مدل آشپزخانه جدید، معرفی جدیدترین طرح های آشپزخانه

0
1524
مدل آشپزخانه جدید، معرفی جدیدترین طرح های آشپزخانه
مدل آشپزخانه جدید، معرفی جدیدترین طرح های آشپزخانه

حتماً شماهم یادتون میاد که زمانی آشپزخانه ها به صورت امروزی نبودن. با گذشت زمان، تغییر در نحوه طراحی خانه ها و دکوراسیون پدید آمد و طراحی آشپزخانه ها هم دچار تحول شد. الان در خانه های قدیمی آشپزخانه ها درب دارن و کابینت های فلزی در اون ها وجود داره. در حالیکه در اکثر آشپزخانه های جدید، درب وجود نداشته و فضای آشپزخانه با یک کانتر و یا جزیره از سالن خانه جدا میشه.

جنس کابینت های آشپزخانه جدید هم دیگر مانند گذشته فلزی نیست و از متریال های جدید مثل ام دی اف و ممبران و هایگلاس برای ساخت کابینت استفاده میشه.

در این مطلب نسبتاً کوتاه میخواهیم در مورد آشپزخانه های جدید و طرح های جدید آشپزخانه صحبت کنیم. اپن و جزیره یکی از بخش های مهم آشپزخانه است که در این مطلب اون رو بررسی میکنیم. پس بریم و انواع آشپزخانه های جدید رو بررسی کنیم.

اپن آشپزخانه جدید

آشپزخانه های اپن بعد از مدل های قدیمی آشپزخانه، اولین مدل هایی بودند که در طراحی خانه بکار رفتند. آشپزخانه های اپن درب ندارند. همچنین این آشپزخانه ها 3 مدل  اصلی دارند که عبارتند از:

  1. مدل آشپزخانه اپن باز
  2. مدل آشپزخانه اپن نیمه باز
  3. مدل آشپزخانه اپن بسته

هر کدوم از این مدل ها ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن که ما در مطلب مربوط به «مدل های اپن آشپزخانه» اون رو به طور کامل توضیح دادیم. بهتون توصیه می‌کنیم برین و اون مطلب رو بخونین و مدل های اون رو ببینین.

مدل آشپزخانه جدید

طرح درب کابینت جدید

درب کابینت قسمت بزرگی از نمای کابینت رو میسازه. پس اهمیت درب ها در طراحی کابینت بسیار زیباست. کابینت های قدیم که اکثرا به صورت فلزی بودن، قابلیت طراحی های متنوع برروی درب خودشون رو نداشتن. اما امروزه با وجود کابینت هایی مثل ممبران، شما میتونین درب کابینت خودتون رو به طرح های خیلی زیبایی مزین کنین. قطعا درب کابینت آشپزخانه تاثیر زیادی در زیبایی فضای شما میذاره.

طرح آشپزخانه جزیره جدید

گفتیم که با تغییر سبک طراحی از گذشته تا امروز، طراحی آشپزخانه و کابینت هم دچار تغییر و تحول زیادی شده. یکی از این تغییرات تبدیل آشپزخانه های قدیم به آشپزخانه جزیره است. آشپزخانه جزیره در واقع آشپزخانه ای است که دارای جزیره است.

جزیره آشپزخانه کابینتی است که مستقل از کابینت های دیواری و زمینی قرار گرفته. این جزیره میتونه مانند اپن، در بخش خارجی آشپزخانه قرار بگیره یا مانند یک میز، در وسط آشپزخانه قرار گرفته و برروی اون هم سینک مستقلی وجود داشته باشه. میتونین در مطلب «25 طرح و مدل اپن ام دی اف شیک» این مدل های شیک اپن و آشپزخانه رو ببینین.

طرح های متنوع آشپزخانه

آشپزخانه بدون درب جدید

نوع دیگر آشپزخانه های جدید، آشپزخانه بدون درب است. این آشپزخانه ها با اینکه از جهتی شبیه به آشپزخانه های اپن هستند اما از بعضی جهات متفاوتند. آشپزخانه های اپن دارای یک میز و کانتر هستند که فضای داخل و خارج از آشپزخانه رو از هم جدا میکنند. در حالیکه آشپزخانه بدون درب، کانتری نداشته و فقط یک ورودی بزرگ داره. آشپزخانه های بدون درب، میتونه جزیره هم داشته باشه.

در پایان باید بگیم که مدل های جدید آشپزخانه، میتونه تلفیق و ترکیبی از مدل های گفته شده باشه. مثلا شما میتونین آشپزخانه اپن داشته باشین که وسط اون جزیره قرار گرفته. یا آشپزخانه با طراحی قدیمی و دارای درب داشته باشین که وسط اون کانتر قرار گرفته و نمایی مدرن به آشپزخانه داده. میتونین به گالری مدل های کابینت مراجعه کنین و اونجا جدید ترین مدل های آشپزخانه رو ببینین.

ممنونیم که به این مطلب توجه کردید. میتونین سوالات و نظرات خودتون رو با ما به اشتراک بذارین. قطعاً کارشناسان سلام ساختمان پاسخگوی شما هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید