشه، یقینا منجر به شایسته‌ترین و زیباترین انتخاب خواهد شد.

2- جدیدترین رنگ کابینت آشپزخانه

توی این قسمت تصویر چند آشپزخونه با جدیدترین رنگ کابینت رو با هم می‌بینیم و برخی نکات قابل توجه راجع به هر کدوم رو با هم بررسی می‌کنیم. شاید یکی از این تصاویر براتون ایده‌ای بشه تا اون انتخاب شایسته که پیش از این در موردش صحبت کردیم اتفاق بیفته. باهامون همراه باشید.

رنگ کابینت آشپزخانه 1

این سبک کابینت توی ایران کمتر دیده میشه و توی کشورهای خارجی مشابهش رو خیلی زیاد میشه مشاهده کرد. هدفمون از ارائه این تصویر، ترکیب قشنگ و جدیدی هست که برای رنگ کابینت و همچنین طرح کابینت‌ها انتخاب شده و واقعاً فضای آشپزخونه رو ملیح و دلنشین کرده و میتونه الگوی رنگ کابینت سال 2022 باشه.

رنگ کابینت آشپزخانه 2

هماهنگی رنگ تیره کابینت‌ها با رنگ دیوار و صفحه روی کابینت چوبی هم ترکیبی جذاب و مطابق با جدیدترین رنگ‌های کابینت هست. به خصوص رگه‌های سفیدی که توی رنگ سیاه ادغام شده و زیباییش رو چندین برابر کرده.

رنگ کابینت آشپزخانه 3

قبل از بررسی رنگ کابینت، اون جزیره زیبا با شکل و شمایل هندسی، نظر آدم رو به خودش جلب می کنه. خطوط اریبی که روی درهای کابینت هست هم به همراه رنگ تیره کابینت‌ها ظاهر خیلی شیک و زیبایی رو برای این آشپزخونه ایجاد کرده.

رنگ کابینت آشپزخانه 4

یک رنگ تیره و فوق العاده جذاب دیگه که تقریبا به رنگ سال 2022 هم نزدیکه و با صفحه روی کابینت سفید رنگ هم کمی از حس و حال سکون ناشی از تیرگی رنگ کابینت‌ها رو جبران کرده.

رنگ کابینت آشپزخانه 5

به طور کلی رنگ‌های تیره یکی از جدیدترین رنگ‌های کابینت در سال‌های اخیر هست، ولی در استفاده از این طیف رنگی نباید زیاده روی بشه. به علاوه کمی تنوع رنگی و استفاده از رنگ‌های مکمل در کابینت‌ها برای روحیه ساکنین خونه هم خوبه. کابینت رنگ طوسی و ترکیب آن با رنگ هایی مثل سفید یکی از رنگ های پرطرفدار کابینته.

رنگ کابینت آشپزخانه 6

رنگ زرد معمولاً حس گرمی و جنبش رو برای آشپزخونه به ارمغان میاره اما بهتره به صورت میکس با رنگ‌های دیگه توی کابینت استفاده بشه که زیباییش به چشم بیاد. بنظر شما این ترکیب رنگ خاص نمیتونه یکی از بهترین رنگ ها برای کابینت 2022 باشه؟

رنگ کابینت آشپزخانه 7

و این هم یک نمونه از رنگ سال 2021 برای کابینت‌های آشپزخونه که فوق العاده زیبا و جذاب به کار برده شده.

رنگ کابینت آشپزخانه 8

و همچنین یک آشپزخونه دیگه که با رنگ سال 2021 که آبی کلاسیک هست به اجرا دراومده.

رنگ کابینت آشپزخانه 9

همیشه پیشنهاد میشه که آشپزخونه‌های کوچیک رو با کابینت‌های رنگ روشن، کمی بزرگ نشون بدید و یا در هنگام انتخاب رنگ تیره از رنگ‌های مکمل روشن حتماً استفاده کنید.

رنگ کابینت آشپزخانه 10

زیبایی رنگ جدید کابینت در این تصویر با الهاماتی که از طبیعت گرفته شده و صندلی و طبقاتی که برای ساختنشون از جنس چوب استفاده کردن، بسیار چشم نوازه.

رنگ کابینت آشپزخانه 11

جزیره زیبایی به رنگ سبز در میان یک آشپزخونه دلباز که در اون ترکیبات رنگی فوق العاده جذابی مورد استفاده قرار گرفته.

رنگ کابینت آشپزخانه 12

رنگ سبز یشمی هم یک رنگ جدید برای کابینت آشپزخونه هست ولی مطابق معمول اکثر رنگ‌های تیره سلیقه‌های خاصی رو می‌طلبن. شاید برای سال 2019، این ترکیب رنگ زیبایی بود، شاید هم هنوز برای 2021. اصلاً شاید این نوع رنگ کابینت هیچ وقت از مد نیافته و تا سالها بعد کار کنه.

رنگ کابینت آشپزخانه 13

صفحه روی کابینت به رنگ سبز زیتونی و یک سینک مدرن در این آشپزخونه مدرن که کنتراست رنگش واقعاً به دل می‌شینه. اگر آشپزخونه دلبازی دارید و به این نوع رنگ‌ها علاقه دارید، این تصویر می‌تونه ایده خوبی براتون باشه.

رنگ کابینت آشپزخانه 14

رنگ‌های تیره مناسب روحیه افرادی هست که به این جور رنگ‌ها علاقه داشته باشن و به راحتی موجب دل‌زدگیشون نشه. این ترکیب رنگ تیره با طرح چوب هم یکی از جدیدترین رنگ‌ها برای کابینت آشپرخونه هست و می‌تونه ایده زیبایی براتون باشه.

رنگ کابینت آشپزخانه 15

رنگ خاکستری در کابینت‌ها با اینکه یک رنگ خنثی و سرد هست، ولی در ترکیب رنگ جدید کابینت 2022 و 2021 می‌تونید با اکثر رنگ‌ها ترکیبش کنید تا هارمونی مورد علاقتون رو بدست بیارید.

اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت باید به صورتی باشه که با محیط اطراف، ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب کنه. مهمترین اصل انتخاب رنگ همینه. این اصل فقط در مورد کابینت و آشپزخانه نیست. بلکه در مورد نقاشی ساختمان و و سایر مواردی که به رنگ مربوط میشه، هم وجود داره.

هدفی که از ارائه این محتوا داشتیم معرفی تعدادی از جدیدترین رنگ‌های کابینت برای سال 2020 و 2021 بوده، با این امید که بتونه راهنمای مفیدی در انتخاب سبک و رنگ کابینت براتون باشه. با وجود رنگ‌ها و سبک‌های متنوعی که از کابینت آشپزخونه ارائه شد، اما در نهایت سلیقه، علاقه و انتخاب شما حرف آخر رو در انتخاب رنگ کابینت آشپزخونتون میزنه.

پس هنگام انتخاب رنگ کابینت حتماً باید به محیط اطراف توجه کرد و رنگی متناسب با محیط انتخاب کرد. میتونین اطلاعات مربوط به رنگ ها رو در مطلب «رنگ و اثر اون بر روی ما» ببینین.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زیبا مرادی
زیبا مرادی
08 اسفند 1400 12:01

خسته نباشید
مطلب بسیار مفید و کاربردی بود
ممنون از سایت خوب و عالی تون