3برابر شدن قیمت بنزین چه تأثیری بر قیمت کابینت و کمد دارد؟

افزایش 300درصدی قیمت بنزین چه تأثیری بر قیمت کابینت و کمد دارد؟

امروز 24 آبان ماه قیمت بنزین آزاد از 1000 تومان به 3000 تومان رسید. از ما به عنوان مرجع اطلاعات کابینت، کمد و حوزه دکوراسیون داخلی سؤال می‌کنند این موضوع چقدر نگران کننده است؟ آیا قیمت دکوراسیون داخلی بویژه کابینت و کمد به زودی زیاد میشه؟ پاسخ رو از زبان کارشناسان سلام ساختمان بشنوید:

افزایش قیمت بنزین چقدر هزینه دکوراسیون (بخصوص کابینت و کمد) رو زیاد میکنه؟

اول از همه این رو یادآوری کنیم که اقتصاد کشور ما به میزان خیلی کمی پیش‌بینی پذیره. یک روز قیمت پیاز 15 هزار تومنه (همتراز قیمت مرغ) و چند ماه بعد که تحریم‌ها فشار بیشتری میاره، قیمت همون جنس میشه 2500 تومان!!! اما در مورد ساخت وسایلی مثل کابینت و کمد که خرید روزمره مردم نیست چطور؟ به همین میزان پیش‌بینی ناپذیری وجود داره؟؟ خوشبختانه نه. اما به هر حال نمیشه پیش‌بینی صد درصدی ارائه کرد. ما در اینجا بر اساس منطق کارشناسی سعی می کنیم موضوع رو براتون روشن کنیم.

پیش‌بینی افزایش قیمت کابینت و کمد طی 2 هفته آینده

قیمت حمل و نقل در ساخت کابینت و کمد به طور مستقیم و غیر مستقیم کمتر از 4 درصد هزینه‌ها رو شامل میشه. بخش بزرگی از این 4% مربوط به حمل و نقل با وسایل گازوئیلی میشه که هنوز هیچ تغییری نداشته (مثلاً حمل ورق ام دی اف از مرز جلفا واقع در غرب ایران به تهران، مشهد و سایر شهرها).  فرض میگیریم 35% هم مربوط به سهم حمل و نقل بنزینی است. از طرفی افزایش هزینه حمل و نقل ناشی از زیاد شدن قیمت بنزین، در بدبینانه ترین حالتش 30 تا 50 درصد خواهد بود. یعنی 30 تا 50 درصد از 1.4 درصد سهم حمل و نقل ناوگان بنزینی بر قیمت کابینت و کمد.

لذا برآورد کارشناسی ما اینه که قیمت کابینت و کمد طی 2 هفته آینده منطقاً حداکثر 0.07 درصد (یعنی کمتر از 1 درصد) زیاد خواهد شد.

توضیح تکمیلی اینکه در شرایط حاضر، به دلیل اینکه خیلی از کابینت سازها احتمالاً در تخفیف دادن با احتیاط بیشتری عمل می‌کنند شاید نتونین تخفیف های مرسوم بازار رو ازشون بگیرین. این میتونه کمی در قیمت نهایی تأثیرگذار باشه.

پیش‌بینی افزایش قیمت کابینت و کمد تا آخر سال 99

همون طور که گفتیم هزینه حمل و نقل در ساخت کابینت و کمد به طور مستقیم کمتر از 4 درصد هزینه هاست و تازه بخش عمده ای از این موضوع مربوط به حمل و نقل با وسایل گازوئیلی است. اگر دولت مثل سالهای قبل که افزایش قیمت بنزین شروعی بر گرانی های متعدد بود عمل نکنه، و قیمت دلار هم ثابت باقی بمونه، پیشبینی ما اینه که قیمت کابینت تغییر خاصی رو شاهد نباشه و فقط افزایش در حد یک درصد و بعلاوه کاهش در تخفیف ها رو شاهد خواهیم بود.

ولی اگر عملکرد کنترلی دولت و سایر بخش‌ها بر روی قیمت ها مناسب نباشه، انتظار میره تا حداکثر 10% بر قیمت کابینت و کمد و دکوراسیون داخلی افزوده بشه.

برای آشنایی با قیمت های روز کابینت و کمد می تونین به این دو مطلب نگاهی بندازین:

قیمت کابینت؛ با این روشِ قیمت‌گیریِ کابینت سرتون کلاه نمیره!!

قیمت کمد دیواری؛ اگر بخوام کمد دیواری بسازم چقدر هزینه داره؟!

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

نظرات کاربران

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
احمد سیفی
احمد سیفی
25 آبان 1398 09:30

سلام.
واقعا براتون متاسفم که افزایش قیمت بنزین و بد بختی مردم رو دست مایه جذب مخاطب می‌کنین. مقاله هم واقعا بی محتواست.

فکر میکنم یکم رعایت اخلاقیات مناسب باشه.

پشتیبانی سلام ساختمان
پشتیبانی سلام ساختمان
25 آبان 1398 11:45
پاسخ به  احمد سیفی

سلام دوست گرامی. اتفاقاً همونطور که در محتوای مقاله قابل مشاهده است، بنظر ما هم قیمت کابینت، کمد و دکوراسیون داخلی به هیچ وجه نباید جهشی متناظر با افزایش فعلی قیمت بنزین داشته باشه. تا چند هفته آینده هم پیش‌بینی سلام ساختمان اینه که قیمت تغییر خاصی نخواهد داشت.

قیمت دقیق کابینت رو از کابینت ساز بگیر

قیمت بگیر