تاریخچه کابینت ها از ایتالیا تا سلام ساختمان

0
237
تاریخچه کابینت ها از ایتالیا تا سلام ساختمان
تاریخچه کابینت ها از ایتالیا تا سلام ساختمان

می‌دونین مهم‌ترین قسمت در هر آشپرخونه کدوم قسمته؟ قطعاً جواب 90 درصد از افراد به خصوص خانوم‌ها به این سؤال کابینت هست. اصلا از تاریخچه کابینت ها چی میدونین؟

کابینت که میدونین همون محفظه‌ اییه که برای قرار دادن اسباب و ظروف آشپرخانه استفاده میشه. تعدادش هم که خب معلومه، هر چی بیشتر، بهتر! اما شده تا حالا به این موضوع فک کنین که اصلا ایده‌ی ساخت کابینت از کجا و دقیقاً در چه زمانی اومده؟ تا حالا شده به این فک کنین که کابینتای قدیمی چه فرقی با کابینتای امروزی داشتن؟ کاربرد کابینت از قدیم تا حالا همینی بوده که امروزه ما براشون در نظر گرفتیم؟

قراره اینجا در رابطه با تاریخچه کابینت ها حرف بزنیم و جواب همه سوالات بالارو بهتون بگیم. پس با ما همراه باشین چون آخرش یه خبر جدید براتون آوردم.

تاریخچه کابینت ها از کجا شروع شد؟

اولین بار در سال 1300 میلادی بود که کابینت ها در کشور ایتالیا متولد شدن و مورد استفاده قرار گرفتن. اون زمان آشپزخانه ها هیچ شباهتی به آشپزخانه‌های امروزی نداشتن. زمان قدیم آشپزخانه محلی بود حتی گاهی خارج از فضای خونه و یه جورایی میشه گفت همون مطبخ خودمون (مطبخ: محل پخت و پز، که جدا از آشپزخانه اصلی می سازند تا کثیفی و چربی روی آشپزخانه اصلی نشینه) . کابینت ها، اون موقع از فلزای خیلی قطور ساخته می‌شدن و کاربردی تقریباً مشابه کاربرد همین دوران الانشون داشتن.

تاریخچه کابینت ها چوب قدیمی

بعد از اون کم کم در سرتاسر اروپا استفاده از کابیت های داخل عکس که خیلی نسبت به شکل امروزیشون متفاوت هستن، رایج شد. مثلاً در کشور فرانسه اومدن کابینت رو خیلی متفاوت‌تر از شکل قدیمی اون طراحی کردن.

تاریخچه کابینت ها فرانسوی

تاریخچه کابینت ها به تدریج شروع کرد به مدرن شدن. کم کم چوب جایگزین فلز شد و طراحیای خیلی ظریف و نازکی روی کابینت های جدید انجام شد.

تاریخچه کابینت چوبی

حتی کاربرد کابینت یکم نسبت به قدیم متفاوت شد. مثلاً کابینت ها به فضاهایی غیر از آشپرخونه یا همون مطبخ هم راه پیدا کردن. یا مثلا کابینت ها به فضاهای نشیمن هم  اومدن.اینجوری شد که ظروف چینی و جواهرات گرون قیمت هم برای اولین بار در آشپزخانه قرار گرفتن.

تاریخچه کابینت لاکچری

اینم یک نمونه دیگه از کابینت هایی که اومدن به نشیمن ها.

تاریخچه کابینت لوکس

و اینم نمونه سوم از کابینتای چوبی خیلی لوکس و آنتیک.

تاریخچه کابینت لوکس ایرانی

کابینت هایی با شناسامه صادره از ایران

و اما در کشور خودمون ایران هم میشه گفت که اولین نسل کابینت در مطبخ‌های ایرانی دقیقاً یه جورایی مشابه نمونه‌ی فرنگیش بود.

تاریخچه کابینت های چوبی قدیمی

بعد کم کم کابینت‌های فلزی رایج شدن که نمونه اش در تمام خونه‌های قدیمی پیدا میشه.

تاریخچه کابینت ها فلزی

این یکی مدل هم خیلی می تونه حس نوستالژی ایجاد کنه.

تاریخچه کابینت ها فلز

بازم نوستالژی داریم براتون اینو ببینین:

تاریخچه کابینت جدید

اما خب کابینتا در ایران هم مثه جاهای دیگه شروع به تغییر شکل کردن.

تاریخچه کابینت هاقدیمی

و اما تا به امروز که واقعاً متریال، رنگ و طراحی کابینت ها پیشرفت چشمگیری کرده.

مثل این مدل که یک آشپرخونه لوکس و مدرن رو نشون می‌ده که توسط دکوراتور سلام ساختمان، آقای محمد ترکی در تهران اجرا شده:

کابینت ام دی اف فوق برجسته محمد ترکی تهران (4)

حتی امروزه در آشپزخانه‌های مدرن و بزرگ در کنار کابینت، بوفه‌هایی به این شکل قرار میگیره تا ظروف اضافه در اونها قرار بگیره.

تاریخچه کابینت شیک

مطلبی که خوندین تاریخچه کابینت ها از سال 1300 که در اروپا رایج شدن و با جنس فلز و چوب در خونه‌ها جای خودشونو پیدا کردن تا به الان بود. در ایران هم روال همینجوری بود و اوایل از کابینت های فلزی استفاده میشد. اما خب مدت زمان زیادیه که چوب و ام دی اف و ممبران نقش خیلی مهمی در طراحی کابینت های امروزی پیدا کردن و اکثراً از این متریال برای ساخت کابینت استفاده میشه.

کابینت های دهه نودی در سلام ساختمان

خبر جدید اینه که یه بستر آنلاین به نام سلام ساختمان به وجود اومده که کابینت سازهاش در تمام نقاط کشور حضور دارن. جالبه بدونین این شبکه به صورت کاملا رایگان کابینت ساز رو به منزل شما میفرسته تا بهتون قیمت تموم شده رو همون اول کار بگه. اینجوری دیگه موقع خریدکابینت کلاه سرتون نمیره. میتونین وارد سایت سلام ساختمان بشین تا به حرفایی که زده شد ایمان بیارین.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید