7 روش آسان برای به روز رسانی خانه اجاره‌ای

0
241
7 روش آسان برای به روز رسانی خانه اجاره‌ای
7 روش آسان برای به روز رسانی خانه اجاره‌ای

اگر در یک خانه اجاره‌ایی زندگی می‌کنید؛ روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید خانه اجاره‌ایی را به سبک خودتان در بیاورید؛ بدون آن که به خانه آسیبی وارد کنید. ایجاد تغییرات در خانه اجاره‌ایی میتونه فضای خانه رو دلنشین‌تر کنه و حس و حال بهتری رو به خانه ببخشه. اما در خانه‌های اجاره‌ایی نمی‌توان با آزادی عمل رفتار کرد و هر نوع تغییراتی رو به طور دلخواه اعمال کرد. در اینجا به 7 روش آسان برای به روز رسانی، شخصی سازی و زیباسازیِ خانه اجاره‌ایی می پردازیم.

1- با اجازه ی صاحب خانه بله!

روش اول کسب اجازه برای تغییرات بزرگی مثل خراب کردن قسمتی از دیوار ها متناسب با نیاز خودمون و یا تغییر دادن در و پنجره هاست. قبل از اینکه هر گونه تغییر بزرگی در زیباسازی خانه اجاره‌ایی ایجاد کنین بهتره از صاحب خانه اجازه بگیرین. ممکنه صاحب خانه فقط با بعضی از تغییرات پیشنهادی شما، موافقت کنه و از اون ها استقبال کنه. در صورتی هم که صاحب خانه اجازه این تغییرات اساسی رو به شما نداد؛ می‌تونین از سایر روش‌های کم دردسری که در ادامه گفتیم استفاده کنین تا هم به خانه اجاره‌ایی آسیبی وارد نشه و هم اینکه فضای خانه برای شما دلنشین‌تر بشه.

2- با گیاهان زینتی طبیعت رو به خونتون ببرین

بروزرسانی خانه اجاره ای با گل

برای به روزرسانی خانه اجاره‌‌ایی می‌تونین از یک میله برای آویزان کردن گیاهان زینتی استفاده کنین. میله‌های ورزشی که مربوط به حرکات کششی هستن؛ می‌تونن برای این کار بسیار مناسب باشن. با این کار دیگه نیازی به سوراخ کردن دیوارها نیست. مخصوصا که صاحب خانه‌ها معمولا با سوراخ کردن دیوارها و آسیب رساندن به رنگ اون مخالف هستن. همچنین، میله‌های ورزشی توانایی تحمل وزن رو دارن و با خیال آسوده می‌تونین چند گیاه آپارتمانی رو به میله آویزان کنین تا فضای خانه رو سرشار از انرژی‌ مثبت گل و گیاهان کنین.

3- برچسب‌های نواری برای زیبا کردن حمام در خانه اجاره ای

بروز رسانی خانه اجاره ای در حمام

برچسب‌های نواری ایده بسیار خوبی برای درب‌های شیشه‌ایی درون حمام هستن. این برچسب‌ها می‌تونن درب‌های شیشه‌ایی رو از ساده بودن در بیارن و کمی طرح و نقش به اون اضافه کنن. برای این کار می‌تونین روی درب شیشه ایی حمام رو با یک ماژیک وایت برد به صورت مربع هایی یک اندازه علامت گذاری کنین. سپس روی خطوط دور این مربع های کشیده شده از اون نوارهای مخصوص بچسبونید. طرح‌های مشبک (به صورت شبکه ای ) معمولا طرفدار پیشتری دارن. اما میتونین خلاقیت بیشتری به خرج بدین و از روش های خلاقانه تری برای چسباندن نوارها استفاده کنین.

4- استفاده از برچسب بر روی برخی وسایل

بروز رسانی خانه اجاره ای با برچسب

می‌تونین از برچسب بر روی وسایل استفاده کنین تا تنوع ایجاد بشه. برای این کار باید برچسب رو به آرامی نصب کنین و از وسایلی استفاده کنین که مانع ورود هوا به زیر برچسب بشه.نصب بد این برچسب ها باعث ایجاد حباب در زیر برچسب میشه. پس از این که زمان تحویل خانه اجاره‌ایی رسید می‌تونین به آرامی برچسب رو از سطح جدا کنین تا جای اون باقی نمونه. برچسب‌ها طرح و رنگ‌های متنوعی دارن و می‌تونن فضای خانه را کاملا تغییر بدهند. این کار می‌تونه وسایل کهنه و قدیمی رو بسیار نو جلوه بده.

5- سبد آویز های به درد بخور

بروز رسانی خانه اجاره ای با سبد

اگر در خانه اجاره‌ایی خود فضای کمی در اختیار دارین؛ می‌تونین از انواع سبد آویزها استفاده کنین تا یک فضای عمودی برای وسایل اضافی خود ایجاد کنین و خانه اجاره ای خودتون رو هم زیبا کنین. به عنوان مثال می‌تونین وسایل بازی بچه‌ها رو در سبد آویز قرار بدین تا هم جای کمتری اشغال بشه و هم به زیبایی محیط خانه کمک کرده باشین.

6- زیبایی بیشتر فقط با یک نخ و چند قلاب

بروز رسانی خانه اجارهای با نخ و قلاب

می‌تونین از قلاب و نخ‌های نامرئی استفاده کنین و قاب‌های مختلف رو به اون آویزان کنین. با این کار دیگه نیازی نیست به دیوار میخ بزنین و سوراخ ایجاد کنین. با این روش یک دیوار عکس به شکل گالری خلق می‌کنین. استفاده از نخ‌های ماهیگیری میتونه برای این ترفند مناسب باشه. به دلیل اینکه نخ‌های ماهیگیری کاملا نامرئی هستن و به راحتی دیده نمیشن.

7- چسباندن کاشی در سرویس بهداشتی

معمولا خانه‌های اجاره‌ایی سرویس‌های بهداشتی قدیمی دارن که کاشی‌های اون ظاهر چندان خوبی نداره. صاحب خانه‌ها نیز اجازه تعویض کاشی‌ها رو نمیدن؛ بنابراین برای اینکه ظاهر کاشی‌ها رو عوض کنین می‌تونین کاشی‌های جدید رو  بر روی کاشی‌های قبلی بچسبانید تا هم ظاهر سرویس بهداشتی رو تغییر داده و هم کاشی‌های قبلی رو نگه داشته باشین. برای کف آشپزخانه یا کف اتاق‌ها نیز می‌تونین از این روش استفاده کنین. کاشی‌هایی که چسبانده میشن معمولا به راحتی قابل جدا شدن هستن و می‌تونین موقع تحویل خانه ظاهر قبلی خانه رو به راحتی برگردونین.

نتیجه میشه رضایت دو طرفه صاحب خانه و مستاجر

با استفاده از روش‌های بالا علاوه بر اینکه خانه اجاره‌ایی خودتون رو زیباتر می‌کنین، به خانه نیز آسیبی وارد نمیشه. این کار می‌تونه زندگی در خانه اجاره‌ایی رو لذت بخش‌تر کنه و نظر مثبت صاحب خانه رو نیز در پی داشته باشه. از روش‌های بالا ایده بگیرین و خلاقیت خودتون رو هم در اون دخیل کنین تا نتایج بهتری به دست بیارین.

این ایده های جذاب برگرفته از سایت  The Spruce است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید