رنگ کابینت آشپزخانه جدید 2023 و 2022

رنگ کابینت جدید، بهترین راه انتخاب رنگ جذاب و شیک برای کابینت آشپزخانه

وقتی صحبت از رنگ کابینت می‌شه، هر کسی سلیقه‌ی خودش رو برای انتخاب رنگ کابینت مهم می‌دونه. البته که سلیقه‌ی شخصی امری بسیار مهم در انتخاب رنگ کابینت است اما دونستن نکاتی در مورد رنگ‌ها و شیوه کنار هم قرار گرفتن اون‌ها می‌تونه سلیقه شخصی ما رو بهبود بده. بعلاوه باعث زیبایی بصری محیط اطراف می‌شه. انتخاب و استفاده‌ی صحیح از رنگ‌ها یکی از مهمترین کارها در دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه است. سلام ساختمان علاوه بر معرفی متخصصین حرفه‌ای برای اجرای کارهای کابینت، کمد و دکوراسیون داخلی؛ با داشتن مشاوره کاملا رایگان به شما در انتخاب رنگ کابینت و اطلاعات فنی دیگر کمک می‌کند.

در این مطلب می‌خواهیم در مورد 2 موضوع رنگ کابینت و اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه صحبت کنیم. در بخش اول، رنگ‌های مرسوم و جدید کابینت رو باهم بررسی می‌کنیم و ویژگی‌های هر رنگ رو می‌گیم و در بخش دوم باهم می‌بینیم که بین رنگ‌هایی که گفته شد، ترکیب کدوم رنگ‌ها باهم منطقی و اصولی است. در طول مطلب نمونه‌کارهایی که توسط کابینت‌سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را نیز بررسی می‌کنیم.

رنگ های کابینت که زیبایی دوچندانی به آشپزخانه می‌دهند

برای بررسی رنگ‌های کابینت، ابتدا باید ببینیم که چه رنگ‌هایی در ساخت کابینت بیشتر کاربرد دارد و ویژگی‌های این رنگ‌ها رو باهم ببینیم. رنگ‌هایی که بیشتر در ساخت کابینت‌ها به‌کار می‌ره، عبارت است از:

  1. رنگ سفید
  2. کابینت‌هایی با رنگ و طرح چوب
  3. رنگ قهوه‌ای روشن

ممکنه بگین ما این‌ همه رنگ در کابینت‌های اطرافمون می‌بینیم. شما چرا فقط همین رنگ‌ها رو می‌گین؟ پاسخ ما به این سؤال اینه؛ درسته که خیلی از رنگ‌ها و طرح‌ها در کابینت‌سازی به‌کار می‌ره اما در این مطلب ما فقط رنگ‌های پرکاربرد رو بررسی می‌کنیم. رنگ‌های جدید کابینت مثل رنگ‌های قرمز، بنفش، آبی، سیاه و … در کشور ما خیلی کم کاربرد و محدود استفاده می‌شن. بعلاوه خیلی از رنگ‌های کابینت در واقع مشتقی از رنگ‌های بالا هستند. همون‌طور که گفتیم، رنگ‌های پرکاربرد کابینت همین رنگ‌هایی هستند که نام بردیم.

1. رنگ کابینت سفید و مشتقات سفید

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سفید

رنگ سفید و مشتقات اون مثل رنگ شیری و کرم، پرکاربردترین رنگ است. رنگ سفید با رنگ‌های مختلفی نظیر طلایی، طیف رنگ‌های قهوه‌ای، نقره‌ای و طوسی ترکیب می‌شه. سفید نشونه‌ی پاکی و تمیزی، اطمینان و صلح است. یک خاصیت خیلی مهم دیگه هم داره. هروقت نمی‌دونیم از چه رنگی استفاده کنیم و نمی‌خواهیم ریسک کنیم، از سفید استفاده می‌کنیم.

بهترین رنگ کابینت ممبران شیک

کابینت ممبران سفید، سبک نئوکلاسیک که توسط یکی از متخصصین کابینت‌ساز سلام ساختمان در تهران اجرا شده است. سلام ساختمان علاوه بر تهران در 10 استان دیگر در زمینه معرفی متخصص برای اجرای کابینت و کمد و همچنین مشاوره رایگان فعال است.

کابینت هایگلاس رنگ سفید طلایی

در تصویر بالا نمونه کار کابینت هایگلاس با ترکیب رنگ سفید طلایی را می‌بینین که توسط تیم سلام ساختمان اجرا شده است.

بهترین رنگ کابینت هایگلاس، سفید طوسی

کابینت هایگلاس سفید طوسی مات، اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان در کرج.

رنگ کابینت روشن برای آشپزخانه کوچک و شیک

نمونه‌ای از کابینت رنگ روشن برای آشپزخانه‌ای کوچک که توسط یکی از دکوراتورهای سلام ساختمان در مازندران اجرا شده است. یادتون باشه با کلیک روی عکس می‌تونید در مورد اون مشاوره رایگان بگیرید.

رنگ کابینت آشپزخانه 1

2. رنگ کابینت طرح چوب و قهوه ای

رنگ‌ها وطرح‌های چوبی، با رنگ‌های سفید و قهوه‌ای ترکیب می‌شن ولی با رنگ‌های دیگه کمتر ایجاد یک ترکیب چشم‌نواز می‌کنن. طرح‌های چوبی به دلیل اینکه نمادی از طبیعت هستند، برای ما حس خوشایندی به همراه دارند.

رنگ قهوه‌ای دارای طیف گسترده‌ای از رنگ‌هاست. دو طرف طیف یعنی قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره، کاربرد بیشتری در رنگ کابینت دارند که از بین این دو رنگ، کاربرد قهوه‌ای روشن از قهوه‌ای تیره خیلی بیشتره. قهوه‌ای، رنگی گرم بوده که به دلیل همرنگی با چوب، حسی از نشاط، گرما و صمیمیت رو به ما منتقل می‌کنه. ترکیب قهوه‌ای با سفید یا کرم برای رنگ کابینت ام‌دی‌اف در ایران هم خیلی زیاد استفاده می‌شه.

کابینت ممبران رنگ سفید و طرح چوب

این هم نمونه‌کار کابینت ممبران سفید قهوه‌ای تیره در سبک نئوکلاسیک، اجرا شده توسط متخصص سلام ساختمان در تهران. لازمه این نکته رو هم بگم که سلام ساختمان قیمت، کیفیت و زمان تحویل کابینت شما رو هم ضمانت می‌کنه.

3. رنگ کابینت قهوه ای روشن

رنگ کابینت سفید قهوه ای

نمونه‌ای از کابینت ام‌دی‌اف سفید قهوه‌ای روشن که در اصفهان توسط کابینت‌ساز عضو سلام ساختمان اجرا شده است. برای مشاوره رایگان روی عکس کلیک کنید.

رنگ کابینت آشپزخانه 2023 و 2022

اینکه چه رنگی رو برای کابینت آشپزخونه انتخاب کنیم که علاوه بر زیبایی و جذابیت، به رنگ سال هم نزدیک باشه و بعد از یه مدتی که اون رنگ از مد افتاد، حس دل‌زدگی از رنگ کابینت‌هاتون رو نداشته باشید و براتون تکراری نشه، خودش یه دغدغه بزرگ برای کسانی هست که توی مرحله‌ی تصمیم‌گیری و انتخاب رنگ و طرح کابینت برای آشپزخونه‌شون هستن. هر چند با کمی دقت و پیشگیری از هیجانات لحظه‌ای در انتخاب رنگ کابینت به خوبی می‌تونید از این مرحله هم رد بشید و وارد مرحله لذت بردن از انتخاب زیباتون بشید. همون‌طور که در جریان هستید رنگی که توسط شرکت پنتون به عنوان رنگ سال 2023 مورد توجه قرار گرفته طیفی خاص از بنفش است که هم شاد و پویاست و هم خلاقانه و جذاب ولی نحوه به کار بردن اصولی این رنگ جذاب در دکوراسیون آشپزخونه و کابینت‌ها هم جای بحث داره. اما با بالا بردن سطح آگاهی نسبت به مناسب‌ترین رنگ کابینت که به رنگ‌های جدید کابینت و رنگ سال 2023 هم نزدیک باشه، یقینا منجر به شایسته‌ترین و زیباترین انتخاب خواهد شد.

جدیدترین رنگ کابینت آشپزخانه

توی این قسمت تصویر چند آشپزخونه با جدیدترین رنگ کابینت رو با هم می‌بینیم و برخی نکات قابل توجه راجع به هر کدوم رو با هم بررسی می‌کنیم. شاید یکی از این تصاویر براتون ایده‌ای بشه تا اون انتخاب شایسته که پیش از این در موردش صحبت کردیم اتفاق بیفته. باهامون همراه باشید.

رنگ کابینت یاسی

جدیدترین رنگ کابینت 2022

این رنگ کابینت توی ایران کمتر دیده می‌شه و توی کشورهای خارجی مشابهش رو خیلی زیاد می‌شه مشاهده کرد. هدفمون از ارائه این تصویر، ترکیب قشنگ و جدیدی هست که برای رنگ کابینت و همچنین طرح کابینت‌ها انتخاب شده و واقعاً فضای آشپزخونه رو ملیح و دلنشین کرده و می‌تونه الگوی رنگ کابینت سال 2023 باشه.

رنگ کابینت یاسی رنگ سال 2023

و این هم یک نمونه از رنگ سال 2023 برای کابینت‌های آشپزخونه که فوق‌العاده زیبا و جذاب به کار برده شده است.

بهترین رنگ کابینت، تیره رنگ: مشکی، طوسی

کابینت رنگ تیره هماهنگ با بین کابینتی

هماهنگی رنگ تیره کابینت‌ها با رنگ دیوار و صفحه روی کابینت چوبی هم ترکیبی جذاب و مطابق با جدیدترین رنگ‌های کابینت هست. به خصوص رگه‌های سفیدی که توی رنگ سیاه ادغام شده و زیباییش رو چندین برابر کرده است.

کابینت مدرن با جزیره خاص مدل 2023

قبل از بررسی رنگ کابینت، اون جزیره زیبا با شکل و شمایل هندسی، نظر آدم رو به خودش جلب می‌کنه. خطوط اریبی که روی درهای کابینت هست هم به همراه رنگ تیره کابینت‌ها ظاهر خیلی شیک و زیبایی رو برای این آشپزخونه ایجاد کرده است.

رنگ کابینت سورمه ای تیره از جنس ام دی اف

این هم یک نمونه‌کار جذاب با کابینت‌های ام‌دی‌اف تیره که توسط یکی از ده‌ها متخصص کابینت‌ساز سلام ساختمان اجرا شده. ترکیب رنگ چوبی کف‌پوش در کنار رنگ سورمه‌ای و طوسی کابینت‌ها باعث جذابیت بیشتر این آشپزخانه شده است.

جدیدترین رنگ کابینت تیره

به طور کلی رنگ‌های تیره یکی از جدیدترین رنگ‌های کابینت در سال‌های اخیر هست، ولی در استفاده از این طیف رنگی نباید زیاده روی بشه. به علاوه کمی تنوع رنگی و استفاده از رنگ‌های مکمل در کابینت‌ها برای روحیه ساکنین خونه هم خوبه. کابینت رنگ طوسی و ترکیب آن با رنگ‌هایی مثل سفید یکی از رنگ های پرطرفدار کابینت است.

کابینت جدید رنگ تیره

همونطور که در تصویر بالا می‌بینید، در این آشپزخانه کابینت به رنگ سفید با رنگ طوسی  ترکیب شده و با توجه به طراحی مدرنی که داره، کار با کیفیتی از آب دراومده. این کابینت آشپزخانه توسط تیم سلام ساختمان در تهران اجرا شده است. سلام ساختمان با معرفی چندین کابینت‌ساز در شهرهای مختلف ایران، سفارش کابینت رو برای شما مطمئن و راحت می‌کنه.

رنگ کابینت خاص براق خاکستری طلایی

رنگ خاکستری در کابینت‌ها با اینکه یک رنگ خنثی و سرد هست، ولی در ترکیب رنگ جدید کابینت 2023 می‌تونید با اکثر رنگ‌ها ترکیبش کنید تا هارمونی مورد علاقتون رو بدست بیارید.

رنگ کابینت جدید مشکی زرد

کابینت ترکیب رنگ مشکی و زرد جدید

رنگ زرد معمولاً حس گرمی و جنبش رو برای آشپزخونه به ارمغان میاره اما بهتره به صورت میکس با رنگ‌های دیگه توی کابینت استفاده بشه که زیباییش به چشم بیاد. به‌نظر شما این ترکیب رنگ خاص نمی‌تونه یکی از بهترین رنگ‌ها برای کابینت 2023 باشه؟

رنگ کابینت سورمه ای تیره

رنگ بندی جدید کابینت

زیبایی رنگ جدید کابینت در این تصویر با الهاماتی که از طبیعت گرفته شده و صندلی و طبقاتی که برای ساختشون از جنس چوب استفاده کردن، بسیار چشم‌نوازه.

رنگ کابینت سال 2023 با صفحه کابینت سفید

یک رنگ تیره و فوق‌العاده جذاب دیگه که تقریبا به رنگ سال 2022 هم نزدیکه و با صفحه روی کابینت سفید رنگ هم کمی از حس و حال سکون ناشی از تیرگی رنگ کابینت‌ها رو جبران کرده است.

رنگ کابینت کوچک

همیشه پیشنهاد می‌شه که آشپزخونه‌های کوچیک رو با کابینت‌های رنگ روشن، کمی بزرگ نشون بدید و یا در هنگام انتخاب رنگ تیره از رنگ‌های مکمل روشن حتماً استفاده کنید.

جدیدترین رنگ کابینت تیره

رنگ‌های تیره مناسب روحیه افرادی هست که به این جور رنگ‌ها علاقه داشته باشن و به راحتی موجب دل‌زدگیشون نشه. این ترکیب رنگ تیره با طرح چوب هم یکی از جدیدترین رنگ‌ها برای کابینت آشپزخونه هست و می‌تونه ایده زیبایی براتون باشه.

رنگ کابینت آشپزخانه 8

و همچنین یک آشپزخونه دیگه که با رنگ سال 2023 که آبی کلاسیک هست به اجرا دراومده.

ترکیب رنگ کابینت سبز

رنگ کابینت سبز و طوسی

جزیره زیبایی به رنگ سبز در میان یک آشپزخونه دلباز طوسی که در اون ترکیبات رنگی فوق‌العاده جذابی مورد استفاده قرار گرفته.

کابینت آشپزخانه به رنگ سبز

رنگ سبز یشمی هم یک رنگ جدید برای کابینت آشپزخونه هست ولی مطابق معمول اکثر رنگ‌های تیره سلیقه‌های خاصی رو می‌طلبن. شاید برای سال 2019، این ترکیب رنگ زیبایی بود، شاید هم هنوز برای 2022. اصلاً شاید این نوع رنگ کابینت هیچ وقت از مد نیفته و تا سال‌ها بعد کار کنه.

رنگ کابینت مشکی سبز جدید

صفحه روی کابینت به رنگ سبز زیتونی و یک سینک مدرن در این آشپزخونه مدرن که کنتراست رنگش واقعاً به دل می‌شینه. اگر آشپزخونه دلبازی دارید و به این نوع رنگ‌ها علاقه دارید، این تصویر می‌تونه ایده خوبی براتون باشه.

اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت باید به صورتی باشه که با محیط اطراف، ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب کنه. مهمترین اصل انتخاب رنگ همینه. این اصل فقط در مورد کابینت و آشپزخانه نیست. بلکه در مورد نقاشی ساختمان و و سایر مواردی که به رنگ مربوط می‌شه، هم وجود داره.

هدفی که از ارائه این محتوا داشتیم معرفی تعدادی از جدیدترین رنگ‌های کابینت برای سال 2022 و 2023 بوده، با این امید که بتونه راهنمای مفیدی در انتخاب سبک و رنگ کابینت براتون باشه. همچنین در طول مطلب با کلی نمونه کار از متخصصین سلام ساختمان آشنا شدید که شما هم می‌تونید صاحب هر یک از این مدل‌های کابینت باشید. فقط کافیه روی لینک ثبت درخواست سلام ساختمان کلیک کنید و از مشاوره رایگان و ضمانت‌های ویژه سلام ساختمان استفاده کنید.

با وجود رنگ‌ها و سبک‌های متنوعی که از کابینت آشپزخانه ارائه شد، اما در نهایت سلیقه، علاقه و انتخاب شما حرف آخر رو در انتخاب رنگ کابینت آشپزخونتون می‌زنه.

پس هنگام انتخاب رنگ کابینت حتماً باید به محیط اطراف توجه کرد و رنگی متناسب با محیط انتخاب کرد. می‌تونین اطلاعات مربوط به رنگ ها رو در مطلب «رنگ و اثر اون بر روی ما» ببینین.

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زیبا مرادی
زیبا مرادی
08 اسفند 1400 12:01

خسته نباشید
مطلب بسیار مفید و کاربردی بود
ممنون از سایت خوب و عالی تون