قیمت کمد دیواری ریلی و روش محاسبه

0
4583
قیمت کمد دیواری ریلی و روش محاسبه
قیمت کمد دیواری ریلی و روش محاسبه

قیمت کمد دیواری ریلی چه تفاوت‌ هایی با کمد دیواری معمولی داره؟ بسیاری از افراد از ترس شنیدن قیمت ‌های زیاد حتی دنبال قیمت کمد دیواری مدرن و به روز بازار هم نرفته و به استفاده از نمونه ‌های قدیمی و معمولی اکتفا می کنن. اما واقعاً قیمت کمد دیواری ریلی قراره چه تفاوت هایی داشته باشه؟ احتمالاً برای پاسخ به این سؤال باید ابتدا تفاوت ‌های انواع کمد دیواری را شناخته و سپس هزینه‌ های موجود در این تفاوت ‌ها را با هم بررسی کنیم.

در پایان این متن متوجه می شید که محاسبه قیمت کمد لباس ریلی و به دست آوردن یک کمد دیواری ارزان با استفاده از برخی ترفندها، خیلی هم پیچیده نیست. کمد ریلی، قیمت مناسبی حتی نسبت به برخی کمد های معمولی می تونه داشته باشه، اما به شرط اینکه ما با جزئیات آن آشنا باشیم و تصمیمات و انتظارات منطقی از نتیجه کار داشته باشیم.

با مطالعه ی متن زیر، دیگر مانند افراد مبتدی از شنیدن قیمت کمد دیواری ریلی آماده و یا هزینه ساخت کمد دیواری ریلی برآشفته نشده و سریع برای تعیین مناسب بودن یا نبودن آن دست به ماشین حساب می‌برید. در آخر این متن متوجه می شید که یک کشوی کمتر و یا بیشتر چقدر می تونه روی هزینه نهایی ساخت کمد دیواری ریلی شما تأثیر گذار باشه و یا استفاده از درب ریلی به جای درب‌های قدیمی چه مزیتی می تونه در خانه شما به وجود بیاره.

عوامل مؤثر در تعیین قیمت کمد دیواری ریلی

در حقیقت ساخت کمد دیواری ریلی با کمد دیواری معمولی تفاوت چندانی ندارن. تفاوت موجود، تنها در سلیقه هایی است که شما می تونید آنها را در کمد دیواری ریلی اعمال کنین. البته باید توجه داشته باشید که اضافه کردن و یا کاستن از برخی آپشن ‌ها می تونه روی قیمت کمد دیواری ریلی تأثیر بسزایی داشته باشه.

قیمت کمد ریلی 1
قیمت کمد دیواری ریلی

تفاوت اصلی در هزینه ساخت کمد دیواری ریلی است، که بسته به نوع طرح شما بالا و پایین می شه. مواردی مثل جنس متریال و طراحی داخل کمد دیواری ریلی در قیمت آن تاثیر گذار هستند. البته استفاده از نمونه ‌های آماده کمد دیواری ریلی نیز یکی از راه‌ های کاهش هزینه ی ساخت کمد دیواری ریلی است.

عوامل زیر از جمله موارد متغیر در تعیین قیمت کمد دیواری ریلی هستن.

  • جنس مورد استفاده برای ساخت کمد دیواری ریلی
  • تعداد درب‌ های کشویی و کشوها
  • طرح روی کمد
  • متراژ نهایی
  • دستمزد سازنده کمد دیواری ریلی

با شناخت این عوامل شما می تونین در هنگام اعلام قیمت از طرف نصاب کمد دیواری درباره جزئیات آن چک و چونه بزنین و دلیل تفاوت ‌های قیمتی محتمل با سایر کارگاه ‌ها را از وی جویا بشین. کسب اطلاعات مفید در هر کاری می تونه شما را یک قدم جلوتر از سایرین قرار بده.

با استفاده از جدول زیر محدوده قیمت کمد دیواری ریلی مشخص میشن.

بروزرسانی : 0

نوع کمد دیواری حداقل قیمت هر مترمربع (تومان) بروز رسانی
کمددیواری ام دی اف بدون بدنه 0 تا 0 0
کمد دیواری ام دی اف با بدنه 0 تا 0 0
کمد دیواری نئوپان روکش ملامینه 0 تا 0 0
کمد دیواری‌های گلاس ایرانی 0 تا 0 0
کمد دیواری‌های گلاس خارجی (ترک) 0 تا 0 0
کمد دیواری ممبران 0 تا 0 0
کمد دیواری روکش چوب 0 تا 0 0
کمد دیواری چوبی 0 تا 0 0
ساخت کشو 0 تا 0 0
تعویض و نصب ریل برای هر درب ریلی کمد 0 تا 0 0
ام دی اف خام با رنگ پلی اورتان 0 تا 0 0

 

البته تعیین قیمت کمد دیواری ریلی تنها با این عدد و رقم سخت بوده و نیاز به مشورت با یک کابینت ساز هم داره. بهترین کابینت سازها در سلام ساختمان منتظر شما هستن.

قیمت کمد ریلی 2

کمد دیواری ریلی ارزان

عبارت کمد دیواری ریلی ارزان می تونه کمی گمراه کننده باشه. کمد دیواری، وسیله‌ای است که احتمالاً یک یا نهایت دو بار در طول عمر ساختمان نیاز به هزینه داره. حالا استفاده از یک نمونه بی کیفیت و به درد نخور چقدر می تونه روی کیفیت زندگی شما تأثیر منفی داشته باشه. پس به بهانه ی کاهش هزینه‌ها و بهینه نمودن هزینه ی ساخت کمد دیواری ریلی هرگز به دنبال کمد دیواری ریلی ارزان قیمت نرین.

اما ترفندهایی وجود داره که بدون کاهش کیفیت بتونین قیمت کمد دیواری ریلی را تا حد مطلوبی بهینه سازی نموده و آن را به حداقل ممکن برسونین. یک کشوی کمتر بسیار بهتر و ارزنده ‌تر از استفاده از یک متریال ضعیف در ساخت کمد دیواری ریلی هست. از طرف دیگه استفاده از درب ریلی به جای درب ‌های باز شو می تونه فضای بیشتری را در اتاق در اختیار کاربر قرار بده. از این رو بیشتر از اینکه به دنبال پیدا کردن کمد دیواری ریلی ارزان قیمت باشین، هزینه‌های ساخت و قیمت کمد دیواری ریلی را بهینه کنین.

قیمت کمد ریلی
قیمت کمد دیواری ریلی آماده

قیمت کمد دیواری ریلی متر مربع یا متر طول؟

برخلاف ساختن کابینت که در آن هزینه ساخت بر حسب متر طول برآورد می‌شه، معمولاً سازنده‌ ها برای ساخت کمد دیواری ریلی و تعیین قیمت کمد دیواری ریلی از برآورد قیمت مترمربع آن استفاده می کنن. قیمت ساخت هر مترمربع کمد دیواری ریلی با قیمت عوامل دیگر ثابت مانند قیمت کشوها، درب و اقلام دیگر جمع شده و در نهایت قیمت نهایی آن حاصل می‌شه. از این رو وقتی از یک سازنده و نصاب کمد دیواری درباره قیمت سؤال می کنین، باید دقیقاً مشخص کنین که منظور شما از قیمت کدومشونه.

و اگر نیاز به مشورت داشتید، همه حرفه ای‌ های ساخت کمد دیواری ریلی در سلام ساختمان برای ارائه مشورت‌های لازم دور هم جمع شدن

 

دیدین که تعیین قیمت کمد دیواری ریلی خیلی هم پیچیده نیست. برای برآورد هزینه‌ های خود استفاده از این روابط میتونه بسیار مفید باشه. البته مهم‌تر از هزینه‌ها و قیمت کمد دیواری ریلی کیفیت ساخت و ایجاد فضای لازم برای قرارگیری وسایل زندگی در اونه. کمد دیواری کم جا یکی از معضلات بزرگ زندگی آپارتمان نشینی امروز مخصوصاً در شهرهای پرجمعیت و بزرگ است.

چند سانتی متر بیشتر می تونه هزینه ‌های بیشتری برای سازنده به دنبال داشته باشه و از این رو آنها همیشه ترجیح میدن که کمترین فضای ممکن را برای ساخت و نصب کمد دیواری در نظر بگیرن. استفاده از کمد دیواری آماده در این مواقع یک راه حل عالیه که میتونه فضای لازم را برای شما تامین کنه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید