رنگ کابینت جدید، بهترین راه انتخاب رنگ جذاب و شیک برای کابینت آشپزخانه

0
1030
رنگ کابینت جدید، بهترین راه انتخاب رنگ جذاب و شیک برای کابینت آشپزخانه
رنگ کابینت جدید، بهترین راه انتخاب رنگ جذاب و شیک برای کابینت آشپزخانه

وقتی صحبت از رنگ کابینت میشه، هر کسی سلیقه ی خودش رو برای انتخاب رنگ کابینت مهم میدونه. البته که سلیقه ی شخصی امری بسیار مهم در انتخاب رنگ کابینت است اما دونستن نکاتی در مورد رنگ ها و شیوه کنار هم قرار گرفتن اون ها، میتونه سلیقه شخصی ما رو بهبود بده. بعلاوه باعث زیبایی بصری محیط اطراف میشه. انتخاب و استفاده ی صحیح از رنگها یکی از مهمترین کار ها در دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه است.

در این مطلب میخواهیم در مورد 2 موضوع رنگ کابینت و اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه صحبت کنیم. در بخش اول، رنگ های مرسوم و جدید کابینت رو باهم بررسی میکنیم و ویژگی های هر رنگ رو میگیم. در بخش دوم باهم میبینیم که بین رنگ هایی که گفته شد، ترکیب کدوم رنگ ها باهم منطقی و اصولی است.

رنگ های کابینت که زیبایی دوچندانی به آشپزخانه می دهند

برای بررسی رنگ های کابینت، ابتدا باید ببینیم که چه رنگ هایی در کابینت سازی بیشتر کاربرد داره و ویژگی های این رنگ ها رو باهم ببینیم. رنگ هایی که بیشتر در ساخت کابینت ها بکار میره، عبارتست از:

-رنگ سفید

-کابینت هایی با رنگ و طرح چوب

-رنگ قهوه ای روشن

ممکنه بگین ما این‌ همه رنگ در کابینت های اطرافمون میبینیم. شما چرا فقط همین رنگ ها رو میگین؟ پاسخ ما به این سؤال اینه درسته که خیلی از رنگ ها و طرح ها در کابینت سازی بکار میره اما در این مطلب ما فقط رنگ های پرکاربرد رو بررسی میکنیم. رنگ های جدید کابینت مثل رنگ های قرمز و بنفش و آبی و سیاه و … در کشور ما خیلی کم کاربرد و محدود استفاده میشن. بعلاوه خیلی از رنگ های کابینت در واقع مشتقی از رنگ های بالا هستند. همون طور که گفتیم، رنگ های پرکاربرد کابینت همین رنگ هایی هستند که نام بردیم.

رنگ کابینت 2

رنگ سفید و مشتقات اون مثل رنگ شیری و کرم، پرکاربرد ترین رنگ است. رنگ سفید با رنگ های مختلفی نظیر طلایی، طیف رنگ های قهوه ای، نقره ای و طوسی ترکیب میشه. سفید نشونه ی پاکی و تمیزی اطمینان و صلح است. یک خاصیت خیلی مهم دیگه هم داره. هروقت نمیدونیم از چه رنگی استفاده کنیم و نمیخواهیم ریسک کنیم، از سفید استفاده میکنیم.

رنگ ها وطرح های چوبی، با رنگ های سفید و قهوه ای ترکیب میشن ولی با رنگ های دیگه کمتر ایجاد یک ترکیب چشم نواز میکنن. طرح های چوبی به دلیل اینکه نمادی از طبیعت هستند، برای ما حس خوشایندی به همراه دارند.

رنگ قهوه ای دارای طیف گسترده ای از رنگ هاست. دو طرف طیف یعنی قهوه ای روشن و قهوه ای تیره، کاربرد بیشتری در رنگ کابینت دارند که از بین این دو رنگ، کاربرد قهوه ای روشن از قهوه ای تیره خیلی بیشتره. قهوه ای رنگی گرم بوده که به دلیل همرنگی با چوب، حسی از نشاط، گرما و صمیمیت رو به ما منتقل میکنه.

رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت باید به صورتی باشه که با محیط اطراف، ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب کنه. مهمترین اصل انتخاب رنگ همینه. این اصل فقط در مورد کابینت و آشپزخانه نیست. بلکه در مورد نقاشی ساختمان و و سایر مواردی که به رنگ مربوط میشه، هم وجود داره.

پس هنگام انخاب رنگ کابینت حتماً باید به محیط اطراف توجه کرد و رنگی متناسب با محیط انتخاب کرد. میتونین اطلاعات مربوط به رنگ ها رو در مطلب «رنگ و اثر اون بر روی ما» ببینین.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید