قیمت صفحه کابینت- قیمت روز انواع صفحات کابینت چقدره؟ (سال 99)

3
2427
قیمت صفحه کابینت- قیمت روز انواع صفحات کابینت چقدره؟
قیمت صفحه کابینت- قیمت روز انواع صفحات کابینت چقدره؟

در این مطلب ابتدا در مورد بازة قیمتی انواع صفحات کابینت صحبت می‌کنیم که بسیار گسترده است و از 40،000 تومان تا 3،000،000 تومان متغیره. در ادامه مطلب هم نکات با اهمیت در مورد هزینه‌ی صفحه کابینت رو بیان می‌کنیم.

بطور کلی صفحات کابینت بر اساس متریال و ویژگی‌های فنی انواع مختلفی دارن. برای شناخت کاربردهای اون‌ها و تفاوت‌هاشون می‌تونی مطلب صفحه کابینت رو بخونی:

قیمت صفحه کابینت چقدره؟

قیمت‌های صفحات کابینت آشپزخانه با توجه به اینکه از چه متریالی ساخته شدن و چه برندی دارن بسیار متفاوت هست. گران‌ترین صفحات کابینت صفحات کورین و چوبی هستن.

در جدول زیر بازه قیمتی انواع صفحات کابینت ارائه شده است. قیمت‌ها برای یک متر طول و به تومان است.

نام صفحه کابینتحداقل (تومان)حداکثر (تومان)توضیحات
سنگ طبیعی (بر حسب متر مربع)40,000حداکثر قیمت سنگ طبیعی 1 میلیون تومان و بیشتره.
کورین1,200,0003,000,000با احتساب برشکاری و اجرا
کوارتز1,300,0002,000,000با احتساب برشکاری و اجرا
شرکتی200,0001,000,000با احتساب برشکاری و اجرا
دست‌ساز100,000با توجه به ظرافت طرح قیمت حداکثر وجود ندارد.

آیا قیمت صفحه کابینت در قیمتِ نهاییِ ارائه شده توسط کابینت ‌ساز محاسبه میشه؟

معمولاً قیمتی که کابینت‌سازها ارائه میدن با احتساب صفحه کابینت 3 سانت شرکتی هست. پس اگر شما قصد استفاده از صفحه کابینت خاصی ندارین لازم نیست نگران قیمت اون بصورت مجزا باشین. برای صفحات شرکتی با ضخامت بیشتر (مثل صفحه 5 سانت) اختلاف قیمت صفحه کابینت معادل مازاد متریال است.

اما اگر می‌خواین از صفحات خاص‌تر و گران‌تر مثل کورین استفاده کنین، حتما این موضوع رو باید در ابتدا در نظر داشته باشین. چون در برخی انواع کورین، قیمت صفحه کابینت از خود کابینت هم گران‌تر میشه.

برای من فقط قیمت مهمه، چه نوع صفحه کابینتی انتخاب کنم؟

اگر فقط قیمت براتون مهمه، میتونین از صفحات دست‌ساز استفاده کنین. البته ما پیشنهاد اکید میکنیم که صرفاً برای کاهش هزینه‌ها از صفحات دست ساز استفاده نکنین. چون این صفحات نسبت به رطوبت آسیب‌پذیری زیادی دارن و این موضوع می‌تونه در طی زمان باعث افزایش هزینه‌هاتون بشه.

می‌خوام صفحه کابینتی انتخاب کنم که هم قیمت و هم کیفیت خوبی داشته باشه، چه نوعی مناسبه؟

اگر قیمت و کیفیت بصورت همزمان براتون مهمه، صفحات شرکتی انتخاب خوبی هستن. در کنار قیمت مناسب، انتخاب‌های متنوع در این نوع صفحات دارین.

اگر کیفیت براتون اهمیت بیشتری داره، پیشنهاد ما استفاده از کورین است. به دلیل قابلیت ابزار خوری بالای صفحات کورین، خروجی این صفحات زیباتر بوده، درز بین اونها کاملاً محو میشه و طرح و رنگ‌های متنوعی هم دارن. البته این صفحات قیمت بالایی دارن.

3 دیدگاه‌ها

  • با سلام
   بعضی از صفحات روی کابینت از mdf ساخته میشند با همون ضخامت ۱۶ میل یا ۳۲ میل.
   گاهی لبه‌ها رو فارسی کاری میکنن با اتصالی فارسی؛ حجمی شکل میگیره که به عنوان صفحه اسنتفاده میشه یا ورق صفحه در ۱۰ سانتیمتر لبه یا در تمام ابعاد صفحه با یک قطعه دیگه دوبل میشه و بعداز دوبل کاری نوار لبه ۳۲ میلیمتری میخوره.
   به این دو نوع صفحه صفحه دست ساز اطلاق میشه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید