ام دی اف فوق برجسته چیست و چه شکلیه؟

0
110
ام دی اف فوق برجسته چیست و چه شکلیه؟
ام دی اف فوق برجسته چیست و چه شکلیه؟

خرده‌های چوب، چسب و رزین طی فرایند خاصی ورق‌ ام دی اف رو میسازن. این ورق‌ها کاربردهای زیادی دارن و امروزه در بخش‌های مختلفی مثل آشپزخونه ازشون استفاده میشه.

همونطور که میدونین یکی از محبوب ترین انواع کابینت در ایران کابینت ام دی اف هست و همین موضوع باعث شده که تنوع ورق‌های ام دی اف روز به روز بیشتر بشه. ام دی اف فوق برجسته هم (که بهش سینکرونایز هم میگن) نتیجه همین تنوع در صنعت ورق هست.

دلیل اینکه به این نوع ورق میگن فوق برجسته بخاطر برجستگی و فرورفتگی هایی است که در لایه رویی ورق به چشم میاد و تداعی کننده‌ی بافت طبیعی چوب هست.

mdf برجسته 1

در این محتوا قصد داریم، ام دی اف برجسته رو به کمک تصاویر مختلف بهتون معرفی کنیم تا ایده‌ای باشه برای شما که منزلتون رو به شکلی خاص و جذاب طراحی کنین.

مدل های ام دی اف فوق برجسته

mdf برجسته 2

برخی از افراد فقط به جنس ام دی اف توجه می‌کنن اما رنگ نقش مهمی در زیباتر شدن آشپزخونه داره؛ رنگ این کابینت‌های ام دی اف فوق برجسته واقعا زیباست و در کنار باقی وسایل و رنگ‌ها به آشپزخونه‌ای مدرن و شیک تبدیل شده.

mdf برجسته 3

رنگ سفید یکی از محبوب ترین رنگها برای کابینت آشپزخونه است به خصوص از جنس هایگلاس! اما ورق ام دی اف فوق بر جسته سفیدی که در تصویر بالا می‌بینین، شاید باعث بشه نظرتون در مورد کابینت سفید از جنس ام دی اف هم عوض بشه. تصور کنین که این رنگ با بافتی که داره چقدر نمای یک آشپزخونه رو جذاب‌تر می‌کنه. در این عکس ام دی اف برجسته سفید رو داریم که وقتی برای کابینت ازش استفاده بشه زیبایی اون بیشتر دیده میشه.

mdf برجسته 4

در این عکس چند ورق ام دی اف فوق برجسته رو می‌بینیم که به رنگ‌ها و طرح‌های خاصی مزین شدن؛ خوشبختانه در رنگ‌ها و طرح‌های ورق‌های ام دی اف تنوع زیادی وجود داره و هر کس نسبت به سلیقه و علاقش میتونه ورق مورد نظرش رو برای کابینت‌های آشپزخونه انتخاب کنه.

mdf برجسته 5

در این عکس شما برجستگی این نوع ورق رو از نمایی نزدیک تر مشاهده می کنید. برجستگی این نوع از ام دی اف نمای کابینت‌ها رو جذاب‌تر می‌کنه و آشپزخونه شما رو به شکلی مدرن و شیک طراحی می‌کنه. البته نباید از رنگ کابینت‌ها هم غافل شد، تنها کیفیت و برجستگی ام دی اف مهم نیست بلکه رنگ اون سهم زیادی در زیبایی آشپزخونه داره.

mdf برجسته 6

در طراحی مدرن استفاده از ام دی اف فوق برجسته یک مزیت به حساب میاد و طرفدارهای این محصول نسبت به گذشته بیشتر شدن. در این عکس نمایی از یک آشپزخونه رو می‌بینیم که برای کابینت‌ها از ام دی اف برجسته استفاده کرده و رنگی که انتخاب شده با فضای کلی هم هماهنگی داره.

کیفیت ورق‌های ام دی اف

mdf فوق برجسته

ورق ام دی اف فوق برجسته به خاطر برجستگی و طراحی خاص به بافت اصلی چوب خیلی شباهت داره و به همین دلیل طرفدارهای بیشتری هم پیدا کرده. این محصول از کیفیت بالایی برخورداره و همونطور که در این عکس هم می‌بینیم برجستگی این ورق ام دی اف نشون از کیفیت مطلوب اون داره.

mdf برجسته 9

یکی از مزایای ام دی اف نسبت به کابینت‌های چوبی و روکش‌های چوبی قیمت پایین اون هست. ام دی اف فوق برجسته یکی از مدل‌های این محصول هست که از مقاومت خوبی در برابر رطوبت برخوردار هست و شما میتونین به کیفیت اون اطمینان کنین. طراحی ام دی اف به شکلی هست که نمایی کاملا شبیه به چوب به چشم بیننده میاد.

mdf برجسته 6

رنگ این کابینت ام دی اف برجسته با فضای کلی همخونی داره، این طرح از ام دی اف شاید خیلی به اصل چوب شباهت نداشته باشه اما رنگ‌ها و مدل‌هایی شبیه به این عکس هم طرفدارهای زیادی دارن.

ترکیب برنده: هایگلاس و ام دی اف فوق برجسته

mdf برجسته 11

برخی از طراحان از دو جنس کابینت برای دکوراسیون آشپزخونه استفاده می‌کنن تا زیبایی فضا دو برابر بشه و نمایی شیک و مدرن به وجود بیاد. در این عکس هم ترکیبی از ام دی اف برجسته و کابینت های گلاس سفید می‌بینیم که در کنار هم خیلی جذاب و دیدنی شده.

mdf برجسته 12

در طراحی مدرن استفاده از ترکیب دو جنس و مدل برای کابینت کاربرد زیادی داره و مردم هم از این ترکیب‌ها خیلی استقبال می‌کنن. در این عکس از کابینت های گلاس و کابینت‌های ام دی اف فوق برجسته در کنار هم استفاده شده و دو رنگ تیره و روشن با هم فضایی شیک و مدرن به وجود آورده.

mdf برجسته 13

این عکس هم نمای دیگری از ترکیب دو نوع ورق ام دی اف فوق برجسته و ورق هایگلاس سفید رو نشون میده که توسط یکی از کابینت سازهای سلام ساختمان اجرا شده. رنگ تیره کابینت ام دی اف فوق برجسته‌ی این عکس با رنگ سفید کابینت های گلاس ترکیب زیبایی رو ایجاد کرده.

mdf برجسته 14

ببینید طرح این ورق ام دی اف فوق برجسته چقدر به چوب اصل شباهت داره. هر کس که به بافت‌های چوبی علاقه داره، اما نمیخواد خیلی هزینه کنه میتونه از ورق روکش چوب و یا همین ورق ام دی اف فوق برجسته استفاده کنه.

mdf برجسته 15

در این تصویر نمایی از یک آشپزخونه می‌بینیم که برای کابینت‌ها از ام دی اف برجسته استفاده کرده. رنگ زیبای ام دی اف در کنار رنگ روشن دیوارها و کف آشپزخونه خودنمایی می‌کنه و چشم هر بیننده‌ای رو به خودش جلب می‌کنه.

mdf برجسته 16

ورق‌های ام دی اف در کنار مزایای زیادی که دارن نیاز دارن که در برابر رطوبت مستقیم ازشون مراقبت بشه. چرا که اگه رطوبت به مغزی ورق سرایت کنه (مثلاً از جاهایی که روکش ضد آب اون آسیب دیده یا از محل های برش ورق که آب بندی نشدن)، ورق دچار خرابی میشه.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید