قیمت سقف کاذب در سال 98 –قیمت انواع سقف کاذب و نکات ویژه قیمت گیری

9
3519
قیمت سقف کاذب در سال 98 –قیمت انواع سقف کاذب و نکات ویژه قیمت گیری
قیمت سقف کاذب در سال 98 –قیمت انواع سقف کاذب و نکات ویژه قیمت گیری

سقف کاذب انواع زیادی داره که هر کدوم قیمت خاص خودشون رو دارن. هر نوع سقف کاذب بر اساس مزایا، معایب و ویژگی‌های خود و به بیان بهتر بر اساس متریال و دستمزد، در بازار قیمت گذاری میشه. ما در این مطلب می‌خوایم قیمت به روز انواع سقف کاذب رو در سال 98 مرور کنیم. نکاتی رو هم در مورد قیمت سقف کاذب و شیوه‌های درست و غلط قیمت گیری اون با هم مرور می‌کنیم. ضمناً به نکات ویژه قیمت گیری هم اشاره می‌کنیم.

قیمت گیری سقف های کاذب بر 2 شیوه اصلی انجام میشه. قیمت بر اساس متر مربع کار و قیمت چکی یا تمام شده که به آن خواهیم پرداخت. مسائلی مثل بازدید یا مصالح کار جزء قیمت یک متر از سقف شماست و پیمانکار عمدتاً وجه اضافی بابت اون مطالبه نمی‌کنه.

قیمت سقف کاذب عمدتاً بر اساس متر مربع از تصویر سقف، بر روی زمین محاسبه میشه. در بازار به این میگن سایه انداز سقف. سقف کاذب محصولی نیست که خریداری بشه، بلکه هنری است که در محل اجرا میشه. منظور، اینکه قیمت سقف کاذب بسته به اکیپ، متریال و موارد دیگری که به اون اشاره می‌کنیم، با هم فرق می‌کنه.

قیمت سقف کاذب

ارزانترین سقف کاذب کدومه؟

بعد از این مقدمه نسبتاً طولانی که ابعاد مطلب رو مشخص کرد، بریم سراغ اینکه ارزانترین سقف کاذب کدوم سقف است؟ کم و بیش همه ما دنبال اجناس ارزان و باکیفیت هستیم. قبول داریم که ارزانی یک مزیت وسوسه انگیز ا‌ست. اما این مورد رو حاکم بر همه انتخاب‌هایمان نکنیم. به عبارت بهتر، اون رو به تنهایی حاکم نکنیم.

هنگامی که ما می‎خوایم سقف کاذب خریداری کنیم، معمولاً میریم و به دو سه تا فروشگاه سر می‌زنیم؛ خیلی از ما هنگام خرید، فقط قیمت رو مد نظر داریم و بعد از پیدا کردن حداقل قیمت، با فروشنده توافق می‎کنیم و کار رو به اون می‎سپاریم. آخرش هم احساس می‌کنیم که مورد، شکار بوده. غافل از اینکه یک فروشنده هرگز طعمه نمیشه!! غافلیم از اینکه هیچ ارزونی بی علت نیست و هیچ گرونی بی‌حکمت نیست. توجه نداریم که سقف کاذب، یک دکوراسیون ساده برای منزل ما نیست، بلکه پای ایمنی خودمان در میان است.

بیاین نکات ویژه قیمت گیری سقف کاذب رو با هم مرور کنیم، تا در کنار یادگیری این نکات، موضوع بحث ما و نیز اهمیت اون روشن‌تر بشه.

قیمت سقف کاذب رو چجوری بگیرم؟

در اینجا می‎خوایم براتون کامل توضیح بدیم که برای قیمت گرفتن چه کارهایی باید انجام بدین. توصیه ما به شما اینه که قبل از شروع کارتون، روی آیتم های ذیل دقیق بشین و اون‎ها رو بترتیب انجام بدین تا بقول معروف پول رو به پول بدین و از هر نوع خرج کرد اضافی و یا بیهوده ایمن بمونین.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که هر تصمیمی براساس این اصول گرفته بشه اتفاقاً اقتصادی ترین تصمیم هم هست؛ چراکه اصول ذیل طوری طراحی شدن که علاوه بر هزینه اجرا، هزینه تعمیر و نگهداری سقف شما رو هم پیش بینی می‌کنه.

قیمت گرفتن سقف کاذب

 1. در اولین گام، باید شما نوع سقف کاذبتون رو مشخص کنین. این کار رو میتونین با مشورت و تحقیق و بر اساس نیازتون، انجام بدین.
 2. پس از انتخاب نوع سقف کاذب، یافتن اکیپ حرفه ای و متخصص در دستور کار شما قرار می‎گیره. اکیپی حرفه ای است که تجهیزات به روز تری داره و عمدتاً متریال بهتری هم کار می‌کنه. اکیپ حرفه ای هیچوقت کیفیت رو فدای زمان نمی‎کنه و کار رو به بهترین شکل بهتون تحویل میده. اگه انتخاب شما سقف کناف است در مطلب مربوط به معایب سقف کاذب کناف، راجع به اکیپ کناف‌کار حرفه‎ای دقیق‎تر صحبت کرده‌ایم.
 3. در مرحله بعد شما باید نوع مصالح و کیفیت اون رو با مشورت پیمانکار مشخص کنین. متریال سقف کاذب شما برندهای مختلفی می‌تونه داشته باشه و قیمت گذاری هم بر اساس کیفیت متریال انجام میشه.

پایه اصلی قیمت یک سقف کاذب، مصالح اون است و در مرحله بعدی، دستمزد یا همون اجرت کار. اصلاً از خود پیمانکارها هم سؤال کنین، عمدتاً قیمت مصالح رو چند برابر دستمزد اعلام میکنن. می‌دونیم که مصالح در انواع سقف کاذب، با هم فرق می‌کنه؛ اما نکته مهم اینه که در یک سقف مشخص، مصالحی که پیمانکار الف کار می‌کنه شاید پیمانکار بعدی کار نکنه. پس کیفیت متریال را باید کنترل کنین.

کنترل متریال خیلی ساده است، فقط یک عمق بیشتری لازم داره که اینجا مجالش نیست. در مطلب معایب سقف کاذب کناف، بحث جالبی روی متریال و نحوه برخورد شما با اون، گفته شده. شما با مطالعه اون مطلب و یکی دوتا کنترل کوچک، می‎تونین کارتون رو تو بخش متریال بیمه کنین.

4. معدودی از پیمانکارها برای گرفتن کار، اول یک قیمت پایین میدن اما در آخر کار بابت مسائلی از جمله پیشانی های کار، طرح های هندسی خاص، دوبله کاری، مالیات و یکسری مباحث دیگه، از شما مطالبه وجه اضافی دارن.

راه حل پیشنهادی ما برای اینکه شما گرفتار این مسأله نشین و ازتون پول اضافی نگیرن اینه که، از اون‎ها بخواین تا بهتون قیمت تمام شده بدن!

اگه قرار شد با یک پیمانکار قرارداد ببندین و با اون به توافق رسیدین، حتماً همون مبلغ تمام شده ای که ایشون به شما اعلام کرده رو در قراردادتون ذکر کنین. در انتهای قرارداد و بعد از پایان تمام بندهای آن، شما به عنوان کارفرما در کنار پیمانکار باید امضا کنین. اینجوری دیگه دست پیمانکار برای دریافت مبلغ اضافه بسته است.

در مورد اینکه چجوری از پیمانکار قیمت نهایی بگیرین، باید بهتون بگیم حتماً از ایشون بخواین تا از محل شما بازدید کنن. در هنگام بازدید، طرح و نوع سقف کاذبی که انتخاب کردین رو برای پیمانکار بگین. پیمانکار بر اساس طرح و مصالح شما و اندازه گیری هایی که انجام میده، قیمت نهایی و تمام شده رو براتون محاسبه کرده و بهتون اعلام می‎کنه.

یک مزیتی که گرفتن قیمت تمام شده داره اینه که شما میتونین براساس قیمت تمام شده، مجریان مختلف رو باهم مقایسه کنین و در نهایت با بهترین مجری قرارداد ببندین.

همون طور که گفتیم، با هر پیمانکاری که به قرارداد رسیدین؛ قیمت تمام شده ای را که بهتون گفته، همراه با جزئیات اجرایی و نوع سقف و مصالح، داخل قرارداد بیارید تا بعداً دچار ضرر و یا هر نوع مشکلی نشین.

سقف کاذب طرحدار

مقایسه قیمت انواع سقف کاذب

اکنون که با نکات خاص قیمت گیری هر نوع سقف کاذب آشنا شدیم ؛ میریم سراغ مقایسه قیمت انواع سقف کاذب. همین اول هم بگیم که قیمت، تنها پارامتر انتخاب نوع سقف کاذب نیست؛ بلکه اتفاقاً پارامتر آخر است.

چطور؟

آیا فقط بر اساس قیمت، نوع سقف کاذبم رو انتخاب کنم؟

بهترین روش اینه که فارغ از قیمت و تحت یک مشاوره، به نوع سقف کاذب مناسب خودتون برسین. توجه هم دارین که در مشاعات و یا محیط های مرطوب احتمال داره نوع سقف کاذب شما فرق کنه. حال اگه به یک نتیجه واحد رسیدین که خیلی خوبه؛ کار رو اجرا کنین. در غیر اینصورت حتماً مشاور فنی شما، پیشنهاد چند نوع سقف رو به شما داده. حال یا هزینه ها محدود کننده انتخابتان هستن و یا خیر.

اگه از نظر هزینه مشکلی ندارین، از میان سقفهای پیشنهادی مشاور فنی، برحسب سلیقه شخصی یکی رو انتخاب کنین. اتفاقا سلیقه در انتخاب نوع سقف کاذب خیلی مهم است، چراکه سقف کاذب باعث جلوه گری محیط پیرامونی خود میشه. اگه هم هزینه تان محدود است برای انتخاب نوع سقف، پارامتر سلیقه و هزینه رو همزمان در نظر بگیرین.

حال ابتدا بریم سراغ قیمت سقف کاذب کناف.

قیمت سقف کاذب کناف

قیمت سقف کاذب کناف

قیمت های این بخش و بخشهای بعدی بر اساس آیتم‌های اکیپ حرفه ای و مصالح مرغوب است. ضمناً در سقف‌های طرحدار، قیمت بر اساس سایه انداز می‌باشد.

قیمت سقف کاذب کناف (مصالح + دستمزد)

ردیفنوع طرحمتریالواحدقیمت تهران (هزار تومان)قیمت شهرستان (هزار تومان)توضیحات
1تایل 60*60گچیمتر مربع59-4747-44این دو سطر ویژه کناف متحرک و مابقی سطرهای جدول، مخصوص کناف ثابت است
2تایل 60*60پی وی سیمتر مربع72-5969-57
3سازه طرح A (= شطرنجی)متر مربع78-7263-57
4سازه طرح B (= موازی)متر مربع65-5975-69
5باکس ساده دور سقف‌-متر طول48-4244-38
6کناف طرح‎دار (دکوراتیو)متر مربع93-7488-69قیمت دقیق این آیتم بستگی به نوع طرح و میزان مصرف متریال داره
 

طرح دکور دور لوستر و موارد دیگری از جمله اپن سقفی، اجرای طرح‌های قوسی و جز آن، بسته به نوع طرح و میزان مصرف متریال قیمت گذاری میشه

قیمت سقف کاذب رابیتس

 

قیمت سقف کاذب رابیتس

قیمت سقف کاذب رابیتس

ردیفنوع طرحواحددستمزد (هزار تومان)مصالح + دستمزد (هزار تومان)مصالح + دستمزد (هزار تومان)

در صورتیکه پروفیل‌های زیرسازی، خوب ضد زنگ بخورند

1رابیتس کاری ساده در تهرانمتر مربع17-1369-6572-68
2رابیتس کاری ساده در شهرستانمتر مربع13-965-6268-64
3رابیتس کاری طرح‌دار در تهرانمتر مربع32-25100-94103-97
4رابیتس کاری طرح‎دار در شهرستانمتر مربع25-1994-8897-90

 

قیمت سقف آسمان مجازی و پی وی سی تایلی

 

قیمت سقف آسمان مجازی

 

ردیفنوع طرحمتریالواحدقیمت تهران (هزار تومان)قیمت شهرستان (هزار تومان)
1تایل 60*60آسمان مجازیمتر مربع145-135140-130
2تایل 60*60پی وی سیمتر مربع57-4755-45

 

پی وی سی تایلی
انواع سقف کاذب

9 دیدگاه‌ها

 1. سلام، می خواستم بدونم برای سقف طبقه آخر که تیرچه و بلوک نیست معمولا از رابیتس و گچ کاری برای پوشش استفاده میشه(البته منظورم شمال هست و زیر شیروانی). سوال من اینه که آیا میشه به جای رابیتس از کناف ساده استفاده کرد. و از لحاظ هزینه کدوم یکی به صرفه تره؟

 2. سلام لطفا میشه بفرمایید متراژ کناف سقف یه خط ۳۰ سانتی دور سقف اتاق یعنی نور پردازی چطور حساب میکنن

  • سلام
   معمولاً این موارد که باکس نورپردازی هم بهش می‌گویند بصورت متر طولی محاسبه‌ی قیمت می‌شود.
   با توجه به ابعاد و پیچیدگی طرحش برآورد متریال میشه و قیمت بر اساس متر طول اعلام خواهد شد.

 3. با سلام
  سقف منزل قدیمی که چوبی هست رو میشه روش سقف کاذب استفاده کرد و لطفا بفرمائید که از چه طرح و مدلی استفاده بشه بهتره؟ ممنون

 4. سلام
  میشه لابی منزلم رو پی وی سی با گریلیوم بزنم؟ گرون میشه همون pvc بزنم بهتره؟
  ممنون از تحلیل قشنگی که بره ابعاد مختلف قیمت گیری یک سقف داشتین.
  دست مریزاد

  • با سلام
   برای لابی ها عمدتاً ترکیب این دو سقف توصیه نمی شود. گریلیوم عمدتاً مخصوص فضاهای صنعتی، بیمارستان ها و فضاهای مشابه آن است. در فضاهای مسکونی عمدتاً گریلیوم اجرا نمیشه و pvc مناسب تره. همچنین پی وی سی یا پنل های ام دی اف دارای تنوع طرح و رنگ بیشتری است. بنابراین توصیه ما استفاده از پنل های پی وی سی یا ام دی اف برای کار شما است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید