کابینت بدنه فلزی و درب ام دی اف؛ این کابینت ها برای ما به صرفه است؟!

0
62
کابینت بدنه فلزی و درب ام دی اف؛ این کابینت ها برای ما به صرفه است؟!
کابینت بدنه فلزی و درب ام دی اف؛ این کابینت ها برای ما به صرفه است؟!

آخرین بروزرسانی

کابینت بدنه فلزی و درب ام دی اف؛ این کابینت ها برای ما به صرفه است؟!
4.5 (6 نظر)

کابینت های فلزی در منازل قدیمی کاربرد زیادی داشتند اما امروزه کاربرد این کابینت ها کم شده و کابینت های ام دی اف جای اون ها رو گرفته اند. اما کابینت هایی هم هستند که بدنه فلزی و درب های ام دی اف دارند. ممکنه شما هم تا کنون این کابینت ها رو دیده باشید.

در این مطلب ما در مورد کابینت های بدنه فلزی درب ام دی اف صحبت میکنیم. همچنین می‌بینیم که تعویض درب ها و استفاده از درب های ام دی اف نسبت به تعویض کلی کابینت های آشپزخانه، چقدر باعث صرفه جویی در هزینه های ما میشه و آیا اصلاً این کار رو انجام بدیم یا نه؟!

کابینت ام دی اف سفید مشکی

کابینت بدنه فلزی درب ام دی اف

این کابینت ها میتونن در نتیجه درخواست شما از کابینت ساز مبنی بر تهیه کابینتی با چارچوب فلز و درب ام دی اف باشه. یا اینکه در اثر بازسازی، احساس کنین که نیاز به تعویض کابینت ها ندارید و اگر فقط درب ها رو تعویض کنین، نمای زیبایی به آشپزخانه میدید و درضمن در هزینه های خودتون هم صرفه جویی میکنین.

اول بیاین ببینیم که برای درب mdf رو روی کابینت فلزی نصب میکنند؟

در مورد اول ، این کار رو معمولاً برای افزایش استحکام و کاهش هزینه های ساخت کابینت انجام میدهند. اما این کار زیاد توصیه نمیشه چرا که در حال حاضر هزینه ساخت کابینت های فلزی و ام دی اف زیاد متفاوت نیست. برای مقایسه این دو نوع کابینت، میتونین مطلب « مقایسه کابینت فلزی و کابینت ام دی اف» رو مطالعه کنین.

در مورد دوم اما صرفاً به دلیل کاهش هزینه ها این اتفاق صورت میگیره. یعنی بدنه ها ثابت میمونه و درب ها تعویض میشه. در ادامه باهم ببینیم آیا واقعاً این کار باعث کاهش چشمگیر هزینه ها میشه یا نه.

کابینت ام دی اف طرح چوب

نصب درب mdf روی کابینت فلزی

نصب درب های ام دی اف روی کابینت فلزی دارای 3 مرحله است که به ترتیب عبارتند از:

  • زیرسازی و آماده کردن کابینت ها برای نصب درب ام دی اف:

در این مرحله لولاهای مربوط به درب فلزی برداشته شده و یک تکه ام دی اف در داخل کابینت قرار میگیره تا روی اون بتوان لولای درب ام دی اف رو قرار داد. سپس لولاهای درب ام دی اف برروی کلاف ام دی اف نصب میشه.

  • نصب درب های mdf:

پس از نصب لولاها، درب برروی لولا ها نصب میشه.

  • تغییرات لازم برای بدنه ها و تاج های کابینت ها

بعد از تعویض درب نیازه که بدنه های کناری کابینت (درب نما) و تاج ها و پاخورهایی که در دید قراردارند، تغییر کرده و برروی اون ها ام دی اف نصب بشه. اگر این مرحله انجام نشه و فقط به تعویض درب ها اکتفا کنین، آشپزخانه شما خیلی زشت و بد شکل میشه. پس لازمه که حتماً بخش هایی از کابینت که در دید قرار دارند، به طور کامل با ام دی اف پوشیده بشن تا نمای کابینت ها کاملاً مشابه با ام دی اف بشه.

قیمت تعویض درب ام دی اف نسبت به ساخت کابینت چه تفاوتی داره؟

میتونیم بگیم این بخش مهمترین بخش مطلب ماست. خیلی از ماها فکر میکنیم از اونجایی که کل کابینت ها رو تعویض نمیکنیم و فقط درب ها رو تعویض میکنیم، باید تفاوت هزینه تعویض درب و تعویض کابینت خیلی زیاد باشه. در حالیکه اینجوری نیست.

همون طور که در بخش قبلی گفته شد، تعویض درب 3 مرحله داره که باید هر 3 مرحله انجام بشه تا نمای آشپزخانه شبیه به کابینت ام دی اف بشه. مرحله سوم رو یادتونه؟ باید روی تمامی بخش هایی که در دید قرار داره، ام دی اف نصب بشه. اینجوری یعنی شما برروی بخش اعظمی از کابینت های خودتون باید ورق ام دی اف نصب کنید. همچنین باید تمهیداتی بیاندیشید تا لولا های درب های ام دی اف رو برروی کابینت ها بچسبونین.

در صورتی که تمامی  مراحل بالا رو بخواین انجام بدید، چیزی حدود 20 تا 30 درصد از هزینه کامل کابینت ام دی اف  کمتر در میاد. جالبه بدونین که کابینت های فلزی خودتون رو میتونین حدود 15 تا 20 درصد هزینه کامل کابینت ام دی اف بفروشید. پس میشه گفت در مجموع زیاد فرقی نمیکنه که شما فقط درب ها رو تعویض کنین یا کل کابینت های آشپزخانه رو ام دی اف کار کنین. با وجود اینکه در صورت تعویض درب ها طرح کلی کابینت های آشپزخانه شما هم تغییری نمی‌کنه و در طراحی هم محدودیت دارین ولی در صورت تعویض کابینت ها، میتونین به طور کامل طراحی کابینت های خودتون رو تغییر بدید.

کابینت ام دی اف با جزیره قوسی

در پایان با توجه به تمامی مواردی که گفته شد، توصیه ما به شما اینه که اگر در فکر تعویض درب های کابینت های فلزی آشپزخانه خودتون هستید، کمی صبر کنین و در مورد این کار تحقیق بیشتری انجام بدید. چرا که با هزینه تقریباً برابر میتونین کل کابینت ها رو تبدیل به کابینت mdf کنین و از طراحی و مدل های جدید کابینت خودتون لذت ببرین.

ممنونیم که به مطلب ما توجه کردید. میتونین نظرات و سؤالات خودتون رو با ما به اشتراک بذارین. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید