مرتب ترین آشپزخونه با این 8 ترفند جالب!

0
438
مرتب ترین آشپزخونه با این 8 ترفند جالب!
مرتب ترین آشپزخونه با این 8 ترفند جالب!

1- ریا نباشه ما همه ی این وسایلو داریم…

کانتر مرتب

نمیدونم چرا بعضیا اعتقاد شدیدی دارن که وسایل برقی شونو در ملاءعام بزارن و همه رو قطارکنن روی کابینت، آخه عزیز من! این کار مال اون زمان های قدیم بود که میخواستن بگن منم اینو دارم. نکن این کارو! وسایل برقی جاشون اینجا نیست جمعشون کن و در زمان نیاز به هرکدوم، اون رو بیرون بیار، ازش استفاده کن و دوباره جمعش کن و سرجاش بذار.

2- مادرو ببین دخترو بگیر!

دسته بندی وسایل

مادری که کشوهای اشپزخونش مرتب بود دخترشو حتما بگیر!

برای داشتن یک آشپز خونه مرتب میتونی اول از کشوها شروع کنی هر گروه از وسایل رو دسته بندی کن و در یک قسمت مخصوص از کشو بذار مثلاً قندون ها و قوری هارو رو در یک کشو و قاشق چنگال ها رو در کشوی دیگه ای بذار. برای این کار میتونی از نظم دهنده های چند قسمتی مخصوص کشو هم استفاده کنی.

3- طرف یخچال شو کرده دفتر چه خاطرات خانوادگی!

یخچال تمیز

آخه عزیزه من لازم نیست که تموم زندگیت دائم جلوی چشمت باشه اشپز خونه جای این کارا نیست خاطره های قشنگتو قاب کن و یک محل خاص مثلاً تو اتاق خواب یا یه گوشه از حال پذیرایی رو بهش اختصاص بده و بذار روی یخچال همیشه تمیز باقی بمونه و نهایتا یه نوت یاداشت کوچیک روی اون بزن محض خالی نبودن فضا البته اونم نه روی در یخچال بلکه یه گوشه از دوتا پهلوی اون که خیلی دیده نمیشه. اینجوری هم شیک تره و هم جذاب تر.

4- مادر شوهرم می‌گه چرا همیشه جا ظرفیت پره؟!

جاظرفی خالی

خانم ها اینو خوب میدونن که سینک ظرفشویی از همون اول صبح تا آخر شب همیشه پر از ظرفه. به خاطرهمین به محض شستن ظرف ها، مرتب کردن ظرف های انبار شده در آبچکان میتونه تاثیر خیلی زیادی در مرتب بودن فضای اشپزخونه داشته باشه. مخصوصا زمانی که مادرشوهرت قراره مهمونت باشه!

5- عینک آفتابی ندارین ؟برقش چشامو زد!

نظافت

داشتن یک دستمال حوله ای دم دستمون باعث میشه بعد از ایجاد کوچکترین کثیفی ها هم سریع اون محل هارو برق بندازیم و تمیز کنیم. همچنین تمیز کردن کاشی های دیوار آشپزخونه مخصوصاً اگر سفید باشن تاثیر خیلی زیادی در ایجاد زیبایی در محیط آشپزخونه ما داره.

6- آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟؟

هود و گاز از جمله قسمت هایی از آشپزخونه هستن که باید بلافاصله تمیز بشن.

با شروع وعده های بعدی آشپزی تمیز کردن چربی های غذا خیلی سخت تر میشه و گاهی این تمیز نکردن بعد از هر بار کثیفی باعث ماندگاری دائمِ اون لکه ها میشه و همچنین زیبایی آشپزخونمونو کاملا از بین می بره.

هود و گاز تمیز

7-  کی گفته مردها نباید در خونه کار انجام بدن؟

همراه خو.ب

خیلی ها فکر می کنن که لکه های کوچک و گرد و غبار نیازی به تمیز کردن نداره و همه رو میزارن آخره وقت تا یکجا این کارو انجام بدن . اما این کار باعث میشه زیبایی و تمیزی آشپزخونه شما خیلی کم بشه و  ممکنه آخر وقت هم حس و حال تمیز کردن نباشه ، پس بهتره وقتی که همسرتونو بیکار گیر آوردین یه دستمال و یک لکه بر بهش بدین تا بهتون کمک کنه و لکه هارو از روی کابینت ها پاک کنه .

8- قبولی ۱۰۰% در آشپزخونه داری با برنامه ریزی سالیانه!

برنامه ریزی

یک دفترچه یادداشت یا تخته سیاه کوچک برای خودتون داشته باشین و برنامه های روزانه، هفتگی و سالیانه ی خودتونو داخل اون یادداشت کنید و تا آخر سال استرس اینکه وای الان باید چیکار کنم رو از خودتون دور کنید.

حرف آخرم اینه که …

هر آدمی دنیایی از تجربست! با ما باشید و تجربه های مفید خودتونو از داشتن یک آشپزخونه مرتب رو کامنت کنین.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید