06
مارس

معایب کابینت ممبران

۱۳ اسفند ۱۳۹۷

امتیاز این مقاله: 5

شاید برای شما هم سوال باشه که آیا کابینت های ممبران (وکیوم) با این همه تنوع طرح و زیبایی مگر عیب هم دارن؟؟؟ بله دارن اون هم حسابی! البته اگر درست اجرا نشن؛ که خیلی وقتها همینجوره متاسفانه! در این مطلب درباره این مشکلات کابینت ممبران صحبت می‌کنیم.

اشکالات کابینت ممبران (وکیوم)

مشکل ظرافت زیاد طرح ها

همونطور که در مطلب کابینت ممبران توضیح داده شد، این کابینتها بوسیله یک لایه پی وی سی (PVC) با حرارت، چسب و فشار ناشی از خلاء (وکیوم) پوشش داده میشن. حالا این وسط یک مشکلی هست: وقتی کنده کاری ها و طرحهای برجسته یا فرورفته ی کابینت خیلی ظریف باشن، پوشش دادن لایه ی PVC خوب صورت نمیگیره. چرا؟ چون مدلشه دیگه … خیلی کنجکاوی نکن لطفا که بحث فنی و طولانی میشه    اما راه حلش چیه؟  راه حل اینه که طرح های منبت کاری یا کنده کاری شده (CNC شده) کار رو نسبتاً درشت در نظر بگیرین و از ظرافت بیش از حد طرح های برجسته و فرورفته پرهیز کنین.

اجرای طرح روی کابینت ممبران

تنوع کیفیتِ اجرا

اشکال دیگه کابینت های ممبران اینه که کیفیت نهایی این نوع کابینت هم از نظر خوب درآمدن کار نهایی و مهمتر از اون از منظر «ماندگاری» کابینت، بسیار بستگی به مجری کابینت (کابینت ساز) داره. علتش اینه که مجری میتونه برای مرحله پوشش PVC (مرحله وکیوم) کار رو بده به یک کارگاهِ وکیوم با کیفیت پایین، یا میتونه از چسب نامرغوب برای همین مرحله ی وکیوم استفاده کنه، یا از ورق PVC با جنس نامناسب استفاده کنه، یا در مرحله CNC دقت کافی به خرج نده، یا توی مرحله برش دادن نهایی لایه PVC ظرافت و دقت کافی رو نداشته باشه (کابینت سازهایی رو می شناسیم که موقع برش نهاییِ  لایه  PVC اونقدر خوب کار می کنن و طوری ورق رو تا پشت کار امتداد میدن و بعد برش میزنن که آدم حیرت می کنه. کسانی هم هستند که اصلاً …         ولش کن).

دنبال کابینت ساز مطمئن و اقتصادی و هستی؟ پیدا کنید

خلاصه در کابینت های ممبران خیلی کیفیت کار بستگی به فردی داره که کار رو بهش سپردین؛ راه حل چیه؟ جواب همیشگی (و اینجا مهمتر):     به کابینت سازهای مناسب و مطمئن کار رو بسپارین.

اجرای ورف پی وی سی کشیده شدن ورق پی وی سی روی درب کابینت

حساسیت به نور و حرارت

پوشش پی وی سی (PVC) که روی کابینت ممبران کار میشه میتونه در برابر نور آفتاب به مرور زمان تغییر رنگ بده. هم تغییر رنگ بده و هم چسبش کم کم ضعیف بشه و اصطلاحاً خودش رو ول کنه. در مورد چسب قبلاً هم اشاره شد و باز هم تکرار میکنیم: کیفیت چسب در کابینت ممبران خیلی مهم و حیاتیه! استفاده از چسب های نامطمئن توی کابینت های ممبران میتونه باعث ول شدن روکش، باد کردن روکش و در کل خراب شدن کل کار بشه؛ خیلیییی حواستون باشه.

سایر منابع گرمازا مثل شعله گاز و بخار آب هم میتونن همین مشکل رو برای کابینت ممبران بوجود بیارن.

 

حساسیت به اجسام تیز

مشکل دیگه روکش های پی وی سی در کابینت های ممبران اینه که در برابر صدمات ناشی از برخورد اجسام تیز نسبتاً حساس هستند. باید مراقب بود با اجسام برنده آسیب نبینند وگرنه کلی دردسر و هزینه داره.

تعمیرکابینت با همان طرح و رنگ

این دیگه خیلی مشکل بدیه. منظور از طرح و رنگ در اینجا تنوع طرح و رنگِ لایه پی وی سی (PVC) برای کابینت ممبران نیست. اتفاقاً تنوعشون خوبه و میتونین انتخاب های زیبایی داشته باشین. مسئله اینه که شما وقتی بعد از مدتی مثلاً 2 سال بعد میخواین بخشی از کابینت رو به هر دلیلی تعمیر کنین آیا میتونین دقیقاً از همون طرح و دقیقاً با همون کد رنگ که 2 سال پیش توی بازار بود پیدا کنین؟   جواب: خیلی احتمالش زیاده که نتونین و این واقعاً اعصاب خرد کنه. دلیلش چیه؟  هیچی.. بازارش این تیپی هست دیگه، چون تنوع میخوان بدن به طرح های جدید یا حتی به دلایل فنی، ممکنه دقیقاً اون مدل رو تولید نکنن.

البته ناامید نشین ها! کلاً کابینت های زیبا، شکیل و باکلاسی هستن

برای اجرای کابینت ممبران، دنبال کابینت‌ساز میگردی؟ پیدا کنید