مقایسه کابینت ممبران با چوب – مدل کلاسیک در مقایسه با لاکچری و سلطنتی

0
4606
مقایسه کابینت ممبران با چوب - مدل کلاسیک در مقایسه با لاکچری و سلطنتی
مقایسه کابینت ممبران با چوب - مدل کلاسیک در مقایسه با لاکچری و سلطنتی

آشپزخانه نقطه‌ی عطف خانه‌ی شماست. آیا دوست دارید در یک آشپزخانه با فضای کلاسیک و چوبی، حال وهوای داستان‌های قدیمی را به خانه‌تان بیاورید؟ و یا داستان خانه‌تان را کمی با تجمل بیشتر تعریف کنید؟ کدام یک از کابینت های کلاسیک را بیشتر دوست دارید؟! دوست دارید صاحب آشپزخانه ای با کابینت چوبی باشید یا کابینت آشپزخانه ممبران؟! اگر دوست دارید با چشم‌های باز دست به یک انتخاب خوب بزنید و مقایسه کابینت ممبران با کابینت چوب را انجام دهید، با ما همراه باشید.

کاببینت ممبران بهتر است یا کابینت چوب و روکش چوبی؟

شما عاشق یک آشپزخانه‌ی سفید و پر از جزییات با یک جزیره‌ی جذاب هستید. در عوض مادرتان همیشه آرزو داشته‌است در یک آشپزخانه‌ای با کابینت های چوبی شبیه به آشپزخانه‌ی ماریلا کاتبرت سریال قصه‌های جزیره چای بنوشد. از همین مثال ساده می‌شود فهمید که به اندازه‌‌ی آدم‌های روی زمین، سلیقه‌ها و انتخاب‌های متفاوتی وجود دارد. بنابراین نمی‌توانیم یک نسخه‌ی کلی بدهیم که کدام یک از این دو نوع کابینت بهتر است. اما می‌توانیم کمی راهنمایی‌تان کنیم تا با توجه به نیازتان انتخاب بهتری داشته‌ باشید. مقایسه کابینت ممبران با کابینت چوبی، میتواند راهنمایی خوبی برای شما باشد.

به طور کلی اگر به دنبال یک کابینت شیک با کلی جزییات هستید؛ یا از طرح‌هایی که دارای منبت‌کاری و سرستون‌ هستند لذت می‌برید؛ و البته نیم‌نگاهی هم به اوضاع جیبتان دارید و به دنبال هزینه‌ی کمتری هستید، می‌توانید به سراغ کابینت ممبران بروید.

اما اگر به دنبال یک حس کلاسیک خالص و لاکچری هستید و دوست‌دارید صاحب یک آشپزخانه با اصالت و با دوام و البته منحصر به فرد شوید، می‌توانید به سراغ کابینت‌های چوبی بروید. خوب است بدانید که ساخت و نصب این نوع کابینت ممکن است کمی هزینه‌ی اضافه به شما تحمیل کند. البته اگر همچنان عاشق این مدل خاص کابینت هستید می‌توانید به سراغ کابینت‌ روکش چوب بروید تا هم هزینه‌ها را کم کنید و هم صاحب آَشپزخانه‌‌ی مورد علاقه‌تان بشوید.

مدل کابینت چوب و مدل کابینت ممبران

در این بخش باهم چند مدل کابینت ممبران و کابینت چوبی ببینیم. هرکدام زیبایی های مخصوص به خود را دارند که با دیدن مدل های آن ها، میتوانید مقایسه خوبی بین مدل های مختلف این کابینت ها انجام دهید.

کابینت چوبی

نمونه ای از یک کابینت آشپزخانه چوبی را در تصویر بالا میبینید. این کابینت لوکس و مجلل طراحی بسیار زیبایی دارد و انتخاب رنگ آن هم بسیار ماهرانه انجام شده است.

ممبران (وکیوم)

در تصویر بالا نمونه ای از کابینت ممبران سفید رو مبینید. کابینت کلاسیک آشپزخانه با متریال ممبران، کاربرد نسبتا زیادی دارد. این آشپزخانه هم به صورت کلاسیک طراحی شده است. طرح ها و نقش های منبت، تاج کابینت ممبران و سرستون های پرکار و درب های پرنقش و نگار، همگی بیانگر طراحی کلاسیک این آشپزخانه سفید است.

کابینت روکش چوب با رنگ تیره و طراحی شگفت انگیز

کابینتی با طراحی حیرت انگیز! کابینت روکش چوب که بسیار مجلل و لوکس ساخته شده است. البته نباید از هنر عکاس این تصویر در شگفت انگیز کردن این عکس چشم پوشی کرد. صفحه کابینت همانند خود کابینت بسیار عالی انتخاب شده و جلال و شکوه این آشپزخانه را افزایش داده است.

کابینت ممبران سفید با بوفه های شیشه ای و طراحی زیبا

کابینت ممبران سفید! رنگ سفید در کابینت های ممبران بسیار پرکاربرد و البته زیباست! رنگ سفید در کابینت ها باعث انعکاس مناسب نور و روشنایی فضا می شود. این مساله در آشپزخانه های کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که فضا را بزرگتر از چیزی که هست نشان می دهد.

مزایا و معایب کابینت ممبران

اگر از دیدن آشپزخانه‌های تکراری خسته شدید و دلتان کمی تنوع می‌خواهد. اگر دوست دارید صاحب یک جزیره‌ی جذاب بشوید و یا عاشق تزئینات مختلف و بوفه‌های شیک و چشم‌نواز هستید. خب می‌توانید به کابینت‌های ممبران لبخند بزنید.

مزایای کابینت ممبران

کابینت‌های ممبران می‌توانند آشپزخانه‌ی شما را از آن حال و هوای ساده و همیشگی خارج کنند.  شما می‌توانید با استفاده از کابینت‌های ممبران از میان صدها طرح و رنگ متنوع یکی را انتخاب کنید. همین تنوع طرح و نقشه باعث می‌شود کمتر نمونه آشپزخانه‌تان را در خانه‌های دیگر ببینید و حسابی منحصر به فرد باشید. در انتخاب رنگ کابینت ممبران هم حسابی دستتان باز است چون این نوع کابینت قابلیت‌ رنگ‌پذیری خوبی دارند.

از طرفی با ممبران‌ها می‌توانید کلی جزئیات مثل منبت‌کاری، سرستون و ستون و بوفه‌های مشبک را به آشپزخانه اضافه کنید و از دیدن این همه جزئیات ریز و درشت لذت ببرید.

کابینت‌های ممبران در کنار هزینه‌ی کمتری که نسبت به ‌کابینت‌های چوبی دارند. به شما حق انتخاب می‌دهند. شما به راحتی می‎توانید انتخاب کنید که صاحب یک کابینت آشپزخانه‌ لاکچری و امروزی باشید و یا در یک آشپزخانه‌ی کلاسیک با ظاهری شیک و جذاب قدم بزنید.

معایب کابینت ممبران

البته این جذاب‌های دوست داشتنی هم معایب خودشان را دارند. کابینت‌های ممبران خیلی حساس هستند بنابراین اگر زیاد در معرض نور قرار بگیرند ممکن است بعد از مدتی تغییر رنگ بدهند. معایب کابینت ممبران تنها محدود به این یک مورد نیست. علاوه بر این، موارد دیگری هم وجود دارند.

  • نظافت کابینت‌های ممبران هم کمی سخت است و باید خیلی دقت کنید که این حساس‌های زیبا دچار خط و خش نشوند و یا لکه رنگ روی آن‌ها نماند.
  • از طرفی به خاطر تنوع زیاد طرح و رنگ، اگر بعد از مدتی بخشی از کابینتتان آسیب ببیند، ممکن است دیگر نتوانید دقیقاً مشابه طرح‌ و رنگ‌های قبلی کابینت خودتان را پیدا کنید. حتی ممکن است بخاطر این عیب مجبور شوید کل کابینت‌هایتان را عوض کنید.
  • یک مشکل دیگر کابینت‌های ممبران مربوط به بخش ساخت آن‌ها و زمانی ‌است که روکش pvc روی سطح کابینت قرار می‌گیرد. اگر در ساخت این نوع کابینت خوب دقت نشود ممکن است بعد از مدتی روکش کابینت به خاطر رطوبت متورم بشود و از سطح مغزی کابینت جدا شود.

البته یک نکته ی بسیار مهم در معایب کابینت ممبران وجود دارد. اکثر این معایب به راحتی قابل حل هستند. چگونه؟! ایرادهایی که گفتیم زمانی اتفاق می‌افتد که شما سفارش ساخت کابینتتان را به شرکت و افراد غیرمعتبر بدهید. پس وجود یک کابینت ساز حرفه ای و متعهد، باعث می شود خیلی از این معایب به وجود نیاید.

مزایا و معایب ممبران

مزایا و معایب کابینت چوبی

همه ما به طبیعت یک نگاه دیگر داریم. و خیلی‌هایمان بدمان نمی‌آید همه زندگی‌مان را جمع کنیم و برویم در دل کوه و جنگل خانه بسازیم. البته اگر می‌توانستیم از تکنولوژی دل بکنیم.

اگر شما هم عاشق طبیعت هستید. زیاد لازم نیست به خودتان سختی بدهید و می‌توانید با انواع کابینت آشپزخانه روکش چوب و چوبی دست جنگل را بگیرید و به خانه‌تان بیاورید. البته با هزینه ای بالا!

معایب کابینت چوبی

کابینت‌های چوبی در مقایسه با سایر انواع کابینت، بسیار گران هستند.  نظافت این نوع کابینت هم اگر به سراغ یک طرح پر از جزییات بروید کمی مشکل است. یک نکته دیگر این‌که اگر رنگ ‌پلی‌استر و روکش این نوع کابینت دچار خش بشود. راه برای نفوذ رطوبت به داخل کابینت باز می‌شود و این یعنی باید خیلی زود با کابینت دوست‌داشتنی‌تان خداحافظی کنید. حالا چرا خداحافظی کنید؟ چون به خاطر نوع رنگ نمی‌توانید یک قلم رنگ آمیزی دستتان بگیرید و با کمی لکه‌گیری، دل کابینت بی‌نوا را به دست بیاورید. بلکه باید آن قسمت را باز کنید و به کارخانه بفرستید تا دوباره رنگ و رو پیدا کند.

مزایای کابینت چوب

اما چرا هنوز هم خیلی‌ها طرفدار کابینت چوبی هستند؟ خدمتتان عرض می‌کنیم. کابینت‌های چوبی دوام بالایی دارند و با تزئین آَشپرخانه‌تان با کابینت چوبی، حالا حالاها لازم نیست دست به یک تغییر چیدمان اساسی و بازسازی کابینت‎‌هایتان بزنید. این نوع کابینت از تنوع طرح خوبی هم برخوردار است. به لطف رنگ‌های پلی استر به راحتی می‌توانید صاحب یک آشپزخانه جذاب با رنگ موردعلاقه‌تان بشوید.

نکته‌ی دیگر این‌که این کابینت‌ها باعث می‌شوند آشپزخانه‌تان از یک آشپزخانه‌ی معمولی تبدیل به یک آَشپزخانه‌ی اصیل و گرم بشود. همان‌چیزی که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار آرزوی داشتنش را دارند.

حتی آن احتمال خط و خشی هم  که گفتیم یک احتمال خیلی خیلی کم است و با کمی احتیاط می‌توانید به راحتی تا سال‌ها صاحب یک آشپزخانه‌ی جذاب و لاکچری باشید.

کابینت آشپزخانه روکش چوب

اگر نگران هزینه ساخت کابینت جدید خود هستید، همان‌طور که گفتیم می‌توانید به سراغ کابینت‌هایی با روکش چوب بروید. این نوع کابینت، ظاهر جذاب کابینت‌های چوبی را دارد و در عین حال هزینه کمتری را هم به شما تحمیل می‌کنند.

اگر این نوع کابینت همه‌ی خوبی‌های کابینت چوبی را دارد. پس چرا هزینه‌اش کمتر است؟ چون مغز این نوع کابینت از چوب نیست و مشابه با کابینت ممبران از mdf به عنوان مغزی کابینت استفاده می شود.

نکته دیگر این‌که به خاطر روکش شدن چوب روی در این نوع کابینت، باید از نوع دیگری از رنگ‌پلی‌استر برای رنگ‌آمیزی آن استفاده کرد. حالا چه تفاوتی وجود دارد؟ رنگ پلی استر جدید مقاومت کمتری دارد و بنابراین اگر به سراغ کابینت‌هایی با روکش چوب می‌روید باید کمی بیشتر مراقب خط و خش‌ها باشید.

حالا که بحث رنگ کابینت‌های با روکش چوب است خوب است بدانید رنگی که در کابینت‌هایی به روکش چوب سفید استفاده می‌شود اصلاً پلی استر نیست و نوعی رنگ پلی اورتان است که خب باز هم کمی مقاومت کار را کم می‌کند.

مزایا و معایب کابینت چوبی

قیمت کابینت ممبران در مقایسه با قیمت کابینت چوب

قیمت انواع کابینت را معمولاً به متر بیان می‌کنند. اما خوب است بدانید که قیمت‌‌های کابینت کاملاً حدودی هستند و به مواردی مثل نوع متریال استفاده‌شده، جزییات طرح و …. بستگی دارد. در کل قیمت کابینت ممبران از قیمت کابینت چوب پایین تر است. چوب جزء کابینت های بسیار گران بازار به حساب می آید اما کابینت ممبران و کابینت روکش چوب، قیمتی متعادل تر دارند. یکی از دلایل محبوبیت کابینت های روکش چوب و ممبران این است که با قیمتی پایین تر، نمایی مشابه با کابینت چوب برای شما ساخته و حس چوب را در دکوراسیون شما زنده می کند.

برای مشاهده حدود قیمت ها، به جدول زیر توجه کنید.

نوع کابینت حداقل قیمت حداکثر قیمت توضیحات
کابینت ممبران(وکیوم) 1,850,000 2,500,000 بستگی زیاد به طرح دارد
قیمت کابینت چوبی-روکش 1،950،000 2,600,000 بستگی زیاد به طرح و رنگ دارد
قیمت کابینت چوبی-تمام چوب 2,600,000 4,100,000 بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد

 

شما با مقایسه قیمت های جدول بالا میبینید همانطور که گفته شد، قیمت کابینت چوبی بسیار بالاتر از کابینت ممبران و روکش چوب است. اما این تمام ماجرا نیست! این اعداد فقط راهنمای کلی برای روشن شدن ذهن شماست. فقط زمانی میتوانید قیمت ها را باهم مقایسه کنید که قیمت نهایی اجرای آن ها را داشته باشید. پس حتما تاکید میکنیم که از کابینت ساز ها قیمت نهایی کار را بخواهید.

سفارش ساخت کابینت ممبران یا کابینت چوب؟

تفاوتی نمی‌کند برای زیباتر شدن آشپزخانه‌تان به سراغ کابینت چوبی و یا روکش چوبی بروید و با یک آشپزخانه با کابینت ممبران را انتخاب کرده‌باشید. به هر حال از قدیم گفتند کار را باید به کاردان سپرد. و از آن‌جایی که توجه به جزییات در ساخت هر دو مدل کابینت چوبی و ممبران بسیار حیاتی است، خوب است به این توصیه کوچک و قدیمی دقت کنید.

اگر هنوز هم مردد هستید، بهتر است توجه کنید که نوع CNC یا همان طراحی و اجرای منبت روی درهای کابینت ممبران بسیار مهم است. و با کمی بی دقتی ممکن است کار نهایی تبدیل به یک کابینت بی کیفیت بشود.

در مورد کابینت های روکش چوب، دقت به جزییات در ساخت این کابینت ها بسیار مهم است. نحوه روکش چوب و نوع رنگ پلی استری که استفاده‌می‌شود. به راحتی می‌تواند کیفیت کار نهایی را تبدیل به یک کار بی نظیر یا در صورت دقت ناکافی آن را تبدیل به یک کابینت بی‌کیفیت کند.

ما در سلام ساختمان تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کابینت‌ساز مطمئنی را به شما معرفی کنیم. افراد و تیم‌هایی که شما به راحتی می‌توانید به آن‌ها و کیفیت کارشان اعتماد کنید و از صفر تا صد کابینت‌سازی آشپزخانه‌تان را به آن‌ها بسپارید. کافی است که درخواست خود را در سایت ما ثبت کنید. پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و به شما کمک خواهند کرد. درصورت نیاز به شما کابینت سازی مطمئن و حرفه ای را معرفی میکنیم.

میتوانید به راحتی چند کلیک، آشپزخانه رویایی خودتان را بسازید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید