معرفی 14 نوع کمد دیواری معروف بر حسب کاربرد و محل اجرا

معرفی 14 نوع کمد دیواری معروف بر حسب کاربرد و محل اجرا

تصور کنین برای هر مکانی از کمد دیواری مخصوص اون فضا استفاده می‌کنین و جزئیاتی رو برای کمد دیواری در نظر می‌گیرین که زیبایی و کارایی اون رو چندین برابر می‌کنه. اما چطوری با کمد دیواریِ مناسب فضاها و کاربردهای مختلف آشنا بشیم؟

اصلا نگران این موضوع نباشین، چون ما در این مقاله 14 نوع کمد دیواری معروف بر اساس محل اجرا و کاربرد رو به شما معرفی کردیم و بیش از 30 عکس جذاب رو هم برای شما آوردیم تا بتونین از این تصاویر الگو برداری کنین و کمد دیواری مناسب خودتون رو انتخاب کنین. پس با ما همراه باشین…

انواع کمد دیواری بر حسب محل اجرا و کاربرد چیست؟

کمد دیواری ها رو براساس محل استفاده و کاربرد، میشه به بی‌نهایت نوع تقسیم کرد. ما در این مقاله به معرفی 14 نوع کمد دیواری پرکاربرد تر در فضاهای مختلف می‌پردازیم.

14 نوع کمد دیواری معروف بر اساس محل اجرا و کاربرد عبارت‌اند از:

 1. کمد دیواری ورودی
 2. کمد دیواری پذیرایی
 3. کمد دیواری اتاق خواب
 4. کمد دیواری میز آرایش دار
 5. کمد دیواری اتاق مستر
 6. کمد دیواری رختخواب
 7. کمد دیواری کلوزت روم
 8. کمد تی وی روم
 9. کمد دیواری پسرانه
 10. کمد دیواری دخترانه
 11. کمد دیواری بچگانه
 12. کمد دیواری نوزاد
 13. کمد دیواری آرایشگاه
 14. کمد دیواری استخر

اما در ادامه می‌خوایم با هم به بررسی این 14 مدل بپردازیم و کلی تصویر جذاب و خارق العاده از هر کمد دیواری رو ببینیم و از اون‌ها ایده برداری کنیم. پس ادامه این مقاله رو از دست ندین!

مدل کمد دیواری (2)

1.     کمد دیواری ورودی

در بسیاری از خانه ها، قسمت ورودی رو به صورت یک بخش مجزا از سایر بخش های داخلی خانه می‌سازن و برای پُر کرد این فضا، از کمد دیواری استفاده می‌کنن. کمد دیواری ورودی رو می‌تونین برای آویزان کردن لباس‌ها یا چتر و یا پنهان کردن کفش‌ها استفاده کنین.

کمد دیواری ورودی (2)

در بعضی از کمد دیواری هایی که برای بخش ورودی خانه می‌سازن، نیمکتی برای نشستن قرار میدن که گاهی با یک آینه، طراحی اون تکمیل میشه.

کمد دیواری ورودی (3)

کمد دیواری‌های ورودی رو می‌تونین، با درب، بدون درب و یا ترکیبی از این دو، و در سبک‌های دکوراسیونی مختلف بسازین. در ضمن می‌تونید از درب‌های کمد هم به عنوان آینه استفاده کنین.

کمد دیواری ورودی (1)

2.     کمد دیواری پذیرایی

قدیم ها کمد دیواری رو کمتر در پذیرایی به کار می‌بردن و بیشتر در اتاق ها از اون استفاده می‌کردن، اما امروزه کمد دیواری پذیرایی خیلی رایج شده است. این کمد دیواری با بخشی از فضای پذیرایی تلفیق میشه و بعضا نقش مهمی رو در زیبایی دکوراسیون داخلی ایفا می‌کنه.

کمد دیواری پذیرایی رو می‌تونین مانند تصویر زیر، کاملا یکسان و هم اندازه با دیوار اجرا کنین و حتی وسایلی مثل تلویزیون رو نیز درون قاب اون جای بدین.

کمد دیواری پذیرایی (2)

سبک کمد دیواری پذیرایی باید با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشه و رنگ اون هم بهتر است با توجه به وسعت محل اجرا درنظر گرفته بشه.

برای مثال:

اگر سطح وسیعی از دیوار رو قرار است کمد دیواری بزنید، اگه از رنگ تیره استفاده کنین، شاید کمی در کاهش روشنایی خانه تاثیر بذاره.

کمد دیواری پذیرایی (3)

برای ساخت کمد دیواری پذیرایی می‌تونین از طراحی های منحنی، مانند تصویر زیر هم استفاد کنین.

کمد دیواری پذیرایی (1)

3.     کمد دیواری اتاق خواب

تقریبا اولین اولویت ما برای انتخاب یک اتاق خواب خوب، داشتن کمد دیواری هست، زیرا کمد دیواری در اتاق خواب باعث افزایش نظم فضا می‌شه. کمد دیواری اتاق خواب رو می‌تونین در انواع سبک های دکوراسیون (مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک) بسازین.

برای مثال:

طرحی که بیشتر در کمد دیواری اتاق خواب با سبک مدرن دیده میشه، استفاده از درب‌های آینه‌ای هست تا به بزرگ‌تر نشان دادن فضا هم کمک کنه.

کمد دیواری اتاق خواب (1)

همچنین انواع کمد دیواری اتاق خواب رو می‌تونین در طرح‌ها، جنس‌ها و رنگهای متنوع و با انواع درب ها (ریلی، لولایی و ترکیبی از لولایی و ریلی) هم بسازین.

برای مثال:

در تصویر زیر می‌تونین یک کمد دیواری اتاق خواب با درب ریلی رو مشاهده کنین. کمد دیواری با درب ریلی فضای کمتری رو اشغال می‌کنه.

کمد دیواری اتاق خواب (2)

تصویر زیر هم نمونه دیگه ای از کمد دیواری اتاق خواب با درب ترکیبی (ریلی – لولایی) هست.

کمد دیواری اتاق خواب (3)

خیلی از کمد دیواری هایی که در اتاق خواب‌ها استفاده میشن، برای نظم‌دهی به لباس‌ها هستن. پس به طراحی دقیق و جزئی احتیاج دارن.

کمد دیواری اتاق خواب (4)

4.       کمد دیواری میز آرایش دار

گاهی میشه میز آرایش رو هم با کمد دیواری اتاق خواب ترکیب کنین تا از فضا بیشترین استفاده رو ببرین. این مدل کمد دیواری میز آرایش دار خلاقانه رو می‌تونین در تصویر زیر ببینین.

کمد دیواری میز آرایش دار

5.     کمد دیواری اتاق مستر

اتاق مستر معمولا بزرگترین اتاق در هر خانه است که از امکانات تمام و کمالی برخوردار هست و اغلب به والدینِ خانه، اختصاص پیدا می‌کنه. پیشنهاد میشه کمد دیواری اتاق مستر رو مانند تصویر زیر، بسیار شیک و متناسب با سایر بخش های دکوراسیون بسازین.

کمد دیواری مستر (2)

و یا مانند تصویر زیر، می‌تونین کمد دیواری اتاق خواب مستر رو، به رنگ سفید و با طراحی ساده و ابعادی نسبتا بزرگ بسازین.

کمد دیواری مستر (1)

6.       کمد دیواری رختخواب

کمد دیواری رختخواب از گذشته تا به امروز در خانه های ایرانی کاربرد داشته و افراد برای پنهان کردن رختخواب ها از اون استفاده می‌کردن. مساله مهمی که در کمد دیواری‌های رختخواب وجود داره، تقسیم بندی کمد دیواری به وسیله قفسه‌های داخلی است. یعنی برحسب نوع استفاده‌ای که قرار است از کمد دیواری رختخواب داشته باشیم، فضای داخلی اون مانند تصویر زیر باید تقسیم‌بندی بشه.

کمد دیواری رختخواب

7.     کمد دیواری کلوزت روم

اگر از فضای کافی به نحوی برخوردار هستین که می‌تونید برای کمد دیواری‌ اتاق عمق بیشتری رو در نظر بگیرید، بهتر است اون رو به کمد دیواری کلوزت یا همان کلوزت روم تبدیل کنید. کمدی برای عاشقان نظم و پوشیدنی‌ها!

کمد دیواری کلوزت روم (2)

کمد دیواری کلوزت به کمدهایی میگن که مخصوص لباس هستن و اغلب بدون درب طراحی میشن. کلوزت‌ها معمولا در اتاق‌هایی که برای‌ پرو لباس هستن خیلی کاربرد دارن.

کمد دیواری کلوزت روم (3)

کمد دیواری های کلوزت رو می‌تونین مانند تصویر زیر، حتی متناسب با فضاهایی مانند زیر شیروانی هم طراحی کنین!

کمد دیواری کلوزت روم (4)

8.     کمد تی وی روم

کمد دیواری تی وی روم معمولا در فضای پذیرایی به جای میز تلویزیون استفاده میشه و شما رو از میز تلویزیون بی نیاز می کنه. این کمد دیواری فضاهای زیادی رو برای نگهداری از وسایل اضافی و یا چیدمان لوازم دکوری، در اختیار شما قرار میده.

کمد دیواری تی وی روم (1)

استفاده از کمد دیواری تی وی روم علاوه بر فضای پذیرایی، اتاق خواب شما رو هم مانند تصویر زیر، به فضایی بی‌نظیر و جذاب تبدیل می‌کنه.

کمد دیواری تی وی روم (2)

9. کمد دیواری پسرانه

در روانشناسیِ طراحی و دکوراسیون داخلی، این مساله خیلی اهمیت داره که اتاق خواب افراد بر حسب علایق و سلیقه اون‌ها دکور بشه. پس به جنسیت فرزند خودتون توجه کنین و نظر اون رو در طراحی کمد دیواری اتاق خودش نادیده نگیرین. اگه فرزند شما پسر هست، می‌تونین از طرح های فوتبالی مانند تصویر زیر برای کمد دیواری اتاق پسرانه کمک بگیرین.

کمد دیواری پسرانه

10. کمد دیواری دخترانه

اگه فرزند شما دختر هست، داشتن یک کمد دیواری با طرح های ملایم مانند تصویر زیر به شدت به شما پیشنهاد میشه.

کمد دیواری دخترانه (2)

البته اگه برای شما ممکن هست، بذارین طرح نهایی کمد دیواری دخترانه رو فرزند شما خودش انتخاب بکنه. با این کار هم به استقلال فرزند خودتون کمک می‌کنین و هم اینکه طرح نهایی باب میل دختر شما و متناسب با سلیقه و روحیه اون هست.

کمد دیواری دخترانه (1)

11. کمد دیواری بچگانه

کمد دیواری بچگانه رو می‌تونین با شخصیت کارتونی و یا رنگ دلخواه فرزند خودتون بسازین و یا حتی از طرح هایی مانند لِگوی بازی، برای طراحی درب اون الهام بگیرین.

کمد دیواری بچگانه (2)

گاهی ساخت کمد دیواری بچگانه با چندین عملکرد، بهترین انتخاب هست. پس می‌تونید مانند تصویر زیر، امثال میز تحریر و کتابخانه رو هم با کمددیواری ترکیب کنید.

کمد دیواری بچگانه (1)

12. کمد دیواری نوزاد

در طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد چی اهمیت داره؟ حفظ نشاط و شادی!

پس باید کمد دیواری اتاق نوزاد شما با سایر فضاها کاملا تفاوت داشته باشه و فقط به منزله جایی برای نگهداری از نوزاد به اون نگاه نکنید. بلکه در طراحی کمد دیواری نوزاد باید از رنگ‌های شاد و طرح‌های خلاقانه استفاده کنین تا بر روحیه کودک شما تاثیر مثبت بذاره.

کمد دیواری نوزاد

13. کمد دیواری آرایشگاه

فضاهای تجاری یا خدماتی هم به خوبی می‌تونن از کمد دیواری در دکوراسیون خودشون استفاده کنن. برای مثال، آرایشگاه‌ها فضایی هستن که وسایل خرد و ریز زیادی دارن و اگر نظم مناسبی نداشته باشن، ظاهر بدی پیدا می‌کنن و باعث سردرگمی میشن. بنابراین داشتن کمد دیواری آرایشگاه، یکی از واجبات برای چنین فضاهایی است.

کمد دیواری آرایشگاه (2)

ساخت کمد دیواری در آرایشگاه حتی می‌تونه استفاده‌ای به جز نظم‌دهی هم داشته باشه. برای مثال از کمد دیواری آرایشگاه با درب شیشه‌ای، میشه به عنوان ویترین برای فروش محصولات آرایشی هم استفاده کرد.

کمد دیواری آرایشگاه (1)

14.  کمد دیواری استخر

فضاهایی مثل رختکن استخرها که محل نگهداری از وسایل مشتریان و تعویض لباس اون‌ها هستن نیز، به کمد دیواری احتیاج دارن. کمد دیواری برای چنین فضاهایی باید هم امنیت کافی داشته باشه و هم اینکه زیبایی مناسبی رو برای فضای رختکن فراهم کنه.

کمد دیواری استخری (2)

در ضمن بهتر است کمد دیواری رختکن استخر رو با چندین قفسه داخلی طراحی کنیم تا برای وسایل مختلف، فضای کافی داشته باشیم.

کمد دیواری استخری (3)

اگه استخری که مد نظر شما هست خصوصی و یاخیلی پیشرفته باشه، شاید کمد دیواری رختکن اون مانند تصویر زیر، حاوی یک سری دستگاه ها و امکانات ورزشی فوق العاده هم باشه.

کمد دیواری استخری (1)

سخن پایانی…

یادتون باشه برای انتخاب رنگ، جنس و مدل کمد دیواری خودتون، حتما به کاربری و محل اجرای اون خیلی توجه کنین و اصطلاحا بی گدار به آب نزنین.

در ضمن اگه با دیدن این همه نمونه کار هنوز هم نتونستین طرح کمد دیواری دلخواه خودتون رو پیدا کنین، می‌تونین به سایت سلام ساختمان مراجعه کنین و از مشاوره رایگان اون ها استفاده کنین.

اما سلام ساختمان کی هست و چیکار می‌کنه؟

«سلام ساخمان» بزرگترین بازار آنلاین خدمات ساختمانی از جمله ساخت کمد دیواری هست که کمد ساز حرفه ای شهر شما رو رایگان بهتون معرفی می‌کنه و پشتیبان های اون به شما مشاوره رایگان کمد دیواری میده. تنها با ثبت نام در لینک زیر می‌تونین از خدمات سلام ساختمان به صورت رایگان استفاده کنین:

مشاوره رایگان کمد دیواری

کمد دیواری کلوزت روم (1)

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟
روی لینک زیر کلیک کرده و برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنید:
ثبت درخواست کابینت، کمد و دکورهای چوبی
بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه باهام تماس بگیرین؟
اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟
بله، در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم. یکی مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان در مرحله اول است و دیگری مشاوره مستقیم با متخصصینی که برای اجرای کار بهتون معرفی شدن. هر دوی اینها رایگان است.
بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟
بله بازدید حضوری از پروژهها بصورت رایگان انجام میشه.
آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام میده؟
بله. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن.
آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟
هم بله هم خیر! به این صورت که اگر متخصص براتون طراحی انجام داد و باهاش به توافق رسیدن و قرارداد بستین، هزینه طراحی به عنوان تخفیف پروژهتون محسوب شده و رایگان خواهد بود. اما اگر متخصص براتون طراحی انجام داد ولی باهاش به توافق نرسیدین باید هزینه طراحی رو پرداخت کنین.
آیا سلام ساختمان تعمیرات کابینت و کمد هم انجام میده؟
خیر. در حال حاضر این خدمت رو ارائه نمیدیم.
آیا خرید کابینت دست دوم انجام میدین؟
هم بله هم خیر!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments