هشدار به مشتریان: قربانی “تبانی” با متخصص نشوید!

توجه! توجه!

مشتریان عزیز سلام ساختمان، آگاه باشید که تبانی با متخصص جزو خط قرمزهایی هست که اگه گرفتار اون شدین، سلام ساختمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال این خطای شما و پیامدهای وحشتناک اون نداره!

اما اینکه تبانی چی هست و چه پیامدهای آزاردهنده و غیرقابل جبرانی داره رو، در ادامه به شما میگیم!

تبانی مشتری با متخصص یعنی چی؟

تبانی یعنی سلام ساختمان، مشتری و متخصص رو با هم آشنا کنه و به مرحله‌ی قرارداد برسونه، اما این وسط متخصص و مشتری، سلام ساختمان رو دور میزنن و به صورت پنهانی با هم قرارداد می‌بندن! تبانی معمولاً اینجوری پیش میاد که وقتی پشتیبانان سلام ساختمان پروژه رو از مشتری پیگیری میکنن، مشتری اعلام میکنه که با متخصص به توافق نرسیده، در صورتیکه بصورت پنهانی به توافق رسیدن.

اما اینکه چرا افراد این خطا رو انجام میدن و این کار غیر اخلاقی چه تبعاتی رو برای مشتری به همراه داره، در ادامه متوجه میشین!

چرا برخی مشتری ها تبانی میکنن؟

احتمال داره بعد از اینکه شما با متخصص قرارداد می‌بندین، متخصص از شما بخواد که درخواست ادامه همکاری رو به خودش بگین و از همین‌جا همکاری با سلام ساختمان قطع بشه! و یا اینکه حتی متاسفانه این پیشنهاد به ذهن خود مشتری برسه.

معمولا 2 علت مهم که باعث این پیشنهاد غیر اخلاقی و پُر ریسک میشن، عبارت است از:

  • مشتری میخواد از متخصص تخفیف بیشتری بگیره
  • متخصص میخواد کمیسیونی به سلام ساختمان پرداخت نکنه

نکته مهم:

نکته مهم درباره این نوع رفتار، این هست که دو طرف به گمان اینکه سود بیشتری می‌برن، دست به این کار میزنن اما تجربه ما میگه معمولا، یکی از طرفین از دیگری نارضایتی پیدا میکنه و با شکایت به سمت مجموعه میاد!

خوبه بدونین که معمولا فرد ناراضی مشتری است، چون با متخصص به مشکل خورده و به پشتیبانی سلام ساختمان اطلاع میده و اظهار شکایت میکنه!

تبانی چه خساراتی برای مشتری ایجاد میکنه؟

همین اول بدونید، تبانی با متخصص مثل این میمونه که شما برای اینکه یکی دیگه سود بیشتری ببره، دارین خودتون رو قربانی می‌کنین! زیرا کمیسیون سلام ساختمان از متخصص دریافت میشه و هیچ تاثیری در تعیین مبلغ قرارداد اون با شما نداره (اصلا برای همینه که بعد از اینکه بهمون میگین قراره با متخصص قرارداد ببیندین پیش فاکتور رو بررسی میکنیم)!

اما به طور واضح تر و با توجه به تجربیات ما در سلام ساختمان، تبانی باعث ایجاد مشکلات و محرومیت‌های زیر برای مشتری میشه:

  • محرومیت از پشتیبانیِ سلام ساختمان: وقتی سلام ساختمان از روند همکاری و قرارداد اطلاع نداشته باشه، مشتری از پشتیبانی‌های مجموعه محروم میشه، یعنی پیش فاکتورتون بررسی نمیشه، اگه خدای ناکرده به مشکل بخورین سلام ساختمان هیچ مسئولیتی در قبال حل مشکل شما نداره، پیگیری های سلام ساختمان رو از دست میدین و ….
  • محرومیت از طرح‌های تضمین: سلام ساختمان ضمانت های مختلفی به مشتریانش میده، مثلا ضمانت پیش پرداخت که یعنی اگه متخصص پیش پرداخت رو گرفت و رفت، سلام ساختمان این پول رو بهتون برمیگردونه. یا ضمانت تاخیر که یعنی به ازای هر روز تاخیری که متخصص مقصر باشه، سلام ساختمان به شما جریمه پرداخت میکنه. طبیعیه که اگه مشتری با متخصص تبانی کنه، از هیچ یک از این ضمانت ها نمیتونه استفاده کنه.
  • ریسک بالا: متخصصی که سلام ساختمان رو دور میزنه، قطعا این قابلیت رو داره که مشتری روهم دور بزنه و حالا تصور کنین که مشتری چقدر ریسک میکنه که پول خودش رو دست چنینی متخصصی میسپاره!

مثالی واقعی از تبانی، خواه پند گیرید و خواه ملال!

داستان زیر به طور کاملا واقعی از تجربه یکی از مشتریان است:

یکی از مشتری‌ها به طور خیلی ناگهانی با سلام ساختمان تماس گرفتن و گفتن:

چندروز پیش کار من رو پیگیری کردین و من گفتم که با جایی دیگه به قرارداد رسیدم و نتونستم به شما اعتماد کنم. ولی خیلی عذاب وجدان دارم چون شما ها سیستمی رو راه انداختید و دور زدن شما اشتباه و گناه هست.

راستش در واقعیت من با متخصص شما به قرارداد رسیدم، اما اینقدر ما رو از درصد کمیسیون سلام ساختمان ترسوندن که به توافق رسیدیم به شما نگیم.

لطفا بهشون الان نگید که با من لج نکنن و کارم رو خراب نکنن.”

واقعا چرا باید اینجوری بشه!!!

اما پاسخ سلام ساختمان:

واقعا ممنونیم که به ما اطلاع دادید چون واقعا این مسائل بیش ازهمه به ضرر مشتری تموم میشه و اگه خدایی نکرده مشکلاتی اعم از بحث های مالی، تاخیر و غیره پیش بیاد، دیگه قرارداد در واحد پیگیری سلام ساختمان ثبت نشده و حق ورود نداریم.

همچنین اطلاع داشته باشید چون قیمت ها توسط واحد پشتیبانی سلام ساختمان بررسی میشه، متخصص حق گران فروشی و کشیدن درصد حق الزحمه سلام ساختمان به صورت جدا روی پروژه شما رو “نداره و باید از سود شخصی خودش واریزی داشته باشه.

«ما هم اگر چنین مواردی رو ببینیم بار اول و دوم اخطار میدیم و مشتری رو آگاه می‌کنیم ولی بار سوم همکاری رو با متخصص ادامه نمیدیم»

بنابراین به مشتری اطمینان خاطر دادیم که قرارداد رو برای ما بفرسته که بره زیر نظر واحد پیگیری و شکایات ولی تصمیم گرفتیم که مستقیم با متخصص صحبتی نشه که به کار ایشون آسیبی وارد نشه.

احتیاط همیشه شرط عقل است!

بدانید و مطمئن باشید که تبانی با متخصص به ریسک این کار نمی‌ارزه و شما با انجام اون، لذت یک سفارش مطمئن، تضمین شده و اَمن رو از خودتون می‌گیرین و در نهایت کسی که ضرر می‌کنه شما هستین، نه متخصص!

بنابراین توصیه میشه به هیچ عنوان تبانی نکنین تا خدایی نکرده با کوله باری از حسرت ناشی از پیامدهای تبانی با متخصص، به سلام ساختمان برنگردین، چون اون موقع ما شرمنده‌ی شما میشیم و دیگه کاری از دست ما بر نمیاد!

در ضمن تبانی علاوه بر اینکه یک کار غیر اخلاقی هست، شما رو از بهترین شرایط، ضمانت ها، پشتیبانی‌ها و دیگر مزایای سلام ساختمان هم محروم میکنه.

علاوه بر این‌ها از نظر حقوقی، شما خودتون رو نسبت به مجموعه سلام ساختمان که به صورت مداوم در حال بهبود شرایط برای کسب رضایت شماست، وارد چالش کرده و باعث زیان و ضرر به این مجموعه خواهید شد!

خلاصه هروقت فکر تبانی اومد سراغ شما، این جمله رو یادتون باشه که : احتیاط همیشه شرط عقل است!!!

 

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments