کمد دیواری اتاق؛ بهترین مدل ها و راهنمای انتخاب مدل کمد

19
20772
کدام مدل کمد دیواری برای اتاق شما مناسب تر است؟
کدام مدل کمد دیواری برای اتاق شما مناسب تر است؟

کمدهای دیواری بخش مهمی از اتاق‌های خانه ها هستن. کمد دیواری اتاق بهتون در نظم دادن در وسایل و لباس ها کمک میکنه و فضای مناسبی برای نگهداری از اون ها فراهم میکنه.

در این مطلب میخواهیم در مورد انواع مختلف کمد دیواریِ اتاق صحبت کنیم. شما در این مطلب میتونین ببینین که کدوم مدل کمد دیواری، برای کدوم اتاق ها مناسب تر است و بر این اساس به انتخاب کمد برای اتاق خودتون بپردازین. پس منتظر یک راهنمای جامع در مورد انتخاب مدل کمد و انواع مختلف کمد برای اتاق باشید!

کمد دیواری آینه دار

انواع مدل های کمد دیواری

کمد های دیواری جدید برای کاربرد های مختلفی ساخته میشه. این کاربرد ها میتونه بسیار گسترده باشه ولی مواردی که در خانه ها بیشترین کاربرد رو داره 3 دسته ی کلی است:

 1. کمد رختخوابی
 2. کمد لباس
 3. کمد closet

کمد دیواری رختخوابی

این کمدها که در خانه های ایرانی کاربرد بسیار زیادی دارن، مخصوص قرار گرفتن رخت خواب هستن. کمد های رخت خوابیِ اتاق، به صورت عمده دارای درب های لولایی هستن تا بتونن به طور کامل باز بشن. این کمدها طبقه نداره تا رختخواب ها رو بشه روی زمین قرار داد. کمدهای رختخوابی کاملاً ایرانیست و فقط در خانه های ایرانی استفاده می شه.

کمدهای رخت خواب دارای ارتفاع 150 سانتی متر به بالاست. در قسمت بالای اون ها، کمد های دست بالا قرار می‌گیره که برای قرار گرفتن وسایل جانبی اتاق مناسبه. به این کمدها دولابچه هم می گن. کمدهای جا رختخوابی باید عرض حداقل 110 سانتی متر داشته باشن تا رخت خواب به راحتی در اون ها قرار بگیره.

کمد لباس

کمدهای لباس بسیار متنوع هستن و میتونن شامل یک آویز لباس ساده باشن یا اینکه دارای طبقات و کشو ها و قسمت های مختلف نظیر محل آویز لباس ها و محل قرار گیری کفش ها و … باشن.

در کمد های لباس برای محل آویز لباس ها، باید ارتفاع بلند تری درنظر گرفت تا لباس های آویزِ بلند مثل مانتو و بارانی و لباس های مجلسی خانم ها، به راحتی در اون جای بگیرن. همچنین محل آویز لباس ها باید عمقی در حدود 60 سانتی متر داشته باشن تا لباس هایی مثل کت و پالتو های مردانه در این کمد ها قرار بگیرن.

کمد دیواری

طبقه بندی داخل کمد های لباس بسیار بستگی به سلیقه ی شما داشته و قاعده و قانون خاصی نداره و وابسته به کاربرد مدنظر شما برای این کمد ها میتواند دارای طبقه ها، قفسه ها و کشو های متعدد یا کم تعداد باشد.

کمد closet

کمد های closet بیشتر به صورت باز بوده و میتونن کشو و قفسه های متعدد داشته باشن. تفاوت عمده ی closet ها با کمد لباس در اینه که کمد لباس دارای درب بوده و closet درب نداره. همچنین این کمد ها بیشتر در اتاق های تعویض لباس استفاده میشه. خیلی از خانه ها

کمد لباس

کمد های دیواری اتاق با چه متریالی ساخته میشه؟!

در بحث متریال مصرفی کمد های لباس و رختخواب باید بگیم که میتونن دارای چارچوب هایی با متریال های مختلف باشن. مثلاً می تونن از ورق ام دی اف روکش ملامینه یا نئوپان روکش ملامینه یا های گلاس ساخته بشن که در این مورد، نئوپان روکش ملامینه کاربرد خیلی بیشتری داره. علت این مسأله، سبکی نئوپان نسبت به ام دی اف است. البته در خارج از کشور کمتر از نئوپان استفاده شده و بیشتر از سایر متریال ها استفاده میشه.

علاوه بر چارچوب، درب ها بخش های داخلی مثل طبقات داخل کمد نیز می تونن با ورق های نئوپان یا ام دی اف ساخته بشن. برای چارچوب و درب ها معمولا از نئوپان روکش ملامینه استفاده می شه و برای قسمت های داخلی که کمتر در دید قرار دارن، از نئوپان سفید هم استفاده میشه.

کمد دیواری باحال

کمد دیواری جالب

دو نمونه کار بالا، توسط یه دکوراتورمون در شهر کرج اجرا شده. جنس نمونه کار اول از متریال های‌گلاس هست و جنس نمونه کار دوم از متریال ممبرانه. همچنین نمونه کار دوم برای محل هایی که فضای کوچکی دارن خوب و مناسبه.

درب کمد دیواری اتاق خواب

درب های کمد دیواری می تونه از جنس متریال های مختلف مثل نئوپان، هایگلاس، ممبران، چوب، روکش چوب ام دی اف و … باشه و محدودیتی از این بابت وجود نداره. کمد های ممبران مشابه با کابینت های آشپزخانه ممبران، طرح های کلاسیک دارن. با اینکه کمد ممبران قدمت کمتری نسبت به ام دی اف در بازار داره، اما طرفدار های زیادی برای خودش پیدا کرده. البته لازمه بگیم که قیمت کمد دیواری ممبران نسبتا بالاست.

کمد دیواری چوبی

در صورتی که بخوایم از چوب به عنوان متریال اصلی و چارچوب کمد دیواری استفاده کنیم، از چوب نراد، چوب روسی، چوب سپیدار و … میتوان استفاده کرد. البته در بین این چوب ها، چوب روسی خشک برای استفاده به عنوان درب کمد دیواری اتاق توصیه میشه. این مساله به علت استحکام مناسبیه که این متریال داره. چوب سپیدار به علت اینکه در گذر زمان تاب برداشته و دردسر ایجاد میکنه، برای استفاده در کمد دیواری اصلاً مناسب نیست.

کمد بزرگ

همچنین ام‌دی‌اف هم گزینه مناسبی برای کمد هست. اجرای کمد با درب ام‌دی‌اف رو میتونین در عکس بالا مشاهده کنین. این اجرا توسط آقای درویشی که یکی از 330 دکوراتور ما هست انجام شده و محل اجرای اون شهر شیراز بوده. سلام ساختمان در 9 استان فعالیت داره که استان فارس، یکی از این استان هاست.

برای رنگ آمیزی یا روکش کردن درب کمد های دیواری چوبی، می تونیم بر روی چوب از رنگ استفاده کنیم. همچنین میتونیم روی اون، به دلیل یکنواختی کار، از نئوپان 16 میلیمتر به عنوان روکش و لایه ی دوم استفاده کنیم. حواستون باشه که انتخاب رنگ و طرح در کمد بسیار ضروی است. طراحی بیرونی کمد های دیواری بسیار وابسته به طرح و رنگ درب کمد است.

درب کمد چوبی

کمد های دیواری اتاق چه نوع درب هایی دارد؟!

در کمد های دیواری اتاق، دو نوع اصلی درب کمد داریم: 1) درب ریلی 2) درب لولایی.

کمد دیواری اتاق با درب ریلی

در کمدهای دیواری اتاق با درب های ریلی، فضای کمتری برای باز شدن درب ها نیاز داریم. این درب ها به راحتی روی ریل های درب سُر میخورن و جابجا میشن. محدودیت کمد دیواری ریلی در این است که ما در هر بار که درب کمد رو باز میکنیم فقط به یک طرف از کمد دسترسی داشته و به طرف دیگر کمد دسترسی نداریم. برای دسترسی به قسمت های دیگر کمد اتاق باید به صورت مداوم، درب ها رو جابجا کنیم. البته این مساله اهمیت خیلی زیادی نداره و مشکل اصلی درب های ریلی چیز دیگه ای است!

کمد دیواری کشویی

در اجرای یکی دیگه از نجارهای سلام ساختمان که در شهر مشهد انجام شده، میتونین درب ریلی رو بخوبی ببینین.

عیب مهم کمد های دیواری ریلی این است که برای ریل ها، باید از متریال خیلی خوب استفاده کرد. درصورتی که از متریال خوب استفاده نشه و از متریال های ضعیف تر یا معمولی استفاده کنید، ممکنه در اثر مدت زمان کوتاهی و استفاده از ریل ها، درب ها از ریل خارج شده یا اینکه درب ها دچار قوس بشه.

متأسفانه بعضی از ریل های بی کیفیتی که با قیمت ارزان تر در بازار عرضه میشن، به دلیل همین قیمت پایین، برخی از خریداران رو ترغیب به خرید می کنن که پس از مدت کوتاهی به دلیل کیفیت ضعیف، خریداران اون ها، پشیمون شده و دردسر های مربوط به تعویض ریل و درب گریبانگیر این افراد می شه.

کمد دیواری اتاق با درب لولایی

در کمد های لولایی فضای زیادی برای باز شدن درب ها نیازه. اما در مقابل می تونیم در هر بار که درب کمد رو باز می کنیم، به تمام فضای داخل اون دسترسی داشته باشیم. کمد های لولایی در کمد های رختخواب کاربرد زیادی دارن.

در مورد کمد های دیواری درب لولایی، مشکل اصلی سنگینی درب ها و فشار وزن درب برروی لولا هاست. برای جلوگیری از خراب شدن لولا ها، توصیه می شه که از لولاهای آرام بند استفاده بشه تا در هنگام بسته شدن درب ها، فشار کمتری به لولا ها وارد بشه.

ارتفاع درب های بلند حدود 170 تا 180 سانتی متر بوده و این درب ها باعث دسترسی به قسمت های پایین کمد می شه. عرض این درب ها بین 45 تا 70 سانتی متر متغیر است. البته در صورتی که ابعاد درب خیلی زیاد باشه، وزن اون بالا رفته و فشار زیادی به لولا ها وارد شده و احتمال خرابی اون ها بالا میره. برای جلوگیری از خرابی لولاها می تونیم از نجار بخواهیم تا اگر قراره مثلاً 4 عدد لولا برای نگه داشتن درب بکار بره، 3 تا از لولاها رو در نیمه ی بالایی درب و یک لولا رو در نیمه ی پایینی درب بکار ببره.

کمد دیواری اتاق کوچک

یه نمونه خوب از درب های لولایی نمونه کار دکوراتورمون آقای الماسی هست. استفاده از کشو در هر کمد از خلاقیت های ایشون هست که باعث ترتیب بهتر فضا شده. ایشون برای اجرای این کار، اول از محل مورد نظر مشتری سلام ساختمان بصورت حضوری و بدون هیچ هزینه ای بازدید میکنه. در ادامه قیمت مناسب شون باعث میشه مشتری ما، از بین دو کمدساز ایشون رو انتخاب کنه.

طراحی داخلی کمد دیواری اتاق

طراحی بیرونی کمد شامل طراحی درب هاست و در مورد درب کمد ها باهم صحبت کردیم. اما طراحی داخلی کمد چیه؟! طراحی داخلی کمد شامل طبقه بندی و استفاده از اکسسوری ها در کمد است. این طراحی خیلی به کاربردی که شما برای کمد در نظر دارین و مدل کمد اتاق بستگی داره. شما میتونین کاربرد ها و قسمت های مورد نظرتون که میخواین در داخل کمد وجود داشته باشه به نجار و کمد ساز بگین تا براتون طراحی مناسبی انجام بده.

طبقه بندی در داخل کمد ها می تونه با متریال های مختلف انجام بشه و بیشتر از نئوپان سفید یا ام دی اف سفید یا ام دی اف براق استفاده می شه. همونطور که گفتیم طراحی داخلی و طبقه بندی داخل کمد کاملا به سلیقه و کاربرد مدنظر شما بستگی داره. قسمت بالایی کمد یا دولابچه روهم گفتیم که از ارتفاع حدود 180 سانتی متر شروع شده و تا سقف امتداد پیدا میکنه. معمولاً اجناس جانبی که کاربرد کمتری دارن، در دولابچه گذاشته میشن.

کمد دیواری بزرگ

این هم یه نمونه خوب از طراحی داخلی کمد دیواری است که توسط یکی از ده‌ها دکوراتور سلام ساختمان در تهران اجرا شده. ما میتونیم بهترین نجار شهرتون رو معرفی کنیم، چون همه‌ی نجارهای سلام ساختمان از لحاظ سابقه و کیفیت بررسی میشن تا خسارتی به مشتری وارد نشه. علاوه بر این نظرات مشتریان اونها بصورت مداوم بررسی میشه.

پیشنهاد میشه که بخشی از کمد برای خانم و بخشی برای آقایون طراحی بشه. برای این پیشنهدمون هم دلیل داریم. اندازه و نوع لباس آقایون و خانم ها باهم فرق داره و بنابراین طراحی جداگانه ای باید براشون انجام بشه. درصورتی که کمد برای بچه طراحی میشه که دیگه به صورت کامل طراحی فرق کرده و طراحی متناسب با نیاز های کودک انجام میشه. در کمد های بچگانه، عمق بیشتر از 50 سانتی متر نیاز نیست.

طراحی کمد دیواری اتاق مردانه

همونطور که گفتیم، معمولاً در کمد ها میتونین کمد خانم ها و آقایون رو از هم جدا کنین. هر کدوم از اون ها نیاز به سایز های مختلفی برای طراحی دارن. در این بخش طراحی کمد دیواری برای آقایون رو بررسی میکنیم. برای کمد مردانه، ارتفاع محل آویز لباس ها، در حد 110 سانتی متر کافیه و عمق کمد نباید کمتر از 60 سانتی متر باشه. به گونه ای که اگر کت و شلوار در داخل کمد آویزان بشه، شانه های کت به دیواره ی کمد برخورد نکنه.

کمد دیواری 01

ارتفاع مناسب در قسمت آویز در نمونه کار آقای حمیدی در اهواز بخوبی رعایت شده. ایشون در قسمت پایین کمد هم کشوهایی تعبیه کردن که استفاده جانبی از کمد دیواری رو افزایش میده. همچنین این کمد دیواری جز کمد دیواری های کوچک محسوب میشه و برای اتاق های کوچک مناسبه. در سیستم سلام ساختمان، سالانه حدود هزار قرارداد در زمینه های کابینت، کمد دیواری و سقف کاذب منعقد میشه که این مورد یکی از اونهاست.

برای قسمت آویز پیراهن های مردانه، 80 تا 90 سانت ارتفاع کافیه. برای قسمت پایینی کمد بهتره که از کشو استفاده بشه. اگر برای کشو حدود 40 سانت پایینی کمد قرار داده بشه بسیار مناسبه. چون دسترسی به وسایل و لباس ها به این شکل، خیلی راحته.

طراحی کمد دیواری اتاق زنانه

برای قسمت زنانه ی کمد، عمق 40 تا 50 سانتی متر هم کافیه چون عموماً عرض شانه ی خانم ها از آقایون کمتره. اما ارتفاع کمد در قسمت آویز لباس ها باید از قسمت آقایون بیشتر باشه. چون خانم ها ممکنه مانتو یا لباس های بلند داشته باشند و باید ارتفاع به قدری باشه که قسمت پایینی لباس به کف کمد برخورد نکنه و خراب نشه.

خانم ها برای کمد های خودشون نیاز به کشو های بیشتری دارن. برای قسمتی که آویز پیراهن ها رو انجام میدید، ارتفاع زیادی نیاز نیست و میتونین از این اختلاف ارتفاع برای ایجاد کشو استفاده کنین. اگر کمد دیواری به صورت closet  طراحی شده باشه، میتونین از کمد ساز بخواین که براتون محلی رو به عنوان جای کفش و کیف درنظر بگیره که بتونین اون هارو در معرض نمایش قرار بدید.

اکسسوری کمد دیواری اتاق

کمد های لباس می تواند دارای اکسسوری های خاصی باشن که هرکدوم کاربرد مخصوصی دارن. سبد هایی داریم که به صورت ریلی در داخل کمد قرار گرفته و قابل جابجایی هستن که مناسب برای قرار داد جوراب ها، کراوات و … هستن. البته در برخی مدل های کمد دیواری، اکسسوری های خاصی هستن که کراوات روی اون قرار گرفته و براش محل خاصی تعبیه شده است. یک سری اکسسوری داریم که مخصوص قرار گیری پیراهن هاست. اکسسوری هایی هم داریم که شلوار روی اون قرار می گیره و با اشاره ی آرامی، به محل خود برمیگرده.

برخی از قسمت های کمد ها هم مخصوص لباس هایی ست که آویز نبوده و باید لباس ها مرتب شده و جای خود قرار بگیرن. البته این اکسسوری ها بیشتر در مدل های کمد closet وجود داشته و در کمد لباس ساده کمتر به کار میره.

کمد لباس برای اتاق های کوچک

پیشنهاد ما برای کمد دیواری در اتاق های کوچک اینه که درب این کمد ها حتما ریلی باشه چون در حالت لولایی، فضای زیادی برای باز شدن درب ها لازمه. در کمد های دیواری ریلی فضای زیادی برای باز شدن درب ها نیاز نیست. فقط لازمه به مقداری که کسی در مقابل اون ها بتونه قرار بگیره و درب ها رو باز کنه، فاصله باشه. البته برای اتاق های کوچک میتونین تخت خواب های تاشو یا کم جا که در کنارشون کمد های دیواری هم وجود داره، بسازین. اینجوری فضای شما در اتاق خیلی افزایش پیدا میکنه.

کمد دیواری بلند

یه کمد خوب و کم جا که برای اتاق های کوچک خیلی خوبه. این کمد رو یکی از نجارهامون در شهر مشهد اجرا کرده و با دیدن ارتفاع زیاد کمد دیواری، استفاده همه جانبه از فضا رو میشه فهمید.

همونطور که قبلاً هم گفتیم باید در کمد های دیواری ریلی و کشویی از یراق آلات بسیار خوب و ریل های باکیفیت استفاده کنین و اگر از یراق آلات معمولی استفاده کنین، خیلی زود خراب شده و باید به فکر تعویضشون بیفتید. پس حتما موقع سفارش کمد دیواری ریلی، حواستون به این مسأله باشه و دقت کنید که نجار از ریل های باکیفیت استفاده کنه.

متریالی که برای کمد های دیواری ریلی استفاده میشه باید از جنس خوبی بوده و دچار ایراد نباشه. مثلاً کاملا صاف بوده و قوس نداشته باشه. حتی موقع حمل و نقل باید خیلی حواستون باشه که قطعات کمد دچار ایراد نشن. وجود ایراد در درب ها، مثلاً قوس داشتن درب ها، ممکنه باعث دردسر شما در استفاده از کمد بشه و نتونین درب های اون رو به راحتی باز و بسته کنید.

سایر مدل های کمد دیواری

 

کمد دیواری جدید 1

این مدل کمد دیواری اتاق خواب یکی از طرح های لوکس و خاص کمده که قطعاً اتاق شما رو خیلی منحصر به فرد می کنه. حتی با یک نورپردازی مخفی در داخلش می تونید زیبایی اونو چند برابر کنید.

کمد دیواری جدید 2

کمد دیواری چوبی هنوز هم یکی از زیباترین و خاص‌ترین مدل‌های کمد دیواری برای اتاق خواب هست که با هماهنگی در کنار وسایل دیگه مثل میز یا آینه با قاب چوبی، طراحی مدرنی برای اتاق خوابتون محسوب می شه.

کمد دیواری جدید 3

این هم یکی از شیک‌ترین مدل‌های کمد دیواری اتاق خواب که مدل داخل کمد دیواری هم به خوبی مشخصه. درهای شیشه‌ای شفاف یا مات باعث بزرگتر جلوه دادن فضای اتاق خوابتون میشه، به شرطی که وسایل داخلش رو منظم بچینید.

کمد دیواری جدید 4

استفاده از رنگ‌های فانتزی و ترکیبی در درهای کمد هم یکی دیگه از مدل‌های جدید کمد دیواری اتاق به حساب میاد. این نوع ترکیب رنگ برای اتاق‌های پسرانه مناسب تره و با دیزاین اتاق به راحتی ست می شه.

کمد دیواری جدید 7

طرح جدید و محبوب کمد دیواری بدون در از سری مدل‌های جدید کمد دیواری اتاق خواب که برای انواع باکس‌ها و لباس‌ها فضاسازی شده و حتی در قسمت پایینش هم می تونید گاو صندوق یا باکس‌های بزرگ رو بذارید.

کمد دیواری جدید 8

 

هماهنگی رنگ کمد دیواری این اتاق با پنجره و روتختی واقعاً بینظیره. همیشه هم نباید از یراق‌های مخفی برای درهای کمد استفاده کرد، استفاده از یراق بیرونی برای این مدل کمد دیواری ریلی اتاق خواب خیلی خاص و جذابش کرده.

کمد دیواری اتاق 02

کمد تختخواب شو یکی از راه های پرطرفدار برای استفاده بهینه از فضاست. این نمونه کار در تبریز و توسط یکی از صدها دکوراتورمون اجرا شده. استفاده از سیستم سلام ساختمان مزیت هایی داره که علاوه بر حضور فعال در 9 استان کشور، تضمین قیمتی هست که به مشتری داده میشه. در این طرح در صورتی که کارشناس مورد تایید اتحادیه، قیمتی کمتر از قیمت مجری ما ارائه بده، مازاد قیمت رو خود سلام ساختمان بهتون پرداخت خواهد کرد. پس خیالتون از بابت قیمت‌هایی که مجریان ما ارائه میدن راحت باشه.

کمد دیواری جدید 9

کمد دیواری ریلی چوبی، یک طرح بینظیر و ساده و در عین حال فوق العاده شکیل هست که می تونه یکی از انتخاب‌های شما در بین انواع کمد دیواری جدید و مدرن برای اتاق خواب باشه.

کمد دیواری جدید 10

این مدل کمد برای اتاق خواب از این جهت مناسبه که کشوهای متعددی داره و از طرفی درهای شیشه‌ای هم به بزرگتر نشون دادن اتاق کمک بسیاری می کنه.

کمد دیواری جدید 11

 

ترکیب ام دی اف با آینه یک مدل جدید کمد دیواری برای اتاق خواب و یک طرح محبوب و کاربردی هست. آینه روی درها علاوه بر بزرگتر نشون دادن فضا، تصویر اتاق رو درون خودش منعکس می کنه و حس ملایمی رو در محیط اتاق ایجاد می کنه.

کمد دیواری جدید 13

این هم یک نمونه از مدل‌های جدید کمد برای اتاق خوابه که با ترکیب آینه در رنگ تیره درها، یکدستی کمد رو به خوبی جبران کرده، به علاوه دیگه نیازی به نصب آینه توی اتاق خوابتون ندارید.

کمد دیواری جدید 26

مدل‌های کمد دیواری ریلی اتاق خواب، مخصوصاً وقتی از جنس هایگلاس سفید هم باشه، هم محیط اتاق رو دلباز می کنه و هم جای اضافه ای رو برای بازشو درها اشغال نمی کنه.

کمد دیواری جدید 29

 

یک طرح مناسب جانمایی شده از مدل کمد دیواری برای تختخواب و با کمدهای متعدد و کامل برای سایر وسایل و همچنین میز و نیمکت تعبیه شده در کنارش رو در اینجا مشاهده می کنید.

کمد دیواری جدید 29

 

از جمله مدل‌های جدید و مدرن کمد دیواری ریلی اتاق خواب با رنگی مات و خیلی شیک، که از مدل داخل کمد هم به خوبی می شه طبقات و کشوهای متعدد رو مشاهده کرد و به عنوان یک ایده ازش استفاده کرد.

کمد دیواری جدید 30

حال و هوای اتاق خوابتون رو با یک مدل جدید و زیبای کمد دیواری می تونید به خوبی تغییر بدید. انتخاب رنگ‌های خاص و ترکیبی مناسب خانواده هایی هست که به طرح‌های خاص و شیک اهمیت میدن.

کمد دیواری جدید 31

رنگ قهوه ای سوخته در هماهنگی با درهای اتاق خواب، تناسب و تعادل رو به خوبی در طراحی نشون می‌ده. ترکیب قهوه‌ای با تکه‌های آینه در این مدل کمد لباس به خوبی از تکراری بودن جلوگیری کرده و حتی میتونید از این ترکیبات در دیگر قسمت‌های خونه هم استفاده کنید تا نتیجه مطلوب تری بگیرید.

کمد کوچک 03

استفاده از رنگ زرد در فضای اتاق، یادآور درخشش و تلالو خورشید هست و میتونه انتخاب خوبی باشه. در عکس بالا که یکی از هزاران نمونه کارهای نجارهای سلام ساختمانه، دکوراتورمون از ترکیب رنگ سفید و زرد استفاده کرده. همونطور که می‌بینین، وجود میز کامپیوتر و کتابخانه بالای اون کاربری فضا رو افزایش داد.

کمد اتاق خواب 1

یکی از طرح‌های جدید کمد دیواری اتاق خواب، مخصوصاً برای کمد دیواری‌های بزرگ، استفاده از درهای شیشه هستش. در‌های شیشه‌ای طرح توی کمد دیواری و تقسیمات اونو نشون می‌ده و میتونه انتخاب خوبی برای چیدمان‌های مدرن باشه. تازه اگه اتاقتون کوچیک باشه کمد دیواری شیشه‌ای فضای اتاق‌رو اونقدرا هم کوچیک نمی‌کنه.

کمد اتاق خواب 2

 

قرار نیست ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب همیشه مشکی و سفید و یا رنگ چوب باشه. بعضی وقتا میشه از رنگ‌های زیبایی مثل آبی، زرد، بنفش و حتی نارنجی برای ست کردن یک اتاق خواب خوشگل برای بچه‌ها استفاده کرد. تازه از رنگ‌های مختلف برای کمد اتاق بزرگترها هم میشه استفاده کرد. لازم نیست خجالت بکشین، رنگ روحیه آدمارو خیلی بهتر می‌کنه و محیط زندگی رو قشنگتر از قبل!

کمد اتاق خواب 4

اگر تصور می کنین که وسیله‌های و بچه‌ها کمتره، سخت در اشتباهین! برای بچه‌ها هم باید از کمد دیواری اتاق خواب و جادار استفاده بکنین. از اون گذشته بچه‌ها همیشه دوست دارن وسیله هاشون جلوی چشماشون باشه، استفاده از یه کمد دیواری مثل عکس بالا که درش خیلی راحت‌تر و به صورت کشویی باز میشه میتونه این ایده رو به راحتی اجرا کنه.

کمد اتاق خواب 4

اندازه کمد دیواری میتونه بر اساس نیاز هایی که دارین تغییر کنه، مثلاً اگه وسایلتون زیاده میتونین فضای بیشتری به کمد دیواری اختصاص بدین یا برعکس. مثلاً اگه طرفدار کتاب و کتاب خوندن هستین و دور و برتون پر از کتاب‌های جور واجوره می تونین طرح کمد اتاق خواب را مثل این عکس کنار کمد بچینی تا کتابا بخش زیادی از اتاقتونو نگیره.

کمد اتاق خواب 5

برخلاف خیلی از مردم که اهمیت زیادی برای طرح و مدل های کمد دیواری اتاق خواب و نمای بیرون اون قائل نیستن، باید بدونین که یک کمد دیواری مرتب با طرح خارجی شیک می تونه دکوراسیون اتاق خواب رو از این رو به اون رو بکنه. تقسیم بندی امکان استفاده راحت‌تر از اون و وسایلاتونو بهتون می‌ده و طراحی پر نقش و نگارش اتاقتونو خوشگل‌تر می‌کنه.

کمد اتاق خواب 7

برای کمد دیواری اتاق خواب بچه‌ها نیازی به کم کردن ارتفاع اون ندارین. یادتون باشه بچه‌ها هم خیلی زود قد می کشن، اما می تونین با ترفندهای خوب، دسترسی اونها رو به همه جای کمد دیواریشون راحت‌تر بکنید. یادتون باشه بچه‌ها از شما  یاد می گیرن پس بهتره با استفاده از یه کمد خوشگل و مرتب، زیبایی و نظم رو بهشون یاد بدید.

کمد دیواری اتاق بزرگ

کتابخانه ها حرف زیادی برای گفتن دارن. از نوع ورق های استفاده شده تا ظرافت های کار شده در طرح، همه این موارد جای صحبت دارن. در نمونه کار بالا که ترکیبی کاربردی از کمد و کتابخانه است، میشه ظرافت های طراحی رو مشاهده کرد. این نمونه کار در شهر تهران و توسط آقای ریاحی یکی از 330 دکوراتور سلام ساختمان اجرا شده.

کمد اتاق خواب 8

برای طرح کمد دیواری برای اتاق خواب حتما نیازی نیست به سمت طرح‌های لاکچری و خیلی گرون برید. استفاده از یک طرح جذاب و هماهنگ با دکوراسیون خونه می توانه لاکچری‌ترین انتخاب برای شما باشه.حالا این طرح میتونه رنگی رنگی یا ساده باشه، شما میتونین با انتخاب یک طرح متناسب با دکوراسیون خونتون قشنگ‌ترین کمد رو داشته باشین.

کمد اتاق خواب 11

در انتخاب طرح کمد دیواری اتاق خواب باید به رنگ اون هم اهمیت بدین. یک رنگ زیبا حتی می تونه اندازه یک کاغذ دیواری گرون قیمت زیبا و جذاب به نظر برسه. قشنگی کمد دیواری فقط به طرح درش نیست و یادتون باشه خیلی وقتا بیشترین چیزی که از کمد دیده میشه طرح و فضای توشه، پس بهتره به ظاهر، رنگ و طرح اون هم اهمیت بدین.

کمد اتاق خواب 12

آینه یکی از وسایلی که علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب، ایده‌های جذابی برای طرح های کمد دیواری اتاق خواب نیز به شما می‌ده. اگه اتاق خوابتون کوچیکه استفاده از آیینه رو به شما پیشنهاد می‌کنم، شما استفاده کنین تا تاثیرشو روی بزرگ شدن فضا خودتون حس کنین.

کمد اتاق خواب 14

لباس‌ها همگی برای آویزون کردن نیستن، برخی از اونها باید تا بشن توی کشو یا سبد‌های لباس قرار بگیرن. یادتون باشه تو طرح کمد لباس برای اتاق خواب برای لباس‌های تا شده هم جایی در نظر بگیرین.

کمد اتاق خواب 15

برای انتخاب یک کمد دیواری اتاق خواب جذاب یه جای مخصوص لازم دارین. جای برای وسایلی که لازمه همیشه در دسترس باشن. منظورم شونه، سشوار، جای کیف پول و اینجور وسیله‌ها که هر روز قراره از اونها استفاده کنین.

کمد اتاق خواب 17

خانم‌ها همیشه دوست دارن، لباس‌های مختلفشون تو تو قفسه‌های مختلف بزارن. تو طراحی کمد دیواری اتاق خواب باید به سلیقه خانم‌ها احترام گذاشت. اونا تو جزئیات معمولاً بهتر از آقایون تصمیم می گیرن..

کمد اتاق خواب 18

یکی از مهم‌ترین فاکتورها تو انتخاب طرح کمد لباس برای اتاق خواب، جا برای کمدست. برای ایجاد جای بیشتر می تونین از درهای کشویی استفاده کنین و عوضش عمق کمد دیواری اتاق خواب را یکم بیشتر در نظر بگیرین.

کمد اتاق خواب 19

خب اگر تخت و کمد و کتابخونه ام همسایه هم باشن میدونید چی میشه؟ کافیه اراده کنید لباس رو از کمد لباسی بیارید بیرون… مشترک مورد نظر همیشه در دسترس است!

کمد دیواری اتاق لوکس

خلاقیت همیشه قابل تحسینه! خلاقیتی که دکوراتورمون در شیراز انجام داده یکی از این جاهایی هست که باید تحسین رو برای اون برگزید. هرچند خلاقیت بکار گرفته شده خیلی سطح وسیعی رو در برنمیگیره ولی همین خوشی های کوچک هستن که مهم هستن!

برای داشتن چنین خلاقیت هایی حتی در سطحی وسیعتر فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کنین و درخواست کمدسازتون رو بفرستین تا کارشناسان ما باهاتون تماس بگیرن و شما رو در انتخاب کمدسازتون راهنمایی کنن.

درخواست کمدساز

کمد اتاق خواب 20

یکی از جدیدترین طرح دیواری اتاق خواب می تونه تلفیق دیروز و امروز باشه، ترکیب سنت و مدرنتیه. به به چه انتخابی!!

کمد اتاق خواب 22

یه کمد دیواری مدرن،  شیک و خوشگل برای لباس. همه چی از همون ظاهر کمد دیواری پیداست، من دیگه چی می تونم بگم؟!

کمد اتاق خواب 23

واقعاً دیدن وسیله‌های مرتب شده توی کمد و اینکه هر چیزی سرجاشه، می تونه اتاق خواب رو تبدیل به بهترین فضای موجود تو خونه کنه. مگه نه؟

کمد اتاق خواب 24

یه کمد دیواری شیک و جذاب دکورکل اتاق خواب شما رو تحت تأثیر قرار میده. خلاقیت به خرج بدین و کلی ایده‌های جذاب بدین تا اتاق‌های خونتون رو به دوست داشتنی‌ترین قسمت خونه تبدیل بشن.به همین راحتی…

کمد اتاق خواب 25

 

درهای کمد دیواری اتاق خوابتون رو تصور کنید، خسته نشدین از طرح‌های ساده و کلیشه ای؟ بیاید روی طراحی‌های درهای کمد دیواری لباس نظر بدیم. این طرح درب کمد دیواری اتاق خواب توی عکس بالایی چطوره؟ عالیه؟ نه؟!

کمد اتاق خواب 27

این مدل این اجازه رو بهتون می‌ده که از تک تک فضاهاش بهترین استفاده رو بکنین. طرح کمد اتاق خواب رو می تونین تبدیل به یک چالش شیرین برای خودتون و خونوادتون بکنین. برای این کار فقط کافی کمی از ایده‌های جذاب رو هم تماشا کنین.

بهترین مدل کمد دیواری اتاق

در انتها بیاین که باهم ببینیم بهترین مدل کمد دیواری چه مدلیه؟! بهترین مدل کمد برای اتاق شما، مدلیه که چند تا شرط اصلی رو داشته باشه:

 1. سایز مناسبی نسبت به اندازه ی اتاقتون داشته باشه و قسمت زیادی از اتاق رو اشغال نکنه و یا انقدر کوچک نباشه که نتونین لباس های خودتون رو دراون جا بدید.
 2. طراحی اون کاملا مطابق با کاربردی باشه که در نظر دارید. مثلاً اگر میخواین که کفش های خودتون رو هم داخل کمد قرار بدید، باید در داخل طراحی کمد این قضیه منظور بشه.

از همراهی شما سپاسگزاریم. نظرات و سوالات خودتون رو میتونین در قسمت کامنت های سایت قرار بدید. در اسرع وقت پاسخگوی نظرات و سؤالات شما خواهیم بود.

19 دیدگاه‌ها

 1. سوالی دارم آیا میشود همه رختخوابها که بعد از چیدمان به ارتفاع یک متر برسند را روی یک تخته که زیرش ریلی مقاوم نصب شده باشد گذاشت و به راحتی از طبقه زیرین در کمدهای عمیق خارج کرد؟ منظورم اینست که همچین ریلی با این قدرت و استحکام در ایران داریم؟

  • سلام، بنده خودم ام دی اف کارم و تقریبا 12 سال در این حرفه مشغول بکار، بنظر بنده شما با یک فضای اینچنین بینظیر میتونید کمد همه چی تمام داشته باشید که تمام گزینه های مد نظرتون بعلاوه یک اتاق پرو را دارا باشه،میشه دور تا دور فضای داخل کمد رو با کمدهایی با عمق های مختلف کار کنید و از فضای وسط این کمدها هم بعنوان اتاق پرو استفاده کنید، متوجه منظورم شدید؟

 2. سلام برای طراحی کمد دیواری با عمق۱۲۰ و عرض۱۵۰ چه راه حلی پیشنهاد میکنید انواع وسایلی که میشود داخلش گذاشت از جمله رگال ، کشو، طبقات مختلف ، و رختخواب… لطفاً شما با توجه به تجربه خودتان یک راه حلی بدهید که حداقل بیشتر این چیزها یا بعضیشان را بتوانیم در آن جاسازی کنیم

 3. سلام.ده مترام دی اف بانصب چقدرمیشه حدودا قیمتش؟باملامینه چقدمیشه؟ممنون اگه قیمت بدین

 4. سلام
  این کمدا توی ایران هم ساخته میشه؟
  چون به نظرم همه ی مدل های مطلبتون خارجی بود

  • با سلام
   ممنون از نظرتون.حتماً عکس ها بهبود پیدا خواهد کرد.
   اگر عکس های بیشتر و بهتر در مورد کمد دیواری می خواهید مقاله های دیگر ما را ملاحظه بفرمایید.
   salamsakhteman.com/blog/قیمت-کمد-دیواری-و-غیر-دیواری/
   salamsakhteman.com/blog/مدل-های-کمد-دیواری/

 5. الان بیشتر اتاقا و خونه ها کوچیک شده.چندتا مدل برای اتاق کوچیک هم میذاشتین توی مطلبتون

 6. مطلب جالبی بود. من اتاقم کمد دیواری نداره و خیلی کوچیکه. از یه طرف بخاطر کوچیکی اتاقم، نمیتونم کمد بزرگ داشته باشم و از یه طرف دیگم کمدای بازار کوچیک نیستن و فضای بزرگی میخوان. میخواستم که کمک کنین بهم که چکار کنم و چجوری کمد خوب پیدا کنم

 7. مطلب جالبی بود. من اتاقم کمد دیواری نداره و خیلی کوچیکه. از یه طرف بخاطر کوچیکی اتاقم، نمیتونم کمد بزرگ داشته باشم و از یه طرف دیگم کمدای بازار کوچیک نیستن و فضای بزرگی میخوان. میخواستم که کمک کنین بهم که چکار کنم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید