مسیر حرکت من در سلام ساختمان ؛ از قرارداد تا تحویل پروژه!

مسیر حرکت من در سلام ساختمان ؛ از قرارداد تا تحویل پروژه!

برای همکاری مفید با سلام ساختمان، بهتر است که ابتدا این مجموعه و روش کاری آن را به خوبی بشناسید. یعنی بدانید چه ویژگیهایی دارد، چه کاری انجام میدهد، چه روشی برای کار دارد و قوانین فعالیت در آن چیست؟!

بعلاوه باید از وظایف خودتان در این مجموعه آگاهی داشته و بتوانید مسیرهای مختلف برای رسیدن به اهداف‌تان را شناسایی کنید. در یک کلام؛ باید برای شما مشخص باشد که قرار است چه اتفاقی بیفتد و چه نقشه‌ای پیش روی شماست. در این صورت می‌توانید به بهترین شکل ممکن برای سفر در آن مجموعه برنامه‌ریزی کنید.

سلام ساختمان مسیری را برای فعالیت شما طراحی کرده که با شناخت آن، میتوانید متوجه شوید که در هر مرحله از ارتباط با مشتری یا مجموعه، چه کاری باید انجام بدهید.

این مطلب در ادامه دو مطلب دیگر «مسیر حرکت من در سلام ساختمان» است. در دو مطلب قبلی به «شیوه جذب و شروع همکاری با سلام ساختمان» و «درخواست مشتری تا قرارداد با او» اشاره کردیم. در این مطلب قرار است به ادامه این مسیر یعنی از قرارداد تا تحویل پروژه بپردازیم.

نکات مهم برای عقد قرارداد با مشتری

قبل از اینکه وارد نقشه سفر در سلام ساختمان بعد از عقد قرارداد شویم باید به 2 نکته مهم توجه کنید:

 1. حتما باید قرارداد ببندید. قراردادی محکم شامل زمانبندی پروژه و زمان و شیوه پرداخت.
 2. اگر می‌خواهید با مشتری به صورت اقساطی همکاری کنید، باید قراردادِ مخصوص شرایط اقساطی ببندید و شرایط ساخت کابینت اقساطی را هم کاملا رعایت کنید.

بعد از بستن قرارداد چه مراحلی باید طی بشه؟

بعد از اینکه با مشتری به قرارداد رسیدید، باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • آپلود قرارداد در اپلیکیشن:

بلافاصله پس از عقد قرارداد، باید قراردادتان را در سایت و اپلیکیشن سلام ساختمان آپلود کنید. توجه داشته باشید که اعلام نکردن قرارداد به مدت بیشتر از 7 روز، به معنی تبانی با مشتری بوده و نوعی تخلف در مجموعه محسوب میشود.

 • پرداخت حق الزحمه سلام ساختمان:

زمانی که قرارداد را در اپلیکیشن آپلود می‌کنید، حق الزحمه سلام ساختمان از حساب ودیعه شما کسر می‌شود و باید پس از آن، در صورت کمبود موجودی، حساب ودیعه خود را شارژ کنید.

 • ارسال قرارداد برای پشتیبانی:

بعد از ثبت قرارداد در اپلیکیشن سلام ساختمان، باید قرارداد را برای واحد پشتیبانی مشتریان و پشتیبانی متخصصین ارسال کنید. در این شرایط بخشی از پیگیری مشتری به سلام ساختمان واگذار شده و با شما و مشتری، ارتباطی مداوم در طول پروژه برقرار خواهند کرد.

 • اجرا و نصب پروژه:

زمان بندی منظم و دقیق اجرای کابینت، بسیار مهم است. توصیه میکنیم برای عدم تاخیر در قرارداد، بلافاصله بعد از اینکه پیش پرداخت را دریافت می‌کنید، خرید متریال را انجام دهید تا قیمت متریال تغییر نکند. بعد از خرید هم طبق زمانبندی متریال را برش داده و کلاف‌بندی کنین و برای نصب به محل پروژه ببرید.

 • تحویل پروژه:

بعد از نصب نوبت به تحویل پروژه میرسد. بخشی از پرداختی مشتری در مرحله نصب یونیت‌هاست و بخش دیگر مربوط به زمان تحویل می‎شود. برای تحویل پروژه میتوانید از چک لیست های تحویل پروژه به مشتری استفاده کنید.

توصیه میکنیم زمان تحویل کارهای زیر را انجام دهید:

 • محیط را تمیز کنید.
 • وسایل و ابزار خودتان را کامل جمع کنید.
 • تمام نقاط پروژه را چک کنید تا مشکلی نداشته و کار را به طور کامل به مشتری تحویل دهید
 • عکاسی از پروژه:

هنگام تحویل یا حتی قبل از آن، باید از پروژه خودتان طبق استاندارد های سلام ساختمان عکاسی کنید. میتوانید برای عکاسی از پروژه، به سلام ساختمان درخواست معرفی عکاس دهید تا علاوه بر عکاسی، از شما فیلم رضایت مشتری هم تهیه کند.

 • ارسال فیلم رضایت مشتری:

برای اعلام رضایت مشتری باید از او فیلم رضایت تهیه کنید. در مطلب «اصول فیلمبرداری رضایت مشتری» به طرز تهیه این فیلم اشاره کردیم.

 • ثبت بازخورد و امتیاز:

بعد از تحویل پروژه، با توجه به نظر مشتری و ارزیابی‌های سلام ساختمان از عملکرد شما، بازخورد و امتیازتان ثبت می‌شود.

قرارداد پایان راه نیست!

عقد قرارداد با مشتری پایان راه نیست بلکه تازه شروع راه هست. چون ادعا و هنری که تا قبل از قرارداد با مشتری در رزومه و نمونه کارهای خودتان به آن اشاره می‌کردید، پس از قرارداد باید به مشتری اثبات کنید. قطعا یک مشتری راضی می‌تواند باعث معرفی شما به چندین مشتری دیگر شود و یک مشتری ناراضی، باعث از دست رفتن چند مشتری شود.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments