03
مارس

معایب کابینت های گلاس، آنچه در بازار به شما نمی‌گویند

۸ آذر ۱۳۹۷

امتیاز این مقاله: 5

در کنار زیبایی و درخشندگی، مشکلات کابینت های گلاس رو باید به خوبی شناخت. در این مطلب درباره این موضوع صحبت می‌کنیم. میتونید با رنگ های پر طرفدار کابینت های گلاس مثل رنگ کرم قهوه ای و کابینت سفید هایگلاس آشنا بشید و واسه این ترکیب رنگ با توجه به دکوراسیون آشپزخونتون از چه نوع اپن استفاده کنین؟ آیا می دونستید از ورق هایگلاس برای ساخت انواع کمد های دیواری و غیر دیواری هم استفاده میشه؟

معایب کابینت های گلاس

1- امکان آسیب ناشی از رطوبت

همونطور که در مطلب های گلاس چیست اشاره شد، مغزی ورق های گلاس از جنس ام دی اف است. این یعنی اشکالات مربوط به رطوبت که در معایب کابینت ام دی اف گفته شد در کابینت های گلاس (High Gloss) هم کم و بیش صدق می‌کنه (البته یکم کمتر). معایب مربوط به این مورد رو تفصیلا در مطلب زیر ملاحظه کنین.

ام دی اف

قیمت دقیق طرح کابینت خود را دریافت کنید:بهترین را پیدا کنید

2- تیزی لبه‌ها

در طرح های حجمی و کنج‌ها و گوشه‌هایی که قطعات برش خورده های گلاس (High Gloss) با روش اتصال فارسی بر به هم متصل می‌شن، تیزی قابل ملاحظه‌ای بوجود میاد که می‌تونه آسیب‌زننده باشه. البته این اشکال در کابینت‌های ام در اف (MDF) هم بچشم می‌خوره که با سنباده کاری گوشه ها کمی مرتفع میشه اما به خاطر نوع متریال های گلاس میزان تیزی در این نوع بیشتره و نمی تونیم این محل رو سنباده بزنیم چون به زیبایی هایگلاس ضربه میزنه.

هایگلاس3- لک پذیری

هایگلاس (High Gloss) در اثر تماس دست یا هر عامل لک کننده، لک رو به دلیل سطح براقش به خوبی نشون میده که این می‌تونه برای مصرف کننده به خصوص خانم‌ها یکمی دردسر ساز باشه. البته این مشکل حادی نیست و خودش باعث خیره که کابینت رو مرتب تمیز نگه داریم. لک پذیری «های گلاس» های تیره بیشتره.

 

های گلاس4- خش پذیری

تماس مدام جسم های سخت یا حتی نیمه سخت با های گلاس (High Gloss) می‌تونه روی لایه بیرونی اون اثر بذاره و باعث ایجاد لک و خش بشه. حتی این پدیده در اثر تماس زیاد ناخن (مثلا در اطراف دستگیره‌ها) محتمل هست بوجود بیاد. البته در اینجا کیفیت جنس متریال های گلاس و لایه پلکسی گلاس که روی ورق استفاده می‌شه اهمیت خیلی خیلی زیادی داره. هر چه جنس ورق «های گلاس» (High Gloss) مرغوب‌تر، کیفیت و عمر مفید بیشتر.

قیمت دقیق طرح کابینت خود را دریافت کنید:بهترین را پیدا کنید

5- ورق یک طرفه

ورق‌های هایگلاس معمولاً یک طرفه هستن (یعنی فقط از یک سمت های گلاس محسوب می‌شن و سمت دیگه ورق لایه پلکسی گلاس نداره) و برای جاهایی که باید هر دو سمتِ کار ظاهر شکیل و زیبایی داشته باشه، باید از دو ورق استفاده کرد. (دوبل کردن قطعه) این عمل هزینه‌ و ضخامت کار رو زیاد می‌کنه.

 

6- خارجی یا ایرانی

کیفیت تولید ورق‌های های گلاس (High Gloss) کاملاً بستگی به کیفیت متریال‌های خام، تکنولوژی و دقت ساخت کارخانه تولیدی داره و نمی‌شه اونطور که توی بازار تا حدی شهرت داره گفت کلاً خارجی‌ها بهتر از ایرانی‌ها هستند. اما با تجربه کارشناس‌های ما در سلام ساختمان، پیشنهاد می کنیم ورق های ساده رو از برندهای مطمئن‌تر انتخاب کنین چون توی ورق های «های گلاس» ساده که طرح خاصی ندارن ، عیب‌های سطح ورق های گلاس خیلی بیشتر به چشم میاد.

برای چک کردن کیفیت ورق های گلاس (High Gloss) می‌تونین با نور چراغ قوه روی ورق، موج‌ها و نواقص ورق رو کنترل کنین.

هایگلاس

قیمت دقیق طرح کابینت خود را دریافت کنید:بهترین را پیدا کنید