دکوراسیون آشپزخانه مدرن،89 مدل دکوراسیون آشپزخانه جدید

آشپزخانه مدرن، دکور آشپزخانه های کوچک و بزرگ با 25 مدل کابینت

فکر کردن به طراحی دکوراسیون داخلی منزل بدون در نظر گرفتن دکوراسیون آشپزخانه محاله. در یک دنیای ایده‌آل، آشپزخانه‌‌های مدرن همیشه تمیز و باز و جا دار هستن. امّا همه ما نمی‌توانیم صاحب آشپزخانه مدرن و رویایی خود شویم. در واقع، فعلاً نه!

البته گاهی ممکن است، خانه را اجاره کرده باشیم و اجازه تغییرات آنچنانی نداشته باشیم ولی همیشه می‌توان دکوراسیون آشپزخانه جدید و نوع آنها را انتخاب کنیم. گاهی حتی یه نقاشی ساده و رنگ جدید به کابینت‌ها می‌تواند محیط آشپزخانه را از این رو به آن رو کند. آشپزخانه‌های کم نور و بدون رنگ‌های مناسب، باعث می‌شود تا آشپز بیشتر احساس خستگی کند. پس، رنگ‌ها را عاقلانه انتخاب کنید. به قولی آشپزخانه قلب خانه ست. با همراه باشید چون ایده‌های فوق جذاب و دوست داشتنی برای آشپزخانه‌های شما داریم.

دکوراسیون آشپزخانه

نکات اولیه دکوراسیون آشپزخانه

موقع طراحی دکوراسیون آشپزخانه ی خودتون بهتر هستش که چند نکته رو مد نظر داشته باشید:

  • به محل قرار گرفتن و جای وسایل فکر کنید. محل قرار گیری خوراکی‌های صبحانه را نزدیک میز صبحانه بگذارید. وسایل جا به جا کردن ظروف رو نزدیک سینک یا ماشین ظرفشویی در نظر بگیرید. شاید هم بخواهید خوراکی‌ها بعد از مدرسه بچه‌ها را در محلی قرار بدید که راحت‌تر بهش دست رسی داشته باشند و البته بهتر خوراکی‌های سالم و مقوی بذارید.
  • در دکوراسیون آشپزخانه جدید فضایی کافی برای حرکت در نظر داشته باشید. فضای درون آشپزخانه حداقل باید یک متر عرض داشته باشد تا بتوان راحت در آن حرکت کرد و به پخت و پز پرداخت. اگر قصد دارید از آشپزخانه‌های جزیره‌ای یا آشپزخانه بدون اپن استفاده کنید حتما این گزینه را در نظر داشته باشید.
  • ارتفاع مناسب برای قرار دادن مایکرویو یا اجاق توکار را پیدا کنید. ممکن است این ارتفاع به سن کودکان شما هم بستگی داشته باشد، پس حتما این مورد رو هم در نظر بگیرید. شاید بعدا بچه‌ها هم بخواهند در کارهای آشپزی کمک کنند، پس به نسبت قد و ارتفاع کابینت‌های پایین توجه کنید.
  • به محل قرار گیری سطل زباله و بازیافت هم فکر کنید. اگر آشپزخانه بزرگی در اختیار دارید می توانید از کابینت‌های یا سطل‌ها تو کار هم استفاده کنید.

در ادامه نکات بیشتری از دکوراسیون داخلی آشپزخانه همراه با عکس دکوراسیون داخلی آشپزخانه را به شما خواهیم گفت که امیدواریم بتوانید در آشپزخانه خودتان اجرا کنید.

دکوراسیون آشپزخانه 1

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

قبل از هر چیز، بهتر ست که با ابعاد آشپزخانه خودمان آشنا بشیم.  همانطور که گفتیم درون فضای آشپزخانه ی که قصد دکوراسیون آن را داریم باید یک متر عرض داشته باشه، پس اگر قصد نوسازی آشپزخونه و تغییر دکوراسیون آشپزخانه رو دارید یک متر بردارید و ابعادش رو اندازه بگیرید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

معمولا برای دکوراسیون آشپزخانهکوچک از سبک یک دیوار و گاهی هم از مدل گالری استفاده می کنند. مدل گالری همانطور که در عکس دکوراسیون آشپزخانه زیر می بینین، در واقع آشپزخانه‌ای هستش که طویل و باریک هست و کابینت‌ها و وسایل آشپزخانه در دو ردیف موازی از هم قرار گرفتن و شاید مثل تصویر زیر به صورت دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار باشه و در انتها به یک پنجره بزرگ برسه.

دکوراسیون آشپزخانه 2

در مورد مدل‌های دیگری آشپزخانه در بخش‌های بعد صحبت خواهیم کرد، حالا بپردازیم به این که چطور آشپزخانه‌های کوچک را بزرگتر و دلباز‌تر کنیم.

استفاده از رنگ‌های سفید، طوسی و نقره‌ای برای دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ باعث می‌شود نور محیط برای انجام کارهای آشپزی بیشتر بشه. به علاوه، این رنگ‌ها باعث میشن تا وسایل آشپزخانه مانند ظروف، میز و صندلی و … که رنگ‌های متفاوت هستن بیشتر به چشم بی آیند. رنگ نقره‌ای به خصوص همراه با سینک‌های تمیز و براق باعث می‌شه تا آشپزخانه تمیز‌تر و درخشش بیشتری داشته باشه.

ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای و آبی نفتی با نقره‌ای جذابیت آشپزخانه را دوچندان می کنه. می توانید یخچال‌های استفاده کنید که رنگ طوسی و براقی دارن تا با کابینت‌ها یک دست شوند، مانند تصویر زیر دکوراسیون آشپزخانه با وسایل نقره ای و البته همانطور که در عکس دکوراسیون آشپزخانه زیر می بینین، از وسایل دوست داشتنی و جذابی مثل همین خرگوش کوچک می توان استفاده کرد. این نظر بچه‌ها را به خود جلب کرده و حسابی می تواند سرگرمشان کند تا شما با خیال راحت غذای خود را آماده کنین.

دکوراسیون آشپزخانه 3

دکوراسیون آشپزخانه 4

حتی اگر دوست داشته باشین می تونید از دیوارهای آجری استفاده کنین و بعد آنها رو رنگ سفید بزنین، مثل تصویر بالا که دکوراسیون آشپزخانه‌های بدون اپن هست و برای آشپزخانه‌های کوچک مناسبه.

امّا خوبی رنگ سفید یا به طور کل رنگ‌های روشن، این که می توان از رنگ‌های مختلف برای وسایل استفاده کرد و تقریبا هر تضادی را می پذیره. انتخاب رنگ سفید باعث می‌شه فضای آشپزخانه بزرگتر و دلباز‌تر به نظر بیاید. نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید بیشتر از هر رنگ دیگری هست. حتی می توانید از وسایل دکوری سفید استفاده کنین.

دکوراسیون آشپزخانه 5

هر روز صبح با گذاشتن چند میوه خوش رنگ جذاب محیط اشپزخانه را دو چندان جذاب کنین و البته از این راه اعضای خانواده را به خوردن میوه تشویق کنید.

دکوراسیون آشپزخانه 6

ولی فقط به رنگ‌های سفید و نقره‌ای وابسته نشین، البته تنوع آنها بیشتر هست و می تونید هر چند وقت یک بار با تغییر وسائل جزئی یا گل و گیاه به آشپزخانه تنوع ایجاد کنید، منتها می تونید از وسایل رنگ روشن دیگری هم استفاده کنین، مثل عکس دکوراسیون داخلی آشپزخانه .

اگر به عکس‌های قبل دقت کرده باشید می بینین که از کف پوش‌های متنوعی در آن استفاده شده. در آشپزخانه استفاده از پارکت، سنگ و سرامیک ایده ی خوبی ست. پارکت چوبی همیشه حس و حال خوبی به انسان می‌ده امّا باید با نحوه تمیز کردن و نگهداری از آن آشنا شوید. پس همیشه قبل از انتخاب چیزی، حسابی در مورد آن مطالعه کنید.

دکوراسیون آشپزخانه 7

آشپزخانه را تبدیل به فضای شاد و جذاب برای کودکان و خودتان کنید. برای دیوار از رنگ‌های قابل شستشو استفاده کنید و آن را به رنگی تیره در بیاورید. رنگ مشکی را پیشنهاد نمی کنیم، اگر کمی متمایل به خاکستری باشد بهتره. چون اگر یادتون باشد گفتیم برای آشپزخانه‌های کوچک رنگ‌های روشن بهتره و راحت‌تر می توان آنها را روشن کرد.

حالا روی دیوار با گچ‌های رنگی یادداشتی برای اعضای خانواده بنویسین. کودکان هم می توانند نقاشی‌های خود را به جای بگذارند و راحت‌تر هم میشه پاکش کرد. این مدل دکوراسیون آشپزخانه هم شاد هست و هم شیک!

دکوراسیون آشپزخانه 8

استفاده از کاشی‌های طرح دار هم ایده‌ای ست که برای آشپزخانه ی دوست داشتنی شما. به عکس زیر نگاه کنین. در بخش بالا سینک با قرار دادن کاشی‌ها نقشی زیبا شکل گرفته ، شاید هم بخواهید آن را امتحان کنید!

تصویر دکوراسیون آشپزخانه 2017 که در زیر گذاشتیم برای آشپزخانه کوچک هستش و وسایل در دو ردیف قرار گرفتند، امّا به رنگش دقت کنید. از استفاده از رنگها نترسید ولی رنگهای را انتخاب کنین که ملایم‌تر باشن. تازه میتونید از کاشی‌های طرح دار استفاده کنین. به کاشی‌های بالای اجاق گاز توکار تصویر زیر دقت کنین.

دکوراسیون آشپزخانه 9

دکوراسیون آشپزخانه 10

به عکس دکوراسیون آشپزخانه بالا اگر نگاه کنین می بینین که چقدر ساده کار شده ولی در عین حال جذاب هستش. استفاده از چوب همیشه می تونه فضای آشپزخانه رو شیک‌تر کنه. بعلاوه، سادگی خودش یکی از اصل‌های مهم در طراحی به شمار میره.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

در تصویر بالا هم طراحی سه بعدی دکوراسیون برای یک آشپزخانه کوچک رو می بینید که ترکیب خوبی از رنگ های سفید و طلایی در اون به کار رفته.

شاید بخش آشپزخانه و ناهار خوری شما با هم ترکیب شده باشن. می تونین از یک میز به عنوان اپن یا بخش جزیره‌ای خود استفاده کنید. با سقف کاذب و چراغ‌های آویز نور آن را افزایش بدهید. رنگ‌های متنوع بخش ناهارخوری یا نشیمن می‌توان با آشپزخانه سفید شما تضاد خوبی ایجاد کند.

دکوراسیون آشپزخانه 11

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار که تو تصویر بالا می‌بیند از صندلی‌ها رنگی قشنگی استفاده کرده ولی باز هم رنگ‌ها در حداقل هستند. اگر هم دقت کنید رنگ صندلی‌ها با بخشی از کاشی‌ها سمت پنجره ست شدند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

یکی از مهمترین و پرطرفدار ترین سبک های طراحی آشپزخانه، طراحی مدرن است. اصول طراحی کابینت های آشپزخانه مدرن تفاوت های زیادی نسبت به آشپزخانه های کلاسیک داره که باعث میشه این دو سبک از طراحی ناخودآگاه در جایگاه مقایسه با یکدیگر قرار بگیرن.

آشپزخانه‌های مدرن به طور معمول حالتی هندسی‌تر دارن و رنگ‌های نقره‌ای و طوسی خیلی تو این سبک دیده میشن و بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن به همین سبک هستش و نمونه اش رو در تصویر زیر میتونید ببینید.

دکوراسیون آشپزخانه 12

مدل آشپزخانه مدرن-آشپزخانه تیره با کفپوش قهوه ای

طراحی آشپزخانه مدرن چیست؟!

اصطلاح « مدرن » به مواردی گفته می‌شه که مربوط به روزگار جدید است. این سبک از هنر، از حدود 70 سال پیش رواج پیدا کرد. هنر مدرن در شاخه های مختلف هنر مثل نقاشی، مجسمه سازی، طراحی و … وارد شده و جای خود رو در بین همه سبک های هنر، باز کرد. دکوراسیون داخلی هم از سایر هنر ها استثناء نبوده و سبک طراحی مدرن در آشپزخانه ها طرفداران خیلی زیادی برای خودش پیدا کرده.

اصل مهم در طراحی دکوراسیون های مدرن، سادگی اجزای مختلف اون هاست. در آشپزخانه های مدرن، اجزا و بخش های مختلف از جمله کابینت آشپزخانه دارای زیبایی بدون پیچیدگی خاصی هستن. در دکوراسیون مدرن، طراحی ها شیک، بدون قاب، بدون زرق و برق و کاملاً کاربردی است.

مدل آشپزخانه مدرن- طرح آشپزخانه کوچک

آشپزخانه مدرن، به چه آشپزخانه ای گفته میشه؟!

یکی از مواردی که در طراحی آشپزخانه های مدرن دیده میشه، این است که معمولاً این آشپزخانه ها دارای فضای جدا کننده از سایر بخش های منزل نیستن. مثلاً درب یا دیواری بین آشپزخانه و سالن منزل وجود نداره. اکثر طراحی های آشپزخانه مدرن، با در نظر گرفتن یک جزیره برای آشپزخانه انجام میشه. این جزیره به عنوان عامل جداکننده فضای داخل آشپزخانه از فضای منزل عمل میکنه.

همچنین سادگی اجزا و طراحی بدون پیچیدگی و اضافات، از مؤلفه های دیگر طراحی در آشپزخانه مدرن به حساب میان. اکثر طراحی های مدرن تاکید زیادی بر استفاده بهینه از فضای خانه و آشپزخانه دارند. مطلبی در مورد کابینت های گوشه آشپزخانه در یک آشپزخانه مدرن براتون آماده کردیم. در اون مطلب میتونین با مدل های کابینت گوشه آشپزخانه آشنا بشین و شیوه استفاده از فضای آشپزخانه در طراحی مدرن رو ببینین.

در طراحی آشپزخانه های مدرن، معمولاً برروی جزیره ها، سینک ظرفشویی کوچکی قرار میدن که بسیار کاربردی است. این سینک اضافه برروی جزیره، میتونه از رفت و آمد زیاد در آشپزخانه جلوگیری کنه. همچنین کاربری بیشتری به جزیره موجود در آشپزخانه بده و فضای بالای جزیره، بدون استفاده باقی نمونه.

آشپزخانه مدرن-تلفیق طراحی مدرن و کلاسیک

کابینت مدرن چه تفاوتی با کابینت کلاسیک داره؟!

نکته بسیار مهم در مورد دیزاین و طراحی مدرن این است که مرز کاملاً مشخصی بین طراحی مدرن و کلاسیک وجود نداره. ممکنه یک کار تلفیقی از سبک های کلاسیک و مدرن باشه و نتونیم بگیم که در نهایت کار ما مدرن است یا کلاسیک.

چیزی که در مورد طراحی مدرن خیلی پررنگه، اینه که سادگی چشم نوازی در این نوع طراحی به چشم میخوره. سادگی که در طراحی های کلاسیک وجود نداره یا بهتره بگیم کمتر وجود داره. کابینت های کلاسیک آشپزخانه معمولا طراحی های پرکار و شلوغی دارند. وجود قاب برای درب ها و سرستون ها و پاخور های پرکار و پر از منبت، گواه برای این ادعای ماست.

بعد از توضیح طراحی آشپزخانه مدرن، بریم و باهم چند مدل آشپزخانه مدرن رو ببینیم.

مدل های دکوراسیون آشپزخانه مدرن

اگر دقت کرده باشید اکثر آشپزخانه‌ها حالت U شکل دارن. مثل دکوراسیون آشپزخانه عکس زیر. در این سبک دو دیوار در مقابل هم هستند که کابینت‌ها و یخچال در این بخش‌ها قرار میگیرن و بخش میانی جای سینک و ماشین ظرفشویی هست و دو دیوار موازی رو بهم متصل می‌کنه. اکثر آشپزخانه‌های مدرن از همین سبک استفاده می کنن، امّا شاید شما دلتان بخواهد تنوعی به آن بدین.

دکوراسیون آشپزخانه 13

اگر فضای آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ ست که هم بخش جزیره‌ای داشته باشین و هم اپن، چند ایده برای دکوراسیون آشپزخانه شما داریم که در عکس‌های زیر آن را خواهید دید. بخش جزیره‌ای یکی از جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه‌ها ست که در سالهای اخیر در طراحی‌ها داخل خانه زیاد ازش استفاده شده.

دکوراسیون آشپزخانه 14

آشپزخانه ی جزیزه‌ای یا شبه جزیزه ای، تو کشور ما بیشتر به اسم اپن شناخته میشن. ولی اپن‌ها معمولا از یک سمت به دیوار آشپزخانه اتصال دارن، ولی در جزیزه‌ای بخشی در وسط آشپزخانه قرار میگیره که در این بخش سینک قرار میدن. البته می توانید جلوی بخش جزیزه ی خودتون چند صندلی بلند هم بگذارید و به جای میز ازش استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه 15

حتی می توانید در بخش جزیزه‌ای خودتان، گاز تو کار قرار بدین و غذاهای خوشمزه‌ای همانجا جلوی مهمان‌ها آماده کنین.

دیوارهای آجری هم جزء زیباترین دکوراسیون آشپزخانه به حساب میرن. فضا رو صمیمی‌تر می کنن و با اینکه شاید حالتی کلاسیک داشته باشن ولی طراحهای مدرن بهشون علاقه خاصی دارند. استفاده از چوب برای کابینت و به طور کل طراحی آشپزخانه هم می توانه حالتی مدرن داشته باشه و هم کلاسیک یا سنتی.

اگر قصد دارین تا آشپزخانه‌ای چوبی داشته باشین و به قولی طبیعت را به درون خانه بیاورید باید حواستان به وسایلی که در تکمیل این دکوراسیون استفاده می کنید نیز باشد. اگر می خواهید بیشتر حس و حال مدرن داشته باشد چطور است که آن را با فلز ترکیب کنید؟ یا از سرامیک‌های براق طوسی رنگ؟

دکوراسیون آشپزخانه 16

البته پیشنهاد ما برای خانه‌های آپارتمانی استفاده از رنگ سفید هست تا فضای باز بیشتری داشته باشن، منتها برای خانه‌های ویلای که پنجرهای فراوان دارن و اصولا نورگیر هستن استفاده از رنگ‌های چوبی تیره رنگ هم شاید ایده بدی نباشه.

تو چند عکس دکوراسیون آشپزخانه بعدی می بینم که چطور از میز‌های ساده یا کابینت‌ها به جای بخش جزیره‌ای آشپزخانه استفاده کردند.

دکوراسیون آشپزخانه 17

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه 18

در داخل عکس دکوراسیون داخلی بالا می بینیم که از صندلی‌های رنگی استفاده کردن. شما هم به این رنگ علاقه دارید؟ یا شاید بخواهید از رنگ مورد علاقه ی خودتون استفاده کنید. تعداد صندلی‌ها هم البته به خودتون بستگی داره. شاید فقط دو تا صندلی لازم داشته باشید. مثل تصویر دکوراسیون آشپزخانه زیر که از صندلی‌های فرفورژه استفاده کرده.

دکوراسیون آشپزخانه 20

دکوراسیون آشپزخانه 19

اگر فضای بیرون خانه شما به خصوص آشپزخانه به سمت پارکی یا فضای باز و طبیعت هستش، اضافه کردن چند پنجره میتونه فکر خوبی باشه. به خصوص اگر سینک را در مقابلش قرار بدید می تونید موقع شستن ظرفها از نور طبیعی استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه 21

وسایل نقره‌ای جای خود، دیوارها و کاشی‌های که رنگ نقره‌ای دارند هم می تونه به عنوان یکی از انواع دکوراسیون آشپزخانه معرفی بشه.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه 22

استفاده از گل و گلدان در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می تونه تضاد رنگ خوبی ایجاد کنه.

حالت طبیعی چوب و رنگ مشکی آن باعث شیک‌تر شدن آشپزخانه میشه . همانطور که در عکس دکوراسیون آشپزخانه زیر هم مشاهده می کنید، کابینت‌ها و قرنیه‌های کار شده از چوب تیر رنگ هستند و با شیرآلات و چراغ‌های فلزی ترکیب شدند. صندلی‌ها هم ترکیبی از چوب و فلز هستند. در اینجا نکته‌ای مهمی وجود دارد که شاید خودتان نیز متوجه شدید، سعی کنید تعداد رنگ‌ها و موادی که استفاده می‌کنید را به حداقل برسونید. ترکیب سه رنگ یا سه ماده اولیه می‌تواند بهترین حالت باشد.

دکوراسیون آشپزخانه 23

دکوراسیون آشپزخانه 24

شاید با خودتان فکر کنید، من که خانه ی ویلای ندارم که انقدر منبع نور داشته باشه و بخوام از رنگ‌های تیر استفاده کنم، نگران نباشین همیشه با یک نوسازی می‌تونین آشپزخانه خودتان را مدرن کنین. اضافه کردن چند پنجره یا فرماسیون جدید به شکل پنجره‌ها باعث افزایش نور محیط آشپزخانه میشه و بعد می‌توان از رنگ‌های تیره و شیک استفاده کرد.

دکوراسیون آشپزخانه 25

دکوراسیون آشپزخانه 26

اضافه کردن سقف کاذب و چند منبع نور داخلی هم به این کار کمک می‌کنه و طراح شما شاید پیشنهاد استفاده از این سقف‌های کاذب رو پیش بکشد. کف براق چوبی همیشه حس خوبی به آدم می‌دهد، پس چطور است ست رنگی خود را با کفی چوبی هماهنگ کنید.

از وسایل شیک و مدرن دیگر شاید بتوان به صندلی‌های روکش چرمی برای دکوراسیون آشپزخانه اپن دار را پیشنهاد داد.

دکوراسیون آشپزخانه 27

آشپزخانه مدرن- مدل آشپزخانه چوبی مدرن

چوب بیشتر برای ساخت کابینت های کلاسیک به کار میره و معمولاً نمایی کلاسیک به آشپزخانه شما میده اما در این طرح با استفاده از چوب، یک طراحی مدرن انجام شده. یادتونه گفتیم بین طراحی مدرن و کلاسیک مرز مشخصی وجود نداره؟ این مورد یکی از همون موارده که با یک متریال کلاسیک، یک طراحی مدرن صورت گرفته. انصافاً طراحی خوبی هم شده و نتیجه کار دلنشینه.

آشپزخانه مدرن-مدلکابینت مدرن قهوه ای تیره

یک مدل مدرن و خاص که قطعاً از دیدن اون خسته نمی‌شید. رنگ قهوه ای تیره در طراحی آشپزخانه و کابینت ها، کاربرد کمتری نسبت به قهوه ای روشن داره و کاربرد اون بیشتر در موارد و طراحی های خاص هست.

در این آشپزخانه، از رنگ قهوه ای تیره برای کف، دیوار وکابینت ها استفاده شده و باعث شده که آشپزخانه نمایی جالب و زیبا داشته باشه. البته به دلیل تیره بودن کابینت ها و کف، در این آشپزخانه ها اهمیت نورپردازی مناسب و قوی، دوچندان است.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

اینم یه نمونه متفاوت طراحی آشپزخانه که رنگ بندی و طرح کابینت و به خصوص دستگیره هاش خیلی خاصه. شاید براتون جالب باشه که این طرح در ایران اجرا شده و طراح و مجری کابینت هاش هم یکی از دکوراتورهای خوب سلام ساختمان بوده.

آشپزخانه مدرن- مدل آشپزخانه تیره با قطعات چوب و ام دی اف

بازهم یک مدل خاص و سلیقه پسند! اگه به شما بگن منزلتون رو کابینت های تیره با کف طوسی رنگ کار کنین، احتمالا واکنش خیلی مثبتی به اون نداشته باشید. طبیعی هم هست! تصور ما از کابینت های تیره با کف طوسی یک خانه ی بی روح و شدیداً دلگیره. در حالیکه در مدل بالا میبینین که خیلی هم بد نشده! حتی میتونیم بگیم عالی شده.

البته این ترکیب های رنگی رو معمولاً همه نمی‌پسندند. اما شاید افرادی که قدرت ریسک پذیری زیادی دارند این ترکیب رو برای طراحی آشپزخانه مدرن خودشون انتخاب کنند!

آشپزخانه مدرن- ترکیب رنگ سفید و قهوه ای روشن در کابینت ام دی اف مدرن

ترکیب رنگ قهوه ای روشن با سفید از اون دسته ترکیب هاست که معمولاً خیلی زیبا و چشم نواز میشه. برای همون در خیلی از جاها استفاده میشه. در این آشپزخانه نورگیر و بزرگ، این ترکیب رنگی بسیار زیبا شده. استفاده از سادگی در طراحی جهت زیبا کردن نمای آشپزخانه کاملا جواب داده و شاهد آشپزخانه دلپذیری هستیم.

آشپزخانه مدرن و کابینت مدرن- مدل طوسی سفید کابینت آشپزخانه

یک مدل مدرن که کاملاً حس فضای صنعتی رو به ما میده. استفاده از ترکیب رنگی سفید و طوسی و طراحی خاص صندلی ها و اپن آشپزخانه، باعث میشه ما حسی از صنعتی بودن رو داشته باشیم. به نظرمون این ترکیب رنگی ممکنه بعد از مدتی ما رو دلزده کنه چون ترکیبی سرد و بی روحه!

البته رنگ کف آشپزخانه باعث شده که مقداری از این حس کم بشه اما باز هم مقداری خسته کننده است. در کل اگر از رنگ دیگری در کنار رنگ سفید استفاده میکرد، احتمالا شاهد شادابی بیشتری در فضا بودیم.

آشپزخانه مدرن با طراحی شگفت انگیز- ترکیب رنگ چوب با رنگ های تیره در خانه

یادتونه یکی از مدل ها رو بررسی کردیم که کف طوسی و کابینت هایی تیره داشت؟! این همون آشپزخانه است از نمایی دیگر. در مورد مزایا و معایب اون صحبت کردیم. فقط این یک نمای دیگر از اون آشپزخانه است. آدم دوست داره فقط نگاهش کنه و لذت ببره!

آشپزخانه مدرن با جزیره سینک دار سفید

گفتیم که در خیلی از طراحی های آشپزخانه مدرن، فضایی برای جدا کردن آشپزخانه از سایر بخش های خانه وجود ندارد! این آشپزخانه کاملاً بیانگر این صحبته! میبینین که تنها جزیره در وسط فضا وجود داره و هیچ چیز دیگری آشپزخانه رو از فضای خانه جدا نمیکنه!

از این صحبت که بگذریم، میرسیم به پنجره های بزرگی که در آشپزخانه وجود داره. این پنجره ها باعث میشه نور به خوبی وارد فضای آشپزخانه بشه و آشپزخانه نیاز به روشن کردن چراغ در روز نداشته باشه.

مدل های بیشتر رو میتونید در مطلب «طراحی آشپزخانه با پنجره» ببینید.

آشپزخانه مدرن ام دی اف با رنگ روشن

مدل مدرن و خواستنی آشپزخانه! در مورد ترکیب رنگی سفید و قهوه ای روشن گفتیم که کاربرد زیادی داره و نسبت به قهوه ای تیره، بیشتر به کار میره. اینجا میتونین نمونه ای از این ترکیب رنگی رو ببینین. واقعاً زیباست!

این ترکیب رنگی به دلیل اینکه شامل رنگ های روشن است، برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسبه. همچنین در طول روز به دلیل روشن بودن کابینت ها و دکوراسیون آشپزخانه، نور تمام آشپزخانه رو روشن میکنه و نیاز به چراغ اضافه هم نیست.

آشپزخانه مدرن با کابینت مشکی و کف سفید

این آشپزخانه در کنار مزایای زیادی که داره، معایبی هم داره. از مزایای اون میتونیم به پنجره های بزرگ و نورگیر بودن و طراحی خیلی زیبای اون اشاره کنیم. از معایب آشپزخانه هم میتونیم به 2 مورد اشاره کنیم. مورد اول رنگ سیاه کابینت هاست. خانم های ایرانی کمتر حاضر میشن آشپزخانه ای با کابینت های سیاه داشته باشند. مورد دوم هم تعداد خیلی کم کابینت هاست.

هرچه تعداد کابینت ها کمتر باشه، کاربرد طراحی آشپزخانه کاهش پیدا میکنه. در این آشپزخانه به جای کابینت های دیواری، از شلف ها استفاده شده که قطعا کم کاربرد تر از کابینت های دیواریست.

آشپزخانه و کابینت مدرن- آشپزخانه با کابینت هایی به رنگ سبز روشن و دیوار های طوسی

یک مدل آشپزخانه مدرن جزیره با رنگ بندی نسبتاً سرد و بی روح! در این آشپزخانه نوآوری زیبایی در طراحی پنجره صورت گرفته که کمتر دیده ایم. در کل میتونیم بگیم طراحی آشپزخانه نمره ی قبولی رو میگیره.

آشپزخانه مدرن با کابینت تیره و جزیره سفید

یک آشپزخانه مدرن و شیک! البته با رنگ بندی تیره که چون فضای آشپزخانه بزرگ است، این رنگ بندی کمتر باعث دلگیر شدن فضا میشه. نورپردازی این آشپزخانه بسیار مناسبه و در کنار چراغ های متعدد، پنجره بزرگی هم داره که از نور خورشید به خوبی استفاده کنه.

آشپزخانه مدرن با کابینت ام دی اف و هایگلاس

شیک و زیبا! آشپزخانه جزیره کوچک و جمع و جور که کاملاً درخشان است. کابینت هایگلاس  و ام دی اف  در کنار صفحه کابینت کورین که میدرخشه، باعث زیبایی و چشم نوازی این طرح شده اند. جزیره این آشپزخانه سینک نداره اما گاز روکار برروی اون قرار گرفته تا کاربردی تر بشه.

کابینت ام دی اف در آشپزخانه مرن با جزیره میز مانند

به نور پردازی و چراغ های زیبا و مدرن آشپزخانه توجه کنین. حس لاکچری بودن رو کاملاً به ما القا میکنه. این آشپزخانه جزیره هم مانند یک میز طراحی شده تا کاربرد میز ناهار خوری داشته باشه. در کل با وجود کوچک بودن فضا، سعی شده که آشپزخانه کاملاً کاربردی و فضا بهینه باشه.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

اگر دوست دارید دکوراسیون آشپزخانه ایرانی داشته باشین و از عناصری استفاده کنین که بیشتر حال و هوای سنتی داشته باشد تا مدرن می توانید از کاشی‌ها رنگی برای دیوار‌ها استفاده کنید. در دکوراسیون جدید آشپزخانه از شیرآلات قدیمی، کوزه‌های رنگی و صندلی‌ها چوبی می تواند حس و حال فضای قدیمی و سنتی را ایجاد کنه.

دکوراسیون آشپزخانه 28

چینی‌های گل قرمز و ظرف‌های با طرح‌های آبی همیشه در این سبک دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شوند. از وسایل محبوب دیگر این نوع دکوراسیون، ظروف مسی هست. حتی اگر قصد ندارید از قابلمه‌های مسی استفاده کنید می تونید داخلش میوه یا گل و گیاه بگذارید و به عنوان نمادی از فضای سنتی درون آشپزخانه خودتان قرار دهید.

دکوراسیون آشپزخانه 29

چیدمان کابینت‌های آشپزخانه شما ممکن هست در حالت L باشد که این سبک هم محبوبیت زیادی بین افراد داره چون حالتی شبیه دکوراسیون آشپزخانه با اپن ایجاد می‌کنه. اگر به عکس دکوراسیون آشپزخانه پایین نگاه کنین، به جای استفاده از کابینت برای بخش بالا از قفسه‌های باز استفاده کردند. در آشپزخانه‌های ایرانی همیشه می توانید از گیاهان مختلف استفاده کنید و حتی ریحان و جعفری درون گلدان‌ها بکارید تا موقع آشپزی از سبزی تازه استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه 30

استفاده از سبد برای قرار دادن نان هم ایده‌ای خوبی هست. اگر اهل نان پختن باشید می تونید نان‌های تازه را داخل سبد بگذارید و رویشان دستمال سفیدی قرار دهید تا تازگی خودشان را از دست ندهند.

دکوراسیون آشپزخانه 31

دکوراسیون آشپزخانه 32

اگر قصد دارین از کاغذ دیوارهای رنگی و دوست داشتنی مثل تصویر بالا استفاده کنین حتما موقع خریدش حواستان باشه که قابل شستشو باشند وگرنه حسابی به دردسر می افتید.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

استفاده از ترکیب سفید و قهوه ای یکی دیگه از مشخصه های دکوراسیون های ایرانی است که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید.

دکوراسیون آشپزخانه 33

عکس دکوراسیون آشپزخانه آخر یک نمونه خیلی سنتی ست و همونطور که می‌بینن بیشتر از چوب ازش استفاده شده. سبد حصیری، ظروف رنگی و وسایل قدیمی حالتی سنتی و کلاسیک به آشپزخانه دادند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی

کابینت آشپزخانه مدرن ایرانی با ترکیب ام دی اف و هایگلاس

این مدل البته ایرانی نیست! فقط شباهت زیادی به برخی مدل های دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی داره. کابینت آشپزخانه هایگلاس با دو طرح متفاوت که زیبا هم شده. رنگ بندی کاملاً متناسبه و طرح اون هم خوب و کاربردیه. به دلیل وجود پنجره های زیاد، نور آشپزخانه هم کاملا در طول روز تأمین میشه. در کل از خوبی های اون هرچی بگیم، باز هم کم گفتیم.

آشپزخانه مدرن کوچک

کابینت آشپزخانه مدرن برای آشپزخانه های کوچک

یک نمونه استفاده از اکسسوری ها در دکوراسیون آشپزخانه کوچک. اکسسوری ها در استفاده بهینه از فضا کمک خیلی زیادی به ما میکنند. در آشپزخانه های کوچک که محدودیت زیادی در فضا داریم، اهمیت بهینه سازی فضا بیشتر میشه.

آشپزخانه مدرن کوچک با کابینت هایگلاس طرحدار و سفید

آشپزخانه مدرن هایگلاس که کابینت های اون ترکیبی از دو طرح مختلف داره. این آشپزخانه مدرن جزء آشپزخانه های کوچک به حساب میاد. رنگ بندی روشن کابینت های آشپزخانه باعث میشه فضا بزرگتر از مقداری که در واقعیت هست، به نظر بیاد.

آشپزخانه مدرن کوچک با دیوار سفید و میز کار طوسی

یک مدل دیگه از آشپزخانه مدرن کوچک! مدلی که به دلیل نبودن کابینت های دیواری، مقداری شلوغ به نظر میرسه.

کابینت مدرن برای آشپزخانه های کم جا

آشپزخانه اینجا بزرگ است اما ما اون رو عمداً در بخش آشپزخانه های کوچک آوردیم. دلیل اینکه ما این آشپزخانه رو در بخش آشپزخانه های کوچیک آوردیم اینه که معمولاً این نوع کابینت های کاربردی و باریک رو شما بیشتر در آشپزخانه های کوچک میبینین. یکی از بهترین انواع کابینت که برای وسایل خاصی استفاده میشه و کاملا کابردی است.

آشپزخانه کم جا و مدرن با کفپوش طرح دار قهوه ای و کابینت های قهوه ای تیره

آشپزخانه مدرن و کوچک با یک طراحی خاص و دلپذیر.  با اینکه رنگ کف آشپزخانه و کابینت ها کمی تیره هستند و باعث کوچکتر دیده شدن فضا میشه، اما طرح و نقش های زیبایی برروی اون ها قرار داره. میتونیم بگیم این طرح هم نمره قبولی میگیره.

دکوراسیون آشپزخانه سفید

کابینت مدرن سفید با جزیره بسیار بزرگ

رنگ سفید کابینت آشپزخانه باعث درخشان شدن این آشپزخانه شده. جزیره آشپزخانه هم سایز بسیار بزرگی داره که میتونه برای این آشپزخانه که برای یک شرکت طراحی شده، مفید باشه. در کل با توجه به کاربری خاص این آشپزخانه، طراحی مناسبی برای اون صورت گرفته.

مدل آشپزخانه مدرن با جزیره بزرگ و قهوه ای رنگ و کابینت های طوسی

یک آشپزخانه لاکچری و مدرن! طراحی این آشپزخانه ها برای دکوراسیون کافی شاپ و لابی استخربسیار مناسبه. چون اپن بسیار بزرگ ی داره، مشتریان خیلی راحت و بی دردسر میتونن اونجا بشینن و ازنوشیدنی خودشون لذت ببرن.

آشپزخانه مدرن با دو جزیره و دو عدد شیر آب طلایی

یک آشپزخانه مدرن دیگه که بسیار کاربری هم طراحی شده. وجود 2 عدد سینک و میز کار باعث میشه کاربری این آشپزخانه برای خانم خانه بسیار راحت تر بشه. البته این آشپزخانه تماماً مدرن نیست و و اگر دقت کنین، کابینت ها و قفسه های روبرو کلاسیک طراحی شده. این مسأله یعنی تلفیق کلاسیک و مدرن در طراحی، اصلاً ایراد نداره و اگر خوب اجرا بشه، میتونه به زیبایی فضا بسیار کمک کنه.

آشپزخانه سفیدمدرن و بزرگ با کابینت های قاب دار

باز هم تلفیق کلاسیک و مدرن. در این آشپزخانه، شکل چراغ ها و صندلی ها و حتی سینک کاملاً مدرن بوده ولی کابینت ها حالتی مشابه با کابینت های کلاسیک دارند. به دلیل اینکه کابینت ها در طراحی خودشون قاب دارند، کمی به کابینت های ممبران کلاسیک مشابه هستند. باز هم میگیم که تلفیق این دو سبک ایرادی نداره. به شرط اینکه خوب اجرا بشه و نتیجه کار مناسب دربیاد.

آشپزخانه با رنگ بندی سرد و بی روح و کفپوش قهوه ای

رنگ بندی در این آشپزخانه کمی سرد و بی روح است. با اینکه طرح و نقش روی کابینت های دیواری و دیوار پشت گاز مقداری از بی روح بودن فضا کم کرده اما هنوز نتوانسته به سردی کل فضا غالب بشه. میتونست رنگ کفپوش ها مقداری گرم تر باشه تا فضا رو از کسل بودن دربیاره.

آشپزخانه کوچک مدرن با رنگ بندی سفید و قهوه ای روشن و صندلی های نارنجی و قهوه ای

کوچک و دوست داشتنی. ترکیب قهوه ای روشن با سفید که میتونیم بگیم همیشه جزء ترکیب های دوست داشتنی آشپزخانه هاست. وجود صندلی های چوبی و تزئین دکوراسیون با گلدان، به گرما و طراوت فضا کمک کرده. برای استفاده از فضای کوچک آشپزخانه، میبینین که کابینت ها تا سقف امتداد پیدا کرده اند. اینجوری نیاز شما به فضای اضافه رو کاملاً میتونن رفع کنند.

چیدمان آشپزخانه مدرن

کفپوش چوبی هماهنگ با مرزبندی‌های قهوه‌ای به کار رفته در طراحی کابینت ها، علاوه بر نورانی تر کردن فضای این آشپزخانه مدرن سفید کوچیک، اون رو نسبت به اندازه واقعی بزرگتر نشون می‌ده.

چیدمان آشپزخانه مدرن 1

در اینجا استفاده یکپارچه از رنگ سفید، همراه با رعایت تناسب ابعاد کابینت‌ها و جزئیات هندسی به کار رفته، باعث ایجاد حس آرامش میشه.

چیدمان آشپزخانه مدرن 2

همراه کردن خطوط نرم و هلالِ سبک کلاسیک، با کابینت‌های ساده، گاز رومیزی و رنگ یکدست سفید، یک ایده مدرن ایجاد کرده.

چیدمان آشپزخانه مدرن 3

رنگ سفید براق، طراحی خاص سینک و استفاده از تزئینات ساده چوبی یک نمونه چیدمان آشپزخانه مدرن است، به نظر شما این چیدمان، آشپزخانه رو جذاب تر نکرده؟

چیدمان آشپزخانه مدرن 4

رنگ‌های طوسی و سفید ممکنه فضا رو بی روح جلوه بدن، اما برای بزرگتر نشون دادن فضاها در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک، انتخاب مناسبی هستن.

چیدمان آشپزخانه مدرن 5

یکی از ایده های دکوراسیون آشپزخانه مدرن، استفاده از نورهای رنگی در فضاهای بی روحه!

چیدمان آشپزخانه مدرن 6

اگه از جمله افرادی هستین که رنگ‌های تیره رو نمی پسندن، ترکیب به اندازه رنگ طوسی با سفید علاوه بر متعادل کردن محیط، با ایجاد تضاد، دیگه خسته کنندگی آشپزخانه‌های تیره رو هم نداره.

دکوراسیون آشپزخانه طوسی

چیدمان آشپزخانه مدرن 7

رنگ طوسی به عنوان رنگی خنثی این امکان رو برای شما فراهم می کنه که در انتخاب رنگ لوازم آشپزخانه و چیدمان آشپزخانه مدرن  (سرد یا گرم) کاملاً آزاد باشین.

چیدمان آشپزخانه مدرن 8

استفاده از رنگ خاکستری، باعث شده این آشپزخانه درمیان دیوارهای سفید سالن کاملاً به چشم بیاد.

چیدمان آشپزخانه مدرن 9

این تصویر یک نمونه زیبا از کاربرد رنگ مکمل برای جزیره، به عنوان قلب آشپزخانه‌های مدرن امروزی رو نشون می‌ده. میشه گفت یک انتخاب مدرن برای یک آشپزخانه مدرن!!

چیدمان آشپزخانه مدرن 10

استفاده از دو رنگ طوسی و قهوه ای، به عنوان رنگ‌های خنثی اما مکمل، ست مناسبی در طراحی آشپزخانه ست.

دکوراسیون آشپزخانه با طراحی رنگی

چیدمان آشپزخانه مدرن 11

استفاده از رنگ‌های روشن و براق، محیطی آرامش بخش، پاکیزه و شاد رو به شما القا می کنه. به نظرم یک دکوراسیون مدرن آشپزخانه درست و حسابی میتونه انتخاب دو رنگ جلوه گر باشه.

چیدمان آشپزخانه مدرن 12

رنگ بنفش به عنوان یک رنگ شیک و اشرافی، در کنار کابینت‌های مدرن و صیقلی، معرف یک دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه ست.

چیدمان آشپزخانه مدرن 13

یکی از نکات ویژه این عکس تعادل بین رنگ‌های گرم و سرده، که جلوه خاصی به آشپزخانه بخشیده.

چیدمان آشپزخانه مدرن 16

 

تضاد موجود بین رنگ‌های کرم و مشکی باعث جذابیت و خاص بودن این آشپزخانه و دیده شدن هرکدوم از رنگ ها به صورت مجزا شده.

چیدمان آشپزخانه مدرن 15

در طراحی‌های مدرن معمولاً از رنگ قهوه ای در کنار یک رنگ خنثی مثل سفید و طوسی استفاده می کنن.

چیدمان آشپزخانه مدرن 14

به کار بردن طیف رنگ‌های روشن مثل: کرم، سفید و سبز که همگی یادآور عناصر طبیعی هستن، با رنگ تیره‌ای مثل طوسی، علاوه بر چیدمان مدرن و یک دست،  با ایجاد حس صمیمیت و دلگرمی از یکنواختی محیط کاسته.

چیدمان آشپزخانه مدرن 17

ترکیب رنگ سبز و قهوه ای، با ایجاد کنتراست بالا، حس تازگی رو به انسان منتقل می‌کنه.

چیدمان آشپزخانه مدرن 18

استفاده درست و به جا از رنگ سبز به عنوان مکمل مناسب رنگ طوسی، فضای این آشپزخانه رو دلپذیر کرده. چیدمان این آشپزخانه مدرن خیلی جذاب و به روزه؛ مگه نه؟

چیدمان آشپزخانه مدرن 19

استفاده از کابینت‌های پوششی و همچنین رنگ‌های خاص فانتزی، جلوه متفاوتی به آشپزخانه می‌ده.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن بنفش

نظرتون راجع به این طرح بنفش چیه؟ترکیب رنگ خاصی که که البته با بقیه المان های طراحی کنتراست خوبی ایجاد کرده و باعث زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شده.

در پایان از شما ممنونیم که به این مطلب ما توجه کردید. از شما میخواهیم نظرات و پیشنهادات خودتون رو با ما درمیان بگذارین. حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود.

ضمنا اگر دوست داشتین بیشتر در مورد دکوراسیون آشپزخانه بدونید و با زبان انگلیسی هم میونه بدی ندارید، توصیه میکنیم سایت houzz رو هم حتما ببینید.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمدی
محمدی
17 فروردین 1401 17:04

سلام ممنونم از مطالب مفید و کاربردی که تهیه کرده اید

قیمت دقیق کابینت رو از کابینت ساز بگیر

قیمت بگیر