رنگ روغن ساختمان؛ مزایا، معایب و نکاتی که از رنگ روغن نمیدانید!

0
916
رنگ روغن ساختمان؛ مزایا، معایب و نکات
رنگ روغن ساختمان؛ مزایا، معایب و نکات

رنگ روغن یکی از رنگ های ساختمانی پرکاربرد است. این رنگ یکی از رنگ های قدیمی ساختمانی محسوب می شود. در این مطلب می خواهیم در مورد رنگ روغن، کاربرد و انواع رنگ های روغنی ساختمان، مزایا و معایب رنگ روغن و … نکاتی رو بگیم.

رنگ های روغن ساختمان با اینکه در حال حاضر طرفداران زیادی دارد اما به دلیل معایبش، استفاده از آن در حال کاهش است. مهمترین دلیلی که رنگ روغن با وجود قدیمی بودن و معایبی که دارد، هنوز در حال استفاده است، ضد آب بودن و قابلیت شستشوی آن است. علت این مسأله به ساختار شیمیایی این نوع رنگ برمیگرده. این رنگ دارای پایه ی حلال نفتی بوده و بنابراین در آب حل نمیشه. پس خیلی راحت میشه اون رو با آب شست. در مقابل رنگ های پلاستیکی که دارای پایه ی آبی هستند، عمدتاً مقاومت کمی در برابر آب دارند. رنگ روغن ساختمانی البته با وجود رو به کاهش بودن استفاده از رنگ روغن و افزایش سهم رنگ های جدید تر مثل رنگ اکریلیک، مولتی کالر و … در بازار ، هنوز هم برای رنگ آمیزی فلز ها مثل چارچوب درب و پنجره و همچنین سطوح چوبی و نمای ساختمان، از رنگ روغن استفاده می شود. رنگ روغن میتواند به عنوان ضد خوردگی و زنگ زدگی نیز برروی فلزات استفاده شود.

انواع و کاربرد رنگ های روغن

3 نوع رنگ روغن در بازار وجود دارد که عبارتند از: رنگ روغنی براق، رنگ روغن نیمه براق و رنگ روغن مات. درادامه به بررسی هرکدوم از این سه نوع می‌پردازیم. کاربرد رنگ روغن

رنگ روغنی براق

یکی از ویژگی های خوب رنگ روغن براق، پوشش‌دهی بالای اونه. بنابراین با حجم کمی، میتونین سطح بزرگی رو رنگ آمیزی کنین. این رنگ برای ساختن بتونه هم کاربرد داره.

از رنگ های روغنی براق برای رنگ آمیزی پنجره ها و چارچوب درب ها و سایر وسایل فلزی استفاده میشه اما به دلیل اینکه نور رو زیاد منعکس میکنه، برای رنگ آمیزی سقف استفاده نمیشه. البته بگیم که برای دیوار هم از این نوع رنگ استفاده نمیشه. دلیل اینکه برای دیوار از رنگ روغنی براق استفاده نمیشه اینه که نور رو زیاد منعکس کرده و موج ها و ناهمواری هایی که برروی دیوار وجود داره، خیلی زیاد نشون میده.

رنگ روغنی براق نسبت به رنگ های مات خیلی راحت تر تمیز میشه و ماندگاری بیشتری داره. به طور کلی رنگ های براق، از نظر بهداشتی نسبت به رنگ های مات، بهترند. رنگ روغن براق

رنگ روغنی نیمه‌ براق

رنگ های روغنی نیمه براق از ترکیب رنگ روغنی براق و مات با نسبت های مشخص ساخته میشن. میتونیم براساس مقدار درخشش یا مات بودنی که انتظار داریم، این نسبت رو تغییر بدیم و رنگی با مقدار درخشندگی دلخواه ایجاد کنیم.

از این نوع رنگ روغن میتوان برای رنگ آمیزی دیوار ها استفاده کرد. چون هم دارای مقدار درخشندگی مناسب تری نسبت به انواع براق و مات بوده و هم ایرادات دیوار رو کمتر از رنگ روغن براق نشون میده.

این رنگ مشابه رنگ روغن براق، قابلیت شستشوی کامل داره ولی تمیز کردنش از رنگ روغنی براق سخت تره! یک نکته ی خیلی مهم در مورد استفاده از رنگ روغنی نیمه براق وجود داره و اون هم اینه که قبل از هربار استفاده، باید به صورت کامل سطل رنگ رو مخلوط کنیم که رنگ مات به دلیل چگالی بیشتر، رسوب نکنه. رنگ روغن نیمه براق

رنگ روغنی مات

قیمت رنگ روغنی مات از رنگ روغنی براق کمتر است. بعلاوه نسبت به رنگ های روغنی براق، ناهمواری ها و ایراد هایی که دیوار داره رو کمتر نشون میده. البته در مورد این مسأله ای وجود داره و اونم اینه که اگه بخواد بدون ترکیب با رنگ براق کار بشه، اجراش سخته و زمان زیادی میخواد. رنگ های روغنی مات قابلیت شستشوی کمتری نسبت به رنگ های براق و نیمه براق دارن و بنابراین برای جاهایی که باید مداوم با آب شسته بشن مناسب نیستند. رنگ روغنی مات در مقاله تفاوت رنگ روغنی مات و براق، بیشتر در مورد جزئیات این نوع رنگ‌ها صحبت کردیم.

مزایای رنگ روغن

1) یکی از مزایا و میشه گفت مهمترین مزیت رنگ روغنی که با وجود قدیمی بودن و معایب مهم این نوع رنگ، هنوز هم کاربرد داره، قابلیت شستشوی بالای اونه. با استفاده از رنگ روغن برای رنگ آمیزی دیوار ها، به دلیل اینکه دارای پایه ی حلال نفتی هست، میتونین راحت دیوار های خونه خودتون رو با آب شستشو بدید.

2) به دلیل ضد آب بودن، برای رنگ آمیزی نرده و چارچوب ها و درب های فلزی و چوبی بسیار مناسبه.

3) رنگ روغن پوشش دهی بالایی داره. یعنی با مقدار و حجم کمتری رنگ، میتونین سطح بزرگتری رو نسبت به رنگ پلاستیک رنگ کنین. مزایای رنگ روغنی

معایب رنگ روغن

رنگ روغن با اینکه به راحتی تمیز شده و اصلاً با آب پاک نمیشه، معایبی هم داره که کم هم نیستند. در ادامه به این معایب اشاره می‌کنیم.

1) اجرای رنگ روغن نسبت به رنگ های پایه آب مثل اکرولیک و پلاستیک، خیلی سخت و زمان‌بره. رنگ روغن دارای چندین مرحله ی اجراست که بین مراحل اجرایی باید حداقل 24 ساعت فاصله بیفته. به همین علت اگر شما خیلی عجله داشته باشین نمیتونین از رنگ روغن برای رنگ آمیزی خانه ی خودتون استفاده کنید.

اگر خانه ی شما از قبل دارای رنگ روغن باشه مراحل اجرای رنگ روغن شامل بتونه یا زیرسازی، رنگ آستر، 1 یا دو دست رنگ برروی رنگ آستر و رنگ نهاییه و همونطور که گفتیم بین هر مرحله حداقل 24 ساعت زمان میخواد. پس در بهترین حالت، رنگ آمیزی خانه شما در کمتر از 4 یا 5 روز تموم نمیشه. اگه دیوار های خانه ی شما از قبل رنگ روغن نداشته باشن و گچی باشن، یک یا دو مرحله به پروسه ی رنگ آمیزی اضافه میشه و یعنی زمان رنگ آمیزی خانه ی شما طولانی تر میشه. معایب رنگ روغن 2) رنگ روغن به دلیل اینکه دارای پایه ی حلال نفتی هست، بوی خیلی تند و بدی داره. این بو به شدت برای شما که در معرضش قرار میگیرید، مضر است. غیر از بوی بدی که در هنگام اجرای پروژه وجود داره، بعد از اون هم تا مدتی این بو ماندگار بوده و از بین نمیره. یعنی اگه میخواین از رنگ روغن استفاده کنین خودتونو برای تحمل بوی زننده ی نفت و رنگ برای مدت نسبتا زیادی آماده کنین.

3) رنگ روغن باز هم به دلیل اینکه دارای پایه ی حلال نفتیست، سازگاری مناسبی با محیط نداره و برای محیط زیست خیلی مضره! ضرر برای خودمون و محیط اطرافمون! این مسأله واقعاً قابل چشم پوشی نیست!

البته بگم که با وجود این معایب رنگ روغن، هنوز بهترین رنگ برای رنگ آمیزی قسمت های فلزی موجود در ساختمان، نظیر چهارچوب درب ها، پنجره ها، میله های نرده و … رنگ روغنه و جایگزین بهتری براش وجود نداره.

نکات مهم مربوط به نقاشی ساختمان با رنگ روغن

در این قسمت میخوایم در مورد نکات مختلفی باهاتون صحبت کنیم. نکاتی که شامل موضوعاتی مثل ویژگی ها و شرایط نگهداری مناسب برای رنگ و … رنگ روغن و ترکیبشون  

ویژگی ها و شرایط نگهداری مناسب رنگ روغن

رنگ روغن مناسب، دارای 2 ویژگی هست: 1) استاندارد است 2) از تاریخ انقضای آن نگذشته است.

در هنگام خرید رنگ روغن به این دو ویژگی بسیار ساده و ظاهراً پیش پا افتاده توجه کنید. همچنین دقت کنین رنگی که میخرین، براساس نیازتون باشه. مثلاً شما نیاز به رنگ مات دارین و اشتباهی رنگ براق رو نخرین! پس به براق یا ماتی رنگ هم توجه کنین و در پایان به این مسأله هم حواستون باشه که برای رنگ آمیزی یک ساختمان مسکونی، رنگ مات و براق رو باید با نسبت برابر باهم مخلوط کنید. نقاشی ساختمان با رنگ روغن اما بعد از اینکه رنگ رو خریداری کردید باید در چه محیطی اون رو نگهداری کنین؟! برای نگهداری رنگ باید دما نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشه. دمای بین 5 تا 35 درجه برای نگهداری رنگ روغن مناسبه و باید حتماً از منجمد شدن رنگ در اثر سرما جلوگیری کنین.

رنگ های روغنی به علت اینکه دارای پایه حلال نفتی هستند، در برابر حرارت حساس بوده و احتمال آتش سوزی براشون وجود داره. پس حتما باید از حرارت مستقیم یا حتی حرارت غیر مستقیم و زیاد دور نگه داشته بشن تا آتش نگیرن. تینر که حلال رنگ های روغنیه، بسیار قابل اشتعاله و اصلاً نباید در معرض گرما و حرارت و حتی نور مستقیم خورشید قرار بگیره. اگر چیزی به تینر آغشته بشه هم شامل این مواردی که در مورد تینر گفتم میشه.   تینر

مراحل رنگ آمیزی با رنگ روغن

اولین مرحله ی رنگ آمیزی ساختمان با رنگ روغن، بتونه کاری محل اجرای رنگه. به بتونه کاری، زیر سازی هم میگن. در این مرحله کلیه ی محل هایی که برروی دیوار و یا سایر محل های رنگ آمیزی، دارای فرورفتگی یا نقص هستند، نقصشون به کمک بتونه برطرف میشه و روی اون سمباده کشیده میشه. در این وضعیت سطح مورد نظر، به مقدار مناسبی از همواری میرسه. مهمترین بخش نقاشی ساختمان همین قسمت بتونه و زیر سازیه.

بعد از اینکه محل مورد نظر بتونه زده شد، برروی اون آستری زده میشه. آستری میتونه از جنس رنگ اصلی باشه یا اینکه از رنگ مخصوص آستری استفاده بشه که توصیه میشه از نقاش بخواین که از رنگ مخصوص آستری براتون استفاده کنه. حواستون باشه که آستری بسیار مهمه و باید خیلی با دقت و حرفه ای زده بشه. آستر زیربنای رنگ رو تشکیل میده و باعث میشه در انتها رنگ یکنواختی داشته باشید. مرحله ی اول رنگ آمیزی با روغن بعد از اینکه آستری زده شد، با بتونه ی مخصوصی لکه گیری و موج گیری انجام میشه و درنهایت سمباده برروی سطح کشیده شده و گرد و غبار ناشی از بتونه زدن و سمباده زدن گرفته میشه تا سطح آماده ی آستر دوم یا دست دوم رنگ بشه.

پس از انجام مراحلی که ذکر شد، دست پایانی رنگ برروی دیوار زده شده و نقاشی به پایان میرسه. توجه داشته باشید که هرکدوم از مراحلی که گفتیم، باید بینشون حدود 24 ساعت فاصله باشه تا رنگ ها و آستر ها کاملاً خشک شده و آماده ی دست بعدی رنگ شوند.

یک نکته رو از قلم نندازیم که این مراحلی که ذکر شد برای دیواری بود که قبلاً روی اون رنگ روغن زده شده و الان میخواد تجدید رنگ بشه. در صورتی که دیواری گچی باشه، ابتدا یک دست روغن الیف یا پرایمر نقاشی به دیوار زده میشه تا سطح گچ اشباع یا اصطلاحاً سیر بشه و سپس روی روغن الیف آستر زده میشه. غلتگ رنگ آمیزی کاربرد روغن الیف و پرایمر این است که سطح رو پایدار کرده و ذرات سست گچ رو که برروی سطح قرار دارند رو به هم میچسبونه! این چسبندگی باعث میشه رنگ و آستر به خوبی روی دیوار قرار گرفته و پایداری نسبی داشته باشه. کاربرد دیگرش هم اشباع سطح گچ است. اشباع گچ از هدر رفت رنگ جلوگیری کرده و مانع مصرف زیاد رنگ میشه.

روغن الیف مایعی غلیظ هست که زیر بتونه کاری یا نقاشی اجرا شده و به دلیل بوی بد و ماندگاری بوی آن، حلال پایه ی نفت (تینر) که دارد، زمان‌بر بودن خشک شدن و سخت بودن تمیز کردن آن از روی لباس و دست و … امروزه کاربرد کمتری داشته و اکنون از پرایمر های نقاشی ساختمان استفاده میشه.

پرایمر های نقاشی مثل روغن الیف، قبل از بتونه کاری و نقاشی استفاده میشه و سطح مورد نظر رو اشتباع میکنه و باعث میشه رنگ به راحتی روی سطح بنشینه! این پرایمر ها معایب روغن الیف رو ندارن. یعنی فاقد بو و رنگ بوده و به راحتی از روی لباس تمیز شده و سریع خشک میشن. همچنین نیازی به رقیق کردن هم ندارن. قلم موی رنگ آمیزی استفاده از پرایمر مخصوص در نمای ساختمان از داخل ساختمان مهمتره و حتماً باید از اون استفاده کرد.

در پایان این بخش هم چند نکته ی فنی در مورد ساخت رنگ بهتون میگیم.

هرگز برای رقیق کردن رنگ از تینر فوری استفاده نکنید و از تینر روغنی استفاده کنین. تینر فوری رنگ شما رو میخوره و مجبور میشین که دوباره دیوار رو رنگ بزنین.

بعد از رنگ آمیزی هم تا زمانی که رنگ خشک نشده، حواستون باشه که گرد و غبار برروی محل رنگ آمیزی شده قرار نگیره و خش و یا ضربه نخوره.

برای خانه هایی که در حال ساخت یا تعمیرات هستند، بهترین زمان برای نقاشی به نظرتون کیه؟ زمانی که کمترین ضرر رو به رنگ بزنه یعنی بعد از اتمام تمامی عملیات ساختمانی. البته با یک استثناء (!) اون هم کابینت آشپزخانه ست که اگر نصب نشده باشه، بهتره که ابتدا رنگ آمیزی بشه و سپس کابینت های آشپزخانه نصب بشه. رنگ های سرد و گرم نکاتی در مورد رنگ آمیزی ساختمان وجود داره که بسیار مهمه و نباید از قلم بیفته. در حالیکه ممکنه کمتر بهش توجه بشه. نکاتی مثل چگونگی جمع آوری لوازم منزل و … در ادامه به این نکات میپردازیم.

چگونگی جمع کردن لوازم منزل و پوشاندن آن ها

در مورد چگونگی جمع کردن لوازم منزل باید بگیم که نکات خاصی نیست و اتفاقاً نکات بسیار ساده و در ظاهر پیش پا افتاده ست. اما ممکنه بهشون کم توجهی بشه و وسایل خانه بعد از رنگ آمیزی، رنگی بشن یا اینکه بوی رنگ برروی اون ها باقی بمونه و باعث ایجاد دردسر برای شما بشن.

میتونین کلیه ی اثاث خانه رو در قسمتی از خانه جمع کنین. میتونه این کار در قسمتی مثل هال خانه اتفاق بیفته یا اینکه در یکی از اتاق ها کلیه ی لوازم رو به صورت مرتب جمع آوری کنین و سپس روی اون ها رو ابتدا پارچه ای بزرگ انداخته و سپس پلاستیک بکشید. حواستون باشه که فرش های خانه رو حتماً جمع کنین تا رنگی نشه. رنگی شدن فرش ها دردسر خیلی خیلی زیادی براتون ایجاد میکنه. درضمن برای بو نگرفتن لوازم منزل، اگر کلیه ی لوازم در یک اتاق باشه کارتون راحته اما اگر قرار باشه وسط هال اون هارو جمع کنید، خیلی حواستون باشه که کلیه ی درز های اطراف پلاستیک رو بگیرید و پلاستیک کل وسایل رو به صورت کامل بپوشونه. اینجوری وسایلتون کمتر بوی رنگ میگیرن. نقاشی ساختمان 2 هنگام رنگ آمیزی دیوار ها، احتمال اینکه رنگ برروی زمین بریزه زیاده و اگر کف خانه شما سرامیک باشه و فرش روی اون ها قرار نگیره، نمای زیبایی ایجاد نمیکنه. برای جلوگیری از این مساله میتونین پارچه هایی نسبتا بزرگ برروی زمین پهن کنین. هرقسمتی که نقاش مشغول رنگ آمیزی هست و احتمال ریختن رنگ ها زیاده، این پارچه ها رو پهن کنین و نقاش برروی اون ها بایسته و نقاشی خودش رو انجام بده. اینجوری کف خونه شما از ریختن رنگ و دردسر های بعدش در امانه!

برای پنجره ها، روشی که متداول تره، چسباندن روزنامه و یا مقوا به اون هاست. میتونین چندلایه روزنامه یا مقوایی ضخیم رو تهیه کنین و برروی پنجره ها و شیشه ها بچسبونین تا از ریختن رنگ برروی اون ها جلوگیری کنید. رنگ آمیزی دیوار برای جلوگیری از رنگی شدن پریز ها و دستگیره های درب، میتونین از نوار های چسب 5 سانتی استفاده کنید. با استفاده از این چسب ها، میتونین روزنامه برروی پریز و دستگیره ی درب های خونه تون بچسبونین یا از خود چسب به تنهایی استفاده کنین. از چسب ها برای ایجاد مرز بین رنگ ها هم میشه استفاده کرد. یعنی بخشی از کار رو که میخواین رنگی متفاوت داشته باشه رو اطرافش چسب بزنین تا بتونین به راحتی بین رنگ های مختلف مرز ایجاد کنین.

نکته ای که در مورد استفاده از چسب نواری وجود داره اینه که برای جدا کردن چسب از روی دیوار یا درب ها عجله نکنین. بذارین تا رنگتون کامل خشک بشه و بعد از اون چسب رو از روی سطح جدا کنین. دلیل این مسأله اینه که اگر زودتر از موقع مناسب اقدام به جداکردن چسب از روی دیوار کنید، احتمال خراب شدن رنگ و حتی جداشدن رنگ از روی سطح وجود داره. برای جدا کردن چسب از روی دیوار هم میتونین از پنبه ی آغشته به تینر استفاده کنین. به این صورت که پنبه رو برروی چسب میکشین و خیلی آروم و آهسته، چسب رو از روی سطح جدا میکنین! رنگ  

حلال رنگ روغن؛ برای رنگ روغنی از چه تینری استفاده کنیم؟

برای رنگ روغن از تینر به عنوان حلال استفاده میشه. اصطلاحی که برخی برای این نوع تینرها استفاده میکنن تینر روغنی هست که مخصوص رنگ روغنه. البته این نوع تینر بسیار کم یابه و ممکنه محصولات تقلبی رو به عنوان تینر روغنی بهتون بفروشن. پس حتما برای انتخاب تینر از شرکت های معتبر تولید رنگ و تینر خرید کنید.

نکاتی در مورد انتخاب رنگ

توجه داشته باشین که همیشه رنگ خیس، دو درجه از رنگ خشک همون رنگ، روشن تر به نظر میاد. برای اینکه ببینین در نهایت کارتون چه رنگی میشه، برروی درب قوطی یا محلی دیگه، مقداری رنگ رو بزنین و صبر کنین تا کاملا خشک بشه. رنگ برروی فلزات زودتر خشک میشه.

اگر مقدار رنگی خیلی زیادی نیاز دارین، میتونین نسبت مخلوط شدن سایر رنگ ها و تولید رنگ مورد نظرتون رو مستقیم به کارخانه تولید رنگ سفارش بدید تا در گالن های آماده برای شما تولید کنه. درضمن نگران این نباشین که رنگ مورد نظرتون در بازار پیدا نمیشه! امروزه کارخانه های تولید رنگ، طیف های متنوعی از رنگ رو تولید میکنن و میشه گفت میتونن هرسلیقه ای رو راضی کنن! رنگ روغن سبز برای ساختمان اگر که نمونه ی رنگی رو دیدین و ساختین و مطمئن شدین رنگی که میخواین همینه، میتونین به مقدار زیادی از همون ترکیب رنگی بسازید. فقط حواستون باشه که نسبت رنگ هارو به خوبی رعایت کنین تا حاصل کار، همونی باشه که انتظارشو دارید. اما اگه رنگ رو به مقدار زیاد ساختین و شک داشتین که این رنگ دقیقا همونه که میخواین، میتونین میزان تطابق رنگ ساخته شده با نمونه رو بسنجین. برای این کار یک قطره از رنگ نمونه رو با کمک قطره چکان برروی رنگ ساخته شده که در داخل گالن قرار داره بچکونید و رنگ ها رو باهم مقایسه کنین و در صورت نیاز، رنگ ساخته شده رو اصلاح کنین. رنگ روغنی سبز در دکوراسیون داخلی

ابزار های رنگ آمیزی

3 تا ابزار رایج داریم برای انجام رنگ آمیزی که عبارتند از: قلم مو، غلتک و پیستوله.

معمولاً برای رنگ آمیزی ساختمان ازیکی، دوتا یا هرسه تا از این ابزار ها استفاده میشه. استفاده از این ابزار ها بستگی به نوع رنگ داره. رایج ترین ابزار، قلم مو ها هستند. برای کار ها و نقاط ظریف از قلم موی رنگ استفاده میشه. انواع قلم مو  

چجوری بفهمیم رنگی که برامون زدن، کیفیت خوبی داشته؟! یا کنترل کیفی رنگ رو چجوری انجام بدیم؟!

برای بررسی کیفیت کار باید توجه کنین که کیفیت نهایی کارتون فقط به نقاش وابسته نیست و کیفیت رنگ شما خیلی در کار نهایی تأثیر داره. پس مهمترین مسأله اینه که قبل از شروع کار، از رنگ با کیفیت و معتبر استفاده کنین و یا اگر نقاش وظیفه ی تهیه ی رنگ رو برعهده داره، ازش بخواین و در قرارداد بیارین که از رنگ باکیفیت و معتبری استفاده کنه. پس اولین فاکتور کنترل کیفی رنگ، کیفیت رنگ شماست. کیفیت رنگ باید خوب باشه و رنگتون درجه 1 و استاندارد باشه.

در یک کار باکیفیت، نباید رد قلم مو بر روی کار دیده بشه. قلم مو نقاشی 9 پنجره ها، درب هایی که قرار نبوده رنگ آمیزی بشه، دستگیره ی درب ها، پریز و کلید خانه و کف ساختمان به هیچ عنوان نباید آغشته به رنگ باشند. نقاش حرفه ای به بهترین شکل از رسیدن رنگ به سایر محل هایی که قرار نیست رنگ بشه، جلوگیری میکنه. البته برای جلوگیری از رنگی شدن محل هایی که گفتیم، نکاتی روهم قبل از این خدمتتون عرض کردیم که میتونین بهشون مراجعه کنین.

رنگ باید به نحوی باشه که رد یا سایه ای از رنگ های قبلی برروی کار جدید دیده نشه. اگر رد رنگ های قدیمی دیده بشه نیازه که چند دست برروی اون ناحیه رنگ آمیزی مجدد صورت بگیره.

رنگتون که به صورت کامل اجرا شده و تمامی مراحل اون انجام شده، بعد از 24 ساعت نباید دارای ترک یا حفره باشه.

ایرادات سطح رنگ آمیزی مثل موج دار بودن یا حفره و … نباید دیده بشه و باید قبل از رنگ آمیزی نهایی این ایرادات برطرف بشه. رنگ5 خط اتصال رنگ های مختلف که در جاهای مختلف ساختمان مثل چارچوب درب و دیوار استفاده کردید، باید کاملاً مشخص باشه و رنگ ها باهم مخلوط نشده باشن.

و در پایان، سعی کنین با نقاش به گونه ای قرارداد ببندید که سر موعد مقرر، کار رو برای شما آماده کنه. البته رنگ روغن نیاز به زمان زیادتری نسبت به سایر رنگ ها داره تا برروی سطح به صورت کامل پیاده سازی بشه اما به هرحال این مسأله نباید باعث بدقولی نقاش به شما بشه. میشه گفت زمان اجرای مناسب و به موقع هم آخرین فاکتور کیفی مربوط به نقاشی شماست.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه. میتونین نظراتتون رو برای ما بفرستید. پذیرای نظرات ارزشمند شما در مورد این مطلب هستیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید